KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Minsk - 7. září 2018   18:05

Nižněkamsk
Nižněkamsk
10:24' Šaripzjanov (P. Kulikov, Bryncev) • 23:35' Jo. Nättinen (Puustinen)
Minsk

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u KHL na počtěnou!
Utkání je u konce, dnes se raduje o něco šťastnější Nižněkamsk, který poprvé v sezóně bere tři body!

Vítězství se nerodilo úplně lehce, domácí vyhráli úvodní dvě třetiny 1:0. Postupně se prosadili Damir Šaripzjanov a Joonas Nättinen. Jediná branka hostujícího celku přišla z hole Teemua Pulkkinena. Neftěchimik šel za výhrou možná o malinko více a jeho snaha byla splacena ziskem tří bodů.

Střely na branku: 30:30 (8:7, 10:12, 12:11)

Adam Polášek (NIZ) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 24:03
59:41'
Hodně hráčů bylo v obranné třetině a hostům se špatně kombinovalo. Teemu Pulkkinen zakončoval od levého mantinelu, ale jeho pokus byl zablokován. Konec nadějí pro Dinamo.
59:01'
V posledních sekundách třetí třetiny se přerušuje a kanadský kouč Dinama Minsk si bere oddechový čas. Čeká nás závěrečný tlak běloruského mužstva.
58:44'
Hosté tlačí a hrají v šesti bruslařích na ledě! Domácí jsou pod tlakem, ale zívá před nimi opuštěná branka. Dočkáme se vyrovnání anebo si to domácí již pohlídají?
58:01'
Alexandr Kitarov se dostal ke kotouči a nahazoval jej za branku. Poté byl zastaven stromem, klidně se dalo vylučovat. Sudí ale domácímu celku nyní lehce pomohli.
57:14'
Bennett se dostal k zakončení, ale Ježov nemusel zasahovat. Bývalý hráč Penguins, Devils či Blues následně vracel kotouč na modrou čáru, kde se ale nikdo ke střele nedostal.
56:21'
Andrej Kosticyn se ihned po vhazování dostal ke kotouči, a tak střelou zápěstím zakončoval. Dvojice bránících hráčů ale zaklekla a nepropustila střelecký pokus běloruského hráče.
56:15'
Nejspíše nás čeká závěrečný tlak hostujícího celku. Nižněkamsk vyhodil na icing a pokračovat se bude vhazováním před Ježovem. Domácí si navíc vzali timeout.
55:12'
54:50'
Druhá polovina přesilovky ale moc nevychází a domácí celek nejspíše nevyužije další početní výhodu. Stále ale vede o jednu branku a je blíže k zisku tří bodů.
53:49'
Domácí hrají přesilovku a Adam Polášek nabil na modré čáře Sergejevovi. Ten se do kotouče hned opřel, ale Jhonas Enroth si připsal skvělý zákrok ramenem.
53:12'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
53:12'
Hra pokračovala akcí Nižněkamsku. Několik hráčů se dostalo do brankoviště a strhla se tam velká přetahovaná. Rozhodčí hru přerušili a bude se nejspíše vylučovat.
52:21'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hodně rychle využitá přesilovka, hosté se dostávají zpátky do utkání! Patrik Wiercioch tvrdě vypálil od modré čáry. Před brankou přišel zákrok Ježova, který ovšem na dorážku pozorného TEEMUA PULKKINENA neměl, je sníženo! Asistence: Patrik Wiercioch a Beau Bennett.
52:02'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., podrážení).
51:44'
Parádní akce domácích! Pavel Porjadin zavezl individuálně kotouč až k levému kruhu, kde zadovkou přihrával na najíždějícího spoluhráče. Pavel Zdunov ale zakončoval jen do připraveného Enrotha!
50:25'
Hosté kombinují za brankou své jedničky a stále hledají recept na domácí obranu. Povede se jim vstřelit kontaktní branku a dostat se tak zpátky do duelu?
49:54'
Sudí nyní přerušili hru poté, co byl Ježov zasažen kotoučem do helmy. Alexandr Kitarov to zkoušel z úhlu, ale trefil právě masku ruského brankáře.
48:30'
Pavel Kulikov si nyní najel po levé straně do zakončení, ale Jhonas Enroth byl pozorný. Svižnou střelu domácího útočníka ukryl v lapačce, čímž opět přerušil hru.
48:14'
Nahození na branku Ježova ruský brankář ukryl a hru raději přerušil. Pokračovat se tak bude vhazováním po jeho pravé ruce, Minsk je dnes celkem bezradný...
47:00'
Uteklo sedm minut ze třetí třetiny a domácí celek stále vede o dvě branky. Minsku se moc nepovedlo zlepšit svou hru a tímto tempem utkání zvládne Nižněkamsk.
44:48'
Emil Galimov nyní objel branku a na zadní tyčce našel volného Pavla Kulikova. Ten v pokleku zakončoval, ale odkrytou branku netrefil – puk totiž trestuhodně minul.
43:27'
Dmitrij Ogurcov se pokoušel obhodit bránícího hráče Minsku, ale dostal slušný strom. Domácí hráč nicméně nespadl, ale v akci nepokračoval. Enroth následně puk přikryl.
42:46'
Rychlá akce hostujícího celku podél levého mantinelu. Jevgenij Kovyršin nahazoval před branku, kde kotouč v těžké pozici tečoval Sergej Kosticyn. Ježov projektil vyrazil a následně ukryl v lapačce!
42:05'
Neftěchimik kombinuje v útočné třetině a pokouší se něco vymyslet. K nějakému zakončení ovšem nedošlo, uvidíme, zda se něco ruskému celku povede vymyslet.
40:38'
Opět se hra přerušuje. Ilja Ježov byl po pokusu Kirilla Gotovece donucen k zákroku a pokračovat se bude vhazováním před jeho zraky.
40:22'
Stejná opera se bude opakovat o dalších osm sekund později. Minsku se nepovedlo projít do rychlého útoku, a tak se píská icingu. Enroth musí opět šilhat na svůj pravobok.
40:14'
Domácí celek chtěl začít aktivně a hned se hnal do útočného pásma. Jhonas Enroth ukryl kotouč v rukavice a pokračovat se bude vhazováním po jeho pravici.
40:01'
Prostřední perioda vlastně nabídla dost podobný hokej. Sledovali jsme bojovný a vyrovnaný průběh, který nabídl jednu branku a tu vstřelili opět domácí. Joonas Nättinen využil mezery v hostující obraně a vstřelil svému celku dvoubrankového vedení, které bude platit na začátku třetí třetiny.

Střely na branku: 18:19 (10:12 v této třetině)
40:00'
39:24'
Pavel Porjadin se ve stejném útočném snažení pokoušel překvapit hostujícího brankáře. Jeho spíše nahození z otočky ale úspěch neslavilo, i druhá třetina skončí výhrou domácích 1:0.
39:00'
Nakonec to ale byl právě brankář se zkušenostmi z NHL, který musel přerušovat hru svým zákrokem. Pohlídal si pokus Emila Galimova z úhlu.
38:25'
Poslední sekundy z druhé třetiny se dohrávají za brankou Enrotha, který rozehrává a žene svůj celek do jedné z posledních akcí prostřední periody.
37:05'
Akce na obou stranách. Hostujícímu hráči se na levém kruhu nepovedla stahovačka, na druhé straně se finské lajně nezadařilo v útočném snažení.
35:50'
Další nahozený kotouč na branku Ježova od pravého mantinelu. Nyní kotouč do ohně domácí brankář podržel a hru raději přerušil. Vhazuje se po jeho levici.
35:33'
Hosté se nyní pokoušeli dostat do pásma, ale nahození ze střední třetiny bylo sraženo mimo ledovou plochu. Hra tak pokračuje vhazováním v neutrální zóně.
35:11'
Komerční přestávku nyní přivolal hostující Andrej Stěpanov, jenž si najel do pásma a přes bránícího hráče zakončoval do vesty připraveného Ježova. Ten je stále stoprocentní.
34:40'
Delší dobu se hraje bez přerušení. Hosté jsou aktivní na kotouči, ale spíše ve své třetiny, maximálně pak ve středním pásmu. Dinamo stále nemůže najít recept na defenzívu Neftěchimiku.
33:05'
Následně se do slušné akce dostal hostující Teemu Pulkkinen. Finský šikula, jenž ale nenašel uplatnění v NHL, zakončoval od pravého mantinelu. Ježov ovšem kotouč betonem vykopl.
32:43'
32:20'
Nevyšla ani další kombinační hra a Dinamo bude brzy v plném počtu. Je to jedna z těch přesilovek, na které by hráči raději zapomněli.
31:27'
Minsku se start oslabení zatím daří. Dinamo přežilo kombinační snažení Neftěchimiku a povedlo se jim vyhodit až za branku Ježova. Domácí musejí zpoza své branky.
30:43'
Hned po vhazování se do útoku dostali hokejisté Nižněkamsku a po zákroku Enrotha se strhla další mela. Rozhodčí budou vylučovat za hrubost, potrestán je hostující obránce Oleg Jevenko.
30:21'
Andrej Kosticyn si nyní najel do útoku a dostal se před obránce. Před brankou našel Quintona Howdena, jenž měl na holi první trefu Dinama. Zblízka ale Ježova nedokázal překonat!
28:21'
Jevgenij Lisovec zakončoval kombinační hru hostujícího celku bombou od modré čáry. Ilja Ježov ale drží čisté konto i nadále, pokus z dálky jej nepřekvapil.
27:27'
Do útoku se nyní prodral Pavel Kulikov, jenž posílal od levého mantinelu střílenou přihrávku. Jeden z jeho spoluhráčů se pokoušel kotouč tečovat, ale to se mu nakonec nepovedlo. Po zákroku Enrotha se bude pokračovat vhazováním.
27:05'
Pokračuje se v dost bojovném tempu. Minsk se pokouší dostat se do duelu, ale jejich snaha směrem dopředu není moc dobrá. Domácí celek hraje poctivě.
25:38'
Následně byla přerušena hra před brankou Ježova. Již se schylovalo k buly před ruským brankářem, sudí ale nakonec ukázali na střední třetinu.
24:48'
Hosté se pokoušeli odpovědět, ale jejich hra směrem dopředu úplně nebezpečná není. Domácí se hned zmocnili kotouče a dostávají se do útoku.
23:35'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Nyní se ovšem domácí dočkávají, JOONAS NÄTTINEN ve své druhé šanci nyní skóruje! K finskému hráči se dostal kotouč, ten si důkladně zamířil a zakončil do pravé šibenice. Enroth nemohl zareagovat. Asistence: Juuso Puustinen.
22:39'
Slušná akce hostujícího Minsku. Rychlá akce byla zakončena pokusem z levého kruhu, Arťom Volkov to zkoušel pod víko, ale lapačka připraveného Ježova byla na svém místě.
22:06'
Následně se hra přerušuje v obranné třetině Nižněkamsku. Hra se přesouvá do útoku a vhazovat se bude po levici švédského brankáře.
21:02'
Na druhé straně nahazoval od modré čáry na teč obránce Kirill Gotovec. Kotouč ale proletěl brankovištěm a skončil na zadním mantinelu.
20:10'
Domácí celek vyhrál úvodní vhazování a hned se dostal do obrovské šance! Joonas Nättinen se objevil sám před Enrothem, ale jeho svižná rána byla vyražena!
20:01'
Bojovná a vyrovnaná první třetina je u konce. Zatím jedinou branku vstřelili hokejisté Neftěchimiku. V přesilovce se prosadil obránce Damir Šaripzjanov. Více tutových šancí ale prvních dvacet minut nenabídlo, uvidíme, zda se hra zlepší v prostřední části.

Střely na branku: 8:7
20:00'
19:53'
Elegantně hrající bek Patrik Wiercioch se opět obtáčel kolem branky, nyní ale bývalý bek z NHL nezakončil a první třetina tak končí vedením domácího celku.
19:10'
V závěru první třetiny se do pásma dostala první lajna Nižněkamsku, která je čistě finská. Seveřané roztočili kombinační hru, ale zakončit se jim zatím nepovedlo.
18:38'
Jednomu z domácích následně nevyšlo objetí kolem branky a do protiakce se hnal Ilja Litvinov. Ten byl ale zdvojen a nic se mu nakonec v útoku vymyslet nepovedlo.
17:38'
Ilja Ježov byl opět v emergenci. Patrik Wiercioch si krásně najel před branku, kde zakončoval bekhendově. Ruský brankář si ale situaci pohlídal a kotouč ukryl v rukavici.
16:43'
Patrik Wiercioch se dostal na levé straně k puku a objel s ním branku. Následně jej dával do ohně, kde se ale nikdo v bílém neprosadil. Ježov kotouč přikryl.
15:48'
Bogdan Jakimov se dostal zpoza branky před Enrotha, kde se pokoušel bekhendově zakončit mezi betony. Švédský brankář si ale situaci pohlídal a puk vyrazil!
15:10'
Minsk je nyní na kotouči, ale nemůže se s ním dostat pryč z vlastní třetiny. Nižněkamsk aktivně napadá, což hostujícímu celku dělá celkem velké problémy.
14:05'
Domácí klidní hru kombinací za svou brankou. První třetina toho moc nenabídla a prakticky jediná šance hned skončila brankou. Uvidíme, jak tomu bude nadále.
13:00'
Oba celky jsou již v plném počtu a Minsk se dostal do útoku, kde se pokouší něco vymyslet. Vidíme rychlou kombinaci před Ježovem, ale beze střely.
11:30'
Hra pokračuje ve čtyřech na obou stranách a o něco aktivnější jsou hokejisté domácího Nižněkamsku. Ti v útoku kombinují, ale ke střeleckým pokusům se nedostávají.
10:51'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Sergej Kosticyn – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., hrubost).
10:51'
Hned po vstřelené brance se domácí dostali do brankoviště, kde se následně strhla velká mela a padly i nějaké pěsti. Rozhodčí tak budou nyní vylučovat.
10:24'
Nyní se ale už domácí prosazují a dostávají se tak do vedení 1:0! DAMIR ŠARIPZJANOV dostal parádní přihrávku mezi kruhy, kde se celé situace nelekl. Bek Neftěchimik si počkal a následně přesně zakončil. Asistence: Pavel Kulikov a Alexandr Bryncev.
09:41'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kristian Chenkel – 2 min., podrážení).
09:37'
09:17'
Nabito na podobném místě o pár sekund později dostal také Andrej Sergejev. Ten tvrdě zakončoval do bližší šibenice, ale branku se mu svým pokusem trefit nepovedlo.
08:24'
Adam Polášek zakončoval dlouhou přesilovkovou kombinaci střeleckým pokusem. Z vrcholu pravého kruhu ale střílel vedle branky, Enroth zasahovat nemusel.
07:37'
Přesilovka si vyzkouší také domácí! Alexandr Kitarov u střídaček hákoval a putuje na lavici hanby.
07:02'
Do dvou střeleckých pokusů od modré čáry se poté dostali také domácí, ale ani jeden puk branku švédského brankáře neohrozil. Hra bude pokračovat po první komerční pauze.
06:27'
05:55'
Dinamo pokračuje v dobré přesilovce, gólově se ovšem zatím nezadařilo. Naposledy to zkoušel z pravého kruhu jeden z hráčů, ale Ježov střelecký pokus vytěsnil mimo branku.
04:50'
Ilja Ježov nejdříve vyrazil tvrdý pokus od modré čáry. Následně se pozorný útočník dostával k dorážce, ale bekhendově se mu ideálně zakončit nepovedlo.
04:27'
Mikael Ruohomaa si následně počínal v útoku lehce nešikovně a za podrážení je vyloučen. Pokračuje se tak první početní výhodou, kterou má Minsk.
03:50'
Běloruský celek následně aktivně kombinoval v útočném pásmu. Andrej Stěpanov celou akci zakončoval střeleckým pokusem z levého kruhu, bránící hráče ovšem neprostřelil.
02:32'
Puk opustil ledovou plochu a skončil mezi diváky. Patrik Wiercioch naznačoval, že došlo k teči a rozhodčí si jeho námitky vzali k srdci. Vhazuje se opět ve středním pásmu.
02:06'
Hosté pokračovali v útočném snažení, ale nyní je zastavil ofsajd. Hra tak bude pokračovat vhazováním ve středu ledové plochy.
00:55'
Do první slušné akce si ovšem najeli hokejisté Minsku. Teemu Pulkkinen dostal přihrávku před branku, ale zblízka se mu nepovedlo ideálně zakončit.
00:10'
Mikael Ruohomaa vyhrál úvodní vhazování a Nižněkamsk se dostává jako první do aktivní kombinace. Domácí celek dnes nastupuje v modrých dresech, hosté v bílých.
00:01'
Před startem duelu uslyšíme ruskou a běloruskou hymnu. Následně již nebude nic bránit tomu, aby bylo vhozeno úvodní buly duelu. Jeden z celků si připíše první výhru v ročníku. Který to bude?
Oba celky jsou již na ledové ploše. Mají na dresech vzpomínku na událost, která se stala přesně před sedmi lety.

Drží se minuta ticha a pokračovat se bude po ní. Určitě nikdy nezapomeneme na trojici českých borců a slovenskou legendu Pavola Demitru.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, An. Sergejev, Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Volgin, Fatkullin, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – P. Kulikov, E. Galimov, Chajrullin – Porjadin, Zdunov, Jakimov – Arkalov, Michnov, Šafigullin.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Chochlov, Wiercioch, Chenkel, D. Osipov, Lisovec, Gotovec, Jevenko – Pavlovič, Pulkkinen, Bennett – A. Kosticyn, Q. Howden, S. Kosticyn – Kovyršin, Kitarov, Parfejevec – Drozdov, Litvinov, A. Volkov – An. Stěpanov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Kulakov – Palej, Sjsujev.
HC DINAMO MINSK

Běloruský velkoklub to má zase naopak. Sice oba své duely prohrál, ale dvakrát hrál na venkovní půdě. Dnes tomu bude potřetí v řadě. Svěřenci kanadského kouče Gordieho Dwyera prohráli v Kazani (0:2) a Novgorodě (2:3). Gólově se prosadili Teemu Pulkkinen a Kristian Chenkel.

Poslední zápasy
Nižnij Novgorod 3:2 Minsk
Kazaň 2:0 Minsk
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Celek z Tatarstánu čeká již třetí domácí duel v řadě, ty předchozí se moc nepovedly. Nejprve Neftěchimik prohrál nejtěsnějším výsledkem s Viťazem, dva dny na to padli 1:6 s Astanou. Jedinou trefu celku vstřelil Fin Juuso Puustinen. V mužstvu působí také česká dvojička Adam Polášek a Andrej Nestrašil. Druhý jmenovaný ale dosud ještě ani jednou nenastoupil.

Nižněkamsk 1:6 Astana
Nižněkamsk 0:1 Viťaz

Adam Polášek – 2 zápasy, 0+0
Andrej Nestrašil - 0 zápasů, 0+0
Krásný den všem fanouškům evropského hokeje! KHL je v plném proudu, dnes budeme sledovat duel domácího Nižněkamsku proti běloruskému Minsku. Oba celky své úvodní duely prohrály. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00.