KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Vladivostok - 12. září 2018   11:30

Chabarovsk
Chabarovsk
06:03' Ruděnkov (Vj. Ušenin, Berestennikov) • 09:15' T. Zohorna (Vj. Ušenin, D. Vorobjov) • 26:31' Gorškov (T. Zohorna, Pjanov)
3:1
(2:1, 1:0, 0:0)
Vladivostok
Vladivostok
15:57' Koňkov  (Ďjakov, Černikov)
Chabarovsk
Alikin (Kašík) – J. Kolář (A), Kondratěv, D. Vorobjov, Jordán, Aťušov (C), Korjagin – T. Zohorna, Pjanov, Gorškov – Ruděnkov, Železkov, Berestennikov (A) – Potěchin, Vj. Ušenin, Golubev – Kacuba, Gizdatullin, Berďukov – Zaseda.
Bělov, Gorděnko – Kulakov, Zacharov
Platinum Arena
7063 diváků
Vladivostok
Serebrjakov (Krasotkin) – Miščenko, Antropov, Ugolnikov (A), Taratunin, Ďjakov, Patrikejev, Karmaškov – Koňkov (A), Vicharev, V. Butuzov – A. Strelcov, V. Strelcov, Feoktisov – K. Voronin, J. Jakovlev, Glazačev (C) – Valujskij, Zajcev, Černikov – Sirotkin.

Vhazování – 38:26.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím domácího Chabarovsku, který vítězí poměrem 3-1. Amur se hned v první třetině dostal do dvoubrankového vedení, soupeř ale záhy korigoval. Vyrovnávací branky jsme se nedočkali, ba naopak, Amur si vzal dvoubrankové vedení zpět, což vydrželo až do konce zápasu. Poslední perioda byla z hlediska atraktivnosti ta nejméně záživná, Amur si totiž v poklidu hlídal vedení, soupeř to měl směrem dopředu hodně složité.
59:56'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Denis Vicharev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
59:30'
Hosté to přeci jenom zkusí bez brankáře!
Oddechový čas pro hosty.
59:07'
Serebjakov pokouková po střídačce, zatím nedostal povolení k odjezdu ze své svatyně. Amur ale výborně brání vlastní modrou čáru.
58:24'
Ruděnkov byl za bránou zastaven v rámci dovoleného zákroku, Admiral si ale kotouče moc dlouho neužil. Ten se totiž odrazil na hostující střídačku.
57:12'
Berestennikov byl u mantinelu nepříjemně dohrán, vše se ale obešlo bez nedovoleného zákroku. Amur opět spěchá za kotoučem ve vlastní třetině.
56:17'
Admiral se opět dostal s pukem do útočné třetiny, po krátké kombinaci se ale k puku dostal Kondratěv, který ho lehkým popíchnutím poslal za modrou čáru.
55:12'
Butuzov se k tečovanému kotouči už nedostal, výborně totiž zakročil Jordán, který ale nedokázal vyhodit do bezpečnějšího prostoru.
54:22'
Rána od modré čáry v podání Strelcova nedorazil na místo určení, Amur se posléze dostal z vlastní třetiny. Do konce zápasu zbývá necelých pět minut.
53:47'
Až nyní jsme se dočkali zakončení z domácí strany, Pjanovovi ale střela vůbec nesedla. Serebjakov si na puk i přesto musel sáhnout.
52:33'
Ugolnikov zvítězil u zadního mantinelu, následně se mu podařilo vyvézt puk do opačné třetiny, kde si patřičně důrazně počínal domácí obránce Kondratěv.
51:25'
Valujskijmu se podařilo dostat až mezi kruhy, nicméně i přesto nedokázal zakončit na bránu soupeře. Ve třetí třetině se zatím hraje bez vyloučení.
50:10'
Serebjakov nyní raději zalehl kotouč, neboť se za ním řítil jeden z protihráčů. Následovat bude další bude po pravici domácího brankáře.
49:15'
Feoktistov se pokoušel proháčkovat kolem bránícího protihráče, ten mu ale v cestě nechal hůl. Chabarovsk se nemůže dostat do žádné šance.
48:48'
Kacuba si možná měl počkat na větší podporu svých spoluhráčů, nicméně i přesto to zkusil na bránu, Serebjakov jeho pokus vyrazil hokejkou.
47:15'
Patrikejev obdržel přihrávku na modrou čáru, z této pozice napálil pouze jednoho z protihráčů. Amur ale zůstává s kotoučem v útočné třetině.
46:33'
Třetí třetina nám zatím nenabízí nic moc vážnějšího, Amur se spíše snaží ubránit dvoubrankový náskok. Navíc domácí vyhodili za cenu dalšího icingu.
45:12'
Ďjakov počkal, až jeho kolegové vystřídají, poté zkoušel projet středem hrací plochy, kde byl ale prostor příliš přehuštěný. Hrát tak může Chabarovsk.
44:25'
Nyní to Pjanov vzal sám na sebe, svůj pokus ale nasměroval pouze do rukavice Serebjakova. Vhazovat se bude po pravici ruského brankáře.
43:31'
Od modré čáry zkoušel své štěstí Taratunin, jeho navštívenka pouze proletěla kolem brány. Vladivostok je v tuto chvíli výrazně nebezpečnější.
42:33'
Ďjakov rozjel útok od vlastní svatyně, jeho kolegové následně pouze nahazovali za branku soupeře. Tam se nejlépe zorientoval Vorobjov.
41:22'
A ten nebyl vůbec špatný. Vicharev se totiž natlačil až před brankáře, kterého ale zblízka nepřekonal. První zakončení v úvodu třetí třetiny.
40:10'
Tentokráte byli na vhazování úspěšnější domácí hráči, jenž okamžitě poslali puk za hostující branku. Admiral podniká svůj první útočný výpad.
40:01'
Máme za sebou také druhou třetinu, v ní jsme se dočkali jediné branky, a sice z hole domácího Gorškova. Tato perioda nám nabídla o trochu méně záživnější hokej, k vidění nebylo moc vyložených šancí. Směrem dopředu byl aktivnější Chabarovsk, který brankáře soupeře překonal pouze jedinkrát. Admiral se do žádné stoprocentní šance nedostal, jen několikrát protáhl brankáře Alikina.
40:00'
39:04'
Nejprve Admiral podnikl nebezpečný kontr, který musel hasit domácí brankář. Na druhé straně nahazoval pouze do soupeře Kondratěv.
38:02'
Tentokráte to ránou příklepem zkoušel Železkov, jeho zakončení ale nemělo patřičnou přesnost. Serebjakov vyrazil kotouč do strany.
37:20'
Serebjakov měl nyní velké štěstí, puk totiž málem skončil za brankovou čárou. Jeho kolegové následně odklidili hrací předmět na druhou stranu.
37:14'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Černikov – 2 min., držení).
36:12'
Alikinovi nyní vypadl kotouč z hrudi, čehož se pokoušel využít jeden z protihráčů. Dorážka z bezprostřední blízkosti neměla šanci na úspěch.
35:04'
Strelcov si nabruslil mezi kruhy, odkud trefil pouze nohu jednoho z protihráčů. Na ledovou plochu zamířily první formace obou celků.
33:47'
Odraz od mantinelu hrál do karet Ušeninovi, který se ho pokoušel zasunout za brankáře. Serebjakov ale předvedl kvalitní zákrok, díky kterému udržel puk před čárou.
33:33'
Tuto přesilovou hru si Amur nedá za rámeček. Domácí jakoby spíše drželi nadějný výsledek, Serebjakov si nepřipsal žádný složitý zákrok.
32:14'
Ruděnkov se snažil vylepšit pozici pro Železkova, který si ale puk nedokázal zpracovat. Admiral toho využil a okamžitě poslal puk z nebezpečného prostoru.
31:38'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Ďjakov – 2 min., podrážení).
31:23'
Před domácí svatyní se utvořil obrovský závar, Alikin ale udržel puk před brankovou čárou. Hostující útočníci marně šťourali do jeho betonu.
30:35'
Byl to právě Feoktistov, který zůstal zapomenutý na modré čáře. Domácí hráči si oddychli, neboť se jeden z hostů dostal do ofsajdu.
29:11'
Situaci dva na dva lépe zvládl hostující Feoktistov, který snadným způsobem obral Koláře o kotouče. Amur je i přesto aktivnější.
28:28'
Také Alikin si po delší době připsal zákrok. Stalo se tak po nahození Antropova, který zkoušel nahazovat do přehuštěného prostoru.
27:17'
Koňkov se nejprve nadechl k úniku po levém křídle, nakonec si to ale rozmyslel a místo toho přeposlal přihrávku na Antropova.
26:31'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Domácí si berou dvoubrankové vedení zpět! Zohorna si nabruslil až k pravému kruhu, odkud náramně přesnou žabičku našel volného ALEXANDRA GORŠKOVA, který dopravil kotouč do prázdné brány. Bylo to sice z velkého úhlu, nicméně ruský sniper to zvládl na jedničku.
Asistence: Tomáš Zohorna, Valentin Pjanov
26:11'
Vorobjov předal puk lépe postavenému Korjaginovi, který puk vůbec netrefil. Vladivostok se tak mohl osvobodit přes všechny čáry.
25:05'
Gorškov se nejprve dostal k nahození na bránu, poté také k dorážce, která skončila těsně vedle. Admiral nedokázal ubránit jediného hráče soupeře.
24:27'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Semjon Valujskij – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
23:07'
Nyní měl hostující brankář drobné štěstí, odražený kotouč si totiž našel Vorobjov, který ale neměl na zakončení téměř žádný čas.
22:23'
Zablokovaná rána přinesla zisk kotouče pro domácí, následně Železkov vyhodil do středního pásma. Admiral se marně pokouší dostat před Alikina.
21:38'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandr Gorškov – 2 min., nedovolené bránění).
21:36'
Jordán se celkem snadným způsobem dostal do útočného pásma, kde ale přišel o kotouč. To znamenalo kontr v podání soupeře, Glazačev ale Alikina nepřekonal.
21:25'
Zohorna se ještě zdržel v útočném pásmu, kde se nakonec ke střele vůbec nedostal. Jen pro připomenutí, stále se hraje ve čtyřech na obou stranách.
20:07'
Tentokráte byli na úvodním vhazování úspěšnější domácí hráči, kteří okamžitě vyzkoušeli pozornost Serebrjakova. Ten byl ale opět připravený.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla hned tři přesné trefy. Chabarovsk se dostal do vedení po necelých sedmi minutách, aby toho nebylo málo, tak domácí zužitkovali dvojnásobnou přesilovou hru. Posléze se směrem dopředu probral také Admiral, který měl ke konci třetiny optickou převahu. Hosté se nakonec dočkali kontaktní branky, díky které se vrátili zpět do zápasu.
20:00'
19:57'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Strelcov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., hrubost).
19:17'
Glazačev ještě zkoušel vylepšit pozici pro jednoho z kolegů, domácí hráči ale nepřipustili další zakončení, naopak se natlačili před brankáře.
18:05'
Domácí hráči evidentně nestíhají, další šanci soupeře musel hasit brankář Alikin, který tentokráte vykopl střelu příklepem v podání Ugolnikova.
17:25'
Miščenko měl na modré čáře opravdu dost prostoru na zakončení, to Alikin dokázal s trochou štěstí zneškodnit. Chabarovsk se posléze osvobodil.
16:32'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Valentin Pjanov – 2 min., sekání).
15:57'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Kontaktní branka je na světě! Ďjakov přihrával do tandemu na SERGEJE KOŇKOVA, který spíše nahazoval puk na bránu. Alikin nepochopitelně pustil puk za sebe, což určitě překvapilo nejednoho hráče. Každopádně se hosté dostali zpět do zápasu.
Asistence: Kirill Ďjakov, Alexander Černikov.
15:01'
To je doslova ostřelování domácí svatyně. Admiral totiž soupeře pořádně zmáčkl, domácí strážce tyčí ale drží dvoubrankové vedení svého celku.
14:06'
Velice pohotovým zakončením se prezentoval Djakov, který střílel pouze do zadního mantinelu. Alikin si svojí bližší tyč dokázal před Butuzovem uhlídat.
13:12'
Admiral se za více než minutu přesilové hry nedostal k ničemu kloudnějšímu. Nyní se hostující hráči málem dostali do ofsajdu.
12:04'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., krosček).
12:02'
Serbejakov měl nyní velké štěstí, neboť Ušenin nedotáhl kličku před prázdnou bránu. Chabarovsk je jednoznačně nebezpečnější.
11:25'
Pobyt Vladivostoku v útočném pásmu končí, Glazačev si totiž neporozuměl s jedním ze spoluhráčů. Na druhou stranu tak pádí domácí hráči.
10:08'
Na druhé straně to nebezpečným náhozem zkoušel Miščenko, Alikin si clonícího hráče pohlídal. V tuto chvíli sledujeme hokej nahoru a dolu.
09:15'
Tak přeci jenom tu máme druhou branku! Domácí dlouho svírali svého protivníka, k puku se tak dostal český útočník TOMÁŠ ZOHORNA, který si sjel blíže k brance, načež brankáře překonal střelou k levé tyči.
Asistence: Vjačeslav Ušenin, Dmitrij Vorobjov.
08:54'
Přesilová hra pět na tři se zatím domácím příliš nedaří. Chabarovsk sice okupuje útočné pásmo, k zakončení zatím nedošlo.
08:18'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Nikita Serebrjakov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Alexandr Černikov.
08:11'
Berestennnikov nejprve operoval za bránu, jenomže jeho nepovedenou přihrávku zachytil protihráč, který vyhodil touš přes všechny čáry.
07:30'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Miščenko – 2 min.).
07:18'
Kolář nahazoval kotouč zpět za branku, kde číhal kolega Pjanov. Ten pro změnu našel Zohornu, který s těžké pozice trefil pouze ruku brankáře.
06:07'
Místo toho musel zasahovat Alikin, který si poradil se zakončením v podání Butuzova. Aby toho nebylo málo, tak na zem spadl Glazačev, jenomže ani tentokráte se nepíská.
06:03'
Domácí využívají úvodní přesilovou hru tohoto zápasu! Amur sevřel soupeře v jeho vlastním pásmu, následně si k levému kruhu sjel IGOR RUDĚNKOV, který ránou zápěstí překonal marně se natahujícího Serebrjakova.
Asistence: Vjačeslav Ušenin, Ilja Berestennikov.
05:23'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Ďjakov – 2 min., sekání).
05:21'
Tady to zavánělo nedovoleným zákrokem. Na zemi se totiž ocitl domácí Kacuba, jenomže hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
03:11'
I posléze musel Serebrjakov zasahovat, tentokráte to od modré čáry zkoušel Kolář, který našel pouze levý beton ruského brankáře.
02:42'
Obrovská šance domácích! Rudenkov si dokázal nabruslit až do vyložené šance, odkud pouze nastřelil rameno hostujícího brankáře.
02:22'
Antropov zkušeně obkroužil vlastní svatyni, následně pak nahodil puk na domácí branku, Alikin popíchl puk k levému mantinelu.
01:25'
Glazačev zavezl kotouč do útočného pásma, kde s ním ale dlouho nevydržel. Následně se Vladivostok provinil dalším ofsajdem, tentokráte se v něm ocitl Miščenko.
00:10'
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro hostující celek, který si okamžitě pohrával s pukem. Poté následovalo při zakončení, které musel Alikin pokrýt.
00:01'

Amur Chabarovsk: Alikin (Kašík) – J. Kolář (A), Kondratěv, D. Vorobjov, Jordán, Aťušov (C), Korjagin – T. Zohorna, Pjanov, Gorškov – Ruděnkov, Železkov, Berestennikov (A) – Potěchin, Vj. Ušenin, Golubev – Kacuba, Gizdatullin, Berďukov.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Krasotkin) – Miščenko, Antropov, Ugolnikov (A), Taratunin, Ďjakov, Patrikejev, Karmaškov – Koňkov (A), Vicharev, V. Butuzov – A. Strelcov, V. Strelcov, Feoktisov – K. Voronin, J. Jakovlev, Glazačev (C) – Valujskij, Zajcev, Černikov.

Rozhodčí: Bělov, Gorděnko – Kulakov, Zacharov.
Admiral Vladivostok
(4 odehrané zápasy – 2 body)

Na opačné straně se nachází Vladivostok, kterému loňský ročník nevyšel dle představ. Admiral se totiž neprokousal do vyřazovacích bojů, ve východní konferenci skončil až na jedenácté pozici, na případné play-off mu scházelo propastných pětadvacet bodů. Vladivostok si dal pro letošní sezónu za cíl postup do vyřazovacích bojů, start se mu ale zatím vůbec nevydařil. První utkání sice nabídlo divokou přestřelku, kterou nakonec lépe zvládl Admiral (5:4 proti Soči), následně ale přišly čtyři porážky v řadě. Vladivostok nejprve dle očekávání nestačil na Spartak Moskva (3:1), následně na body nedosáhl ani v souboji s finským Jokeritem (4:1). Další venkovní utkání nabídlo vyrovnanou bitvu, Jekatěrinburg ale otočil jednobrankové manko ve svůj vlastní prospěch (2:1).
Amur Chabarovsk
(3 odehrané zápasy – 0 bodů)

Hokejisté Chabarovsku se v uplynulém ročníku přeci jenom prokousali do vyřazovacích bojů, napomohl tomu získaný bod z posledního zápasu, který Amur posunul na poslední místo zajišťující play-off. Chabarovsk v rámci osmifinále narazil na pozdějšího vítěze celé KHL, kterým byla Kazaň. Amur nakonec zvítězil v jediném zápase. Letošní ročník je z pohledu Chabarovsku zatím hodně nevydařený, tento celek odehrál tři ligové zápasy, v nichž nezískal ani jeden bod. První kolo nabídlo divokou přestřelku, kterou nakonec lépe zvládl Spartak Moskva (6:3), další venkovní utkání se konalo ve Finsku, kde Amur tentokráte nestačil na Jokerit (3:0). Chabarovsk sehrál i třetí zápas na ledě soupeře, tentokráte bylo soupeřem Soči, které zvítězilo hladce 4:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Amur Chabarovsk a Admiral Vladivostok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.