KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : CSKA Moskva - 5. října 2018   14:30

Novosibirsk
Novosibirsk
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
07:49' Šalunov  (M. Robinson, Kaprizov) • 51:01' P. Karnauchov  (Tolčinskij, Okulov)
Novosibirsk
Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (A), Loginov, Vorobej, Piganovič (C), Naumov, Morozov, Ignatovič, Demidov – Bertrand, Sajustov, Dugin – Kazakov, Michajlov, Šarov – Tkačenko, J. Bodrov, Pešechonov – Šaškov, Romancev, A. Jakovlev.
Bělov, Naumov – Goljak, Děďulja
Sibir Arena
7420 diváků
CSKA Moskva

To už je z mé strany vše. Užijte si zbytek pátečního odpoledne!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 19:28 (6:14, 7:7, 6:7)
Zblokované střely – 14:15
Vyhraná vhazování – 23:31
Trestné minuty – 14:35
Hity – 19:23
Hokejisté CSKA splnili na ledě nejhoršího týmu soutěže roli favorita a zvítězili 2:0. Hosté odehráli duel takticky a ukázali, že disponují velmi kvalitní defenzivou, která domácí téměř nepouštěla do šancí. V 8. minutě poslal Armějce do vedení Maxim Šalunov a v 52. minutě je definitivně uklidnil Pavel Karnauchov. Sibir dlouho držel ve hře brankář Krasikov, ovšem jeho spoluhráči v útoku se k němu nepřidali a nedokázali ani jednou skórovat.
59:01'
Běží už poslední minuta utkání. Hráči CSKA nikam nepospíchají, v přesilovce drží puk na svých hokejkách.
58:42'
Hostující hráč dostal dvě minuty za vražení. U Ignatoviče svítí o dvě minuty více, takže CSKA dohraje zápas v početní výhodě!
Bitka mezi domácím Ignatovičem a Pašninem! Hráč Sibiru nakonec svého soka zalehl!
58:17'
Hosté to hrají takticky výborně. Drží kotouč v útočném pásmu.
57:54'
Místo toho hosté donutili Krasikova podržet puk a buly se tak bude házet před brankou Sibiru.
57:43'
Puk končí až někde mezi střídačkami. Domácí by potřebovali odvolat brankáře, ale k tomu se musejí usadit v útočné třetině.
56:58'
Romancev vyřešil přechod do útočného pásma nahozením za branku. Kotouč však následně získali hosté.
56:01'
Hosté kontrolují hru a čas utíká.
55:05'
Necelých pět minut před koncem zalehl puk po závaru před svou brankou Johansson. Následuje reklamní přestávka.
54:49'
O to se také snaží, ovšem moskevský celek narušuje rozehrávku soupeře aktivním napadáním.
54:21'
Čas se rychle chýlí ke konci třetí třetiny. Domácí už musejí otevřít hru.
53:02'
Domácí jsou v plném počtu.
52:20'
Z osy hřiště střílel Anton Slepyšev. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
51:01'
Podle pravidel KHL ještě dostává domácí lavička dvě minuty za zdržování hry.
51:01'
Gól platí, hosté tak zvyšují své vedení!
51:01'
Domácí si ještě vyžádali coach's challenge. Myslí si, že gólové akci CSKA předcházel ofsajd.
51:01'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté dávají druhý gól a hodně se přibližují k vítězství! Volného prostoru na pravé straně hřiště využil Konstantin Okulov, který puk naservíroval na zadní tyčku PAVLOVI KARNAUCHOVOVI a tohle už nemohl Krasikov stihnout. Asistence: Sergej Tolčinski a Konstantin Okulov.
50:34'
Grigorenko našel Kirilla Kaprizova, jehož střelu vyrazil Krasikov hokejkou. Další střelu od modré čáry pak přidržel v lapačce.
49:25'
Domácí v této početní výhodě mnoho nepředvedli, Armějci jsou v plném počtu.
48:17'
Hosté vyhazují a mohou vystřídat.
47:24'
Po reklamní přestávce uvidíme další přesilovku Sibiru. Alexandr Romanov zasáhl vysokou holí Šaškova.
46:56'
Při hře 5 na 5 pokračuje převaha CSKA. Hosté by ale měli častěji střílet.
45:52'
Andrej Krasikov vyjel daleko ze své branky, aby zastavil rodící se šanci Kirilla Kaprizova. U puku byl včas, ale vzápětí došlo ke kolizi obou hráčů, kterou více odnesl brankář Sibiru. Naštěstí se oklepal a hokejisté CSKA ho ještě přijeli sportovně poplácat.
45:38'
Sibir nevyužil ani tuto přesilovku, hosté jsou kompletní.
44:59'
Teď se domácí připravili o pobyt v útočné třetině až komickými nepřesnostmi!
44:35'
Domácím se nedaří dostat se do útočného pásma.
43:37'
Hosté jdou opět do čtyř. Tentokrát si nepohlídali střídání a jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě.
42:56'
Hosté jsou již v plném počtu.
42:39'
Střela Maxima Kazakova mířila k bližší tyčce hostující branky. Johansson byl pozorný.
41:51'
Hosté se zatím dobře brání. Dokonce ve vlastním oslabení i ohrozili Krasikova.
40:02'
Domácí mají k dispozici ještě téměř tři minuty z dlouhé přesilové hry.
Hity – 18:19
Ve druhé třetině žádný gól nepadl. Hosté mají územní převahu, ovšem Sibir dobře brání a soupeře do šancí příliš nepouštějí. Největší vzrušení tak přišlo až na konci druhé části, kdy se nechal vyloučit do konce zápasu hostující obránce Naumenkov, který píchl holí Michajlova.
40:00'
39:49'
Hosté vyhazují a ve druhé třetině se už asi nic nestane.
39:38'
Z levé strany to zkusil Maxim Kazakov. Johansson přerušil hru.
39:00'
Je tu poslední minuta druhé třetiny. Hosté se zatím úspěšně brání v oslabení.
37:55'
Michail Naumenkov píchl holí Michajlova a za tento nesportovní zákrok dostává trest na 5 minut + do konce utkání!
37:07'
Hned čtyři domácí hráči si teď stoupli před vlastní brankoviště hosté puk ke Krasikovovi prostě nedotlačili. Sibir následně vyhazuje k brance soupeře.
36:18'
Hosté v postavení mimo hru. Sledujeme utkání, které je chudé na góly i šance.
35:47'
Další icing Sibiru.
35:12'
Po vyhraném buly pálil z pravého kruhu Slepyšev. Krasikov byl pozorný.
35:07'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Krasikova.
33:29'
Ránu od červené čáry pokryl Krasikov. Ten puk hned rozehrál na své spoluhráče.
Přestože hosté mají územní převahu, ve druhé třetině je poměr střel vyrovnaný – 5:5.
32:54'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
32:35'
Armějci jsou rozhodně aktivnější. Domácí se snaží dobře bránit a vyčkávají na brejky. Dokud Sibir prohrává jen o gól, tak tu rozhodně šance na dobrý výsledek je.
32:01'
Grigorenko vytáhl puk na modrou čáru, odkud přišla střela, která minula domácí klec.
31:37'
Alexander Loginov schytal hit od protihráče a musel led opustit s pomocí spoluhráče. Vylučovat se ale nebude.
30:51'
Vyrovnání měl na holi Maxim Kazakov. Ten střílel z mezikruží do horní části branky, ale Lars Johansson ukázal, proč má v tomto ročníku zatím fantastické statistiky a zachránil CSKA ukázkovým semaforem!
29:44'
Nikita Nestěrov našel zpětnou přihrávkou Michaila Grigorenka. Puk končí ve výstroji Krasikova.
29:03'
Hosté teď mají územní převahu a snaží se vstřelit druhý gól, který by je asi uklidnil.
27:24'
Střela Sergeje Kalinina končí ve výstroji Krasikova. To bylo důležité, protože na případný vyražený puk číhal před brankou Andronov.
26:58'
Čtvrtá řada CSKA drží puk v útočném pásmu. S tímto střídání tedy mohou být trenéři CSKA spokojeni.
26:19'
Puk byl sražen do hlediště. Následuje reklamní přestávka.
25:31'
Puk se odrazil od hrany plexiskla, takže rozhodčí nemají důvod vylučovat.
25:31'
Brankář Johansson rozehrál puk tak, že ten dolétl až do hlediště. Co na to rozhodčí?
24:43'
Střela Nikity Michajlova až na hostující branku neprošla. Kotouč trefil do nohou obránce.
24:31'
V blízkosti domácí branky pracovali Karnauchov s Okulovem. Puk nakonec přikryl Krasikov.
23:50'
Z pravé strany najížděl proti domácí brance Pavel Karnauchov. Jeho rána končí ve výstroji brankáře Krasikova.
23:10'
Hosté málem ve velké příležitosti! Michailu Grigorenkovi i Lindenovi Veyovi však sjel puk v rozhodující chvíli z hole. Oba hráči přitom už byli za obranou soupeře.
22:48'
Nahozený puk byl sražen do ochranné sítě za brankou CSKA. Vhazuje se před Johanssonem.
22:43'
Hosté jsou v plném počtu.
22:17'
Ani teď se Novosibirsk neusadil v útočné třetině. Přesilovka se chýlí ke konci.
21:40'
Hosté se zatím dobře brání, teď soupeře vytlačili do středního pásma.
20:42'
Domácí si zahrají přesilovku, Matt Robinson je vyloučen za podražení!
Hity – 9:10
První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej. Sibir ale na začátku utkání doplácel na nedisciplinovanost, kterou v 8. minutě potrestal přesilovkovým gólem Maxim Šalunov. Sibir jinak nehraje špatně, střelecky prosadit se však zatím nedokázal.
20:00'
19:39'
Kazakov poslal Loginovovi na modrou nepřesnou přihrávku a domácí obránce se tak musí pro puk rychle vracet.
19:13'
Po nahození Naumenkova přikryl kotouč Krasikov. Teprve teď je tedy hra přerušena.
19:01'
Začíná už poslední minuta první třetiny.
17:57'
Stále se hraje. Hokej je to živelný, ale v posledních minutách také hodně nepřesný.
16:27'
Hraje se už velmi dlouho bez přerušení. Čas tak rychle utíká.
15:57'
Domácí se snaží být aktivní. V tomto střídání vyprodukovaly dvě nepřesné střely.
15:19'
Sledujeme trochu hlušší pasáž. Puk se pohybuje mezi modrými čarami.
13:56'
Maxim Kazakov přebruslil hostujícího obránce Marčenka a udržel tak pro domácí kotouč v útočném pásmu.
12:47'
Jegor Dugin objel hostující klec a snažil se zasunout puk za brankovou čáru. Pravý beton Johanssona byl proti.
12:23'
Od modré čáry nahazoval puk na branku Nikita Nestěrov. Domácí ho srazili do ochranné sítě.
12:04'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
11:59'
Zákrok Krasikova, který přerušil hru po střele od modré čáry.
11:30'
Parádní bruslařské obraty předvedl na pravé straně útočné třetiny Sergej Tolčinskij. Ještě poté hledal spoluhráče před brankou, ovšem domácí se ubránili.
10:54'
Ve hře 4 na 4 se Sibiru zatím daří, hosté se musejí bránit.
10:19'
Od modré čáry střílel Loginov. Domácí bek trefil jen protihráče.
10:03'
Po přerušení hry se do sebe pustili domácí Maxim Ignatovič a hostující Pavel Karnauchov. Oba hokejisté dostávají dvě minuty za hrubost.
09:50'
Sibir je konečně v plném počtu.
09:27'
Domácí vyhodili.
08:56'
Krasikov se má co ohánět. Nyní zalehl puk před dotírajícími hráči armádního celku.
08:28'
Maxim Šalunov pálil z velmi podobné pozice, z jaké před chvílí skóroval! Krasikov se tentokrát stačil přemístit!
07:49'
Za držení je navíc vyloučen Nikolaj Demidov! Přesilovka CSKA tak bude pokračovat.
07:49'
Hosté to sehráli nádherně! Robinson rozehrál na modré čáře puk na Kaprizova, jenž nahrál na pravý kruh MAXIMU ŠALUNOVOVI a ten střílel do odkryté domácí klece. Krasikov se už nestačil včas přesunout. Asistence: Matt Robinson a Kirill Kaprizov.
06:56'
Domácí opět vyhazují.
06:31'
Hosté se osvobozují.
05:58'
Na trestnou lavici půjde opět Oleg Piganovič, který srazil Slepyševa, jenž by už jinak zakončoval do prázdné branky!
05:26'
05:21'
V závěru přesilovky ještě střílel z pravého kruhu Šalunov, ale tento pokus byl zablokován.
04:53'
Opět lapačka Krasikova, která si smlsla na voleji Michaila Grigorenka.
04:09'
Od modré čáry vystřelil Nikita Nestěrov. Krasikov si kotouč našel a má ho v lapačce.
03:38'
Domácí vyhazují.
03:25'
Hosté si zahrají přesilovku! Oleg Piganovič je vyloučen za držení.
03:03'
Další zákrok Krasikova. Ten udržel kotouč ve výstroji před clonícím Kirillem Kaprizovem.
02:54'
Na puk si sáhl Krasikov, který ho přidržel v lapačce po nahození od modré čáry.
02:42'
Domácí nezačali zle. Nyní CSKA zatlačila jejich čtvrtá formace.
02:12'
Z levé strany pálil na Johanssona Danil Romancev. Hostující brankář byl pozorný.
00:56'
A byla z toho dobrá příležitost! Se střelou z mezikruží, kterou vyslal Alexander Šarov, si Johansson poradil se štěstím!
00:38'
Armějci v úvodu zápasu drželi útočné pásmo, ale do šance se nedostali. Teď už přecházejí dopředu domácí.
00:01'
Oficiality jsou za námi. Za malou chvíli už bude zahájen samotný zápas.
Zazní hymna Ruské federace.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (C), Loginov, Vorobej, Piganovič (A), Naumov, Morozov, Ignatovič, Demidov – Bertrand, Sajustov, Dugin – Kazakov, Michajlov, Šarov – Tkačenko, J. Bodrov, Pešechonov – Šaškov, Romancev, A. Jakovlev.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Pašnin, M. Robinson (A), Naumenkov, Marčenko, Romanov, Nestěrov (A), Čmychov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Slepyšev, Andronov (C), Kalinin – Hansen, Šalunov, Tělegin – Tolčinskij, Okulov, P. Karnauchov.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Goljak, Děďulja.

Sibir Novosibirsk:
Sibiru vstup do sezóny těžce nevyšel. Začal ji totiž dvanácti porážkami v řadě a první dva body si připsal až v neděli, kdy zvítězil 4:3 na ledě Viťazu. Novosibirsk je tak suverénně nejhorším celkem dosavadního průběhu soutěže. Lichotivé není ani celkové skóre mužstva, které nastřílelo jen 20 branek a hned 50 jich inkasovalo.