KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Novosibirsk - 12. října 2018   16:00

Jekatěrinburg
22:57' Mamkin (Gurkin) • 30:31' Paré (Dawes, I. Višněvskij) • 45:25' Chripunov (Obidin, V. Popov) • 55:26' Gračov
Novosibirsk

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Československá stopa v utkání:
Jakub Kovář (JEK)
byl po celý zápas na střídačce.
Střely na branku: 26 – 27 (6:15, 13:3, 7:9).
Je dobojováno! Souboj mezi nejlepším a nejhorším týmem celé Kontinentální hokejové ligy žádné překvapení nenabídl. Sibir odehrál velmi dobrou první třetinu, na kterou ale nenavázal a Avtomobilist si postupně vytvořil třígólový náskok. Osm minut před koncem Bertrand k radosti Novosibirsku snížil na 1:3, ale místo další dramatizace přišlo jen definitivní rozhodnutí od Jevgenije Gračova.
59:46'
Jegor MIlovzorov měl prostor na pravé straně, zpracování přihrávky mu ale nevyšlo a vjel do postavení mimo hru.
59:37'
Sochackij si počkal na volný kotouč a rychle jej rozehrál na své obránce, aby se nemuselo vhazovat v jeho blízkosti.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:51'
Za oslavných chorálů domácích fanoušků, kteří vytváří také mexickou vlnu, trochu zanikl hvizd signalizující ofsajd Sibiru.
58:21'
Jeden z domácích na modré čáře protečoval puk do útočného pásma a tam Avtomobilist pošetřil několik dalších vteřin.
57:26'
To byla asi poslední šance pro Sibir, jak s tímto utkáním ještě něco udělat. Na vstřelení tří branek má už jenom minimum času.
56:48'
Demidov přihrál k modré čáře, odkud přiletělo sražené nahození. To se snažili hosté dorazit do sítě, ale ani jednou neuspěli.
55:55'
Další dobrou pozici měl Nigel Dawes, svižnou střelu z mezikruží mu tentokrát Krasikov zneškodnil.
55:34'
55:26'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! JEVGENIJ GRAČOV se díky hostující chybě na modré čáře dostal v oslabení do samostatného úniku a z mezikruží zvedl puk pod břevno. Bez asistence.
55:02'
Sochackij čelil dvěma střelám Komarova. Ani jedna z nich ale nebyla přesná a nemohla znamenat snížení.
54:28'
Jegor Dugin měl spoustu času a prostoru na přípravu střely z vrcholku levého kruhu Branku Sochackého přesto minul.
54:05'
Viktor Komarov dostal přihrávku zpoza branky do mezikruží. Do jeho střely ale obětavě padl Litovčenko a zalehl puk.
53:49'
Domácí vyhráli vhazování a velmi rychle vyhodili kotouč přes všechny čár.
53:34'
Vitailj Popov navíc dostává dvě minuty za podražení Sajustova a Sibir bude mít další přesilovku!
53:22'
Zakázané uvolnění také od Avtomobilistu, který přece jenom nebude mít úplně lehkou cestu za sedmnáctou výhrou v řadě.
52:57'
Sibir se díky vyhranému buly nedostal do žádných problémů a po vystřídání zakládá vlastní útočnou akci.
52:24'
Michail Mamkin dojel volný puk a rozhodčí musel odpískat hostující zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Alexeje Krasikova.
51:47'
Sibir právě vstřelil branku!
Novosibirsk využívá hned svou první přesilovku a vrací se do zápasu! Alexandr Loginov přihrál z levého mantinelu na modrou čáru Duginovi, jehož dělovka propadla do sítě i díky lehké teči od CHARLESE BERTRANDA. Asistence: Jegor Dugin, Alexandr Loginov.
51:29'
Loginov nabil před levý kruh Duginovi, kterému střela z první vůbec nesedla. Sibir se přesto drží v útočné třetině.
51:14'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Gračov – 2 min., vražení na hrazení).
50:32'
Na druhé straně musel do akce Krasikov, do jehož lapačky ze středu pálil Francis Paré.
49:57'
Hosté ještě úplně neskládají zbraně. Loginov to zkoušel od modré čáry, jenže puk zaplul do Sochackého lapačky.
48:26'
Neprosadil se ani Danil Romancev, který z levého křídla trefil obráncovu hokejku a rozvlnil jenom ochrannou síť.
47:56'
Rychlý kontr tří hostujících hráčů zůstal poněkolikáté bez zakončení, finální přihrávka totiž hodně minula Kazakova.
47:24'
Rassejkin srdnatě bojoval o puk u zadního mantinelu a ze zdánlivě ztracené situace ho pro svůj tým ještě získal.
46:31'
Po skončení reklamní pauzy se už zase hraje. Domácí kontrolují hru v útočném pásmu.
45:25'
Avtomobilist si nepřipouští žádné komplikace a vede rozdílem tří branek! Krasikov šel do pokleku proti případné střele Popova z osy kluziště. Puk k němu sice nedoputoval, ale dorážející STĚPAN CHRIPUNOV už ho zasunul za brankářovu pravou nohu. Asistence: Andrej Obidin, Vitalij Popov.
44:59'
Paré jen o kousek nedosáhl na tečovaný centr z levého křídla. U odkryté vzdálenější tyče tak nemohl myslet na zvýšení náskoku.
44:16'
Jekatěrinburg nemá za tohoto stavu kam spěchat, Bodrov proto vyčkává s rozehrávkou za vlastní brankou.
43:40'
Sextom zkusil překvapit hostujícího brankáře střelou z ostrého úhlu, ovšem Krasikov si u levé tyče poradil.
43:18'
Jakovlev byl naražen na mantinel a snažení SIbiru tím velmi rychl eskončilo.
42:37'
Domácí se usadili v útočné třetině, ale nedostali se od mantinelů do míst, ze kterých by šlo zakončovat.
41:43'
Sibir toho nijak nevyužil a později pokazil kombinaci ve středním pásmu. Rassejkin však ze solidní pozice pálil mimo tři tyče.
41:09'
Návrat do ofenzivních pozic Jekatěrinburgu nevyšel. Píská se icing.
40:38'
Paré přijel k celé domácí akci z druhé vlny, jenže střela z vrcholku kruhu až k brankovišti SIbiru nedoletěla.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 19 – 18 (6:15, 13:3).
Druhá třetina se už odehrála pod taktovkou Avtomobilistu, který po neslavné první třetině přeřadil na vyšší rychlostí stupeň a Sibir nepustil prakticky k žádné šanci. Z těch vlastních domácí naopak dvakrát udeřili, když ve třiadvacáté minutě otevřel skóre Mamkin a následnou přesilovku využil Francis Paré.
40:00'
39:54'
Domácí se opět ubránili. Obidin chtěl vyrazit do protiútoku, leč na útočné modré čáře byl hodně důrazně zastaven.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:47'
Také Sibir se snažil něco vymyslet, ale rozhodčí jeho akci přerušili ještě dříve, než stihli ohrozit Sochackého branku.
37:53'
37:50'
Ignatovič s Jakovlevem už Novosibirsk vysvobodili. Přesilovka domácího celku mezitím pomalu končí.
37:17'
Vystřídat stihli jenom domácí, Sibir to má o něco dále a jeho čtveřice musí zůstat na ledě.
36:51'
Jevgenij Bodrov zablokoval střelu od modré čáry a domácí se pak sami vyhnali mezi modré čáry.
36:18'
Teď už se zase hraje, ovšem Avtomobilist ani tuto přesilovku nezačal příliš dobře.
35:53'
Jeden ze členů realizačního týmu Sibiru byl vykázán ze střídačky. Dobré tři minuty se čekalo, než se tak skutečně stane.
35:53'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).
35:10'
Další přerušení při špatné rozehrávce Sibiru. Tentokrát hosté mohou střídat a oddechnout si při reklamní pauze.
34:31'
Dvě hodně nepřesné přihrávky přes celé střední pásmo od hostů, kteří se kvůli icingu musí vracet před Krasikova.
33:53'
Zákrok na Obidina zaváněl faulem. Sudí tentokrát zůstali v klidu a nechávají Novosibirsk v pěti.
33:32'
Stěpan Chripunov sice dojel své vlastní nahození, ale u zadního mantinelu o puk rychle přišel i s vybojovaným útočným pásmem.
33:02'
32:32'
A znovu. A znovu. Tohle oslabení zvládá Sibir na jedničku a vůbec nepouští domácí hráče před Krasikova.
31:56'
Ani na druhý pokus se Jekatěrinburg neusadil v útočném pásmu a opět se musí vracet pro puk do vlastní třetiny.
31:25'
I třetí přesilovka Jekatěrinburgu začíná poměrně rychlým vyhozením z hokejek hostující čtveřice.
31:02'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., vysoká hůl).
30:31'
Domácí využívají přesilovou hru a naplno začínají naplňovat roli favorita! Nigel Dawes dostal přihrávku od modré čáry a křižným pasem přenesl hru zprava doleva na FRANCISE PARÉHO, proti jehož nechytatelné střele z první se Krasikov nestihl přesunout tak, aby puk zastavil. Asistence: Nigel Dawes, Ivan Višněvskij.
30:02'
Základní hrací doba se překlopila do druhé poloviny. Hosté teď bezpečně vyhodili puk ven z obranného pásma.
29:37'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., podrážení).
29:36'
Gurkinovu přihrávku Mamin prodloužil za sebe, prudká střela z pravé strany však minula prostor branky Krasikova.
29:19'
A to samé také od Sibiru. Moc pohledný hokej to v tomto utkání není, k vidění je velký počet nepřesností a nedotažených akcí.
28:49'
Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu.
27:29'
Hosté si dali několik krátkých přihrávek, kterými se přiblížili k brance Sochackého, ale vystřelit nakonec nedokázali.
26:48'
Znovu Romancev, jehož bekhendový centr nejprve nikdo v bílém nezachytil a o pár vteřin později neúspěšně střílel z hodně těžkého úhlu.
25:57'
Další nepřesnosti na obou stranách. Po té od Avtomobilistu pálil Romancev jen do ochranné sítě.
25:25'
Dan Sexton skončil na zemi v rohu útočného pásma, rozhodčí ale faul neviděli a dopředu už míří Novosibirsk.
24:47'
Oba týmy několikrát za sebou odevzdaly kotouč nahozením ze středního pásma. Naposledy se tento nápad nevyplatil Sibiru.
24:07'
A znovu stejný prohřešek od hostů.
23:50'
Ofsajd Sibiru znamená vhazování ve středním pásmu. V souboji dvou devatenáctek uspěl Paré.
22:57'
Z aktivního nástupu do druhé třetiny resultuje vedoucí gól Avtomobilistu! MICHAIL MAMKIN si na modré čáře vyměnil přihrávky s Gurkinem a nijak razantní střela propadla přes všechny clonící hráče až k pravé tyči brankáře Krasikova. Asistence: Jefim Gurkin.
22:26'
Další vzrušení před Krasikovem, ten přečkal bez úhony i další trmu vrmu, ovšem akce domácího celku ještě pokračuje.
21:56'
Hostující gólman měl velké starosti s nahozením z pravého mantinelu. Nikdo v červeném se však nedostal k dorážce, která by skončila v síti.
20:58'
Kazakov nahazoval puk sám pro sebe, napodruhé se k němu už nedostal a do útoku už fičí Avtomobilist.
20:27'
Da Costa převzal puk od Sextona a najel si do mezikruží. Z dobré pozice brankáře Krasikova ale nepřevezl.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 6 – 15.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi prvním a posledním týmem celé KHL se obešla bez vyložených gólovek. Novosibirsk podle statistiků svého soupeře ohrozil hned patnácti střelami na branku, Sochackij ale všechny zastavil a stále tak platí bezbrankový stav 0:0, za kterého se půjde i do prostřední třetiny.
20:00'
19:51'
V závěru třetiny ještě starosti pro Sochackého, který sledoval křižnou přihrávku do pravého kruhu a rychlou střelu z něj pracně vyrazil.
19:28'
Domácí byli pár desítek v útočném pásmu, ale dobře bránící soupeř je držel pouze u hrazení, odkud nešlo střílet.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:22'
Paré důležitým zákrokem před odkrytou brankou odpálil puk z hokejky Romanceva a zapříčinil icing Jekatěrinburgu.
18:10'
Sajustov na druhý pokus přihrál z krátkého mantinelu před branku, jeho spoluhráč svým bekhendovým zakončením trefil jen Sochackého.
17:16'
Přechod do útoku Sibiru nevyšel, čárový sudí viděl jeho postavení mimo hru.
16:43'
Litovčenko byl Bodrovem natlačen na mantinel, u kterého kotouč sice udržel, ale jeho spoluhráči už o něj brzy přišli.
16:19'
Ihned po vhazování dostal možnost zakončovat Ljamin. Krasikov měl trochu zakrytý výhled, ale přesto schoval puk do lapačky.
16:14'
Milovzorov razantním golfákem z vrcholku kruhu nedostal kotouč přes clonící protihráče Sibiru, kteří vyhodili na icing.
15:35'
Sajustov po rychlém přechodu dával puk pod sebe na Charlese Bertranda. Ani jeho pokus z levé strany gólové parametry ale neměl.
14:55'
Ivan Višněvskij napřáhl od modré čáry, před Krasikovem se snažila dorážet hned dvojice dalších hráčů, avšak hostující gólman svůj tým podržel.
13:50'
Po velmi aktivním úvodu se Avtomobilist musí věnovat hlavně defenzivě. Sibir s velkým favoritem zatím drží krok.
12:58'
Domácí opět přišli o kotouč ve střední pásmu. Sibir ve čtyřech lidech v jedné vlny projel přes útočnou modrou, nicméně Morozov z dálky minul.
12:17'
Protiútok Jekatěrinburgu skonči velmi brzy a hra se rychle otáčela zase na druhou stranu. Duginova střela z pravého kruhu se ale neujala.
11:55'
Obidin byl důrazným zákrokem zastaven ve středním pásmu, puk mu utekl ke Komarovovi, jehož střela z osy kluziště Sochackého rovněž nezaskočila.
11:22'
Jevgenij Bodrov se na druhé straně snažil dovézt puk až za Sochackého, který jeho akci zastavil a přerušil hru.
10:38'
Milovzorov posunuk puk před rozjetého Parého, jenž zakončoval z pravého kruhu, ale Krasikov byl znovu připraven.
10:25'
Ofsajd Sibiru.
10:16'
Ještě jednou Krasikov, který lapačkou zastavil nahození od Gurkina, jenž u vzdálenější tyče marně hledal Da Costu.
09:59'
Da Costa nakonec vyhrál buly, po kterém to z levého kruhu zkoušel Sexton, ovšem Krasikov si bližší tyč pohlídal.
09:54'
Jejích posun prostřednictvím jediné dlouhé přihrávky z obranného pásma ale končí zakázaným uvolněním.
09:27'
Menší tlak Sibiru ukončilo vyhození Jegorševa, po kterém opět hrají hosté.
08:34'
08:28'
Litovčenko byl na dobrém místě, kam dostal přihrávku z koncové čáry, jenže ji nezpracoval a zákonitě nevystřelil.
07:55'
Sexton vypálil zápěstím z vrcholku pravého kruhu. Před brankou clonil Litovčenko, ale kotouč přesto zaplul do výstroje Krasikova.
07:22'
A znovu je puk u Sochackého, od kterého zakládá nový útok Denis Bodrov.
06:58'
Sibir na úvod oslabení hned dvakrát vyhodil puk do bezpečí a z hry v početní nevýhodě ukrojil několik desítek vteřin.
06:34'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jegor Dugin – 2 min., hákování).
05:37'
Dan Sexton byl v ofsajdu a domácí tak nemohli do útočného pásma. Následné nahození opět sebral Novosibirsk.
04:53'
Šaškov dojel i s pukem až k brankovišti, kde se několikrát snažil dorážet Bodrov, ovšem Sochackij si bezpečně poradil.
04:20'
Střelu od Morozova jeden z domácích zablokoval. Obránce Sibiru pak hraničním zákrokem zamezil rychlému brejku a u rozhodčích mu to prošlo.
03:45'
Po dvou nahozeních se hosté vždy dostali ke kotouči, ale stejným způsobem ho zase vrátili mužům v červeném.
02:47'
Sexton roztáhl hru doleva a po několika dalších přihrávkách číhal u vzdálenější tyče na pas od Da Costy, který ale nezpracoval.
02:30'
Pešochonov pálil přes Mišarina, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě v útočném pásmu Sibiru.
01:57'
Morozov to zkusil od modré čáry, ale Sochackij na kotouč dobře viděl a schoval jej ve své výstroji.
01:26'
Domácí jenom nahodili puk, který za brankou sebral Krasikov a dopředu míří také hráči Novosibirsku.
00:48'
Rozjetý Da Costa z pravé strany minul vzdálenější tyč a kotouč se od hrazení odrazil až do středního pásma.
00:10'
První buly vyhráli hosté, kteří nastupují v bílých dresech, jenže se hned provinili zakázaným uvolněním.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochackij (Jakub Kovář) – I. Višněvskij, Gurkin, Mamkin, D. Bodrov (A), Jegoršev, Ljamin, Valitov, Mišarin (A) – Sexton, S. Da Costa, Dawes (C) – Milovzorov, Paré, Bělousov – Litovčenko, Gračov, Rassejkin – Chripunov, V. Popov, Obidin.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (A), Loginov (A), Vorobej, Piganovič (C), Demidov, Morozov, Ignatovič, Naumov – Sajustov, Dugin, Bertrand – Michajlov, V. Komarov, Kazakov – Šarov, Romancev, A. Jakovlev – Šaškov, J. Bodrov, Pešechonov.

Rozhodčí: Kuljov, Oskirko – Judin, Bersenjov.
Vzájemné zápasy

11.09.2018 Novosibirsk – Jekatěrinburg 1:4
21.01.2018 Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:0
16.01.2018 Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:4
18.02.2017 Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 sn.
23.08.2016 Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:5.
HK Sibir Novosibirsk

Mužstvo, které před pár lety pravidelně bojovalo v konferenčním semifinále, v minulé sezóně o jediný bod nepostoupilo do play-off. V novém ročníku si ale vede přímo mizerně a je pravým opakem svého dnešního soupeře. Sibir v úvodních dvanácti zápasech nezískal jediný bod. Jeho nevídané trápení skončilo až 30. září, kdy porazil 4:3 Viťaz a o pár dní později se dočkal i první domácí výhry nad Rigou. Zlepšenou formu Novosibirsk potvrdil i ve svém posledním představení se Slovanem Bratislava, z něhož si odnesl alespoň bod za prohru 1:2 v prodloužení. Přesto je Sibir s pěti body nejhorším týmem v celé KHL, nejblíže mu je Vladivostok, na který z třináctého místa Východní konference ztrácí tři body. Manko na play-off pak činí dvanáct bodů.

Nejproduktivnější hráči:
• N. Michajlov – 8 bodů (6+2)
• J. Dugin – 6 bodů (1+5)
• O. Piganovič – 6 bodů (1+5).
Avtomobilist Jekatěrinburg

Zaměstnavatel českého brankáře Jakuba Kováře prožívá naprosto senzační začátek základní části, který v mnohem připomíná loňské tažení mistrovské Kazaně. Avtomobilist má za sebou šestnáct zápasů, v nichž nenašel ani jednoho přemožitele a neztratil tak ještě ani jeden bod. Nejvyrovnanější zápas s Jekatěrinburgem odehráli soupeři z Bratislavy a Jaroslavle, kteří padli až v pětiminutovém prodloužení. Suverénně první tým Východní konference je prakticky ve všech hlavních statistikách na prvním místě, kromě pětibodového náskoku na Omsk má ze všech týmů na Východě nejlepší útok i obranu. Jekatěrinburg má za sebou čtyřzápasový trip, v němž postupně porazil Vladivostok, Chabarovsk, Kunlun a naposledy i Magnitogorsk.

• D. Sexton – 17 bodů (8+9)
• N. Dawes – 17 bodů (6+11)
• S. Da Costa – 16 bodů (7+9).
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na souboj mezi Jekatěrinburgem a Novosibirskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.