KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : OMSK - 20. září 2018   14:30

OMSK
17:53' Versteeg  (Berezin) • 30:50' Versteeg  (J. Medveděv) • 31:35' I. Michejev  (Čudinov)
Novosibirsk
V. Bukin, P. Ovčinnikov – A. Zacharenkov, D. Sivov
Sibir Arena
OMSK

To je ode mě vše, na shledanou!
O pokus získat nějaké první body se Novosibirsk bude snažit v dalším zápase, kdy bude zajíždět na led Kazaně. Omsk pak na svém ledě přivítá Kunlun.
Statistiky po třetí třetině:
Střely na branku:11:9
Vhazování: 8:11
Vyloučení: 0:1
Novosibirsk nebude bodovat ani ve svém devátém zápase! Proti Omsku však předvedl bojovnou hru, ale zkrátka to na favorita a tým, který má momentálně formu nestačilo. Zápas rozhodla druhá třetina, kdy Novosibirsk šel do tří a Omsk dal dva přesilové góly. Ve třetí třetině si již hosté hlídali svůj dvou brankový náskok a Novosibirsk téměř nepustili do vážnějších šancí. Omsk znovu potvrdil, že má velmi dobrou obranu v čele s brankářem Muryginem, který vyřešil i několik nebezpečných závarů před svou brankou.
59:50'
Po další střele přišel menší závar před brankářem Omsku, ale nakonec je puk někde pod ním a to už je hodně málo času pro domácí, aby dali dvě branky.
59:28'
Novosibirsk opět v pásmu soupeře, ale střela od modré neměla úspěch!
59:00'
Omsku se podařilo dostat puk až do obranného pásma svého soupeře.
58:50'
Ihned po buly přišla střela a Murygin kryje! Charles Bertrand byl ten, kdo střílel ze středu hřiště.
58:44'
Domácí to zkusí v šesti, Krasikov je na střídačce.
58:44'
Murygin chytá střelu Šarova do své lapačky. A hosté si berou oddechový čas.
58:17'
Novosibirsk dostal puk do pásma a bojuje o něj za brankou Murygina...
58:00'
Poslední dvě minuty zápasu.
57:21'
Omsk vyhrál buly v pásmu soupeře a to budou další ušetřené cenné vteřiny.
57:17'
Naopak sami mají chuť útočit a vysoko odražený puk nakonec má Krasikov v lapačce.
57:00'
Omsk stále na puku a nepouští svého protivníka k založení útočné akce.
56:09'
Omsku se daří zachytávat puky ve středním pásmu a jednoduše je vyhazují do obranného pásma domácího celku.
55:40'
Čas se domácím krátí a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se dostávali do závěrečného tlaku. Nutno podotknout, že domácí celek již hraje svůj devátý zápas a doposud nebodoval!
55:00'
Z protiútoku se dostal hráč Omsku ke střele z levé strany, kde byl osamocený, ale zkusil to z první a puk mu pravděpodobně sjel z čepele.
54:22'
Murygin pro jistotu kryje nahození ze středního pásma a přerušuje hru.
53:45'
Omsk prozatím nepouští svého soka do tlaku a naopak se jim nyní daří držet hru daleko od své branky.
53:15'
Sergej Širokov přihrál na Čudinova a ten ihned z pravé strany vystřelil, Krasikov vyráží jeho pokus.
52:45'
A po střele Desharnaise má Krasikov puk ve své lapačce.
52:30'
A vzápětí rychlé zakončení na druhé straně a Krasikov má další úspěšný zákrok. Následuje komerční pauza.
52:12'
Od modré to zkoušel Oleg Piganovič, ale minul branku Murygina.
51:23'
Maxim Čudinov se napřáhl od modré a jeho střelu Krasikov jen vyrazil před sebe, ale další hráč Omsku se již nedostal k dorážce.
50:37'
Omsk nyní málem doplatil na to, že se jim nepodařilo skoro vyhodit puk ze třetiny. Nakonec se štěstím dostal puk alespoň do středního pásma.
50:03'
Murygin nyní kryje střelu Emmertona. Vhazuje se po jeho pravici. Novosibirsk má necelých deset minut k tomu, aby ještě dokázal něco se zápasem dělat.
49:08'
Omsk je nyní v pásmu soupeře, ale zatím se nedostává do střelecké pozice. Novosibirsk dobře přistupuje ke svým protihráčům.
48:10'
Denis Zernov vyzkoušel pozornost Krasikova, ale minul jeho klec.
47:40'
Ani jeden z týmů se nyní nemůže usadit v útočném pásmu a hraje se nahoru a dolů.
46:35'
Hosté v plném počtu. Omsk ubránil další oslabení, ale tohle byla zatím nejlepší přesilovka Novosibirsku v dnešním zápase.
46:09'
Maxim Ignatovič vystřelil z první od modré čáry, mimo. Následně Omsk vyhazuje puk.
45:57'
Střela od modré čáry je sražená do ochranné sítě.
45:38'
Omsku se nyní podařilo na pár vteřin zaměstnat svého soupeře v jeho obranném pásmu.
45:18'
A je tu závar. Puk je někde pod tělem Murygina. Opět mu propadl za jeho záda, ale s pomocí svých obránců nakonec zalehl puk.
44:50'
Ihned po vhazování se podařilo Omsku vyhodit puk až k brance svého soka.
44:35'
Ale Petrov v útočné třetině podrazil svého soupeře a jde dnes podruhé za katr.
44:04'
Nyní se snaží Jestřábi něco vymyslet v útočné třetině a také zaměstnat obranu svého soupeře.
43:20'
Zakázané uvolnění Novosibirsku a hra se bude stěhovat před Krasikova.
42:39'
Domácí se snaží o kontaktní branku a hýří pohybem. Nyní jim však utíká puk do středního pásma.
42:19'
Alexej Jakovlev se prezentoval další střelou a Murygin jeho pokus chytá do své lapačky!
41:57'
A zase Romancev z pravé strany, ale tentokrát nebyla jeho střela přesná.
41:42'
Danil Romancev dobře vystřelil a Murygin snad ramenem vytěsnil jeho pokus do ochranné sítě.
40:56'
Oba celky jsou kompletní, Novosibirsk je v pásmu soupeře a dostal se před Murygina, ten obstál.
40:18'
Ještě nám pokrčuje hra ve čtyřech na obou stranách.
40:01'
Statistiky po druhé třetině:
Střely na branku: 5:8
Vyloučení: 4:2
Vhazování: 10:10
Druhá třetina již byla zajímavější než ta první, protože nám přinesla tři branky. Omsk hrál přesilovku pět na tři a v ní dokázal dvakrát skórovat – nejprve druhou branku dal Kris Versteeg a následně se prosadil Ilja Michejev. Novosibirsk vzápětí snížil a to brankou Nikity Michajlova. Uvidíme, zda se domácím podaří v závěrečné periodě dramatizovat zápas.
40:00'
38:55'
Tak po dlouhé diskuzi i Omsk hrál v šesti, rarita, která se jen tak nevidí, aby oba celky se provinili ve stejné čase stejným proviněním.
38:55'
Novosibirsk opět hrál, již podruhé v zápase, v šesti hráčích v poli.
38:35'
Poslední tři, čtyři minuty sledujeme poměrně bláznivý hokej, kdy oba celky útočí a vše směřují na branku.
38:02'
A následoval protiútok Omsku dva na jednoho. Nakonec to hráč Omsku vzal na sebe, ale přestřelil branku.
37:48'
Závar i před Muryginem, který nedokázal udržet puk pod sebou, nakonec jej jeden z hráčů odváží z pásma pryč.
36:38'
Nakonec však nedokázal jej vyvézt a Omsk se dostal do dvou pěkných závarů, ale ani jeden z hráčů nedokázal dostrkat puk do branky!
36:08'
Petrov zavezl puk do pásma, ale Novosibirsk nakonec získává puk.
34:31'
Domácí v plném počtu. Omsk se v této přesilové hře nedostal prakticky k ničemu.
33:47'
Omsk se v přesilové hře zatím nedostává do větší šance a ani se jim nedaří usadit v útočném pásmu soupeře.
32:21'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladimir Pervušin – 2 min., vysoká hůl).
32:06'
Sibir právě vstřelil branku!
Domácí záhy snižují, kdy se po usazení v útočném pásmu podařilo vystřelit z pravé strany NIKITA MICHAJLOV snižuje na 1:3! Asistence: Jegor Dugin a Vladislav Naumov.
31:35'
Avangard právě vstřelil branku!
A dlouho to netrvalo a po kombinaci je tu třetí branka Omsku, kdy si ILJA MICHEJEV vyjel na levé kruh pro vhazování a prostřeluje Krasikova v brance. Omsk tedy dvojitou přesilovku využil bezezbytku. Asistence: Maxim Čudinov.
31:34'
Omsk pokračuje ve své přesilové hře...
30:50'
A Omsk využívá přesilovou hru, kdy KRIS VERSTEEG dostal přihrávku a dává svou druhou branku v dnešním zápase. Asistence: Jevgenij Medveděv.
30:14'
Domácím se daří osvobodit.
30:04'
Takže to nakonec bude dvojité vyloučení domácích.
29:56'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., faul kolenem).
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Pavel Tkačenko – 2 min., příliš mnoho hráčů).
29:56'
Andrej Stas a Vladislav Naumov se srazili ve středním pásmu a nejspíše to bude první přesilovka pro Omsk.
29:25'
29:15'
Puk v pásmu domácích a Omsk pravděpodobně ubrání i své druhé oslabení.
28:55'
Jegor Dugin střílel z levého úhlu, ale Murygin si pohlídal svou tyčku!
28:36'
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale zatím je to bez střelby na branku.
27:25'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ansel Galimov – 2 min., podrážení).
26:59'
Omsk se dostal do přečíslení, ale nakonec z toho byla jen střela mimo branku.
26:14'
Murygin po delší době v permanenci, kdy kryje nepříliš nebezpečnou střelu Pervušina. Následuje komerční pauza.
25:38'
Novosibirsk má ve druhé třetině problémy se dostat k puku a vůbec do útočné třetiny Omsku. Hosté evidentně přidali. Krasikov opět musel zasahovat.
24:39'
Omsk se dostal do třetiny, ale po zahájení kombinace se přerušuje, neboť po přihrávce hráči přeskočil puk čepel a skončil na střídačce.
23:49'
Maxim Berezin si najel na střed a dostal přihrávku. Avšak jeho střelecký pokus mu nesedl a puk skončil mimo branku.
23:31'
Jestřábi z Omsku jsou o něco více pohyblivější než v první třetině. Krasikov chytá puk a bude se vhazovat po jeho pravici.
22:48'
Svižný a rychlý útok Omsku, ale nakonec z něj nevznikla nebezpečná situace před Krasikovem.
21:14'
A Omsk se dostal ke dvěma střelám, ale ani jedna se nedostala přímo k brankáři.
20:52'
Puk se odrazil na střed hřiště, kde byl však hráč Omsku a ten jej vyváží do útočné třetiny domácích.
20:21'
I začátek druhé třetiny začal v pásmu Omsku, Murygin zatím nezasahoval.
20:01'
Statistiky po první třetině:
Střely na branku: 7:8
Vhazování: 6:13
Po první třetině vede Omsk 1:0 po šťastné brance ke konci první třetiny. Autorem branky byl Kris Versteeg . Jinak jsme mohli sledovat vyrovnanou třetinu, kdy měl o něco více šancí Novosibirsk, ale ani jednu nevyužil a na svého soupeře tak ztrácí jednu branku.
20:00'
19:14'
V poslední minutě první třetiny se zdržují hráči domácího celku za brankou Omsku a snaží se ještě něco vymyslet.
18:49'
Maxim Ignatovič nahodil přízemní střelou puk na branku, ale jeho pobídka skončila za brankou.
17:53'
A jako první se do vedení dostávají hosté, kdy po střele od modré čáry se šťastně odrazil puk od KRISE VERSTEEGA do branky. Hodně smolná branka pro Krasikova. Asistence: Maxim Berezin.
17:39'
Ofsajd Omsku a bude se vhazovat ve středním pásmu.
16:45'
Ville Pokka nyní střílel z pravé strany, ale ani on nedokázal najít skulinu v brance.
16:18'
Domácí se ve své první přesilové hře nedostali téměř k ničemu. Nyní zakončení na druhé straně a Krasikov si připisuje úspěšný zákrok proti střele Versteega.
16:09'
15:51'
...ale dlouho se tam neohřáli a Omsk opět úspěšně vyhazuje.
15:37'
Domácí zaváží znovu puk do útočné třetiny...
15:00'
Až nyní se dostali hráči Novosibirsku ke kombinaci.Ale záhy se daří hostům vyhodit puk.
14:34'
Boj o puk u mantinelu v útočném pásmu hostů.
14:09'
Petrov podrazil protihráče ve středním pásmu a Novosibirsk si zahraje první přesilovou hru.
14:06'
Další ztráta puku ve střední pásmu a tentokrát se bude i vylučovat.
13:20'
Omsk neprošel přes střední pásmo a musí se opět bránit nájezdu soupeře.
12:08'
Dobrá kombinace Omsku, kdy se jeden z hráčů zjevil před brankou, ale jeho pokus z první šel mimo.
11:12'
Nikita Šaškov zajel do hráče již po odpískání a za brankou Omsku se strhla pochopitelně menší strkanice.
10:54'
Novosibirsk měl nyní problémy se dostat ze svého pásma, nakonec se jim to daří, i když se soupeř skoro dostal do šance.
09:48'
Zakázané uvolnění hostů a bude se vhazovat před Muryginem.
09:14'
Opět urputný boj o puk v útočném pásmu domácích, kterým se nakonec se štěstím podařilo dostat puk do středního pásma.
08:29'
Nyní střela na druhé straně a Ilja Michejev vyzkoušel pozornost brankáře domácího celku.
08:23'
Danil Romancev se rozjel do útočného pásma Omsku a ihned pohotově vystřelil. Murygin ve stoje kryje jeho pokus!
08:03'
Až nyní si připisuje zákrok Krasikov, který kryje střelu ze střední vzdálenosti. Konkrétně střílel Jevgenij Medveděv.
07:43'
Z pohledu Omsku je to zatím urputný boj v útočném pásmu domácích.
07:20'
Domácí byli v útočném pásmu, ale hráči Omsku je drželi u mantinelů a tentokrát se domácí nedostali ke střele.
06:25'
Střela od modré čáry nakonec skončila v chumlu hráčů před brankářem Krasikovem.
05:38'
Sledujeme hru nahoru a dolů, kdy je zatím více nebezpečnější domácí mužstvo, které mělo jednu vlekou příležitost ke skórování.
04:49'
Kirill Petrov chtěl prostrčit puk na svého volného spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávka byla na poslední chvíli blokována.
03:58'
Novosibirsk se dostal do dalšího rychlého útoku, tentokrát kryje Murygin střelu z levé strany.
03:20'
Po střele z pravě strany Murygin neudržel puk ve své moci a propadl za něj. Včasný zákrok Pokky zamezil tomu, aby někdo z Novosibirsku doklepl puk do branky.
03:00'
Nakonec vše v pořádku a pokračuje se ve hře.
02:56'
Na útočné modré došlo k souboji, po kterém zůstal ležet hráč Omsku, chvíli se pokračovalo a po přerušení se strhla menší strkanice v obranném pásmu hostí.
02:22'
Hosté nyní neudrželi útočné pásmo, ale mají puk stále ve své moci.
02:00'
Úvodní dvě minuty zápasu za námi a zatím jsem neviděli nějakou pořádnou střelu na jednu či druhou branku.
01:21'
Nahozený puk od modré čáry končí v rohu kluziště, následně Omsk vyhazuje puk až k brance soupeře.
00:51'
Omsku se přechod do útočné třetiny nepovedl, ale bude se nakonec vhazovat před brankářem Krasikovem.
00:22'
První se do útočného pásma dostali hosté, Murygin nemusel zasahovat.
00:01'

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Savčenko, Naumov, Piganovič (A), Morozov, K. Alexejev (C), Ignatovič, D. Lukin – Bertrand, J. Bodrov, Šarov – Dugin, Michajlov, Barbašev – Emmerton, A. Jakovlev, Tkačenko (A) – Pervušin, Romancev, Šaškov – Sajustov.

Avangard Omsk: Murygin (Bobkov) – Pokka, J. Medveděv (C), Jemelin, Čudinov, Franson, Berezin, Martynov – Zernov, Širokov (A), I. Michejev – Manukjan, K. Petrov, K. Semjonov – Fisenko, Stas, A. Galimov – Versteeg, Desharnais, Talbot (A) – Jaremčuk.

Rozhodčí: V. Bukin, P. Ovchinnikov – A. Zakharenkov, D. Sivov.
HK Sibir Novosibirsk
Novosibirsk se v nové sezóně KHL hodně trápí! O tom všem mluví odehraných osm zápasů a nula bodů v tabulce. Novosibirsku to nejde ani doma. I když poslední dva domácí zápasy dopadly těsným výsledkem, nakonec odešel z ledu s prázdnou. Minulý zápas zajížděl na led Ufy a ani tam nepřišla výhra (1:3). Chytnou se dnes proti Omsku? Budou to mít hodně těžké, neboť Omsk se nyní potýká s dobrou formou.

Hlavními tahouny týmu jsou N. Michajlov (4+1) a O. Piganovič (1+4). Mezi další opory ještě můžeme jmenovat N. Demidova (2+2) nebo také E. Lisina (0+4).
Avangard Omsk
Omsk má odehraných sedm zápasů a pouze jednou prohrál, předminulý zápas s Magnitogorskem (0:1). Na ledě soupeřů se zatím Omsku hodně daří – tři vítězství a jedno vítězství po nájezdech = osm bodů se skóre 17:5. Jestřábi se drží na druhém místě Východní konference, jen o dva body více má první Jekatěrinburg. Omsk taktéž je nejlepším týmem v konferenci, co se týká statistiky obdržených branek – po sedmi zápasech obdržel pouze devět branek.

Nejvíce kanadských bodů má prozatím I. Michejev (1+6), pozadu nezůstává ani S. Širokov (5+1) nebo D. Žernov (1+4),
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.