KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Čerepovec - 28. října 2018   14:00

Jokerit
Jokerit
17:00' Norman (O'Neill, Kivistö) • 51:00' Nicklas Jensen (A. Grant, Jensen Aabo) • 59:25' Nicklas Jensen (Jormakka, A. Grant)
3:2
(1:0, 0:0, 2:2)
Čerepovec
Čerepovec
52:01' Kalašnikov  (Lapin, Geraskin) • 58:44' Kuljaš  (Lekomcev, Trubačjov)
Jokerit
Beljajev, Rogačjov – Goljak, Dědjulja
Tondiraba Ice Hall, Estonsko
3 954 diváků
Čerepovec

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Dominik Furch (CER) 32 zákroků, 3 góly, 91,43%
Střely na branku: 35 – 24
Je dobojováno. Nakonec Jokerit rozsekl utkání pětatřicet vteřin před koncem třetí třetiny a zapisuje dva body po základní hrací době. Hráči Čerepovce tak sahali po prodloužení, nakonec se ho nedočkali. Ale takový je hokej, dnes to Severstalu nevyšlo, raduje se tedy finský celek.
59:50'
U kotouče jsou hráči Jokeritu a vypadá to, že už ho nepustí. Prodloužení, které bylo na dosah, se tak zřejmě nedočkáme.
59:30'
Severstal to znovu zkouší se čtyřmi bruslaři v poli.
59:25'
Jokerit právě vstřelil branku!
Tak ne. Prodloužení se Čerepovci znovu vzdaluje. O chvilku později se totiž ke střele z úhlu dostal NICKLAS JENSEN a překvapil Dominika Furcha. Ten tak loví puk ze své sítě dnes už potřetí. Asistence: Pekka Jormakka a Alex Grant.
58:44'
Čerepovec právě vstřelil branku!
A tento tah hráčům Severstalu dokonale vyšel. Je vyrovnáno. DENIS KULJAŠ tečoval střelu od modré čáry a zřejmě se dočkáme prodloužení. Asistence: Ivan Lekomcev a Jurij Trubačjov.
58:41'
A branka Čerepovce je prázdná!
58:41'
Severstal si bere oddechový čas.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:07'
Sakari Manninen pomohl obraně Jokeritu a sám pak táhl další jeho akci. Dominik Furch však byl proti Stolleryho střele připraven.
56:37'
Alex Grant nepřesně trefil puk a tím pádem Furcha neohrozil. Následně pak se díky ofsajdu Helsinští vykázali sami z útočného pásma.
56:12'
Geraskin vyslal štiplavou střelu z prostoru mezi kruhy, ta však za Kalninšova záda neprošla.
55:42'
Joensuu pálil z pravého kruhu a do zákroku musel také Dominik Furch. Také on tým podržel a nechal živit naděje na úspěch v tomto duelu.
54:56'
Trubačjov byl tísněn obranou Helsinek a nedostal se tak k přesnějšímu zakončení. Znovu tak brankář Kalninš podržel svůj tým.
54:29'
Hosté se uhnízdili v pásmu Jokeritu a kombinují před Kalninšem, ten však znovu stále drží těsný náskok svého celku a připisuje další přesný zákrok.
53:49'
Čerepovec ožil, vycítil šanci na srovnání a znovu se natlačil před branku Jokeritu. Tam však zapracovala pozorná obrana a nedopustila, aby se hráči Severstalu dostali do střely.
52:01'
Ovšem bleskově se prosadili také hráči Severstalu a je to znovu o jeden gól. STANISLAV KALAŠNIKOV se napřáhl kousek před levým kruhem a jeho dělovka skončila až za zády Kalninše. Ten tak přichází o své čisté konto. Asistence: Sergej Lapin a Igor Geraskin.
51:00'
Helsinští odskakují svému soupeři na rozdíl dvou branek. NICKLAS JENSEN si sjel do prostoru mezi kruhy, odkud zpoza obránce vystřelil a dokázal prostřelit bezmocného Dominika Furcha – 2:0. Pojistka v podobě druhého gólu tak Jokeritu přišla jistě vhod. Asistence: Alex Grant a Jesper Jensen Aabo.
50:08'
Teď z levé strany nebezpečně střílel Sergej Monachov, ale jeho pokus zastavil holí Jains Kalninš.
49:28'
Oliver Lauridsen zakládal akci pro Jokerit, hráči Severstalu však puk zachytili a poslali ho do bezpečí. Nicméně hned na to vnikli do útočného pásma znovu Helsinští.
48:52'
Antti Pihlström dostal přihrávku, po které pálil v těsné blízkosti Furcha, ale český brankář si připsal další pohotový a hlavně přesný zákrok.
48:05'
Kornějev zastavil další akci Jokeritu a pokusil se vyvézt puk z pásma. To se nepovedlo, zachytil ho jeden z hráčů Helsinek a stále tak hrozí před Furchem.
47:15'
Následuje komerční přestávka.
46:54'
Nyní čelil útoku Kalninš, který chytil puk po střele Kalašnikova od modré čáry. Hned na to utekli Helsinští do rychlého protiútoku.
46:10'
Hokejisté Severstalu se stále marně snaží o vyrovnání. Soupeř z Helsinek svůj těsný náskok drží a sám hrozí před Furchovou brankou.
45:25'
Jesper Jensen Aabo pálil od modré čáry a Furch jeho projektil vyrazil vyrážečkou do bezpečí. Poté si ho převzali jeho spoluhráči a míří na opačnou stranu.
44:28'
Stollery poslal kotouč Lepistövi, který střílel z prostoru mezi kruhy, jeho pokus však zastavila obrana Čerepovce. Ale nadále se hráči Helsinek drží v pásmu Severstalu.
43:37'
Lauridsen potáhl kotouč podél levého mantinelu a dostal ho do útočného pásma. Hráči Jokeritu se ale z něho sami vykázali.
43:10'
Trubačjov si sjel na pravou stranu a táhlou střelou střílel na branku Jokeritu. Kalninš si připsal další zákrok a stále drží svůj tým. Hru poté přerušil.
42:00'
Max Wärn střílel z prostoru mezi kruhy, jeho projektil však pokryl Furch a kotouč okamžitě rozehrál mezi své spoluhráče.
40:44'
Jesper Jensen Aabo objel vlastní branku a dostal kotouč z obranného pásma, Jokerit tak jde poprvé ve třetí třetině útočit.
40:15'
Kornějev se dostal do útočného pásma a hned vyslal střelu na Kalninšovu klec, jenže puk zamířil jen těsně vedle ní.
40:01'
Střely na branku: 23 – 16
I druhá třetina je za námi. V ní jsme branku neviděli, hráči Jokeritu tak stále drží nejtěsnější možný náskok, který si vytvořili v první třetině. Na obou stranách byly k vidění akce, ale ani jedna mezi třemi tyčemi neskončila. Uvidíme, co nám přinese třetí část hry, která bude ještě hodně zajímavá a začne přibližně v 15:35.
40:00'
39:55'
Ještě střela Monachova, která se otřela o boční konstrukci Furchovy branky a je tu konec druhé třetiny.
39:24'
Marko Anttila se snažil projít před branku Čerepovce, obrana mu v tom však zabránila a hosté jdou znovu do akce.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:29'
Obrana Jokeritu vytáhla puk do útočného pásma, kde však Helsinští nic nevymysleli a do akce tak jde jejich soupeř.
38:05'
Kalašnikov napřáhl od modré čáry, jeho pokus skončil na příložníku Janise Kalninše. Hosté však drží útočnou třetinu i nadále.
37:51'
Jokerit má nyní tlak před brankou Čerepovce, zatím to však ke druhé brance nevedlo.
37:16'
Moses si rovnal puk na levém kruhu, poté ho poslal Stollerymu na modrou čáru a ten pálil z první. Jeho dělovka ale skončila jen na zadním mantinelu.
36:45'
Geraskin trefil jen Kalninše, po jeho zákroku šli domácí hráči hned do další akce, ale na druhé straně přesně zaúřadoval také Dominik Furch.
35:45'
35:33'
John Norman převzal přihrávku a z první vystřelil, znovu však jeho pokus končí jen na brankáři Čerepovce.
34:50'
Anttila nahodil puk do útočného pásma a poté si ho převzal jeho spoluhráč, jenže jeho střela skončila jen vedle pravé tyče Dominika Furcha.
34:05'
Manninen se ocitl na hranici ofsajdu a raději počkal u modré čáry. Pak se dostal společně se spoluhráči do další akce, která však skončila na pozorném Furchovi.
33:10'
Sergej Lapin nejprve promáchl, poté ale už vystřelil a do zákroku musel také Janis Kalninš. Ten poté poslal puk svým spoluhráčům a ti míří do akce.
32:09'
Platt si vyměnil kotouč s Joensuuem, druhý jmenovaný vystřelil a pravý beton Furcha znovu zaduněl.
31:38'
Kalašnikov ubránil najíždějícího Jormakku a hned na to se do útočné akce dostali hráči Čerepovce. Nakonec však nezakončili.
30:44'
Warn vyslal další střelu na Furcha, dobrý obranný zákrok si ale připravil Syčuškin a pomohl tak českému brankáři, který nemusel zasahovat.
30:20'
Oba celky jsou v plném počtu.
29:03'
Maxim Rybin pronik do útočného pásma a střelou švihem pálil na branku Jokeritu. Kalninš však připsal další přesný zákrok, kterým drží těsný náskok svého týmu a také nulu na svém kontě.
28:24'
Nicklas Jensen se dostal k další střele svého celku, jenže jeho přízemní pokus skončil pouze na obraně Čerepovce.
28:20'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladimir Syčuškin – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Pekka Jormakka – 2 min., sekání).
28:06'
Marko Anttila se dostával ke slibné střele v prostoru mezi kruhy, po svém nápřahu však pouze a jen promáchl. Furch tak nakonec nemusel zasahovat.
27:29'
Sergej Monachov chytře objel branku Jokeritu a dostal se před ní, jeho následná střela však skončila jen na levém betonu Janise Kalninše.
26:30'
26:04'
U puku jsou hráči v modrých dresech, tedy ti z Jokeritu a snaží se stále ohrozit soupeřovu klec.
24:48'
Jevgenij Grigorenko unikl před branku Jokeritu v samostatné akci, ale jeho střela před Kalninšem skončila na brankáři Jokeritu. Čerepovec tak měl velkou šanci srovnat.
24:30'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper Jensen Aabo – 2 min., hrubost).
24:30'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Korotkov – 2 min., hákování).
23:40'
Manninen nepřesně vystřelil a do akce se hned po zisku puku vrhli znovu hráči Čerepovce. Jejich pokus v útočném pásmu byl také nepřesný.
22:50'
Antti Pihlström stíhal obránce Čerepovce, chtěl ho obrat o kotouč, to se mu však nepovedlo a hráči Jokeritu se musejí vracet zpátky do obrany. Do útoku míří soupeř.
22:21'
Severstal je v plném počtu.
22:17'
Nyní už si vytvořili tlak před Furchem, před ním pak střílel Sami Lepistö, ale český brankář dokázal jeho pokus pokrýt. Přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
21:50'
Znovu však neudrželi kotouč a před Kalninšovu branku ho poslal Jevgenij Korotkov.
21:17'
Hráči Severstalu se však hned dokázali osvobodit a poslali puk až před branku Kalninše. Jokerit tak zakládá další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
20:35'
Oba vyloučení hráči z první třetiny jsou na ledě a Jokerit tak čeká přesilová hra.
20:21'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Zach Boychuk – 2 min., držení).
20:10'
Stollery zakládal akci Jokeritu, ale přišel o kotouč, do akce se tak vydali hokejisté Severstalu.
20:01'
Střely na branku: 11 – 6
První třetina je za námi. V ní se v sedmnácté minutě ujali vedení hráči Jokeritu, když po pěkně sehrané akci otevřel účet John Norman. Finský celek byl po celou dobu lepším týmem, Severstal se spíše jen bránil. Ale i on si vytvořil nějaké šance. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně ve 14:50.
20:00'
19:45'
Ještě to zkusil před Furchovou brankou Nicklas Jensen, jeho přízemní střela však skončila jen právě na brankáři Severstalu. Už to vypadá, že se v této části hry nic nestane.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:48'
Hráči Čerepovce se dostali do šance, jenže prostřelit Kalninše se jim nepovedlo. Nicméně udrželi útočné pásmo a mohou šetřit cenné vteřiny ze svého oslabení.
18:35'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Sergej Lapin – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Steve Moses – 2 min., držení hole).
17:00'
Domácí se ujímají vedení po pěkné akci. Brian O'Neill šikovně objel branku a poté z levé strany našel úplně volného spoluhráče JOHNA NORMANA, před kterým zíval kousek odkryté Furchovy klece a pro útočníka Jokeritu pak nebyl problém trefit toto místo naprosto přesně – 1:0. Asistence: Brian O'Neill a Tommi Kivistö.
16:00'
Pekka Jormakka vybojoval puk v rohu kluziště v útočném pásmu, poté ho poslal na modrou čáru, odkud pálil Oliver Lauridsen, po jeho střele zaduněl beton Dominika Furcha.
14:29'
Na druhé straně nadvakrát neprostřelil Furcha Oliver Lauridsen, nicméně Jokerit stále drží útočnou třetinu.
14:15'
Monachov se natlačil před Kalninše a byl v dobré šanci, puk však příliš zvedl a ten skončil v ochranné síti. Hra je tak vykázána do středního pásma, kde se bude vhazovat.
13:30'
Igor Geraskin objel branku Jokeritu a pokusil se ohrozit Kalninše, jenže brankář Jokeritu byl mezi třemi tyčemi připraven a nic takového nedopustil.
12:42'
Jevgenij Grigorenko si klepl o přihrávku, tu dostal a poté svou střelou švihem ohrozil Kalninše. Ten však jeho pokus kryje do své lapačky.
12:38'
12:21'
Na druhé straně se do dobré pozice dostal Zach Boychuk, jeho přízemní pokus vykryl Kalninš sklapnutím svých betonů a poté rychle rozehrál puk svým spoluhráčům.
11:29'
Lauridsen dostal přihrávku do mezikruží, jeho střelecký pokus zachytila obrana Čerepovce a nepustila hosty do další velké šance.
11:08'
Z pravého kruhu vyslal nebezpečnou střelu Denis Kuljaš, puk prosvištěl těsně vedle branky Jokeritu a Kalninš tak nemusel vůbec zasahovat.
10:16'
Warn přenechal kotouč Manninenovi, ten se napřáhl ke střele, trefil ale pouze připraveného Dominika Furcha.
09:33'
Maxim Rybin se protáhl podél levé postranní čáry a dostával se do útočného pásma. V rozletu ho zastavila pozorná obrana Jokeritu, která bleskově otáčí hru.
08:41'
Po nepřesné střele Briana O'Neilla sebral kotouč Monachov a vyvezl ho z obranného pásma. Čerepovec tak míří do další útočné akce.
07:58'
Střela Geoffa Platta se otřela o pravý beton Dominika Furcha a znovu se tak Helsinští neujímají vedení, ač mají tlak před brankou Severstalu.
07:26'
Tam se během chvilky vrátili zase zpátky a Sami Lepistö pálil od modré čáry, na Furcha ovšem nevyzrál. Ten kryje další střelu finského Jokeritu.
07:17'
Nicklas Jensen si sjížděl do útočného pásma, nakonec však na puk nedosáhl a posléze se hráči Jokeritu sami vykázali z útočného pásma.
06:51'
Sakari Manninen se napřáhl na levém kruhu a jeho dělovku kryje Dominik Furch. Brankář Čerepovce tak kryje další nebezpečnou střelu.
06:15'
Domácí mají stále puk na svých holích a hrozí před brankou hostů. Dominik Furch je ale ve svém brankovišti zatím pozorný.
05:48'
Čerepovec je v plném počtu.
04:53'
Moses sebral kotouč a z pravé strany ho poslal spoluhráči, ten mu puk vrátil zpět a poté Moses orazítkoval tyč branky Severstalu!
04:16'
Hráči Jokeritu se už usadili v pásmu Čerepovce a roztáčejí přesilovkový kolotoč. Jejich následná střela ale skončila mimo a záhy se Severstal osvobozuje.
03:48'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Rybin – 2 min., faul kolenem).
02:47'
Brian O'Neill dostal kotouč na pravý kruh, poté se obtočil kolem své osy a svou dělovkou z pravé strany vyprášil betony českého brankáře Dominika Furcha.
02:12'
Sergej Lapin si sjel na levou stranu a přízemní střelou pálil na Kalninše, ten nastavil hůl a kotouč poslal do bezpečí.
01:29'
Tam však nic nevymyslel a do akce šli znovu hráči Jokeritu. Chvíli kombinovali před Furchem, ale jejich střela ho příliš neohrozila.
00:41'
Goeff Platt si sjel do prostoru mezi kruhy, jeho přízemní střela ale skončila mimo tři tyče. Hned na to otáčí hru Čerepovec na druhou stranu.
00:19'
Přesto Helsinští udrželi útočné pásmo a kombinují před brankou Severstalu.
00:15'
Hráči Jokeritu se hned vydali do útočného pásma, jenže na najíždějícího Stolleryho byl puk příliš daleko. Ke střele se tak nedostal.
00:01'
Nyní si vyslechneme hymny obou zemí. Nejprve zazní hymna Ruské federace a po ní také ta finská.
Hráči obou celků už nastupují na hrací plochu v tallinnské Tondiraba Ice Hall. Utkání v estonském Tallinnu za malý okamžik bude moci začít.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Lepistö, Stollery, A. Grant, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Kivistö – O'Neill, Norman, Joensuu (C) – Nicklas Jensen, Platt, Jormakka – Moses, Manninen, Wärn – Anttila, Niemi, Pihlström.

Severstal Čerepovec: Furch (Magarilov) – Kornějev, Lekomcev (A), A. Kulda, Kuljaš, Kalašnikov, Kudako, Al. Makarov, Syčuškin – Rybin (C), Trubačjov (A), Boychuk – Lapin, Juňkov, Geraskin – J. Grigorenko, Korotkov, Kodola – I. Zacharčuk, Karlin, Monachov.

Rozhodčí: Beljajev, Rogačjov – Goljak, Dědjulja.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

Dominik Furch (CER)
Matěj Stránský (CER)
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radoval Jokerit. Hráči Čerepovce tak mají svému dnešnímu soupeři co vracet.
Severstal Čerepovec

Hosté jsou na tom zatím mnohem hůře. Ve stejné konferenci jsou až na předposledním jedenáctém místě. Připsali si sedm výher a patnáctkrát odešli z ledu jako poražený tým. Hráči Severstalu v pátek přerušili sérii tří proher v řadě a konečně bodovali. Na svém ledě neinkasovali ani gól a Čeljabinsk porazili 4:0. Na tuto výhru by dnes rádi navázali v tallinnském utkání s Jokeritem, nice jednoduchého je však nečeká. Každopádně uvidíme zajímavý souboj o další body, tak si ho rozhodně nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Carter Ashton – 6 bodů (4+2)
Jurij Trubačov – 6 bodů (2+4)
Ivan Zacharčuk – 5 bodů (4+1)
Jokerit Helsinky

Hokejisté finského Jokeritu jsou v tabulce Západní konference na třetím místě se třiatřiceti body. Dokázali si připsat patnáct výher a jen pět proher. Zatím tak mají sezónu rozjetou velmi dobře a rádi by ve svém tažení pokračovali i v Tallinnu, kde dnes sehrají další zápas, tentokráte proti Čerepovci. V pátek zvítězili v tallinnské aréně nad Spartakem Moskva 4:3 po prodloužení a misi v Estonsku by tak dnes rádi zakončili dalším úspěchem. Uvidíme, jak si proti Severstalu povedou a zda si připíší další body do tabulky.

Sakari Manninen – 20 bodů (9+11)
Nicklas Jensen – 18 bodů (6+12)
Brian O'Neill – 18 bodů (5+13)
KHL World Games

Toto utkání bude sehráno v rámci tzv. KHL World Games, Jokerit se Severstalem totiž budou hrát v estonském Tallinnu, v Tondiraba Ice Hall. Už v pátek v rámci této akce představení KHL i v jiných zemích, sehrál Jokerit duel v Estonsku i se Spartakem Moskva.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět ruská KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Jokerit Helsinky a Severstal Čerepovec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.