KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Jokerit - 31. října 2018   15:00

Jekatěrinburg
13:43' Krikunov (Sexton) • 27:53' Dawes (I. Višněvskij) • 30:57' Sexton (Jakub Kovář)
Jokerit

Jokerit dále zajíždí na led Magnitogorsku, kde je čeká taktéž hodně těžký zápas a domácí celek se bude snažit o své, celkově, dvacáté vítězství proti celku ze Soči, které zrovna neoplývá nejlepší momentální formou.
A je tu konec! Jokerit si v závěru zápasu vytvořil tlak na branku Jekatěrinburgu, ale domácí celek ukázal, proč se mu v této sezóně tak náramně daří! Po celou třetí třetinu dobře bránil a díky jistým zákrokům Jakuba Kováře nedal svému soupeři příliš mnoho šancí. Ve třetí třetině jsme mohli vidět i emoce a menší rvačku. Celkově lze hodnotit zápas jako vyrovnaný, kdy hosté více tvořili hru a měli místy více ze hry, ale Kovář v brance dnes předvedl pár dobrých zákroků a hlavně dokázal chytat puky, aniž by mu vypadávaly před jeho branku.
59:33'
Jokerit má dobrý tlak, ale Kovář společně se svými obránci čelí tlaku výtečně.
58:54'
Po pár dobrých střelách vyhazuje Jekatěrinburg puk, který končí mimo branku.
58:31'
Jokerit vyhrál důležité buly a zahajuje kombinaci...
58:16'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Ivan Višněvskij – 2 min., hrubost).
58:10'
Oddechový čas pro hosty.
58:10'
Po tvrdé ráně se opět strhla potyčka před Kovářem a opět v ní byl Jesse Joensuu, který dával najevo, že se vůbec nechce prát a po právu bude vyloučen jen Ivan Višněvskij.
58:04'
Jokerit hraje v šestí hráčích v poli, Kalninš na střídačce.
57:12'
Ani nyní se jim nedaří dostat puk pod kontrolu a domácí se úspěšně osvobozují a dokonce se jim daří vyhodit puk a zaútočit na branku Kalninše.
56:00'
Jokeritu se krátí čas a má nejvyšší dobu, aby ještě začala dramatizovat závěr tohoto zápasu. Jekatěrinburg se zatím brání skvěle a nepouští Jokerit do žádného tlaku před svou brankou.
54:26'
Domácí se již příliš do útoku neženou a spíše se soustředí na obranu a případné podnikání rychlých protiútoků.
53:41'
Jesper Jensen Aabo se dostal do zakončení a Kovář vůbec neviděl letící puk. Jesper však minul prostor branky.
53:31'
Kovář úspěšně vyráží střelu ze střední vzdálenosti a Jokerit bude stupňovat svůj tlak na jeho branku.
52:32'
Tak rozhodčí po delší diskuzi, zejména s trenérem Jokeritu, opět zahajují hru vhazováním ve středním pásmu. Pokračujeme ve hře pět na pět.
52:22'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).
52:22'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., hrubost).
Kovář kryje puk a po něm sledujeme pěstní souboj Jesseho Joensua a Trjamkina!
51:54'
Přerušení hry po dlouhé době a následuje komerční pauza.
51:24'
Velká šance Jekatěrinburgu, kdy si ve středním pásmu nerozuměli dva hráči Jokeritu a Kalninš se předvedl výborným zákrokem proti zakončení Golyševa!
50:40'
Již přes pět minut jsme neslyšeli hvizd některého z rozhodčí a hra se nám přelévá z jedné strany na druhou bez výraznějších šancí.
49:25'
Jokerit již není tak pevný ve hře směrem dozadu a domácí nyní opět promarnili dobré přečíslení, kdy zakončení šlo mimo tři tyče Kalninše. Už dlouhou dobu se hraje bez přerušení.
48:46'
Domácí hodně na těsno brání a znepříjemňují svou hrou jakoukoliv kombinaci svého soupeře. Ten se urputně snaží prosadit před brankou Kováře.
47:33'
Příjemnou změnou je, že jsme v této třetině ještě nezaregistrovali žádné vyloučení.
46:26'
Hra se nám přelévá z jedné strany na druhou, kdy o něco více má puk na svých čepelích Jokerit, který se dostává i do zakončení. Ale do nikterak nebezpečného pro branku Kováře.
45:49'
Domácí se po chybě Jokeritu na modré čáře dostali do rychlého útoku, nakonec zakončení bylo sraženo bruslí jednoho z obránců Jokeritu.
45:40'
Kovář chytá jistě nahození od modré čáry, které vyslal Jesper Jensen Aabo.
44:09'
Z tohoto útoku Jokeritu pšenka nepokvete a musí začít znovu od své branky. Avšak nyní se potýká s dobrým napadáním soupeře.
42:53'
Nyní se i Jekatěrinburg snaží udržet před Kalninšem, ale nedaří se mu to. Jokerit získává puk a jejich cílem je branka Kovář.
41:52'
Puk končí v ochranné síti a bude se vhazovat před brankou Kováře, který si musí dávat pozor na aktivní vstup hostů do závěrečné periody.
40:53'
Jokerit se ihned v úvodu dostal k pár střelám, ale ty nebyly dostatečně tvrdé a rychlé. Kovář neměl problémy s jejich pokrytím.
40:01'
Druhá třetina nám nepřinesla tak pěkný hokej, jako v úvodní třetině. Sledovali jsme hodně vyloučení, dohromady rozhodčí vyloučili devět hráčů za druhou třetinu! Díky tomu se nám hra hodně kouskovala a ani jeden z týmů si prakticky nevytvořil tlak před jednou či druhou brankou. Nicméně Jekatěrinburg využil dvě přesilovky, díky kterým se dostal do pohodlného dvou brankového vedení. Uvidíme, nakolik dokáže Jokerit potrápit svého soupeře v závěrečné periodě.
40:00'
39:34'
Dan Sexton se snažil prokličkovat až ke Kalninšovi, ale obránce se o něj postaral a puk následně bez větších problémů ukrývá Kalninš pod svou lapačku.
39:00'
Běží nám poslední minuta druhé třetiny a puk se nachází v pásmu Jokeritu.
38:24'
V závěru druhé třetiny se více do hry dostávají hosté, dokáží alespoň snížit do závěrečné periody?
37:54'
Jesse Joensuu si směle nabruslil až před branku, ale obrana mu na poslední chvíli znemožnila přesnější zakončení.
36:37'
Jokerit se dostal do útoku a snad se již nyní dohraje třetina bez vyloučení a uvidíme souvislejší pasáž hry.
36:26'
Další hrubka v obraně a Kalninš byl připravený se svou lapačkou proti zakončení Jegora Milovzorova.
36:10'
35:53'
V závěru přesilovky se domácím daří usadit v pásmu...
35:27'
V té druhé se do úniku dostal Paré, ale Kalninš jej vychytal!
34:57'
První minutu přesilovky se daří Jokeritu svého soupeře držet daleko od své branky.
34:10'
A máme tu nečekaně další vyloučení, nyní sedí Oliver Lauridsen za podražení.
33:36'
Po dlouhé době sledujeme hru v plném počtu na obou stranách a uvidíme, jestli už budou hrát hráči trochu více disciplinovaněji.
32:30'
Ve druhé třetině šlo již o osmé vyloučení a opravdu spíše sledujeme kouskovanou hru s častým vyloučením bez šancí.
31:32'
A další vylóučení, tentokrát na straně domácích, kdy Dawes se provinil hákováním. Nyní se nám s vyloučením roztrhl pytel.
31:21'
Jekatěrinburg nyní hraje přesilovku pět na tři a domácí mají další šanci k navýšení skóre.
31:13'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., hákování).
30:57'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Nyní to obrana Jokeritu vůbec nezvládla a DAN SEXTON si dělal v pásmu co chtěl. Téměř celé si jej objel, aby následně úspěšně zakončil za záda Kalninše. Asistence: Jakub Kovář.
30:17'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Pekka Jormakka – 2 min., nedovolené bránění).
29:47'
Domácí celek se dostával do dalšího přečíslení a nyní Kalninš dobře pohlídal svou pravou tyčku a zamezil, aby se soupeř dostal do dvou brankového trháku.
29:05'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Gračov – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
28:45'
Kalninš opět v permanenci a je jasné, že domácí budou nyní na koni a povzbuzeni obratem v tomto vyrovnaném zápase.
27:53'
Jekatěrinburg využívá přesilovku a otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch. Branku dává nejproduktivnější hráč týmu, NIGEL DAWES, který vystřelil z pravé strany a našel mezeru v brance Kalninše. Asistence: Ivan Višněvskij.
27:33'
Úvod přesilovky se hostům daří a vyhazují puk až k brance Kováře. Nyní se připravují na další zteč soupeře.
26:58'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Max Wärn – 2 min., krosček).
26:57'
Jekatěrinburg po zisku puku se dostal do rychlého útoku a byl z toho velký závar před brankou, kdy už se jeden z hráčů radoval z branky, ale rozhodčí jasně upažuje, že puk nepřešel brankovou čáru! Největší šanci spálil Nigel Dawes, který nedokázal zamést puk do branky!
26:17'
Jokerit bojoval o puk v pásmu soupeře, kterému se nakonec daří hru dostat do středního pásma. Avšak Jokerit se velmi rychle vrací zpět.
25:55'
Po střele Granta od modré čáry našel Kovář puk ve své lapačce.
25:50'
A po krátké době další přerušení...Hra nám tímto hodně opadla.
25:38'
Hra čtyři na čtyři nám zatím nepřináší větší šance a hra se nám nyní kouskuje.
25:02'
Brian O'Neill najížděl z druhé vlny a dostal zadovkou přihrávku před branku, ale jeho bekhendové zakončení neslavilo úspěch.
24:26'
Po vyhraném buly se hosté dostali k rychlé střele a Kovář se jen podíval za sebe, kde vůbec puk skončil.
24:17'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Anatolij Golyšev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sakari Manninen – 2 min., hrubost).
23:53'
Dva hráči Jekatěrinburgu postupovali vpřed proti jednomu obránci, ale daný obránce si lehl do přihrávky a zmařil tak nadějnou příležitost domácího celku.
22:58'
Ilja Krikunov dobře vybojoval puk v obranném pásmu Jokeritu a vyměnil si puk se Sextonem. Nakonec se do slibné příležitosti domácí nedostávají.
22:31'
Oliver Lauridsen nepřesně nahazuje na branku z pravé strany, Kovář se po daném nahození natáhl a chytá puk do své lapačky.
22:06'
Kovář bezpečně kryje nahození od modré čáry. Hráč Jokeritu se snažil o teč před brankou, ale obrana Jekatěrinburgu nyní zvládla své obranné povinnosti na jedničku.
21:31'
Jekatěrinburg zvládl zbytek oslabení a již hraje v plném počtu.
20:54'
Střela z levé strany se nevešla mezi tři tyče a domácím se daří vyhodit puk a zatím se brání velmi dobře.
20:18'
Hosté pokračují v přesilové hře a ihned se jim daří usadit v pásmu.
20:01'
Jokerit už ve zbývajícím čase nedokázal ohrozit Kováře a zbytek přesilové hry bude dohrávat v úvodu druhé třetiny.
První třetina nám přinesla nejprve aktivní vstup hostů, který jim přinesl vedoucí branku. Jekatěrinburg následně dostal možnost přesilové hry a po ní si vytvořil tlak, který korunovali vyrovnávací brankou. První třetinu lze tak hodnotit jako vyrovnanou od obou stran!
20:00'
19:27'
Ale Jekatěrinburg jde opět do čtyř. Při náznaku přečíslení soupeře, fauluje Stanislav Jegoršev, který se provinil hákováním.
19:10'
18:57'
Nyní Moses nedokázal přejít do útoku a je mu odpískán ofsajd. Po již zmíněné ztrátě puku se již Jokeritu nedaří dostat pořádně do pásma soupeře.
18:19'
Grantovi nyní utekl puk na modré čáře a Jokerit ztrácí útočné pásmo.
18:02'
...a přichází zakončení, které má Kovář někde ve výstroji. Pekka Jormakka výborně zakončoval ze středu kluziště.
17:42'
Hostům se ihned na začátku přesilovky podařilo rozehrát kombinaci ...
17:10'
Domácí nyní špatně střídali a za tento technický přestupek budou hrát své druhé oslabení.
16:40'
Oba celky se střídají na puku a momentálně nesledujeme nějaké šance na jednu či druhou branku.
15:45'
Po druhé komerční přestávce pokračujeme ve hře a u puku jsou momentálně hosté.
15:20'
Po delší době Kovář v akci, který do lapačky chytá střelu ze střední vzdálenosti.
14:50'
První polovina patřila Jokeritu, ta druhá polovina třetiny zatím patří Jekatěrinburgu.
13:43'
Domácí sice nakonec přesilovku nevyužili, ale jejich tlak přetrvával i nadále a ILJA KRIKUNOV po přihrávce od Sextona se v bezprostřední blízkosti branky nemýlil a poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Dan Sexton.
13:14'
Jekatěrinburg se rychle vrátil do pásma a pravděpodobně po další střele zachránila Kalninše jeho branková konstrukce!
12:43'
Po další dobré střele opět zasahuje Kalninš a následně obránce Jokeritu vyhazuje puk.
12:22'
Až nyní se hráči v červených dresech usazují a ihned střílí na branku, Kalninš připraven.
12:00'
Domácím se nedaří usadit v pásmu soupeře a Jokeritu se úvod přesilovky daří.
11:32'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., sekání).
11:30'
Jekatěrinburgu se konečně daří ohrozit Kalninše trochu více, ale ten odolal a navíc budou mít domácí možnost přesilové hry.
10:35'
O změnu se snažil Dan Sexton, který si nabruslil na pravou stranu, ale Kalninš jeho pokus z pravého úhlu neměl problém vyrazit.
10:13'
Domácí celek se na ledě hledá a z jejich pohledu nevidíme žádnou útočnou hru.
09:20'
A hosté hrozí i nadále. Po menším závaru se opět vhazovalo před Kovářem a ihned po buly přišla další nebezpečná střela na branku. Kovář tentokrát připraven.
08:49'
Jokerit právě vstřelil branku!
A je tu první změna ve skóre. Niemi vyhrál buly a směřoval svůj puk na MARKA ANTTILU, který vystřelil mezi kruhy a puk končí za zády překvapeného Jakuba Kováře. Asistence: Mika Niemi.
08:50'
Stanislav Jegoršev stáhl vysoký puk do své rukavice a před Kovářem tak odklízí puk.
08:13'
Nakonec nedokázal nic vymyslet a domácí mají puk pod svou kontrolou. Hosté střídají.
07:32'
Na větší šanci z pohledu domácích stále čekáme a Jokerit opět v pásmu soupeře a bojuje o puk u zadního mantinelu.
06:50'
Marko Anttila sám ujel na branku a míří doprostřed branky, kde byl připravený Kovář. Hosté jsou zatím střelecky hodně aktivní.
06:12'
Jekatěrinburg je jeden z týmů, který dokázal porazit Jokerit na jeho vlastním ledě. Uvidíme, jestli dokáže Jokerit porazit i ve svém domácím prostředí.
05:15'
Nepřesná střela od modré a puk se od zadního mantinelu odráží až do středního pásma. Jokerit se musí stáhnout z obranného pásma Jekatěrinburgu.
04:11'
Ale neukázali zatím nic a Jokerit získává puk a vyváží jej do pásma svého soupeře.
03:30'
Brankář domácích je v pořádku a pokračuje se ve hře. Domácí se usazují poprvé v zápase v pásmu soupeře a nyní budou i oni moci něco ukázat ze svého útočného umu.
03:10'
Jekatěrinburg přečkal oslabení, ale následně měl velkou šanci Nicklas Jensen, který už mířil do polo odkryté branky, ale Kovář fantasticky vyrazil svou vyrážečkou. Nejspíše ho však rána trefila i do nechráněného místa a nyní si leduje postižené místo.
02:30'
Po střele Kovář vyráží před sebe a následně menší závar před domácí brankou. Obrana Jekatěrinburgu dokázala eliminovat nebezpečí.
02:05'
Avšak nyní se dařím domácím vyhodit puk a Jokerit zakládá novou útočnou akci.
01:36'
Alex Grant hezky vystřelil od modré čáry, Jokerit pokračuje v obléhání branky Avtomobilistu.
01:03'
Za krosček vyloučen Francis Paré a je tu brzká přesilovka pro Jokerit.
00:22'
Kovář musel jako první dávat pozor na nahození Jokeritu od modré čáry, puk končí v rohu kluziště.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – I. Višněvskij, Mamkin, Jegoršev, Ljamin, Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Valitov, D. Bodrov – Golyšev, Dawes (C), S. Da Costa – Paré (A), Bělousov, Milovzorov – Krikunov, Sexton, Litovčenko – Chripunov, Gračov, Rassejkin.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – O. Lauridsen, Lööv, Jensen Aabo, A. Grant, Kivistö, Lepistö (C) – H. Ikonen, Anttila, Niemi – Wärn, Moses, Manninen – Nicklas Jensen, Platt, Jormakka – Norman, Joensuu (A), O'Neill (A).

Rozhodčí: S. Morozov, D. Naumov – N. Shalagin, D. Shishlo.
Dá se očekávat hodně vyrovnaný souboj, který nám může přinést hodně branek nebo opatrnou hru, kdy budou rozhodovat maličkosti. Otázka, s jakou taktikou oba celky na sebe vyrukují. Jokerit bude chtít napodobit Astanu a porazit Jekatěrinburg, zatímco domácí si budou chtít i nadále držet svou zdánlivou "neporazitelnost".
Jokerit Helsinky
Jokerit odehrál poslední dva duely v Estonsku v rámci KHL World Games. V prvním zápase vyhrál 4:3 po prodloužení nad Spartakem Moskva, v tom dalším slavil další vítězství nad Čerepovcem 3:2, kdy už to vypadalo na remízu po základní hrací době, avšak 35 sekund před koncem vystřelil výhru svému týmu N. Jensen! Ten dal mimochodem ve zmíněném utkání celkem dvě branky. Jokerit má tedy velmi slušnou formu a má velkou šanci potrápit nejlepší celek celé soutěže, případně být druhým týmem, který dokáže Jekatěrinburg porazit.
Nejproduktivnější hráči
S. Manninen – 9+11 = 20 bodů
N. Jensen – 8+12 = 20 bodů
B. O´Neill – 5+14 = 19 bodů
Avtomobilist Jekatěrinburg
Jekatěrinburg i nadále pokračuje ve své krasojízdě a neohroženě se vyhřívá na první místě Východní konference. Stále platí, že jediným týmem, který dokázal Jekatěrinburg porazit byl Barys Astana. Jinak má Jekatěrinburg na svém kontě již 18 vítězství a 4 výhry po prodloužení. Taktéž je druhým nejlépe střílejícím týmem, prvním je paradoxně jejich dnešní soupeř, Jokerit. Jekatěrinburg nastřílel po 23 zápasech 79 branek, Jokerit pak po 21 zápasech 81 branek. V minulém zápase vyhrál 2:1 po prodloužení nad Spartakem Moskva.