KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Red Star Kunlun - 5. listopadu 2018   15:00

OMSK
OMSK
10:40' Pokka (Manukjan, K. Semjonov) • 32:06' K. Petrov (Manukjan) • 39:36' Franson (Manukjan) • 46:13' I. Michejev  • 55:58' Čudinov (K. Semjonov, Manukjan)
5:1
(1:0, 2:0, 2:1)
Red Star Kunlun
49:43' Beck  (Sundström, Wolski)
OMSK
Bobkov (Murygin) – Franson, J. Medveděv, Martynov, Čudinov, Pokka, Jemelin, Berezin, Bondarev – Zernov, Širokov, I. Michejev – Manukjan, Košelev, K. Semjonov – Desharnais, A. Galimov, K. Petrov – Fisenko, Stas, Samochvalov.
Brust (C. Sun) – Järvinen, V. Lajunen, Bartley, Parlett, Kundrátek, Vitásek – Sundström, Wolski, Beck – Palola, Yip, Lundh – Kane, Fontain, Mertl – Squires, Lockhart, Latta.

Utkání je u konce a Avangard díky stabilně přidávajícím gólům zvítězil poměrem 5:1. Hráči Red Star Kunlunu měli řadu nebezpečných šancí, ale kvůli chybějící koncovce nemohou být z počtu branek spokojeni.

Československá stopa v utkání

Ondřej Vitásek (KUN); (0+0); 0 střel, 16:06
Tomáš Kundrátek (KUN); (0+0); 1 střela, 16:27
Tomáš Mertl (KUN); (0+0); 0 střel, 14:39
59:17'
Prudký pas dostal na pravý kruh Kundrátek, ale český obránce se musel otáčet, přičemž byl Bobkov už v dobré pozici.
59:00'
Běží poslední minuta třetí třetina, který má velmi rychlé tempo.
55:58'
Avangard právě vstřelil branku!
Pětibrankové vedení si berou domácí zpět. Semjonov poslal puk na střed modré čáry, kde si ho MAXIM ČUDINOV zastavil. S dostatkem času se napřáhl a tvrdou ranou vyslal kotouč přes přehuštěný prostor až do branky Kunlunu. Asistence: Kirill Semjonov a Arťom Manukjan.
55:38'
Byla překročena hranice pěti minut bez přerušení. Střelu ze středního pásma Brust bez problémů vyráží.
55:00'
Vyhození obloučkem dalo unaveným hráčům hostí dostatek času na vystřídání. Avangard je s pukem za vlastní brankou.
54:23'
Pětka Avangardu teď uzamkla soupeře v obranné třetině a postupně stihla i prostřídat.
53:09'
Beck svou stahovačkou zavezl hru útočné třetiny, ale po pár přihrávkách Avangard otáčí hru na polovinu Red Staru.
52:25'
Yip v souboji se zdvojenou obranou soupeře neuspěl a v mezikruží se ke střele nedostal.
50:48'
Tvrdou ránu Kundrátka vytěsnil Bobkov svou vyrážečkou. Hra se přesouvá do středního pásma.
49:43'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Branky se po řadě příležitostí dočkávají i hosté. Sondström uličkou poslal puk na rozjetého TAYLORA BECKA, který přesnou střelou z pravého kruhu poslal puk do bližší spojnice. Asistence: Johan Sundström a Wojtek Wolski.
49:03'
V útočné třetině se snažil kombinací Parlett uvolnit své spoluhráče, ale po neúspěšné přihrávce přešli do útoku domácí. Přečíslení však nemělo úspěšný závěr.
46:13'
Dva hráči Kunlunu se špatně domluvili při předávce puku a Omsk skóruje. Nedorozumění porestal ILJA MICHEJEV, který šel po získání kotouče sám na Brusta. Po rychlém zakončení forhendem jde na domácí brankový účet už čtvrtá branka. Bez asistence.
45:32'
Fontain se toho nebál a dokázal poslat puk přes bránícího kapitána Omsku Medveděva. Pro Bobkova rutinní zákrok.
44:15'
Pasáž dlouhou čtyři minuty a patnáct vteřin zastavilo zakázané uvolnění Avangardu. Hra se stěhuje před Bobkova.
43:14'
Přes levé křídlo se natlačil do zakončení Desharnais, kterého jeden z obránců natlačil na svého brankáře. Hra od úvodní buly pokračuje stále bez přerušení.
42:46'
Dlouhá pasáž bez přerušení. Kunlun se nastěhoval do útočné třetiny, kde Bobkov čelil pouze proti lehčím střelám z větší vzdálenosti.
42:00'
První dvě minuty závěrečné části jsou pryč. Na ledě jsme zatím neviděli ani jednu střelu.
40:01'
40:00'
39:36'
Trochu smolnou branku nyní inkasují hosté. Brust měl dostatek volného prostoru, aby střelu zápěstím v podání CODYHO FRANSONA chytl do své lapačky. Místo toho puk srazil betonem do nohou bojujícího Järvinena, od něhož se kotouč odrazil přímo do branky. Asistence: Arťom Manukjan.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
37:50'
Nádherně to teď udělal Taylor Beck! Kanaďan se prokličkoval přes tři protihráče, ale všemu chyběla ta třešnička v podobě branky. Bobkov srazil betony k sobě a koncovku Becka zastavil před brankovou čarou.
36:37'
Na zblokované střely je to 15:4.
36:00'
Po narážečce vyslal tvrdou dělovku Lajunen, po jehož střele skončil puk až na polovině Kunlunu.
35:53'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Petrov – 2 min., podrážení).
34:46'
Pokka zkoušel křižnou přihrávku na levé křídlo, kde se mu nabízel nekrytý Širokov. Na ose hřiště ovšem jeho úmysl přečetl Lundh, který vyvezl hru ven z obranné třetiny.
34:10'
Navýšit vedení na rozdíl tří branek mohl teď Michejev! Toho pobídl před brankou ke koncovce Fisenko, jenž přihrával zpoza branky. Puk těsně před Michejevem zasáhl vystrčenou holí pozorný Brust.
33:42'
Po druhé brance domácích opadlo z hektického tempa. Hra je teď mnohem klidnější.
32:06'
Tahle branka by mohlo tlak hostů značně otupit. KIRILL PETROV si stahovačkou na levém kruhu udělal prostor ke střele, načež přes bránícího hráče pálil přesně k levé tyči do protipohybu pomalu přesouvající se ho Brusta. Asistence: Arťom Manukjan.
31:47'
Na druhé straně pálil nebezpečně Širokov, ale ten branku z pravého kruhu přestřelil.
31:32'
Z levého rohu dostal přihrávku přímo před branku Kane, který z těsné blízkosti nedokázal obhodit Bobkova.
31:28'
Tři minuty bez přerušení. Dnešní zápas má podobných pasáží více.
30:12'
Přesilovka Kunlunu opět drhne ve středním pásmu. Trest Bobkova pomalu vyprchává.
29:41'
V dobré rychlosti se natlačil před levou tyč Fisenko, odkud ale nastřelil pouze připraveného Brusta.
28:31'
Ihned po vhazování vystartoval na hranici brankoviště Beck, který hledal skulinu mezi betony.
28:25'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Igor Bobkov – 2 min., přikrytí puku brankářem).
28:25'
Red Star teď rozjíždí šílený kolotoč a po získání kotouče okamžitě posílá vše do branky domácích.
28:14'
Na vrch mezikruží přejel Sundström, který plácnutím do kotouče v pádu zaměstnal brankáře Avangardu.
27:46'
Střelu Yipa vyrazil Bobkov skvěle, ale pouze na střed levého kruhu, kde si musel zpracovávat kotouč Beck. Ten zkoušel mířit do levé spojnice, ale Bobkov zasáhl vyrážečkou.
27:11'
Sundström se natiskl na levé hrazení, čímž zastavil vyhozený puk. Kunlun drží útočnou třetinu.
26:47'
V podobné pozici se teď ocitl také Fisenko, jenž byl o kotouč rychle obrán.
25:55'
Po vyhození dojel puk jako první Galimov, který ještě za brankou soupeře dokázal nahrát pár cenných vteřin.
25:41'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Arťom Manukjan – 2 min., vysoká hůl).
25:22'
Přesilovou hru si zahraje také Kunlun. Brust je už na střídačce a přenechává své místo šestému hráči.
24:36'
S dalším vyhozením je vyloučený Vitásek zpět na ledě. Střely na branku: 8-5.
23:52'
Franson si teď sjel na vrch pravého kruhu, odkud mezi bruslemi bránícího hráče poslal puk směrem k levé tyči. Tento prostor si obrana Red Staru ohlídala.
23:20'
Pokus o vyhození na modré čáře málem zastavil Franson, ale puk mu přeskočil čepel hole a skončil už za modrou čarou.
22:53'
Hosté velmi rychle vyhazují. Rozehrávku si bere na starosti Pokka.
22:36'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ondřej Vitásek – 2 min., nedovolené bránění).
22:16'
Odražený puk přistál přímo u Kane, který střílenou přihrávkou z levého rohu poslal puk razantně před brankoviště. Tam se ale k dorážce nikdo neměl.
21:20'
Kunlun se bez větších problémů obránil náporu pětky Avangardu. Nicméně se hostům stále nedaří přejít přes střední pásmo.
20:01'
20:00'
19:34'
Oba týmy už nikam nespěchají a spíše dlouhýma přihrávkami zkouší přejít do rychlého brejku.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:00'
Český obránce Kundrátek byl v osobním souboji za brankou Brusta úspěšnější a dlouhou přihrávkou posílá hru na polovinu Omsku.
15:28'
Po zachycení rozehrávky si Wolski chtěl sjet do prostoru mezikruží, kde jeho bekhendový pokus zastavila zdvojená obrana.
14:24'
Tlak čínského celku je u konce. Střelu na pravou tyč dokázal Bobkov srazit k zemi, kde bez váhání zasáhl svou lapačkou.
13:39'
Bobkov musí opět zasahovat. Krátkou přihrávkou byl vyzván ke střele Ce-chao, jehož ránu srazil brankář Avangardu do levého rohu.
13:01'
Mezi kruhy dostal rychlou přihrávku Beck, který se pokusil srovnat stav utkání přízemní střelou mezi betony Bobkova.
10:40'
Domácí využili stabilního postoje soupeře a jdou do vedení. Manukjan z levého rohu poslal křižnou přihrávku až na modrou čáru, kde se měl po zpracování ke střele VILLE POKKA, jehož rychlý pokus skončil v brance Red Staru. Asistence: Arťom Manukjan a Kirill Semjonov.
10:27'
Přes osu hřiště projel Semjonov, který skrz obránce prověřil Brusta.
09:26'
Téměř necelé čtyři minuty trval interval hry, kdy se hrálo bez přerušení. Po hvizdu rozhodčích následuje komerční přestávka.
07:47'
Vyloučený Čudinov je venku z trestné lavice. Domácí hrají v plném počtu.
07:32'
Po přihrávce za pravou tyč Kane přiklepl puk před branku, kde pálil z první na bližší tyč Latta. Jeho pokus vytěsnil Bobkov betony.
06:43'
Přesilové pětce hostí se po vyhození nedaří přejít přes útočnou modrou, kterou Avangard brání zodpovědně.
05:53'
Po vyhrané buly se zamotal puk jednomu z obránců mezi bruslemi a Red Star rychle vybojoval kotouč.
05:47'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
05:01'
Širokov poslal delší přihrávku spoluhráči na ose hřiště. Z rychlého protiútoku Omsku nic nebude.
04:16'
Palola při pokusu o napadaní zakopl těsně před hrazením, do kterého následně ošklivě narazil. S bolestivou grimasou odjel útočník Kunlunu na střídačku.
03:51'
Teď už se v útočné třetině usadil také Avangard, ale přes rychlý přístup soupeře se nedostal k žádné střele, kterou by Brust musel řešit.
03:34'
Dlouhou pasáž bez přerušení zastavil svou lapačkou Bobkov, který si pohlídal rychlou střelu Lajunena z vrchu pravého kruhu.
02:22'
Bobkov při pokusu o rozehrávku přihrál pouze Lattovi, který z první zkusil trefit odkrytou část branky. Brankář Omsku ale rychle zasáhl.
00:01'

Ondřej Vitásek (KUN)
Tomáš Kundrátek (KUN)
Tomáš Mertl (KUN)
(10 výher, 14 porážek – 24 bodů)

Na opačné straně se nachází Red Star Kunlun, který podává hodně kolísavé výkony. Čínskému celku momentálně patří devátá pozice výhodní konference, na vedoucí Jekatěrinburg ztrácí už šestadvacet bodů. Kunlun v minulém kole ukončil třízápasovou šňůru bez výhry, na ledě Viťazu totiž uspěl poměrem 2:1. Hostující celek podává na hřištích soupeře celkem vydařené výkony, za což si v tabulce venkovních zápasů zajistil čtvrtou pozici, přičemž prohrál v osmi z patnácti případů. Čínský celek se opírá o celkem slušnou ofenzívu, špatně to není ani v obraně, která patří k průměru celé soutěže.
Avangard Omsk
(18 výher, 7 porážek – 38 bodů)

Hokejisté Omsku prožívají celkem vydařenou sezónu, neboť se po pětadvaceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné druhé pozici východní konference. Avangard má na svém kontě 38 bodů, avšak na vedoucí Jekatěrinburg ztrácí propastných dvanáct bodů. Omsk se vzpamatoval z nevydařeného zápasu proti Novgorodu, od té doby si připsal další dvě vítězstvím, díky kterém se udržel na druhé pozici. Avangardu se ale překvapivě lépe daří na venkovních kluzištích, na domácím ledě prohrál už čtyřikrát, za což mu v tabulce domácích zápasů patří až šestá pozice. Poslední skalp si odvezl právě Novgorod, který uspěl poměrem 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Avangard Omsk a Red Star Kunlun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.