KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Chabarovsk - 12. listopadu 2018   17:30

OMSK
OMSK
09:04' Zernov (I. Michejev) • 27:39' Širokov (Franson, J. Medveděv) • 43:50' Stålberg (Jemelin, K. Petrov)
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Chabarovsk
Chabarovsk
OMSK
Bobkov (Šilin) – J. Medveděv (C), Franson, Jemelin, Pokka, Pivcakin, Martynov, Bondarev (A) – Širokov, Zernov (A), I. Michejev – Stålberg, Desharnais, K. Petrov – A. Galimov, K. Semjonov, Manukjan – Fisenko, Stas, Košelev.
Birin, Bondar
Balašicha Arena
Chabarovsk
Murygin (Alikin) – J. Kolář (C), Kuzmin, Korjagin, Aťušov, Turbin, Jordán, Žuravljov – Gorškov, Pjanov, Fajzullin – T. Zohorna (A), Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Ruděnkov, Železkov, Dědunov – A. Kuzněcov (A), Rasskazov, Popugajev.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Je dobojováno! Omsk dokázal potvrdit roli favorita, nakonec bere všechny body. Ve všech třetinách se domácí prosadili jednou, konečný výsledek 3:0 je asi zasloužený. Hosté dnes po většinu zápasu tahali za kratší konec provazu, až v závěru si vypracovali několik slibných příležitostí. Zatímco domácí prodloužili šňůru výher, hosté pokračují v sérii porážek.
59:42'
Omsk je už kompletní, domácí nyní pouze nahodili do útočné třetiny, do konce zbývá necelých dvacet vteřin, víc už se nejspíše nestane.
58:31'
Amur nakonec přeci jen zamkl svého soupeře v útočné třetině, od modré stříleli Kolář i Fajzullin, poté vznikl závar před Bobkovem, domácí to zvládli.
57:48'
Úvod přesilové hry se hostům vůbec nevyvedl, domácí se dokázali osvobodit, za malou chvíli se rozeběhnou poslední dvě minuty třetí části.
57:07'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Denis Zernov – 2 min., podrážení).
56:44'
Dá se říci, že utkání se už jen z povinnosti dohrává, o vítězi je totiž rozhodnuto, u puku momentálně domácí hokejisté.
55:29'
V dobré pozici se ocitl Kolář! Střelu českého hokejisty však bez větších potíží chytil dnes bezchybný brankář Bobkov! Udrží nulu?
55:01'
Rozběhla se závěrečná pětiminutovka hry, Medveděv nepřihrál přesně a daroval puk soupeři, domácí se musí rychle vracet.
54:14'
Poslední minuty patří hostům, kteří se snaží alespoň o čestný zásah. Bobkov však i nadále drží čisté konto, opět se bude vhazovat v obranném pásmu Omsku.
53:22'
O dorážku se nyní snažili Zohorna s Pjanovem, k puku se nakonec jako první dostal domácí brankář, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
52:44'
Ruděnkov je dnes pravděpodobně nejnebezpečnějším hráčem Chabarovsku! Hostujícího hráče teď znovu vychytal Bobkov!
51:33'
Omsk je kompletní, tato přesilovka hostům vůbec nevyšla, nebezpečnější byli domácí, kteří i v oslabení mohli minimálně jednou skórovat.
50:41'
Domácí se v oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho. Semjonov místo přihrávky zakončoval, úspěšný zákrok si připsal brankář Murygin!
49:33'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Širokov – 2 min., hákování).
49:08'
Z pravé strany teď před bránu přihrával Zohorna, který našel Ruděnkova. Ten místo zakončení ještě posouval kotouč směrem doleva.
48:31'
Stas nyní napadal hostující hokejisty hodně vysoko, ti následně pouze nahodili do útočné třetiny, vzápětí se vydali na střídačku.
48:02'
Zatím to na nějaký zvrat nevypadá, hraje se totiž převážně před brankou Murygina, následovat bude kratší reklamní přestávka.
47:33'
Střelecký pokus Martynova byl zblokovaný, ovšem k puku se dostal Galimov, který ve velké šanci minul hostující branku, rozhodčí pouze rozpažil!
45:53'
Víc než dvě minuty teď čekáme na další přerušení hry, domácí se nikam neženou, hosté se snaží něco vymyslet, zatím však marně.
44:34'
Omsk se znovu nastěhoval do útočné třetiny, domácí hokejisté kombinují před Muryginem, který musí být neustále na pozoru.
43:50'
Avangard právě vstřelil branku!
Nedáš-dostaneš! Skvěle to udělal Jemelin, který od mantinelu přihrával před bránu. VIKTOR STÅLBERG dokázal zamířit k bližší tyči a vstřelit třetí branku Omsku! Asistence: Alexej Jemelin a Kirill Petrov.
43:05'
Obrovská příležitost pro hosty! Na pravé straně se skvěle uvolnil Ruděnkov, který před bránou hledal Dědunova. Ten nakonec nedokázal zakončit do odkryté svatyně!
42:24'
Situace jeden na jednoho, Košelev zkoušel zakončovat zpoza obránce, jeho střela mířila pouze doprostřed brány, snadná práce pro Murygina.
41:49'
To je snad už páté přerušení během úvodních dvou minut, puk končí opět mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve střením pásmu.
41:23'
Od modré čáry střílel Jordán. Snadná práce pro brankáře Bobkova, který měl odkrytý výhled, hra je znovu přerušena, vhazovat se bude v obranném pásmu Omsku.
40:55'
Kotouč do útočného pásma zavezl Rudenkov, který následně nahazoval na domácí branku, Bobkov puk vyrazil do ochranné sítě.
40:01'
Druhá dvacetiminutovka hry je za námi. Stejně jako v první třetině, i teď jsme viděli jednu brankou. O tu se znovu postarali domácí hokejisté, kteří jsou zatím aktivnějším a nebezpečnějším týmem.
40:00'
39:39'
Hosté jsou kompletní, domácí hokejisté i přesto drží kotouč v útočném pásmu a v závěru druhé třetiny se snaží něco vymyslet.
38:54'
Přihrávka na pravou stranu, odkud z první zakončoval Petrov. Střelu na bližší tyč si pohlídal Murygin, hra je znovu přerušena!
38:18'
Po nahození od modré čáry si další úspěšný zákrok připsal brankář Murygin, pro hosty bylo klíčové, že mu puk následně nevypadl.
37:37'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Valentin Pjanov – 2 min., podrážení).
36:56'
Před bránou číhal Širokov, kterému se tentokráte nepovedlo tečovat pobídku od modré čáry, Murygin následně přerušil hru.
35:58'
Od modré čáry nahazoval Franson, jeden z jeho spoluhráčů puk tečoval, kotouč nakonec skončil těsně nad hostující brankou!
35:01'
Rozběhla se závěrečná závěrečná pětiminutovka druhé třetiny, domácí nyní zamkli svého soupeře v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
34:11'
Hra se přelévá ze strany na stranu, domácí jakoby ubrali na aktivitě směrem dopředu, u puku jsou totiž především hosté.
33:23'
Do zajímavé příležitosti už uháněl Michejev! Vzrušení bylo zbytečné, domácí hokejista se nacházel v postavení mimo hru.
33:02'
Rasskazov poslal puk přes všechny čáry, odpískáno bylo zakázané uvolnění, což se hostujícímu hráči vůbec nelíbilo.
32:07'
Zakončení z pravého kruhu, puk končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu, to ale až po další kratší pauze.
31:11'
Hodně prostoru dostal před bránou Kolář. Český hokejista se nakonec do zakončení nedostal, Chabarovsk výrazně přidal!
30:29'
Hosté mohli snížit, měli největší příležitost v dosavadním průběhu utkání! Po střele Ušenina teď zvonila branková konstrukce za Bobkovem!
29:54'
Za malou chvíli vstoupíme do druhé poloviny tohoto utkání, které má zatím jednoznačný průběh, domácí jsou jasně lepším týmem, vedou o dvě branky.
29:05'
Amur snad poprvé ve druhé části usadil v útočné třetině, do zakončení se ale nedostal a musí se zase rychle vracet.
28:03'
Domácí hokejisté se opět vydali rychle dopředu a vybojovali vhazování v útočné třetině, ještě předtím je tu krátká reklamní pauza.
27:39'
Vylučovat se nakonec nebude, domácí využívají ponechanou výhodu a vedou o dvě branky! Po nahození od modré čáry teď kotouč tečoval SERGEJ ŠIROKOV, Murygin vůbec nic neviděl! Asistence: Cody Franson a Jevgenij Medveděv.
27:01'
Závar před hostující brankou! Nadvakrát teď dorážel Fisenko, ovšem v obou případech nepřesně, rozhodčí signalizují trest hostujícího týmu, tlak Omsku pokračuje!
26:18'
Ke kotouči se dostal Stas, který obkroužil branku, následně hledal své spoluhráče. Ti se nakonec k puku dostat nedokázali.
25:22'
Ušenin teď dlouho bojoval s Petrovem u mantinelu o puk, úspěšnější byl nakonec domácí hokejista, který už rozehrává.
24:31'
Z mezikruží zakončoval Petrov! Jeho střela mířila pouze doprostřed branky, Murygin nadvakrát zasáhl, poté přerušil hru.
23:55'
Domácí hokejisté posílají puk přes všechny čáry, pískáno je zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce Bobkova.
23:04'
Jeden z domácích hráčů už napřahoval ke střele. Výborný obranný zákrok teď na poslední chvíli předvedl hostující obránce Aťušov.
22:29'
Na pravé straně teď kotouč získal Galimov, který ihned střílel na bližší tyč. Murygin byl pozorný a puk dokázal vyrazit za branku!
21:44'
Stále se hraje ve střední třetině, oba celky před malou chvíli střídaly, necelé dvě minuty druhé části jsou za námi.
20:48'
Boj o puk ve středním pásmu, od modré čáry poté kotouč na Murygina nahazoval Michejev, hostující brankář si připsal snadný zákrok.
20:01'
Je za námi úvodní část hry, která podle očekávání patřila domácímu týmu. Ten byl aktivnější a vypracoval si několik zajímavých příležitostí, ze kterých vstřelil branku. Hosté poté nevyužili přesilovku 5 na 3. Uvidíme, co nám nabídne druhá dvacetiminutovka, ta začne zhruba v 18:22.
20:00'
19:55'
Hosté nahazují puk do útočného pásma, víc už se v úvodní dvacetiminutovce nejspíše nestane.
19:01'
Domácí hokejisté vyhazovali přes všechny čáry, Petrov se k puku nedokázal dostat jako první, čároví pískají zakázané uvolnění.
18:47'
Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná minuta hry, už téměř čtyři minuty se nepřerušovalo, hosté se pod dlouhé době dostali do útočné třetiny.
17:34'
Rychle se musel vracet hostující bek Aťušov. Ten se k puku dostal jako první, následně dokázal rozehrát svým spoluhráčům.
16:44'
Omsk byl znovu dlouho nastěhovaný v útočné třetině, do zakončení se nakonec nedostal, Murygin zasahovat nemusel.
15:59'
Dobré střídání domácího týmu, dvakrát se o zakončení pokoušel Petrov, tomu puk v obou případech na poslední chvíli utekl.
15:23'
Hodně aktivní Stalberg teď od mantinelu přihrával před branku. Tam nakonec nenašel žádného ze svých spoluhráčů, u puku jsou hosté.
14:55'
V závěru přesilové hry to z velkého úhlu zkoušel Zohorna! Střelu českého hráče si pohlídal Bobkov, domácí jsou kompletní, následuje kratší reklamní pauza.
14:18'
Na modré čáře zůstal úplně Aťušov, který puk posílal na teč před branku. Puk nakonec končí vedle, hosté pokračují v kombinaci.
13:31'
Přesilová hra 5 na 3 je u konce! Bobkov nejprve zaznamenal výborný zákrok, poté přečetl hru soupeře a zasáhl hokejkou!
12:52'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Cody Franson – 2 min., vražení na hrazení).
12:29'
Polovina přesilové hry je téměř za námi, hosté se zatím k ničemu nedostali, domácí znovu vyhazují přes všechny čáry a střídají.
11:30'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Denis Zernov – 2 min., držení).
11:08'
Hra byla znovu přerušena, vhazovalo se bude po levé ruce Bobkova. O malou chvíli později přišel další icing domácího celku.
10:22'
Úvodní desetiminutovka hry je za námi, Omsk v posledních minutách potvrzuje roli favorita, je aktivnější a hlavně nebezpečnější.
09:46'
Domácí tým se znovu hnal rychle dopředu, Stalberga teď nadvakrát vychytal Murygin, který následně pro jistotu přerušil hru.
09:04'
Omsk se po deseti vteřinách přesilové hry dostává do vedení! Murygin puk vyrazil betonem jen před sebe, tam se k němu dostal DENIS ZERNOV, který střelou do prázdné branky otevřel skóre! Asistence: Ilja Michejev.
08:54'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Igor Ruděnkov – 2 min., hákování).
08:19'
Obrovská příležitost pro domácí tým! Murygin se rychle přesunul, poté předvedl parádní zákrok vyrážečkou, kotouč už směřoval do prázdné branky!
07:33'
Na levé straně dostal spoustu prostoru Popugajev, který ihned střílel. Bobkov si připsal úspěšný zákrok, následně přerušil hru. Následuje kratší pauza!
06:45'
Vysoko teď napadal Širokov, kterého však nepodpořil žádný z jeho spoluhráčů, hosté začínají až z vlastního obranného pásma.
05:58'
Na ledě je čtvrtá pětka domácích, Fisenko se probíjel po mantinelu, o kotouč nakonec přišel, hosté s rozehrávkou nepospíchají.
05:03'
Úvodní pětiminutovka hry je za námi, na první branku čekáme, stejně tak i na nějaké větší příležitosti, zatím se spíše brání.
04:45'
Nepřesností je v úvodu tohoto utkání hodně na obou stranách, domácí hokejisté jsou s postupem času aktivnější a snaží se něco vymyslet.
04:04'
Z obtížného úhlu teď zakončoval Desharnais. Hostující brankář si zvládl pohlídal levou tyčku a připsal si první vážnější zákrok!
03:33'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, do zakončení se oba týmy téměř nedostávají, brankáři jsou zatím bez práce.
02:55'
Domácí se nastěhovali před Bobkova a dlouho kombinovali, ke střele se nakonec nedostali, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:02'
Další přerušení hry, těch je opravdu hodně. Tentokráte je pískán icing domácímu týmu, vhazovat se bude po levé ruce Bobkova.
01:22'
Chabarovsku bylo odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před hostujícího brankáře, bude se vhazovat v útočném pásmu Omsku.
00:42'
První útočná akce patřila domácím hokejistům, kteří brzy přišli o pásmo a museli se rychle vracet, u puku jsou už zase hosté.
00:01'
Sázkové kanceláře do role obrovského favorita staví domácí tým! Oba celky na sebe už letos jednou narazily, utkání skončilo nerozhodně, Omsk následně zvítězil v prodloužení. Jak zápas dopadne teď? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Na druhé straně Amur Chabarovsk, který je na tom daleko hůře. Hostům v tabulce Východní konference patří až jedenáctá příčka, zatímco domácí třikrát v řadě vyhráli, tak hosté poslední tři souboje výsledkově nezvládli. Bude to pro ně už páté venkovní utkání v řadě. Chabarovsk má šestnáct bodů, skóre 50:77. V týmu působí hned pětice českých hráčů, jejich nejvíce bodujícím hráčem je Igor Rudenkov (7 branek, 5 asistencí).
Avangard Omsk se nachází v tabulce Východní konference na druhém místě. Domácí hokejisté vyhráli třikrát v řadě, mají čtyřicet bodů, skóre 81:50. Jejich nejproduktivnějším hráčem je s jednadvaceti kanadskými body Sergej Širokov, ten zaznamenal už dvanáct branek, zároveň devět asistencí. Pro Omsk to bude už páté utkání na "domácím" ledě v řadě, jak už jsem zmiňoval, kvůli rekonstrukci stadionu hrají v Balašiše.
Pěkné odpoledne všem. Kontinentální hokejová liga má v pondělí na programu řadu zápasů. Avangard Omsk v jednom z nich přivítá Amur Chabarovsk. Domácí tým letos celou sezonu hraje v Balašiše.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.