KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Spartak Moskva - 13. října 2018   16:05

Novgorod
Novgorod
10:40' Makarenko (Barancev)
1:3
(1:2, 0:0, 0:1)
Spartak Moskva
07:29' Kosov   • 11:15' Grigorev  (Daugavinš, R. Hanzl) • 51:33' Daugavinš  (Filatov, R. Hanzl)
Novgorod
Odinš, Birin – Gordenko, Zacharov.
Nagorny Arena, Nižnij Novgorod

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný a ničím nerušený zbytek víkendu. Na počtenou!
První třetina nabídla tři góly, přičemž první z nich padl po úniku Jaroslava Kosova v osmé minutě. Ve vlastním oslabení následně vyrovnal Makarenko, velmi rychle poté však vedení Spartaku vrátil zpět Grigorev. Ve třetí části pak vítězství Moskvanů pojistil Kaspars Daugavinš. Za zmínku stojí také výborný výkon Julia Hudáčka, který na dnešním úspěchu svého celku nese nemalý podíl.
V Nagorny Areně je dohráno, hokejisté moskevského Spartaku domácím uštědřili lekci z produktivity a po vítězství 3:1 si z novgorodského ledu odváží dva body. Jejich vítězství není úplně zasloužené, tak to ovšem občas v hokeji bývá.
Československá stopa
Robin HANZL (SPM) – 0+2, 2 střely, ice-time 19:34
Julius HUDÁČEK (SPM) – 36 zákroků; 97,3% úsp.
59:49'
Holm sbírá kotouč za vlastní brankou, většina fanoušků už pomalu ale jistě opouští ochozy. O vítězi zápasu je definitivně rozhodnuto.
58:58'
Domácí jsou před soupeřovou klecí jako přikovaní a snaží se jí co možná nejčastěji ostřelovat, většina jejich pokusů ale míří mimo tři tyče.
57:57'
Prudká rána z vysokého úhlu se neujala, od Hudáčkovy výstroje se pryž navíc odrazila až za modrou čáru a domácí tak musí z pásma ven.
57:11'
Domácí už nemají co ztratit, Kostin opouští brankoviště a Novgorod tak zkusí své štěstí v power-play!
56:51'
Průběh hry nyní přerušuje domácí ofsajd. Hokejistům Torpeda zbývá na vyrovnaní něco málo přes tři minuty, berou si time-out.
55:49'
Nižnij Novgorod si nevede nejlépe, v přesilovce toho moc kloudného nevymyslel. Vše zatím nasvědčuje tomu, že si body dnes na své konto připíše Spartak.
54:54'
Paršin pronesl pryž dopředu a přenechal jí Volčenkovovi, pobyt domácích v útoku ale neměl dlouhého trvání. Moskva je velmi rychle vyhnala ven.
53:52'
Střelec poslední branky Spartaku jde ven. Kaspars Daugavinš (SPM) si za hákování od sudích vysloužil menší trest, Torpedo má šanci snížit.
52:48'
Hosté velmi rychle rozebrali domácí ofenzivní tažení a nyní sami vyráží dopředu. Uvidíme, zda-li se jim Kostina povede překonat i počtvrté.
51:33'
Spartak právě vstřelil branku!
Tak tohle si novgorodská obrana za rámeček rozhodně nedá, soupeř se totiž už podruhé v zápase prosadil z úniku! Kostina úspěšně překonal lotyšský útočník KASPARS DAUGAVINŠ, Sergijenko ho dojížděl jen marně. Asistence: Nikita Filatov, Robin Hanzl.
50:58'
Robin Hanzl byl sám v mezikruží, nepodařilo se mu však zachytit výbornou nabídku od jednoho z hráčů Spartaku a nakonec jen promáchl.
49:57'
Danil Verjajev projel do útoku po křídle a hladce si najel až před brankoviště, z výborné pozice ale zakončil úplně mimo svatyni.
48:57'
Moskevským se podařilo dostat na kotouč a obratem jej vyhodit přes všechny čáry, domácí se tak pro pryž musí vracet až za vlastní klec.
47:59'
Před Hudáčkovou klecí zavládl naprostý chaos, maskovaný muž v hostujícím brankovišti byl nakonec nucen zasáhnout hokejkou.
47:42'
Spartak půjde do čtyř. Vladislav Provolněv (SPM) teď rozjetého protihráče zastavil hákem a půjde za to na dvě minuty pykat na trestnou lavici.
47:21'
Holmovu pozemní střelu se snažil mezi tři tyče tečovat jeden z jeho spoluhráčů, pryž však nakonec jen těsně minula levou tyč branky.
45:57'
Sabolič se snaží setřást jednoho z protihráčů, který se mu nalepil na paty. Slovinský forvard teď kličkuje s kotoučem za domácí brankou.
44:49'
Sergijenko sbírá kotouč na své části ledové plochy a snaží se jej nějak pronést do útoku, dravý útok Spartaku mu ale pořádně znepříjemňuje život.
43:57'
Filatova o pryž obral Varnakov a bez váhání vyrazil dopředu, těsně po přejetí modré čáry ho ale ozbrojili dva obránci moskevského celku.
43:16'
Enver Lisin nahodil kotouč za domácí branku, kde si ho na svou hůl bere jeden z jeho spoluhráčů. Spartak se usazuje před soupeřovou klecí.
42:20'
Atak domácích střídá protiútok Torpeda a naopak. Teď své stěstí zkusil Ilja Zubov, ani on ale nezvládl pryž propasovat za Denise Kostina.
41:05'
Na druhém konci ledu se teď chtěl prosadit Andy Miele, střela od modré čáry ale Hudáčka vůbec nezaskočila a slovenský gólman tak zakročil včas.
40:22'
Do slušné šance se hned v úvodu třetiny dostal Chochlačov, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti brankoviště ale postrádalo dostatečnou razanci.
40:01'
Po druhém dějství platí v Nagorny Areně stejný stav jako po tom úvodním, po čtyřiceti minutách má ke dvěma bodům blíže celek z ruské metropole. Torpedo mělo sice většinu třetiny na ledě převahu, nicméně stále se mu nedaří najít recept na výborného Hudáčka.
39:56'
Perioda se dohrává před domácí brankou, hokejisté Torpeda ale protihráčům šlapou na paty a nepouští je do lepších střeleckých pozic.
38:58'
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta, oba celky už by potřebovaly pauzu. Ani jeden z nich teď evidentně nehraje úplně na sto deset procent.
37:58'
Přesně teď nemířil ani jeden z Moskvanů, jehož rána od modré čáry rozvlnila ochrannou síť nad domácí brankou. Dvě minuty před koncem se bude vhazovat před Kostinem.
36:47'
Prudká dělovka Antona Volčenka šla mimo branku, horní tyč minula o dobrých několik desítek centimetrů. Spartak se následně snaží proniknout dopředu.
35:58'
Hudáček musí být neustále ve střehu, hraje se stále hlavně před jeho svatyní. Obrana Spartaku ale Torpedo do větších šancí nepouští.
34:44'
Na konci rychlé série přihrávek stál Sjomin, který se pokusil doklepnout pryž za Hudáčka. Bezúspěšně. Hosté jsou stále ve vedení.
33:26'
Nižnij Novgorod čeká další hra v početní výhodě. Dvouminutový trest za nedovolené bránění si jede odsedět Ben Maxwell (SPM).
33:23'
A další zákrok, tentokrát proti zakončení Denise Šurakova. Slovenský strážce moskevské svatyně teď drží svůj celek nad vodou.
32:45'
Dalším pánem na holení byl teď kapitán Varnakov, jehož střelu výborný Hudáček zastavil bez větších obtíží. Torpedo je momentálně aktivnějším celkem na ledě.
31:43'
Jako blesk z čistého nebe se před domácí klecí zjevil Makarenko, jehož zakončení Hudáček vykryl s notnou dávkou štěstí!
31:08'
Výpad exsparťana Saboliče vypadal nebezpečně, sudí jej ovšem hvizdem píšťalky přerušují – ofsajd. Za chvilku se tak bude vhazovat u modré čáry.
30:16'
Nepřesná nahrávka ukončuje ofenzivní tažení domácích, na puk se dostává Dmitrij Kalinin. Ten s ním manévruje ve středním pásmu ve snaze prorazit vpřed.
29:46'
Momentálně se hraje hlavně ve středním pásmu, ani jednomu celku se nedaří si na delší dobu zkrotit neposedný kotouč. Ten tak mění majitele dost často.
28:11'
Moskva bude muset na přesilovkách ještě zapracovat, dnes si v nich počíná naprosto tragicky. Vůbec se jim nedaří dostat domácí pod tlak.
27:11'
Z hranice útočného pásma se ozval Jevgenij Kulik, jehož nahození vykryl Denis Kostin ramenem. K odražené pryži se následně dostávají hráči Spartaku.
26:30'
Sotva jedno oslabení skončilo, další začíná. Torpedo tentokrát špatně střídalo, dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů odsedí Denis Paršin (NNO).
25:27'
Spartak až na druhý pokus zamáčkl svého soupeře do jeho obranné třetiny a rozjel kombinaci. Ke střeleckému pokusu se zatím nedostal.
24:22'
Dvířka domácí trestné lavice se opět otevírají, tentokrát jde ze hry ven Denis Šurakov (NNO). Sudí mu za okaté držení udělili menší trest.
24:04'
Své štěstí teď z velké vzdálenosti zkusil Volčenkov, Hudáček byl ovšem na svém místě i tentokrát a Spartak je tak stále ve vedení.
23:33'
Kosov uchránil kotouč před dotěrnými protihráči a předal ho Kutějkinovi, jehož střela z prostoru pro vhazování skončila ve výstroji domácího gólmana.
22:25'
Makarenko nic neřešil a okamžitě po přejetí modré čáry vypálil, Hudáček na prudkou ránu zareagoval zákrokem vyrážečkou. Už dlouho se hraje bez přerušení.
21:28'
Za hostující klecí probíhá tahanice o pryž, do které je zapojeno hned několik borců z obou celků. Uvidíme, kdo si kotouč nakonec odveze.
20:42'
Úvod druhé periody je pomalejší, žádnou větší šanci jsme zatím neviděli. Ani jeden z gólmanů snad dosud nemusel zasahovat.
20:01'
Po první třetině vede v Novgorodu Spartak, který bídnému vstupu do utkání navzdory otevřel v osmé minutě skóre po úniku Jaroslava Kosova. Torpedo pak odpovědělo ve vlastním oslabení trefou Makarenka, nicméně stále trvající přesilovou hru nakonec využil Grigorev a přesnou ranou z mezikruží vrátil svému celku vedení. V závěrečných minutách periody jsme sledovali vyrovnanou hru, o vítězi ještě není ani zdaleka rozhodnuto.
19:57'
Proti slabšímu projektilu Dmitrije Sjomina předvedl Hudáček rutinní zákrok betonem, v první třetině se toho už moc zajímavého asi nestane.
19:03'
Odpískáno první zakázané uvolnění dnešního utkání, na svědomí ho mají domácí. Hra se tak aspoň na malý moment přesune do jejich třetiny.
18:23'
Julius Hudáček se rozhodl před najíždějícími protihráči raději schovat pryž pod lapačku a přerušit tak průběh hry. Minutu a půl před koncem se tak bude vhazovat po jeho levici.
17:39'
Spartak se dostal do přečíslení tři na dva, zakončující Lisin trefil Kostinův beton. Úspěchem neskončil ani následný protiútok Novgorodu.
16:33'
Z mezikruží se i přes dva bránící protihráče dostal ke střele jeden z Moskvanů. Ten ovšem nemířil úplně přesně a kotouč tak jen orazítkoval plexisklo.
15:15'
Robert Sabolič projel soupeřovou obranou jako nůž máslem a z prostoru pro vhazování zakončil, Hudáček byl jeho pokusu připraven čelit a vyrazil.
14:21'
Moskevský výpad dopředu nyní brzdí postavení mimo hru, Chochlačov se při přejezdu modré poněkud unáhlil. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
13:29'
Michail Grigorev drží kotouč za svou klecí a čeká, až na led naskočí čerstvá lajna Spartaku. Hosté se následně pokusí o další výpad před Kostinovu klec.
12:35'
Zápas zatím slušně zaplněnou Nagorny Arenu rozhodně nenudí, k vidění je teď jedna akce za druhou. Častěji se v útoku ocitá domácí Torpedo.
11:15'
...a Moskva si rázem bere vedení zpět na svou stranu! Jejím hráčům se konečně podařilo na delší dobu usadit před Kostinem a hned je z toho gól, z mezikruží se prosadil MICHAIL GRIGOREV. Přesilovka tak nevyužita nezůstane. Asistence: Kaspars Daugavinš, Robin Hanzl.
10:40'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Spartak si v přesilovce počíná naprosto tragicky, Novgorod ve vlastním oslabení vyrovnává! Z bezprostřední blízkosti brankoviště za Hudáčka kotouč procpal PAVEL MAKARENKO. Začínáme tak zase od začátku. Asistence: Denis Barancev.
09:33'
Hosté mají skvělou příležitost svůj náskok rychle zvýšit. Za hákování míří na trestnou lavici Dmitrij Sjomin (NNO), kterého tak dvě minuty na ledě neuvidíme.
08:55'
Hanzl poslal krátkou přihrávkou do útoku Daugavinše, jehož zakončení přistálo do lapačky hbitého Kostina. Následuje první komerční přestávka.
07:58'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ani jeden celek momentálně nemá na ledě převahu. Sledujeme poměrně vyrovnané střetnutí.
07:29'
Hosté sice zatím většinu periody tahali za kratší konec pomyslného lana, v osmé minutě se však nakonec prosazují jako první! Defenzíva Torpeda si teď nepohlídala JAROSLAVA KOSOVA, který z úniku překonal bezmocného Kostina – 0:1! Bez asistence.
06:39'
Moskvané teď pořádně zavařili Kostinovi! Nikoncev našel přesným pasem před branku najíždějícího Kutějkina, který zakončil do betonu!
05:37'
Za Kostinovou klecí se bojovalo o kotouč, nakonec si jej přivlastnili domácí. Ti hned zamířili dopředu, obrana Spartaku ale jejich výlet poměrně rychle ukončila.
05:07'
Mezi tyč a beton chtěl kotouč zasunout Urakov, Hudáček byl ale ve střehu. Po přerušení byla před brankou k vidění menší strkanice.
04:15'
Zubov se vrací na led, Torpedu se ani přes veškerou snahu nepodařilo dlouhou přesilovku přetavit v trefu. Spartak následně okamžitě míří do protiútoku.
03:36'
Z vysokého úhlu zkusil své štěstí Denis Sjomin, na připraveného Slováka ve službách moskevského celku ale nevyzrál. Stav je tak stále bezbrankový.
02:53'
Na konci dlouhé kombinace domácích stál Varnakov, jehož zakončení nakonec úplně minulo soupeřovu klec. Hudáček tak nemusel zasahovat.
02:17'
Pozor, hosté jdou do tří! Tentokrát je vyloučen Ilja Zubov, který se dopustil držení. Tohle pro Spartak vůbec nevypadá dobře...
01:39'
Novgorod nutí aktivitou soupeře k faulům, čeká ho první přesilovka. Za nedovolené bránění dostává dvouminutový trest forvard Ben Maxwell (SPM).
01:04'
Domácí mají zatím jasnou převahu a vůbec nepouští soupeře ke kotouči. Hraje se před brankou Spartaku, hokejisté Torpeda kombinují jako při přesilovce.
00:32'
Hudáček má na kontě první zákrok, slibnému pokusu Michaila Varnakova postavil do cesty lapačku. Následně kotouč podržel a přerušil tak hru.
00:08'
Vhazování vyhráli hosté, jako první se ale do útoku podíval Paršin. Jeho nahození od modré čáry šlo těsně mimo levou tyč moskevské klece.
00:01'
Sudí už svolává první lajny do středového kruhu, konečně jdeme na věc! Na buly se proti sobě postaví Denis Paršin a Enver Lisin.
Oba celky už vyjíždí na led potemnělé Nagorny Areny, úvodní vhazování tu bude co nevidět. Teď nás čeká ještě poslech ruské národní hymny.
Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, začínáme zhruba za půl hodiny. Československou stopu v zápase budou tvořit dva hráči Spartaku – brankář Julius Hudáček a forvard Robin Hanzl.

Torpedo Nižnij Novgorod: D. Kostin (Tichomirov) – Barancev, Orlov, Volčenkov, Holm, Sergijenko, Korobov, Rodionyčev – Varnakov, Paršin, D. Sjomin – Šenfeld, Miele, Verjajev – Makarenko, Sabolič, Calof – Setdikov, D. Iljin, Urakov – Šurakov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Grigorev, Kutějkin, Gončarov, Dyblenko, Kalinin, Kulik, Provolněv – Zubov, Lisin, Chochlačov – Daugavinš, R. Hanzl, Filatov – Nikoncev, Leščenko, Maxwell – Kosov, Talalujev, Šalagin – Šaškov.

Rozhodčí: Odinš, Birin – Gordenko, Zacharov.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ 2017/18

Loni se oba celky střetly dvakrát, přičemž z výhry se vždy radoval domácí celek. Bude tomu tak i tentokrát? Nebo si body z Nagorny Areny domů odveze Spartak?

3. 12. 2017: Spartak Moskva – N. Novgorod 4:2
Branky: 9. Tatalujev, 27. Voronin, 50. Voronin, 59. Chochlačov – 5. Dugin, 16. Gračjov.

13. 10. 2017: N. Novgorod – Spartak Moskva 1:0
Branky: 5. Daugavinš.
SPARTAK MOSKVA
6. místo v Západní konferenci
16 Z, 6-1-1-8, 15 b. (skóre 38:39)

Čtyřnásobnému sovětskému mistrovi se už od začátku letošního ročníku nedaří naladit na tu správnou vlnu. Na západě je sice šestý, ve většině utkání ale padl, a pokud se mu dnes nepodaří proti Torpedu uspět, mohl by se propadnout úplně mimo postupové příčky do play-off.

Moskvané prohráli hned čtyři z posledních pěti odehraných duelů, přetlačit se jim povedlo pouze bídné Dinamo Minsk. A to ještě až po prodloužení. Střetnutí s Kazaní, Nižněkamskem, Čechovem a Petrohradem pak skončili neúspěchem, přičemž poslední jmenovaný jim do sítě nasázel hned šest kousků.

16 Z, 7-2-3-4, 21 b. (skóre 50:46)

Torpedo zatím letos sice vyhrálo těsnou většinu svých zápasů, nicméně v tabulce našlapané Východní konference jim dosud získaných jednadvacet bodů stačí pouze na šestou příčku. Výhra by ho dnes mohla teoreticky vyšvihnout o dvě místa výš.

Jak už bylo níže zmíněno, Novgorod si poslední dobou nevede úplně nejlépe. Momentálně se veze na čtyři zápasy dlouhé šňůře porážek, kterou by dnes jistě rád utnul. Hned tři z těchto neúspěchů přišly až po prodloužení či nájezdech včetně toho posledního – ve čtvrtek Nagorny Arenu vyrabovalo Soči.