KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Novosibirsk - 14. října 2018   14:00

Novosibirsk

To už je z mé strany vše. U dalších on-line přenosů se těším na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:33 (8:6, 13:16, 15:11)
Zblokované střely – 7:10
Vyhraná vhazování – 22:24
Trestné minuty – 6:4
Hity – 9:5
Na dnešní zápas nebude Josef Jandač rozhodně vzpomínat v dobrém! Jeho svěřenci totiž podlehli nejhoršímu týmu soutěže 0:2 a Sibir si tak připsal teprve třetí výhru v sezóně. Hosty ale musíme pochválit za velmi sympatický výkon. Nehráli žádného zanďoura, ale snažili se s Magnitkou hrát vyrovnanou partii, což se jim i dařilo. Ve třetí třetině se navíc Novosibirsk prosadil i střelecky. V 50. minutě využil chyby soupeře ve středním pásmu Maxim Kazakov, který samostatný únik zakončil střelou mezi Košečkinovy betony a skóre pak zpečetil při domácí power-play Danil Romancev.
59:42'
Ještě zakázané uvolnění Sibiru.
59:19'
Šarov podržel puk v rohu za domácí brankou. Tohle už je pro Magnitogorsk kritické.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny!
58:18'
Domácí opět hrají bez gólmana!
58:03'
Sibir právě vstřelil branku!
Hosté power-play soupeře rychle trestají! Běreglazov se na modré zoufale snažil udržet útočné pásmo, ale odehrál puk jen k DANILOVI ROMANCEVOVI, který z vlastní obranné třetiny trefil odkrytou klec soupeře. Bez asistence.
57:56'
Košečkin už zůstane na střídačce, domácí to tedy zkusí bez brankáře!
57:56'
Josef Jandač si dvě minuty před koncem třetí třetiny vyžádal oddechový čas.
57:41'
Čas nadále utíká a hosté soupeře stále nepouštějí k většímu náporu.
56:39'
Košečkin musel podržet puk v lapačce po střele Pavla Vorobeje. Hosté ušetří další cenné sekundy.
56:17'
Protiútok Sibiru táhl Šarov. Jeho střela z pravého kruhu byla zablokována.
56:09'
Taylor jistým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
55:52'
Hosté drží senzační výsledek i čtyři minuty před konce. Že by si připsali třetí výhru v sezóně?
54:42'
Nepříjemná střela Vereščagina od levého mantinelu směřovala na vzdálenější tyčku. Taylor si s ní poradil a dokázal puk vyrazit.
53:32'
Rána domácího obránce od modré nadělala Taylorovi problémy. Hostující gólman vyrazil puk jen před sebe, ale nikdo z útočníků Metallurgu se k dorážce nedostal.
53:07'
Šikovné vyhození hostů, které směřovalo přímo na Košečkina. Ten tak musel hrát.
52:23'
Vstřelený gól hosty ještě povzbudil. Střelu Ilji Morozova od modré vyrazil Košečkin hrudí.
51:16'
Kaletnik neprojel přes střední pásmo a do šance se tak naopak dostal Pavel Tkačenko. Ten střílel přes obránce a pak ještě dorážel. Domácí podržel Košečkin.
50:02'
Tohle je pro domácí velmi nepříjemné. Mají deset minut na to, aby odvrátili blamáž.
49:49'
Domácí hrubě chybovali ve středním pásmu a pustili tak do úniku MAXIMA KAZAKOVA! Ten najížděl na Košečkina z pravé strany a zamířil mezi jeho betony. Hosté tedy otevírají skóre utkání! Bez asistence.
49:23'
První lajna Sibiru uklidnila hru a podržela puk daleko od své branky.
48:39'
Domácí se probouzejí a začínají tlačit. Střela Bobrjašova z ostrého úhlu skončila v lapačce Dannyho Taylora.
47:23'
Další šance domácích! Opět u toho byl Dorofejev, jehož bekhendovou střelu vyrazil Taylor k Dennisovi Rasmussenovi, proto jehož dorážce se také stačil přesunout. Kotouč pak zůstal někde pod jeho betony!
46:57'
Tenhle zápas může rozhodnout i jediný gól! Teď ho mohl dát Pavel Dorofejev, který se z pravé strany natlačil před branku a forhendem se snažil zasunout puk za Taylora. Ten mu v tom zabránil pravým betonem!
46:08'
Taylor nyní schoval puk ve své výstroji. Je tu reklamní přestávka.
45:25'
To je neskutečné! Šarov projel až před Košečkina a ještě kotouč předkládal Danilovi Romancevovi před prázdnou branku. Za již překonaného Košečkina dokázal zaskočit spoluhráč, který puk odrazil do bezpečí zřejmě nožem od brusle!
44:57'
Z vrcholu pravého kruhu střílel Roman Savčenko. Jeho pokus byl zablokován.
44:26'
Hosté kontrují vlastní aktivitou v útočné pásmu a opět ukazují, že jen nebrání výsledek.
43:35'
Tohle šance byla! Přihrávka z rohu kluziště našla Vladislava Kaletnika, který zblízka nenasměroval puk za Taylora!
43:05'
Dlouhý pobyt v útočném pásmu domácím zatím nic nepřinesl. Schází střelba.
41:56'
Nahození od modré čáry se ještě snažil tečovat Alexej Jakovlev. Puk ale končí v lapačce Košečkina.
41:04'
Další zákrok Taylora, který přerušil hru po střele od modré čáry.
40:53'
Osmělili se také domácí. Rasmussenovu ránu vyrazil Taylor.
40:11'
Hosté zaskočili soupeře aktivním nástupem do třetí třetiny a za Košečkinem zvonila po střele Pavla Tkačenka tyčka!
Hity – 7:3
Ani 40 minut hry gól nepřineslo. A nemůžeme říci, že by to dnes bylo ze strany Sibiru jen o defenzivě. Hosté totiž dokáží před Košečkinem hodně zlobit a zejména v závěru druhé části měl brankář Magnitogorsku co dělat, aby uhájil čisté konto. Na druhé straně je bezchybný také Danny Taylor, jenž Novosibirsk rovněž několikrát podržel. Domácí trenér Josef Jandač určitě nemůže být s hrou svých svěřenců spokojen.
40:00'
39:39'
Rána Vladislava Naumova domácí branku minula. Svěřenci Josefa Jandače se v závěru druhé části jen brání!
39:11'
Závěr třetiny patří hostům! Tkačenko našel před brankou nepokrytého Jevgenije Bodrova, který bekhendem nezvedl puk nad levý beton Košečkina!
38:40'
Co teď hostům chybělo! Puk zůstal ležet před Košečkinem, který o něm chvíli nevěděl a toho se snažil využít Viktor Komarov. Ten přes veškerou snahu nedotlačil přes betony gólmana Metallurgu kotouč za brankovou čáru.
37:57'
Domácí nemohou jen bezhlavě útočit. Sibir se totiž snaží odpovídat na každou akci soupeře vlastní útočnou snahou.
36:53'
Pavel Tkačenko zakončoval z levého kruhu z otočky, ovšem branku minul. Domácí pak otočili hru směrem na druhou stranu a nepříjemnou tečovanou střelu musel nadvakrát likvidovat Taylor.
35:33'
Nikita Michajlov s kotoučem vybruslil na osu hřiště, odkud zápěstím těsně minul domácí branku!
35:05'
Zakázané uvolnění hostí. I pět minut před koncem druhé části trvá bezbrankový stav.
34:49'
Sibir je v plném počtu.
34:40'
Hosté vyhazují.
34:06'
Střelu od modré tečoval před Taylorem, tuším, Pavel Dorofejev, ale hostující gólman stačil zareagovat!
33:52'
Domácí by měli v přesilovce zvýšit četnost střelby, zatím si jen nahrávají.
32:48'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., krosček).
32:34'
Danny Taylor měl před dotírajícím Dennisem Rasmussenem problém přikrýt puk, ale nakonec to ještě před brankovou čarou dokázal!
32:16'
Nástřel Dorofejeva jen prolétl kolem hostujícího brankoviště. Hosté stále drží bezgólový stav na ledě favorita.
31:28'
Pavel Varfolomejev se protáhl dopředu po pravém křídle. Jeho přihrávka ale neprošla až před branku.
31:07'
Střed útočného pásma se otevřel před Maximem Matuškinem, který tak udělal pár kroků dopředu a vypálil. Kotouč je ve výstroji dobře chytajícího Dannyho Taylora.
30:21'
Domácí rozpoutali zajímavý závar před brankou soupeře. Taylor ale odolal.
30:06'
29:46'
Alexander Šarov pálil z levého kruhu a Košečkin už musel zasahovat.
29:32'
Domácí se osvobozují.
28:53'
Přesilovka hostí dlouho plynula bez jediné střely. Teď to zkoušel Viktor Komarov, ale ten netrefil branku.
28:05'
Domácí měli na ledě hned šest hráčů! Uvidíme přesilovku Sibiru.
27:36'
Hra se teď odehrává ve středním pásmu. Čekání na gól tak pokračuje.
26:28'
Z levého kruhu pálil Jegor Dugin. Domácí branku netrefil.
25:29'
Před Taylorem nyní neuspěl Roman Ljubimov, který trefil tělo přesouvajícího se gólmana Sibiru!
25:10'
Teď ale domácí přitlačili soupeře! Několikrát chybělo málo, aby se se někdo z hráčů Metallurgu dostal v dobré střelecké pozici ke kotouči. Nakonec se dostal ke střele až Birjukov a Taylor proti němu dobře povyjel.
24:38'
Hosté pokračují v solidním výkonu, který nenapovídá, že by měli být nejhorším týmem soutěže.
24:13'
Domácí se ale daleko nedostali a tak opět hrozil Bertrand. Ten dostal přihrávku mezi kruhy od Tkačenka a sám se ještě snažil dorážet vlastní střelu. Vše řeší přikrytím kotouče Košečkin.
23:44'
Průnik Francouze Charlese Bertranda zastavila domácí obrana včas. Zaútočit může Metallurg.
22:51'
Domácí si vytvořili závar před Taylorem. Jevgenij Timkin však puk za brankovou čáru nedostal.
21:57'
Spoustu prostoru měl před sebou na pravé straně útočné třetiny Danil Romancev. Ani nadvakrát však nepřekonal Košečkina.
20:47'
Na druhé straně zahrozil Dugin. Ani on gól nevstřelil.
20:32'
Z dobré pozice střílel Vladislav Kaletnik. Taylor jeho střelu vyrazil.
Hity – 5:3
První třetina gól nepřinesla. Začátek utkání přitom přinesl ofenzivní smršť se šancemi na obou stranách, ovšem brankáři dokázali vše pochytat. Poté se hra uklidnila a až v posledních pěti minutách se nadechli k náporu favorizovaní domácí. Ti ale nedokázali žádnou ze svých příležitostí zužitkovat.
20:00'
19:50'
Z levého kruhu střílel domácí obránce Jakov Rylov. Trefil pouze bránícího soupeře.
19:26'
Romancev přidržel puk za vlastní brankou. Hosté nikam nepospíchají.
19:00'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:16'
Taylor zlikvidoval bekhendový pokus Varfolomejeva. Následně se strhla před brankou šarvátka, za kterou jsou potrestáni za hrubost Matt Ellison a Jegor Dugin. Hrát se bude 4 na 4.
18:06'
Zahrozili také hosté! Po nahrávce Bertranda zakončoval z levé strany Jegor Dugin, který však branku soupeře těsně minul!
17:49'
Domácí mají v posledních minutách územní převahu, která přinesla i několik příležitostí. Danny Taylor však stále drží čisté konto.
17:15'
Alexej Běreglazov od modré nahazoval puk na hostující branku. Taylor ho vyrazil před sebe a o zbytek se postarali jeho obránci.
16:35'
Útočnou akci domácích doplnil na levém křídle obránce Jevgenij Birjukov. Do jeho střely však vložil hokejku protihráč.
15:43'
Andrej Čibisov se protáhl do zakončení z pravé strany. Puk z Taylora nejprve vypadl, ale hostující brankář se stačil včas zorientovat a chytil ho ještě před brankovou čarou!
15:12'
Po přihrávce zpoza branky se v dobré příležitosti ocitl Pavel Varfolomejev. Zblízka poslal kotouč jen do těla Dannyho Taylora, který ho následně zalehl.
14:54'
Domácí málo střílejí. Matt Ellison jel proti brance z levé strany, ale ještě nahrával. I poté se hráči Metallurgu zaháněli zbytečnými nahrávkami.
13:59'
Hosté chybovali za brankou a puk se tak odrazil k Pavlovi Dorofejevovi. Ten byl ale možná překvapen a zblízka trefil jen Taylora!
12:45'
Máme tu druhou reklamní přestávku v první třetině.
12:20'
Po velmi ofenzivním začátku se už hra uklidnila. Oba celky zpevnily obrany.
11:52'
Domácí to v útočném pásmu překombinovali. Novosibirsk tak mohl dostat puk do bezpečí.
10:59'
Ze strany Sibiru to zatím není špatný výkon. Hosté dobře bruslí a ukazují, že nejsou zase tak neškodní, jak napovídá tabulka soutěže.
10:07'
Hned dvakrát střílel Vladislav Kaletnik. Ani jeden z jeho pokusů však neprošel až na branku soupeře.
09:35'
Domácí jsou v plném počtu, oslabení odehráli velmi dobře.
09:15'
Domácí vyhazují.
09:00'
Se střelou od modré čáry si poradil Košečkin, který přerušil hru.
08:10'
Hosté se v přesilovce zatím nemohou usadit v útočném pásmu.
07:34'
Roman Ljubimov podrazil jednoho z protihráčů a hosté si tak zahrají přesilovku!
06:18'
Další icing Sibiru. Hra se tedy vrací před Dannyho Taylora.
05:58'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
05:33'
Otevřený hokej pokračuje. Hra se přelévá ze strany na stranu.
04:18'
Velká šance hostí! Po zpětné přihrávce Jakovleva zakončoval z první Alexandr Šarov. Mířil dobře, ovšem Košečkin zakročil ukázkovým semaforem!
03:22'
Po buly vypálil Pavel Dorofejev, Taylor schoval puk ve výstroji.
02:36'
Na druhé straně se dostal za záda domácí obrany Pavel Tkačenko. Byl ale přeci jen tísněn a bekhendem tak nezasunul puk za záda Košečkina. Utkání začalo pořádně zostra.
02:17'
Djukarev našel křížným pasem Viktora Antipina, který najížděl na hostujícího gólmana z levé strany. Taylor zasáhl levým ramenem!
00:54'
Tlak Metallurgu je v úvodu velký. Domácí nechtějí proti nejhoršímu týmu soutěže nic podcenit.
00:13'
Domácí si hned vytvořili velkou šanci! Po přihrávce Wolského nedostal puk přes položený beton brankáře Taylora Matt Ellison.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – J. Birjukov (A), Antipin, Běreglazov, Rylov, Vereščagin, Matuškin, Bobrjašov – Wolski, Ellison, Varfolomejev – Pakarinen, Rasmussen, Dorofejev – Čibisov, Ljubimov, Jazkov – Timkin (A), Kaletnik, Platonov – Djukarev.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov (A), K. Alexejev (A), Savčenko, Vorobej, Demidov, Morozov, Ignatovič, Naumov – Bertrand, Dugin, Sajustov – Michajlov, V. Komarov, Kazakov – Šarov, Romancev, A. Jakovlev – Tkačenko, J. Bodrov, Pešechonov.

Rozhodčí: Naumov, Gamalej – Otmachov, Judin.
V loňské sezóně se tyto celky utkaly dvakrát. Magnitka zvítězila 2:1 na ledě Novosibirsku a doma pak soupeře zdolala 3:2 po nájezdech.

Metallurg Magnitogorsk:
Z Magnitogorsku sice odešel Jan Kovář, ale i tak zůstává tento celek pro českého fanouška velmi zajímavým. Od české reprezentace se na jeho lavičku totiž přesunul kouč Josef Jandač. Tým pod jeho vedením nasbíral v 17 zápasech 22 bodů a v tabulce Východní konference mu patří páté místo. Sérii šesti vítězných zápasů, která následovala po ne úplně přesvědčivém vstupu do sezóny, Magnitce naposledy ukončil Jekaterinburg, který na jejím ledě vyhrál 4:1.