KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Riga - 5. října 2018   18:30

OMSK
OMSK
00:28' Širokov (Čudinov, I. Michejev) • 12:28' K. Semjonov (Pěrežogin, Pokka) • 22:22' Franson (A. Galimov) • 32:19' I. Michejev (Čudinov, Murygin) • 54:52' Pokka (J. Medveděv, Fisenko)
5:2
(2:0, 2:0, 1:2)
Riga
Riga
43:34' Myttynen  (Videll, Darzinš) • 48:45' Videll  (Maione, Darzinš)
OMSK
Vikman, Judakov – Šalagin, Šišlo
Jurij Ljapkin Arena Balašicha Arena
4 095 diváků
Riga

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 4 095 diváků.
Utkání je u konce a domácí Omsk dokráčel k výhře 5:2. Nakonec to ale tak jednoznačné nebylo, neboť Riga se ve třetí části zvedla a dvěma góly zdramatizovala zápas. O góly Dinama se postarali Matias Myttynen a Linus Videll. Snížení na dvoubrankový rozdíl bylo ale ze strany Rigy vše, v 55. minutě dal naopak domácím definitivu Ville Pokka. Avangard tak pokračuje ve skvostných výsledcích a připisuje další body. Naopak Dinamo prohrálo třetí zápas v řadě.
59:46'
Tak ještě jedno vyloučení na domácí straně, dvě minuty za držení dostal Alexej Bondarev.
59:05'
Zileho střelu pokryl připravený brankář, před Muryginem se pak strhla menší potyčka. Nebylo to ale nic na vyloučení.
58:46'
Sražená střela od hostujícího Gimajeva skončila vysoko nad brankou, až v ochranné síti za Muryginem.
57:55'
Martynovovo nahození od levého mantinelu nebylo přesné, gólman Rigy zasahovat nemusel.
56:58'
Hraje se nahoru a dolů, domácí se snaží držet puk co nejdál od vlastní branky.
55:54'
Riga to nevzdává a stále se pokouší o zvrat. Murygin si musí dávat velký pozor.
54:52'
Avangard právě vstřelil branku!
Akce Omsku však pokračovala a skončila gólem. U modré čáry stojící VILLE POKKA využil chumlu hráčů před brankářem a povedeným nahozením trefil horní růžek branky. Asistence: Jevgenij Medveděv, Michail Fisenko.
54:39'
Medveděvův švih gólman hostů vyrazil do rohu.
53:58'
Omsk nyní zazdil akci dvou prakticky na nikoho, pas na Jemelina byl zcela zbytečný a akci dostal k mantinelu.
53:21'
Prudká přihrávka končí akci Rigy. Clark ztratil hůl, puk nezastavil a pískalo se zakázané uvolnění.
52:51'
K rychlé individuální akci našlápl po levém křídle domácí Michejev a zvládl i zakončit. Rána z úhlu ale byla sražena.
51:55'
Delší dobu se nyní hrálo v pásmu Omsku, jenže bez vážnějšího zakončení.
50:12'
Zvýšit náskok Omsku chtěl Martynov, jeho akce levou stranou však byla zakončena nepřesnou střelou.
49:45'
Riga rázem ožila, vypadá to, že nás čeká napínavá koncovka tohoto utkání.
48:45'
Riga právě vstřelila branku!
No a pozor, máme tu drama! Na levé straně dostal až mnoho prostoru pro průnik a střelu LINUS VIDELL a křížnou ranou na gólmanovu lapačku upravil na 4:2! Asistence: Mathew Maione, Lauris Darzinš.
48:30'
No a bleskově je po přesilovce, neboť Kristaps Sotnieks se na unikajícím protivníkovi dopustil nedovoleného bránění.
48:18'
Hosté si dají další přesilovku, dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Kirill Petrov.
47:48'
Maione u mantinelu skutečně přitvrdil a vyplatilo se. Sám totiž u mantinelu zvládl obehrát hned trojici domácích hokejistů.
46:42'
Hraje se dlouho bez přerušení a to vyhovuje zejména domácím. Mají tak jistotu, že neinkasují a zápas nebude zdramatizován.
45:48'
Trochu se nám i přitvrzuje, je to ale v rámci pravidel. Domácí tým ještě kupříkladu nehrál přesilovou hru.
44:28'
S odpovědí spěchal Martynov, jeho dělovka golfákem ale branku Rigy minula.
43:34'
Tak i hosté se zapisují do střelecké listiny, když doslova vyšachovali obranu Avangardu. Puk rychle putoval po holích až na MATIASE MYTTYNENA a ten zblízka překonal přemisťujícího se Muurygina. Asistence: Linus Videll, Lauris Darzinš.
42:15'
Středem se probíjel Pěrežogin, dostal se přes modrou a ke střele, Gudlevskis holí srazil puk do ochranné sítě.
41:40'
Hostující Džerinš po objetí branky cpal přihrávku na brankoviště, po několika odrazech skončil puk mimo dění před Muryginem.
40:51'
První minuta se nesla ve snaze domácích o usazení se v pásmu, Riga se ubránila.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:19.
Čtyřicet minut je za námi a domácí Omsk navýšil svůj náskok na poklidné čtyři branky. Úvod do této třetiny sice měli lepší hosté, jenže svůj nápor neproměnili a hned z prvního protiútoku inkasovali. Ve 23. minutě nahodil od modré Cody Franson a puk propadl až za Gudlevskise. Avangard poté stupňoval svůj tlak, přibývaly šance a ve 33. minutě i čtvrtý gól. Ze sóla se prosadil Ilja Michejev a ustanovil tak současný stav na 4:0.
40:00'
39:06'
Murygin si ze své branky vyjel na malý výlet, zpoza svého království rozehrál bekhendem po mantinelu.
38:44'
Gudlevskis skončil zatlačen do vlastní branky, těsně před ním se o zakončení pokoušel Pěrežogin.
38:25'
Hra se nám přesunula do pásma Rigy a z mezikruží pálil Čudinov. Gól sice nedal, potlesk diváků si ale vysloužil.
37:47'
Po delší době se do útoku dostala i Riga, zakončoval Videll, byl ovšem trochu z úhlu a branku minul.
36:45'
Střela od modré v podání Fransona a Gudlevskis má další čárku v kolonce zákroků,
36:10'
Do levého kruhu si najel Semjonov, prudký švih ale brankář Rigy zkrotil. Je to opravdu hra kočky s myší.
35:37'
Výpad za výpadem nyní míří na Gudlevskise, ten nyní zlikvidoval akci dvou hráčů na jediného útočníka.
34:46'
V plné rychlosti založil akci Omsku Medveděv, domácí se bleskově dostali do útočného pásma.
33:55'
Riga je opět pod tlakem, momentálně sledujeme hokej na jednu branku.
32:19'
Tohle už s hosty vypadá velmi bledě. Přihrávku do sóla totiž dostal ILJA MICHEJEV a ten tuto šanci zakončil nekompromisní střelou nad brankářovu vyrážečku – 4:0. Asistence: Maxim Čudinov, Alexej Murygin.
31:52'
Po výpadu zpoza branky se do zakončení dostával domácí Galimov, Gudlevskis byl ale nyní roztažen po celé brankové čáře a zabránil tak čtvrté pohromě.
31:30'
Další chyba v rozehrávce, pískalo se zakázané uvolnění.
30:55'
Útok Rigy byl opět přerušen hvizdem, neúspěšnou akci si připsal Meija.
30:09'
Prudké nahození od modré čáry zadunělo o mantinel za Gudlevskisovou brankou, Omsk opět stupňuje svůj tlak.
29:23'
Domácí se po ostrém zákroku za brankou dožadovali přesilové hry, rozhodčí však pouze rozpažil.
28:15'
Prudká Pokkeho rána trefila Maioneho do nohy, i on chvíli vypadal, že kotník nebude zcela v pořádku, už se ale zase zapojil do hry.
27:20'
Galimov naskočil na ledovou plochu a ihned dostal přihrávku do jízdy. Jeho křížná střela skončila vedle.
26:51'
Prudké vyhození letí až ke Gudlevskisovi, puk si zde vyzvedává Maione.
26:33'
Přechod hostů přes útočnou modrou čáru skončil postavením mimo hru.
26:05'
V posledních přerušení odjel Zanetti do kabin, jeho zranění kotníku bude zřejmě vážnějšího charakteru.
25:18'
Třetí vyloučení na straně Omsku, dvě minuty za vysokou hůl dostal Ansel Galimov.
25:13'
Na lavičku se sotva došoural hostující Zanetti, kterého trápí bolestivý kotník.
24:57'
Murygin pod lehčí palbou, své brankoviště ale zatím bez problémů hájí.
23:53'
No a jakoby ihned nadšení hostů opadlo, po vstřelené brance jsou na koni opět hráči Omsku.
22:22'
No vida, už je to o tři góly. Tlak Rigy přišel vniveč, naopak na druhé straně se domácí prosadili z první akce této třetiny. Nedůrazné vyhození se dostalo na modrou, od které nahodil CODY FRANSON a puk s lehkou tečí prošel mezi Gudlevskisovými betony! Asistence: Ansel Galimov.
22:07'
Krátká šavlovačka o puk skončila postavením mimo hru v podání hostujících hráčů. Riga je ale o hodně aktivnější, než před přestávkou.
21:14'
Nyní Videll pálil zpoza obránce, puk však skončil mimo.
20:31'
Riga se v úvodu druhé třetiny usadila v útočném pásmu a Murygin si musel dávat hodně velký pozor na Vidella, který už operoval před brankovištěm.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:27.
Máme za sebou první třetinu, ve které domácí Omsk vládl a vybojoval si dvoubrankový náskok. První gól padl už po 28 sekundách, kdy se dorážkou prosadil Sergej Širokov. Po několika dalších šancích se ve 13. minutě trefil i Kirill Semjonov a ustanovil stav na prozatímních 2:0. Riga v této části utkání předvedla matný výkon a pokud se už dostala na dostřel, na místě byl pozorný Murygin.
20:00'
19:58'
A ještě jedna rána. Širokov kousek za modrou napřáhl k ostrému švihu a Gudlevskis měl plno práce, aby puk srazil do rohu.
19:18'
Vše se vyvrbilo v akci Omsku, Gudlevskis střelu Pokky zvládl zkrotit.
19:03'
Souboj o puk za brankou hostů, rozhodčí nechává hráče, ať si to vyřeší sami, hru nepřerušuje.
18:26'
Nyní se dokonce Sotnieks nedomluvil na rozehře s Gudlevskisem a Michejev byl rázem u branky. Gólman Rigy musel bleskově skočit po puku, aby zabránil nejhoršímu.
17:41'
Puk letí po mantinelu až ke Gudlevskisovi, čas hostům utíká.
17:15'
Teď se už Riga ke střele dostala, mezi kruhy dostal od Darzinše přihrávku Clark, povyjetého gólmana ale nepropálil.
17:06'
Riga to překombinovala, domácí vyhodili puk alespoň do středního pásma.
16:42'
Bude se podruhé vylučovat na straně Omsku, za podrážení si jde na dvě minuty sednout David Desharnais.
16:02'
Murygin musel po dlouhém čekání vytáhnout pohotový zákrok, kousek od modré na něj pálil bez úspěchu Linus Videll.
15:25'
Nahození zpoza branky na modrou čáru duo domácích obránců nezachytilo, puk skončil ve středním pásmu.
14:57'
Pěrěžogin nahodil do útočného pásma, tím ale akce Omsku pro tuto chvíli skončila.
13:50'
Ani dvoubranková ztráta zatím Rigu neprobrala, hokej v podání hostů je zatím hodně těžkopádný.
12:28'
A už je to o dvě branky. Gudlevskis neudržel puk po Pěrežiginově nepříliš prudké střele a před brankovištěm dotírající KIRILL SEMJONOV jej bekhendem dorazil za brankovou čáru. Po chybě gólmana je to tak 2:0. Asistence: Alexandr Pěrežogin, Ville Pokka.
11:55'
Desharnais zajel s pukem za hostující branku, no, tam ale i skončil, proti přesile neměl šanci.
11:08'
Obrana Rigy dělá velké chyby v rozehrávce. Po jedné takové se domácí dostali do přečíslení, to však Medveděv zakončil nepřesnou střelou.
10:19'
Po delší době se zase chvíli hrálo u Murygina, ale převážně za jeho brankou, odkud se branky dávají opravdu ztěžka.
09:30'
Z druhé vlny pálil Širokov a nemyslel to zle. Jeho střela ale prolétla těsně vedle Gudlevskisovy branky.
08:59'
Jako vítr se středním pásmem prohnal hostující Darzinš, jenže snahu mu zastavil čárový sudí, pískalo se postavení mimo hru.
08:10'
A nyní už oba týmy hrají v plném počtu.
08:03'
Semjonov nabral puk na hůl a vysokým obloučkem jej poslal přes celou ledovou plochu. Přesilovka Rigy se chýlí ke svému konci.
07:35'
A opět letí puk až za Gudlevskisovu branku.
06:54'
No tak ani přesilovka zatím hostům nejde, hraje se převážně ve středním pásmu, Murygin zatím zasahovat nemusel.
06:10'
Je tu první přesilovka utkání, dvě minuty za hákování dostal domácí Jevgenij Medveděv.
05:36'
Michejev střílel přes obránce, branku Rigy ale minul.
04:50'
Stále stejný obrázek, Omsk útočí, pětice v bílém se urputně brání.
03:27'
Riga je zatím pod velkým tlakem a Gudlevskis má co dělat. Michejev minul odkrytou branku, Desharnais zase po výjezdu zpoza branky nezasunul za tyčku.
02:39'
Michejevovi se puk zamotal pod holí, akci na modré čáře tak nerozvinul.
01:40'
Další výpad Omsku, gólman Gudlevskis si ale se střelou z levého kruhu poradil a vyrazil ji.
00:55'
Měli jsme tu krátkou pauzu, neboť jeden z hlavních rozhodčích dostal nešťastnou náhodou od domácího Fransona pukem do obličeje a probíhalo jeho ošetření. Už je ale v pořádku a připraven do hry.
00:28'
Tak tohle bylo ze strany Omsku hodně rychlé. Gólman hostů sice zvládl vyrazit střelu od modré, ale pouze na hůl SERGEJE ŠIROKOVA, který jej hravě sklepl do odkryté branky. Asistence: Maxim Čudinov, Ilja Michejev.
00:11'
Hned po úvodním buly se domácí dostali do útočného pásma, akce ale skončila vyhozeným pukem mimo ledovou plochu.
00:01'

Avangard Omsk: Murygin (Bobkov) – Pokka, J. Medveděv (C), Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov, Bondarev – I. Michejev (A), Zernov, Širokov – Manukjan, K. Semjonov, Pěrežogin – A. Galimov, Fisenko, K. Petrov – Desharnais, Talbot (A), Košelev.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Treťjak) – Gimajev, Sotnieks, Zanetti, Maione, Šulenin, Zile (A), Mamcics (C) – Meija, Batna, Gegeris – Myttynen, Videll, Dzierkals – Darzinš, Clark, Džerinš – Razgals, Pavlovs, Skvorcovs – Berzinš.

Rozhodčí: Vikman, Judakov – Šalagin, Šišlo.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, na řadě je lotyšská a ruská hymna. A hned poté začne samotný zápas.
Zápas v Jurij Ljapkin Areně Balašicha začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Dinamo Riga

Hosté jsou na tom hůře, na šestém místě Západní konference nasbírali 13 bodů a na první Petrohrad ztrácí bodů sedm. Riga dnes přijede do Omsku napravit poslední dvě domácí zaváhání, proti Soči tým podlehl 1:4 a proti Astaně dokonce hrozivých 3:7. Za domácí se v tomto nepovedeném utkání trefili Myttynen, Cormier a Petersson, už však pouze korigovali nepříznivý stav.

Avangard Omsk

Domácí tým je momentálně na druhém místě Východní konference se 24 body a ztrácí pouhé dva na vedoucí Jekatěrinburg. Forma je v Omsku opravdu parádní, tým kosí jednoho soupeře za druhým a do dnešního duelu přijede s drtivou výhrou z ledu Viťazu. Tam Avangard vyhrál jasně 6:0, když se o dva góly postaral Chudinov a po jedné trefě přidali Žernov, Michejev, Semjonov a Martynov. A dnes se chystá skolit dalšího soka...

Omsk – Kunlun 4:2
Omsk – CHabarovsk 4:3 pp
Petrohrad – Omsk 2:3 sn
Minsk – Omsk 1:2
Viťaz – Omsk 0:6
Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Avangard Omsk a Dinamo Riga.