KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Soči - 11. října 2018   18:00

Soči
36:23' R. Rosén  (Archipov) • 39:08' Kapustin   • 62:07' R. Rosén  (Auvitu, O'Dell)

Vhazování – 32:39.
Je dobojováno! Dnešní utkání nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém uspělo Soči. Napomohlo tomu vyloučení domácího forvarda Galuzina, který ale musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Nutno dodat, že jsme sledovali celkem vyrovnané utkání, které bylo bohaté na vyložené šance. Nakonec jsme viděli pět branek, avšak brankáři obou celků podali velice zodpovědný výkon. Soči bylo v dnešním utkání mírně aktivnější, za což si odváží dva body.
62:07'
Soči právě vstřelilo branku!
Je hotovo, hosté totiž využili přesilovou hru! Rykov si vyměnil pozice s protihráčem, poté vymyslel přihrávku na Auvita, jehož rána nadělala brankáři natolik velké problémy, že se puk odrazil k volnému ROBERTU ROSÉNOVI, který už měl lehkou práci.
Asistence: Yohann Auvitu, Eric O'Dell.
61:22'
Hokejisté Soči se dlouho ke střele neměli, nakonec to pořádnou dělovkou zkoušel finský obránce Jokipakka, který nastřelil pouze protihráče.
60:45'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Vladimir Galuzin – 2 min., sekání).
60:45'
Prodloužení začalo hodně opatrně. Do útočného pásma nejprve zavítal Paršin, který si ale neporozuměl s Galuzinem. Nyní uháněl sám na bránu Rosén, který byl ale faulován.
60:01'
60:00'
59:15'
Od pravého kruhu to zkoušel Paršin, který ale nenašel cestičku do brány. Hosté opět vyhodili kotouč, do konce základní hrací doby už moc nezbývá.
58:15'
Torpedo hraje přesilovou hru hodně opatrně. Nyní musel Šikin zasahovat, avšak se nejednalo o nic nebezpečného. Posléze Soči vyhodilo puk na druhou stranu.
57:25'
Vyloučení v týmu HK Soči (Robert Rosén – 2 min., nedovolené bránění).
57:24'
Rosén nejprve napálil pouze tyč, poté neubrzdil svoje brusle a narazil do brankáře, za což si vysloužil dvě minuty. Velká šance pro domácí.
57:22'
Makarenko nabral rychlost, díky které se dostal až za všechny protihráče. Poté se ale zjevil příliš blízkosti Šikinovi, kterého logicky nepřekonal.
56:43'
Setdikov se nyní dostal do volnějšího prostoru, zpětnou přihrávku ale nedokázal procedit na Saboliče. Na druhé straně musel opět zasahovat Tichomirov.
55:25'
Soči to opět muselo zkoušet až od vlastní brány, Vorobjov se ale k rozehrávce dlouho neměl. Nakonec si výborně počínal domácí Sergijenko.
54:04'
Tichomirov nyní vyrazil střelu od modré čáry pouze před sebe, kde se s dorážkou snažil uspět Collins. Domácí brankář byl i v tomto případě úspěšný.
53:23'
Soči se tato přesilová hra příliš nedaří. Hosté se sice dostali do útočné třetiny, dlouho ale nepřišla žádná střela. Nakonec vedle brány pálil Jokipakka.
52:06'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., hákování).
52:02'
Těžko říct, co nyní zabránilo gólu. Žafjarov totiž obdržel přihrávku proti hokejkce, jeho rána dosti možná orazítkovala horní konstrukci hostující brány.
51:25'
Makarenko se nám po delší době připomněl, jeho rychlé nohy nabraly pořádnou rychlost, domácí forvard ale i přesto trefil pouze clonícího soupeře.
49:04'
Velice pohotovým zakončením to zkoušel Barancev, který zkusil své štěstí ihned po přejetí modré čáry. Šikin raději podržel puk ve své výstroji.
48:19'
Galuzin to nemyslel vůbec špatně, jeho střílená přihrávka nakonec prosvištěla kolem brány. Posléze se hrací předmět dostal na hostující střídačku.
47:43'
Ihned po vhazování to zkoušel Auvitu, který ale od levého kruhu naprosto minul branku. Posléze se Tichomirov blýskl proti šanci Bočarova.
46:22'
První formace Soči se dostalo do nepříjemného obležení, ze kterého nakonec vyšla jako vítěz. Postaral se o to Rosén, jenž vyvezl puk do bezpečí.
45:25'
Sergijenko chyboval na modré čáře, neboť jeho přihrávku zablokoval jeden z protihráčů, který ale nezvládl přechod do útočné třetiny. Hosté museli vyklidit pásmo.
44:15'
Novgorod je nyní na koni, jenomže přes dobrou obranu soupeře, se nemůže k ničemu dostat. Běloruský obránce Korobov rozjíždí další výpad.
43:33'
Předávka do druhé vlny na Žafjarova směřovala do velice přehuštěného prostoru, domácí forvard se musel vracet až za vlastní svatyni.
42:37'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Domácí si připravili hodně rychlou odpověď! Nejdříve ihned po vhazování vypálil Šenfeld, který trefil pouze vyrážečku brankáře. Jako první se k puku dostal DAMIR ŽAFJAROV, který z nulového úhlu procedil puk přes brankáře Šikina, který rozhodně nemá čisté svědomí.
Bez asistence.
42:18'
Volčenkov ještě zachytil puk před modrou čárou, následně nebezpečně nahazoval před branku, kde se utvořil menší závar, branku jsme ale neviděli.
41:24'
Ščitov se neohroženě podíval až do útočné třetiny, odkud zkoušel štěstí z velké vzdálenosti. Domácí brankář se pochopitelně nenechal zaskočit.
40:15'
Třetí třetinu zahájili lépe hokejisté Novgorodu, kteří opět zvítězili na úvodním vhazováním. Posléze se puk přesunul za branku, kterou střeží Tichomirov.
40:01'
Střely celkem: 19 – 26
Hokejisté Torpeda absolutně nezvládli koncovku druhé třetiny, ve které si nechali vstřelit dvě branky, čímž se tak dostali do nepříjemné pozice. Novgorod se před startem poslední periody nachází v jednobrankovém manku, což ale nemusí být složitý úkol. Druhá třetina nám nabídla celkem atraktivní podívanou, směrem dopředu bylo opět nebezpečnější Soči, které ale dlouho nemohlo najít recept na brankáře Tichomirova.
40:00'
39:08'
Hosté se přeci jenom dočkali druhé branky! Jokipakka dlouho váhal s přihrávkou, nakonec se mu podařilo procedit puk mezi kruhy, kde se nacházel KIRILL KAPUSTIN, který nejprve orazítkoval tyč, posléze ale zasunul puk do prázdné brány.
39:04'
Konečně dobře sehraná přesilová hra. Rosén tak dlouho čekal, až nakonec našel volného Kapustina, který z první trefil pouze výstroj Tichomirova.
38:20'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jurij Sergijenko – 2 min., nedovolené bránění).
38:18'
Jokipakka dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec jí naprosto zpackal. Ani Torpedu ale nevyšla útočná akce, vše končí zakázaným uvolněním.
37:17'
Makarenko tentokráte neuspěl na vhazování, i tak se jeho celek nastěhoval do útočné třetiny, kde se ale k ničemu nedostal. Na druhé straně mířil vedle brány Bočarov.
36:23'
Hosté se konečně dočkali, stav je tak opět srovnaný! Torpedo přečkalo dvě vyložené šance, nicméně k puku se dostal Archipov, který pod sebou našel ROBERTA ROSÉNA. Švédský centr zvedl puk nad ležícího Tichomirova, který v tuto chvíli neměl sebemenší šanci.
Asistence: Dmitrij Archipov.
36:05'
Z druhé vlny si na přihrávku sjel obránce Barancev, jehož zablokovaná rána div neskončila až v síti. Posléze tentýž hráč pálil opět od modré čáry, tentokráte vedle brány.
35:12'
Soči je v posledních vteřinách nesmírně nebezpečné. Nejprve se neprosadil Šmeljov, posléze ve vynikající příležitosti neuspěl ani Collins.
34:31'
Na též straně se hodně srdnatě probíjel do zakončení Polunin, který ale nevyzrál na Tichomirova. Domácí brankář okamžitě sevřel puk ve své výstroji.
33:45'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jegor Rykov – 2 min., nedovolené bránění).
33:14'
V poslední době jsme sledovali velkou řadu přerušování. Nyní to přes celou délku hrací plochy zkoušel Jokipakka, jenž ale nenašel rozjetého Polunina.
32:22'
Francouz Auvitu se opět dostal do útočného pásma, odkud spíše jen nahazoval na bránu. Tichomirov jeho střelu celou dobu viděl, vhazovat se bude po jeho pravici.
32:04'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Ščitov – 2 min., hrubost).
30:01'
Ani Torpedu se přesilová hra příliš nedaří, zatím se nedostalo k ničemu vážnějšímu. Naopak soupeř snad třikrát vyhodil puk až za branku soupeře.
29:15'
Makarenko celkem snadným způsobem zajel až k modré čáře, kde si pokoušel narazit s Žafjarovem. Druhá přihrávka ale směřovala vedle hokejky.
28:09'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
28:05'
Auvitu poslal na bránu velice nebezpečnou střelu, která málem skončila v bráně. Posléze další střela hrála do karet jednomu z domácích, jenž málem uspěl tváří v tvář Šikinovi.
27:33'
Obránce Jokipakka rozjížděl další útočnou akci až od své branky. Nakonec se k puku dostal kolega Rosén, který s ránou příklepem rovněž neuspěl.
26:17'
Úvodní přesilová hra pro Soči se zatím moc nedaří. Ščitov sice z první přihrával na druhou stranu na Roséna, jeho nahrávka ale byla příliš čitelná.
25:56'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Philip Holm – 2 min., držení).
25:10'
Šikin musel zasahovat proti prudkému projektilu, který vyrazil pouze před sebe. Tam číhal pozorný Bočarov, jenž na druhé straně trefil pouze protihráče.
24:20'
Archipov operoval za bránou soupeře, kde byl dosti možná faulován. Rozhodčí nakonec pustil hru, útočník O'Dell ale mířil pouze do ochranné sítě.
23:15'
Sudí nyní pustil celkem jasný icing, Soči to moc do karet nehrálo. Jako první byl u hracího předmětu Orlov, který nahazoval pouze do výstroje.
22:40'
Mosaljovovi se nepodařilo přetlačit domácího Holma, což nemuselo tolik vadit. Soči se i přesto usadilo v útočné třetině, Chlopotov se ale ke střele nedostal.
21:18'
Jokipakka si pokoušel obhodit Makarenka, což mu vyšlo tak napůl. Jako první byl u puku domácí Varnakov, jenž pořádně zaměstnal Šikina.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyznělo lépe pro domácí hráče, konkrétněji se na buly prosadil Galuzin, který okamžitě předal puk Barancevovi.
20:01'
Střely celkem: 9 – 12
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla jedinou branku, o kterou se postaral domácí útočník Sabolič. Mimo jiné sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, avšak oba celky jsou také hodně nepřesné. Směrem dopředu je lehce aktivnější Soči, které neustále naráží na pozorného Tichomirova. Torpedo dlouho hledalo ten správný herní rytmus, napomohla tomu až vstřelená branka.
20:00'
19:12'
Úvodní formace Soči nyní zatlačila soupeře, avšak Tichomirov si dlouho žádný zákrok nepřipsal. Poté to ještě zkusil Polunin, jehož rána byla zablokována do ochranné sítě.
17:20'
Najednou jsou domácí hráči mnohem aktivnější, soupeře inkasovaná branka zřejmě zaskočila. Iljin mohla zbytečně hledal obsazeného kolegu.
16:11'
Domácí se dostávají do vedení! Torpedo se nyní usadilo v útočné třetině, posléze Setdikov předal lépe postavenému Mielemu, který nezmatkoval, naopak ještě našel zcela osamoceného ROBERT SABOLIČ, který bezpečně zamířil do prázdné brány.
Asistence: Andy Miele, Nikita Setdikov.
15:23'
Ščitov nyní zbytečně nic nevymýšlel, naopak nahodil puk podél mantinelu, kde ale nestál žádný ze spoluhráčů. V tuto chvíli sledujeme hodně hluchou pasáž.
14:02'
Až nyní si do zajímavé šance nabruslil Makarenko, který ale z první úplně přestřelil. Šikin nemusel zasahovat, naopak tu máme další komerční přestávku.
13:10'
Novgorodu se zatím přesilová hra nedaří dle představ. Galuzin předal od mantinelu na Šenfelda, před kterým včas zasáhl obětavý protihráč.
12:33'
Domácí sice neuspěli na buly, i tak si ale vybojovali útočnou třetinu. Poté se ale k puku dostal O'Dell, který svůj únik zakončil pouze do betonu brankáře.
11:52'
Vyloučení v týmu HK Soči (Kirill Vorobjov – 2 min., podrážení).
11:15'
Posléze se Rosén prohnal až do útočné třetiny, kde ale opět nedokázal předat lépe postavenému O'Dellovi. Útočný výpad Soči je tak u konce.
10:20'
Soči je zatím směrem dopředu mnohem nebezpečnější. Nyní dostal nabito finský obránce Jokipakka, který bohužel pro svůj celek zamířil pouze do lapačky brankáře.
09:36'
Polunin si počkal na puk u pravého kruhu, poté si ale vybruslil z přijatelné pozice na střelu. Torpedu se nedaří založit útočná akce po levé straně.
08:14'
Soči zatlačilo svého soupeře. Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Ščitov, který mířil pouze vedle brány. Posléze na ledovou plochu zavítaly druhé formace.
07:01'
Snadná práce pro domácího brankáře, který bezpečně skryl střelecký pokus od levého kruhu. Následovat bude komerční přestávka a poté vhazování před Tichomirovem.
06:13'
Zničehonic si mezi kruhy nabruslil Bočarov, který byl na puku zcela sám. I přesto střela příklepem orazítkovala zadní mantinel za Tichomirovem.
05:07'
Na druhé straně to hostům nevyšlo směrem dopředu, jako první se to útočné třetiny dostal Bočarov, který byl ale vystaven do ofsajdu.
04:14'
Torpedo se opět usadilo v útočné třetině, tentokráte před brankou číhal Varnakov, kterému se nepodařilo tečovat nahození od modré čáry.
03:42'
Iljin si nabruslil do zajímavé šance, nakonec se mu ale nepodařilo překonat ležícího Šikina. Soči ustálo první slibnou příležitost soupeře.
02:30'
Rykov si dal s rozehrávkou hodně načas, nakonec se mu podařilo rozehrát kolem napadajícího Saboliče. Posléze si svůj první zákrok připsal Tichomirov.
01:25'
Na opačné straně operoval za bránou Archipov, který ale nepřihrál přesně na Roséna. Rychlý útok v podání domácích překvapivě neskončil icingem.
00:10'
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí, kteří ihned zavezli kotouč do útočné třetiny. Paršin se ale k žádnému zakončení vůbec nedostal.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (D. Kostin) – Orlov, Barancev (A), Holm, Sergijenko, Korobov, Volčenkov, Rodionyčev – Varnakov (C), Galuzin (A), Paršin – Miele, Sabolič, Setdikov – Šenfeld, Makarenko, Žafjarov – Verjajev, D. Iljin, Urakov.

HK Soči: Šikin (Barulin) – Ščitov (C), Jokipakka, D. Musin, Auvitu, K. Vorobjov, Rykov, Alexandrov – Archipov, R. Rosén, O'Dell – Šmeljov, Collins (A), Polunin – Bočarov, Chlopotov, Mosaljov (A) – Starkov, Točickij, Kapustin.

Rozhodčí: Cyplakov, Gusev – Šadrin, Smirnov.
HK Soči
(6 výher, 10 porážek – 16 bodů)

Na opačné straně se nachází Soči, které se rovněž nachází na šesté pozici, avšak v opačné konferenci. Soči k tomuto postavení potřebovalo pouze šestnáct bodů, což je o čtyři body méně, než jeho dnešní protivník. Hostující tým dnešního střetnutí se rovněž nepotýká s oslnivou formou, prohrálo tři z posledních čtyř zápasů. Poslední utkání nám nabídlo velice vyrovnanou bitvu, nakonec se po nájezdech radoval tým Viťazu. Soči se nepotýká s kladnou statistikou, neboť inkasovalo více branek než vstřelilo. To se pochopitelně promítá také na bodování jednotlivých hráčů, neboť nejproduktivnější hráč má pouze osm kanadských bodů, což je třináctibodové manko na prvního Vidella z Rigy.
Torpedo Nižnij Novgorod
(9 výher, 6 porážek – 20 bodů)

Hokejisté Novgorodu se po patnácti odehraných zápasech nacházejí na sympatické šesté pozici výhodní konference. Torpedo se ale v posledních zápasech nenachází v dobrém rozpoložení, prohrálo totiž ve třech po sobě jdoucích utkáních. Nejprve Novgorod dvakrát prohrál na nájezdy, posléze přišla velice těsná prohra proti Čerepovci. Torpedo patří k lépe střílejícím celkům celé soutěže, doposud nasázelo hned 48 branek, na druhou stranu inkasovalo podobné množství, konkrétněji jsme u čísla 43. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku a zároveň osmnáctým v celé tabulce bodování je ruský forvard Galuzin, jenž má na kontě 14 bodů, druhým v pořadí je další Rus, tentokráte se jedná o Paršina.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! KHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat moskevské derby mezi Torpedo Nižnij Novgorod a HK Soči.