KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Novgorod - 16. září 2018   12:30

Novosibirsk
Novosibirsk
15:23' Michajlov (Piganovič, Morozov) • 47:00' Bertrand (K. Alexejev, Šarov)
2:3
(1:1, 0:1, 1:1)
Novgorod
Novgorod
14:49' Galuzin   • 21:57' Varnakov  (Galuzin, Šenfeld) • 54:51' Varnakov  (Barancev, Šenfeld)
Novosibirsk
Kislov, Spirin – Andrejev, Galimov
Sibir Arena
7 420 diváků
Novgorod

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u KHL na počtěnou.
Je dobojováno, Novosibirsk ani na sedmý pokus nezíská jediný bod a zůstává tak na dně ligové tabulky.

Sledovali jsme opravdu vyrovnaný duel, který nakonec ovládl celek, jenž uměl lépe využít své přesilové hry. Torpedo dvakrát vedlo, ale domácí se vždycky dostali zpátky do vyrovnaného stavu. Na druhou branku Michaila Varnakova ovšem neodpověděli, a tak dva body putují do Novgorodu!

HK Sibir Novosibirsk 2:3 Torpedo Nižnij Novgorod
16. Michajlov (Piganovič, Morozov), 47. Bertrand (K. Alexejev, Šarov) – 15. Galuzin, 22. Varnakov (Galuzin, Šenfeld), 55. Varnakov (Barancev, Šenfeld).

Střely na branku: 25:22
59:30'
Po sevření kotouče od jednoho z domácích se hra přesouvá i přes nevoli domácích do střední třetiny. Novosibirsk zůstává v šesti a riskne to.
59:18'
Již v šesti hráčích hrají domácí, kteří si po icingu berou oddechový čas a vše vsadí na vyrovnání! Na sehrání nějakého signálu či vyrovnání mají dvaačtyřicet sekund.
58:40'
Posledních osmdesát sekund třetí třetiny. Domácí se ženou do útoku a brzy odvolají z branky Dannyho Taylora a vše vsadí na divokou kartu. Uvidíme, zda jim to vyjde.
57:52'
Dvakrát musel nyní kanadský brankář zasahovat. Nejdříve vychytal únik jednoho z hostů, následně kryl střelecký pokus Saboliče z pravého kruhu!
57:18'
Následně domácím nevyšla přihrávka a hra bude pokračovat po icingu před brankou Dannyho Taylora. Ten dnes inkasoval již třikrát, především po první trefě nemá čisté svědomí.
56:05'
Pro domácí je to tvrdý direkt, ale takový sport už prostě je. Novosibirsk ovšem nic nebalí a pokračuje v aktivní kombinaci. Uvidíme, zda se jim povede skórovat.
54:51'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Ale nakonec i tak inkasují a Torpedo se potřetí v utkání dostává do jednobrankového vedení! Anton Šenfeld našel mezi kruhy volného MICHAILA VARNAKOVA, jenž přesnou střelou dává svou druhou přesilovkovou trefu v utkání. Asistence: Denis Barancev a Anton Šenfeld.
54:12'
Cory Emmerton rukou zablokoval nepříjemný pokus od modré čáry a Sibiru se následně povedlo vyhodit a prostřídat. Začátek oslabení tak zvládli.
53:49'
Celou snahu ale kalí podražení Charlese Bertranda, které nebylo úplně zaviněné, ale na to se nehraje. Střelec vyrovnávací branky tak bude trnout na lavici hanby.
53:13'
Sibir chce, ale ne a ne to tam padnout. Nyní se dostali domácí hráči dostali do brankoviště, kde jeden z hráčů zakončoval. Zblízka se mu ale překonat Galimova nepovedlo.
52:21'
Stanislav Galimov nyní zachytil nahození na jeho branku, čímž spustil poslední komerční přestávku v tomto duelu. Po pár sekundách se bude pokračovat po jeho pravici.
50:55'
Hosté se naopak pokouší uklidinit hru a kombinují na vlastní polovině. Za brankou jeden z hráčů nespěchá a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
49:25'
Aktivnějším celkem jsou rázem hokejisté Sibiru, kteří nyní chtějí více a jsou opravdu aktivním a lepším celkem. Uvidíme, zda se jim povede dostat se poprvé v duelu do vedení.
48:04'
Pro domácí to mohlo být ještě veselejší! Stanislav Galimov ale nyní zachytil pokus z pravého kruhu i následnou dorážku z druhé strany. Nyní se ruský brankář zaskvěl.
47:00'
Sibir právě vstřelil branku!
Následně ale hostující jednička inkasuje a domácí publikum jásá! CHARLES BERTRAND si najel do útočné třetiny a spíše jen nahodil na branku. Sám určitě nečekal, že jeho propagační pokus skončí v síti. Asistence: Konstantin Alexejev a Alexander Šarov.
46:38'
Po závaru před brankou Torpeda se hra přerušuje a pokračovat se bude po krátké komerční přestávce. Stanislav Galimov byl sice pod tlakem, ale střelecký pokus na něj neletěl.
46:04'
Danil Romancev se následně dostával do pásma a z levého kruhu zakončoval. Byl ovšem těsně bráněn a jeho zakončení nebylo přesné. Galimov nemusel zasahovat.
44:53'
Denis Barancev hned po vhazování střílel od levého mantinelu. Danny Taylor ovšem kotouč viděl a ukryl jej v lapačce. Vhazování se tak po jedenácti sekundách bude opakovat.
44:42'
Místo útok na vyrovnání ale dvě velké šance hostujícího celku! Anton Šenfeld zakončoval z levého kruhu mezi betony, ale neuspěl. Následně mu nevyšly ani dorážky v pokračující akci!
43:30'
Ve třetí třetině ale zatím hrají jen domácí, kteří dosud ale nic zajímavého nevymysleli. Stále jim ovšem chybí jediná branka, to ještě není tak hrozné. Uvidíme, co s tím udělají.
41:15'
Ilja Morozov se i přes dvojici těsně bránících hráčů dostal do pásma, kde se mu ale zakončit nepovedlo. Hráči Torpeda se dostali ke kotouči a míří s ním do útoku.
40:14'
Třetí třetina startuje stejně, jako ta druhá. Hráči Novosibirski vyhodili na icing, a tak se bude vhazovat po pravici Dannyho Taylora.
40:01'
Dnešní utkání sleduje 7 420 diváků.
Druhá třetina je u konce, nabídla nám jedinou branku, kterou dali hokejisté Torpeda. Opět se prosadili v nevyrovnaném počtu hráčů, nyní v přesilovce a autorem trefy byl Michail Varnakov. Domácím se ve stejné výhodě povedlo vyrovnat, ale trefa Vladimira Pešechonova nebyla uznána kvůli vysoké holi. Domácí jsou stále blízko vyrovnání, uvidíme, co vymyslí ve třetí třetině.

Střely na branku: 18:15
40:00'
39:00'
38:34'
Naopak přišla šance v oslabení. Jeden z domácích dostal přihrávku na modrou čáru, aby následně z levého kruhu zakončoval. Dělovka jednoho z hráčů ale skončila na připraveném Galimovi!
37:40'
Torpedo sice kombinovalo, ale nic zajímavého jejich aktivita nepřinesla. Novosibirsku se povedlo vyhodit, a tak musí Nižnij Novgorod začít zpoza své branky.
37:00'
Oba celky byly již v plném počtu, když přišel další trest. Domácí Jegor Dugin přesekl hokejku jednomu z hostů a dostává dvě minuty za sekání.
36:18'
Andy Miele to zkoušel zajímavě. Na levém kruhu si stáhl kotouč a po ledě zakončoval na přední tyčku. Danny Taylor byl ovšem na svém místě a kotouč betony vyrazil.
35:20'
Oslabená hra o jednoho hráče na každé straně je zatím dost vyrovnaná a šance nám nenabízí. Uvidíme, zda se jednomu či druhém celku povede něco vymyslet.
34:33'
A přesilovka je u konce. Vladimir Pešechonov zbytečně fauloval ve střední třetině a po zákroku putuje na lavici hanby. Nějakou dobu se tak bude hrát čtyři na čtyři.
34:18'
Cory Emmerton najel hodně rychle do pásma, ale poslední klička se mu nepodařila a kotouč skončil ve střední třetině. Domácí celek se tak musí vracet.
33:44'
Další přesilová hra pro domácí celek! Dvě minuty za podražení inkasuje hostující útočník Denis Paršin. Povede se Sibiru vyrovnat?
33:01'
Vladimir Pešechonov sice vyrovnal, ale vše se stalo poté, co domácí hráč zahrál vysokou hokejkou a videorozhodčí branku odvolává! Pokračuje se tak za stavu 1:2 z pohledu domácích.
32:32'
Úžasný zákrok Dannyho Taylora! Damir Žafjarov totiž vypíchl kotouč a hnal se sám na branku domácího brankáře. Hostující útočník si kotouč připravil na bekhend, ale našel jen lapačku brankáře. Luxusní zákrok.
31:27'
Jeden z hráčů Sibiru se u levé tyčky dostal do zakončení. Mířil do odkryté klece, kterou se mu ale nakonec díky rychlému zákroku Galimova trefit nepovedlo!
31:04'
A bude tu přesilová hra pro domácí celek! Michail Orlov držel před brankou jednoho z domácích v dobré pozici a inkasuje tak dvouminutový trest.
30:40'
Stanislav Galimov nyní pokryl nahození na jeho branku a hra bude pokračovat vhazováním po jeho levici. Torpedo stále vede o jednu branku, Sibir se ale pokouší něco vymyslet.
29:37'
Domácí publikum se nyní zlobí na sudího, který neodpískal nejspíše jasný faul. Enver Lisin se mezi kruhy dostával do kličky, ale byl podražen. Sudí to ovšem viděli evidentně lépe.
29:20'
28:05'
Zatím ale hrají v oslabení domácí dobře a svého soupeře do útočné kombinace moc nepustili. Uvidíme, jak tomu bude ve druhé polovině přesilové hry.
27:20'
A máme tu další přesilovku hostujícího celku. Enver Lisin inkasuje dvouminutový trest za hákování, povede se Torpedu využít i druhou výhodu v této třetině?
26:39'
Pavel Tkačenko si nyní najel do útočné třetiny a po kličce mezi kruhy zakončoval po ledě. Stanislav Galimov ovšem kotouč viděl a vyrazil jej betony do rohu kluziště.
25:45'
Domácí se stále pokouší něco vymyslet, ale Torpedo hraje nyní dobře v obranné fázi a neriskuje. Poté těží z rychlých protiútoků, zatím vedou zaslouženě.
25:00'
Domácí celek se pokouší být aktivní, ale nedaří se mu nic vymyslet. Nyní to bekhendově před brankou zkoušel jeden z hráčů, ale Galimov skvěle zasáhl!
22:24'
Domácí se hned pokoušeli dostat do útoku, ale kombinační hra jim nevyšla a píská se icing. Pokračovat se tak bude před brankou Dannyho Taylora.
21:57'
Domácí sice začali oslabení dobře, ale nakonec se Torpedo přecijen prosazuje! Vladimir Galuzin našel u pravé tyčky volného MCHAILA VARNAKOVA, jenž vyjetého Taylora překonal jako druhý hráč v tomto duelu! Asistence: Vladimir Galuzin a Anton Šenfeld.
21:08'
Domácí jsou následně potrestáni dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě! Trest jede odpykat Enver Lisin.
20:58'
Alexander Šarov se následně hnal sám na brankáře Galimova. Šel do bekhendové kličky, která mu ovšem na zadní tyčce úplně nevyšla! Skvělá šance pro Sibir na to jít do vedení.
20:28'
Hned v prvních sekundách druhé třetiny se domácí celek dostal do zakázaného uvolnění. Vhazovat se tak bude po pravici Taylora, který v první třetině udělal jednu velkou chybu, která vedla ke gólu.
20:01'
První dvacetiminutovka je minulostí, zatím sledujeme parádní vyrovnané utkání.

Dlouho byli aktivnější domácí, kteří měli k dispozici tři přesilové hry. Využili až tu třetí po zásahu obránce Olega Piganoviče. Pár sekund před tím ovšem ve stejné přesilovce, respektive oslabení skóroval hostující Vladimir Galuzin. Stav je tak před prostřední třetinou nerozhodný.

Střely na branku: 8:8
20:00'
19:42'
Právě Sibir byl pod tlakem, a tak jeden z hráčů raději poslal kotouč na zakázané uvolnění. Pokračovat se tak bude po levici Taylora, necelých dvacet sekund před koncem třetiny.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny, která byla pro oko diváka skvělá. Viděli jsme navíc po jedné brance na každé straně. Aktuálně se hraje za brankou Novosibirsku.
18:13'
Na konci pohledné kombinace hostujícího celku byl slovinský útočník Robert Sabolič. Ten dostal přihrávku před branku, kde zakončoval pod víko. Svižná rána ale nakonec skončila díky zákroku Taylora nad brankou!
17:41'
Následně se v útočné třetině s kotoučem otáčel hostující Michail Varnakov, jenž před brankou hledal parádní přihrávkou Korobova. Tomu se sice zakončit nepovedlo, vhazovat se nicméně bude po levici Taylora.
16:50'
Pokračuje se v nastoleném tempu. Oba celky hrají útočně a akce střídá akci. Naprosto fantastické utkání, až by se člověk divil, že domácí zatím nemají ani jeden bod.
15:23'
Ve stejné přesilovce se ovšem domácí hned dostali do pásma a povedlo se jim vyrovnat na 1:1! Nahození Olega Piganoviče tečoval na hranici vysoké hole NIKITA MICHAJLOV, jenž šikovně vyrovnává. Asistence: Oleg Piganovič a Ilja Morozov.
14:49'
Branka padá, ale překvapivě jí dávají v oslabení hosté! Danny Taylor rozehrával za brankou, ale udělal hroznou chybu. Mezi kruhy jej následně o kotouč obral VLADIMIR GALUZIN, jenž se z otočky trefil do prázdné branky a hosté tak vedou. Bez asistence.
14:25'
Třetí vyloučení v první třetině pro Torpedo! Produktivní Denis Paršin dostává dvouminutový trest, pykat bude za chybu svého celku – příliš mnoho hráčů na ledě.
14:02'
Kirill Urakov se pokoušel vymyslet něco na pravém kruhu, kde dlouho kličkoval. Nakonec se odhodlal ke tvrdé střele, která ale byla zablokována bránícím hráčem.
12:57'
Tempo hry v tomto duelu je zatím neskutečné a dosti připomíná zápasy v NHL. Oba celky hrají rychle a aktivně, ale gólově to zatím vidět není, což je docela škoda.
12:29'
Přerušení po hodně dlouhé době. Domácí celek se nyní dostal do ofsajdu, a tak bude hra pokračovat po druhé komerční přestávce v této třetině.
11:23'
Do střelecké pozice se nyní na pravém kruhu dostal hostující Denis Paršin, který zakončoval na zadní tyčku. Nejproduktivnější hráč v tomto duelu ale nakonec mířil těsně vedle.
10:05'
Hra se po přesilovkách domácího celku vyrovnala a vidíme útočnou snahu Torpeda i Sibiru. Hra se přelévá a fanoušky to musí náramně bavit.
08:50'
Danil Romancev se následně zmocnil kotouče za brankou, kterou objel a kotouč dával do brankoviště, kde měl spoluhráče. Tomu se ovšem nepovedlo zakončit. Sibir hraje parádně.
08:24'
Cory Emmerton byl dalším hráčem, jenž prověřil pozornost Stanislava Galimova. Kanadský forvard mířil na přední šibenici, ale ruský brankář ve službách Novgorodu skvěle zasáhl!
07:33'
07:25'
Domácí nadále aktivní a jeden z hráčů si nyní najel od levého mantinelu až před branku, kde se mu ale zblízka nepovedlo zakončit. Torpedo následně vyhodilo a přežije i druhé oslabení.
06:34'
Domácí dlouho kombinovali a nakonec až po minutě v početní výhodě něco vymysleli. Alexander Šarov střílel z pravého kruhu. Střela domácího útočníka ani následná dorážka Naumova ale v brance neskončili!
05:33'
Další vyloučení hostujícího celku. Jurij Sergijenko podrazil pronikajícího hráče u mantinelu a dostává dvě minuty. Další šance pro domácí Novosibirsk.
04:50'
Po dlouhé době také akce hostujícího Novgorodu. Andrew Calof si najel do pásma a na modré čáře svižně zakončoval. Danny Taylor ovšem kotouč zachytil a hned jej rozehrál.
04:04'
03:40'
Torpedu se povedlo jednou vyhodit, domácí se nicméně dostali zpátky do pásma a aktivně kombinovali. Přihrávky ale nakonec nic nepřinesly a hosté budou co nevidět kompletní.
02:43'
Domácí Sibir hraje v přesilovce zatím aktivně, ale zatím žádný pokus v síti neskončil. Naposledy to od modré čáry zkoušel Roman Savčenko, ale kotouč skončil na zadním mantinelu.
02:04'
Jegor Dugin se v aktivní kombinaci dostali na levém kruhu do zakončení, ale připraveného Galimova nepřekonal! Domácí hráli výhodu, Dmitrij Korobov dostává dvě minuty za faul kolenem.
01:20'
Aktivita Torpeda pokračovala, ale zatím nic nepřinesla. Nyní se dokonce hosté nedomluvili a kombinační hra byla přerušena odpískaným icingem, vhazovat se bude před Galimovem.
00:30'
I přes nulu na kontě je domácí stadion zaplněn a od prvních minut podporuje své miláčky. Aktivněji začali hosté, ale do ničeho se zatím nedostali.
00:01'
Krásné nedělní poledne! A pokud zrovna obědváte, tak dobrou chuť. Na ledovou plochu právě vjíždějí hokejisté obou celků a utkání o další body brzy začne. Přejeme příjemnou podívanou!

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Savčenko, Naumov, Piganovič, Morozov, K. Alexejev, Ignatovič, D. Lukin – Bertrand, J. Peltola, Šarov – Lisin, Dugin, Michajlov – Emmerton, Pešechonov, A. Jakovlev – Tkačenko, Pervušin, Romancev – Šaškov.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (D. Kostin) – Orlov, Barancev, Holm, Bodie, Korobov, Volčenkov, Sergijenko, Rodionyčev – Galuzin, Varnakov, Paršin – Šenfeld, Miele, Sabolič – D. Iljin, Žafjarov, Calof – Markovin, Urakov, Verjajev..
TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD

Zato Torpedu se v letošním ročníku celkem daří, a to i přes to, že poslední dva zápasy prohrál. Nižnij Novgorod je aktuálně na pátém fleku Východní konference a aktuálně ho čeká třetí venkovní duel v řadě, předchozí dva prohrál bez zisku jediného bodu. Hned na startu sezóny Novgorod vyhrál čtyři duely v řadě, přičemž si poradil například i se silným Petrohradem.

Poslední tři zápasy
Astana 4:1 Nižnij Novgorod
Ufa 4:3 Nižnij Novgorod
Nižnij Novgorod 6:5p Astana

Nejproduktivnější hráči
Denis Paršin – 6 zápasů, 7 bodů (1+6)
Vladimir Galuzin – 6 zápasů, 6 bodů (4+2)
Philip Holm – 6 zápasů, 6 bodů (1+5)
HK SIBIR NOVOSIBIRSK

Sibiřský celek ještě nedávno patřil mezi to lepší, co KHL nabízí. To už ale nějakou dobu neplatí a Novosibirsk je po šesti odehraných kolech na úplném dně soutěže, na kontě svítí zlověstná nula. Během šesti duelů se jim povedlo dát pouze devět branek a hned pětadvacetkrát inkasovat. Naposledy těsně padli s Nižněkamskem 3:4.

Novosibirsk 3:4 Nižněkamsk
Novosibirsk 1:4 Jekatěrinburg
Dinamo Riga 3:0 Novosibirsk

Nikita Michajlov – 4 zápasy, 4 body (3+1)
Nikolaj Demidov – 6 zápasů, 4 body (2+2)
Oleg Piganovič – 6 zápasů, 4 body (1+3)
Krásný den všem fanouškům nejlepšího evropské hokeje. Poslední Sibir Novosibirsk, který jako jediný v KHL dosud nebodoval, vyzve na domácím ledě Nižnij Novgorod, kterému se naopak docela daří. Utkání startuje ve 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.