KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Minsk - 8. října 2018   17:30

Jokerit
Jokerit
01:56' Manninen (Lööv, Mäki) • 07:28' Mäki (Moses, Manninen) • 17:59' Norman  • 30:23' Norman (O'Neill, A. Grant) • 44:30' Joensuu (O'Neill)
5:3
(3:2, 1:0, 1:1)
Minsk
Minsk
03:56' Bujnickij  (Pavlovič, D. Osipov) • 19:07' Chenkel  (A. Kosticyn) • 49:01' Chenkel  (A. Kosticyn, Drozdov)
Jokerit
O. Konstantin, D. Naumov – E. Judin, M. Bersenjov
Hartwall Arena
Minsk

To je dnes ode mě vše, na shledanou!
A jak si vedl náš dnešní sledovaný hráč, Alex Grant? Asistoval u druhé branky Normana v přesilové hře. Celkem měl na svědomí osm střel na branku a jeho čas na ledě činil 21:12.
Za hosty šel hodně vidět Kristian Chenkel , který dal dvě branky.

Andrej Kosticyn se zapsal v dnešním zápase jednou asistencí a vylepšil své bodové hodnocení na deset bodů. Avšak spíše se negativně zapsal, spolu se svým bratrem Sergejem, že se dopustili zákeřných faulů.
Sakari Manninen měl před zápasem dvanáct bodů a po dnešním zápase přidal další dva – za první branku a asistenci při brance Makiho.

Hodně se v zápase ukázal John Norman, který si připisuje dva body za dvě branky!

A do třetice je třeba zmínit Briana O'Neilla, který měl v zápase tři asistence!
A je tu konec zápasu, který nám přinesl hodně branek a vítězství favorita. Třetí třetina se nesla ve znamení přesilovek a zejména hodně nervózního závěru zápasu, kdy hosté neunášeli prohru a vyprovokovali bitku a taky zbytečné fauly, zejména A. Kostycin a Oleg Jevenko.
59:42'
A krátce před koncem vyprovokoval bitku Kosticyn a tohle již viselo ve vzduchu. Kosticyn zcela nevybíravě srazil Mosese a dostává 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku.
59:21'
Jokerit dohrává zápas v pásmu soupeře a o vítězi tohoto utkání je již s velkou pravděpodobností rozhodnuto.
58:47'
Oleg Jevenko opět řádí na ledě a vyhledává další potyčky a to již měl být dávno v kabinách, za předchozí zákrok. Opět dostává jen dvě minuty za krosček.
58:08'
Jokerit začíná dlouhá přesilovka ve hře pět na tři. To ztěžuje situaci hostům.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:32'
Andrej Kosticyn zakončil, Kalninš měl puk pod svou kontrolou a následně jej zbytečně sekl a hosté neunášejí emoce. Další faul, který by si zasloužil rozhodně větší trest. Následně jeho bratr, Sergej Kosticyn, se dostal do mely před brankou a je také vyloučen, dokonce utkání.
57:17'
Dva na jednoho a Enroth se nyní přesunul ke své pravé tyčce a to byl zákrok zápasu!
57:00'
Andrej Kosticyn vystřelil od modré a před brankou operoval Dmitrij Bujnickij a Kalninš raději přerušil hru.
56:05'
Jesse Joensuu podrazil soupeře za brankou a smířlivě sprintuje na trestnou lavici. Uvidíme hru čtyři na čtyři.
55:51'
Jevenkovi asi vytekly nervy a sekl svého protihráče. Další zcela zbytečný zákrok a Jevenko může být rád, že dostal jen dvě minuty.
54:49'
Hosté v plném počtu. Jokerit tentokrát svou přesilovku nevyužil, ale opět zatlačil svého soka.
54:40'
Sakari Manninen střílí z pravé strany a nyní zafungovala lapačka Enrotha.
54:30'
Sami Lepistö vystřelil od modré čáry a vypadalo to na tyčku!
54:02'
Po nebezpečné střele se hostům daří vyhodit puk a ušetřit pár cenných vteřin.
53:27'
Brian O'Neill se snažil svou křižnou přihrávkou najít Mosese, ale nepřesně. Jokerit se stále drží v pásmu soupeře.
52:49'
Volkov zcela zbytečně nyní fauloval hráče, který neměl ani kotouč a Jokerit má třetí přesilovku. Obě předchozí dokázal využít!
52:05'
Domácí v plném počtu. Minsk nevyužívá ani svou třetí přesilovou hru!
51:13'
Avšak nyní se hostům podařilo kombinovat v pásmu, nakonec dochází k vyhození puku.
50:20'
Dinamo opět nezačíná svou přesilovku nejlépe.
50:05'
Sami Lepistö za držení dostává menší trest a šance pro Dinamo se vrátit ještě do zápasu.
50:01'
Chenkel dává svou celkově čtvrtou branku a zajímavostí je, že tři dal právě Jokeritu. Tenkrát v domácím utkání jednu a dnes dvě.
49:01'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Rázem je tu branka soupeře, kdy dobrou práci odvedl Kosticyn, který zavezl puk za branku, šikovně ji objel a přihrál na KRISTIANA CHENKELA, který dává svou druhou branku v tomto zápase. Asistence: Andrej Kosticyn a Ivan Drozdov.
48:22'
Jokerit se dostával do přečíslení a Jesse Joensuu tvrdě vystřelil, tentokrát Enroth kryje puk a vyráží.
48:00'
Minsk se snažil dostat do pásma soupeře, ale jejich souhra byla nepřesná.
47:30'
Jokerit i nadále svírá svého soupeře a má více ze hry. Jesse Joensuu dával puk před branku, kde se snažil prosadit Brian O'Neill.
46:12'
Favorit, dle očekávání, vede o tři branky a pro hosty již bude hodně obtížné s tímto zápasem ještě něco udělat.
45:21'
Antti Pihlström po svižném nájezdu z levé strany střílí a puk šel nad rameno brankáře, ale ten si s touto šancí poradil.
44:30'
Jokerit právě vstřelil branku!
A přesilovka domácích je velmi brzy využitá a k tvrdé ráně napřáhl JESSE JOENSUU a puk jen prosvištěl kolem uší Enrotha! Asistence: Brian O'Neill.
44:17'
Andrej Stěpanov podržel protihráče a je tu druhá přesilovka pro domácí celek! Ten svou první využil...
44:05'
Minsk se provinil proti pravidlům a je mu odpískáno postavení mimo hru.
43:39'
31:19 je nyní aktuální statistika ve střelách na branku!
43:09'
42:45'
Jokerit nyní stál na své modré čáře a nepustil nyní svého soka do pásma. Domácí se výtečně brání.
42:10'
Puk se najednou objevil před brankářem domácího celku a nebezpečně se tam pohyboval, nakonec jej obránci odvrací do bezpečí.
41:50'
A další úspěšné vyhození a Dinamu se nedaří usadit v útoku.
41:17'
Jokerit vyhrává vhazování ve svém pásmu a ihned na začátku zápasu se osvobozuje. Dinamo nezačíná svou třetí přesilovku dobře.
41:09'
Karl Stollery fauluje ve středním pásmu Pavloviče a jde sedět za nedovolené bránění.
40:37'
Závěrečná část nám začala a Jokerit ihned v útoku a poprvé prověřil Enrotha v brance, který kryje puk u své levé tyčky.
40:01'
Je to tak! Tato třetina nám sice přinesla jen jednu branku, ale stále sledujeme svižnou hru, i když s řadou nepřesností, ale s tahem na jednu či druhou branku. Jokerit je aktivnější a více svírá svého soka v jeho pásmu. Dinamo na začátku vyměnilo i brankáře. Dinamo mělo k dispozici dvě přesilové hry, ale ty nezahrálo zrovna nejlépe. Jokerit měl jednu přesilovku, kterou využil ve svou poslední branku!
40:00'
39:15'
Alex Grant vystřelil, avšak není to změna ve stavu skóre a pravděpodobně již v této třetině další branku neuvidíme.
38:35'
Kalninš proti Bujnickému a Kalninš tentokrát úspěšnější brankář domácích. Dmitrij Bujnickij si bude muset na potenciální druhou branku nechat zajít chuť.
37:33'
Jokerit zase nastěhovaný v pásmu Dinama a to se opět ocitá v tlaku, avšak Jokerit sráží nepřesnosti, kdy si to snaží nahrát až přímo před branku a nestřílí.
36:45'
Moses až z vlastní třetiny dobruslil s pukem do útoku a vyslal skrytou ránu, puk nakonec jde mimo levou tyčku.
35:24'
Karl Stollery nahazuje puk před branku a Dinamo se znovu ocitlo v mírném tlaku.
34:45'
Jesse Joensuu dostal dobrý puk, ale netrefil přesně mezi tři tyče!
34:16'
33:38'
Druhou část oslabení Jokerit zvládá ještě lépe než tu první. Dinamu se ani druhá přesilovka příliš nedaří.
33:20'
Až nyní hra přerušena, kdy před Kalninšem se snažil tečovat střelu jeden hráč Dinama, Kalninš kryje.
33:10'
Minuta přesilovky pryč a Dinamo se zatím nedostalo do nějaké větší příležitosti.
32:40'
Teemu Pulkkinen se až moc snažil a zlomil svou nejdůležitější výstroj – hokejku.
32:16'
Norman hákuje soupeře a Dinamo Minsk bude mít k dispozici svou druhou přesilovku. Tu první nezvládli zrovna nejlépe. Tak uvidíme jak se popasuje s druhou možností.
31:46'
U poslední branky asistoval i náš, dnes, sledovaný a představovaný hráč Alex Grant. Více informací o něm najdete na začátku našeho onlajnu.
30:23'
Jokerit si vrací své dvou brankové vedení a střela JOHNA NORMANA přece jen končí v síti a Enroth poprvé kapituluje. Asistence: Brian O'Neill a Alex Grant.
29:28'
Enroth čelil dvěma pumelicím a stále drží nulu. Jokerit svírá svého soka v jeho pásmu a kombinuje.
28:44'
A nakonec je tu první přesilovka pro Jokerit, kdy to ukrytí puku Enrotha vyhodnotili rozhodčí jako zdržování hry. Tohle nové pravidlo je poměrně hodně nešťastné. To zní, že brankář nesmí přerušit hru, pokud to není nezbytně nutně, avšak těžko říci co je nutné a co ne?
28:44'
Enroth raději přikryl puk po nahození a bude se vhazovat po jeho pravici.
28:13'
Brian O'Neill se rozjel do útočného pásma, ale u mantinelu byl odzbrojen a Jokerit musí pro puk do středního pásma.
27:23'
Jokerit byl za brankou soupeře, ale přihrávka Anttily byla nepřesná a Jokerit se sám vyhazuje z pásma soupeře.
26:46'
Tempo hry trochu opadlo, ale i stále sledujeme rychlou hru od obou týmů. Snad jen tolik přímých šancí na jednu či druhou branku nevidíme.
25:57'
Minsk v pásmu soupeře, ale nedokázali vystřeli na Kalninše a Jokerit vyhodil puk do středního pásma.
24:46'
Nahození na Enrotha nepřineslo nic zásadního a hosté se dokázali ubránit tomuto útoku domácích.
24:02'
23:45'
Minsk v pásmu soupeře, ale po kombinaci soupeř dokázal vyhodit a pravděpodobně Jokerit tohle oslabení ubrání.
22:57'
Na druhé straně šel Jokerit ve třech hráčích proti jednomu, nakonec pálí z pravé strany Norman, ale přímo do hrudi Enrotha.
22:30'
Minsk se dostal do situace tři na dva, kterou nakonec hosté nedokázali dotáhnout do konce.
22:10'
Jevgenij Lisovec ihned po buly pálí na branku, brankář žolíků kryje tuto tvrdou ránu.
22:02'
Viktor Lööv fauluje Bujnického, který byl podražen a uvidíme první vyloučení!
21:18'
Enroth musí dávat ihned od začátku třetiny velký pozor. Nyní musel čelit tvrdé střele od modré čáry.
21:07'
Minsk překvapivě vyměnil do druhé třetiny brankáře. Hodně překvapivý tah hostí.
20:25'
Jokerit začal druhou třetinou v pásmu soupeře, který po půl minutě vyhazuje na icing.
20:01'
Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Michail Karnauchov, přichází Jhonas Enroth.
20:01'
V první třetině jsme viděli rovných pět branek, což je na KHL poměrně hodně. První třetina se hrála ve vysokém tempu, obě mužstva se dopouštěla menších chyb, které pak znamenaly změnu ve skóre. Uvidíme, jestli nám tempo hry vydrží v dalším průběhu zápasu.
20:00'
19:07'
Minsk krátce před přestávkou snižuje na rozdíl jedné branky a taky využili zaváhání v obraně Jokeritu a trefuje se KRISTIAN CHENKEL. Asistence: Andrej Kosticyn.
17:59'
Jokerit odskakuje do dvou brankového vedení, kdy se po zmatcích v obraně Minsku trefuje JOHN NORMAN. Bez asistence.
17:55'
Dvě minuty před koncem první třetiny a Jokerit motá svého soupeře v jeho obranném pásmu.
17:22'
Přerušení po střele Kosticyna a Kalninš kryje puk.
16:35'
Moses kličkoval a hrál si s pukem, nakonec střílí z úhlu, brankář Dinama pozorný. Stále se hraje ve svižném tempu.
16:02'
Kalninš kryje nahození ze středního pásma, ale chvíli netušil, kde vlastně má puk.
15:19'
Henri Ikonen dvakrát dorážel, ale brankář hostí jej dvakrát dokázal vychytat!
15:01'
...střela z vrcholu kruhu, která byla sražená. Minsk nakonec vyhazuje na zakázané uvolnění a nyní bylo v krátkodobém tlaku.
14:47'
Marko Anttila se snažil v pásmu soupeře něco vymyslet...
13:50'
Teemu Pulkkinen se dostával do zajímavého zakončení, nakonec je ubráněn a taky by se dalo říci, že šlo o hraniční zákrok. Rozhodčí nechávají hru dále běžet.
13:21'
Sami Lepistö pozdržel puk ve svém obranném pásmu a počkal na vystřídání svých hráčů, ale jeho následná rozehrávka nevedla k útočné akci.
12:45'
Michail Karnauchov v těžkém zákroku proti tvrdé střele od modré čáry.
12:04'
Kristian Chenkel dostal puk na modrou čáru, ale v těžké pozici jej zpracovával a nedokázal vystřelit. Minsk nyní tlačí na svého soupeře.
12:00'
A další zakončení z jeho strany, Kalninš má puk ve své výstroji.
11:45'
Hraje se nám ve vysokém tempu, Minsk má častější vstup do útočné třetiny.
11:00'
Mika Niemi zůstal na ledové ploše a to byl hraniční zákrok hráče Minsku, avšak vyloučení to nebude!
10:29'
Minsk po vyhrané buly vytvořil velký závar před domácím brankářem, ten ustál a obrana Jokeritu nakonec vyhazuje puk do bezpečné zóny.
10:12'
Teemu Pulkkinen chtěl dostat puk z rohu kluziště na modrou čáru, ale jeho přihrávku vystihl hráč Jokeritu. Ten však poslal puk na zakázané uvolnění.
09:30'
Hosté se snaží o rychlé vyrovnání, tak jako se jim podařilo odpovědět na první branku Jokeritu.
09:15'
Alexandr Pavlovič v šanci, Janis Kalninš kryje jeho pokus a bude se vhazovat po jeho pravici.
07:28'
Moses chtěl původně přihrávat na střed kluziště před branku, ale jeho přihrávku tečuje obránce Minsku. A tak nešťastně, že se puk dostal k brance a TOMI MÄKI jej u tyčky zasunul do branky. Asistence: Steve Moses a Sakari Manninen.
07:12'
Dinamo se dlouho zdržovalo v pásmu Jokeritu a obtěžovalo jejich obranu.
06:49'
Sergej Kosticyn měl nyní dobrou příležitost, nakonec střela minula branku.
05:43'
Začátek zápasu byl tedy velmi zajímavý a již jsem viděli dvě branky.
03:56'
A velmi brzy máme srovnaný stav, kdy si od mantinelu nabruslil DMITRIJ BUJNICKIJ a pěknou střelou vyrovnává stav zápasu. Asistence: Alexandr Pavlovič a Denis Osipov.
01:56'
A je tu brzká první branka, kdy SAKARI MANNINEN vystřelil a střela byla hodně vysoká a přepadla za brankářova záda. Michail Karnauchov byl hodně překvapený, jak se puk najednou zjevil v jeho brance. Asistence: Viktor Lööv a Tomi Mäki.
01:11'
Henri Ikonen dorážel po střele mezi kruhy.
00:37'
Dlouhá přihrávka směřovala na Pulkkinena, ale brankář Jokeritu si pohlídal toto nahození.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Kivistö, Lepistö (C), Stollery, A. Grant, Jensen Aabo, Lööv – Joensuu (A), O'Neill (A), Norman – Platt, H. Ikonen, Nicklas Jensen – Moses, Mäki, Manninen – Anttila, Niemi, Pihlström.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Gotovec, Wiercioch, Lisovec, Chenkel, D. Osipov, Chochlov, Jevenko – Kazjonov, Pulkkinen, Q. Howden (A) – Pavlovič, S. Kosticyn (C), Bujnickij – A. Kosticyn (A), An. Stěpanov, Kovyršin – Drozdov, Kitarov, A. Volkov.

Rozhodčí: O. Konstantin, D. Naumov – E. Judin, M. Bersenjov.
Představení hráče týmu Jokerit

Alex Grant
Narodil se 20. ledna 1989 v Antigonishu v Kanadě. Obránce s pravým držením hole. V roce 2007 byl draftován ve čtvrtém kole Pittsburghem (4. kolo). Jeho posledním klubem byl americký klub Iowa Wild (AHL). V aktuální sezóně KHL odehrál všech třináct zápasů. Dosáhl prozatím dvou branek, čtyř asistencí, což znamená dohromady šest kanadských bodů. Ve statistice +/- si vede dobře a zdobí jej číslo tři. Ze všech obránců v týmu Jokerit, má největší počet střel na branku a po třinácti zápasech již 34x vyslal puk na branku soupeře. Průměr střel na zápas činí 2,6.
Jokerit Helsinky
Jokerit se díky minulé porážce s Petrohradem posunul na třetí místo v tabulce Západní konference. Před něho se dostal právě slavný Petrohrad a na vedoucí CSKA již ztrácí pouhý bod. Jokerit tedy prohrál minulý zápas vysoko 2:6 s již zmíněným Petrohradem. Již po polovině zápasu prohrával 0:5. Ve zbytku utkání již jen korigovali skóre Anttila, který dal branku v oslabení a ve třetí třetině se prosadil z přesilové hry Lepisto. V poslední minutě pak ještě Petrohrad uzavřel utkání svou šestou brankou.
Jokeritu však patří první místo, co se týká úspěšnosti zápasů na domácím ledě. Z osmi zápasu vyhrál šest a dva prohrál a to se silnými soupeři, kteří mají formu – Petrohrad a doposud neporažený Jekatěrinburg. V osmi zápasech dali dohromady 32 branek a 19 jich obdrželi.
Nejlepší střelci
S. Manninen – 6+6 = 12 bodů (v minulém zápase nebodoval)
P. Jormakka – 4+8 = 12 bodů (taktéž v minulém zápase nebodoval)
N. Jensen – 4+7 = 11 bodů (taktéž nebodoval)
HC Dinamo Minsk
Dinamo se naopak krčí ve spodních vodách tabulky Západní konference. Drží předposlední místo se ziskem 10 bodů a náskokem dvou bodů od posledního Slovanu Bratislava. Již tři utkání prohrál, ale ve dvou bral alespoň bod. A právě v tom posledním, kdy uhrál remízu 3:3 na ledě Soči, avšak v prodloužení se již radoval soupeř. A to Minsk před třetí třetinou vedl o dvě branky! Avšak Soči zabralo a dokázalo ve třetí třetině vyrovnat hru. Dinamo na svém tripu odehrálo dva zápasy – Spartak Moskva (remíza 3:3 a následně prohra v prodloužení a pak již zmíněný zápas se Soči). Dnes jich čeká třetí utkání v řadě za sebou na ledě soupeře a proti Jokeritu to budou mít hodně těžké.
Minsku se však na ledě soupeřů svým způsobem daří a o tom svědčí následující bilance – 2-0-2-4 = šest bodů, což je větší polovina bodů, které mají dohromady.
T. Pulkkinen – 6+6 = 12 bodů (asistoval u první branky)
A. Kosticyn – 6+3 = 9 bodů (v minulém zápase dával jednu branku)