KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Čerepovec - 25. září 2018   16:00

Magnitogorsk
03:17' Kaletnik (J. Birjukov) • 29:46' Čibisov (J. Birjukov, Varfolomejev)
Čerepovec

Ode mě to je pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Statistiky po celém utkání:

Střely na bránu: 33 – 27
Vhazování: 25 – 30
Zblokované střely: 13 – 13
Hity: 5 – 14
Přesilové hry: 1/3 – 1/2
Je konec dnešního utkání! Ve třetí třetině jsme žádnou branku neviděli, a tak celé utkání rozhodla trefa Čibisova ze třicáté minuty. Dva body si tak připsal domácí tým, který byl v průběhu zápasu jasně lepším celkem, který nakonec o branku vyhrál.
59:14'
A určitě to nepůjde, když si nedokáží hostující hráči přesně přihrát! Tentokrát poslali puk jen na zakázané uvolnění a Magnitogorsk je blízko výhře.
58:42'
Čerepovec se stále nedostal do útočného pásma a Magarilov tak nemůže odejít ze svého brankoviště a hosté nemohou zkusit hru v šesti.
58:00'
Poslední dvě minuty do konce třetiny!
57:25'
Ihned po vhazování na útočné modré se hosté dostali do ofsajdu. Znovu tedy bude vhazování na útočné modré Severstalu.
56:52'
Čerepovec by potřeboval útočit, jenže místo toho přišla střela na druhé straně. Vereščagin pálil od modré a Magarilov musel přerušit hru.
55:58'
Ruslan Karlin mohl na druhé straně srovnat skóre! Stál na hranici brankoviště, kde se snažil nadvakrát dorazit, jenže Zagidulin odolal.
55:26'
Iro Pakarinen se zjevil ve skvělé střelecké příležitosti. Jeho rána ovšem jen prolétla okolo tyče hostující brány!
54:35'
Matěk Stránský se dostal k puku na vrcholku kruhu v útočném pásmu. Nerozpakoval se a vypálil z otočky. Jeho střela mířila jen do míst, kde byl Zagidulin.
53:47'
Metallurg se drží v útočném pásmu. Sice ještě nepřišla žádná střela na bránu, jenže domácí zde strávili skoro minutu.
53:12'
Po souboji v rohu útočného pásma Čerepovce se ke kotouči dostal Magnitogorsk, který tak může podržet puk a zkusit zaútočit.
52:22'
Čerepovci zbývá posledních osm minut do koce třetiny a hosté se nemohou dostat do útočné třetiny, natož k nějaké zajímavé příležitosti.
51:45'
Magnitogorsk hraje v pěti!
51:24'
Vovčenko se dostal do útočné třetiny, ale ani on zde dlouho nepobyl. Při dalším založení akce byl navíc hostům odpískaný ofsajd.
50:53'
Ne, tohle není vůbec dobře sehraná přesilová hra v podání Čerepovce. Kotouč sice je v útočném pásmu,jenže o něj spíše probíhají souboje než kombinace.
50:09'
Obránce hostí sice s potížemi zachytil puk na útočné modré, jenže k němu rychle přistoupil soupeř, který ho odpálil až za bránu hostí.
49:45'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., držení).
49:36'
Zatím drží Severstal kotouč ve středním pásmu nebo ve svém obranném pásmu. Jakmile se chtěli dostat dále, přišli o něj.
49:02'
Čerepovec se po dlouhé době dostal na delší čas do útočné třetiny, ale vůbec nic zde nevymyslel. Zahraje si ovšem přesilovou hru.
48:29'
Andrej Čibisov podržel puk, jelikož jeho formace střídala. Poté ho nahodil na bránu a Magarilov ho raději schoval do lapačky před dojíždějícími protihráči.
47:35'
Viktor Antipin prokázal celkem pevné nervy. Byl nebezpečně napadán v blízkosti brány, přesto si dovolil kličku, puk udržel a rozehrál.
47:15'
Další zákrok domácího gólmana. Tentokrát pálil Kalašnikov, jenže jeho rána nebyla nijak nebezpečná a pro Zagidulina to byl jednoduchý zákrok.
46:45'
Alexandr Ščerbina na hostující straně je hodně aktivní. Vyjel si zpoza branky do střelecké pozice a vypálil. Zagidulin byl ovšem dobře postavený.
46:17'
Zatím se v této periodě ani nevylučovalo. Celkově jsme viděli jen čtyři tresty, což značí, že dnešní utkání se hraje celkem v rukavičkách.
45:26'
Už to vypadalo, že se hosté konečně dostanou k nějaké příležitosti, jenže znovu jim je odpískán ofsajd.
44:55'
Znovu byl v útoku Magnitogorsk! Do dobré pozice si najel Nikita Jazkov, jehož rána byla sražena hostujícím obráncem do ochranné sítě.
44:10'
Před brankou proběhl souboj, po kterém spadla helma Zagidulinovi. Rozhodčí proto přerušuje hru a vhazovat se bude po jeho levici.
43:56'
Mozjakin se svým útokem ujel do přečíslení tři na dva. Domácí útočník s číslem deset vypálil, ale jeho střela jen prolétla okolo tyčky.
43:17'
Další střela v podání Metallurgu. Hostující brankář ovšem nakonec nemusel zasahovat, jenže hosté by potřebovali spíše útočit než bránit.
42:44'
Hráč Magnitogorsku našlápl s pukem ve své vlastní obranné třetině, dostal se až na útočnou modrou a vypálil. Magarilov musel zasáhnout betonem.
42:07'
Což se mu ale nepovedlo. Jeden z hráčů byl rychlejší než puk, a tak je hostům odpískán ofsajd. Vhazování na obranné modré domácích.
41:31'
Rasmussen měl proti sobě čtveřici hráčů, přesto se s kotoučem dostal do útočného pásma. Zde s nám ovšem nevydržel a Severstal může zaútočit.
40:40'
Ke střele se dostal Valerij Vasiljev, jehož rána letěla těsně vedle brány. přesto Zagidulin raději použil svůj beton a poslal puk do rohu.
40:19'
Hned v úvodu třetiny se do útočné třetiny dostali s pukem zase domácí. Nic zde ovšem nevymysleli a do útoku se může hnát Čerepovec.
40:01'
Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 28 – 16
Vhazování: 13 – 20
Zblokované střely: 10 – 8
Hity: 4 – 13
Je za námi i druhá třetina utkání, po které vede domácí tým o jednu branku! Magnitogorsk byl ve druhé periodě jasně lepší, což dokázal vstřelenou branku Čibisov. Stále je to ovšem jen o jednu branku a ve třetí části se ještě může stát cokoliv.
40:00'
39:22'
Čerepovec hraje v pěti!
38:29'
Navíc dokonce mohl srovnat! Vovčenko se vydal do úniku, ale bylo vidět, že toho má celkem dost. Proto vypálil, jenže trefil jen beton Zagidulina.
38:08'
Magnitogorsk se ještě nedostal pořádně do tlaku v útočné třetině. Severstal dobře brání.
37:39'
Začátek oslabení vyšel Čerepovci na jedničku. Nejenže získal puk, dokonce se s ním dostal do útočného pásma, kde pošetřil cenné vteřinky.
37:22'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Ščerbina – 2 min., pozdní dohrání).
36:32'
Domácí se sice dostali do útoku, avšak finální střela nebyla vůbec nebezpečná. Neměla žádnou razanci a Magarilov si připsal snadný zákrok.
36:00'
Čerepovec se drží v útočném pásmu, co mu síly stačí, jenže dlouho zde nevydržel. Metallurg poslal puk do středního pásma, a poté ho i získal.
35:34'
Domácí tým byl znovu v tlaku. Vše ukončil střelou Mozjakin, který byl pod tlakem. Mířil mezi betony, ovšem Magarilov zaklapl své betony včas.
34:57'
Rasmussen dostal individuální akcí svůj tým do útočného pásma. Poté posílal přihrávku přes šíři hřiště, ale jeho spoluhráč nedokázal jeho pas zpracovat.
33:59'
Kalašnikov dal do své ránu všechnu sílu, kterou měl k dispozici. Ani to ovšem nestačilo a puk se odrazil od brusle domácího hráče.
33:16'
Severstal hraje v pěti!
33:15'
Po souboji s Kuldou zboural hostující bránu Několenko. To vše se stalo vteřinu před vypršením trestu. Hosté své oslabení zvládnou.
32:44'
Už to vypadalo, že Rasmussen dostane pas zpoza branky a bude pálit do prázdné. Na poslední chvíli byla ovšem přihrávka sražena.
32:35'
Před branku si najel Matt Ellison, který tam také puk dostal. Jeho teč ovšem skončila mimo bránu.
31:48'
Čibisov dostal puk od Mozjakina, a jelikož nebyl atakován, udělal pár rychlých kroků a vypálil. Hostující gólman stihl puk vyrazit.
31:28'
Ihned po buly se domácí usadili v útočném pásmu. Přišla nabídka na teč od modré, ale nikdo z hráčů Metallurgu nedokázal tečovat puk mimo dosah Magarilova.
31:16'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Carter Ashton – 2 min., nedovolené bránění).
31:07'
A budou k tomu mít ideální příležitost! Hostující hráč naprosto zbytečně fauloval v útočném pásmu při souboji před brankou.
30:23'
Metallurg tak přetavil svou evidentní převahu ve vedoucí branku. Vedení o gól však nic neznamená a domácí ještě budou muset přidat nějaké branky.
29:46'
Metallurg právě vstřelil branku!
To se mu ovšem nepodařilo! Birjukov našel parádním pasem na teč Varfolomejeva, jehož teč hostující brankář vychytal. Puk se ovšem odrazil přesně na hůl ANDREJE ČIBISOVA, který bez potíží dopklepl puk do sítě. Asistence: Jevgenij Birjukov a Pavel Varfolomejev.
29:26'
Metallurg má velký tlak v útočném pásmu. Na Magarilova létá jeden puk za druhým a hostující brankář má co dělat, aby pokusům odolal.
28:38'
Na hranici faulu si počínal Timkin, když obral soupeře o puk. Domácí se díky tomu dostali do útočného pásma, jenže zde nic kloudného nevymysleli.
28:07'
Ščerbina vypálil od mantinelu hodně vedle. Z druhé strany přišla ovšem, další střela, proti které musel Zagidulin zakročit a udržet puk ve výstroji.
27:15'
Velká šance Rasmussena! Ten si najel s pukem na střed hřiště a ze záklonu vypálil. Jeho rána jen prolétla vedle brány. Domácí útočník mohl ještě nahrát Jazkovi, ale rozhodl se pro zakončení.
26:35'
Po komerční pauze bylo buly v útočném pásmu domácích. Ke střele se dostal obránce Magnitogorsku, jehož rána se odrazila od někoho před bránou.
26:18'
Obrovská šance Magnitogorsku nekončí brankou! Čibišovi se odrazil puk od brusle a mířil mezi betony Magarilova, ten je stihl včas zaklapnout!
25:47'
Znovu jsou to domácí hokejisté, kteří drží kotouč v útočné třetině. Zatím se ovšem nemohou dostat do brankové příležitosti. Hosté dobře brání.
25:09'
Kaletnik udržel puk ve velmi těžké situaci, navíc ho po chvíli ještě vybojoval. Proto nahodil na bránu od modré, ale hostující brankář nemusel zasahovat.
24:24'
Maxim Matuškin si vyměnil puk se svým spoluhráčem a vypálil. Hostující gólman měl ztížený výhled, přesto puk vyrazil do rohu kluziště.
23:35'
Metallurg má tlak v útočné třetině! Obstřeluje hostující bránu ze všech možných pozic, jenže Magarilov kotouč za svá záda nepustil.
22:45'
Ashton jako první dojel pas přes celé hřiště, který se odrazil od zadního mantinelu. Dlouho se u puku neudržel, jelikož proti němu vyrazila hned trojice protihráčů.
22:03'
Zatím vidíme na obou stranách hodně nepřesností v úvodu druhé periody. Hosté se navíc provinili postavením mimo hru a vhazovat se bude na obranné modré domácích.
21:30'
Jak to vypadá jednoduše! Kodola vyhrál buly na hůl Ščerbina, který z první vypálil. Domácí gólman ovšem vytáhl rychlý zákrok lapačkou.
21:26'
Hodně aktivní je zatím Stránský. Ten se ocitl v další zajímavé příležitosti, jenže Zagidulin si připsal další úspěšný zákrok!
20:48'
Zagidulin pomohl s rozehrávkou svého týmu, když ho napadal jeden ze soupeřů. Magnitogorský brankář si se situací poradil.
20:17'
Už to vypadalo, že domácí hokejisté získají kotouč v útočné třetině, ale Čerepovec si s tím nakonec dokázal poradit. U puku ovšem dlouho nezůstal.

Přesilové hry 1/1 – 1/1
Máme za sebou první třetinu utkání mezi domácím Magnitogorskem a hostujícím Čerepovcem, po které je stav vyrovnaný 1:1. Metallurg byl sice v úvodu jasně lepším, což dokázal vstřelenou brankou. Severstal se ovšem poté prosadil v početní výhodě, čímž srovnal stav zásluhou Ashtona.
20:00'
19:28'
A domácí se ještě mohli dostat do vedení! Kotouč ale nakonec jen proskákal okolo brankáře hostujícího týmu. Vypadá to, že do kabin půjdeme s remízou.
19:00'
Poslední minuta do konce třetiny!
18:23'
Dlouho se ale domácí tým v útoku neudržel. Naopak, na druhou stranu se vydal Stránský, který nakonec zakončit nedokázal.
17:55'
Magnitogorsk začíná s útokem od své vlastní brány. Nejprve hráč s pukem čekal, až vystřídá celá pětka, a poté poslal kotouč rovnou na útočnou modrou.
17:17'
Čerepovec si hodně zahrával, když mu ujel puk ve vlastní obranné třetině. Napadal ovšem jej jediný hráč Metallurgu, který na něj nedosáhl.
16:53'
Další střela v podání hostujícího týmu. Ten už je vyrovnaným soupeřem Magnitogorsku. Tentokrát vytáhl Zagidulin zákrok ramenem.
15:58'
Kodola vybojoval puk v útočném pásmu a krásným pasem našel úplně volného spoluhráče. Ten pálil na zadní tyč, ale minul!
14:58'
Na druhé straně se dostal do dobré pozice Vasiljev, který ještě udělal pár kroků do hřiště a vypálil. Ani jeho rána se nevešla mezi tři tyče.
14:20'
Nikita Bobrjašov vypálil tvrdou ránu od modré, po které se hostující gólman jen ohlédl. Tato dělovka ovšem nakonec letěla těsně vedle. U puku stále domácí.
13:02'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Severstal využívá svou přesilovou hru a máme srovnáno! ASHTON CARTER nejprve v těžké pozici udržel pásmo. Hosté se dostali do tlaku, kdy Bumagina ještě skvěle vychytal Zagidulin. Puk se ale odrazil přesně na hůl hráče s číslem devět, který zakončil k tyči. Asistence: Alexandr Bumagin, Zach Boychuk.
12:27'
Trubačjov posílal nabídku krosem přes brankoviště, kde byl Matěj Stránský. Ten byl sice bráněn, přesto zakončil. Domácí gólman si připsal zákrok betonem.
11:57'
Také domácí tým začal své oslabení na výbornou. Buly sice nevyhrál, jenže se dostal ke kotouči, který poslal do středního pásma.
11:36'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., vražení na hrazení).
11:02'
Obrovská šance domácích na vstřelení druhé branky! Pavel Dorofejev se zjevil před brankářem a zkoušel ho překonat bekhendem na zadní tyč. Tam se však objevil beton Magarilova!
10:18'
Na druhé straně se na pár vteřin ocitl v útoku Čerepovec, ale dlouho tato situace netrvala. Brzo přišel o puk, jenže ani Magnitogorsk se daleko nedostal.
09:47'
Magnitogorsk je zatím lepším týmem, ovšem teď si jeho hráči nerozuměli v útočném pásmu. Přesto zůstávají domácí u puku v útočné třetině.
09:17'
Máme za sebou první komerční pauzu, po které bylo vhazování na útočné modré hostí. Ti sice buly vyhráli, jenže pak zahráli na zakázané uvolnění.
08:55'
Domácí vybojovali kotouč v útočné třetině a ke střele se dostal Kaletnik. Ten vyslal jedovatou střelu, která mířila do růžku. Bránu však o kousek minula.
08:23'
Magnitogorsk byl sice v útočné třetině, jenže by mohl ztratit puk. Proto se jeho hráči rozhodli, že začnou s dalším útokem ze středního pásma.
07:35'
Hráči hostujícího celku se snaží napadat hodně vysoko, ale domácím to zatím nedělá problémy. Ke střele se dostal Ljubimov, jenž v tísni mířil mimo.
06:46'
Nádherná akce v podání Metallurgu, která brankou nekončí. Mozjakin našel parádním křižným pasem Rasmussena, proti jehož ráně z první se stihl Magarilov přesunout.
06:12'
Obrovská šance hostí, kteří toho nedokázala využít! Ve vyložené šanci se ocitl Geraskin, který z prostoru mezi kruhy jen trefil domácího gólmana.
05:56'
Teď již první střela přišla, jenže ta byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levé ruce Zagidulina.
05:26'
Další útok domácího týmu ztroskotal již na útočné modré, a tak mohl Severstal do útoku. Ke střele se ovšem zatím nedostal, domácí dobře brání.
04:47'
Čerepovec se ještě nedostal pořádně do útočné třetiny, natož do nějakého většího tlaku v ofenzivě. Jedinou výjimkou bylo přečíslení v oslabení.
04:17'
Znovu byl v akci Birjukov, který udržel kotouč ve velmi těžké pozici. Poté poslal puk na obránce, jehož ránu od modré srazila obrana mimo nebezpečí.
03:49'
Do další dobré šance se dostali hráči domácího celku! Nikita Jazkov si najel do dobré pozice, jenže trefil jen prvního stojícího hráče hostí.
03:17'
V momentě, kdy Stránskému končí trest, Magnitogorsk udeřil! Magarilov neudržel kotouč ve své výstroji a ten vyjel vedle něho. Na brankovišti si toho všiml VLADISLAV KALETNIK, který poslal touš do prázdné brány. Asistence: Jevgenij Birjukov.
02:42'
Také Metallurg se konečně dostal do lepší šance, ale hostující brankář byl připravený na místě. Poté Severstal znovu vyhodil přes všechny čáry.
01:56'
Velká šance Čerepovce, který se dostal do přečíslení dva na jednoho! Celou akci táhl Ščerbina, kterému se puk zamotal mezi brusle, a on nedokázal přihrát volnému spoluhráči u druhé tyčky.
01:29'
Severstal začal své oslabení na výbornou. Po buly se dostal k puku, který vyhodil přes všechny čáry. Domácí tak musí začínat s útokem od své brány.
01:17'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Matěj Stránský – 2 min., podrážení).
00:56'
Magnitogorsk se ihned vydal do útočné třetině, kde se dostával do šance! Jeden z domácích si najížděl, ale na poslední chvíli byl pas na něho sražen.
00:29'
Utkání nám začalo! První vhazování vyhráli domácí hráči, kteří nastupují v tmavé variantě dresů. Naopak hosté zvolili bílé dresy a černé kraťasy.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (Košečkin) – Antipin, Běreglazov, Rylov, Vereščagin, J. Birjukov, Matuškin, Bobrjašov – Jazkov, Ellison, Pakarinen – Mozjakin, Dorofejev, Rasmussen – Varfolomejev, Ljubimov, Čibisov – Několenko, Kaletnik, Timkin – Platonov.

Severstal Čerepovec: Magarilov (Furch) – Lekomcev, A. Kulda, Kornějev, V. Vasiljev, Kalašnikov, Kudako, Syčuškin – Boychuk, Ashton, Bumagin – Stránský, Trubačjov, Vovčenko – Rybin, Kodola, Ščerbina – Karlin, Jašin, Geraskin – Monachov.

Rozhodčí: Soin, Sidorenko – Dedjulja, Goljak.
Československá stopa v utkání

Dominik Furch (CER)
Matěj Stránský (CER)
Severstal Čerepovec

Severstal taktéž odehrál deset utkání, ve kterých získal ještě o bod méně než jeho dnešní soupeř, tedy devět, což ho řadí na sedmé místo Západní konference. Třikrát vyhrál v základní hrací době, jednou v prodloužení. Jednou prohrál v prodloužení a pětkrát v šedesáti minutách. Celkově hráči Čerepovce vstřelili 18 branek, inkasovali jich ale hned 30! Poslední zápas sehráli hosté na domácím ledě a porazili Viťaz 2:1.

Severstalu se v přesilových hrách nedaří, jelikož jsou pátí nejhorší v celé KHL! Vstřelil v nich jen čtyři branky a jeh úspěšnost je 11,4%. Bránění početních výhod soupeře je o něco lepší, přesto je to spíše horší průměr. Celková úspěšnost dělá 77,3%.

Nejproduktivnější hráči:
Ashton Carter – 5 bodů (3+2)
Ivan Zakharčuk – 4 body (3+1)
Matěj Stránský – 4 body (1+3)

Brankáři:
Dominik Furch – 10 zápasů, 4 výhry, úspěšnost – 89,3%, průměr inkasovaných branek – 2,92.
text Metallurg Magnitogorsk

Tým pod vedení Josefa Jandače v letošní sezóně zatím odehrál deset zápasů, ve kterých získal deset bodů, což ho řadí na průběžné šesté místo. Čtyřikrát vyhrál Magnitogorsk v základní hrací době, jednou v prodloužení a hned pětkrát padl v šedesáti minutách. Celkově nasázel 25 branek, ale hned 22 ji inkasoval. Metallurg odehrál poslední utkání na hřišti Torpeda, kde padl 2:3 po základní hrací době.

Co se týče týmových statistik je domácí tým spíše v horším průměru. Z dvaceti devíti přesilových her jich využil jen pět, což činí úspěšnost 17,2%. To bránění početních výhod soupeře je úplně jiný příběh. Magnitogorsk dostal jen dvě branky a jeho úspěšnost dělá 90,9%.

Sergej Mozjakin – 7 bodů (3+4)
Wojtek Wolski – 7 bodů (2+5)
Matt Ellison – 7 bodů (2+5)

Brankáři:
Arťom Zagidulin – 3 zápasy, 1 výhra, úspěšnost – 92,8%, průměr inkasovaných gólů – 2,06.
Vasilij Košečkin – 8 zápasů, 4 výhry, úspěšnost – 91,7%, průměr inkasovaných gólů – 2,28.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.