KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Spartak Moskva - 12. září 2018   18:30

Minsk
Minsk
05:26' Kovyršin (Pulkkinen, Wiercioch) • 50:39' Q. Howden (Pavlovič, Wiercioch) • 59:37' Pavlovič (A. Volkov)
8 939 diváků

To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího zápasu z KHL zase někdy na počtenou.

Vyhrané buly: 23 – 35
Je dobojováno! Hráči Dinama Minsk přece jenom zvládlo velmi těžký zápas s moskevským Spartakem, který nakonec porazili 3:1. Tohle je pro běloruský tým vůbec první vítězství v novém ročníku KHL.

První dvě třetiny nabídly po jedné brance. Tu první domácí vyhráli zásluhou Jevgenije Kovyršina. Druhá perioda zase vyšla lépe hráčům Spartaku, jmenovitě Maximu Truňovovi, který dal jediný gól této části zápasu. Ve třetí části jsme si na branku museli počkat až do její druhé části. Nejprve se prosadil Quinton Howden a v závěru se do prázdné branky trefil Alexandr Pavlovič.

Oba týmy teď budou mít dva dny odpočinku. V pátek bude Dinamo Minsk hájit svůj led proti výběru Soči, naopak Spartak čeká velmi těžký duel na horké půdě v Petrohradu. Oba zápasy startují v 18:30.
59:58'
Ještě před samotným koncem byl domácím odpískáno postavení mimo hru. Dvě sekundy do konce zápasu a vhazuje se ve středním pásmu.
59:37'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto! Velmi zbrklá kombinace Spartaku v útočném pásmu neměla dlouhého trvání. Volkov získal puk, rychle rozehrál na rozjetého ALEXANDRA PAVLOVIČE, který ustanovil konečný výsledek – 3:1. Asistence: Arťom Volkov.
59:09'
Hudáček míří na střídačku, Spartak bude hrát v šesti lidech.
58:58'
Oddechový čas pro hosty.
58:58'
Puk vyletěl mimo hrací plochu, hra je opět přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:47'
A na střídačku se nedostane ani v tuto chvíli, protože musel chytit průnik Denise Osipova.
58:27'
Hudáček už byl na cestě na střídačku, ale musel se ještě vrátit.
58:19'
Domácí tým skvěle vysouvá své napadání, rozehrávka Spartaku je pod velkým tlakem.
58:01'
Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:34'
Hostující tým se pomalu nadechuje ke svému finálnímu tlaku, který co nevidět příjde na řadu.
57:13'
Enroth opět perfektní, tentokrát u své levé tyčky, na kterou se skvěle natlačil, aby se puk přes něj nedostal do branky.
56:49'
Utkání se blíží ke svému konci a Dinamo Minsk je blízko ke své první výhře v letošním ročníku KHL.
56:29'
Domácí tým přežil jednu těžkou chvíli, dokáže přežít závěr tohoto utkání? Spartak možná zkusí hru bez brankáře.
56:10'
55:39'
Tato hostující přesilová hra se blíží ke svému konci a zdá se, že nakonec nebude využitá.
55:16'
Enroth si zatím vede dobře. Každou hostující střelu či nahození dokáže vyrazit nebo pokrýt.
54:57'
Až v tuto chvíli se elitní formace Spartaku dokázala udržet v útočném pásmu. Uvidíme, co z toho bude.
54:35'
Hráči Minsku se brání velmi dobře a vyhazují puky přes všechny čáry jako na běžícím páse.
54:17'
Spartak má pět minut před koncem utkání velkou šanci na vyrovnání, ale musí využít početní převahu.
54:10'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Denis Osipov – 2 min., sekání).
53:59'
Velká chyba v domácí rozehrávce, která nebyla potrestána. Enroth si skvěle poradil.
53:35'
Čas teď bude pro Spartak velký nepřítel, jelikož se čím dál víc krátí a hosté opět prohrávají.
52:12'
Je tady další komerční přestávka.
50:39'
Tohle nemohlo skončit ničím jiným, než druhou domácí brankou. Navíc tato branka jde na vrub Hudáčka, který vyrazil domácí střelu od modré ke QUINTONU HOWDENOVI, který se s pukem příliš dlouho nemazlil a dostal ho do branky – 2:1. Asistence: Alexandr Pavlovič, Patrik Wiercioch.
50:13'
Nakonec útok hostů skončil neúspěchem, puk jde pod správu domácích, kteří se nevzdávají.
49:53'
Spartak vycítil šanci a dere se do útoku. Jenže moskevskému týmu stále chybí střelba.
49:47'
Dnešní utkání sleduje 8 939 diváků.
49:21'
Tak pozor, rozhodčí sice nejprve uznal gól, ale šel poté zamířil na pohovor k videorozhodčímu, který druhou domácí branku neuznal. Budeme tedy opět pokračovat za stavu 1:1.
48:31'
Enroth si opět vychutnal hostující útočníky a skvělým zákrokem pokryl blafák Daugavinše.
47:41'
Po komerční přestávce opět pokračujeme, na puku jsou hráči Spartaku, kteří se řítí do útočného pásma.
47:22'
Je tady komerční přestávka.
47:04'
Quinton Howden pouze prodloužil puk před modrou čárou do útočného pásma, aby to nebylo zakázané uvolnění.
46:22'
Třetí třetina zatím přináší tuhou bitvu než pohledný hokej. Máme ještě před sebou třináct minut základní hrací doby, snad se hra zlepší.
45:36'
Bratři Kosticynové se nedohodli, kdo přebere puk a nabídli soupeři šanci na protiútok, který musel hasit až výborný Wiercioch.
45:19'
Už jsem chtěl říct, že se nám podařilo hrát bez delšího přerušení. Nacož rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
44:59'
Teď vidíme boj o puk za brankou Enrotha, vítězem této bitvy jsou hráči domácího celku.
44:34'
Kristian Chenkel vystřelil bez přípravy, ale orazítkoval pouze mantinel za brankou. Spartak získal puk pod kontrolu.
44:06'
Enroth se vydal za jeho branku, kde musel dostat puk pod kontrolu. To se také poté podařilo.
43:46'
Ani útočný nájezd na druhé straně nebyl využit, Hudáček nemusel ani zasahovat, jelikož puk letěl mimo jeho branku.
43:22'
Spartak se líbivou akcí dostal až k brance Enrotha, ale ke střele se opět nedostal. Obrana zafungovala výborně.
43:02'
Třetí třetina je zatím dost kouskovaná. Nemá šanci sledovat plynulý hokej, tentokrát se vhazuje ve středním pásmu.
42:45'
Hanzl dnes nehraje povedený zápas. Puky odskakují od hokejky, když dojde na přihrávku, tak je nepřesná.
42:17'
Spartak se snaží založit kloudnou akci, ale přes skvěle napadání ze strany Minsku to nejde snadno.
41:53'
Patrik Wiercioch se vydal na útočný výlet, ale proti skvěle postavené obraně se nedokázal prosadit.
41:13'
Ani jeden tým ještě nevystřelil, nezměnil to ani první domácí střelec, který byl skvěle zablokován.
40:49'
Začátek třetí třetiny je z obou stran opatrný, jde o hodně. Více na puku jsou ovšem hosté z Moskvy.
40:10'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:13.
Druhá třetina je minulostí. Tato část zápasu taktéž přinesla jedinou branku, která ovšem padla na druhé straně hrací plochy. Moskevský tým dokázal v prostřední části třetiny vyrovnat, šťastným střelcem se stal Maxim Truňov, který dnes hraje ve čtvrté formaci. Do třetí třetiny tedy půjdeme za nerozhodného stavu.

Počet střel na branku: 10 – 14
40:00'
39:33'
Puk se dotknul ochranné sítě nad branku Hudáčka, hra byla opět přerušena a stěhuje se do středního pásma.
39:13'
Celá tato přesilovka je z pohledu domácích velmi nepovedená. S tímto stylem hry nemůžou být spokojeni.
39:01'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:33'
Na druhé straně se do zakončení dostal Teemu Pulkkinen, ale ani ten nebyl úspěšný.
38:19'
Přesilovka domácím nezačala vůbec dobře, protože se Jaroslav Kosov řítil sám na Enrotha. Toho ale nepřekonal.
38:10'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Nikita Filatov – 2 min., podrážení).
37:54'
37:36'
Opět tady máme kombinaci v útočném pásmu hostů. Spartak si musí pospíšit, přesilovka bude končit.
37:21'
Enroth si vychutnal zákrok lapačkou, hra byla přerušena. Následuje vhazování před jeho brankou.
36:51'
Diváci pískají, chtějí pomoct svému týmu v těžké situaci. Docela to pomáhá, Minsk vytlačil puk až do pásma Spartaku.
36:32'
Až v tuto chvíli se Spartak dokázal udržet v útočném pásmu, kde začíná kolotoč přihrávek.
36:13'
Hostující celek má velkou šanci jít před koncem třetiny do vedení. Musí ovšem využít početní výhodu.
35:54'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Kovyršin – 2 min., podrážení).
35:37'
Kirill Gotovec byl u puku za vlastní brankou, ale neměl komu přihrát. Tak s rozehrávkou musel počkat.
35:14'
Druhá třetina se nám blíží ke svému konci, v Minsku máme vyrovnaný stav. Pokračuje vyrovnaný hokej z obou stran.
34:49'
Na tahu jsou domácí, kteří se pokusí zaměstnat slovenského brankáře, který v této části hry neměl moc práce.
34:30'
Domácí brankář pohlídal puk, který se dokutálel za jeho branku. Tohle bylo zakázané uvolnění.
34:16'
Hostům jako by narostlo sebevědomí a v tuto chvíli si více věří. To se odráží i na jejich výkonu na ledě.
33:48'
Spartak drží svého soupeře v jeho pásmo, ale zatím se jejich tlak obešel bez střeleckého pokusu.
33:17'
32:37'
Spartak právě vstřelil branku!
V celé aréně najednou bylo ticho. Domácí chyba v rozehrávce zapříčinila únik MAXIMA TRUŇOVA, který se s pukem dostal do útočného pásma a poté nechytatelně vypálil do vzdálenějšího rohu domácí branky – 1:1. Asistence: Jaroslav Kosov.
31:52'
Enroth dnes pokračuje v sebejistém výkonu a drásá nervy hostujícím útočníkům, kteří si stále neví rady.
31:21'
Spartak musel vyklidit útočné pásmo, jelikož hrozilo odpískání ofsajdu. Posléze bylo pásmo vyklizené.
30:57'
Patrik Wiercioch opět v akci a tentokrát ukázal výbornou práci z hokejkou, když soupeři dokázal nasadit i jesle.
30:38'
Minsk se snaží získat převahu, ale Spartak se jen tak nechce dát a bojuje.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny tohoto zápasu. Minsk stále vede na svém ledě nad Spartakem Moskva.
29:33'
Jenže hosté ho moc dlouho neudrželi, nedohodli se v kombinaci a bylo odpískání zakázané uvolnění.
29:09'
Arťom Volkov si pohrál s jedním obráncem, ale na toho druhého už neměl sílu. Spartak získal puk pro sebe.
28:43'
Minsk je doslova i hokejovějším týmem, ale musí si někdy dávat pozor na výlety hostujících útočníků.
28:27'
Patrik Wiercioch ukázal na obránce velmi dobré vedení puku a nechybělo málo a opravdu tady byl druhý domácí gól v zápase.
28:07'
Začínají se probouzet i domácí fanoušci, kteří by rádi viděli další branky jejich miláčků.
27:42'
Ani útok hostů není příliš slavný, ti se i ve druhé třetině stále trápí. Hostující trenér nemusí být spokojen.
27:23'
Minsk opět přebírá otěže zápasu, ale ve střelecké fázi je to zatím bez úspěchu.
27:01'
Filovat si nepohlídal svůj přechod do pásma a tohle byl ofsajd. Rozhodčí všechno viděli a odpískali.
26:43'
Druhá třetina je zatím klidná i na vyloučení, rozhodčí zatím nemusel řešit větší prohřešky.
26:26'
Kirill Gotovec se dostal přes hráče ke střele, Hudáček byl připraven. Následuje komerční přestávka.
26:06'
Kristian Chenkel neudržel puk v útočném pásmu, proto musí počkat na jeho spoluhráče, kteří vyklidí pásmo.
25:47'
Tentokrát se za brankou ocitnul Enroth, který také dokázal, že umí rozehrát na delší vzdálenost.
25:08'
Hosté jeli ve třech proti obránci, ale ten jeden obránce to skvěle zvládnul. Byl to Jevgenij Lisovec, který celou akci zastavil.
24:46'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, tato perioda je zatím velmi vyrovnaná.
24:28'
Kaspars Daugavinš vystřelil od modré, ale pouze do prostoru, kde byl Enroth. Vhazovat se bude před jeho brankou.
24:02'
Spartak začíná zlobit, Enroth zatím ale svůj klub drží nad vodou. Minsk stále na svém ledě vede.
23:33'
Quinton Howden dostal skvěle nabito, ale jeho tvrdý projektil byl hned zablokován. Hostující obránce se do jeho střely skvěle položil.
23:09'
Minsk skvěle vysunul své napadání a puk získal opět na svou stranu, hra pokračuje ve středním pásmu.
22:53'
Hudáček se opět vydal za svou branku, kde zkrotil neposedný puk pro svého obránce.
22:28'
Druhá třetina zatím postrádá tempo, to ani nemluvím o atmosféře na stadionu, která je velmi chabá.
22:01'
Přesilovka tedy nebyla využitá, pokračujeme ve hře v plném počtu. U puku je moskevský celek.
21:52'
21:24'
Další domácí střela, která pouze prolétla kolem hostující branky. Hudáček tentokrát nemusel zasahovat.
20:58'
Minsk má ještě minutu na využití početní výhody, v tuto chvíli se dokázal nastěhovat do útočného pásma.
20:44'
Hudáček si musel dát pozor na takové lehké nahození, které musel betonem vyrazit mimo brankoviště.
20:09'
Druhá třetina před malou chvíli začala, domácí tým má před sebou skoro celou přesilovku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:22.
Je za námi úvodních dvacet minut tohoto střetnutí. Do šatny odcházejí domácí hráči v lepší náladě než jejich soupeř, protože domácí Minsk po první třetině vede zásluhou Jevgenije Kovyršina. Spartak zatím hraje pod své možnosti, což ve zbytku zápasu bude chtít napravit.

Počet střel na branku: 5 – 5
20:00'
19:52'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min., krosček).
19:32'
Enroth nejprve chtěl puk schovat pod lapačkou, ale když viděl, že ho nikdo nenapadá, tak rychle rozehrál.
19:12'
Jevgenij Kovyršin chtěl vší silou protlačit puk do branky, ale Hudáček to nedovolil a puk schoval ve výstroji.
19:01'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:46'
Někdo z hostující strany přejel do útočného pásma dřív, než bylo zdrávo. Rozhodčí odpískal ofsajd.
18:23'
Konec první třetiny se blíží, Minsk stále vede nad Spartakem o jedinou branku, která padla na začátku zápasu.
18:06'
Dmitrij Bujnickij se blýsknul skvělou inviduální akcí, ale na slovenského brankáře si nepřišel.
17:35'
Martinš Karsums opět klidní hru a dává šanci obou týmům vystřídat. Puk je za Hudáčkovou brankou.
17:17'
Hosté hrají poslední minuty velmi důrazně, je až s podivem, že rozhodčí jejich zákroky netrestá.
17:02'
16:49'
Maxim Parfejevec se zpoza branky dostal ke střele, ale Hudáček byl u tyče připraven.
16:23'
Minsk opět drží útočné pásmo, ale jejich kombinaci postrádá nějaká střelba. Bez střelby se branky nedávají.
16:00'
Tohle byl faul moskevského celku, ale rozhodčí mlčí a hra tedy pokračuje. U puku jsou domácí.
15:21'
Arťom Volkov dnes hraje povedený zápas. Je všude, kde má být a soupeře k ničemu nepustí.
14:59'
Jevgenij Lisovec se na levé straně dostal ke střele, ale ta nakonec nebyla přesná.
14:36'
Hudáček si musel pro puk dojet až za vlastní branku, kde rozehrál na volného obránce.
14:09'
Po střele jednoho z hostujícího týmu zazvonila tyč domácí branky. Arénou v Minsku to jenom zahučelo.
13:43'
Kristian Chenkel byl pod velkým tlakem, možná proto ztratil puk ve svém pásmu. Hned z toho byla zajímavá možnost, která nebyla potrestána.
13:22'
Další hostující vyhození, které skončilo už ve středním pásmu na domácí hokejce.
13:19'
Spartak vyhodil přes všechny čáry, tohle bude zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hudáčkem.
13:02'
Minsk je opět v útočném pásmu, ale ke střele se nedokáže propracovat. Domácí hráči chtějí dovést puk až do branky.
12:31'
Hosté uklidňují hru a jdou střídat, domácí taky mění své formace. V tuto chvíli je zápas bez většího tempa.
12:12'
První třetina plyne dál a dál. Minsk zatím překvapivě vede nad Spartakem 1:0.
11:49'
Jaroslav Kosov si skvěle převzal puk do jízdy, ale ke střele nedostal. Domácí obrana ho skvěle zablokovala.
11:26'
Spartak dobývá útočné pásmo, ale zatím bez úspěchu. Minsk velmi dobře čelí favoritovi zápasu. Uvidíme, co bude dál.
10:56'
Beau Bennett měl odkrytou branku, ale puk si nedokázal zpracovat. Slibná šance je minulostí.
10:34'
Vjačeslav Leščenko se skvěle vrátil, aby si splnil své defenzivní povinnosti. To se také podařilo.
10:15'
10:04'
09:46'
Jhonas Enroth měl velké štěstí, že střela Hanzla neskončila v brance. Hostující projektil šel mimo branku.
09:25'
Opět se hraje na malou chvíli ve čtyřech. Na ledě tedy bude v tuto chvíli více prostoru.
08:51'
Na ledě je domácí elitní útok, který se snaží přidat druhou branku v utkání. Zatím je to pouze kombinace v pásmu.
08:40'
Hudáček byl připraven na střelu Andreje Kosticyna, která přišla z pravého kruhu.
08:22'
Rozhodčí má dost práce a Minsk je opět v početní převaze. Tohle je velká šance pro tento tým.
08:15'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min., podrážení).
08:04'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Patrik Wiercioch – 2 min., držení hole).
07:38'
Spartak zatím dokáže odrážet útočné nájezdy už na modré čáře, Hudáček je v tuto chvílí bez práce.
07:22'
První přesilovku mají také domácí. Ti jsou po úvodní brance v laufu, to by mohlo pomoct.
07:04'
Je tady první komerční přestávka.
07:04'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Osipov – 2 min., vysoká hůl).
06:31'
Dinamo se snaží o další gól, obrana moskevského týmu je teď pod velkým tlakem. Hudáček musí být ve střehu.
05:26'
Na první branku jsme nemuseli čekat příliš dlouho. Celá situace, která předcházela brance se odehrála především za hostující brankou, kde domácí tým strhnul všechnu pozornost, aby posléze JEVGENIJ KOVYRŠIN si úplně sám najel před Hudáčka, kterého až na druhý pokus dokázal překonat – 1:0. Asistence: Teemu Pulkkinen, Patrik Wiercioch.
05:03'
Napadání je už v jejich pásmu, rozehrávka domácích začíná být velmi krkolomná.
04:41'
Minsk se snaží diktovat tempo hry, ale Spartak skvěle napadá jejich rozehrávku ve středním pásmu.
04:16'
Quinton Howden to vzal na sebe, ale proti přesile protihráčů neuspěl. Puk míří opět na hostující hokejky.
03:55'
Minsk se tedy ubránil a opět může ukázat jaký potenciál má ve svém útoku. Zatím to je v sezóně bída.
03:46'
03:21'
První početní výhoda se blíží ke konci, Spartak zatím ani nevystřelil. Minsk se zatím velmi dobře brání.
02:26'
Hosté zamknuli svého soupeře ve svém pásmu, ale domácí obrana s Enrothem zatím odolává.
02:00'
Spartak má k dispozici první přesilovou hru. Podaří se ji využít? To uvidíme v následujících sekundách.
01:46'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Kovyršin – 2 min., vysoká hůl).
01:17'
Hostující celek se dokázal ubránil a vyhodil, zakázané uvolnění to ale nebude.
01:06'
Július Hudáček si připsal úvodní zákrok v tomto utkání, vhazovat se bude před jeho brankou.
00:46'
V první domácí akci se objevila až třetí formace, ale ta v útočném pásmu moc zmatku neudělala.
00:22'
Denis Osipov vyhodil puk pouze do středního pásma, kde si ho opět vzali pod svou kontrolu hosté.
00:01'
Úvodní buly utkání dopadlo lépe pro hosty z Moskvy, ti míří ihne do útoku.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Gotovec, Wiercioch, Chenkel, D. Osipov, Znacharenko, Lisovec, Chochlov – A. Kosticyn (A), S. Kosticyn (C), Q. Howden (A) – Pulkkinen, Bennett, Pavlovič – Parfejevec, Kovyršin, Kitarov – Litvinov, Drozdov, A. Volkov – Bujnickij.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kulik, Kutějkin (A), A. Osipov, Dyblenko, Kalinin (C), V. Sorokin – Karsums, Zubov (A), Chochlačov – Filatov, R. Hanzl, Daugavinš – Nikoncev, Maxwell, Leščenko – Truňov, Šaškov, Kosov – Cyplakov, Šalagin.

Rozhodčí: Naumov, Sergejev – Golovjov, Savenkov.

SPARTAK MOSKVA

Na druhé straně stojí moskevský Spartak, který má sezóně rozjetou o poznání lépe. Spartak má také odehrané čtyři zápasy, ale zápasová bilance je v úplně jiných číslech. Moskevský klub dokázal vyhrát tři zápasy, pouze zápas proti Kunlunu tento tým nezvládnul a prohrál těsně 1:2. Tito hráči jsou momentálně na čtvrtém místě se skóre 13:8.

HC DINAMO MINSK

Od běloruského týmu nemůžeme letos očekávat nějaké zázraky, to právě taky tento tým na začátku ligy potvrzuje. Bilance čtyř zápasů a čtyř porážek je do oka bijící. Navíc když se podíváme na skóre, které je momentálně 4:11, tak je to opravdu špatné. Naposledy a také nejvíc Minsk dostal v pondělí, když na svém ledě prohrál 1:4 proti Jokeritu.

10. 9. 2018 • Dynamo Minsk – Jokerit 1:4
7. 9. 2018 • Nižněkamsk – Dynamo Minsk 2:1
5. 9. 2018 • Nižnij Novgorod – Dynamo Minsk 3:2
2. 9. 2018 • Kazaň – Dynamo Minsk 2:0
26. 8. 2018 • Jaroslavl – Dynamo Minsk 3:2 po nájezdech