KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Kazaň - 21. září 2018   18:00

Kazaň
34:15' A. Potapov  (Lukojanov) • 36:16' Tkačov  (M. Gluchov, Galijev)
Nižněkamsk
Sojn, Sidorenko – Novikov, Šeljanin
Neftěchim Arena
5500 diváků
Kazaň

To už je ode mě vše. Přeji krásný zbytek večera!
Česká stopa

Adam Polášek (NIZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:43
Andrej Nestrašil (NIZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:43

Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:37
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 38:29 (15:6, 8:16, 15:7)
Zblokované střely – 15:11
Vyhraná vhazování – 39:33
Trestné minuty – 34:10
Hity – 12:12
Hokejisté Kazaně vyhráli derby o krále Tatarstánu. Na ledě Nižněkamsku zvítězili 2:1. Domácí sice po první třetině vedli, ale ve druhé části Kazaň otočila skóre zásahy Alexeje Potapova a Vladimira Tkačova, které od sebe dělily jen dvě minuty. Ve třetí třetině už gól nepadl, domácím nepomohla ani závěrečná hra bez gólmana.
59:57'
Po buly ještě minul prázdnou domácí branku Potapov!
59:54'
Ještě jedno přerušení hry. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:44'
Domácím utekl puk do středního pásma!
59:37'
Obrovský závar před hostující brankou! Rozhodčí v nepřehledné situaci kotouč viděl a hru přerušil až v momentě, kdy ho definitivně zalehl Podjapolskij.
59:01'
Zakázané uvolnění Kazaně. Domácí mají na vyrovnání už jen minutu.
58:43'
Po přenesení hry na levý kruh následovala prudká střela domácího hráče. Podjapolskij se stačil přesunout a následně na něj napadala hromada hokejistů. Po menší šarvátce se bude pokračovat ve hře.
58:21'
Branka Nižněkamsku je již prázdná!
58:20'
Oddechový čas domácích.
58:20'
Ještě, než se domácí k odvolání brankáře odhodlali, mohl přijít vyrovnávací gól! Andrej Nestrašil nahrnul puk do předbrankového prostoru, kde se k němu dostal Pavel Kulikov. Tomu ale vložil hůl do zakončení Pedan a kotouč se odrazil do ochranné sítě!
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Myslím, že se brzy dočkáme domácí power-play.
57:05'
Chajrullin nahodil puk do ohně, kde se jeho spoluhráči snažili dorážet. Hosté tento závar přežili.
56:24'
Z osy hřiště to zkoušel Andrej Nestrašil. Podjapolskij přerušil hru.
56:15'
Domácím začíná rychle utíkat čas, Kazaň hraje dobře takticky.
55:48'
Gluchov udělal před útočnou modrou oblouček, což byla chyba. Hostům byl odpískán ofsajd.
55:12'
Následuje zakázané uvolnění hostí.
55:05'
Jeden z nich jsme viděli teď, kdy se puk před brankovištěm dostal na hůl Marata Chajrullina. Ten ho zametl jen pod Podjapolského.
54:30'
Hosté hráče soupeře rychle dostupují a nedávají jim prostor na nějakou kombinaci. Domácí tak musejí spoléhat na individuální průniky nebo šťastné odrazy.
53:20'
Domácím byla odpískána přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.
52:56'
Domácí začínají zvyšovat úsilí! Po střele Volgina se pokoušeli dorazit puk do sítě Puustinen a Nättinen. Kotouč se nakonec sice do sítě i odrazil, ale jen do té ochranné. Následuje reklamní přestávka.
52:14'
Do útočného pásma vjel rozjetý Adam Polášek, který dostal přihrávku a měl napraženo. Bránící hráč mu ale vypíchl puk.
51:10'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Ježova.
50:39'
Alexej Volgin nahazoval kotouč od modré čáry. Na Podjapolského ale vůbec neprošel.
50:06'
Navíc dobrý forčekink první formace Kazaně, jejímž členem je i Jiří Sekáč. Domácí tak nedokázali kloudně založit útok.
49:18'
Hosté dobře brání a hokejisté Neftěchimiku se tak téměř nedostávají do větších šancí.
48:36'
Zakázané uvolnění hostí.
47:37'
Snadný zákrok pro Ježova, který vyrážel Galijevo nahození od mantinelu.
46:59'
Ježov přerušil hru zákrokem lapačkou. Následuje reklamní přestávka.
46:44'
Domácí jsou v plném počtu.
46:21'
Hned několik střel směřovalo na domácí branku. Většinu jich ale schytala obrana Neftěchimiku a zbytek zneškodnil Ježov. Ten si dobře povyjel proti ráně Tkačova z vrcholu pravého kruhu.
45:35'
Adam Polášek zachytil přihrávku soupeře a domácí tak mohli následně vyhodit.
44:43'
Za držení hole je vyloučen domácí útočník Joonas Nättinen. Kazaň bude hrát přesilovku.
43:41'
Střelu Lukojanova Ježov dobře viděl a ukryl puk ve své výstroji.
43:11'
Nyní zatápěli hostující obraně hokejisté Nižněkamsku. Podjapolskij byl na místě.
41:37'
Hosté hrají aktivně. Sekáč s Landerem zatápěli obraně Nižněkamsku a Ježov musel být na pozoru.
41:21'
Oba hráči dostali tresty na 2+2 minuty. Domácí Dmitrij Ogurcov navíc vyfasoval desítku, ale to na poměru hráčů na ledě nic nezmění.
41:21'
Bitka mezi Ogurcovem a Gluchovem! Padlo několik hodně ostrých ran pěstí.
40:49'
Domácí vyhodili na icing.
40:42'
Lukojanov našel z rohu kluziště Alexeje Potapova, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal Ježova!
40:26'
Kazani bylo odpískáno postavení mimo hru.
Hity – 10:11
Ve druhé třetině se hostům podařilo otočit skóre. V polovině zápasu se ještě radovali zbytečně, jelikož puk podle rozhodčích nepřešel brankovou čáru, ovšem v čase 34:15 už nachytal brankáře Ježova na švestkách Alexej Potapov. O dvě minuty později pak dokonal obrat Vladimir Tkačov. Kazaň tak v Nižněkamsku vede 2:1.
40:00'
39:37'
39:34'
Brankář Ježov zřejmě utrousil nějaká nevhodná slova na adresu rozhodčích, jelikož dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování!
39:27'
Teď už to hosté s přihrávkami na malém prostoru přehnali. O puk přišli a domácí se tak opět osvobozují.
38:42'
Závěr třetiny patří hostům. Hráči Neftěchimiku teď v oslabení alespoň vyhodili.
37:35'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dmitrij Ogurcov – 2 min., podrážení).
37:12'
Nahození ze středního pásma chytil Podjapolskij do lapačky a rovnou rozehrál na své spoluhráče.
36:16'
Kazaň vstřelila branku!
Hosté rychle otáčejí skóre! Z pravého kruhu vystřelil VLADIMIR TKAČOV, který se trefil do mezírky mezi lapačkou a levým betonem brankáře Ježova – 1:2. Asistence: Michail Gluchov a Stanislav Galijev.
35:27'
Závar před Podjapolským. Ten si s domácími hráči poradil.
34:15'
Ilja Ježov si vybral slabší chvilku a Kazaň tak vyrovnává! Arťom Lukojanov přenechal na levé straně útočného pásma puk ALEXEJOVI POTAPOVOVI, který vystřelil a kotouč proklouzl Ježovovi mezi betony až za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Arťom Lukojanov.
33:59'
Z levého kruhu vystřelil Michail Gluchov. Puk si cestu do branky nenašel.
33:25'
Máme tu reklamní přestávku.
32:49'
Alexej Michnov obral o puk váhajícího obránce Kazaně. Byl ale v útočném pásmu sám a neprosadil se do zakončení.
31:52'
Hra se začíná přitvrzovat. Viděli jsme několik hraničních zákroků, které zatím rozhodčí pustili.
30:24'
Do střely Tkačova vložil hůl Galimov a puk vylétl mimo hrací plochu. Vhazuje se v útočném pásmu Kazaně.
29:41'
Rozhodčí puk za brankovou čárou neviděli a gól tedy nemůže být uznán! Ilja Ježov tak stále drží čisté konto.
29:41'
Hosté se radovali z gólu, ale rozhodčí si zřejmě ještě vše prohlédnou na videu! Po střele Alexeje Potapova zakročil Ježov vyrážečkou, ale puk se odrážel za jeho záda. Po kotouči ještě skočil hlavou napřed Arťom Lukojanov a pak už následovala hostující radost. Ježov ale ve spolupráci s obráncem ještě puk zalehl. Otázkou zůstává, zda na čáře, nebo až za ní.
28:32'
Hosté v postavení mimo hru. Kazani se dnes zatím v ofenzivě nedaří.
27:44'
Domácí obránce Ogurcov si hodil puk na bekhend a hledal si prostor ke střele. Byl ale vytlačen až za branku.
27:00'
Domácím byl odpískán ofsajd. Divákům se to moc nelíbí, ale čárový rozhodčí už je nachystán vhodit buly ve středním pásmu.
26:17'
Domácí jsou již v plném počtu.
26:14'
Právě Lander nahazoval z rohu puk před branku, kde číhali Jiří Sekáč a Justin Azevedo. Kotouč končí pod Ježovem.
25:25'
Po střele od modré se dostal k dorážce Anton Lander. Ježov vše pochytal.
24:31'
Ve vlastním oslabení zahrozil Marat Chajrullin. Ten vyrazil dopředu po pravém křídle, ale jeho rána se mezi tyče nevešla.
24:16'
Za vražení je vyloučen Alexej Volgin. Kazaň má k dispozici přesilovku.
24:02'
Opět Galimov, který se snažil překvapit hostující obranu rychlým objetím klece. Už ale neměl čas na zasunutí puku za záda brankáře.
23:51'
Po vyhraném buly pálil Emil Galimov. Podjapolskij zakročil vyrážečkou.
23:38'
Další zákrok Podjapolského, který raději přidržel kotouč po lehkém nahození.
23:25'
Od modré čáry vypálil Andrej Sergejev. Podjapolskij si puk našel a svým zákrokem přerušil hru.
22:38'
Do zakončení se nakonec individuálně prosadil Vladimir Tkačov. Po jeho střele z pravého kruhu skončil puk v lapačce Ilji Ježova.
21:52'
Zatím jsme neviděli žádnou šanci. Třetina začala oboustranně opatrně.
20:35'
První zákrok ve druhé třetině si připsal Ježov. Jednalo se ale jen o propagační nahození, kdy se hostující hráč zbavil kotouče, aby mohl vystřídat.
Hity – 5:7
Po první třetině tatarského derby Nižněkamsk nad Kazaní 1:0. Hosté začali aktivně, ale Neftěchimik několikrát podržel brankář Ježov. Pak se však hokejisté Kazaně vyvedli z tempa sérií vyloučení, kterou v početní výhodě 4 na 3 potrestal ve 14. minutě Juuso Puustinen. Hosté se už poté na nic nezmohli a prohrávají tedy asi zaslouženě.
20:00'
19:48'
První třetina se dohrává ve středním pásmu.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny. Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
18:08'
Tentokrát najížděl Emil Galimov na branku z levé strany a pokusil se zakončit mezi betony. Podjapolskij je ale zaklapl včas.
17:47'
Emil Galimov sebral kotouč obránci Kazaně a předkládal ho Pavlovi Porjadinovi před odkrytou branku. Ten ale promáchl!
17:06'
Nahození ze středního pásma vyrazil Podjapolskij do rohu. Tam puk dojel domácí Puustinen...
16:42'
Střela Markova byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Ježovem.
16:05'
Danis Zaripov čaroval s kotoučem proti přesile v útočném pásmu Kazaně. Nakonec byl ale poslán k ledu ostrým hitem protihráče.
15:33'
Střela od pravého mantinelu končí v klíně Podjapolského. Následuje reklamní přestávka.
14:51'
Hosté jsou kompletní. Po dlouhé době se hraje v pěti na obou stranách.
14:29'
Podjapolskij se má co ohánět. Nyní vyrážel nahození od modré čáry.
14:06'
Andrej Nestrašil vybojoval před brankou puk a přihrávkou hledal najíždějícího spoluhráče. Tomu obránce Kazaně zablokoval hokejku.
13:31'
Domácí nyní pokračují v již klasické přesilové hře.
13:09'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí soupeře trestají za nedisciplinovanost! Andrej Sergejev rozehrál z modré čáry kotouč na JUUSA PUUSTINENA, který překonal Podjapolského švihem zápěstím z levého kruhu. Asistence: Andrej Sergejev.
12:50'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., vysoká hůl).
12:33'
Hosté jsou v tuto chvíli ve čtyřech.
11:50'
Ani poměr hráčů 4 na 4 ale nevydržel dlouho. Danis Zaripov dostává trest za držení hle. Následovat tak bude přesilová hra domácích 4 na 3!
11:25'
Síly na ledě se vyrovnávají! Andrej Nestrašil zahrál proti soupeři vysokou holí a míří na trestnou lavici.
11:10'
Hosté vyhazují.
10:32'
Za podražení je vyloučen Stanislav Galijev. Domácí si tak zahrají přesilovku.
10:12'
Hostům nevyšel pokus o rychlou rozehrávku. Puk sbírají ve středním pásmu hráči Nižněkamsku.
08:50'
Puk se dotkl ochranné sítě za hostující brankou. Nařízeno je buly ve středovém kruhu.
07:57'
Ježov domácí drží! Lander nejprve po přihrávce zpoza branky netrefil puk. Poté zakončoval zblízka Tkačov, ale Ježov kotouč za svá záda nepustil.
07:29'
Tlak Ak Bars pokračuje. Ježov přerušil hru po střele od modré čáry.
06:15'
05:40'
Hosté hrají velmi dobrou přesilovku. Domácí drží Ilja Ježov, který se teď skvěle přesunul proti ráně Vladimira Tkačova z levého kruhu!
04:15'
Teď svého soupeře zatlačili hosté. Stanislav Galijev se řítil z levé strany na branku a trefil rameno Ježoval. Následoval závar, po němž puk odpálil do hlediště Mikael Ruohomaa. Ten dostává dvě minuty za zdržování hry!
03:46'
Lehká střela z levého kruhu končí v lapačce Vladislava Podjapolského.
02:49'
Neftěchimik je teď aktivnější, hraje se v obranném pásmu Kazaně. Hodně důrazně si počínal Pavel Zdunov, který nejprve vyzkoušel Podjapolského střelou z pravého kruhu a poté kotouč vybojoval u zadního mantinelu a natlačil se s ním před brankoviště. Brankář Kazaně ale i tuhle situaci vyřešil.
01:55'
Osmělili se také domácí. První zákrok si připsal Podjapolskij.
00:28'
Hosté začali hodně aktivně. V dobré příležitosti se ocitl Anton Lander, jenž nepřekonal brankáře Ježova.
00:01'
Dozněly hymny Ruska a republiky Tatarstán, kterou oba týmy reprezentují. Jedná se tedy i o takové derby.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov (A), Bryncev, Volgin, Šaripzjanov (A), Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – Nestrašil, E. Galimov (C), Porjadin – Chajrullin, Jakimov, Zdunov – Arkalov, P. Kulikov, Michnov – Šafigullin.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Garipov) – Jarullin, Markov (A), Abrosimov, Batyršin, Pedan, Postma, Ljamkin – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Burmistrov, Zaripov (C) – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Kara, Tkačov, M. Gluchov.

Rozhodčí: Sojn, Sidorenko – Novikov, Šeljanin.

Neftěchimik Nižněkamsk:
Hokejisté Nižněkamsku mají na kontě osm bodů, tedy o dva méně než Kazaň, ale také odehráli o zápas méně. Neftěchemik se postupně rozehrál k dobrým výkonům a z posledních tří zápasů si připsal plný počet bodů – a to hrál v arénách soupeřů. Naposledy zvítězil 3:1 v Ufě. Mužstvo v ofenzivě zatím táhne především finské trio Puustinen, Ruohomaa, Nattinen.