KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : OMSK - 28. září 2018   18:30

Petrohrad
Petrohrad
12:18' Koskiranta (Kručinin, S. Plotnikov) • 48:18' Jakupov (Hersley, N. Gusev)
2:3
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

1:2 (SN)

OMSK
OMSK
28:53' Talbot  (Desharnais) • 53:06' K. Semjonov  (Pěrežogin, Manukjan) • ' I. Michejev
Petrohrad
Gašilov, Ravodin – Zacharenkov, Šalagin
Ice Palace, Petrohrad
11 250 diváků
OMSK

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek pátečního dne a u dalšího přenosu z hokejové KHL zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání:

V tomto zápase nefiguroval žádný český ani slovenský hráč.
Je dobojováno! Bonusový bod si z Petrohradu odveze Avangard Omsk, který dokázal zvítězit v dnešním zápase vyhrát přes nájezdy 3:2. O bonusový bod se postaral svým nájezdem Ilja Michejev. Omsk tedy pokračuje ve své vítězné sérii, naopak domácí SKA po sedmi zápasech konečně prohrává.

Počet střel na branku: 40 – 20
V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je ILJA MICHEJEV.
64:47'
Ani prodloužení nám nerozhodlo tento zápas. Za třináct sekund se už nic zásadního nestihne.
64:07'
Hra byla přerušena. Puk se dotknul ochranné sítě nad brankou Hellberga.
63:51'
Čudinov zahrál skvěle takticky a nechal oba týmy prostřídat. Blížíme se ke konci prodloužení.
63:32'
Výborný Bobkov proti Dacjukovi, který ani v tuto chvíli nedal svůj první gól v letošní sezóně.
63:01'
Poslední dvě minuty prodloužení jsou zde. Puk míří na hokejky domácího SKA.
62:51'
Semjonov donutil Hellberga k dalšímu zákroku. Domácí brankář to ale zvládnul.
62:31'
Na led se dostal i Tichonov, který ale puk ztratil. Gusev musel pro něj zpět do středního pásma.
61:52'
Na druhé straně se do zakončení dostal Širokov, ale domácí branku nakonec přestřelil.
61:29'
Poprvé i Bobkov musel do práce kvůli Barabanovi, který se opět protlačil z pravé strany do zakončení.
61:06'
Hellberg si dal pozor a puk vyrazil. Petrohrad bude mít první akci v tomto prodloužení.
60:37'
Desharnais zůstal v útočném pásmu, aby zastavil rozvíjející se akci soupeře. To se povedlo.
60:09'
Jsme v prodloužení. V první akci v tomto nastavení je Omsk, který chce co nejrychleji ukončit tento zápas.
60:01'
Začalo prodloužení.
Základní hrací doba tedy o vítězi nerozhodla. Za malou chvíli budeme pokračovat následným prodloužením. Je jasné, že dnes někomu skončí vítězná série. Petrohrad je na sedmi zápasech, Omsk na čtyřech. Kdo to bude? Nechme se překvapit.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:57'
V základní hrací době už vítěze nepoznáme. Zápas rozhodně prodloužení nebo případné nájezdy.
59:16'
Ani jeden tým nechce v poslední minutě udělat chybu. Takže s největší pravděpodobností půjdeme do prodloužení.
59:00'
Oddechový čas pro hosty.
58:57'
Prochorkin dohrál soupeře v rohu kluziště a může být rád, že si nepůjde na dvě minuty odpočinout.
58:24'
Petrohrad se nadechuje k finálnímu tlaku. Jenže ani Omsk nechce jít do prodloužení.
58:01'
Byly ohlášena poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:46'
Velká chyba Bobkova, který málem daroval třetí gól domácímu týmu. Hostující brankář ale poté všechno dokázal napravit.
57:35'
Dnešní utkání sleduje 11 250 diváků.
57:19'
Michejev udržel puk před dotírajícím obráncem, ale následnou přihrávku adresoval nepřesně.
56:37'
Rozhodčí odpískal zakázané uvolnění Omsku. Vhazovat se bude po pravici Bobkova.
56:09'
Konec základní hrací doby se nám pomalu blíží a stále nevíme, kdo dnes vyhraje. Mohli bychom se dočkat i prodloužení.
55:47'
Barabanov dělá problémy obraně soupeře skrze svou rychlost, která je opravdu dobrá.
55:17'
Prochorkin nepřesně rozehrál a založil akci soupeře. Ta ovšem skončila už na modré čáře.
54:52'
Parádní rána Gavrikova. Bobkov na chvíli nevěděl, kde se odrazí puk. Nakonec všechno vyřešil až obránce, který puk vyhodil mimo pásmo.
54:16'
Tichonov neměl rychlost, ale nakonec vybojoval puk pro Jakupova, který zaměstnal hostujícího brankáře.
53:06'
Avangard právě vstřelil branku!
A začínáme opět od začátku! Pěrežogin na sebe nálakal dokonce dva hráče, tím uvolnil prostor pro KIRILLA SEMJONOVA, který svou střelu provedl parádně. Hellberg byl bez šance – 2:2. Asistence: Alexandr Pěrežogin a Arťom Manukjan.
52:54'
Druhá komerční přestávka v této třetině.
52:26'
Boj o puk se odehrál před střídačkou Omsku. Právě puk nakonec vyletěl mimo hrací plochu.
52:02'
Závěrečné minuty se nám pomalu blíží a Omsk stále prohrává o jedinou branku.
51:29'
51:17'
Zdá se, že i z druhé přesilovky SKA nepadne branka. Omsk dokáže ubránit i tuto nevýhodu.
50:59'
Hellberg musel vyjet z branky, aby dokázal puk rozehrát před dotírajícím útočníkem. To se povedlo.
50:19'
Bobkov se stihnul přesunout a puk ukryl ve své výstroji. Vhazovat se bude před jeho brankou.
50:04'
Petrohrad zase mačká svého soupeře v pásmu, ale zatím to nikde nevede.
49:42'
Jakupov vypálil, ale smůla pro něj, že jeho střela mířila pouze doprostřed branky, kde byl připraven brankář.
49:29'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxime Talbot – 2 min., vysoká hůl).
48:18'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Zdá se, že se domácí tým našel. Celou akci rozehrál Gusev, který na sebe nalákal Čudinova. Tím otevřel prostor pro Hersleyho, který adresoval přesnou přihrávku na zadní tyč, kde byl NAIL JAKUPOV. Ten se nemýlil – 2:1. Asistence: Patrik Hersley a Nikita Gusev.
47:47'
Poslední minuty se povětšinou odehrávají ve středním či útočném pásmu Omsku. Petrohrad se stále hledá.
46:48'
První komerční přestávka ve třetí třetině.
46:47'
Petrohrad je v posledních minutách zaskočený aktivitou Omsku, který je zatím blíž druhé brance v utkání.
46:15'
Sergej Plotnikov se odhodlal ke střele, ale hostující branku vůbec netrefil. Petrohrad ale nakonec zůstane u puku.
45:43'
Ve třetí třetině hraje Omsk o něco lepší hokej. Bobkov v brance hostů zatím není tak vytížený.
45:13'
Obě obrany dnes skvěle brání modrou čáru. Dnes jsme zatím neviděli žádné přečíslení.
44:49'
Zubarev nakonec zvládnul tečovat střelecký pokus soupeře nad branku. Rozhodčí až v tuto chvíli přerušuje.
44:12'
Tichonov prohrál souboj s gravitací. Jeho akce je tedy u konce, navíc v útočném pásmu byl sám, takže byl v nevýhodě.
43:36'
Až v tuto chvíli se Omsk dokázal osvobodit a formace zamířila na střídačku. Střídají také domácí.
43:07'
Barabanov se nebezpečně probíjel ke střele, ale následně byl čistým zákrokem zastaven.
42:37'
Úvodní minuty jsou opravdu plynulé, u puku jsou právě domácí, kteří opět mačkají svého soupeře v jejich pásmu.
41:32'
Odvážný zákrok Stase neposoudili rozhodčí jako nedovolený zákrok, hra tedy pokračuje.
41:07'
Třetí třetina začala v rychlém tempu. Rozhodně se v úvodních minutách nenudíme.
40:24'
Desharnais byl nebezpečně poslán k ledu. Nakonec hostující forvard vstanul a nebude se muset přerušovat hra.
40:02'
Máme před sebou poslední třetinu tohoto utkání. Jestli to bude konečná nebo půjdeme do prodloužení se dozvíme za necelých třicet minut.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:14.
Druhá třetina je taktéž minulostí a i tato část zápasu přinesla jedinou branku. Tentokrát ale na druhé straně, jelikož v čase 28:53 dokázal pohotovou střelou vyrovnat Maxime Talbot. Právě hostující Talbot přerušil předlouhou neprůstřelnost petrohradského klubu. Utkání bude pokračovat za necelých patnáct minut a já Vás na tuto část srdečně zvu.

Počet střel na branku: 29 – 13
40:00'
39:48'
Petrohrad mačkal poslední minutu svého soupeře v útočném pásmu, ale obrana soupeře byla nezlomná.
39:24'
Bobkov rozehrál, ale nepřesně. Puku se zmocnil Dacjuk, který následně rozehrál další dobrou kombinaci SKA.
39:01'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetině.
38:41'
Dacjuk se snažil doslova protlačit puk za záda Bobkova. Právě hostující brankář může poděkovat své obraně, který puk vytlačila mimo brankoviště.
38:13'
Plotnikov dostal puk do útočného pásma, ale tam jeho cesta skončila. Aspoň pro zatím.
37:57'
Hersley dostal puk aspoň do středního pásma, ale tam jsou poze hráči Omsku, kteří se snaží získat své první vedení v zápase.
37:29'
Barabanov to zkusil mezi třemi hráči a tyto kličky se nakonec podařily. Domácí hráč také vystřelil, ale Bobkov byl připraven.
37:03'
Druhá třetina se nám blíží ke svému konci. Omsk dokázal o trochu vyrovnat hru a také dokázal vyrovnat.
36:18'
Koskiranta v pádu skvěle přihrál a rozvinul tím další útočnou akci domácího týmu. Bobkov byl ale v tuto chvíli bez zákroku.
35:41'
Hellberg se musel natlačit na svou pravou tyč, aby zamezil puku v cestě do branky.
35:12'
Tichonov poslal puk do země nikoho. Právě tam si dojel hostující hráč, který vyvezl puk opět daleko od své branky.
34:36'
Nikolaj Prochorkin se skvěle uvolnil, ale na Bobkova nevyzrál. Rozhodčí opět přerušuje hru.
34:06'
Rozhodčí si všimnul, že někdo z domácích přihrál rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:43'
Druhá komerční přestávka ve druhé třetině.
33:06'
32:41'
Výborně to zvládnul Bobkov, který ukryl puk ve své lapačce. Až teď tedy budou moct hráči Omsku vystřídat.
32:26'
Hersley vypálil od modré čáry, ale jeho střela neměla dlouhého trvání, protože byla zablokována.
32:06'
Až v tuto chvíli se Omsk dokázal osvobodit, ale na střídání to nebude. Střídačka je daleko.
31:46'
Za mohutné podpory domácího publika se Petrohrad tlačí do zakončení.
31:28'
Dobrá nahození Zuba, které prolétlo kolem pravé tyčky hostující branky. SKA i nadále zůstává na puku.
31:13'
Petrohrad má vůbec první početní výhodu v tomto utkání. Podaří se ji využít? Uvidíme.
31:06'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Cody Franson – 2 min., podrážení).
30:47'
Barabanov si vyzkoušel samostatný nájezd na Bobkova, ale na hostujícího brankáře nevyzrál.
30:13'
Bobkov musel řešit další nepříjemné nahození, puk skočil těsně před ním. Brankář si ovšem poradil.
30:01'
Zápas se dostal do druhé poloviny. Čekají nás ještě velmi zajímavé minuty, protože v Petrohradu hraje opět nerozhodně.
29:25'
Ketov zkoušel překvapit Bobkova, ale brankář si poradil. Vhazovat se bude opět před jeho brankou.
28:53'
Začínáme od samotného začátku. Hostující tým dokázal zásluhou MAXIMEHO TALBOTA vyrovnat! Domácí Hersley špatně rozehrál, puk se dostal k Desharnaisovi, který si všimnul před brankou úplně volného Talbota, který se z blízky nemýlil – 1:1. Asistence: David Desharnais.
28:22'
Velmi nečitelné nahození na branku musel řešit Hellberg, který si nakonec poradil a puk schoval v lapačce.
28:02'
Bobkov se činí a zastavuje jednu střelu domácích za druhou. Vhazovat se bude právě po jeho levici.
27:28'
Po komerční přestávce se opět hraje, Petrohrad má na dostřel branku soupeře. Bobkov musí být ve střehu.
27:15'
První komerční přestávka ve druhé třetině.
26:57'
Petrohrad skvěle zahrál své oslabení a opět muže převzít kreativitu v tomto zápase.
26:25'
25:57'
Petrohrad opět dokázal vyhodit a zdá se, že přesilová hra nebude využita. Omsk nedokázal vystřelit.
25:37'
Omsk je v poslední minutě své početní výhody, ale není k ohrožení branky vůbec blízko.
25:15'
Hellberg je zatím bez práce, SKA opět vyhazuje k hostující brance a míří střídat.
24:56'
Petrohrad toho využil, šel střídat a poté hned jejich rozehrávku napadal ve středním pásmu.
24:33'
Michejev vytvořil obrovskou chybu, Omsk přišel o útočné pásmo a musí svou akci opět založit.
24:25'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Andrej Kuzmenko – 2 min., vysoká hůl).
24:07'
Po ospalém začátku se oba týmy zase začínají probouzet. Tento hokej začíná být opět velmi plynulý.
23:46'
Petrohrad opět se snaží usadit v útočném pásmu a nakonec si hostující brankář připsal zákrok.
23:17'
Hellberg nakonec vůbec nemusel zasahovat, jelikož mu dost pomohla jeho obrana.
22:35'
Koskiranta prohrál vhazování a jeho formace se musí vracet do vlastního pásma. Omsk peláší s pukem před domácí branku.
22:12'
Zubarev si skvěle sjel pro přihrávku, ale ke střele se nakonec vůbec nedostal.
21:57'
Úvodní minuty druhé periody jsou dost přerušované. Rozhodčí mají dost práce.
21:16'
Gavrikov vypálil nebezpečnou střelu, která ale nakonec byla zablokována mimo hostující branku.
20:39'
Petrohrad, ale na nic nečeká, vysunuje své napadání a pokouší se získat puk pro sebe.
20:01'
I úvodní buly ve druhé třetině dopadlo lépe pro hostující Omsk, který musí dotahovat své manko.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:20.
První třetina je tedy minulostí. Právě první perioda zatím přinesla jediný gól zápasu, který má na svědomí domácí Jarno Koskiranta, který v čase 12:18 otevřel brankový účet tohoto utkání. Domácí SKA tedy už 260 minut neinkasoval, což je něco neuvěřitelného. Uvidíme, co nám přinesou zbylé dvě části zápasu, na které Vás srdečně zvu.

Počet střel na branku: 14 – 5
20:00'
19:54'
V této třetině se už zřejmě nic zásadního nestane. Do šatny půjdou spokojenější domácí hráči.
19:27'
Barabanov zbytečně překombinoval celou akci a posléze přihrál nepřesně. Omsk vyváží puk do bezpečí.
19:01'
Byla ohlášena poslední minuty první třetiny.
18:24'
Dnešní zápas provází velmi dobrá atmosféra. Diváci v Petrohradu se tímto hokejem baví. Není divu, když jejich miláčci prozatím vedou.
18:07'
Ansel Galimov byl ve slibné příležitosti, ale Hellberg si dokázal poradit. Vhazovat se bude před domácí brankou.
17:39'
Alexandr Pěrežogin neuspěl v útočném pásmu a šel radši střídat. U puku jsou opět domácí hráči.
17:13'
Arťom Manukjan vypálil tvrdou střelu, která byla zablokována do ochranné sítě nad brankou SKA.
16:52'
Snaha Omsku nejde upřít, ale domácí tým je prostě v úvodní třetině o něco lepším týmem.
16:24'
David Desharnais se opět ke střele nedostal, čistým zákrokem byl odzbrojen.
16:04'
Dinar Chafizullin ve slibné příležitosti zklamal, jelikož si nedokázal zpracovat puk. Ten míří do rohu kluziště.
15:22'
Je tady další komerční přestávka.
15:01'
Do konce první třetiny nám zbývá necelých pět minut. Petrohrad vede a je na dostřel další branky.
14:38'
Oba týmy střídají, puk je za hostující brankou, kde ho má ve své správě jeden z hostujících obránců.
14:16'
Michail Fisenko v další hostující šanci, ale ani v tomto případě nemusel Hellberg zasahovat.
13:50'
Michejev vystihnul přihrávku, oslovil Širokova, který vsadil na tvrdost. Domácí branka zůstala nedotčena.
13:27'
Omsk působí po obdržené brance velmi zaskočeně, jejich přihrávky nejsou vůbec přesné.
13:12'
První třetina se nám pomalu, ale jistě do svého závěru. Dočkáme se ještě nějaké branky?
12:18'
První hostující chyba byla hned ze strany soupeře postarána. Plotnikov rozehrál celou gólovou akci na Kručinina, který žabičkou oslovil JARNA KOSKIRANTU, který v souboji s brankářem nemýlil. Petrohrad tedy od třinácté minuty vede – 1:0. Asistence: Alexej Kručinin a Sergej Plotnikov.
12:11'
Tentokrát hru uklidňují hosté, kteří čekají na všechny prostřídání na ledě. Až poté si hosté dovolili rozehrát.
11:24'
Velmi dobře to udělal Širokov, ale při přesunu do středního pásma prohrál souboj s gravitací a spadnul.
11:01'
Sledujeme velmi rozhádanou etapu zápasu. V Ledovém paláci v Petrohradu stále čekáme na úvodní branku.
10:38'
Dacjuk skvěle přečetl hru soupeře a puk získal pro svůj tým. Gusev jeho snahu, ale překazil.
10:16'
Jemelin je stále na ošetřovně, tak do hry musí naskočit hostující sedmý bek, který je dnes na soupisce.
09:48'
Petrohrad mohl zaútočit do otevřené obrany, ale druhá formace domácích se nedohodla.
09:12'
Čudinov chytil nahození jednoho z útočníků domácího týmu a může puk vyvézt do středního pásma.
08:54'
Alexandr Barabanov byl se svým útokem na ledě příliš dlouho a musel jít střídat.
08:15'
Obě obrany jsou zatím velmi precizní, stále čekáme na větší šanci, která by ohrozila náš nerozhodný výsledek.
07:47'
Jevgenij Medveděv nahazoval puk před branku a málem chybělo tomu, aby puk překročil brankovou čáru.
07:17'
Petrohrad je opět aktivnějším týmem, ale na domácího Bobkova si opět nepřišel. Tento brankář chytá velmi povedené utkání prozatím.
06:54'
Alexej Jemelin byl trefen do obličeje a odchází do šatny, kde bude následovat ošetření.
06:39'
Je tady první komerční přestávka.
06:13'
Jarno Koskiranta nedotáhnul svou kličku do kladného konce, hostující brankář má další připsaný zákrok.
05:41'
Hosté vyhazují přes střední pásmo, tohle zakázané uvolnění rozhodně nebude.
05:09'
Igor Bobkov musel dávat pozor, aby nedostal kuriózní branku. Hostující brankář schoval puk v lapačce.
04:43'
Úvodní minuty tohoto utkání jsou velmi plynulé. Zatím sledujeme vyrovnaný zápas z obou stran.
04:06'
Arťom Nikolajev nepřihrál vůbec přesně, jeho diagonála přes střední pásmo byla přečtena na výbornou.
03:36'
David Desharnais dělá domácí obraně velké starosti, ale všechno řeší Sjomin, který puk dostal do středního pásma.
03:16'
Čudinov se pokusil od modré čáry překvapit domácí brankáře, ale na něj nakonec nevyzrál.
03:03'
Ani po desíti sekundách je tady další zakázané uvolnění Petrohradu, opět se bude vhazovat před Hellbergem.
02:54'
Rozhodčí odpískal zakázané uvolnění, hra se stěhuje před domácí branku, kde se bude vhazovat.
02:33'
Viktor Tichonov vybojoval puk opět ve středním pásmu a míří s ním zpět. Oba týmy střídají.
02:16'
Domácí napadání slaví úspěch, protože ve středním pásmu míří puk na jejich hokejky.
01:55'
Hráči Omsku se snaží svému hostiteli vyrovnat, ale zatím k tomu mají dost daleko.
01:43'
Igor Bobkov si zapsal úvodní zákrok v utkání. Vhazovat se bude před jeho brankou.
01:26'
Arťom Zemčonok musel počkat s pukem za vlastní brankou, až jeho svěřenci dostřídali, poté rozehrál.
01:06'
Sergej Plotnikov se z otočky pokusil o střelecký pokus, ale hostující branku nedokázal trefit.
00:43'
Petrohrad vstoupil do utkání velmi dobře. Uvidíme, kde jejich tlak bude končit.
00:17'
Magnus Hellberg měl hned v úvodu práci, kterou musel vyřešit za vlastní brankou.
00:01'
Úvodní buly tohoto utkání dopadlo lépe pro Omsk, který už vede svou první útočnou akci.
00:01'

SKA Petrohrad: Hellberg (Šesťorkin) – Hersley, Gavrikov, Zub, Chafizullin, Zemčonok, Zubarev, Sjomin – Jakupov, Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Kuzmenko – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Kručinin – Ketov (A), Kablukov, V. Tichonov – Nikolajev.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – Pokka, J. Medveděv (C), Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov, Minejev – I. Michejev (A), Zernov (A), Širokov – K. Petrov, K. Semjonov, Pěrežogin – A. Galimov, Stas, Fisenko – Manukjan, Desharnais, Talbot – Jaremčuk.

Rozhodčí: Gašilov, Ravodin – Zacharenkov, Šalagin.

V tomto zápase nebude figurovat žádný český ani slovenský hráč.

AVANGARD OMSK

Hosté z Omsku nehraje vůbec špatný hokej, jejich vítězná série je ovšem v uvozovkách pouze čtyřzápasová. Omsk je ve Východní konferenci na druhém místě, na první Jekatěrinburg ztrácí čtyři body. Pro Avangard to bude první zápas na venkovním výletu. Na tomto výletu se tito hráči utkají ještě s Minskem a Viťazem.

SKA PETROHRAD

Domácí tým se po úplně nevýrazném začátku pomalu dotahuje na první místo, které v Západní konferenci hájí prozatím finský Jokerit. Právě Petrohrad táhne od 10. září svou vítěznou sérii, kterou by rád prodloužil i dnes proti Omsku. Navíc tento tým v posledních čtyřech zápasech nedostal branku. Jediné menší zaváhání přišlo právě s Jokeritem, který porazili až v prodloužení. Pro domácí tým to bude druhý domácí zápas v řadě. V tom prvním si dokázali poradit s Novosibirskem vysoko 5:0.

Alexander Barabanov • 9 zápasů (1+9)
Hezký sváteční den, i tento den má KHL na programu své další zápasy. My se v tomto on-line textovém přenosu podíváme na hokejový bonbónek mezi domácím Petrohradem, který na svém ledě přivítá výběr Omsku. Čeká nás vzrušující zápas, kterým Vás provede Jan Mládek. Ten Vám zároveň přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.