KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Chabarovsk - 26. září 2018   18:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
17:50' Puustinen (Jo. Nättinen, Ruohomaa) • 24:16' E. Galimov (Polášek, Nestrašil)
Chabarovsk
Kašík (25. Alikin) – Kuzmin, J. Kolář (A), Turbin, Aťušov (C), Korjagin, D. Vorobjov – T. Zohorna, Pjanov, Filippi – Potěchin, Vj. Ušenin (A), Gorškov – Ruděnkov, Železkov, Berestennikov – Kacuba, A. Kuzněcov, Popugajev – Dědunov.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Statistiky utkání:

Střely na branku: 27:23
Vyloučení: 3:3
Vyhrané buly: 34:26
Bodyčeky: 17:14
Je konec. Nižněkamsk dnes nakonec vyhrál 2:1 a bere dva body. V 18. minutě nejprve vypálil Nattinen, ale Kašík tento pokus vyrazil k Puustinenu, který se štěstím dorazil kotouč do brány soupeře. Ve 25. minutě předvedli domácí rychlý protiútok, po kterém se dostal do zakončení Emil Galimov, který zakončil přesně mezi betony Kašíka, kterého následně vystřídal Alikin. Zhruba uprostřed této periody se Amur dostal do šancí, ale branka už nepadla. Ve třetí periodě se ve 42. minutě sice prosadil hostující Dědunov, ale následně už gól nepadl a domácí si konec zápasu pohlídali.
59:52'
Poté se navíc dopustili zakázaného uvolnění hosté a pravděpodobně je rozhodnuto.
59:44'
Domácí jen vyhodili puk ze svého pásma, ale tak šikovně, že z toho zakázané uvolnění nebylo.
59:25'
Hosté se nemohou dostat přes polovinu hrací plochy.
58:55'
Posléze se domácí opět dostali s pukem dopředu a nenechávají soupeři ani trochu místa.
58:20'
Nižněkamsk se dostal do přečíslení 2 na 1, ale hostující obránce skvěle zblokoval finální přihrávku.
57:44'
Ovšem následně se Amur provinil jen ofsajdem.
57:26'
Amur je momentálně ve své třetině a vymýšlí kudy se dostane dopředu, případně ke střele.
56:42'
Poté se kotouče ovšem zmocnili domácí, kteří se vydali do protiútoku, ale ten nic nepřinesl.
56:19'
Chabarovsk nahodil kotouč do útočné třetiny, kde nyní drží puk.
55:31'
Následně domácí ovšem vyhodili puk je na zakázané uvolnění a bude to tak další buly před bránou Ilja Ježova.
54:43'
Chabarovsk se snaží dostat ke konci zápasu do tlaku, ale následná střela šla jen vedle brány.
53:53'
Ovšem žádná střela ze strany Chabarovsku nepřišla a u puku tak je opět Nižněkamsk.
53:32'
Opět je kotouč v pásmu domácího týmu, ale následně se ke kotouči dostali hosté.
52:48'
Stále hosté drží kotouč v pásmu Nižněkamsk, ale posléze se domácím povedlo vyhodit puk.
51:45'
Hosté se už dostali do pásma soupeře a posléze přišla tvrdá střela Vitalija Aťušova, která nakonec skončila jen vedle domácí brány.
50:53'
Utkání dnes není moc atraktivní a Nižněkamsk kontroluje tento zápas, i když vede pouze 2:1.
50:03'
50:00'
Poté se domácí provinili ofsajdem a následuje vhazování ve středním pásmu.
49:25'
Neftěchimik stále drží kotouč v útočném pásmu, ovšem zatím nepřišla žádná střela na bránu.
48:28'
Nižněkamsk nyní získal přesilovou hru a může tak zvýšit svůj náskok opět na dvě branky.
48:03'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandr Gorškov – 2 min., držení).
46:55'
Nyní to mohl změnit hostující hráč, který se dostal k dorážce, ale jeho pokus byl zablokován obráncem Nižněkamsku.
46:25'
Hosté mají ve třetí periodě puk častěji, ale v přesilové hře se dostali pouze k jedné větší šanci, jinak nic.
45:05'
44:37'
Opět se bojuje o puk v pásmu Neftěchimika.
43:39'
Chabarovsk má přesilovou hru a nebyl daleko srovnání, ovšem následná střela skončila pouze na zákroku Ježova.
43:05'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dmitrij Ogurcov – 2 min., podrážení).
42:46'
Domácí už jsou v pásmu soupeře, ale následně se ke střele nedostali.
41:24'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Hosté dávají branku a snižují tak na rozdíl jediného gólu! Igor Ruděnkov se dostal dopředu po pravé straně, následně přihrál před bránu, kde si najel PAVEL DĚDUNOV, který dokázal zakončit za záda Ježova. Asistence: Igor Ruděnkov, Arťom Železkov.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:45.
Druhá třetina je u konce a Nižněkamsk zvýšil vedení na dvě branky. Ve 25. minutě předvedli domácí rychlý protiútok, po kterém se dostal do zakončení Emil Galimov, který zakončil přesně mezi betony Kašíka, kterého následně vystřídal Alikin. Zhruba uprostřed této periody se Amur dostal do šancí, ale branka už nepadla.
40:00'
39:05'
Joonas Nättinen se dostal k dorážce, ovšem tu chytil Jevgenij Alikin a následuje další buly před hostující bránou.
38:59'
38:28'
Následně se Nižněkamsk sice dostal do zakončení, ovšem to skončilo těsně vedle brány.
37:58'
Chabarovsk se zatím skvěle brání a nepustil soupeře do žádné šance.
36:59'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., držení).
35:43'
Adam Polášek zkusil své štěstí, když čekal před bránu na přihrávku, ale jeho následné zakončení se mu moc nepovedlo, protože skvěle zasáhl hostující obránce.
35:09'
Následně Amur vyhodil kotouč ze svého pásma a dopředu tak jde opět Neftěchimik.
34:42'
Damir Šaripzjanov se tentokrát vydal dopředu po pravé straně, ale poté přišel o puk.
33:57'
Amur má momentálně nejlepší pasáž utkání, když drží puk v pásmu domácích, ale nakonec střela nepřišla.
33:19'
Tomáš Zohorna dostal nabito na pravé straně, ale jeho následná střela z první skončila pouze na betonu Ježova.
32:21'
Nyní se domácí provinili ofsajdem a následuje krátká komerční přestávka.
31:50'
Poté se ovšem Nižněkamsk dopustil jen zakázaného uvolnění a následuje buly před domácí bránou.
31:32'
Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma po menším tlaku, ale následně vepředu nic nevymysleli.
29:46'
Nyní byl před domácí svatyní velký zmatek, jelikož hostující hráč se dostal do zakončení, ale puk domácí brankář ve své moci neudržel. Nakonec se kotouč pod chumlem hráčů ztratil z dohledu a rozhodčí přerušili hru.
28:36'
Joonasu Nättinenovi se nepodařilo zpracování ve středním pásmu a dopředu tak mohli jít hosté.
28:06'
Opět si Jevgenij Alikin poradil s pokusem domácího hráče Damira Šaripzjanova.
27:21'
Následně se Neftěchimik dostal dopředu, ovšem následnou střelu Alikin vyrazil mimo svou bránu.
26:45'
Amur směrem dopředu nedokázal nic vymyslet, jelikož skvěle zabojoval domácí obránce.
25:40'
I tentokrát přišlo zakončení ze strany Nižněkamsku, ale Kaší se prezentoval dalším zákrokem a bude to tak další buly.
25:07'
Opět se domácí dostali do zakončení, ale tentokrát byl Alikin připraven.
24:16'
Střídání v týmu Amur Chabarovsk: ze hřiště odchází Libor Kašík, přichází Jevgenij Alikin.
24:16'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Následně se na druhou stranu dostali domácí, kteří zvyšují náskok na dvě branky! EMIL GALIMOV se v rychlé protiútoku po přihrávce Poláška dostal do zakončení a vypálil přesně mezi beton Libora Kašíka! Asistence: Adam Polášek, Andrej Nestrašil.
24:09'
Chabarovsk se sice dostal dopředu, ale následná střela byla nepřesná.
23:22'
Nižněkamsk se v oslabení ubránil bez větších problémů a nyní už drží puk v útočné třetině.
22:43'
21:48'
Bogdan Jakimov nyní dostal puk ze svého pásma a Nižněkamsk se tak vysvobodil.
21:10'
Chabarovsk nyní může srovnat stav utkání v přesilové hře.
20:43'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., držení).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:51.
První třetina je u konce a Nižněkamsk zatím vede 1:0. Od začátku utkání nám toho zápas moc nenabízí, ale domácí tým je přece jenom lepší, což potvrdil v 18. minutě, když nejprve vypálil Nattinen, ale Kašík tento pokus vyrazil k Puustinenu, který se štěstím dorazil kotouč do brány soupeře.
20:00'
19:48'
A další střela Neftěchimiku, při které byl připraven před bránou na teč Andrej Nestrašil, ale kotouč nakonec skončil v moci Libora Kašíka.
18:55'
Domácí jsou po vstřelené brance velmi aktivní, ale nyní Kašík zasahovat nemusel.
17:50'
Domácí jdou do vedení! Joonas Nättinen vypálil z pravé strany a JUUSO PUUSTINEN se dostal k dorážce, kterou i se štěstím nakonec dokázal dostat do brány Amuru! Asistence: Joonas Nättinen, Mikael Ruohomaa.
17:42'
Hosté vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.
17:02'
Následně vystřelil Andrej Nestrašil, ale Kašík byl proti jeho střele z pravé strany úspěšný.
16:48'
Zatím nám toho první třetina moc nepřinesla a utkání připomíná spíše veřejné bruslení s jedním pukem.
15:14'
Posléze poslal Stanislav Kacuba přihrávku před bránu z levé strany, ale ta nakonec nic nepřinesla.
14:40'
Po boji v rohu kluziště na polovině Chabarovsku se puku zmocnili právě hosté, ovšem při přechodu přes modrou čáru do třetiny soupeře o kotouč přišli.
13:33'
Následně zkusil své štěstí opět Bogdan Jakimov, ale Libor Kašík byl i tentokrát připraven.
13:02'
Posléze ovšem Amur jen vyhodil kotouč na zakázané uvolnění a následuje další buly před bránou Libora Kašíka.
12:54'
Domácí se nyní dostali do zakončení, ale obrana Chabarovsku zatím skvěle eliminuje tyto pokusy.
11:12'
Posléze se domácí tým Neftěchimik dostal do útočné třetiny, ale střela Bogdana Jakimova byla zblokována.
10:36'
Ilja Ježov byl připraven na střelu Denisa Kuzmina z pravé strany a následuje vhazování před bránou Nižněkamsku.
09:45'
Utkání je zatím velmi vyrovnané a hra se přelívá z jedné strany na druhou.
08:26'
Nyní musel být ve střehu český brankář Libor Kašík, který si lehce poradil s pokusem domácího hráče.
07:58'
07:45'
Vitalij Aťušov vypálil skrytou střelu, kterou ovšem vyrazil Ježov.
07:33'
07:03'
Neftěchimiku se nepodařilo projít přes modrou čáru a rozhodčí odpískali ofsajd.
06:46'
Přesilová hra hostům moc dlouho netrvala, jelikož se následně vyloučil český hráč Tomáš Zohorna. Nyní se tak hraje 4 na 4.
05:58'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., podrážení).
05:33'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ilja Arkalov – 2 min., hákování).
05:33'
Chabarovsk se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale poté přišel faul z domácí strany.
04:31'
Ilja Ježov si poradil s náhozem Pavla Dědunova a následuje vhazování před svatyní Nižněkamsku.
02:39'
Zápas se zatím hraje ve velkém tempu, ale nyní získali kotouč na své hole hosté.
01:37'
Od začátku utkání je u kotouče stále Nižněkamsk, ale následná střela letěla vedle brány.
00:45'
Domácí se dostali až do zakončení, ale s tím si poradil Kašík.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov, Timašov, Šaripzjanov (A), Bryncev, Semjonov, Volgin – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen (A) – Nestrašil, P. Kulikov (C), E. Galimov – Porjadin, Jakimov, Chajrullin – Zdunov, Arkalov, Šafigullin.

Amur Chabarovsk: Kašík (Alikin) – Kuzmin, J. Kolář (A), Turbin, Aťušov (C), Korjagin, D. Vorobjov – T. Zohorna, Pjanov, Filippi – Potěchin, Vj. Ušenin (A), Gorškov – Ruděnkov, Železkov, Berestennikov – Kacuba, A. Kuzněcov, Popugajev – Dědunov.

Rozhodčí: Alexei Vasilyev, Alexei Ravodin – Alexander Zakharenkov, Ivan Sazonov.
Amur Chabarovsk:

Chabarovsk je aktuálně ve Východní konferenci na devátém místě se sedmi body a skóre 16:27. V posledním zápase zavítal Amur na led Omsku. Hosté zvítězili v první třetině 2:1 po brankách Filippiho a Rudenkova. Ve druhé periodě se prosadil Kolář, ale vteřinu před odchodem do šaten domácí snížili a Chabarovsk vedl 3:2. Ve třetí dvacetiminutovce ovšem domácí srovnali a nakonec v prodloužení vyhráli 4:3.
Neftěchimik Nižněkamsk:

Nižněkamsk se momentálně nachází ve Východní konferenci na osmém místě s osmi body a skóre 18:24. V posledním zápase přivítal na svém ledě Kunlun. Už v první třetině poslal hosty do vedení Savinainen. Ke konci druhé periody hrál Kunlun dlouho v oslabení, ale Neftěchimik branku nevstřelil a v 55. minutě přidal pojistnou branku Yip. Kunlun tak vyhrál 2:0. Nejproduktivnějším hráčem je s devíti body Puustinen.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Amur Chabarovsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala v přátelském utkání před měsícem. Chabarovsk zvítězil v první třetině 2:0 po brankách Golubeva a Berestennikova. Následně padla branka až v poslední minutě utkání, kterou vstřelil domácí Michnov a Chabarovsk vyhrál 2:1. Nyní se bude hrát v Neftěchim Aréně. Úvodní buly bude naplánováno na 18:00.