KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Magnitogorsk - 21. září 2018   18:00

Novgorod
Novgorod
02:17' Verjajev (Urakov) • 26:53' Verjajev (Žafjarov) • 28:15' Paršin (Galuzin)
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)
Magnitogorsk
09:18' Antipin  (Ellison, Mozjakin) • 27:50' Rasmussen  (Antipin)
Novgorod
Oskirko, Ansons – Judin, Bersenjov
Nagorny Arena, Nižnij Novgorod

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Střely na branku: 35:29
Zásahy brankářů: 26:33
Vyhraná vhazování: 29:30
Hity: 10:9
Trestné minuty: 4:10
Je dobojováno a body zůstávají domácímu týmu. Metallurgu nejde v poslední třetině upřít snaha o vyrovnání, Magnitogorsk byl nebezpečným týmem, jenže Torpedo dnes mělo v brance skvělého Galimova, který svůj tým v krizových okamžicích podržel. Nižnij Novgorod tak zvládl udržet těsný náskok, utkání skončilo výsledkem 3:2.
59:42'
Hosté si ještě berou oddechový čas.
59:42'
Je ale zřejmě po náporu, neboť Alexej Běreglalov podrazil Žafjarova a už sedí na trestné lavici.
59:20'
Hosté jsou v šesti a svírají soupeře v posledních výpadech.
58:58'
Galimov se nyní musel bleskově přesunout ke své pravé tyčce, aby zvládl na poslední chvíli vyrazit prudký švih.
58:27'
Zagidulin se už pomaličku chystal na střídačku, aby mohla začít power-play, jenže se na něj najednou řítil Paršin. Akce gólem neskončila, vhazovat se však bude v pásmu Metallurgu.
57:38'
Hostující Pakarinen se probíjel útočným pásmem, za brankou byl ale přitlačen k mantinelu a o puk přišel.
56:25'
Hosté přečkali i toto oslabení a jsou v plném počtu.
55:46'
Už ne, Barancev pro něj musí až ke Galimovovi.
55:19'
Tvrdá, ale nepřesná rána z pravé strany gólmana Metallurgu neohrozila. Domácí stále drží pásmo.
54:47'
Domácí neudrželi útočné pásmo, musí jej vyklidit a začít znovu.
54:25'
Vylučuje se na straně hostů, Jevgenij Birjukov vyhodil puk do hlediště a dostal dvě minuty za zdržování hry.
53:09'
Matt Bodie jen tak tak udržel puk v útočném pásmu, při ztrátě by hrozil bleskový brejk Metallurgu. Takhle se stále hraje u Zagidulina.
52:07'
Markovin vystihl rozehru Magnitogorsku v jeho pásmu a málem se mu podařilo i ohrozit Zagidulina.
51:48'
Metallurge je nyní v obrovském tlaku, domácí by potřebovali vystřídat.
51:02'
Domácí tým je v plném počtu.
50:47'
Čibisov se nyní ke střele neodhodlal, stejně jako Běreglazov.
50:10'
U Galimova operoval Ellison, střelu z pravého kruhu vyslal i Čibisov, domácí ale i nadále drží těsný náskok.
49:36'
Mozjakin nahodil puk do útočného pásma, za brankou na chvíli zdrželi útok domácí obránci.
49:02'
Metallurg bude hrát přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Dmitrij Sjomin.
48:26'
Korobov pouze nahodil puk na hostující branku, tohle nemělo mnoho šancí na úspěch. Torpedo ale i nadále zůstává v pásmu.
47:17'
Nahození od modré čáry gólmana Galimova trochu vystrašilo, podařilo se mu ale vyrazit do rohu.
46:21'
Žafjarov se chtěl probít do pásma, obránce jej ale nepustil a čistým způsobem jej poslal k ledu.
45:56'
Není to teď kdovíjak akční a pohledný hokej, vidíme spoustu nepřesností.
45:41'
Puk je na střídačce hostujícího týmu, vhazuje se v pásmu u Zagidulina.
44:59'
Po trochu nečekaném odrazu puku se k němu dostal Calof, bleskový výpad skončil nepřesnou ranou.
43:56'
Hosté vyhodili tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění, pro puk pospíchá Žafjarov.
43:13'
Mnoho nescházelo a Paršin vybojoval v útočném pásmu puk. Poté by měli domácí mnoho prostoru pro rychlé zakončení. Obrana Metallurgu ale na poslední chvíli zasáhla.
42:57'
Úspěšný zákrok si připsal i domácí Galimov a to proti Antipinově nahození od modré čáry.
41:59'
Další útočný výpad Torpeda, a opět levou stranou. Nyní byl střelcem Žafjarov, Zagidulin jeho švih přes obránce zvládl zkrotit.
40:59'
Sabolič nezachytil přihrávku na levou stranu, puk pouze odskočil do útočného pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:43.
Čtyřicet minut je za námi a blíže výhře je domácí Torpedo. Rozhodující okamžiky této třetiny se odehrály mezi 27. a 29. minutou, v tomto rozmezí padly všechny tři branky. Jako první se po brejku trefil domácí Danil Varajev a vrátil tak Nižnému Novgorodu vedení. Už za necelou minutu ale srovnal Dennis Rasmussen pohotovou dorážkou Antipinova nahození. To ale nebylo vše, za další 25 sekund skóroval Denis Paršin a od té doby vede Torpedo 3:2. Druhá třetina přinesla aktivnější hru, a to i ze strany Magnitogorsku. Zápas je otevřen, o vítězi není vůbec rozhodnuto!
40:00'
39:25'
Obrovská šance na navýšení náskoku domácích. Metallurg ztratil puk a přišla blesková akce, kdy si na přihrávku najel Galuzin a po naznačení i vystřelil. Zagidulin byl ale nyní na místě a zachránil svůj tým.
39:22'
Domácí Iljin si z rohu vyjel před branku a snažil se zasunout za Zagidulina. Ten byl ale u své tyčky přilepený a zákrokem přerušil hru.
38:48'
Souboj u mantinelu o puk Vereščagin nevyhrál, Torpedo už pospíchá do rychlého kontru.
37:50'
Puk letěl po mantinelu až do pásma Metallurgu, hosté zahajují Denisem Platonovem další útočný pokus.
37:03'
Přechod hostů do útočného pásma byl zastaven hvizdem čárového, Mozjakin byl v postavení mimo hru.
36:33'
Pokusy Metallurgu o rychlé přenesení hry se míjí účinkem, modrou obrannou čáru si domácí velice dobře hlídají.
35:16'
Hosté své oslabení přečkali, Denis Platonov se vrátil do hry.
34:10'
U tyčky číhal Šenfeld a snažil se za gólmana hostů dorazit neposedný puk. Zagidulin ale prostor uzamkl a hru posunul za svou bránu.
33:52'
Hosté se osvobozují, puk letí přes všechny čáry až ke Galimovovi.
33:16'
A může přijít vygradování tlaku, neboť se bude vylučovat. Dvě minuty za podrážení dostal hostující Denis Platonov.
32:55'
A další ošemetný střelecký pokus, nyní od modré čáry. Torpedo je v posledních okamžicích jasně lepší a aktivnější.
32:48'
Od levého mantinelu přilétl na Zagidulina nepříjemný puk, gólman Metallurgu jej pro jistotu přikryl a přerušil hru.
31:31'
Varnakov po svém průniku do útočného pásma nevystřelil, pouze se s pukem dostal do rohu kluziště, kde čekal na najíždějící spoluhráče.
30:51'
Torpedo krouží v útočném pásmu, Zagidulin se má ve svém brankovišti co ohánět.
29:43'
Poslední minuty řádně rozparádily i publikum, to nyní žene své oblíbence na další útočnou zteč.
28:15'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Přestřelka pokračuje! Nahození od modré se ještě k brankáři Zagidulijovi nedostalo, nicméně se puk odrazil na hokejku DENISE PARŠINA a ten jej dokázal dorazit za trochu dezorientovaného gólmana. Zagidulin ještě ukazoval, že byl atakován v brankovišti, gól byl ale okamžitě uznán. Asistence: Vladimir Galuzin.
27:50'
Metallurg právě vstřelil branku!
Už je ale zase srovnáno. Nahození od modré gólman Galimov neudržel, DENNIS RASMUSSEN si přikopl puk na hůl a bleskově jej zblízka dorazil za brankovou čáru. Asistence: Viktor Antipin.
26:53'
Domácí opět vedou. Ellison na útočné modré ztratil puk, vznikl z toho brejk a po Žafjarovově přihrávce se střelou na vyrážečku dnes podruhé prosadil DANIL VERJAJEV. Asistence: Damir Žafjarov.
26:39'
Začal se nám hrát docela akční hokej, oba týmy se pouští do útoku a šancí.
25:54'
Nyní se Torpedo prokombinovalo prakticky až před Zagidulina, ve finální fázi ale Sergijenkovi odskočil puk.
25:11'
Ljubimov přihrával od levého mantinelu na střed, obrana domácích ale tento manévr odhalila a zvládla zastavit.
24:26'
Paršin dostal do jízdy dlouhý pas a už to vypadalo, že po nájezdu do pásma i vystřelí. Švih si ale na poslední chvíli rozmyslel.
23:35'
Hra teď postrádá tempo i pro častá přerušení. Sabolič nestihl vyhozený puk a pískalo se tak zakázané uvolnění Torpeda.
23:20'
Metallurg se na chvíli usadil v útočném pásmu, zakončení v podání Denise Platonova bylo ale sraženo mimo ledovou plochu.
22:49'
Nahození na Zagidulina, domácí opět začínají přidávat na tlaku. Trenér Jandač už na lavičce hostů začíná i zvedat hlas.
21:53'
O něco lépe dopad Sabolič, jeho výpad pravou stranou byl zakončen bekhendovou střelou. Zagidulin puk skryl ve svých chráničích.
21:35'
Holm s pukem na holi pouze vjel do pásma, dál se nedostal.
20:59'
Úvod druhé třetiny se nese v opatrném duchu, hraje se bez střel.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:50.
Je za námi první třetina, do které domácí hokejisté vstoupili velmi aktivně a soupeře dlouho nepouštěli k pořádné akci. Vytěžili z toho i vedoucí gól, kdy se po rychlém přechodu do útoku prosadil Danil Verjajev. Až poté se ke slovu dostal i Mettalurg a i hosté se dočkali gólu. V přesilové hře byl na správném místě Viktor Antipin a střelou z mezikruží srovnal na současných 1:1.
20:00'
19:51'
Ještě jednu střelu vyslal domácí Verjajev, bylo to ale spíše na náhodu. Zagidulin a jeho spoluhráči neměli problém situaci vyřešit.
19:13'
Sledujeme nyní chybné rozehrávky z obou stran, hra se odehrává převážně ve středním pásmu.
18:04'
Ten nyní zesílil, když rozhodčí vyhození domácích jako zakázané uvolnění posoudili. Hra míří ke Galimovovi.
17:19'
Puk letěl až ke Galimovovi, o zakázané uvolnění se ale nejednalo. Divákům se předváděná hra posledních minut moc nezamlouvá a je slyšet už i pískot.
16:24'
Další zákrok už rozhodčí nepískali, byť u brankoviště hostů došlo k celkem hraničnímu souboji.
16:01'
Mozjakin se vrátil do hry, Metallurg je v plném počtu.
15:25'
Nyní Barancev prováhal nejlepší okamžik na střelu a musel přihrávat. Puku se ale zmocnili hosté a vyhodili.
14:46'
Barancev vyslal na hostující branku několik pokusů, ani jeden ale Zagidulina nepřekvapil. Ten předvedl i zákrok vleže na hranici svého brankoviště.
14:01'
Hra v pěti nám ale moc dlouho nevydržela, neboť na trestnou lavici zamířil hostující Sergej Mozjakin za nedovolené bránění.
13:32'
A je to tak, Metallurg hraje v plném počtu.
13:20'
Nyní se hráči Torpeda nemohou vymotat z rohu kluziště, přesilovka se pomaličku chýlí ke svému konci.
12:05'
Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Barancev, jeho dělovka ale byla hosty sražena. Poté Metallurg vyhodil přes všechny čáry.
11:32'
Dvě minuty za držení dostal Ivan Vereščagin.
10:55'
Zase se hraje u branky hostů, navíc se bude vylučovat. Torpedo má ponechanou výhodu.
09:50'
Už se ale zase hrálo před Zagidulinem a ten se musel bleskově přemisťovat, aby neinkasoval po střele z levého kruhu.
09:18'
Už je ale srovnáno. Přesilovková kombinace pokračovala, zleva přihrál mezi kruhy Ellison a zcela zapomenutý VIKTOR ANTIPIN střelou z první propálil Galimova – 1:1. Asistence: Matt Ellison, Sergej Mozjakin.
08:59'
Čibisovův švih skončil na obráncích, Galimov zasahovat nemusel.
08:28'
Je tu první vyloučení, Stanislav Galimov si při závaru před vlastním brankovištěm srazil masku z hlavy, jenže rozhodčí stál hned u něj a udělil mu dvouminutový trest za zdržování hry. Trest odpyká Denis Paršin.
07:45'
Nyní se v útočném pásmu navíc srazili Timkin s Rylovem, druhý jmenovaný vypadal dost otřeseně. Už je ale na nohou a míří na střídačku.
07:32'
Hráči Metallurgu mají zatím docela problém vůbec zpracovávat přihrávky, o kloudné akci nemůže být řeči.
06:47'
Přes obránce přilétla tvrdá Sergijenkova rána na Zagidulina, ten neměl kdovíjaký výhled, ale zvládl puk vytěsnit mimo své brankoviště.
05:34'
Galuzin využil volnějšího prostoru a rychle se přesunoval do útočného pásma. Na modré čáře ale ztroskotal.
04:25'
Obrana Torpeda si ale musí dávat pozor v obraně, nyní byl Galimov vystaven Rasmussenově ataku z pravé strany. Puk vyrazil.
03:55'
Magnitogorsk je v úvodu hodně zaskočen, domácí tým si na ledě dělá prakticky co chce. Znovu se hraje u Zagidulina.
02:17'
Tak tohle je rychlý úvod ze strany domácích. Po přechodu do útoku přišla přihrávka doleva na hbitého DANILA VERJAJEVA, ten přebruslil obránce a zavěsil nad Zagidulinovu vyrážečku – 1:0. Asistence: Kirill Urakov.
01:48'
Hosté vyhodili přes všechny čáry, je z toho zakázané uvolnění a vhazovat se bude u Zagidulina.
01:22'
Holm pouze nahodil puk do rohu v pásmu Metallurgu, zde pak o něj probíhá úporný boj.
00:35'
Domácí Galimov má za sebou první úspěšný zákrok, vhazuje se po jeho pravé ruce.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (D. Kostin) – Orlov, Barancev (A), Holm, Bodie, Sergijenko, Korobov, Rodionyčev – Paršin, Galuzin (A), Varnakov (C) – Sabolič, D. Iljin, Šenfeld – Žafjarov, D. Sjomin, Calof – Jesajan, Markovin, Urakov – Verjajev.

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (Košečkin) – J. Birjukov (A), Běreglazov, Antipin, Rylov, Vereščagin, Matuškin, Zajcev – Pakarinen, Ellison, Čibisov – Mozjakin (C), Rasmussen, Kaletnik – Varfolomejev, Ljubimov, Jazkov – Platonov, Platonov, Několenko – Timkin (A).

Rozhodčí: Oskirko, Ansons – Judin, Bersenjov.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas může začít.
Metallurg Magnitogorsk

Hosté jsou na tom bodově stejně, také mají deset bodů a jsou na čtvrté příčce Východní konference. Tým střídá lepší výkony s těmi horšími, naposledy platila ta horší varianta. Metallurg se představil na půdě Jokeritu a prohrál 5:3. Magnitogorsk sice vedl po gólu Pakarinena, pak se ale Helsinky prosadily čtyřikrát v řadě a hosté se dostali ke slovu až poté. Wolski a Ljubimov snížili na rozdíl jediné branky, to už ale bylo vše. Naopak se v závěru trefil domácí Niemi a helsinské uklidnil.

Torpedo Nižnij Novgorod

Domácí tým je po osmi odehraných zápasech na pátém místě Východní divize se ziskem deseti bodů. Dnes bude chtít tým napravit zaváhání z posledního utkání, když na domácím ledě podlehl Kazani 2:4. Iljin sice ještě zvládl zareagovat na úvodní gól Michejeva, ale druhá trefa Torpeda přišla až za stavu 1:3, prosadil se Miele a jak se později ukázalo, byl to poslední gól Nižného Novgorodu. Kazaň poté ještě skórovala v poslední minutě a upravila na konečných 2:4.

Nižnik Novgorod – Astana 6:5 pp
Ufa – Nižnij Novgorod 4:3
Astana – Nižnij Novgorod 4:1
Novosibirsk – Nižnij Novgorod 2:3
Nižnij Novgorod – Kazaň 2:4
Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Torpedo Nižnij Novgorod a Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.