KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Vladivostok - 1. listopadu 2018   17:30

OMSK
OMSK
03:47' Desharnais (Jemelin, Širokov) • 16:04' Širokov (Desharnais) • 36:50' Košelev (Čudinov, Martynov) • 42:31' A. Galimov (Martynov)
4:3
(2:0, 1:2, 1:1)
Vladivostok
Vladivostok
33:32' V. Polák  (Zajcev) • 37:43' Koňkov  (Kubát, V. Butuzov) • 54:45' Ugolnikov  (Glazačev, Mereskin)
OMSK
Vladimir Bukin, Anton Kislov – Jevgenij Antonov, Maxim Kuprjanov
Balašicha Arena
3 852 diváků
Vladivostok

Děkuji Vám za pozornost, příjemný zbytek čtvrtečního večera!

Trestné minuty: 6 – 6
Utkání mezi Omskem a Vladivostokem bylo herně vyrovnané. Z výhry 4:3 se ale nakonec radují domácí hokejisté. Autorem vítězného gólu se stal Ansel Galimov.

Avangardu patří v tabulce Východní konference i nadále druhé místo. Na první Avtomobilist Jekatěrinburg ztrácí 10 bodů.

Admiral dnes zaznamenal třetí prohru v řadě. Za postupovou osmičkou zaostává o 11 bodů.
59:52'
Omsk kontroluje závěr utkání a dnes zvítězí.
59:34'
Ostrá střela od Čudinova, Serebrjakov vyráží betonem do rohu.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:32'
Komplikace pro Admiral. Je tu totiž přesilová hra domácího Omsku.
58:32'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikita Feoktistov.
58:12'
Semjonov se prokličkoval do útočného pásma, následně ale o kotouč přišel.
57:02'
Petrov mohl zřejmě rozhodnout, v obrovské šanci ovšem zprava minul Serebrjakovu svatyni.
56:31'
Tři a půl minuty do konce třetí třetiny. Podaří se hostům ještě srovnat?
55:54'
Nepřesná rozehrávka Martynova, čároví pískají domácím icing.
55:47'
Vhazovalo se ve středovém kruhu.
55:45'
Puk na střídačce Omsku, hra je tedy sudími přerušena.
55:32'
Zakázané uvolnění v podání Avangardu.
55:16'
Střely na bránu: 28 – 24
54:45'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
ALEXANDR UGOLNIKOV se trefil od modré čáry, z pravé strany, přesně k levé tyči. Nyní už to je 3:4 z pohledu Vladivostoku! Asistence: Konstantin Glazačev, Alexandr Mereskin.
54:19'
Domácí ve čtyřech.
54:06'
Ugolnikov pálil zleva bez přípravy, Pokka ale jeho pokus zablokoval.
53:59'
Admiral si 20 vteřin zahraje přesilovku 5 na 3! Podaří se mu skórovat?
53:59'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., hákování).
53:51'
Skóre tedy zůstává 4:2 pro Omsk. Čudinov se vrací zpět na trestnou lavici a do konce jeho trestu zbývá 28 vteřin.
53:51'
Gól tentokrát neplatí pro zasáhnutí kotouče vysokou holí!
53:51'
I třetí gól Admiralu ale ještě bude muset potvrdit videorozhodčí.
53:51'
Vladivostoku se daří využít přesilovku, 3:4! Vasilij Strelcov tečoval za Bobkovova záda střelu Kozlovského od modré čáry.
53:20'
Čudinovovi začíná běžet druhá trestná minuta. Bobkov zatím může být naprosto v klidu.
52:24'
Avangardu se podařilo ihned po vhazování vyhodit.
52:19'
7 minut a 41 vteřin do konce třetí třetiny. Pokud chce Vladivostok ještě pomýšlet na nějaký bodový zisk z tohoto utkání, měl by svou přesilovou hru využít.
52:19'
Druhou přesilovku Admiralu budeme ale sledovat až po reklamní přestávce.
52:19'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., podrážení).
51:03'
Střela Fransona od modré čáry, Serebrjakov vyráží svým pravým betonem před sebe.
50:36'
Michejev zamířil ze středu útočného pásma pouze do rukavice Serebrjakova.
49:59'
Jsme v polovině třetí třetiny a Omsk má doma nad Vladivostokem k dispozici vedení 4:2.
48:53'
Zakázané uvolnění Omsku.
48:36'
Na druhé straně jsme zase mohli vidět nepřesný pokus Butuzova z pravého kruhu.
48:13'
Galimov vystřelil z levého kruhu pro vhazování, Serebrjakov ale zasahovat nemusel.
47:01'
Střely na bránu: 25 – 18
46:12'
Zpět do akce! Vhazování po pravici gólmana Admiralu.
46:12'
Jemelinova střela od modré, Serebrjakov byl ovšem pozorný. Následuje reklamní přestávka.
45:43'
Avangard po čtvrtém gólu doslova drtí svého soupeře.
45:08'
Semjonov měl nyní mnohem lepší příležitost skórovat, bekhendem z těsné blízkosti ale na Serebrjakova nevyzrál.
44:27'
Pokus Semjonova z levé strany, Serebrjakov vyráží touš do ochranné sítě.
43:42'
Střela jednoho z beků Omsku od modré čáry byla ale zablokována.
43:32'
Omsk je při chuti a nyní už drží útočné pásmo.
42:59'
Další útok Avangardu se snažil obstarat Fisenko, daleko se však nedostal.
42:31'
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí vedou znovu o dva góly! Velmi pohlednou individuální akci předvedl ANSEL GALIMOV. S kotoučem projel celé kluziště a připsal si svou čtvrtou trefu v sezoně. 4:2! Asistence: Jegor Martynov.
41:52'
Stas střílel dobře z levé strany, jen těsně ovšem minul pravou tyč.
41:31'
Zakázané uvolnění Omsku, vhazovat se tedy bude před Bobkovem.
40:58'
Hosté nyní s pukem u vlastní brány, obě mužstva střídají.
40:38'
Velmi dobrý start Vladivostoku do třetí třetiny. Bobkov musel už třikrát zasahovat.
40:01'
Oba týmy jsou zpět na ledě. Od začátku třetí třetiny nás dělí pouze několik málo okamžiků!
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 19 – 16
Zablokované střely: 4 – 7
Vhazování (%): 58.14 – 41.86
Hity: 8 – 13
Trestné minuty: 2 – 4
Závěrečná, třetí dvacetiminutovka nabídne zcela jistě velmi zajímavou podívanou. Skóre mezi Omskem a Vladivostokem je totiž po čtyřiceti minutách 3:2.
40:00'
39:32'
Semjonov zkusil štěstí z mezikruží, Serebrjakov vyrazil kotouč svou vyrážečkou do rohu.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:15'
Petrov se dostal s pukem mezi kruhy, jeho následná střela ovšem Serebrjakova nezaměstnala.
37:43'
Gól platí, 2:3 z pohledu Vladivostoku!
37:43'
Rozhodčí se šli ale ještě poradit k videu. Je možné, že Koňkov zasáhl puk vysokou holí.
37:43'
Jenže Admiral se dostává o necelou minutu později znovu zpět na dostřel! Střelu Kubáta tečoval před bránou šikovně mezi Bobkovovy betony SERGEJ KOŇKOV. Jeho šestý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Karel Kubát, Vladimir Butuzov.
36:50'
Omsk si bere zpět dvougólový náskok! Prudkou střelu Čudinova od modré tečoval před bránou do sítě SEMJON KOŠELEV. Dvaadvacetiletý forvard tak zaznamenal svůj první letošní gól i bod, 3:1! Asistence: Maxim Čudinov, Jegor Martynov.
36:36'
Střelecký pokus Martynova od modré čáry skončil na zadním plexisklu.
35:50'
Avangard se na moment udržel v útočném pásmu, Serebrjakova však znovu neohrozil.
34:28'
Spoluhráč Zernov to zkoušel ze středu útočného pásma, Serebrjakov měl ovšem připravenou svou lapačku.
34:10'
Medveděv napřáhl na modré čáře k prudké střele, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Serebrjakovo náručí.
33:32'
Gól platí i po zkoumání videa.
33:32'
Lavička domácích si ale ještě bere coach's challenge. Domnívá se totiž, že došlo k nedovolenému bránění brankáři.
33:32'
Hosté se dostávají na dostřel! Nahození Zajceva z levého kruhu dorazil za brankáře Bobkova bekhendem VOJTĚCH POLÁK. Pro třiatřicetiletého českého útočníka je to druhá trefa v této sezoně, 1:2 z pohledu Admiralu! Asistence: Gleb Zajcev.
33:06'
Střely na bránu: 14 – 13
32:45'
Desharnaise nakonec musel v kruhu pro vhazování vystřídat Širokov.
32:43'
Můžeme zase pokračovat. Po levici Bobkova se na vhazování staví Desharnais a Polák.
32:43'
Bobkov má puk pod kontrolou, před námi je další z reklamních přestávek.
32:38'
31:39'
Začíná druhá minuta z trestu Fisenka.
31:28'
K dalšímu pokusu Vladivostoku se dostal na modré Kozlovskij, Bobkov ale opět pozorný.
31:23'
Nahození Koňkova od levého mantinelu, jednoduchý zákrok pro Bobkova.
30:38'
Dnešní první početní výhoda pro Admiral. Podaří se mu vstřelit první gól?
30:38'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., držení).
30:03'
Hosté se provinili dalším icingem.
29:58'
Jsme těsně před polovinou utkání a Omsk si stále drží nad Vladivostokem z první třetiny vedení 2:0.
29:06'
Pokka a jeho střela z pravé strany, Serebrjakov ovšem mohl zůstat v klidu.
28:23'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání hostujícího Vladivostoku.
27:55'
Čudinov s toušem u vlastní brány, oba týmy prostřídávají své formace.
27:11'
Střely na bránu: 11 – 10
26:58'
Medveděv se snažil zleva natlačit před Serebrjakova, gólman Admiralu ale vypíchl soupeři kotouč z hole.
26:22'
26:22'
Serebrjakov lapil střelu Semjonova do své lapačky, na řadu přichází reklamní přestávka.
25:56'
Na druhé straně velmi dobrá šance pro Miščenka, Bobkov ale podržel své mužstvo.
25:20'
Desharnais z rohu před bránu na Širokova, ten se ale k zakončení nakonec nedostal.
24:22'
Zakázané uvolnění se nyní píská také na druhé straně.
23:59'
Icing hokejistů Vladivostoku, vhazovat se tak za malý moment bude před Serebrjakovem.
22:57'
22:43'
Střelecký pokus Medveděva od modré na Serebrjakovu bránu neprošel.
22:22'
Prudká střela Fransona z pravé strany končí v rukavici Serebrjakova.
21:45'
Admiralu se podařilo dostat puk pryč z obranné třetiny.
21:27'
Pokus Petrova z pravé strany tečoval na bránu Desharnais, Serebrjakov ovšem odolal.
20:57'
Druhá početní převaha pro Avangard. Vhazuje se po pravici Serebrjakova.
20:57'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Nikita Serebrjakov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Alexandr Strelcov.
20:41'
Hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
20:24'
Širokov přihrál na modrou na Pokku, jeho následná střela ovšem minula tři tyče.
20:01'
Hokejisté Avangardu a Admiralu jsou zpět na ledové ploše Balašicha Areny. Druhá část bude zahájena za malou chvíli.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 7 – 7
Zablokované střely: 2 – 3
Vhazování (%): 81.25 – 18.75
Hity: 2 – 7
Trestné minuty: 0 – 2
Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Omskem a Vladivostokem je za námi. Domácí celek přitom vede 2:0. Skórovat se podařilo ve 4. minutě Davidu Desharnaisovi, v 17. minutě poté Sergeji Širokovovi. Duel je ale jinak herně zatím vyrovnaný.
20:00'
19:57'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:30'
Širokov přihrával zprava před bránu, nikoho ze svých spoluhráčů zde ovšem nenašel.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
17:37'
Jemelinovo nahození od modré na opačné straně ledu bylo zablokováno hned prvním bránícím hráčem.
16:55'
Tatalin se pokoušel zprava ohrozit Bobkovovu svatyni, k zakončení se však nakonec vůbec nedostal.
16:04'
Domácí hokejisté jdou začátkem sedmnácté minuty do dvougólového vedení! Po dobré přihrávce Desharnaise se prosadil velmi šikovně SERGEJ ŠIROKOV. Jeho druhý bod v dnešním zápase, 2:0! Asistence: David Desharnais.
15:47'
Vasilij Strelcov se pokoušel na pravé straně o střelu bekhendem, Bobkov ale zůstal bez práce.
14:50'
Nyní jsme tu měli střelu Miščenka od modré čáry, Bobkov musel předvést další zákrok.
14:23'
Glazačev zkoušel štěstí z pravé strany, Bobkov ale schoval touš bez problémů do své lapačky.
14:04'
5 minut a 56 vteřin do konce první třetiny, Zernov a Polák v souboji na vhazování ve střední třetině, poblíž trestné lavice Omsku.
14:04'
Hosté se dostali do postavení mimo hru, je tu druhá reklamní přestávka.
13:21'
Střely na bránu: 5 – 4
12:39'
Lehké nahození Pokky od pravého mantinelu, Serebrjakov měl ale plné ruce práce.
11:22'
Bobkov má kotouč ve své moci, hra je přerušena.
11:08'
Pokus Glazačeva z ostrého úhlu postrádal přesnost.
10:23'
Domácím nevyšel přechod do útočného pásma – čároví odpískali ofsajd.
09:55'
Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny, Omsk vede doma nad Vladivostokem 1:0. Autorem gólu byl ve 4. minutě Desharnais.
09:20'
Zakázané uvolnění Admiralu, hra se vrátí zpět do jeho obranné zóny.
08:06'
Berezin se dostal ihned po vhazování k dalšé střele, Serebrjakov byl ovšem znovu na správném místě.
08:04'
Střelecký pokus Berezina od modré čáry, Serebrjakov připraven.
07:46'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Vladivostoku, mezi hole Stase a Poláka.
07:46'
Hra je po delší době přerušena, proběhnout může první reklamní přestávka.
07:21'
Černikov zkoušel štěstí z levého kruhu, avšak minul Bobkovovu bránu.
07:06'
Střely na bránu: 2 – 2
06:57'
06:29'
Avangardu se nyní vůbec nedaří dostat do útočného pásma.
05:58'
První polovina z trestu Mereskina je pryč. Kotouč se momentálně nachází daleko od Serebrjakova.
05:35'
Admiralu se daří vyhodit. Čtveřice bránících hokejistů tedy může vystřídat.
05:05'
Širokov na nic nečekal a zleva vyzkoušel Serebrjakovu pozornost.
04:57'
Závěr páté minuty utkání a domácí hokejisté si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Serebrjakova.
04:57'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Mereskin – 2 min., hákování).
03:47'
Čtvrtá minuta utkání, Omsk otevírá skóre! Nahození Jemelina od modré čáry tečoval za Serebrjakova záda DAVID DESHARNAIS. Pro kanadského útočníka třetí gól, desátý bod v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Alexej Jemelin, Sergej Širokov.
03:18'
Útočná akce Petrova neměla dlouhého trvání, hrát mohou opět hosté.
02:26'
Na druhé straně se snažil něco vymyslet Feoktistov, avšak úspěšný nebyl.
01:31'
Semjonov se snažil projít po pravé straně do útočného pásma, avšak narazil na dobře zorganizovanou obranu Admiralu.
00:30'
Nahození Pokky od modré čáry bylo zablokováno, Serebrjakov tak zasahovat nemusel.
00:03'
Na úvodní buly byli úspěšnější hokejisté Avangardu.
00:01'
Ve středovém kruhu je už vše připraveno na vhazování, jdeme na to!
Hymna je minulostí, duel mezi Omskem a Vladivostokem začne co nevidět.
Obě mužstva stojí na modrých čarách, v Balašicha Areně zazní ruská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistiky: Kontinentální hokejová liga 2018/2019)

OMS: Igor Bobkov – 27 let, RUS
Z:20 V:10 OG:34 PR:1.81 %ÚS:92.0 SO:3

VLD: Nikita Serebrjakov – 23 let, RUS
Z:18 V:3 OG:49 PR:3.00 %ÚS:91.8 SO:1

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv (C), Franson, Čudinov, Martynov, Jemelin, Pokka, Berezin – Širokov, Desharnais, K. Petrov – Fisenko, Stas, Talbot – Košelev, K. Semjonov, I. Michejev – A. Galimov, Zernov, Manukjan – Samochvalov.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Krasotkin) – Kozlovskij, Ugolnikov, Kubát, Taratunin, Miščenko, Tatalin, Karmaškov – Černikov, V. Strelcov, A. Strelcov – Glazačev, V. Polák, K. Voronin – Koňkov (C), J. Jakovlev, V. Butuzov – Feoktistov, Mereskin, Hovorka – Zajcev.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Anton Kislov – Jevgenij Antonov, Maxim Kuprjanov.
Příjemný čtvrteční večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy Avangard Omsk a Admiral Vladivostok.

ADMIRAL VLADIVOSTOK

Admiral se dnes pokusí zastavit na ledě Avangardu sérii dvou proher. Zároveň zde odehraje druhé utkání ze svého dlouhého, šestizápasového tripu.

V tabulce Východní konference se Vladivostok v tuto chvíli nachází na předposlední, dvanácté pozici, přičemž na svém kontě má celkem pouze 13 bodů. V dalších zápasech tripu narazí znovu na Avangard, dále pak na Severstal Čerepovec, SKA Petrohrad a Salavat Julajev Ufa.
AVANGARD OMSK

Avangard si momentálně může užívat série sedmi zápasů doma v řadě. Otevřel ji výhrou 4:3 v prodloužení nad Dinamem Minsk, následně ale prohrál 1:3 s Torpedem Nižnij Novgorod.

V tabulce Východní konference jsou hokejisté Omsku momentálně se ziskem 34 bodů na druhém místě. Ve zbývajících zápasech tzv. homestandu si zahrají ještě znovu s Admiralem, dále pak s Kunlunem Red Star, Amurem Chabarovsk a Dynamem Moskva.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Druhá nejlepší hokejová soutěž světa nabídne ve čtvrtek, 1. listopadu, celkem sedm zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Avangard Omsk a Admiral Vladivostok. Úvodní vhazování bude v Balašicha Areně vhozeno v 17:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.