KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Jekatěrinburg - 11. září 2018   14:30

Novosibirsk
Novosibirsk
48:43' Piganovič (Dugin)
1:4
(0:2, 0:0, 1:2)
Jekatěrinburg
10:01' Golyšev  (Paré) • 19:59' Kučerjavenko   • 42:33' V. Popov  (Litovčenko) • 59:55' Golyšev  (Obidin)

Česká stopa v zápase
Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 24 střel, 23 zákroků, 1 inkasovaná branka.
Domácí hokejisté vstoupili do zápasu sice aktivně, ale byli první, kdo inkasoval. Po pěkné individuální akce se do šance dostal Anatolij Golyšev, jehož projektil propadl brankáři Alexeji Krasikovovi až za brankovou čáru. V poslední vteřině první třetiny pak střelou z otočky poslal hosty do vedení o dva góly Alexandr Kučerjavenko. Jeho branku potvrdil videorozhodčí. Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Ve třetí třetině se dokázali znovu prosadit hosté, Popov poslal kotouč mezi rukou a tělem brankáře. Následně se trefil domácí Nikita Michajlov. To bylo z domácí strany všechno. Pak se ještě prosadil do prázdné branky Anatolij Golyšev. Avtomobilist vyhrává tento duel 4:1.
59:55'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hostující celek střelou do prázdné branky pojistil své vedení. Ze střední vzdálenosti se prosazuje ANATOLIJ GOLYŠEV. Asistence: Andrej Obidin.
59:41'
Charles Bertrand vypálil, jeho rána byla znovu zblokovaná.
59:38'
Oddechový čas pro hosty.
59:38'
Hosté vyhodili přes všechny čáry, gól z toho není, a tak se píská icing. Vhazovat se bude před brankou Avtomobilistu.
59:30'
Oddechový čas pro domácí.
59:16'
Charles Bertrand byl před brankou hodně důrazný, ale ani on nedokázal protlačit kotouč za brankovou čáru. To už domácí hrají v šesti. Brankář je na střídačce.
59:00'
Jegor Dugin z velké dálky minul levou tyčku branky hostujícího celku.
58:24'
Nikita Michajlov poslal kotouč před branku, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl připravený tečovat. Jakub Kovář neměl zakrytý výhled.
58:00'
Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Hosté hrají tak, aby domácí nemohli hrát bez gólmana.
57:40'
Konstantin Alexejev rozehrává od své branky, v jeho akci pokračuje spoluhráče. Alexej Jakovlev se dostal do šance, jeho bekhendová rána končí mimo.
57:00'
Takticky hrají hosté výborně. Jekatěrinburg napadá ihned po ztrátě kotouče, domácí tak mají na vše minimum času.
56:33'
Vhazovalo se ve středním pásmu, hosté sice získali kotouč, ale museli se vrátit až ke své brance.
55:50'
Sibir špatně rozehrál, je z toho jen icing, vhazovat se tak bude před jeho brankou.
55:22'
Mnoho času už domácí celek na dramatizování zápasu nemá, navíc hostující obrana hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho šancí.
54:44'
Znovu domácí akce, Alexej Jakovlev hledal před brankou spoluhráče, ten byl však obranou obsazený.
54:20'
Stanislav Jegoršev dobře zapracoval ve středním pásmu, kde vybojoval kotouč, a tak vrací hru dál od své branky.
54:00'
Domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Enver Lisin pálil od modré čáry nepřesně.
52:45'
Jegor Dugin vypálil z mezikruží přes obránce, Jakub Kovář kryje jeho projektil. Komerční přestávka.
52:34'
Vyloučení hráči se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.
51:51'
Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, Danil Romancev zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj rychle přišel. Anatolij Golyšev vedl protiakci, ke střele se nedostal.
51:33'
Alexander Šarov vypálil z bezprostřední blízkosti. Jeho tvrdá rána končí mimo branku, Jakub Kovář zasahovat nemusel.
51:03'
Sledujeme hru čtyři na čtyři. Tato herní situace vyhovuje více hostujícímu celku.
50:34'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stanislav Jegoršev – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Enver Lisin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
50:21'
Domácí celek je vstřelenou brankou výrazně povzbuzen, pokračuje v aktivní hře a snaží se zmírnit náskok soupeře.
48:43'
Sibir právě vstřelil branku!
Tentokrát už Jakub Kovář na kotouč nedosáhl. OLEG PIGANOVIČ vypálil z předbrankového prostoru a jeho nepříliš důrazná střela propadla až za brankovou čáru. Asistence: Jegor Dugin.
48:23'
Jegor Dugin dostal hru do útočného pásma, Charles Bertrand pálil nepřesně.
48:07'
Přesilovku hraje domácí celek, ten se ovšem nemůže stabilněji dostat před branku českého brankáře.
47:42'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Francis Paré – 2 min., nedovolené bránění).
47:15'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Jakuba Kováře.
46:50'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, oba celky střídají za hry. Domácí sice mají územní převahu, ale na šanci čekají.
45:35'
Nigel Dawes výborně vypálil a jeho projektil kryje pozorný Alexej Krasikov. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.
45:16'
Vladimir Pervušin tvrdě vypálil z kruhu, jeho branku kryje brankář Jakub Kovář.
44:54'
Charles Bertrand rozehrává od své branky, následně Cory Emmerton dostal puk do útočného pásma, ale výborně zapracoval za brankou Stanislav Jegoršev.
44:11'
Jekatěrinburg navýšil své vedení a nyní jsou už domácí ve velmi složité situaci.
42:33'
V době, kdy se výkon domácího celku zvedal, přichází třetí branka hostů. Tentokrát VITALIJ POPOV vystřelil z dobré pozice a kotouč propadl brankáři mezi rukou a tělem do branky. Asistence: Vjačeslav Litovčenko.
42:10'
Roman Savčenko ve středním pásmu získal puk a rychle jej vracel za branku českého gólmana.
42:00'
Ilja Morozov to zkoušel od modré čáry, první jeho rána byla zblokovaná, tu druhou kryje pozorný Jakub Kovář.
41:45'
Cory Emmerton přišel za brankovou o kotouč, a tak se směr hry rychle otáčí. Znovu jsou hosté před brankářem. Zakončit se jim nepodařilo.
40:12'
Utkání, ve kterém vede hostující celek o dva góly pokračuje třetí třetinou. A domácí do ní vstupují aktivně.
40:01'
40:00'
39:40'
Roman Savčenko od modré čáry pálil nad.
39:00'
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, domácí se marně pokouší vstřelit kontaktní branku, hostující obrana hraje výborně a nedává soupeři mnoho možností.
38:20'
Domácí hokejisté sice přesilovku neproměnili, ale nyní se snaží hrát aktivně a dostali se do útočného pásma. Cory Emmerton zakončoval nepřesně.
37:09'
36:54'
Z hlediště se ozývá pískot, domácí hráči přesilovku hrají mizerně. Nemohou se vůbec dostat do útočného pásma.
36:35'
Vladimir Kuzněcov to udělal velmi dobře, dostal se do šance a domácí maskovaný muž musel zasahovat.
36:12'
Domácí Sibir má ještě minutu možnost početní výhody, zatím se ale do výraznější šance nemůže propracovat.
36:10'
Alexej Vasilevskij není schopný v zápase po střetu se soupeřem pokračovat. Za asistence spoluhráčů opustil hrací plochu.
35:44'
Hraje se dál.
Hráči už nastupují na hrací plochy, za malý moment bude duel pokračovat.
Ve druhé třetině jsme sledovali rychlou hru. Střelecky byl aktivnější hostující celek (10:8), ale více času v útočné třetině strávili domácí. Gól jsme ve druhé třetině, která se bude po přestávce dohrávat, neviděli, a tak stále platí dvoubrankové vedení hostujícího Jekatěrinburgu.
35:44'
Hráči míří do kabin. Třetina je nyní ukončena a po přestávce se bude dohrávat jednak závěr druhé části hry, ale také celá třetí třetina.
35:44'
Hra je nyní přerušena, neboť se rozbilo jedno z plexiskel.
35:17'
Další početní výhoda pro domácí celek, který se pokouší co nejrychleji zabydlet na útočné části hřiště.
35:09'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Vjačeslav Litovčenko – 2 min., hákování).
34:50'
Domácí hokejisté mírně zrychlili střídání, pokouší se soupeře dostat pod tlak, ale zatím se jim toto nedaří. Následuje komerční přestávka.
34:15'
Jegor Dugin z mezikruží minul branku, Jakub Kovář si proti jeho střele mírně vybruslil. Chtěl mu zmenšit střelecký úhel.
33:35'
Na výraznější příležitost v této části hry zatím čekáme. Nyní zůstal Ilja Krikunov ležet na ledě po tvrdém střetu se soupeřem. Hraj pokračuje dál.
33:00'
Danil Romancev byl volný před brankou, přihrávka se k němu dostala, ale jeho rychlá rána končí na boční tyčce. Brankář Jakub Kovář situaci kontroloval.
32:31'
Ilja Krikunov překonal soupeře ve středním pásmu a následně puk dostal do útoku. Nikdo z jeho kolegů nedokázal vypálit.
32:00'
Domácí gólman rozehrává od své branky, Charles Bertrand jemně protečoval puk do útoku, kde už mohou hrát hráči Sibiru.
31:33'
Český brankář ve službách Jekatěrinburgu zasahovat nemusel, střela od modré čáry, kterou vyslal bek Ilja Morozov, postrádala přesnost.
30:47'
Hra je nyní přerušena, po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.
30:17'
Oleg Piganovič nahodil kotouč do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl připravený v předbrankovém prostoru, aby mohl zakončovat.
29:30'
Komerční přestávka.
27:40'
Jevgenij Česalin hledal před brankou volného spoluhráče, ale jeden z domácích beků dokázal do přihrávky vložit hokejku.
27:20'
26:53'
Jakub Kovář vyjel za svou branku, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
26:26'
Špatně hrají domácí hokejisté přesilovku. Jegor Dugin protečoval ve středním pásmu puk tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat.
25:33'
Hráči v modrém rozehrávají od své branky, ale nemohou se stabilněji usadit v útočné třetině.
25:20'
Přesilovou hru si nyní zahraje domácí celek, který stále čeká na první vstřelenou branku v tomto duelu.
25:20'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., podrážení).
25:05'
S první střelou si hostující brankář Jakub Kovář dokázal poradit, následná rána končí mimo.
24:48'
Michail Mamkin to zkoušel z ostré pozice. S jeho projektilem si snadno dokázal poradit domácí brankář.
24:08'
Alexej Krasikov rozehrává za svou brankou, následně puk získávají obránci, kteří ještě pozastavují hru, aby mohl domácí tým prostřídat.
23:31'
Hostující hráči hrají velmi aktivně ihned po ztrátě kotouče, a tak se domácí hokejisté jen těžko mohou dostat do lepších pozic pro zakončení. Takticky hraje Avtomobilist dobře.
23:10'
Zajímavá střela z otočky, kterou to zkoušel domácí Jegor Dugin, končí na hrudi hostujícího brankáře. Jakub Kovář byl připravený.
22:46'
Charles Bertrand dostal spolu se svými kolegy puk do útočného pásma. Ilja Krikunov za svou brankou dobře zapracoval, a tak překazil domácí akci.
22:14'
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Jejich potlesk si nyní za tvrdou střelu od modré čáry vysloužil obránce Konstantin Alexejev.
21:53'
Hra je znovu přerušena, i tentokrát si prostor u tyčky pohlídal domácí brankář, který nyní čelí aktivní hře Jekatěrinburgu.
Dnešní utkání sleduje 7 420 diváků.
21:35'
Další přerušení hry, Francis Paré bleskově po vhazování vypálil a znovu narazil na připraveného domácí brankáře.
21:32'
Alexej Krasikov byl pozorný a nyní si dokázal se střelou z mezikruží poradit. Byl to Alexandr Kučerjavenko, který zakončoval střelou zápěstím.
21:00'
Nigel Dawes uklidnil hru,vybojoval puk. Naopak jsou to nyní hosté, kteří se pokouší protlačit do střeleckých pozic. Francis Paré marně hledal spoluhráče před brankou.
20:16'
Domácí rozehrávají od své branky, snaží se rychle nastěhovat do útočného pásma.
20:01'
Domácí hokejisté vstoupili do zápasu sice aktivně, ale byli první, kdo inkasoval. Po pěkné individuální akce se do šance dostal Anatolij Golyšev, jehož projektil propadl brankáři Alexeji Krasikovovi až za brankovou čáru. V poslední vteřině první třetiny pak střelou z otočky poslal hosty do vedení o dva góly Alexandr Kučerjavenko. Jeho branku potvrdil videorozhodčí. Hostující celek je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 9:6. V útoku strávil prakticky tři a půl minuty, domácí v útočné třetině byli přibližně o minutu méně. Avtomobilist vede o dva góly.
20:00'
19:59'
Velkého tlaku před brankou soupeře a nepřehledné situace využil hostující celek a navyšuje vedení. Střelou z otočky poslal kotouč mimo dosah špatně postaveného brankáře ALEXANDR KUČERJAVENKO. Stihl to těsně před koncem první třetiny, což potvrdil také videorozhodčí. Gól v přesilovce.
19:59'
Hostující celek dostal kotouč do branky v době, kdy zazněla sirénu. Situaci zkoumá videorozhodčí.
19:30'
Avtomobilist Jekatěrinburg hraje aktivně v útočném pásmu, ale nemůže se nyní propracovat do výraznější střelecké pozice. Domácí čtveřice hraje zodpovědně.
19:00'
Dan Sexton přenechal puk spoluhráči, který zakončoval. Jeho pokus jemně mimo branku tečoval brankář Alexej Krasikov.
18:36'
Hostující celek rozehrává od své branky, Stéphane Da Costa dostal hru do útočného pásma.
18:24'
Další problémy pro domácí hráče, kteří budou nyní hrát v oslabení po faulu Pervušina.
18:24'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladimir Pervušin – 2 min., nedovolené bránění).
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:20'
Novosibirsk se nemůže dostat do tempa, optickou a územní převahu mají hostující hokejisté.
15:51'
Michail Mamkin rozehrává od své branky, následně se Dan Sexton pokoušel o střelu, ale kotouč netrefil podle představ.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze první třetiny. Hostující celek vede o jednu branku.
14:29'
14:27'
Stéphane Da Costa nedokázal prostřelit z bezprostřední blízkosti domácího brankáře.
13:53'
Aktivně hraje Jekatěrinburg v početní výhodě, Alexej Krasikov byl pozorný a dokázal si poradit s ránou od modré čáry.
13:30'
Dan Sexton už mohl zakončovat, byl v dobré pozici, ale ještě hledal spoluhráče, který kotouč zpracovat nedokázal.
12:30'
Hostující celek si nyní zahraje přesilovou hru. V této sezóně dal již pět branek v početní výhodě.
12:29'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Cory Emmerton – 2 min., nedovolené bránění).
12:15'
Cory Emmerton dostal kotouč do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, kdo by mohl zakončovat.
11:24'
Domácí Sibir se pokouší co nejrychleji vyrovnat, ale hostující obrana hraje velmi zodpovědně, a tak nemají hráči Novosibirsku mnoho šancí.
10:01'
Krátce po polovině první třetiny se dostává hostující celek do vedení. Po pěkné akci se do střelecké pozice dostal ANATOLIJ GOLYŠEV, který prostřelil domácího brankáře mezi betony. Asistence: Francis Paré.
08:42'
Novosibirsk hraje aktivněji, ale na nějakou výraznější příležitost stále čeká.
08:16'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, oba celky střídají za hry. Sledujeme rychlý hokej. Enver Lisin se pokoušel dostat k puku, ale nepodařilo se mu to.
07:21'
Roman Savčenko to myslel dobře, natlačil se k mantinelu a dostal kotouč do útočného pásma, tam o něj ale jeho spoluhráči přišli.
06:46'
Danil Romancev dobře napadal hostující rozehrávku, k puku se sice nedostal, ale nedal soupeřům příležitost založit útočnou akci.
06:00'
Šest minut hry je pryč, sledujeme rychlý hokej, viděli jsme už tři vyloučení.
05:47'
Hra je přerušena, Enver Lisin zakončoval a s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Jakub Kovář.
05:47'
04:46'
Za hlasitě podpory z hlediště se pokouší fanoušci Sibiru dostat do útočného pásma, to se jim nedaří.
04:33'
Vzájemně vyloučení hráči se vrací do hry.
04:18'
Hosté vyhazují přes všechny čáry, oba celky tak mohou vystřídat.
04:00'
Domácí hrají přesilovku čtyři na tři a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.
03:47'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., podrážení).
03:07'
Roman Savčenko se pokoušel dotírat před brankou, Jakub Kovář raději přerušil hru. Vhazovat se tak bude před českým brankářem.
02:40'
Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři.
02:33'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sergej Barbašev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michail Mamkin – 2 min., hrubost).
02:00'
Sergej Barbašev se dostal do útočného pásma, pokoušel se propracovat do střelecké pozice, ale nezakončil.
01:24'
Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.
00:53'
Sibir je podporován fanoušky, kteří dnes velmi dobře zaplnili arénu. Nikita Michajlov zakončoval a jeho pokus kryje Jakub Kovář.
00:20'
V poklidném tempu zápas začíná, domácí hrají v modrém, hosté v červenobílém.
00:01'

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Demidov, Piganovič, Savčenko, K. Alexejev, Ignatovič, Morozov, Naumov – Lisin, Dugin, Šarov – Bertrand, Junttila, J. Peltola – Emmerton, Zyrjanov, Pervušin – Barbašev, A. Jakovlev, Michajlov – Romancev.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov, Jegoršev, Ljamin, Valitov – Krikunov, Kučerjavenko, Milovzorov – Dawes, Sexton, S. Da Costa – Golyšev, Paré, Česalin – V. Popov, Kuzněcov, Litovčenko – Obidin.

Rozhodčí: Lavrentěv, Birin – Bitjukov, Parikov.
Československá stopa

Jakub Kovář (JEK) 3 odchytané zápasy, 95,3% úsp. zákroků, 1,3 průměr inkas. gólů na zápas
V posledních třech vzájemných zápasech vyhrál Novosibirsk, jenž se dvakrát radoval z tříbodového vítězství a jednou z výhry po nájezdech. Poslední výhra Jekatěrinburgu se datuje do srpna 2016, kdy zvítězil na ledě soupeře 5:3.

Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:0
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:4
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 po nájezdech
Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:5
Novosibirsk – Jekatěrinburg 4:2
HK Sibir Novosibirsk

Jestli se někomu v Kontinentální hokejové lize nedaří, je to zcela určitě Novosibirsk. Domácí mužstvo ani v jednom ze čtyř utkání nezískalo ani bod, což ho sesunulo k poslednímu místu ve Východní konferenci. Sibir se v následujících zápasech musí zaměřit hlavně na obranu, vždyť inkasoval už sedmnáct branek. Ani do útoku to není pravé ořechové, a tak musejí borci ze Sibiře hodně zabrat. Navíc jim minimálně proti Jekatěrinburgu bude chybět nejspíše Alexander Loginov.

Riga – Novosibirsk 3:0
Dynamo – Novosibirsk 6:3
Jaroslavl – Novosibirsk 5:0
Avtomobilist Jekatěrinburg

Avtomobilist se po čtyřech odehraných zápasech vyhřívá na třetím místě Východní konference, když získal osm bodů. Hostující celek třikrát slavil vítězství v normální hrací době a lehce klopýtl jen se Slovanem Bratislava. Jekatěrinburg se může opřít o dobrý útok, ale také o českého brankáře Jakuba Kováře. Reprezentační gólman se vyhřívá na čtvrtém místě celé Kontinentální hokejové ligy. Vždyť z pětaosmdesáti střel inkasoval pouze čtyři góly.

Jekatěrinburg – Vladivostok 2:1
Jekatěrinburg – Bratislava 3:2 prodl.
Jekatěrinburg – CSKA 3:1
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální hokejové ligy. V dalším zápase proti sobě nastoupí HK Sibir Novosibirsk a Avtomobilist Jekatěrinburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.