KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Chabarovsk - 24. září 2018   18:30

OMSK
OMSK
16:02' I. Michejev (Širokov) • 39:59' Franson (I. Michejev, J. Medveděv) • 46:05' Zernov (J. Medveděv) • 64:10' Širokov (Zernov)
4:3
(1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Chabarovsk
Chabarovsk
02:47' Filippi  (T. Zohorna) • 14:30' Ruděnkov  (Turbin) • 31:34' J. Kolář  (Železkov, Ruděnkov)
OMSK
Bobkov (15. Murygin) – Pokka, J. Medveděv (C), Čudinov, Jemelin, Franson, Martynov, Bondarev – I. Michejev (A), Zernov, Širokov (A) – K. Petrov, K. Semjonov, Versteeg – A. Galimov, Fisenko, Košelev – Manukjan, Desharnais, Talbot – Jaremčuk.
Odins E. (Lat), Lavrentyev A. (Rus)
Balašicha Arena
Chabarovsk
Kašík (Alikin) – Kuzmin, J. Kolář (C), Korjagin, D. Vorobjov (A), Turbin, Aťušov – T. Zohorna, Pjanov, Filippi – Potěchin, Vj. Ušenin (A), Gorškov – Ruděnkov, Železkov, Berestennikov – Gizdatullin, A. Kuzněcov, Golubev.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Vyhrané buly: 43-24
Sledovali jsme utkání mezi Omskem a Amurem Chabarovskem, který končí zřejmě zaslouženou výhrou domácích 4:3 po prodloužení. Jako první se prosadil Filippi s Ruděnkovem. V 17.minutě snížil na 1:2 Michejev, jenže v 32.minutě poslal Amur do dvoubrankového vedení Jan Kolář. Omsk snížil ještě na konci druhé třetiny zásluhou Francona a v 47.minutě vyrovnal z další přesilové hry Zernov. V prodloužení vyrovnal Širokov po brejku dva na jednoho. Hlavní hvězdou je Libor Kašík, který si připsal 53 zákroků! Omsk zůstává druhý, Chabarovsk se zlepšil na devátou pozici.
64:10'
Avangard právě vstřelil branku!
Autorem branky je SERGEJ ŠIROKOV, který jel se Zernovem dva na jednoho. Druhý jmenovaný mu přihrál a Širokov neměl problém usměrnit kotouč za záda Kašíka. Asistence: Denis Zernov.
64:00'
Poslední minuta prodloužení!
63:42'
Ilja Michejev zakončil, jenže Libor Kašík si připisuje další úspěšný zákrok.
63:02'
Alexej Jemelin jel jeden na jednoho, jenže obránce Dmitrij Vorobjov byl úspěšnější.
62:15'
Chabarovsk je aktivnější, drží puk, jenže zakončení ne a ne přijít.
61:54'
Amur kombinuje ve středním pásmu.
60:47'
Na Murygina se hnal Igor Ruděnkov, jenže ten tváří tvář domácímu brankářovi selhal!
60:01'
Prodloužení se hraje klasicky tři na tři.
60:01'
Sledovali jsme třetí třetinu, kde jsme viděli jednu branku a to díky Zernovi, který z přesilové hry vyrovnal na 3:3 a uvidíme tak prodloužení.
Střely na branku ve třetí třetině: 13-4.
Prodloužení začne za pár minutek.
60:00'
59:45'
O poslední střelu se chtěl postarat Igor Ruděnkov, jenže při otočce upadl na ledovou plochu.
59:11'
Posledních pár sekund nás dělí od zřejmě zaslouženého prodloužení.
58:32'
Alexandr Kuzněcov zkoušel vysunout do útoku Golubeva, jenže to se mu vůbec nepovedlo.
58:00'
Poslední dvě minuty základní hrací doby.
57:57'
Dalším zákrokem se prezentoval Libor Kašík, který již jistě bude hlavní hvězdou utkání.
57:17'
Opět se hraje přes tři minuty bez přerušení. Oba celky se střídají v držení puku.
56:05'
Vjačeslav Ušenin kroužil kolem brankoviště Avangardu, jenže obránci ho včas zpacifikovali.
55:27'
Oba celky se soustředí hlavně na obranu. Vědí, že kdo vstřelí další branku, tak vyhraje.
54:22'
Hraje se především na třetině Amuru, jenže nic zajímavého zatím nevidíme.
53:57'
Tomáš Zohorna prověřil brankáře Alexeje Murygina, jenže ten v pohodě chytá. Následuje zřejmě poslední komerční pauza tohoto utkání.
53:23'
Vitalij Aťušov se vydal na útočný výlet. Pokusil se zakončit, nicméně Ville Pokka je ve své obranné práci vynikající.
53:00'
Sedm minut do konce základní hrací doby a Omsku s stále nedaří vstřelit vedoucí branku.
52:33'
Omsk je stále aktivnější, jenže Amur se horko těžko brání. Uvidíme, zda dokážou vyválčit alespoň jeden bod.
51:39'
Podle statistiky jde vidět, že Maxim Čudinov má již šest střeleckých pokusů, jenže Libor Kašík tohoto útočníka v tomto mini souboji drtí.
50:00'
Posledních deset minut základní hrací doby a skóre je po dlouhé době vyrovnané!
49:39'
Domácí Avangard se dožadoval uznání branky, jenže rozhodčí puk dobře viděl puk před brankovou čarou.
48:57'
Tomáš Zohorna se nedokázal dostat přes dobře postavené domácí obránce, kteří si ho hlídali jak oko v hlavě.
47:14'
Omsk je aktivnější a touží přidat vítěznou branku.
46:05'
Autorem branky je DENIS ZERNOV, který přesnou střelou zápěstím vyrovnává na 3:3 a využívá druhou přesilovou hru Omsku v utkání! Asistence: Jevgenij Medveděv.
45:35'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., hákování).
45:00'
Amur kombinuje za brankou domácích a hledá volný prostor, kde by mohli vstřelit zřejmě rozdílovou čtvrtou branku.
44:44'
Zakázané uvolnění domácího Bondareva.
44:16'
Libor Kašík si připisuje čtyřicátý zákrok v utkání. Pokud to takhle půjde dál, tak určitě překoná hranici padesáti pěti zákroků.
43:00'
Denis Kuzmin nevěděl kam přihrát, a tak nahodil puk do své útočné třetiny a šel střídat.
42:23'
Opět se hraje dlouhý interval bez přerušení. Další typický prvek tohoto utkání.
41:12'
K zakončení od modré se dostal Pavel Turbin, jenže jeho pokus v pohodě vyráží Murygin betonem do rohu.
40:20'
Amur vstoupil do poslední periody aktivně. Uvidíme, zda takhle dokážou hrát po většinu zbytku utkání.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující Valentin Pjanov, který vyhrál všechny úvodní buly třetin.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 22-8.
Sledovali jsme druhý poločas, ve kterém jsme mohli vidět dvě branky a to po jedné na obou stranách. Nejprve se v 32.minutě prosadil kapitán Jan Kolář, jenže v poslední sekundě druhé periody snížil další obránce Cody Franson a využil druhou přesilovou hru v utkání. Celkově vede Amur 2:3 a třetí třetina bude pro ně ještě těžší než předchozí dvě.
Třetí třetina začne zhruba za dvacet minut.
40:00'
39:59'
Opět jsem to zakřikl! Autorem branky je CODY FRANSON, který sekundu před druhou sirénou snižuje stav utkání na 2:3 a o náboj ve třetí třetině nebude nouze. Asistence: Ilja Michejev a Jevgenij Medveděv.
39:11'
Jan Kolář dokázal vyhodit přes všechny čáry a Amur je blízko udržení nuly ve druhé třetině, kde ještě více zlepšili svoji obranu.
38:20'
K zakončení po odrazu puku se dostal Kris Versteeg, jenže nedokázal překonat Kašíka a vstřelit tak svoji čtvrtou branku v této sezóně.
38:07'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Valentin Pjanov – 2 min., hákování).
38:00'
Poslední dvě minuty druhé třetiny!
37:21'
Hraje se již čtyři minuty v kuse. Amur kontroluje své vedení a jde si pro nečekané body do tabulky.
36:30'
Před Kašíkem se strhla menší potyčka, kterou musel lotyšský rozhodčí řešit. Nakonec ale nerozdal žádný trest.
35:57'
Arťom Železkov se příkladně vrátil do obrany a vysloužil si potlesk od celé lavičky medvědů z Kamčatky.
35:22'
Alexej Bondarev musel pouze nahodit puk do pásma Amuru, protože neměl kam jinam přihrát.
34:36'
Chabarovsk je v posledních sekundách lepším týmem a pokud vstřelí čtvrtou branku, tak to bude mít Omsk abnormálně náročné.
33:38'
Ville Pokka dostal přihrávku přesně na střelu z první. Na ledovou plochu se položil Denis Kuzmin, který by si připsal do českého Radegast Indexu pod za zblokovanou střelu.
33:05'
Amur se v pohodě dostal do středního pásma, i když je domácí značně napadali.
32:54'
Po střele Michejeva má Libor Kašík další úspěšný zákrok. Oba celky jdou střídat.
32:00'
Domácí hráči Avangardu jsou hodně překvapení. Amur je po vstřelené brance všude rychlejší.
31:34'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Chabarovsk střílí další jednoduchou branku! Autorem branky je JAN KOLÁŘ, který ihned po buly vystřelil od modré zápěstím a jeho přesný pokus letí k levé tyči. Alexej Murygin neměl šanci zasáhnout. . Asistence: Arťom Železkov.
31:31'
Alexej Jemelin krásným bodyčekem poslal na ledovou plochu Dmitrije Vorobjova.
31:12'
Hra sice má spád, jenže zajímavější akce nevidíme. Po nabušené první třetině o je lehké vystřízlivění.
30:00'
Po polovině utkání je stav stále ideální pro hostující Amur Chabarovsk, když vedou 1:2 po brankách Filippiho a Ruděnkova.
29:11'
Jan Kolář jako správný kapitán obehrál jednoho z domácích hráčů a poté kvalitně rozehrál.
28:11'
Vjačeslav Ušenin neváhal a od mantinelu vystřelil, jenže i na druhé straně je pozorný brankář.
27:59'
Kris Versteeg vystřelil z otočky, jenže jeho pokus kryje lapačkou Libor Kašík. Oba celky jdou vystřídat.
27:12'
Kirill Semjonov přihrál do útočné třetiny na Petrova, jenže jeho pokus blokuje holí Gleb Korjagin.
27:00'
Po úvodních sedmi minutách druhé třetiny se nic nezměnilo. Avangard drtí svého soupeře, jenže ten heroicky drží své jednobrankové vedení 1:2.
26:22'
Sergej Širokov bruslil po pravém křídle, vystřelil zápěstím, jenže Libor Kašík má jen další zákrok. Následuje komerční pauza.
25:44'
Po střele Kirilla Semjonova z pravého křídla si Kašík připisuje již dvacátý druhý zákrok. Zatím to je jednoznačná hvězda utkání.
25:27'
Amur se stále dobře brání. Omsk kombinuje kolem mantinelů, střed hřiště je dobře kryt.
24:37'
Michail Fisenko nedokázal udržet puk v útočném pásmu a Avangard bude muset založit další z již mnoha pokusů o vyrovnání.
24:00'
Pokus Denise Kuzmina letí do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:32'
Domácím se útok nepovedl. Amur spěchá do rychlého brejku.
23:04'
Omsk opět dlouhodobě kombinuje ve své útočné třetině a hledá způsob, jak by překonal Kašíka.
22:13'
Kris Versteeg udělal chybu v rozehrávce a může být rád, že toho Zohorna nedokázal využít.
21:42'
Krásná kombinace Amuru! Alexandr Kuzněcov hledal Koláře, jenže toho vychytal Alexej Murygin.
20:55'
Vitalij Aťušov si s bravurou poradil s dotírajícím Fisenkem.
20:32'
Chabarovsk kombinuje ve své obranné třetině. Nikam nespěchá a čeká na tu správnou možnost.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující Valentin Pjanov. Uvidíme, za Amur naváže na povedenou první třetinu.
20:01'
Střely v první třetině: 19-7.
Sledovali jsme velice zajímavou první třetinu, která končí výhrou hostů 1:2. Jako první se prosadil v 3.minutě český útočník Tomáš Filippi. V 15.minutě poslal Amur do dvoubrankového vedení Igor Ruděnkov, jenže o dvě minuty později snížil na 1:2 Ilja Michejev. Omsk sice tlačil, jenže Libor Kašík drží naděje hostů v reálných obrysech. Uvidíme, co nám přinese perioda druhá.
Druhá třetina začne zhruba za dvacet minut.
20:00'
19:24'
K zakončení se dostal hostující útočník Tomáš Zohorna, jenže jeho pokus z velkého úhlu končí v lapačce Murygina, který se pomalu dostává do optimální teploty, kterou ale naruší přestávka.
19:00'
Poslední minuta první třetiny, která přinesla velice zajímavou podívanou.
18:11'
Hra se přelévá ze strany na stranu, jenže zajímavější momenty tomu chybí.
17:54'
Vjačeslav Ušenin se nedokázal prosadit za brankou Murygina a tak je u puku Ville Pokka.
17:22'
Amur lehce vylezl z ulity, jenže se do ní zpátky rychle vrátil, protože jejich útočná hra není stavěná na kontrolu zápasu. Budou muset nadále pokračovat v rychlých brejcích.
16:02'
A domácí konečně překonávají výborného Kašíka! Autorem branky je ILJA MICHEJEV, který se prosazuje prudkou střelou zápěstím a snižuje stav utkání na 1:2! Asistence: Sergej Širokov.
16:00'
Amur je opět pod velkým tlakem. Jevgenij Medveděv vypálil od modré, jenže jeho pokus končí v ochranné síti.
15:35'
Velká šance Omsku! Ilja Michejev se dostal mezi kruhy k zakončení. Mířil přesně k pravé tyči, jenže Libor Kašík vytáhl fantastický zákrok lapačkou!
14:30'
Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Igor Bobkov, přichází Alexej Murygin.
14:30'
Hosté se dostávají do trháku! Autorem branky je IGOR RUDĚNKOV, který po svém vlastním oslabení projel do útočné třetiny, kde prostřeluje Bobkova, který míří na střídačku. Asistence: Pavel Turbin.
14:22'
Hosté v plném počtu. Omsk si sice vytvořil dost příležitostí, jenže hostující obrana v čele s Kašíkem je zatím prvotřídní.
13:21'
Codymu Fransonovi teď puk přeskočil čepel a hosté se tak jednoduše osvobozují.
13:00'
Před brankovištěm Chabarovsku se strhla menší potyčka. Hostující obránci opět vše zvládli a můžou spokojeně jít vystřídat.
12:55'
Ilja Michejev se dostal k volnému kotouči, vypálil, jenže Libor Kašík je v této třetině naprosto fantastický!
12:22'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ilja Berestennikov – 2 min., držení).
11:40'
Amur se vydal po dlouhé době do útočné třetiny. Zde ale nebyl moc dlouho, protože dobře operoval kanadský obránce Cody Franson.
10:11'
Arťom Manukjan odebral kotouč Turbinovi. Pokusil se vystřelit, jenže ránu blokuje Vitalij Aťušov.
10:00'
První polovina první třetiny je za námi a hosté z Chabarovsku vedou 0:1 po pěkném úniku Tomáše Filippiho.
09:42'
Omsk teď kombinuje ve své obranné třetině, kde postupnými přihrávkami zakládá další útok. Amur zatím zakrývá nedostatky v útoku parádní defenzívou.
08:39'
Michejevova střela končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici golmana Chabarovsku.
07:20'
Ville Pokka se krásně dostal do útočné třetiny. Zde potvrdil svoji techniku, když se dostal až k bráně Amuru, jenže zde ho zastavil chytrým vypíchnutím kotouče Jan Kolář.
07:04'
Ansel Galimov se šikovně uvolnil u levého mantinelu. Ihned vystřelil, jenže Libor Kašík je zatím bezchybný.
06:40'
Hra je v posledních sekundách hodně rozkouskovaná díky častým ofsajdům a zakázaným uvolněním.
06:14'
Zakázané uvolnění domácího Cody Fransona.
06:00'
Amur se dokázal vymanit z tlaku. Alexandr Gorškov to zkoušel na vlastní pěst, jenže ta není tak úderná, aby znamenala druhou branku v síti Bobokova.
05:39'
Šestý zákrok Kašíka v tomto utkání po nahození Pokky od modré. Vhazovat se bude po jeho levici.
05:09'
Chabarovsk se pouze brání a Omsk se snaží o vyrovnání. Uvidíme, jak dlouho udrží Libor Kašík čisté konto.
04:23'
Třetí domácí formace se nijak zářivě neprosadila. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:13'
Omsk se žene za vyrovnáním. Kris Versteeg. který hrál například za Chicago Blackhawks, střílí do míst, kde stojí Libor Kašík.
02:47'
Tak jsem to zakřikl! Autorem branky je TOMÁŠ FILIPPI, který se dostal do brejku a krásnou střelou z levého křídla střílí svoji první branku v sezóně. Asistence: Tomáš Zohorna.
02:07'
Omsk je aktivnější na začátku utkání. Amur potvrzuje, že neprožívá zrovna dobré rozpoložení.
01:23'
K zakončení se dostal Kirill Petrov, jenže jeho pokus kryje Libor Kašík, který minulý rok chytal za Zlín.
00:34'
V zahajovací formaci Chabarovsku jsou hned čtyři šestí hráči. Brankář Kašík, obránce Kolář a útočníci Zohorna a Filippi.
00:01'
Úvodní buly vyhrál domácí Denis Zernov. Omsk oblékl červen dresy, Amur bílé.
00:01'

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – Pokka (C), J. Medveděv, Čudinov, Jemelin, Franson, Martynov, Bondarev – I. Michejev (A), Zernov, Širokov (A) – K. Petrov, K. Semjonov, Versteeg – A. Galimov, Fisenko, Košelev – Manukjan, Desharnais, Talbot – Jaremčuk.

Amur Chabarovsk: Kašík (Alikin) – Kuzmin, J. Kolář (C), Korjagin, D. Vorobjov, Turbin, Aťušov – T. Zohorna, Pjanov, Filippi – Potěchin, Vj. Ušenin, Gorškov – Ruděnkov, Železkov, Berestennikov – Gizdatullin, A. Kuzněcov, Golubev.

Rozhodčí: Odins E. (Lat), Lavrentyev A. (Rus).

Avangard Omsk

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Amur Chabarovsk

Libor Kašík
Michal Jordán
Jan Kolář
Tomáš Zohorna
Tomáš Filippi

Amur je na tom o poznání hůř než jeho soupeř. Z osmi zápasů vyhrál pouze třikrát a se 6 body okupuje až 10. příčku ve Východní konferenci.

Chabarovsk se navíc trápí v útočné činnosti. Pouhých 13 vstřelených branek z něj dělají společně s Novosibirskem vůbec nejhorší celek Kontinentální ligy.

Na ledech soupeřů dokonce čeká na první body. Po třech duelech nemá na svém kontě ani jeden a krčí se na předposledním 12. místě v tabulce venkovních klubů Východní konference.

Bogdan Potěchin 4 (1+3)

Omsk si zatím v dosavadním průběhu vede velmi dobře a po devíti střetnutích sídlí na 2. místě Východní konference se ziskem 16 bodů. Na svém kontě má navíc pouze jedinou porážku, a sice proti Magnitogorsku.

Výborně si také počíná v obranné i útočné fázi. Se skóre 30:12 totiž patří k nejlepším celkům celé soutěže.

Před vlastními fanoušky odehrál Avangard čtyři utkání a připsal si v nich 6 bodů. Právem mu tedy náleží 5. příčka v tabulce domácích mužstev své konference.

Sergej Širokov 7 (6+1)
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Avangardem Omsk a Amurem Chabarovsk. Zápas začíná v 18:30.