KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Novosibirsk - 28. září 2018   18:30

Minsk
Minsk
08:20' Pulkkinen (S. Kosticyn) • 08:43' Lisovec (Pavlovič, Znacharenko) • 30:36' Wiercioch (Pulkkinen, Jevenko) • 50:49' Kazjonov (Pulkkinen) • 57:08' Lisovec (An. Stěpanov, Chenkel)
Novosibirsk

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Československá stopa v utkání

Ani v jednom klubu nenastupuje český nebo slovenský hráč.
Utkání končí snadným vítězstvím Dinama Minsk, druhého nejhoršího mužstva dosavadního průběhu základní části KHL. Toto vítětství se rodilo celkem snadno, bylo totiž nad absolutně nejhorším týmem – Sibirem Novosibirsk, které prohrálo zatím úplně všechno, dnešní duel nevyjímaje.
Dnešní utkání sleduje 9937 diváků.
57:08'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Pátý hřebíček do rakve jménem Sibir, JEVGENIJ LISOVEC se trefuje z bezprostřední blízkosti, po přihrávce Stěpanova. Asistence: Andrej Stěpanov a Kristian Chenkel.
56:15'
Sibir vyhazuje puk ze třetiny, domácí již za tohoto stavu nikam nespěchají.
55:35'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
54:50'
Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, puk se jim následně daří protlačit do třetiny Sibiru.
54:13'
Nyní je hra taková neurovnaná, bruslí se, ale bez nějakých šancí na jedné či druhé straně.
52:28'
Nyní Dinamo napadá rozehrávku soupeře ve středním pásmu, ale Sibir se znovu dostává do třetiny Minsku.
51:28'
Sibir se nyní snaží zatlačit soupeře do jeho třetiny, to se mu daří.
50:49'
Teemu Pulkkinen zavezl puk do pásma, sjel k brance a efektní zadovkou vybídl ke skórování DENISE KAZJONOVA, který nepohrdl a střelou do růžku pečetí dnešní výhru Dinama. Asistence: Teemu Pulkkinen.
50:00'
Posledních deset minut třetí třetiny, Sibir vybojoval útočné pásmo.
49:15'
Kristian Chenkel (Minsk) posílá z levé strany míč před branku, tam ale nikdo nezasáhl.
48:55'
Minsk hned po vyhraném vhazování míří na branku, Taylor má plno práce.
48:32'
Domácí napadají rozehrávku Sibiru a jsou úspěšní.
47:25'
Andrej Kosticyn (Minsk) se efektně zbavil protihráče ve středním pásmu a dostal se do třetiny Sibiru.
46:45'
Jegor Dugin (Novosibirsk) zavezl puk do třetiny soupeře, ale pak zařadil zpátečku, takže jen odevzdal puk.
45:59'
Vhazování po pravici Enrotha, puk získávají domácí, kteří ho dostávají ze třetiny.
45:40'
Jevgenij Lisovec (Minsk) zavezl puk za vlastní branku a zbavil se dotírajícího Emmertona.
44:45'
Sibir se drží v útočném pásmu, Minsk se po inkasovaném gólu přece jenom trochu zatáhl.
44:05'
Jhonas Enroth (Minsk) likviduje dělovku Piganoviče od modré, vhazování po pravici domácího gólmana.
43:33'
Tak uvidíme, zda nás čeká v další průběhu třetí dvacetiminutovky nějaké strhující drama.
42:34'
Sibir právě vstřelil branku!
Tentokrát hosté dokázali z dobrého úvodu vytěžit gól. DMITRIJ SAJUSTOV sjížděl s pukem za branku Minsku, ještě ho stihl poslat před branku, kde si ho nešťastně obránce srazil nohou do branky. Asistence: Alexander Loginov.
41:35'
Vhazování po levici Taylora, hosté prohráli, domácí rozehrávají.
41:10'
Andrej Stěpanov (Minsk) zavezl puk do útočného pásma.
40:44'
Jhonas Enroth (Minsk) musel zasahovat proti střele Bertranda, hra přerušena.
40:30'
Sibir v útočném pásmu, opět aktivní začátek v podání hostů.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:20.
Ve druhé třetině se domácím podařilo navýšit svůj náskok a do třetí třetiny tak půjde Minsk s tříbrankovým náskokem. Sibir však vůbec tuto třetinu neodehrál špatně, hosté vstoupili do této části aktivně, snažili se, dokázali často soupeře zamknout v jeho třetině, ale ta koncovka... to je žalostné v podání hostů.
40:00'
39:26'
Jhonas Enroth (Minsk) drží puk pod lapačkou a přerušuje hru.
39:20'
38:49'
Poslední půl minuta přesilové hry Sibiru, který se po levé strany dostal do útočného pásma, který ale udržet nedokázal.
38:35'
Nyní domácí vyhazují puk ze třetiny a odchází střídat.
38:05'
Je to zatím ale pouze o střelách z dálky, které se daří domácím blokovat.
37:40'
Sibir dostal další výhodu, dokáží hosté snížit při další přesilové hře?
37:20'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Oleg Jevenko – 2 min., vysoká hůl).
36:49'
Nyní se Dinamo Minsk drží v útočném pásmu, ale nikdo se netlačí před branku.
36:15'
Sibir nyní posouvá puk do útočného pásma a hosté se snaží puk vybojovat zpět, to se nedaří.
35:45'
Sibir se dostal do útoku, Charles Bertrand ale nechal puk za sebou, obránce Dinama tak mohl puk lehce získat.
35:08'
Poslední pětiminutovka druhé třetiny, hraje se nyní ve třetině Sibiru.
34:28'
To ale Dinamu nezabránilo v útočné akci, kterou zakončil Alexandr Pavlovič střelou z pravé strany, Taylor chytá.
34:15'
Puk míří ze třetiny, domácí to mají ve druhé třetině dál na střídačku, proto rychle střídají.
33:29'
Vladimir Pešechonov (Novosibirsk) nyní ve vyložené šanci před brankou Minsku, ale ani on neskóroval!
33:05'
Sibir v útočném pásmu, kombinace u pravého mantinelu, odkud však nebezpečí pro branku Dinama zatím nehrozí.
32:36'
Pokračuje se po reklamní přestávce, nastřelený puk do třetiny Sibiru, hosté ho zachycují a rozehrávají.
31:10'
Souboj ve středním pásmu, hosté úspěšnější, ale jen posouvají puk do třetiny soupeře.
30:36'
Zmar Sibiru dokonán... Dinamo přečkalo oslabení, pak se vydalo do útoku a z mezikruží se trefil PATRIK WIERCIOCH, který nebyl nikým hlídán. Asistence: Teemu Pulkkinen a Oleg Jevenko.
30:15'
Jsme ve druhé polovině utkání, v němž domácí hájí dvoubrankový náskok.
29:54'
Hra přerušena, Sibir předvádí svou marnost také při přesilové hře.
29:12'
Obě střely hostů zablokovány, hned poté domácí vyhazují puk ze třetiny.
28:55'
Sibir se již usadil v útočném pásmu.
28:38'
Puk míří ze třetiny Dinama, domácí bleskově střídají.
28:19'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., nedovolené bránění).
27:52'
Puk míří na zakázané uvolnění, hra se vrací před branku Dinama.
27:27'
Sibir je v dosavadním průběhu druhé půle lepším mužstvem, Dinamo nechává soupeře hrát, aby se mu to nevymstilo.
26:54'
Pavel Tkačenko (Novosibirsk) si troufl na průnik z levé strany před branku Dinama a dokázal zakončit, ale bekhendem netrefil branku.
26:25'
Minsk neudržel útočné pásmo, dopředu jdou hosté.
26:15'
Jhonas Enroth (Minsk) má puk kdesi ve své výstroji, hra opět přerušena, vhazování po pravici domácího gólmana.
25:40'
Patrik Wiercioch (Minsk) v ofsajdu, hra je nyní často přerušována, což k jejímu spádu rozhodně nepřidává.
25:05'
Teemu Pulkkinen (Minsk) se dostal do útočného pásma, z pravé strany vystřelil, Danny Taylor (Novosibirsk) chytá a přerušuje hru.
24:31'
Andrej Kosticyn (Minsk) dostal přihrávku do mezikruží na paty, nedokázal tak puk zpracovat a vypálit.
24:04'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Pavel Vorobej – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
24:04'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., sekání).
23:46'
Puk letí do ochranné sítě, hra přerušena, vhazování po pravici Danny Taylora (Novosibirsk).
22:58'
Kirill Gotovec (Minsk) se snaží podržet kotouč za vlastní brankou a dát tak čas svému týmu k vystřídání.
22:15'
Nikita Michajlov (Novosibirsk) to zkouší z pravé strany, to byl trochu zoufalý pokus.
21:54'
Hosté musí ven z třetiny Minsku, je signalizován ofsajd.
21:32'
Sibir má dobrý vstup do druhé třetiny, drží se v útočném pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:30.
První třetina dopadla dle očekávání. Minsk má výrazně více ze hry, Sibiru se nedaří vůbec nic. Hosté jsou v obrovském herním útlumu, nedaří se jim v obraně, ani v útoku. Co tak nějak jde, je přechod přes střední pásmo, ale to je tak všechno.
20:00'
19:40'
Ilja Litvinov (Minsk) si sjel z pravé strany před branku, Taylor se ale zaskočit nenechal.
19:18'
Patrik Wiercioch (Minsk) ještě prověřil Taylora v brance Dinama, ten chytá a přerušuje hru.
19:00'
Poslední minuta první třetiny, Sibir s pukem ve středním pásmu.
18:30'
Dinamo to zkouší po pravé straně, ale puk zachytili hosté.
17:42'
Diváci pískají, až nyní se domácím podařilo dostat puk a soupeře ze třetiny.
17:20'
Charles Bertrand (Novosibirsk) si sjel z levé strany před branku, ale jeho pokus dokázal gólman Dinama vyrazit za branku.
16:08'
Hraje se za brankou Sibiru, hosté vyvážejí puk ze třetiny.
15:45'
15:24'
Jevgenij Lisovec (Minsk) pálí z pravé strany, tentokrát ho dokázal Danny Taylor vychytat.
15:10'
Minsk opět v útočném pásmu, diváci si žádají šájbu.
14:20'
Sibir se ještě nedostal ze třetiny, hosté se urputně brání při vlastním oslabení.
13:45'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Danil Romancev – 2 min., držení).
13:05'
Ve čtyřech proti třem šli nyní domácí do útoku, ale hosté se dokázali ubránit.
12:24'
Alexander Loginov (Novosibirsk) napřáhl a z pravé strany vypálil, jeho dělovka ale letí vysoko nad branku Minsku.
12:01'
Hosté vyhráli vhazování ve třetině Minsku.
10:51'
Hned po buly zkouší Roman Savčenko (Novosibirsk) pozornost domácího gólmana, ten chytá a přerušuje hru.
10:00'
Prvních deset minut za námi, Sibir již prohrává 0:2 a vypadá to, že i dnešní utkání bude zřejmě bez bodů pro Novosibirsk.
08:43'
Domácí dávají bleskově další gól! JEVGENIJ LISOVEC si efektně zpracoval puk a střelou z mezikruží prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Alexandr Pavlovič a Dmitrij Znacharenko.
08:20'
Domácí využívají přesilovou hru, po výtečném pasu Kosticyna se z levé strany prosazuje TEEMU PULKKINEN. Asistence: Sergej Kosticyn.
08:10'
Minsk vyhrál vhazování v útočném pásmu a drží se ve třetině soupeře.
07:23'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikita Michajlov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
07:17'
Patrik Wiercioch (Minsk) pálí od modré, ale střelu zablokoval obránce Sibiru.
06:40'
Minsk v útočném pásmu, Sergej Kosticyn bojuje u pravého mantinelu, domácí ale přichází o puk.
05:48'
Sibir v útočném pásmu, ale stále je to pouze o hře u mantinelu nebo v rohu.
05:30'
Dmitrij Bujnickij (Minsk) nyní předvedl dobrý tah na branku, ale brankáře Taylora nepřekonal.
05:16'
Zatím je to hokej pouze o bruslení, akce obou týmů končí převážně v rozích.
04:22'
Konstantin Alexejev (Novosibirsk) se vydal do útoku, puk ale pouze zavezl za branku Minsku, pak se rychle vrátil zpět.
03:35'
Sibir v útočném pásmu, ale Jhonas Enroth zůstává bez práce.
03:08'
Puk míří za branku Minsku, který hru okamžitě otáčí, na útočné modré je ale pískán domácím ofsajd.
02:45'
Závar před brankou Sibiru, Danny Taylor ale celou situaci zvládl.
02:10'
01:50'
Denis Osipov (Minsk) se těžce zvedá z ledu, za vlastní brankou a nakonec s podporou odchází na střídačku a poté i do kabiny.
01:45'
Za pískotu diváků se Sibir drží v útočném pásmu.
01:10'
Domácí se osvobozují a bleskově střídají.
00:40'
Sibir od vyhraného vhazování v útočném pásmu, střelu Bertranda, z levé strany, Enroth chytá a přerušuje hru.
00:10'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Sergej Kosticyn – 2 min.).
00:01'

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Wiercioch, Gotovec, Chenkel, D. Osipov, Znacharenko, Lisovec, Jevenko – Kazjonov, S. Kosticyn, Pulkkinen – An. Stěpanov, Kovyršin, A. Kosticyn – Kitarov, Bujnickij, Pavlovič – Kogalev, A. Volkov, Litvinov.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – K. Alexejev, Loginov, Vorobej, Piganovič, Naumov, Morozov, Ignatovič, Savčenko – Bertrand, Dugin, Sajustov – Emmerton, Šarov, Michajlov – J. Bodrov, Pešechonov, Kazakov – Tkačenko, Šaškov, Romancev.

Rozhodčí: Akuzovkij, Rogačjov – Lazarev, Otmachov.

SIBIR NOVOSIBIRSK
Těžko říci, co čekat od souboje dvou nejhorších týmů základní části KHL. Jedno je ale jasné – Sibir rozhodně není favoritem, naopak. Klub, kde ještě v minulé sezóně válel český gólman Salák, se letos neskutečně trápí a je jasně nejhorším klubem soutěže, doslova jejím otloukánkem! Jak jinak totiž přebrat fakt, že Sibir v jedenácti odehraných zápasech nebodoval a na jeho kontě tak stále svítí neuvěřitelná nula? Nejhorší útok v lize a druhá nejhorší obrana (horší je bratislavský Slovan), nula bodů... bude zajímavé sledovat, jak se Minsku podaří nastavit Sibiru zrcadlo. Kde jinde by mohl Sibir bodovat, když ne na ledě druhého nejhoršího ligového týmu?
DINAMO MINSK
Nejlepší běloruský klub neprožívá vydařenou sezónu. Aktuálně je totiž poslední v Západní konferenci, které vede finský Jokerit před dvojici CSKA a SKA Petrohrad. Tyto mužstva jsou ale na míle vzdáleny od Minsku, které s pouhými šesti body ztrácí i na předposlední Slovan Bratislava, který má bodů osm (byť má o dva odehrané zápasy více). Možný obrat k lepšímu naznačily výhry v Jaroslavli a hned poté v Čerepovci (2:1, 4:1). Pak ale přišel návrat do reality v podobě prohry 2:5 na ledě Dinama Moskva. Prohra přišla i v posledním ligovém kole, kdy Minsk doma nestačil na Ufu, které podlehl 1:3.
Vítejte u dnešního online přenosu utkání základní části hokejové KHL, v němž DINAMO MINSK přivítá na svém stadionu SIBIR NOVOSIBIRSK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.