KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Ufa - 26. září 2018   18:30

Ufa
21:22' Larsen  (Omark) • 30:35' Larsen   • 32:23' Koledov  (Fjodorov, Burdasov)
Minsk
Ufa

Tříbrankové vedení Salavat Julajevu Ufě ze druhé třetiny nakonec stačilo. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale zlomový bod přišel s vyloučením Ivana Drozdova, který za sekání dostal pětiminutový trest a trest do konce utkání. Tuto početní výhodu dokázala Ufa potrestat hned dvakrát, když se trefil podruhé v zápase Larsen a následně také Koledov.
58:22'
Kotouče se po Koledově střele odrazil od zadního hrazení směrem před branku, kde se po přihrávce neprosadil Osnovin.
57:37'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., držení).
57:00'
Do konce utkání zbývají tři minuty. Uvidíme zda je Dinamo Minsk dokáže ještě nějak využít na zdramatizování zápasu.
55:57'
Na konci velmi rychlého protiútoku domácích byl Arťomov! Ten ale ve vysoké rychlosti sklepl puk pouze vedle levé tyče.
53:50'
Venku z trestné je už také Kovyršin a hra pokračuje v plném počtu na obou stranách.
53:02'
Kapitán Ufy opustil trestnou lavici a hosté nyní mají zkrácenou početní výhodu.
51:50'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Kovyršin – 2 min., podrážení).
51:47'
Metsola nyní udržel puk před sebou, když se ho na hranici brankoviště snažil za jeho záda dostat Wiercioch.
51:02'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., vysoká hůl).
49:59'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se domácí hráči a také příznivci v Minsk Aréně dočkali! Velmi chybné vyhození středem hřiště zachytil z modré sjíždějící DENIS OSIPOV, který přesnou střelou překonal Metsolu! Bez asistence.
49:16'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Juha Metsola – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
49:16'
Howden je dalším hráčem, který nemůže najít recept na zatím neprůstřelného Metsolu.
48:02'
Rychlou střelu Hartikainena si Enroth na své levé tyči pohlídal. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
46:20'
45:50'
Do úniku se málem dostal Burdasov, který byl vytlačen za branku. Zpoza ní chtěl zakončit na pravé tyči, ale kotouč mu ve vysoké rychlosti sjel z hole.
45:18'
Na modré se postavili hned čtyři hráči Ufy, kteří v oslabení zastavili útok Dinama.
44:20'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., podrážení).
43:08'
Enroth tygřím skokem vytěsnil střelu z ostrého úhlu! Po Larsenově přihrávce pálil do odkryté části branky jeden z jeho spoluhráčů.
42:47'
Velkou rychlost nabral Larsen, kterému se podařilo obsadit polovinu soupeře.
41:58'
Burdasov se snažil udržet útočné pásmo, ale nakonec byl vytlačen.
41:46'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., nedovolené bránění).
41:17'
Přesilová hra Ufy je u konce. Dinamu přeskupuje své síly a začne útok zpoza své branky.
40:01'
40:00'
39:52'
Koledov se opět nenápadně stavil na obdobnou pozici na levém kruhu, ale přihrávku tentokrát nedostal.
39:16'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Bujnickij – 2 min., hákování).
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:27'
Fjodorov se dostal do dobré pozice mezi kruhy, ale Enroth jeho střelecký pokus do protipohybu sráží.
37:57'
Gotovec si poradil s napadajícím hráčem. Jeho rozehrávku ale zachytili hosté a ti jsou opět nastěhování před Enrothem.
Tak branka nakonec není uznána pro postavení hráče v brankovišti!
Hlavní sudí jdou zkoumat video.
37:20'
Ve chvíli, kdy se obranná čtyřka stáhla k brance, využil prostoru Fjodorov. Jen dělovkou prověřil Enrotha.
36:11'
Opět na hranici brankoviště pronikl Hartikainen! Jeho bekhendový pokus skončil pouze na betonech Enrotha.
35:34'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jhonas Enroth – 2 min., přikrytí puku brankářem).
35:34'
Ufa lehce proniká přes útočnou modrou. Nyní po rychlé kombinaci pálil Soloduchin, kterého eliminoval Enroth.
35:05'
Enroth vytasil svou lapačku proti svižně střele Burdasova. Komerční přestávka.
34:42'
Mezi kruhy se snažil nabruslit rozjetý Litvinov, ale toho obrana Ufy vytlačila ze střelecké pozice.
32:23'
Ufa právě vstřelila branku!
Po rychlé souhře Fjodorova a Burdasova se dostal na puk opět napřažený PAVEL KOLEDOV, proti kterému se Enroth tentokrát nestihl přemístit! Velmi prudká střela obránce Ufy. Asistence: Arťom Fjodorov a Anton Burdasov.
32:19'
Koledov pálil z vrchu levého kruhu! Enroth skvěle vykopl svůj beton.
30:35'
Poté co přesilové hře něco scházelo je nyní vše jinak! Po vytažení hry na modrou čáru se dostal na kotouč ve středu čáry PHILIP LARSEN. Ten měl dostatek času, aby si svou střelu připravil a následně ji vyslal přesně do odkrytého místa v brance Enrotha.
27:30'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ivan Drozdov – 2 min. + osobní trest do konce utkání, sekání).
27:17'
Lisovec nedokázal prostřelit hromadu těl v předbrankovém prostoru.
26:33'
Omark je zpět na ledě, ale v útočném pásmu stále kombinuje Drozdov.
26:28'
Domácí stále kombinují, ale tomu všemu chybí střela, kterou by ohrozili branku Metsoly.
24:33'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., držení).
24:17'
Ukvapenou rozehrávkou Minsku je odpískáno zakázané uvolnění. Hra se přestěhuje zpět k Enrothovi.
23:36'
Dinamo se snaží najít cestu k Metsolovy brance a odpovědět na inkasovanou branku, ale brankář Ufy zatím nečelil vážnější střele.
21:22'
Přesilovou hru hosté využívají a dostávají se tak v úvodu druhé třetiny do vedení. Linus Omark připravil kotouč PHILIPU LARSENOVI, který tvrdou střelou prostřelil Enrotha. Asistence: Linus Omark.
20:25'
Ufa začíná druhou třetinu přesilovou hrou. Vyloučen byl koncem první třetiny Arťom Arťomov.
20:01'
První třetina nabídla slibné šance, ale stav i tak zůstal nezměněný. V závěru třetiny mělo Dinamo Minsk velkou příležitost tuto realitu změnit, ale po nevyužité početní výhodě se tak nestalo.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Arťomov – 2 min., podrážení).
19:08'
Dvojnásobné oslabení Salavat přečkal bez inkasované branky.
18:28'
S tímhle vyhozením se na led vrací trestaný Soloduchin. Domácím pokračuje klasická přesilovka pět na čtyři.
17:53'
Po spolupráci bratří Kosticynů srazil Metsola kotouč přímo na Howden, který z první netrefil odkrytý prostor branky Salavatu!
17:17'
Minsk udržel útočné pásmo a kombinuje v útočném pásmu.
17:07'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 2 min., podrážení).
17:07'
Skvěle se prokličkoval Pulkkinen, který si to nasměroval přímo před branku! Tam byl ale faulován, načež si domácí zahrají dvojnásobnou přesilovku.
16:28'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vjačeslav Soloduchin – 2 min., podrážení).
16:28'
Na osu hřiště si nebezpečně sjel Andrej Kosticyn, který byl během koncovky faulován.
15:28'
Zpoza branky se přes zdvojenou obranu snažil prokličkovat Hartikainen, kterému se z otočky podařilo dostat puk do brankového prostoru. Tam ale Dinamo mělo dobře rozestavené hráče a vyváží hru.
15:00'
Střely na branku jsou zatím téměř vyrovnané – 5:6.
13:48'
Zakázané uvolnění vrátí hru zpět před Enrotha. Tenhle pokus o rychlé vytažení hry Dinamu nevyšel.
12:41'
Ufa měla o něco nebezpečnější přesilovou hru než Dinamo Minsk. Nicméně stav zůstává stále nezměněný.
12:00'
Hosté to opět zkusili přes mezikruží. Tam byl dobře postavený Hartikainen, který střílenou přihrávkou zkoušel sklepnout mezi betony Enrotha.
11:26'
Larsenovu střelu vyrazil Enroth se zablokovaným výhledem pouze před sebe, kde se snažil marně dorážet Kadějkin.
10:41'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., držení).
09:51'
Osnovin po zavezení kotouče do útočné třetiny neměl komu přihrát, a tak pouze prodlužuje hru za branku Enrotha.
08:31'
Hosté už hrají v plném počtu.
08:07'
Obranná čtyřka Salavatu úspěšně odolává přesilové formaci Minsku.
06:52'
Osipov nabil kotouč Chenklovi, který ze středu modré čáry propálil val těl před brankou, ale Metsolu se mu prostřelit už nepodařilo.
06:31'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Žarkov – 2 min., podrážení).
05:55'
Tvrdou dělovku poslal z modré čáry Sergejev. Enrtoh si udělal prostor a střelu srazil.
04:43'
Střelu od modré čáry přizvedl do vzduchu bránící Kovyršin. To si Enroth pohlídal a puk skryl ve své lapačce.
04:26'
Po aktivním napadání hostí vybojoval kotouč za brankou Enrotha Majorov.
02:59'
Osnovin se z trestné lavice zapojuje ihned do hry.
02:30'
Brankář hostí opět dobře vyráží střelu od modré čáry a Ufa se osvobozuje.
01:44'
Andrej Kosticyn si nebezpečně sjel pro přihrávku na spodní část pravého kruhu, odkud pálil z první. Jeho pokus dokázal Metsola vytěsnit do pravého rohu.
00:59'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vjačeslav Osnovin – 2 min., vysoká hůl).
00:52'
Domácí celek se zatím nedokázal dostat přes střední pásmu. Naopak rozehrávku Dinama napadá Ufa.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Gotovec, Wiercioch, D. Osipov, Chenkel, Lisovec, Znacharenko, Jevenko – Pulkkinen, Q. Howden, Pavlovič – S. Kosticyn, Kovyršin, Bujnickij – Kazjonov, A. Kosticyn, Kitarov – Litvinov, Arťomov, Drozdov – A. Volkov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin, Ar. Sergejev, A. Semjonov, S. Těreščenko, Koledov, Ljachov – Kemppainen, Kugryšev, Omark – Hartikainen, Osnovin, Fjodorov – Chochrjakov, M. Majorov, Burdasov – V. Žarkov, Soloduchin, Kadějkin – Šen.
Vzájemné zápasy

Ufa – Minsk 2:0
Minsk – Ufa 2:4
HC Dinamo Minsk

Běloruskému mužstvu se naopak na startu nové sezóny vůbec nedaří. Dynamo v úvodních devíti duelech vybojovalo jen šest bodů a krčí se na samotném dně Západní konference. Na domácím ledě dokázalo Dynamo porazit pouze Spartak Moskva. V minulém kole ale prohrálo na půdě Dynama Moskva. Nejproduktivnějším hráčem běloruského celku je šestibodový Pulkkinen.
Salavat Julajev Ufa

Ufa zvládla vstup do nového ročníku Kontinentální hokejové ligy s přehledem. Dnešní hostující celek vybojoval v deseti zápasech patnáct bodů a patří mu třetí pozice Východní konference. Poslední tři zápasy navíc Ufa odehrála ve velkém stylu. Soupeřům v nich nasázela patnáct branek a inkasovala pouze třikrát. V minulém střetnutí vyhrála 5:0 na ledě Traktoru Čeljabinsk.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Dinamem Minsk a Salavat Julajev Ufa. Zápas startuje v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.