KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Jokerit - 18. října 2018   18:00

Novgorod
Novgorod
16:51' Setdikov (Šurakov, Orlov) • 21:08' Paršin (Holm) • 33:39' Paršin  • 40:15' Varnakov (Paršin)
4:5
(1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)
Jokerit
Jokerit
13:21' Lööv  (Jensen Aabo) • 24:43' Platt  (Manninen, Nicklas Jensen) • 48:50' Joensuu  (Moses, O'Neill) • 59:48' Joensuu  (Nicklas Jensen, Manninen) • 62:58' O'Neill
Novgorod
A. Gofman, Y. Oskirko – D. Golovlov, A. Savenkov
Nagorny Arena
Jokerit

Jokerit si tedy z tří zápasového tripu odváží do Helsinek celkem 5 bodů z možných šesti bodů a dá se konstatovat, že tento trip se jim vydařil. Avšak všechny tři zápasy – Nižněkamsk, Kazaň a Novgorod – byly hodně vyrovnané s větším štěstím na straně Jokeritu.

Novgorod se bude snažit svou sérii proher odvrátit při dalším zápase, kdy je čeká trip do Chabarovsku, který se také momentálně více trápí, tudíž se dá očekávat hodně vyrovnaná bitva.
Po dlouhé době se bodově prosadil i Sakari Manninen, který si připsal jednu asistenci při vyrovnávací brance v power play. Dnešní zápas se také povedl Nicklasu Jensenovi, který si připíše do statistik dva body za tři asistence. Geoff Platt pak dával druhou branku svého celku a boduje tak ve třetím zápase za sebou!
Novgorod tedy i v šestém zápase nepozná pocit vítězství za dva body, ač k tomu dnes měl hodně blízko. Ještě 12 sekund před koncem vedl 4:3! Nicméně Jokerit ukázal své kvality a vůli po vítězství a při power play dokázal vydolovat bod Jesse Joensuu (v zápase 2+0) a v prodloužení se o druhý bod zasloužil Brian O'Neill (v zápase 1+1)!
62:58'
Jokerit právě vstřelil branku!
BRIAN O'NEILL byl rychlejší než jeho strážce a dostal se do zakončení, kdy chytře před brankářem nadzvedl puk a zavěsil jej pod břevno! Bez asistence.
62:22'
Marko Anttila střílí a jeho pokus vyrazil Tichomirov.
62:00'
Dvě minuty prodloužení jsou minulostí a sledujeme vyrovnanou a opatrnou hru.
61:20'
Hráč Novgorodu se snažil prokličkovat do zakončení, ale přes dva obránce neuspěl.
61:05'
...do prvního náznaku šance se dostal Jokerit.
60:39'
Začátek prodloužení započal v klidném tempu...
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina nám přinesla zajímavý hokej. Novgorod se ihned po patnácti vteřinách dostal do dvou brankového vedení. Avšak následně si začal komplikovat cestu za vítězstvím svým vyloučením. První vyloučení potrestal Jokerit snižující brankou. V tom druhém sice Jokerit neuspěl, ale dostával soupeře pod tlak. Jokerit následně předvedl dobrou hru při power play a dvanáct sekund před závěrečnou sirénou zaslouženě vyrovnal.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:48'
Novgorod dokázal dostat opět puk do středního pásma, následně až do obranného pásma a vypadalo to, že power play ubrání. Jokerit se však ještě dostal k poslednímu útoku, ze ktrerého po kombinaci doráží odražený puk do branky JESSE JOENSUU a svému týmu zařídil minimálně bod z tohoto zápasu! Asistence: Nicklas Jensen a Sakari Manninen.
59:20'
Novgorod dostal na krátkou chvíli puk do středního pásma...
59:00'
Jokerit vyhrál další buldy a vytváří si tlak...Jormakka střílí, ale neuspěl.
58:35'
Do zakončení se chtěl dostat Sakari Manninen, ale netrefil puk, následně donutil k zákroku Tichomirova Sami Lepistö!
58:10'
Po oddechovém času hraje Jokerit bez Kalninše v brance.
57:50'
Oddechový čas pro domácí.
57:50'
Tichomirov má puk ve své lapačce a nyní jej budou čekat perné dvě minuty.
57:15'
Po dalším útoku Jokeritu se jim podařilo ohrozit branku, ale Novgorod se drží. A již se nám schyluje k závěrečnému tlaku Jokeritu.
56:48'
Tommi Kivistö získal puk za svou brankou a vyhazuje jej jen do středního pásma.
56:36'
Novgorod se dobře brání a dokáže i zaútočit, jako v tomto případě. Prozatím se nedostává pod závěrečný tlak svého soupeře.
55:41'
Po této střele mohlo být srovnáno, ale Andrej Tichomirov vyrazil puk vedle svou tyčku.
55:11'
Necelých pět minut do konce zápasu a uvidíme, jestli to bude posledních pět minut nebo se dočkáme přídavku.
53:31'
Jokerit nechává otevřené okénka ve své obraně a mohl toho využít Dmitrij Sjomin, ale netrefuje ideálně a minul branku.
53:00'
I přesto, že Jokerit další přesilovku nevyužil, čeká nás ještě hodně zajímavý závěr dnešního střetnutí.
52:21'
Po návratu z trestné lavice se do zakončení dostal Robert Sabolič a Kalninš má puk mezi betony, nicméně sám nevěděl kde je puk.
51:51'
Ale nyní se jim daří vyhodit puk a toto oslabení pravděpodobně zvládnou bez inkasované branky.
51:28'
Novgorod se urputně brání a čtverka hráčů už je viditelně unavená.
50:54'
Střela z levé strany končí mimo branku a odražený puk je ve středním pásmu, Jokerit velmi rychle zaváží zpět.
50:10'
Novgorod si dalším faulem komplikuje závěr zápasu a je tu další možnost pro hosty.
49:30'
A hráč Novgorodu dobře při úniku zakončoval, ale Kalninš se roztáhl v brankovišti a vyrazil pokus u své levé tyčky.
48:50'
Jokerit využil přesilovku, kdy se po výborném nahození O´Neilla tečí prosazuje JESSE JOENSUU. O´Neill opět potvrdil, že je nejlepším asistentem svého týmu. Asistence: Steve Moses a Brian O'Neill.
48:27'
Jokerit není zatím nebezpečná a domácí se dobře brání. Jokerit kombinuje.
47:46'
Ale ještě je tu šance pro hosty. Protože Philip Holm zahákoval zakončujícího Mosese a jsou to pro něj dvě minuty.
46:55'
V aréně vládne spokojená nálada, neboť domácí celek vede o dvě branky a má velmi dobře nakročeno ke dvěma bodům po hodně dlouhé době.
46:39'
Geoff Platt se uvolnil na levé straně a střílel na Tichomirova, avšak přímo do jeho hrudi a snížení ze strany Jokeritu nepřichází.
45:19'
Nakonec se jim nedařilo založit kloudnou akci a naopak soupeř se dostal do zakončení. Brankář hostí si pohlídal svou levou tyčku a nedopustil, aby Novgorod odskočil do tří brankového vedení.
44:49'
Jokerit ve svém pásmu a snaží se najít cestu do pásma soupeře.
44:00'
Před brankářem Novgorodu opět skrumáž, Andrej Tichomirov nakonec zalehl puk. Nejdříve se o dorážku snažil Geoff Platt a následně se tam z druhé vlny přihnal jako vítr Nicklas Jensen.
43:23'
Nicklas Jensen nabral rychlost a také se dostal ke střele, ale dva bránící hráči dokázali jeho pokus srazit k mantinelu.
42:41'
Tři vyloučení hráči opouští trestné lavice a již se hraje v plném počtu. Novgorod se v této přesilovce nedostal k ničemu a možná jej uklidnilo vedení o dvě branky.
42:00'
Přesilovka Novgorodu zatím probíhá v klidu bez šancí na branku.
41:24'
A opět vyloučení, tentokrát na obou stranách. Novgorod ale hraje přesilovku.
40:41'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Geoff Platt – 2 min., krosček).
40:15'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Velmi dobrý vstup Novgorodu do závěrečné třetiny. MICHAIL VARNAKOV si objel branku a vystřelil. Tento pokus ještě Kalninš dokázal vyrazit, ale následně si Varnakov našel opět cestu k puku a z dorážky se trefuje do polo odkryté branky. Asistence: Denis Paršin.
40:01'
Druhá třetina nám přinesla sporné branky. Novgorod využil přesilovou hru, ve které pokračoval z první třetiny a dostal se do vedení. Následně udeřil Jokerit, ale jeho branka nebyla uznána a řekl bych, že správně. Jokerit pak hrál první přesilovku, kterou využil a srovnal stav zápasu. Jokerit ve druhé třetině sráželo vyloučení, kdy se opět dvakrát nechal vyloučit. A další následnou přesilovku využil Novgorod k vedoucí brance, kterou musel opět posvětit video rozhodčí, avšak tentokrát s platným verdiktem. Všechny branky ve druhé třetině tedy padly z přesilových her.
40:00'
39:31'
Nyní kontroluje puk za svou brankou a nahazuje jej do středního pásma a následně do útoku.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny a Novgorod v jejím konci má více ze hry.
38:04'
Jokerit již v plném počtu, ale Novgorod pokračoval v tlaku, nakonec se dostává puk z obranného pásma Jokeritu.
37:35'
V samotném závěru přišla střela z pravé strany, Kalninš byl včas na svém místě nepouští počtvrté puk za svá záda.
37:13'
O další vyhození se postaral Karl Stollery.
36:45'
Minuta přesilovky je pryč a oslabení Jokerit tentokrát zvládá dobře.
36:21'
Hosté vyhazují přesně v době, kdy se domácí dostávali do tlaku.
35:50'
Novgorod zatím hraje přesilovky velmi dobře, tak uvidíme, jak si poradí s další nabídnutou příležitostí.
35:45'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., podrážení).
35:42'
Velká šance a Nicklas Jensen už mohl střílet sám před brankou, ale minul při svém pokusu hůl!
33:39'
Denis Paršin nahodil puk před branku, kde se dostal po odrazu do vzduchu a pravděpodobně tečoval puk svou rukavicí hostující hráč. Autorem branky tedy ustanoven DENIS PARŠIN. Bez asistence.
Tato branka platí!
Anton Šenfeld byl ten, který zakončoval, ale ze záběrů to vypadá, že nakonec tečoval puk rukavicí hostující hráč a to Nicklas Jensen. Tak uvidíme, jak rozhodnou rozhodčí!
Tak i tuhle branku bude muset posvětit video. Zde se zkoumá, jestli hráč netečoval vysoký puk rukavicí.
33:00'
Kalninš vyrazil nahození, ale Novgorod si vytvořil hodně nebezpečný tlak...
32:22'
Po reklamní přestávce budou domácí hrát opět přesilovku, kdy Jesse Joensuu držel protihráče a musí si tak odpykat dvou minutový trest. Jestli to bude méně, to bude záležet na hráčích Novgorodu.
31:46'
Alex Grant to zkoušel od levého mantinelu, ale na brankáře Novgorodu si tentokrát nepřišel.
31:30'
Náznak útočné akce z pohledu domácího celku, Kalninš nakonec nemusel zasahovat a obrana hostů dostává puk do středního pásma.
30:55'
Moses založil útok, ale jeho vysoká přihrávka nebyla přesná a hráč musel puk zpracovávat rukavicí a dostal se tak mimo střeleckou pozici.
A dle očekávání branka neplatí!
Stále čekáme na verdikt, puk byl někde pod brankářem a z daných záběrů skutečně puk nejde vidět, kdy a jak přešel brankovou čáru nebo jestli tam pak skončil i s brankářem, který byl postupně nasunut do branky.
Na druhé straně valná hromada, kdy po nahození Jensena nedokázal brankář Novgorodu udržet puk a Jormakka pak neúprosně dorážel až dostal brankáře do branky a i s pukem. Rozhodčí u videa, ale tohle zřejmě platit nebude.
30:12'
Denis Šurakov dostal rychlou přihrávku na pravou stranu a velké štěstí pro hosty, že Šurakov nedokázal zpracovat puk. Neboť před ním zívala polo odkrytá branka.
29:54'
Andrej Tichomirov se musel mít opět na pozoru a ukrývá puk ve své lapačce!
28:06'
Šance Novgorodu a Robert Sabolič nebezpečně střílel v bezprostřední blízkosti, nakonec Kalninš kryje a vyráží puk. Následně je hra přerušena pro postavení hráče v brankovišti, který tam byl sražen.
27:26'
A před komerční přestávkou se jim podařilo vystřelit a pozorný Andrej Tichomirov má puk ve své moci.
27:11'
Sledujeme sice hru bez přerušení, ale bez šancí na branku, více u puku jsou hosté.
25:20'
Začínáme tedy znovu a uvidíme, které mužstvo zahájí k vedoucí brance.
24:43'
A Jokerit nakonec využívá přesilovku v jejím samotném závěru a po ose Jensen a Manninen se puk dostal před branku, kde GEOFF PLATT zakončoval přesně. Asistence: Nicklas Jensen a Sakari Manninen.
24:18'
Další průběh přesilovky se sice odehrává v pásmu Novgorodu, ale Tichomirov nemusel vůbec zasahovat.
23:29'
Žolíci začali přesilovku dobře a měli dvě, tři šikovné nahození branku, zejména A. Granta, ale nakonec se domácím daří vyhodit puk.
22:52'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Nikita Setdikov – 2 min., držení hole).
22:03'
Domácí jsou evidentně povzbuzeni a stále operují v pásmu soupeře. Nyní však předvedli nepřesnou střelu na branku a Jokerit se osvobozuje.
21:08'
Novgord to sehrýl dobře a dostal soupeře pod pořádný tlak. Hráči Jokeritu již padali na led a nakonec si nabruslil do střely DENIS PARŠIN a prostřeluje Kalninše. Asistence: Philip Holm.
20:43'
Andy Miele střílel zblízka, ale trefuje brankáře Kalninše.
20:26'
Domácím se ihned podařilo usadit v pásmu.
20:01'
První třetina nám zpočátku přinesla svižný hokej bez přerušení, ale bez šancí. Následně se dokázali jako první prosadit hosté. Novgorod pak vyrovnal z nenápadné útočné akce a hra se vyrovnala. Jokerit ke konci třetiny šel do čtyř a sekundu před koncem první třetiny ještě fauloval Marko Anttila a Novgorod začne druhou třetinu proti třem hráčům Jokeritu.
20:00'
19:59'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., podrážení).
19:23'
Dobré nahození z pravé strany a puk jen proletěl brankovištěm Jokeritu.
19:08'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., podrážení).
18:10'
Robert Sabolič dostal trochu prostoru na levé straně a napřáhl ke střele. Kalninš bez problémů kryje.
18:00'
Poslední dvě minuty první třetiny.
16:51'
A je srovnáno. Po nenápadném útoku domácích se ze středu kluziště dostal ke střele NIKITA SETDIKOV a puk nakonec posílá do branky. Asistence: Denis Šurakov a Michail Orlov.
16:38'
Jeden z hráčů Novgorodu se mohl ve středním pásmu dostat k puku a dostat se tak do úniku, ale dobrá rybička hráče Jokeritu zamezila úniku.
16:12'
Zakázané uvolnění Jokeritu a bude následovat vhazování před Kalninšem.
14:48'
Domácí za brankou Jokeritu, ale prohráli osobní souboj a již se musí bránit dalšímu útoku ze strany Jokeritu.
13:21'
A najednou je tu první branka zápasu, VIKTOR LÖÖV dostal přihrávku na modrou a svou dělovkou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Jesper Jensen Aabo.
12:45'
Brankou nekončí ani pořádná dělovka od modré a hosté vzápětí dokázali vyvézt puk.
12:19'
Dmitrij Korobov se rozjížděl k brance Kalninše, nakonec byl úspěšně odstaven obráncem, který jej nepustil ke střelecké možnosti.
12:08'
Na druhé straně po střele schovává puk do své výstroje Andrej Tichomirov.
11:28'
Domácí to skvěle teď vykombinovali a dobré souhře už jen chybělo to přesné zakončení. Kalninš vyráží pokus z pravé strany.
10:33'
Jesse Joensuu přihrával na střed kluziště, ale zde našel jen hráče Novgorodu a ten rychle vyváží puk a zakládá útočnou akci.
10:05'
Zatím nesledujeme žádné velké šance, Jokerit má mírnější převahu.
09:31'
Po velmi dlouhé době přichází hvizd rozhodčího. Vhazování před Kalninšem.
09:19'
Nyní sledujeme nepřesnosti rozehrávky na obou stranách.
08:45'
Už šest a půl minuty se hraje bez přerušení a hra má velký spád.
08:08'
Jokerit postupem času přebírá iniciativu a tlačí na svého soupeře.
07:29'
Brian O'Neill nyní šikovně obkroužil branku a už se chtěl dostat do střelecké pozice, ale před ním bylo až příliš hokejek a nedokázal prostřelit.
06:37'
Další nepřesná střela a puk se odráží až k brance Kalninše. Jokerit se snaží o další útočnou zteč.
05:59'
Marko Anttila se snaží v rohu kluziště napadat soupeře a získat puk. Hráč Novgorodu celou situaci ustál.
04:58'
Viktor Lööv nahazuje od modré pod tlakem a Novgorod rázem získává puk pod svou kontrolu.
04:33'
Nepřesná střela hráče Jokeritu a puk se odrazil od zadního mantinelu. Jokerit v pásmu...
04:12'
Stále sledujeme svižnou hru nahoru a dolů bez přerušení.
03:39'
Zato soupeř se dokázal usadit na delší dobu v obranném pásmu soupeře. Nahození Holma však nenadělalo žádné nebezpečí pro Kalninše.
03:28'
Jokerit zavezl puk k brance soupeře, ale nedokázal jej udržet a Novgorod se úspěšně osvobodil.
02:30'
První přerušení v první třetině, kdy se hrálo svižně a oba celky se dostávaly do útočných třetin.
01:53'
Janis Kalninš poprvé musel předvést zákrok a úspěšně vyrazil střelu z pravé strany.
01:07'
Nicklas Jensen se snažil o první střelu na branku, ale obránce jeho pokus úspěšně zablokoval.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (D. Kostin) – Barancev (A), Orlov, Volčenkov, Holm, Sergijenko, Korobov, Rodionyčev – Varnakov (C), Miele, Paršin (A) – D. Sjomin, Sabolič, Calof – Šenfeld, Urakov, Markovin – Setdikov, D. Iljin, Šurakov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Lööv, Jensen Aabo, A. Grant, Stollery, Lepistö (C), Kivistö – Pihlström, Niemi, Anttila – Mäki, Manninen, Moses – Nicklas Jensen, Jormakka, Platt – Norman, O'Neill (A), Joensuu (A).

Rozhodčí: A. Gofman, Y. Oskirko – D. Golovlov, A. Savenkov.
Jokerit Helsinky
Jokerit čeká poslední utkání na jeho aktuálním venkovním tripu. Zatím si vede poměrně dobře. V prvním zápase svedl vyrovnanou hru s Nižněkamskem, který nakonec vyhrál v prodloužení (2:1). Následoval zápas se silnou Kazaní, který Jokerit v dobrém závěru třetí třetiny nakonec vyhrál 3:2! Ještě pět minut před koncem zápasu Kazaň držela nadějný výsledek 2:1, avšak Jokerit následně využil jedinou nabídnutou přesilovku v celém zápase a srovnal na 2:2. Vše směřovalo k prodloužení, ale za minutu dokázal Jokerit vstřelit další branku a vyhrál jinak nesmírně vyrovnané utkání.
Nejproduktivnější hráči týmu
J. Norman – 8+6 = 14 bodů
S. Manninen – 7+7 = 14 bodů
B. O´Neill – 3+11 = 14 bodů
Nesmírně vyrovnaná trojice. Avšak Mannine již delší dobu nebodoval a je momentálně, co se týká bodů, v útlumu. O´Neill si připsal v minulém zápase asistenci a potvrdil, že je nejlepším přihrávačem v týmu. Norman pak dával vyrovnávací branku na 2:2 a v dobrém světle se v minulém zápase také ukázal obránce A. Grant, který dal vítěznou branku a připsal si asistenci při vyrovnávací brance Normana. Za zmínku ještě stojí útočník G. Platt, který se zasloužil o jedinou branku s Nižněkamskem a v minulém zápase s Kazaní se podílel na první brance svého týmu. Platt tedy bodoval v posledních dvou utkáních, zaboduje i v tom dnešním?
Torpedo Nižnij Novgorod
Trápící se Novgorod dnes vyzve favorita z Helsinek. Nižnij Novgorod prohrál pět posledních zápasů, ze kterých bral tři body za tři remízy. Jejich šňůra nepodařených výsledků začala na tripu s Jaroslavlí (3:4 po nájezdech), dále prohra na ledě Čerepovce (1:2), Dynamo Moskva (3:4 po nájezdech). A dařit se jim nezačalo ani na domácím ledě – 2:3 po prodloužení se Soči a 1:3 prohra se Spartakem Moskva. I tak Novgorod drží sedmou příčku se ziskem 21 bodů.