KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Dynamo Moskva - 10. října 2018   18:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
02:37' Andronov (Slepyšev, Pašnin) • 22:44' Kaprizov (Vey, Grigorenko) • 46:45' Šalunov (Al. Popov) • 47:00' Andronov (Slepyšev) • 48:15' Kaprizov (Vey, Grigorenko)
CSKA Ice Palace
Jerjomenko (49. Bočarov) – J. Zajcev, Hietanen (A), Volkov, I. Nikulin (C), Menšikov, Koivisto, Pribylskij – Šipačov (A), Tarasov, Kagarlickij – Indrašis, Petunin, Alexejev – Brjukvin, Igumnov, I. Makarov – Pankratov, Mojsejev, V. Kuljomin – Sidljarov.

Statistiky utkání:
Střely na branku – 28:20.
Zblokované střely – 11:17.
Vyloučení – 5:4.
Využití přesilovek 0/4 – 1/5.
Vhazování – 30:19.
Je konec! Dnešní moskevské derby nakonec končí pohodlným vítězstvím CSKA, které si s Dynamem poradilo poměrem 5:1. Dlouhou dobu jsme ale sledovali celkem vyrovnanou podívanou, utkání se začalo lámat až ve třetí třetině, ve které domácí vstřelili hned tři rychlé branky. Dynamo v poslední periodě nepředvedlo zrovna zodpovědný výkon, navíc se nedostalo k ničemu vážnějšímu. CSKA tak splnilo roli favorita tohoto utkání a pochopitelně bere dva body, Dynamo odjíždí s prázdnou.
59:30'
Koivisto sice zavezl puk k levému mantinelu, tam ale neuspěl se zadovkou na Indrašise. Dynamu se absolutně nedaří usadit v útočném pásmu.
58:20'
Sorokin nyní pokryl střelu od pravého kruhu, posléze to z rychlého protiútoku zkoušel Kalinin, který narazil hned na prvního protihráče.
57:55'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Grigorenko – 2 min., podrážení).
57:28'
Šalunov přihrál dozadu na Popova, který tak dlouho kroužil za bránou, až nakonec našel Nestěrova, jehož rána z těžké pozice nebyla nejpřesnější.
56:13'
První formace Dynama musela na střídačku, akci tak základal až člen ten druhé. Volkov si vybral rozjetého Alexejeva, který vyprášil pouze beton.
55:07'
Nejprve si Sorokin poradil s nahozením od Mojsejeva, jenomže puk mu vypadl z lapačky, což tolik nevadilo. Hlavní sudí totiž už předtím přerušil hru.
54:18'
Tentokráte se do zajímavé šance dostal hostující Brjukvin, který se nacházel zcela sám před bránou. Sorokin ho ale dokázal vychytat.
53:23'
Koivistovi se rozehrávka u středové čáry zrovna nepovedla, k puku se tak dostal domácí Kalinin, který u pravého mantinelu narazil na Menšikova.
52:35'
Tarasov neúnavně napadal na rozehrávajícího Dahlbecka, který nakonecc vyvezl puk až na druhou stranu, kde tentokráte proti brankáři neuspěl Popov.
51:20'
Veyovi se podařilo dostat s pukem do útočného pásma, kde ho předal lépe postavenému Kaprizovovi, jehož tentokráte vychytal nový brankář Bočarov.
49:33'
Zajcev nastřeloval puk do útočné třetiny, kde se jako první k němu dostal Kuljomin, který ho ale moc dlouho neudržel. Domácí se ženou kupředu.
48:15'
Střídání v týmu Dynamo Moskva: ze hřiště odchází Alexandr Jerjomenko, přichází Ivan Bočarov.
48:15'
CSKA právě vstřelilo branku!
Tady se schyluje k pořádnému debaklu! Hráči v červeném nejprve přečkali šanci soupeře, poté se CSKA vydalo do rychlého protiútoku, který táhl KIRILL KAPRIZOV. Člen první formace to vzal sám na sebe, střelou příklepem nakonec překonal hostujícího brankáře, který se pakuje z brány.
Asistence: Linden Vey, Michail Grigorenko.
47:00'
Další branka na sebe nenechala dlouho čekat! Domácí totiž zavezli puk do útočného pásma, tam si SERGEJ ANDRONOV počkal na přihrávku od Slepyševa, aby posléze bezpečně překonal Jerjomenka počtvrté. Dynamo absolutně nezvládá poslední vteřiny.
Asistence: Anton Slepyšev.
46:45'
Jako bych to zakřikl, domácí se totiž dostávají do dvoubrankového vedení! MAXIM ŠALUNOV si sjel pro puk mezi kruhy, odkud si ještě potáhl hrací předmět kolem brankáře, kterého hravě překonal. Hostující obrana nyní příliš nezafungovala, Jerjomenko to měl složité.
Asistence: Alexander Popov.
46:17'
Třetí třetina je zatím nejméně atraktivní, zatím čekáme na nějakou vyloženou šanci. Akce obou celků většinou končí před modrou čárou.
45:55'
Nyní ukázkově zabojoval Zajcev, který svým pádem ale nezastavil akci soupeře. CSKA toho moc nevymyslelo, hra tak směřuje na druhou stranu.
44:10'
Dynamu se přesilová hra absolutně nevydařila, za celou dobu se nedostalo k ničemu slibnějšímu. Naopak pochvalu si zaslouží kompletní domácí čtveřice.
43:30'
Tarasovovi se podařilo včas přijet k puku, čímž tak vybojoval útočnou třetinu. Jeho kolegové se ale nepovedenou přihrávkou vyhnali zpět.
42:42'
Popov číhal na prudkou přihrávku u modré čáry, jenomže puk směřoval úplně někam jinam. Je z toho icing, hra se tak vrací před Sorokina.
42:10'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., vysoká hůl).
41:23'
Petunin se dlouho nemohl dostat do pásma, neboť se tam nacházel jeden z jeho kolegů. Na druhý pokus se to přeci jenom povedlo, jednalo se o krátký pobyt.
40:07'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří okamžitě zavezli puk do opačného pásma. Tam ale moc dlouho nepobyli.
40:01'
Střely celkem: 16 – 9
Také druhá třetina je u konce, tentokráte jsme se dočkali hned dvou branek. Nejprve domácí celek navýšil vedení, postaral se o to člen první formace Kaprizov. Dynamo se dlouho herně hledalo, nejzářivější moment přišel těsně před koncem třetiny, neboť se o kontaktní branku postaral Menšikov. Najednou se hosté dostávali více do hry, naopak CSKA mělo velké problémy s bráněním útočných akcí soupeře. Do třetí třetiny je vše otevřené, Dynamo je na dostřel.
40:00'
39:30'
Posléze se po pravé straně probíjel Makarov, který se ale daleko s pukem nedostal. CSKA je čím dál více pasivní, to vše těsně před koncem druhé třetiny.
38:17'
Na led zavítala třetí formace domácího celku, která se ihned bránila vyložené šanci soupeře. Igumnov si sjel do lepší pozice, jenomže puk poslal vedle brány.
37:07'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tak pozor, máme tu kontaktní branku! Hráči v bílém tak dlouho obléhali útočné pásmo, až se za bránou nejlépe zorientoval Šipačov, který na pravém kruhu nabil VITALIJMU MENŠIKOVOVI, jehož rána z první zapadla přesně za domácího brankáře.
Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Vadim Šipačov.
37:03'
Na ledové ploše to začíná vřít, Pašnin sejmul po odpískání jednoho z protihráčů, vyloučení z toho ale nebylo. To vše se událo po zákroku Sorokina.
36:13'
Rychlý Tělegin se dostal za Nikulina, který si ale v souboji počínal mnohem důrazněji. Posléze se před branku natlačil Grigorenko, jenž nevyzrál na brankáře.
35:35'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., nedovolené bránění).
35:24'
Opět sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách, Dynamu se ale nepodařilo přejet modrou čáru. Je tu ofsajd, hra je vykázána zpět do středního pásma.
34:24'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Kalinin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vitalij Menšikov – 2 min., hrubost).
34:20'
Až nyní se Dynamo trochu předvedlo, hned dva pokusy ale směřovaly mimo bránu. Poté Zajcev roztáhl hru na Tarasova, který pouze nahodil do pásma.
33:03'
Světlakov ukázkově napadal za bránou soupeře, kde dosti možná vyfasoval úder do obličeje. Hlavní sudí nic neviděl, pokračuje se ve hře.
32:30'
Na druhé straně Okulov naznačil pohyb napravo, nakonec se vydal na opačnou stranu, kde ale číhal protihráč. Už delší dobu čekáme na zakončení.
31:02'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, opět má více ze hry hostující tým, který zkoušel vydolovat pul zpoza mantinelu. Tam si ale dobře počínal Igumnov.
30:36'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Kaprizov – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
29:34'
Až nyní se Sorokin po delší době zapotil, z velké blízkosti si ale na něj Makarov nepřišel. Rychlý kontr CSKA pro změnu skončil na Jerjomenkovi.
28:15'
Menšikov měl menší problémy za bránou, nakonec se mu je nepodařilo vyřešit, což vedlo k tlaku domácích. Jerjomenko nakonec nemusel čelit žádné střele.
27:22'
Nyní si Nestěrov stáhl puk ze vzduchu, jenomže posléze ho nahodil pouze do zadního mantinelu. Hosté jsou hodně pasivní, CSKA se zbytečně nikam nežene.
26:13'
Okulov si počkal na volný prostor k přihrávce na Šalunova, který se také naskytl. Rána z první ale nebyla povedená, Jerjomenko nemusel zasahovat.
25:25'
Hra musela být přerušena, neboť se hostující svatyně dostala z výchozího postavení. Napomohl tomu domácí Tělegin, jenž si nedokázal pohlídat svojí rychlost.
24:14'
Kaprizov aktivně napadal rozehrávku soupeře, druhá formace Dynama to ale hravě zvládla. Posléze se ale Šipačovovi nepodařilo dostal ke střele.
22:44'
Je tu druhá branka v hostující síti! Nejprve se do zakončení dostal Grigorenko, který trefil pouze levou konstrukci. Poté si na přihrávku před bránu sjel KIRILL KAPRIZOV, který z první propálil hostujícího brankáře, kterému kotouč dost možná proletěl mezi betony.
22:11'
Jerjomenko si bezpečně pokryl nahození od pravého kruhu, následně ještě stačil rozehrát do strany. Dynamo se ale daleko s pukem nedostalo.
21:35'
Šipačov nedokázal u střídaček přehodit puk na Kagarlickije, následně se těžiště hry přestěhovalo do středního pásma, kde vládl domácí obránce Dahlbeck.
20:10'
I tentokráte se buly lépe povedlo domácím, kteří ale přinutili soupeře k zakázanému uvolnění. Hra se tak bude stěhovat před branku Jerjomenka.
20:01'
Střely po první třetině: 6 – 4
Máme za sebou první třetinu moskevského derby, v ní jsme se dočkali jediné branky, o kterou se po necelých třech minutách hry postaral domácí kapitán Andronov. Hokejisté CSKA měli v úvodní třetině více ze hry, brankář Jerjomenko měl opravdu hodně práce, zatímco opačný brankář se zřídkakdy dostal k zákroku. Mimo jiné sledujeme celkem pohledný hokej, na poměry KHL se ani moc nepřerušuje.
20:00'
19:20'
Předchozí přesilová hry nebyla zrovna povedená, i tak se k sympatické ráně od modré čáry dostal Robinson, který dělovkou trefil pouze výstroj brankáře.
18:01'
Domácí mají za sebou první polovinu přesilové hry, zatím se k ničemu nebezpečnému nedostali. Nepovedla se ani spolupráce mezi Andronovem a Kalininem.
17:04'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Miika Koivisto – 2 min., vysoká hůl).
16:33'
Indrašis možná trochu zbytečně střílel přímo na bránu, nakonec se jeho projektil neujal. Rovněž neuspěl za domácí celek ani Kanaďan Vey.
15:14'
Nyní Šalunovovi puk přeskočil hokejku, jeho další kolegové se tak museli pakovat z útočné třetiny. Dynamo se dostalo až před brankáře, ten ale pokryl zakončení od Šipačova.
14:34'
Šalunov nabil k modré čáře na Robinsona, který tvrdou dělovkou pořádně protáhl brankáře. Dynamo se s vypětím všech sil opět osvobodilo.
14:10'
Jerjomenko se nyní musel natahovat po střele z bezprostřední blízkosti, nakonec puk udržel pod betonem. CSKA se ale záhy dostalo zpět před bránu.
13:02'
Kagarlickij si nabruslil k volnému puku, střela bekhendem ale neměla patřičnou přesnost. Na druhé straně se domácí formace vystavila do ofsajdu.
12:56'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ilja Nikulin – 2 min., držení).
12:04'
Pankratov u zadního mantinelu zpracovával Andronova, který se i přesto dostal z těžké pozice. Marčenko od modré trefil hned prvního protihráče.
11:13'
Petunin byl v rychlostním souboji jako první u kotouče, čímž připravil střelu z dobré pozice pro Volkova. Sorokin si i tentokráte počínal jako správný brankář.
09:07'
Hlavní sudí nyní rozpažil, střela od Kaprizova se totiž nedostala za brankovou čárou. Na druhé straně si patřičně důrazně počínal Tarasov.
08:25'
Práce také pro Jerjomenka, který tentokráte vychytal Andronova. Vhazovat se bude po pravici ruského brankáře, na ledě zůstává druhá domácí lajna.
07:10'
Koivisto si nabruslil do útočného pásma, odkud zkoušel štěstí od levého kruhu. Sorokin jeho zakončení sevřel do náruče, následuje komerční přestávka.
06:33'
Na ledovou plochu zavítala první úderná formace Dynama. Na ledě rovněž zůstal také Makarov, který se dostal z úzkých, poté ale přihrával nepřesné.
05:25'
Grigorenkovi se podařilo zachytit puk ve středním pásmu, posléze se jeho celek dostal za vlastní branku, odkud rozjel útočnou akci po levém křídle.
04:12'
Také Sorokin musel být poprvé ve střehu, Petunin střílel od pravého kruhu vedle brány. Posléze se puk dostal na hostující střídačku, kde také zůstal.
02:37'
Tak to byla hodně rychlá branka! Hosté nyní naprosto propadli, soupeř se řítil ve třech na jediného obránce, což dokonale potrestal kapitán SERGEJ ANDRONOV, jehož střela po ledě slavila úspěch. Domácí se hodně rychle dostali do vedení, na tahu tak je soupeř.
Asistence: Anton Slepyšev, Michail Pašnin.
02:22'
Okulov ještě stihl puk u levého mantinelu, který ihned nahazoval směr brána soupeře. Střela naslepo se logicky nemohla vejít mezi tři tyče.
01:25'
Posléze to nahozením od modré čáry zkoušel Pašnin, jenomže jeho rána neprošla přes mohutný blok protihráčů. Posléze Dynamo vyhodilo kotouč.
00:10'
Úvodní vhazování vyšlo lépe domácímu celku, který okamžitě zkusil první útočnou akci. Do prvního zakončení se dostal Andronov, který přivolal před branou zmatek.
00:01'

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Dahlbeck, M. Robinson, Pašnin, Marčenko, Romanov, Nestěrov (A), Blažijevskij – Kaprizov, Grigorenko, Vey – Kalinin, Andronov (C), Slepyšev – Šalunov, Okulov, Al. Popov – Rtiščev, Scott (A), Tělegin – Světlakov.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – J. Zajcev, Hietanen (A), Volkov, I. Nikulin (C), Menšikov, Koivisto, Pribylskij – Šipačov (A), Tarasov, Kagarlickij – Indrašis, Petunin, Alexejev – Brjukvin, Igumnov, I. Makarov – Pankratov, Mojsejev, V. Kuljomin – Sidljarov.

Rozhodčí: Olenin, Rogačjov – Sadovnikov, Bersenjov.
(5 výher, 11 porážek – 13 bodů)

Na opačné straně se nachází Dynamo Moskva, které se nachází až na deváté pozici, doposud totiž nasbíralo pouze třináct bodů. Dynamo ale v posledních dvou zápasech ukončilo nepříznivou formu, nejprve totiž porazilo Nižněkamsk, posléze v domácím utkání porazilo Novgorod po prodloužení. Dynamo se pro změnu trápí v obraně, která doposud inkasovala pětačtyřicet branek, což je druhé nejhorší počínání v západní konferenci. Hostující tým dnešního utkání nastřílel o jednu branku více, než jeho dnešní protivník, neproduktivnějším hráčem pak je ruský forvard Kagarlickij, která má na kontě už sedmnáct kanadských bodů. Stejný počet bodů má také kolega Šipačov.
CSKA Moskva
(12 výher, 3 porážky – 24 bodů)

Hokejisté CSKA se po patnácti odehraných zápasech nacházejí na vedoucí pozici západní konference, na druhý Petrohrad ale mají náskok pouze jediného bodu. CSKA letos prohrálo pouze ve třech případech, v posledních zápasech se navíc nachází v ideální formě. Domácí celek dnešního utkání neprohrál v posledních deseti zápasech, v posledním utkání si navíc poradil s domácím Omskem, kterému patří druhá příčka opačné konference. CSKA se ale celkem trápí v útoku, ten totiž nastřílel o patnáct branek méně, než druhý Petrohrad. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je ruský forvard Grigorenko, který mí na kontě čtrnáct kanadských bodů)
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! KHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat moskevské derby mezi CSKA Moskva a Dynamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.