KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Vladivostok - 18. října 2018   18:00

Jaroslavl
Jaroslavl
26:56' Kajumov  • 32:01' Apalkov (Jelesin, Kartajev) • 34:28' Apalkov (Alexejev, Kartajev) • 37:22' Denisenko (Kontiola, Loktionov)
Vladivostok
Krasotkin (35. Serebrjakov) – Tatalin, Miščenko, Kubát, Taratunin, Ugolnikov, Kozlovskij – Černikov, Vicharev, K. Voronin – V. Butuzov, V. Polák, Koňkov – V. Strelcov, A. Strelcov, Feoktistov – Koroljov, Mereskin, Zajcev – Hovorka.

Československá stopa v utkání

Karel Kubát (VLD) (0+0, 1 střela, čas na ledě 21:55)
Marek Hovorka (VLD) (0+0, 1 střela, čas na ledě 13:43)
Vojtěch Polák (VLD) (0+0, 3 střely, čas na ledě 18:22)
Dnešní utkání sledovalo v hale 8000 diváků.
Střely na branku v zápase

Lokomotiv Jaroslavl: 30

Admiral Vladivostok: 21
V utkání mezi Lokomotivem Jaroslavl a Admiralem Vladivostok se vše podstatné a důležité stalo ve druhé třetině. Po bezbrankové úvodní periodě totiž přišla čtyřgólová sprcha domácích, na kterou už Admiral nenašel odpověď. Jaroslavl se dnes trefila jak při plném počtu hráčů na ledě, tak během přesilovky a oslabení. Můžeme říci, že zvítězila zaslouženě, protože hosty za celý zápas téměř k ničemu nepustila. Čisté konto navíc může slavit brankář Konovaloval. S přáním pěkného zbytku týdne se s vámi loučím.
59:35'
Teď už se opravdu jen dohrává, bez jakékoli snahy třeba jen vystřelit na branku a zkusit zakombinovat.
59:16'
Poslední minutu utkání začínají s kotoučem na hokejkách hráči Vladivostoku. Ani oni už se ale nikam neženou.
58:25'
Kronwall už jen symbolicky přešel do útočného pásma. Tam nic nevymýšlel, jen nahodil kotouč po zadním mantinelu, to bylo vše.
58:01'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a také poslední dvě minuty celého zápasu. Tatalin tečoval kotouč mimo hrací plochu, následuje nové buly.
57:33'
Voronin a jeho individuální průnik mezi dvěma bránícími hráči soupeře. Ti jeho odvážné kousky ale zavčas dokázali zastavit.
57:04'
Teď to spíše vypadá, jako by si mužstva jen nahazovala puky z jedné strany na druhou. Žádný pohledný hokej v závěru třetí třetiny rozhodně nesledujeme.
56:46'
Serebrjakov přerušil hru a zajistil vhazování po své levé ruce.
56:29'
Jde vidět, že už se jen dohrává. Hokejisté mimo jiné polevují i v soubojích u mantinelu.
56:02'
Hraje se znovu pěti lidech na obou stranách. Tahle početní výhoda se domácímu celku nepovedla, nebyl tam vůbec žádný nápad.
55:28'
Další vyhození až ke Konovalovi, tohle oslabení nejspíš už Vladivostok zvládne.
55:05'
Poprvé v této přesilovce se Jaroslavl usazuje v útočném pásmu. Dál ale domácí čekají na střeleckou šanci.
54:41'
Sám to zkusil přes modrou čáru do útoku Apalkov. Měl ale ještě raději nahrávat, protože pak o puk přišel v souboji.
54:12'
Vladivostok se po chvíli osvobozuje vyhozením přes všechny čáry. Jaroslavl ale stejně za současného stavu nikam spěchat nemusí.
53:50'
Bude se ještě minimálně jednou vylučovat. Rozhodčí ukazuje trest za sekání, který za katr míří ke své nelibosti odpykat Koroljov. Takže je tu přesilovka Lokomotivu.
53:21'
Ještě je tu jedna komerční pauza, pak už budeme pokračovat ve zbytku zápasu.
53:07'
Už to skoro vypadalo na pátý domácí zásah, ale Koroljov dokázal dobře zblokovat dobře na poslední chvíli zakončení soupeře těsně před brankovištěm.
52:20'
Jelesin si hledal cestičku do útočného pásma. Útočníci se ale zapomněli ve středním pásmu, takže to měl docela komplikované, neměl dostatečnou podporu.
51:49'
Další technický přestupek, tentokrát postavení mimo hru Lokomotivu Jaroslavl.
51:14'
Kartajev zůstal najednou osamocený mezi kruhy, odkud si to namířil k brance. Zkoušel vymíchat brankáře Admiralu, ale nezasunul mu kotouč mezi nohy.
50:29'
Vladivostok vyhazuje na zakázané uvolnění, i když to bylo hraniční. Nejspíš to byl slovenský obránce Marek Hovorka.
50:08'
Lokomotiv to tentokrát zkoušel dva na dva, a vůbec ne špatně. Před branku deroucí se Kontiola ale ztroskotal na připraveném soupeřově brankáři.
49:36'
Z druhé vlny si sjel na střelu z první Pjagin. Kotouč ale nenabral na hokejku ideálně, tudíž přestřelil zařízení.
49:18'
Tempo zápasu pomalu opadá a vypadá to, že Admiral už se za žádným zázrakem hnát nebude. Aspoň soudě dle hostujícího herního projevu.
48:51'
Zajímavá pecka Miščenka z dálky, ale Konovalov si s ní opět poradil. A to měl docela zakrytý výhled, takže příliš dobře neviděl.
48:21'
Protože už je Jaroslavl kompletní, mohla se vrhnout do útočné akce. Averin ale sám svým kličkováním neuspěl, ještě potřeboval od někoho pomoci.
47:58'
Domácí jsou v plném počtu, ani další oslabení jim nezpůsobilo příliš velké komplikace.
47:43'
Máme tu komerční přestávku, zanedlouho budeme pokračovat.
47:14'
Polovina z trestu Kronwalla je pryč, po delší době se Jaroslavli povedlo vyhodit aspoň vyhozením do středního pásma.
46:47'
Miščenko se snažil rozhýbat hráče před sebou, jenže obránci Lokomotivu odvádějí ve spolupráci s útočníky moc dobrou práci na oslabení.
46:16'
Hosté nezačali další početní výhodu špatně, budou ale potřebovat střílet. Zatím Konovalov kryl jednoho nahození od modré čáry.
45:38'
A je to právě Staffan Kronwall, kdo musí jít odpykat menší trest. Dle soudu rozhodčích se provinil podrážením.
45:30'
Okamžitě po vhazování poslal od modré čáry dělovku Kronwall, jeho pokus ale skončil mimo.
45:13'
Tatalin vyslal dopředu rozjetého Strelcova. Tomu ale ještě na polovině kluziště přeskočil kotouč hokejku, takže z toho nic nebylo.
44:31'
Už se znovu hraje pět na pět. Pokud chce ještě něco Vladivostok udělat s výsledkem, měl by co nejrychleji přidat pod kotel, zatím hraje bez šancí.
44:10'
Z přesilové hry Admiralu už zbývá jen několik vteřin, hosté si zatím skoro nic nevytvořili. Vypadá to, že se Lokomotiv bez potíží ubrání.
43:50'
Lokomotiv se dostával do přečíslení tři na dva, na zakončení měl políčeno Kraskovskij. Když měl ale zakončit z první, úplně minul kotouč.
43:05'
Konovalov raději podržel kotouč u tyče, aby nemusel řešit následné dorážky. Ty ale stejně přišly, už to však bylo po odpískání.
42:34'
Domácí Afanasjev si posedí dvě minuty za katrem. Nedovoleně totiž bránil svého soupeře a nabízí tak Vladivostoku přesilovou hru.
42:28'
A znovu přerušená hra, tentokrát vypálil z otočky Voronin. Pak ještě mohly přijít dorážky, ale Konovalov zatím dělá vše pro to, aby udržel čisté konto.
42:04'
Serebrjakov má ve třetí části první větší práci. Ránu z dálky na něj poslal Osipov. Měl však štěstí, že dráhu kotouče dobře viděl a nikdo mu nestínil.
41:44'
Iljenko hledal od pravého mantinelu Kajumova, aby mu mohl posunout kotouč do jízdy. Byl ale docela nepřesný.
41:14'
Už se zase Lokomotiv dostává do pohody. Útočné pásmo pro domácí získal Sannikov, který nějakou chvíli kroužil v levém rohu.
40:48'
Za hosty to zkusil Ugolnikov, jeho nahození před branku na nějakou dorážku ale k ničemu nevedlo.
40:11'
Hned po vhazováním ve středovém kruhu se hnal skoro sám na branku Apalkov, ale třetí gól v zápase zatím nepřidá, selhal v zakončení.
40:01'
Za chvíli odstartuje třetí třetina, podaří se ještě Admiralu něco udělat s výsledkem?
Střely na branku po dvou třetinách

Lokomotiv Jaroslavl: 16

Admiral Vladivostok: 10
Admiral Vladivostok za sebou má třetinu hrůzy. V první části ještě udržel bez brankové skóre, ovšem během druhého dějství inkasoval hned čtyřikrát. Jaroslavl skórovala v pěti proti pěti, v přesilovce i při svém oslabení. Do závěrečných dvaceti minut si ponese hodně luxusní náskok o čtyři zásahy.
40:00'
39:12'
Už se hraje poslední minuta druhé třetiny. Na svůj druhý gól zápasu pomýšlel Denisenko, ale na modré čáře ho zastavilo postavená mimo hru.
38:44'
Hraje se teď ve středním pásmu. Je evidentní, že oba celky už chtějí periodu dohrát v klidu.
38:06'
Jaroslavl vyhazuje na zakázané uvolnění.
37:22'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Ovšem tohle už je debakl. Sotva začala domácí přesilová hra, hned se kotouč třepe v síti. Moc pěknou nahrávku dostal na pravý kruh od spoluhráče GRIGORIJ DENISENKO, jenž střelou vymetl pravý horní růžek klece Vladivostoku. Domácí mají čtyřbrankové vedení na konci druhé třetiny, to je luxusní náskok. Asistence: Petri Kontiola, Andrej Loktionov.
37:18'
Hosté jdou do oslabení, dvě minuty za hákování musí odsedět Nikita Feoktisov.
37:09'
Je tu přerušená hra, kotouč skončil sražený na střídačce.
36:16'
Po krátké odmlce je Lokomotiv zpátky v útočném pásmu. Byl to Kartajev, kdo vyslal od levého mantinelu nebezpečné zakončení zápěstím.
35:24'
Taratunin to zkoušel v kombinaci s jedním z útočníků. Tahle hostující dvojice ale selhala ještě na modré čáře.
35:06'
Vladivostok se snaží otřepat, ale zatím marně dobývá pásmo Jaroslavle.
34:28'
Hosté střídají gólmana, do akce místo Krasotkina půjde Serebrjakov.
34:28'
Špatná druhá třetina pro Admiral pokračuje a halou zní už potřetí zvuk hučící lokomotivy. Stačil jeden přechod do útočného pásma a domácí zase čarovali. Na brankovišti se k dobře přihranému a zároveň odraženému kotouči dostal útočník Jaroslavle DANIIL APALKOV, jenž zakončením mezi betony zvýšil na 3:0. Tohle už je pro Vladivostok problém. Asistence: Denis Alexejev, Vladislav Kartajev.
33:55'
Není divu, že Admiral vyhodil na zakázané uvolnění, už byl hodně dlouho pod tlakem.
33:22'
Nejdříve kombinace hostů, ale pak zase nečekaný útok Averina. Na brankovišti se snažil zakončit po ledě, jenže neuspěl.
32:24'
Admiral teď je docela opařený, což jde vidět na jeho přechodech přes modrou čáru.
32:01'
Hodně šťastná trefa, ale samozřejmě se taky počítá. Teď si hosté vybrali pořádnou porci smůly. Situace v obranné třetině pro ně nevypadala špatně. Pak ale přišlo nahození od modré čáry, které gólmanovi Krasotkinovi vypadlo z náruče. Brankář ztratil přehled o situaci a nejspíš někdo z hokejistů Admiralu si puk sám srazil do sítě. Ten se sotva doplazil za brankovou čáru. Autorem tohoto gólu je DANIIL APALKOV. Asistence: Alexander Jelesin, Vladislav Kartajev.
31:24'
Vladivostok se pokouší oplácet stejnou mincí. Od levého mantinelu chtěl do střelecké pozice vybruslit Vicharev, ale nakonec se mu to nepovedlo.
30:47'
Konovalov musel zasahovat lapačkou u tyče, ale nebylo to pro něj nic těžkého.
30:36'
Hosté jsou kompletní a po menší pauze se zase mohou začít soustředit na útok.
30:15'
Už jen poslední vteřiny zbývají do návratu Tatalina na led, tentokrát Vladivostok nejspíš oslabení zvládne v pohodě.
29:32'
Tohle oslabení vypadá v podání Admiralu docela dobře. Už dvakrát se mu podařilo vyhodit přes všechny čáry.
29:05'
Hra přerušena, bude se ale znovu vhazovat v obranné třetině Admiralu.
28:13'
Roman Tatalin ujíždějícího Pjagina hákoval a musí si za to dvě minuty posedět. Nyní tedy pro změnu přesilovka Lokomotivu.
28:13'
Pjagin vyjel z trestné lavice rovnou do samostatného úniku. Moc nechybělo a mohlo z toho být dvoubrankové vedení Jaroslavle.
26:56'
Jenže Vladivostoku k ničemu není, že hraje přesilovku. Sám během ní totiž inkasuje. Hosté sice pobývali v útočném pásmu a rozehrávali zajímavou kombinaci, pak ale přišla chyba. Sám na brankáře Krasotkina se najednou vydal ARTUR KAJUMOV. Měl dost času na rozmyšlenou a udělal to moc krásně, když zavěsil pod horní tyčku. Jaroslavl tak dává první gól a získá potřebné sebevědomí. Bez asistence.
26:06'
Je to tak. Admiral Vladivostok si zahraje dnešní první početní výhodu, za katrem už sedí Pjagin, který odpykává menší trest za nedovolené bránění.
26:02'
Máme tu komerční přestávku poté, co došlo k přerušení hry po srážce hostujícího beka s gólmanem Jaroslavle. Možná se bude i vylučovat.
25:44'
První vážnější situace této třetiny. Averin si udělal výlet sám po pravé straně. Zakončení bekhendem mu ale vůbec nevyšlo, když se snažil puk zastrčit mezi betony.
25:31'
Admiral vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce brankáře Krasotkina.
25:08'
Už se aspoň dohrávají souboje u mantinelu. Stále jsme ale ještě během prostřední části neviděli jedinou lepší střelu na branku.
24:55'
Střela Kraskovského prosvištěla těsně kolem levé tyče, nyní měli hráči Admiralu trochu štěstí.
24:18'
Hra brzy přerušena u klece Vladivostoku. Konovalov sice ještě mohl rozehrávat, ale raději Polákovo nahození podržel v lapačce, aby neriskoval.
24:01'
Kotouč končí sražen na hostující střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:32'
Krasotkin si dobře pohlídal střelu od modré čáry, kterou bez váhání vyslal Kronwall. Gólman Admiralu měl výhodu, že na ránu dobře viděl.
23:14'
Černovič a jeho souboj v rohu o kotouč. Zvládl ho velmi dobře, i proto se pak Admiral Vladivostok mohl bez komplikací osvobodit a vystřídat.
22:27'
Kraskovskij to měl namířeno přes střed kluziště do zakončení. Než ale stihl vystřelit, někdo ze soupeřů mu stačil zblokovat hokejku.
22:04'
Začátek druhé třetiny se hraje v hodně poklidném tempu. Nejen, že je absolutní ticho na tribunách, velké ticho je i na ledové ploše. Zápas by potřeboval trošku emočního náboje.
21:33'
Kubát zajímavě zavezl kotouč skoro k brance domácích, když pak ale z otočky nahrával, nenašel nikoho v bílém dresu.
21:13'
Alexejev chtěl až moc rychle do útočného pásma, na modré čáře jej zastavuje postavení mimo hru.
20:52'
Pajgin si dal s rozehrávkou zpoza branky na čas. Raději ještě počkal, než celá formace vystřídá, teprve pak rozehrával.
20:12'
Stejně jako na začátku zápasu, také úvodní buly druhé třetiny zvládli lépe hosté. Přes modrou čáru se ale s kotoučem nedostali.
20:01'
Zanedlouho začne druhá třetina utkání. Dočkáme se v ní prvního gólu?
Střely na branku po první třetině

Lokomotiv Jaroslavl: 6

Admiral Vladivostok: 5
Nic dalšího se v první třetině nestane. Především domácí měli během úvodní části hodně šancí a střel na branku. V závěru periody dokonce i přesilovku. Na první trefu si ale musíme počkat minimálně do prostředního dějství. Admiral Vladivistok zatím brání ze všech sil bezbrankový výsledek.
20:00'
19:58'
Další nahození od pravého mantinelu Krasotkin bez potíží vyrazil do rohu.
19:03'
Jelesin se napřáhl od modré čáry a doufal, že ještě někdo puk tečuje, to se ale nestalo.
18:28'
Už běží poslední dvě minuty první třetí třetiny a kolem branky hostů začíná být horko. Krasotkin měl co dělat, aby stihl vyrazit dvě střely z dálky, které přišly těsně po sobě.
18:00'
Hosté začali oslabení dobře. Formace Lokomotivu si sice vyměnila pár nahrávek, ale pak už přišlo vyhození přes všechny čáry.
17:52'
Teprve teď tu máme první vyloučení zápasu, přesilovou hru si zahraje domácí lokomotiv. Dvě minuty za hákování totiž od rozhodčích inkasuje hráč Admiralu Taratunin.
16:30'
Ani jednomu celku se nedaří přechod přes střední pásmo. Když už Admiral konečně uspěl, Butuzov přestřelil horní tyčku.
16:10'
Sannikov byl jako první za brankou Admiralu u kotouče. Uspět nedokázal, jelikož měn na zádech hned dva bránící hráče soupeře.
15:58'
Tentokrát se Jaroslavl na okamžik dostala pod tlak. Na rozdíl od ní se však hosté nedostávají do dobrých střeleckých pozic.
15:15'
Zatím se hraje stále bez jediného vyloučení na obou stranách. To je také jeden z důvodů, proč na větší příležitosti v první třetině stále čekáme.
14:48'
Kozlovskij a jeho rozehrávka z posledních sil ještě před tím, než odjel vystřídat. Potom už musel rychle spěchat na střídačku.
14:05'
Také Admiral ukazuje, že se dnes nebude chtít dát zadarmo. Po důrazné hře se do šance tlačil Feoktisov. Jenže zase neměl komu přihrávat.
13:25'
Vladivostok se na chvíli nastěhoval na území soupeře. Tatalin hledal najeté útočníky před brankou, všichni však byli dobře pohlídaní.
13:06'
Vypadá to na další přerušení hry. Po vyhození Kajumova rozhodčí správně ukázal, že se jednalo o zakázané uvolnění.
12:03'
Už se z novu hraje. Jaroslavl ovládla vhazování v útočném pásmu a napřaženo měl Iljenko. Jenže jeho střela šla úplně vedle svatyně.
11:58'
Kotouč končí v ochranné síti poté, co jej někdo z hostujících beků vytečoval nad mantinel. Je tu reklamní pauza.
11:16'
První větší práce pro Konovalova. Sice ani tentokrát nemusel zasahovat nějakým těžkým zákrokem, ale musel proti ráně obránce z dálky vytáhnout beton.
10:36'
Ugolnikov a jeho pecka od modré čáry, která pouze rozezvučela zadní mantinel. Žádné další dorážky už nepřišly.
10:05'
Kubát nahrával najíždějícímu Kozlovskému. Ten ale v klíčovém okamžiku o kotouč přišel, takže nevystřelil na branku.
09:18'
Na druhou stranu mohl vyrazit Černikov. Jenže jel sám proti dvěma připraveným obráncům Lokomotivu, takže neměl moc velkou šanci.
08:45'
Pokud to takhle půjde dál, je nejspíše jen otázka času, než se domácí mužstvo prosadí. Posledních pět až šest minut se hraje pouze kolem klece Krasotkina.
08:22'
Loktionov nepříjemně v levém rohu napadal hostující rozehrávku. Nakonec neúspěšně, ale zase soupeři ubral nějaké ty potřebné síly.
07:49'
Zajímavý závar kolem klece Krasotkina. Hned dva hráči v červených dresech doráželi na brankovišti, ani jeden z nich ale neotevřel skóre.
07:10'
Vladivostok se znovu osvobodil aspoň vyhozením do středního pásma, potřebuje poslat na led co nejdříve čerstvé síly.
06:35'
Po dlouhé době se dopředu vydal Admiral. Vicharev táhl touš po levém mantinelu. Ještě než stačil přihrát, někdo mu zezadu puk vypíchl.
06:13'
Rozhodčí správně odpískali zakázané uvolnění, Miščenko vyhodil kotouč přes všechny čáry.
05:58'
Chvíli to teď vypadalo, jako by skoro Vladivostok hrálo oslabení, i když je v pěti. Domácí totiž soupeře zamkli na nějaký čas před brankou.
05:45'
Krasotkin má po nahození z dálky kotouč v lapačce, bude se znovu vhazovat až po komerční pauze.
05:11'
Na druhou stranu vyrazil Ivanov s Kajumovem. Když ovšem přejeli modrou čáru, dvojice hráčů v bílém dresu je o šanci připravila.
04:50'
Strelcov chtěl vyhodit kotouč aspoň do středního pásma. Ale nebyl přesný, což jeho tým málem stálo výrazné komplikace.
04:08'
Jsou to hokejisté Jaroslavle, kdo se postupně dostává do tempa a začíná být na ledě aktivnější. Zatím splňují papírové předpoklady.
03:35'
Tentokrát už měl Krasotkin plné ruce práce. Kartajev si udělal sám výlet až před brankoviště Vladivostoku, kde ještě provedl dvě kličky navíc. Na soupeřova brankáře si ale nepřišel.
03:24'
Už se hraje docela dlouho bez přerušení, ale bohužel i bez velkých šancí. Zkoušel to znovu Kartajev, našel však jen náruč soupeřova gólmana.
02:58'
Souboj v rohu o kotouč zvládl ze všech nejlépe Butuzov, který to zkusil později sám zakončením od modré čáry. Ale branku Konovalova vůbec netrefil.
02:06'
Averin zavezl kotouč po pravé straně na území Admiralu. Tam se rozhlížel, jestli někoho nenajde. A nenašel, všichni spoluhráči byli za hrou.
01:34'
Jaroslavl se poprvé nastěhovala do útočného pásma, Kartajev měl dobré místo pro střelu. Jenže místo aby zakončil, tak ještě volil nahrávku, a to byla chyba.
01:14'
Hra přerušena ve středním pásmu, jeden z domácích hokejistů vytečoval kotouč někde mezi diváky.
00:58'
Oba celky střídají. Zatím to vypadá, že v úvodu partie budeme sledovat vyčkávací taktiku.
00:30'
Na druhou stranu to zkusila první útočná formace Jaroslavle. Jenže ani ona nebyla úspěšná, obrana hostů si zatím dává pozor
00:04'
Jako první se na kotouč dostali hráči Vladivostoku. Vyrazili kupředu ve třech mužích, ale v levém rohu přišli o puk.
00:01'
Jak je zvykem, vyslechneme si ještě ruskou hymnu.
Vše bude připraveno k úvodnímu buly, hokejisté za chvíli přijedou na ledovou plochu.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za 20 minut, týmy už se na ledě připravují k zápasu.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Afanasjev, Rafikov, Jelesin, Kronwall, M. Osipov, Averin, Pajgin – Denisenko, Kontiola, Loktionov – Apalkov, Alexejev, Kartajev – Averin, Sannikov, Kraskovskij – Ivanov, Kajumov, Iljenko – Kovalenko.

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – Tatalin, Miščenko, Kubát, Taratunin, Ugolnikov, Kozlovskij – Černikov, Vicharev, K. Voronin – V. Butuzov, V. Polák, Koňkov – V. Strelcov, A. Strelcov, Feoktistov – Koroljov, Mereskin, Zajcev – Hovorka.

Rozhodčí: Bukin, Sčenjov – Galimov, Maximovskij.
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Budeme sledovat souboj dvou týmů, které se nachází v odlišné formě i na opačných pólech tabulky. Lokomotiv Jaroslavl doma přivítá Admiral Vladivostok

Alexander Salák (JAR) (6 odchytaných zápasů)
Jakub Nakládal (JAR) (4+6)
Karel Kubát (VLD) (0+1)
Vojtěch Polák (VLD) (1+1)
Marek Hovorka (VLD) (1+2)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly v lednu letošního roku. Admiral Vladivostok tenkrát překvapil Jaroslavl a zvítězil na jejím ledě 3:1.
LOKOMOTIV JAROSLAV

Hokejistům Jaroslavle v tuto chvíli patří čtvrté místo Západní konference, ale klidně by mohli pomýšlet ještě výš, protože jejich výkony od startu sezony nejsou vůbec špatné. Vadit by nemuselo ani to, že oproti druhému SKA Petrohrad a třetímu Jokeritu Helsinky mají o jedno odehrané utkání navíc. Lokomotiv má přesně opačnou formu, než jakou se může chlubit jeho dnešní soupeř. Všech uplynulých pět duelů dotáhl do vítězného konce. Minule předčil 3:0 Dynamo Moskva, ještě předtím 5:2 Dinamo Minsk a 1:0 po prodloužení také favorizovaný SKA Petrohrad. Papírové předpoklady říkají, že je Jaroslavl proti Vladivostoku jasným favoritem, ale rozhodne se až na ledě.

Statistikám Lokomotivu vévodí Andrej Loktionov (6+13), Brandon Kozun (5+8), Petri Kontiola (6+5) a také český obránce Jakub Nakládal (4+6).
ADMIRAL VLADIVOSTOK

V celé soutěži KHL je na tom aktuálně hůře pouze jeden tým – Sibir Novosibirsk. Jinak Admiral Vladivostok nemá další soupeře, se kterými by se mohl bodově srovnávat. Začátek základní části mu vůbec nevyšel, v současné situace je pro něj důležitý každý bod. Vždyť v dosavadním průběhu sezony urval jedinou výhru po základní hrací době. A prohrál také všech pět předchozích duelů. Naposledy Vladivostok padl 3:4 na ledě Slovanu Bratislava, ještě předtím jej vynulovalo (0:2) Dynamo Riga. Jeden bod za prohru v nastaveném čase Admiral urval aspoň proti CSKA Moskva, ale to samozřejmě málo. Také proti Jaroslavli to bude mít hodně těžké, jelikož patří mezi nejlepší celky Západní konference. Nebo snad celek z dalekého východu překvapí?

Kanadské bodování Vladivostoku táhne útočník Alexander Černikov (4+6), daří se také Sergeji Konkovi (5+4) či obránci Kirillu Djakovi (2+7).