KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Slovan Bratislava  - 2. září 2018   14:00

Magnitogorsk
07:43' Rylov (Varfolomejev, Čibisov) • 11:05' N. Kuljomin (Mozjakin, Ellison) • 14:14' J. Birjukov (Běreglazov) • 32:55' Mozjakin (Ellison, N. Kuljomin) • 43:05' Kaletnik (Varfolomejev, Čibisov)
5:1
(3:0, 1:0, 1:1)
Slovan Bratislava
56:30' Virta  (Liška, Schaus)
Košečkin (Zagidulin) – Bobrjašov, J. Birjukov, Běreglazov, Matuškin, Vereščagin, Rylov – Mozjakin, Ellison, N. Kuljomin – Pakarinen, Rasmussen, Wolski – Varfolomejev, Ljubimov, Čibisov – Platonov, Několenko, Kaletnik – Olšanskij.
Čiliak (Štěpánek) – Sersen, Meszároš, Grman, Schaus, Jánošík, Švarný, Gelinas, Hedera – Červený, Taffe, Řepík – Lunter, Chipchura, Lamper – Liška, Rau, Virta – Hrnka, Šimun, Buc.

Utkání mezi Magnitogorskem a Slovanem je za námi, domácí tým bere všechny body. Slovan sice svého soupeře přestřílel v poměru 34:25, s gólovou úspěšností tomu bylo naopak. Domácí tým odskočil svému soupeři již po 1. třetině na rozdíl 3 branek, ve 2. části hry svůj náskok ještě navýšil. Poslední gól ruského celku přidal ve 44. minutě Vladislav Kaletnik. 3 a půl minuty před koncem utkání Patrik Virta smazal nulu ve skóre svého mužstva a poupravil tak výsledek na 1:5 z pohledu Slovanu.
59:20'
Mozjakin s Kuljominem se v závěru zápasu dostali do další gólové akci. Kuljomin nakonec nedokázal kotouč protlačit kolem Marka Čiliaka do sítě.
58:51'
Platonov měl dostatek prostoru pro střelu, nedokázal ale trefit přesně a Čiliak nemusel zasahovat.
57:53'
Chibisov se dostal do samostatného úniku, Čiliak chytá.
56:30'
Slovan právě vstřelil branku!
Hosté se přece jen dočkávají své úvodní branky. Úspěšným střelcem se stal finský útočník PATRIK VIRTA, který trefil přesně pravý horní roh Košečkinovy branky. Asistence: Adam Liška, Nick Schaus.
56:00'
Icing hostujícího týmu, hra ještě minimálně chvíli zůstane před slovenským brankářem.
55:09'
Mario Grman zastavil rozjetého Platonova, který tak nemohl zakončit a dostal se tak s kotoučem jen za branku.
53:58'
Běreglazov zkusil štěstí od modré čáry, jelikož měl hostující gólman zakrytý výhled. Puk však končí mimo branku,
53:33'
Ivan Švarný rozehrává za vlastní brankou.
52:32'
Na druhé straně postupoval sám dopředu Vladislav Kaletnik, jeho rána byla spíš jen prověřením pozornosti Marka Čiliaka.
51:34'
Řepík se dokázal prodrat až před branku, na zakončení už ale neměl dostatek prostoru.
50:27'
Čiliak teď vytáhl parádní zákrok betonem! V šanci byla opět první domácí formace, která dnes dává Slovanu pořádně zabrat.
49:24'
Mario Grman vypálil z mezikruží, střela minula domácí klec. Hráči Slovanu se ještě udrželi v útoku, hru nakonec přerušuje Košečkin.
47:49'
Rylov čekal na přihrávku v levém kruhu, puk mu utekl až do rohu kluziště, kde jej přebírají hráči hostujícího týmu a zakládají protiakci.
46:30'
Chipchura po přihrávce od Luntera zkusil překvapit Košečkina, ten vyráží.
43:05'
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí odskakují slovanu už na pětibrankový náskok, tato branka se příliš neliší od jejich druhého gólu. VLADISLAV KALETNIK čekal na přímo před brankou na přihrávku zpoza branky a ačkoliv měl kolem sebe rozestavených všech pět hráčů Slovanu, dokázal kotouč propálit až za Čiliakova záda. Asistence: Pavel Varfolomejev, Andrej Čibisov
41:40'
Chipchura s Rasmusenem v souboji za brankou, kotouč nakonec vybojoval domácí hráč. Útočné snahy Magnitogorsku však končí už ve středním pásmu.
40:01'
Ve 2. třetině jsme mohli vidět krásné šance na obou stranách, hráči Slovanu byli několikrát velice blízko gólu. Jedinou branku druhého dějství ovšem obstaral domácí forvard Mozjakin. Hráči Metallurgu zatím dnes hrají čistě a zatím nemuseli na trestnou lavici. Slovenský tým šel na začátku třetiny dvakrát do oslabení, v obou početních nevýhodách se ale dokázal ubránit.
40:00'
39:04'
Na druhé straně se dostal přímo před Čiliaka Pakarinen a nikým neatakován se pokusil zakončit bekhendem. Slovenský gólman zachránil svůj tým před 5. brankou.
37:57'
Lunter teď v ideální pozici přímo před brankou nedokázal zpracovat přihrávku od Lampera.
36:35'
Hra se přesunula opět na druhou stranu hřiště, Hrnka se snažil dorážet Bucovo nahození na branku. Košečkin má kotouč ve své moci a raději nechává přerušit hru.
35:56'
Mozjakin s Kuljominem si vytvořili další příležitost, Čiliak chytá do lapačky.
32:55'
Hráči Magnitogorsku teď potrestali chybu Slovanu v jejich obranném pásmu. Ačkoliv měl slovenský celek v předchozích minutách několik velmi dobrých příležitostí, nakonec skóruje soupeř. Matt Ellison s Nikolajem Kuljominem přiravili příležitost pro SERGEJE MOZJAKINA, který zvyšuje na 4:0. Asistence: Matt Ellison, Nikolaj Kuljomin.
31:31'
Rudolf Červený byl teď v ideálním postavení, přihrávka na něj byla ale příliš dlouhá.
29:21'
Červený se dokázal probojovat až před Košečkina, puk mu ale utekl příliš daleko. Hosté ještě zůstai v pásmu a do gólové pozice se dostal Patrik Virta. Košečkin ale zatím drží čisté konto.
28:13'
Lunter čekal před Košečkinem na přihrávku zpoza branky, puk se k němu nakonec nedostal a dopředu mohou domácí.
27:33'
Schaus zkusil rozehrát, přihrávka ale nenašla žádného ze spoluhráčů a puk končí až na zakázaném uvolnění.
26:00'
Obě mužstva se vyznamenala krásnými akcemi, šance byly během krásné doby na obou stranách. Hru přerušuje až Košečkin ukrytím kotouče do své výstroje.
24:01'
Jánošík s Lamperem teď mohli zahrozit ve vlastním oslabení, kotouč těsně minul domácí klec.
23:49'
Domácím se nepovedl přechod do útočné třetiny, dostali se do postavení mimo hru.
23:12'
Mozjakin vypálil z první mezi kruhy, jeho střela byla následně sražená. Kotouč přebírají hráči Slovanu a šetří cenné vteřiny.
23:05'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Ivan Švarný – 2 min., držení).
21:54'
Až teď se hosté osvobozují, oslabení již dohrají v klidu.
21:05'
Matuškin vyslal tvrdou ránu z pravého kruhu, Čiliak byl pozorný a vyrazil. Domácí ještě zůstávají v pásmu a pokračují v přesilovkovém tlaku.
20:16'
Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Rudolf Červený – 2 min., podrážení).
20:01'
Zápas 1. kola KHL mezi Metallurgem Magnitogorsk a Slovanem Bratislava má zatím jednoznačný průběh. Skóre otevřel v 8. minutě Jakov Rylov, o necelé 4 minuty později navyšoval na 2:0 Nikolaj Kuljomin. Poslední branku přidal v 15. minutě Jevgenij Birjukov a hráči Magnitogorsku budou nastupovat do 2. třetiny s pohodovým náskokem.
20:00'
18:57'
Košečkin teď rozehrál nepřesně a mohla z toho být příležitost pro Slovan, domácí obrana byla ale pozorná a nenechala soupeře ohrozit svoji branku.
18:33'
Kaletnik prošel do pásma podél mantinelu a zkusil to z ostrého úhlu, Čiliak puk raději přikryl rukavicí.
17:18'
Hostům se nyní jen stěží daří dostat do šancí, většinou se hraje na jejich území.
14:14'
JEVGENIJ BIRJUKOV dostal přihrávku od Alexeje Běreglazova a okamžitě vyslal tvrdou ránu směrem na Čiliaka. Puk se po cestě ještě odrazil od brusle jednoho z obránců a změnil směr. Hostující gólman se pokusil zasáhnout lapačkou, kotouč mu ale propadnul a skončil v síti. Asistence: Alexej Běreglazov.
12:58'
Kaletnik se dostal mezi dvěma obránci až do zakončení, jeho rána trefila pouze výstroj hostujícího brankáře.
12:09'
Zakázané uvolnění slovenského týmu, hra se tak vrátí před jejich branku.
11:05'
Magnitogorsk odskakuje Slovanu na rozdíl dvou branek. NIKOLAJ KULJOMIN dostal přihrávku zpoza branky, bez váhání vypálil a Čiliak už nestihl zareagovat. Asistence: Sergej Mozjakin, Matt Ellison.
09:13'
Čiliak vyráží tvrdou střelu od modré čáry, obránci Slovanu vyvážejí puk do bezpečí.
07:43'
Domácí mužstvo se ujímá vedení. Pavel Varfolomejev dobře viděl před brankou úplně volného JAKOVA RYLOVA, který měl před sebou odkrytou branku a bez obtíží usměrnil kotouč do sítě. Asistence: Pavel Varfolomejev, Andrej Čibisov.
06:38'
Hokejisté Slovanu si teď příliš nerozuměli na útočné modré čáře a puk jim utekl až za vlastní branku.
05:09'
Čibisov zavezl kotouč do útočné třetiny, po chvíli přetahování v rohu kluziště jej přebírají hráči Slovanu. Oba týmy střídají.
04:14'
Stejná situace také na druhé straně hřiště, domácí jsou vykázání do středního pásma.
02:34'
Grman se pokusil rozjet útočnou akci, jeho spoluhráč však přejel přes modrou čáru příliš rychle a je zastaven ofsajdem.
00:59'
Oba gólmani si hned první minutě připisují zákrok, Košečkin raději schoval puk ve výstroji a vhazovat se bude před ním.

Trenér: Vladimír Országh

Slovenský celek působí v KHL od roku 2012. Jeho zatím největší úspěch v této lize je postup do osmifinále, ve kterém však nikdy nedokázal vyhrát ani jediné utkání. Loni se po základní části musel tým z Bratislavy spokojit s předposlední příčkou tabulky Západní konference a play off mu tak zůstalo hodně vzdálené.
METALLURG MAGNITOGORSK

Trenér: Josef Jandač

Dnešní domácí tým se stal před dvěma lety vítězem Gagarinova poháru, když ve finále porazil mužstvo CSKA Moskva 4:3 na zápasy. V loňské sezoně postoupil Magnitogorsk do play off z 5. místa, konečnou pro něj bylo čtvrtfinále. Přestože Metallurg v prvním zápase zvítězil, zbylé 4 duely ovládl soupeř z Kazaně.
Hezké odpoledne všem hokejovým fanouškům. Konec léta znamená pro všechny příznivce začátek nové hokejové sezony, dnes jsou na programu zápasy prvního kola KHL. Metallurg Magnitogorsk přivítá na svém stadionu Slovan Bratislava, od 14:00 budeme společně tento duel sledovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.