KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Spartak Moskva - 5. listopadu 2018   15:00

Dynamo Moskva
44:46' I. Makarov (Šipačov, Kagarlickij)
1:2
(0:1, 0:0, 1:1)
Spartak Moskva
17:30' R. Hanzl  (Nikoncev) • 50:33' Daugavinš  (Kulik, Kalinin)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 42:19 (15:7, 11:7, 16:5)
Zblokované střely – 11:11
Vyhraná vhazování – 30:20
Trestné minuty – 8:14
Hity – 14:10
Hokejisté Spartaku vítězí v moskevském derby na ledě Dynama 2:1! Domácí sice byli od začátku aktivnější, ale v 18. minutě poslal Spartak do vedení Robin Hanzl. Hráči Dynama si museli počkat na vyrovnání až do 45. minuty, kdy v přesilovce nadvakrát překonal jinak výborného Hudáčka Igor Makarov. Také hosté pak ale udeřili v přesilovce. To si našel odražený kotouč od zadního mantinelu Kaspars Daugavinš a na světě byl vítězný gól. Stejný hráč pak mohl ještě navýšit vedení Spartaku, když nastřelil tyčku Bočarovovy branky.
59:54'
Dmitrij Kagarlickij z levého kruhu minul branku, hosté jsou blízko!
59:42'
Karsumsova střela byla zablokována, domácí ale drží pásmo.
59:18'
Volej Vadima Šipačova vyrazil Hudáček do rohu kluziště.
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:49'
Oddechový čas tentokrát pro Spartak.
58:49'
Za podražení je vyloučen Enver Lisin. Velká šance pro domácí tým!
58:33'
Po vyhraném buly střílel od modré Ilja Nikulin, Hudáček vyráží. Domácí už hrají s prázdnou brankou!
58:29'
Domácí lavička si bere oddechový čas.
58:00'
Poslední dvě minuty, za chvíli můžeme očekávat domácí hru bez brankáře!
57:24'
Enver Lisin nahrával do jízdy Anatoliji Nikoncevovi. Toho ale stačili zastavit obránci Dynama.
56:35'
Kaspars Daugavinš už mohl rozhodnout! Ocitl se tváří v tvář Bočarovovi, udělal mu dlouhou forhendovou kličku a pak nastřelil tyčku!
56:02'
Do konce už scházejí jen čtyři minuty a Spartak stále drží těsný náskok.
55:02'
54:31'
Hosté vyhodili. Do konce domácí přesilovky zbývá půlminuta.
53:49'
Tarasov najel do Hudáčkova brankoviště a rozhodčí tak Dynamo vykazují do středního pásma.
53:42'
Z levého kruhu střílel Dmitrij Kagarlickij, jehož pokus končí v Hudáčkově lapačce.
53:01'
Za vysokou hůl je potrestán Jevgenij Dyblenko. Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Spartaku.
52:57'
Vjačeslav Kuljomin si vyjížděl před branku a snažil se zakončit, ovšem hostující obránce jeho pokus zablokoval.
52:28'
Hosté svůj náskok zatím dobře brání a nepouštějí Dynamo do šancí.
51:17'
Domácí tedy zase mají co dotahovat. Mají na to něco přes osm minut.
50:33'
Spartak právě vstřelil branku!
Hosté podruhé v zápase vedou! Dmitrij Kalinin z osy hřiště těsně minul domácí branku, ale puk se od mantinelu odrazil zpět před brankoviště, odkud ho dopravil za brankovou čáru pohotový KASPARS DAUGAVINŠ. Asistence: Jevgenij Kulik a Dmitrij Kalinin.
50:04'
Domácí vyhazují.
49:06'
Miks Indrašis je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Spartak.
48:27'
Teď se hra mírně uklidnila. Domácí po vyrovnání přeci jen trochu polevili směrem dopředu.
46:56'
Druhou početní výhodu v řadě domácí nezužitkovali. Stav tedy zůstává 1:1.
45:57'
Hosté se zatím úspěšně brání náporu soupeře.
44:55'
Za hrubost je vyloučen Maxim Gobčarov, je tu další přesilovka Dynama.
44:46'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí využívají přesilovku sekundu před jejím skončením! Dmitrij Kagarlickij našel zpoza branky IGORA MAKAROVA, který napoprvé zakončil jen do Hudáčka, ale do vyraženého puku ještě stačil plácnout tak šikovně, že tentokrát už ho umístil za záda gólmana Spartaku – 1:1. Asistence: Vadil Šipačov a Dmitrij Kagarlickij.
44:01'
Z ostrého úhlu to zkoušel Vadim Šipačov. Trefil boční oblouk branky.
43:44'
Nyní pálil od modré čáry Ilja Nikulin. Hudáčkovi to dnes lepí a puk je v jeho výstroji.
43:37'
Nabídku Indrašise hráč na zadní tyčce netrefil.
42:47'
Vladislav Provolněv zabránil jednomu z domácích hráčů v zakončení tím, že si ho podržel. Dynamo tedy bude hrát přesilovku.
42:35'
Domácí se zase nadechli k náporu a odstřelují brankáře Hudáčka.
41:21'
Dobrou šanci měl Kaspars Daugavinš, který mířil mezi betony brankáře Bočarova. Ten je dal k sobě včas.
Hity – 11:9
Ve druhé třetině se skóre neměnilo a Spartak tak stále vede v moskevském derby nejtěsnějším rozdílem. Základním kamenem prozatímního úspěchu bíločervených je výkon brankáře Hudáčka, který pochytal všech 26 střel Dynama.
40:00'
39:29'
Závěr třetiny je zase kouskován poměrně hodně. Další ofsajd Dynama.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:19'
Tentokrát je domácím odpískáno postavení mimo hru. Zařazena tak může být ještě povinná reklamní přestávka.
38:10'
Až teď! Domácí totiž zahráli na zakázané uvolnění.
37:48'
Hra stále nebyla přerušena. Hraje se už téměř šest minut v kuse!
36:53'
Od modré střílel Dmitrij Kalinin. Puk se zastavil někde před Bočarovem a domácí obránci ho poslali do bezpečí.
36:12'
Už se hraje velmi dlouho bez přerušení. Více než čtyři minuty.
35:11'
Domácí předvedli rychlou kombinační akci. Po přihrávce Dmitrije Sidljarova střílel z levého kruhu Ivan Igumnov, jenž ale netrefil branku.
34:37'
Hosté ještě zůstávají v útoku. Dyblenko od levého mantinelu minul branku.
33:51'
Domácí jsou již v plném počtu.
33:32'
Lisin hledal na vzdálenější tyčce Martinše Karsumse, který ale v tísni už nedostal puk přes položený beton brankáře Bočarova!
32:55'
V oslabení se dostal ke střele Vadim Šipačov. Hudáček jeho dalekonosný pokus vyráží.
31:57'
Nikita Filatov podrazil unikajícího Vjačeslava Kuljomina, který ale následnému pádu hodně přidal. Na trestnou lavici tak míří oba hokejisté, což se na počtu hráčů na ledě neprojeví.
31:50'
Právě Vitalij Menšikov půjde dnes podruhé na trestnou lavici. Opět to navíc bude za vysokou hůl.
31:37'
Menšikov napálil jen Envera Lisina a puk se odráží do středního pásma.
31:32'
Teď už se ale hra vrátí před Juliuse Hudáčka. Hosté totiž zahráli na zakázané uvolnění.
30:41'
Jaroslav Dyblenko na útočném výletě. Jeho střela byla zablokována, ale Dyblenko pak ještě zabojoval o puk u mantinelu. Hostující brankář Hudáček si tak může na chvíli vydechnout.
30:06'
Domácí se nadechují k dalšímu náporu. Stále se ale nemohou střelecky prosadit.
29:20'
Hietanen nahazoval puk na zadní tyčku, kam si najížděl Alexejev. Hudáček však letící puk tečoval a útočník Dynama ho tak netrefil.
28:29'
27:57'
Dobře zapracoval domácí brankář Bočarov, který sám odpálil puk do středního pásma.
27:05'
Z otočky to zkoušel Martinš Karsums. Bočarov jeho střelu vykopl.
26:37'
Domácí vyhráli buly a hned vyhodili.
26:28'
Hosté hráli dlouho v útočném pásmu a vytěžili z toho přesilovku! Vitalij Menšikov bude pykat za to, že trefil vysokou holí Filatova.
25:28'
V útočném pásmu se dostal je střele Robin Hanzl, jenž ale trefil jen obránce Višněvského.
25:00'
Po přihrávce Višněvského zakončoval z první Igor Makarov. Hudáček se proti jeho zakončení stačil přesunout!
24:39'
24:11'
Od brankové čáry se vytočil s pukem před Hudáčka Igor Makarov. Hostující brankář se nenechal překvapit.
23:16'
Hosté se osvobodili vyhozením.
23:01'
Od modré čáry pálil Miks Indrašis. Hudáček puk odrazil vyrážečkou až do ochranné sítě.
22:38'
Za sekání je vyloučen Vladislav Provolněv. Domácí tak budou mít k dispozici přesilovou hru.
21:57'
Teď se už opět snaží o nátlakovou hru domácí hokejisté, zatím je to ale bez šancí.
21:01'
Chochlačov přihrával puk před branku, kde se ho marně snažili protlačit za Bočarova Nikita Filatov a Kaspars Daugavinš! Rozhodně pozitivní začátek třetiny pro Spartak.
Hity – 4:6
V první třetině mělo Dynamo herní převahu, ale paradoxně vede Spartak. Domácí totiž nedokázali žádnou ze svých akcí a příležitostí dotáhnout do gólového konce a v 18. minutě tak přišel brejk hostí, který zakončil přesnou střelou z mezikruží Robin Hanzl. Hráči Dynama budou muset ještě zvýšit důraz před brankou, kterou hájí zatím bezchybný Hudáček.
20:00'
19:52'
Domácí v závěru třetiny ještě zkoušejí srovnat. Po buly střílel z osy hřiště Vitalij Menšikov. Hudáček si povyjel a puk lapil.
19:20'
Od modré čáry nahazoval puk na branku Dmitrij Višněvskij. Hudáček byl pozorný.
19:00'
Začala poslední minuta první třetiny.
17:30'
Hosté se ujímají vedení! Na útočné modré zachytil puk Anatolij Nikoncev, který ho poté zadovkou přenechal ROBINOVI HANZLOVI a český útočník se trefil z mezikruží mimo dosah lapačky brankáře Bočarova. Asistence: Anatolij Nikobcev.
16:32'
Mozer dostal puk na modrou čáru, odkud přišla střela od obránce. Ta ale branku Spartaku minula.
15:44'
Z levé strany střílel Juuso Hietanen. Hudáček na jeho pokus dobře viděl a ztlumil puk na hrudi.
15:29'
Hosté jsou už v plném počtu.
14:54'
Na přihrávku Šipačova zpoza branky si sjel Makarov. Tomu ale střela nesedla.
14:23'
Domácí se zatím zmohli jen na jednu zablokovanou střelu. Spartak vyhazuje.
13:28'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Kaspars Daugavinš – 2 min., držení).
12:31'
Jaroslav Dyblenko na útočném výletě. Bek Spartaku si dělal prostor v předbrankovém prostoru, ovšem puk mu nakonec vypíchl Koivisto.
11:48'
Spíše propagační střelu z pravé strany chytá Hudáček, který přerušil hru.
11:08'
Hosté v posledních minutách hodně zlepšili bránění a díky tomu mohou vyrážet i do rychlých protiútoků. Dynamo tedy ze svého úvodního náporu vedení nevytěžilo.
10:35'
A hned následoval pokus Vladislava Provolněva od levého mantinelu. Bočarov má puk ve výstroji.
10:29'
Do střelecké pozice na osu hřiště si nyní vybruslil Vjačeslav Leščenko. Bočarov zakročil vyrážečkou.
09:46'
Pozornost Bočarova vyzkoušel střelou z pravého kruhu Nikita Filatov. Puk ale směřoval přímo na tělo brankáře Dynama.
09:11'
Teď se hraje bez dalších šancí. Spartak zavřel střední pásmo a domácí v podstatě bruslí s pukem mezi vlastní obrannou třetinou a útočnou modrou.
07:45'
Nedokázali ale přejít střední pásmo a tak to musejí zkusit znovu.
07:22'
Další akci rozjíždějí domácí hokejisté od své branky.
06:12'
Máme tu reklamní přestávku. Pro hosty ideální čas na to, aby se poradili, jak se vymanit z tlaku Dynama.
05:08'
Daniil Tarasov si najel na přihrávku zpoza branky, ale skákavý puk netrefil tak, aby Hudáčka zaskočil.
04:37'
Konečně se připomněli i hosté. Do střely se natlačil Arťom Voronin a Bočarov musel přerušit hru.
03:37'
Další dobrou příležitost měl Tarasov, který byl po přihrávce spoluhráče sám před brankou. Puk však netrefil ideálně a Hudáček jej vyrazil levým betonem.
03:27'
Útočné akce Dynama podporují i obránci. Nyní se až za brankou soupeře ocitl Miika Koivisto.
02:45'
Dynamo je v úvodu určitě aktivnější, hosté zatím na Bočarova nevystřelili.
01:48'
První šance Dynama! Po buly se dostal k puku Dmitrij Višněvskij, který ho zavezl až za branku a přesnou přihrávkou připravil výbornou pozici pro Dmitrije Moisejeva. Ten však branku přestřelil!
01:38'
Igor Makarov zavezl puk do pásma po pravé straně a vystřelil. Hudáček kotouč přidržel v lapačce.
01:23'
Vadim Šipačov zavezl puk do útočného pásma, ale nepřesnou zadovkou z něj zase Dynamo vyhnal.
00:49'
Zatím se bojuje hlavně ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nedostal s pukem přes útočnou modrou.
00:01'
Oficiality jsou již za námi. Můžeme se jít tedy věnovat samotnému moskevskému derby.
Teď zazní hymna Ruské federace.
Moderátor nyní představuje základní sestavu Dynama. Hráči na led přicházejí postupně.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Koivisto, Hietanen, Volkov, I. Nikulin (C), D. Višněvskij, Menšikov, Pepeljajev – I. Makarov, Šipačov (A), Kagarlickij – Brjukvin, Tarasov, Indrašis – Moisejev, Mozer, V. Kuljomin – Pankratov, Igumnov, Alexejev – Sidljarov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kalinin (C), Kulik, Kutějkin (A), Dyblenko, Provolněv, Gončarov – Daugavinš, Chochlačov, Filatov – Nikoncev, R. Hanzl, Lisin – Leščenko, Zubov, Karsums – Truňov, A. Voronin (A), Cyplakov – Kosov.

Rozhodčí: Olenin, Bělov – Ivanov, Černyšjov.

Robin Hanzl (SPM)
Julius Hudáček (SPM)

Dynamo Moskva:
Hokejisté Dynama uhráli v 25 zápasech 21 bodů a v tabulce Západní konference se nacházejí na devátém místě. Za osmým Viťazem ale zaostávají jen vinou horšího skóre. V posledních dvou zápasech si hráči známého moskevského klubu bodově polepšili, když v prodloužení vyhráli v Ufě i Nižněkamsku. Mužstvo v ofenzivě spoléhá zejména na duo Kagarlickij – Šipačov, které s převahou vede klubovou produktivitu.