KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Vitaz - 13. ledna 2019   15:00

Petrohrad
Petrohrad
03:54' S. Plotnikov (Zub) • 05:04' Prochorkin (Rundblad, N. Gusev) • 55:42' N. Gusev (Jakupov)
Vitaz

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Československá stopa v utkání

Vojtěch Mozík (Viťaz) – 1 střela na branku, čas na ledě: 17:03.
Michal Řepík (Viťaz) – 0 střel na branku, čas na ledě: 17:33.

Diváci: 12 296.
Je konec! Po úvodních minutách to vypadalo na slušný brankostroj ze strany SKA, ale nakonec bylo utkání velmi vyrovnané a dramatické až do třetí branky, kterou vstřelil čtyři minuty před koncem Nikita Gusev. Konečný výsledek hovoří pro SKA v poměru 3:1!
59:30'
Petrohrad drží puk ve svém útočném pásmu a Viťaz asi ani nebude mít šanci odvolat svého brankáře.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny a SKA drží kotouč za brankou Samonova.
58:45'
Andrej Kuzmenko se snažil napodobit Guseva, ale tentokrát měl Alexandr Samonov mezi betony hokejku včas.
58:01'
Alexandr Sjomin poslal velmi slušnou bombu zpoza modré, ale v tu samou chvíli byl odpískán další ofsajd.
57:35'
Denis Kokarev v ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu. Hosté už to budou mít nesmírně složité se srovnáním stavu.
56:32'
Zakázané uvolnění SKA přesouvá hru před Hellberga.
55:42'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Nejproduktivnější hráč SKA dodává svému týmu potřebný klid! NIKITA GUSEV si zpracoval kotouč, vybruslil na levý kruh a velmi mazácky naznačil střelu nahoru a poslal kotouč po ledě mezi betony Samonova – 3:1! Asistence: Nail Jakupov.
54:57'
Denis Kokarev se pustil do nerovného souboje proti třem hráčů SKA a celkem logicky o kotouč přišel. Na domácích je však vidět malinko strach o výsledek.
53:46'
Další kotouč skončil v ochranné síti a znovu se bude vhazovat před Hellbergem.
53:01'
Střela Alexandra Sjomina sražena do ochranné sítě a po reklamní pauze se bude vhazovat před domácím obrem v brance, Magnusem Hellbergem.
52:01'
Alexandr Barabanov se neproháčkoval do zakončení a následnou střelu Nikolaje Prochorkina vyrazil Alexandr Samonov.
51:23'
Michal Řepík bojoval u zadního mantinelu marně, ale český útočník působí velmi dobře a je hodně často nasazován na ledovou plochu.
50:30'
Anton Bělov zablokoval střelu Nikity Vyglazova do ochranné sítě. Utkání jde do poslední a jistě velmi zajímavé desetiminutovky.
49:35'
Domácí Nail Jakupov je zpět na hrací ploše.
49:15'
Magnus Hellberg vyrazil střelu Alexeje Makejeva, ale hosté zůstávají na kotouči.
49:00'
První formace hostů se usadil v útočné třetině.
48:18'
Andrej Zubarev podruhé osvobodil domácí tým a přesilovka se hostům zatím nedaří.
47:35'
Gennadij Stoljarov (Viťaz) zlomil o Naila Jakupova (Petrohrad) hůl, ale vyloučen je domácí útočník za sekání. První přesilovka pro Viťaz přichází v ideální moment.
47:14'
Střela Davida Rundblada byla zablokována do ochranné sítě a po reklamní pauze se bude vhazovat před Samonovem.
46:43'
Arťom Švec-Rogovoj hledal na zadní tyči najíždějícího Gennadije Stoljarova, ale obrana SKA nepodcenila situaci a přihrávku zablokovala. Výkon Viťazu je nyní velmi sympatický a řekl bych, že by si hosté zasloužili vyrovnání.
45:39'
Na druhé straně předvedl krásný manévr v akci jeden na jednoho Andrej Kuzmenko, ale následnou ránu po ledě kryl Alexandr Samonov.
44:56'
Alexandr Sjomin svou ranou švihem hodně vylekal Magnuse Hellberga, jemuž kotouč vypadl těsně vedle pravé tyče! Poté se ještě snažil kotouč nahrnou do brankoviště Michal Řepík ale domácí brankář udržel kotouč před brankovou čarou!
44:02'
Borna Rendulić ranou švihem trefil pouze obránce Gavrikova. Viťaz však cítí šanci.
43:30'
Nepřesná část hry se nyní odehrávala z obou stran ve střední třetině.
42:50'
Magnus Hellberg celkem s potížemi udržel kotouč u své pravé tyče, kam mířil Arťom Švec-Rogovoj.
42:01'
No Borna Rendulić hledal svou zadovkou před brankou Alexandra Nikulina, ale tomu kotouč na holi nepřistál. Velká škoda pro hosty, Nikulin byl před brankou absolutně zapomenut.
41:20'
Alexandr Sjomin přišel za brankou Hellberga o kotouč a domácí rychle otočili hru. Arťom Zemčonok se dostal nakonec ke střele, ale dobře zasáhl Alexandr Samonov a udržel kotouč na své hrudi.
40:51'
První formace SKA si hned vytvořila slušný tlak a Sergej Plotnikov našel na brankovišti Maxima Karpovu, ale proti navýšení náskoku domácích byl Alexandr Samonov!
40:01'
I buly do třetí části zvládli lépe hokejisté domácího Petrohradu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:43 .
Střely na branku ve 2. třetině: 9 – 3.
Ve druhé třetině se skóre nepohnulo ani na jedné straně, ale pro pocit Viťazu je dobré, že výrazně srovnal obraz hry a čeká nás v poslední třetině ještě moc zajímavá podívaná. Po 2. třetině je stav 2:1 pro SKA!
40:00'
39:45'
Na druhé straně ujel po levé straně Denis Kokarev a Magnus Hellberg musel vytáhnout také svůj pravý beton!
39:10'
Ale Sergej Plotnikov si své dlouhé střídání nakonec mohl zpestřit brankou, ale proti byl pravý beton Samonova!
39:00'
Poslední minuta druhé části hry, přihrávka Sergeje Plotnikova zablokována.
38:10'
David Rundblad velmi dobře zablokoval pokus Alexeje Makejeva, který najížděl z pravé strany.
37:57'
Andrej Kuzmenko pálil nebezpečně z otočky a Alexandr Samonov jej musel zastavit svou maskou, kterou si teď nechal od hlavního sudího malinko upravit, aby mohl pokračovat ve hře.
37:02'
Arťom Zemčonok úspěšně zablokoval střelu Pavla Černova z mezikruží.
36:27'
Magnus Hellberg musel hodně daleko z branky, aby byl u kotouč dříve než dotírající Denis Kokarev.
35:42'
Akci Denise Kokareva zastavilo postavení mimo hru a reklamní pauze dostane svůj prostor.
35:20'
Alexandr Sjomin se proháčkoval do útočné třetiny, ale tam o kotouč záhy přišel.
34:15'
Teď je to spíše boj o každý metr ledu. Viťazu se podařilo srovnat výrazně v tempu s domácím favoritem.
33:03'
Alexej Makejev po dlouhé době prověřil Hellberga, ten si poradil svým pravým betonem a vyrazil kotouč do rohu kluziště.
31:42'
Petrohrad měl opět veliký tlak ve své útočné třetině, nicméně hosté je vůbec nepouští do střeleckých pozic.
31:15'
Stanislav Romanov a Nail Jakupov předvedli hodně ostrou výměnu názoru, no hlavní sudí to ponechal bez vyloučení.
31:12'
Hokejisté Viťazu přežili i druhé oslabení.
30:30'
Alexandr Samonov nakonec musel řešit ve svém brankovišti velký zmatek, který způsobil svou ranou Nikita Gusev. Hostující brankář všemi možnými způsoby udržel kotouč před brankovou čarou.
30:02'
SKA dlouho kombinovalo v útočné třetině, ale bez střeleckého pokusu a nakonec se hostů podařilo osvobodit.
29:12'
Hodně nepříjemný moment. Borna Rendulić ve velké rychlosti srazil domácího brankáře a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
29:01'
Další velká šance domácího Petrohradu! Vladislav Gavrikov nastřelil kotouč do brankoviště, k odraženému kotouči se dostal Oleg Li, ale Alexandr Samonov skvěle zasáhl v leže a přikryl kotouč!
28:17'
Zakázané uvolnění domácích. Na vhazování před svou brankou se připravuje Magnus Hellberg.
28:01'
Utkání se nám však opticky pomalu, ale jistě vyrovnává.
27:34'
Borna Rendulić se důrazně dostal ke kotouči a namířil si to rovnou do brankoviště, tam mu však kotouč vypíchl z hokejky brankář Magnus Hellberg.
27:10'
Alexandr Samonov svým dobrým zákrokem podržel kotouč ve své výstroji a pustil do hry reklamní pauzu.
26:30'
Vladislav Gavrikov trefil svou ranou pouze blokujícího Nikitu Vyglazova.
25:43'
Alexandr Samonov poslal vyrážečkou střelu Nikolaje Prochorkina do rohu hrací plochy.
24:54'
Musím říct, že spolupráce Michal Řepík a Alexandr Sjomin funguje velmi dobře a moc se mi líbí. Na to, že český útočník hraje ve Viťazu terpve páté utkání, tak si rozumí se zkušeným ruským útočníkem.
23:45'
Vladislav Sjomin si poradil s průnikem Gennadije Stoljarova a Viťaz se opět příliš dlouho neohřál ve své útočné třetině.
22:55'
Andrej Kuzmenko nezvládl zpracovat přihrávku které mu mířila na brusle a trošku komicky spadl na ledovou plochu.
21:45'
Miro Aaltonen svým rychlým bruslením zrušil icing Viťazu.
21:10'
Nikita Gusev svou dělovkou z vrcholu kruhu rozezvučel pravou tyč hostující branky!
20:37'
Chytrá přihrávka Plotnikova na Dacjuka byla zablokována obranou Viťazu, ale zdá se že SKA bude i nadále hrát velmi nátlakově.
20:01'
SKA vyhrálo i úvodní buly do druhé části.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:55 .
Střely na branku po 1. třetině: 16 – 3!
Petrohrad je jednoznačně lepším týmem a Viťaz vůbec nestíhá tempo SKA. Nicméně do kabin jdou domácí pouze s jednobrankovým vedením a tak je vše celkem otevřené. Stav po 1. třetině 2:1!
20:00'
19:24'
Viťaz doslova přežil své první oslabení v utkání a Arťom Švec-Rogovoj je zpět na ledě.
19:00'
Poslední minuta první třetiny a tlak SKA v přesilové hře je obrovský.
18:24'
Krásna kombinace SKA v přesilové hře! Nikita Gusev čekal tak dlouho s přihrávkou až našel Nikolaje Prochorkina, který však nepochopitelně netrefil odkrytou branku!
17:45'
Alexandr Samonov vyrazil střelu od modré a hned poté se podařilo hostům vyhodit kotouč až na druhou stranu hrací plochy.
17:24'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., podrážení).
17:01'
Střelou zpoza obránce se prezentoval Oleg Li a Alexandr Samonov se za střelou pouze ohlédl.
16:32'
Na druhé straně se dostal sám před branku Alexandr Nikulin, ale bekhendem trefil pouze betony Magnuse Hellberga.
16:01'
Nikita Gusev obdržel zadovkou kotouč a mířil na zadní tyč, jenž opravdu jen velmi těsně minul!
15:04'
Michal Řepík ukončil dobrou prací tlak SKA v obranné třetině Viťazu.
14:09'
Andrej Kuzmenko trošku zbytečně chtěl šperkovat akci třech proti jednomu přihrávku doplněnou o otočku a kotouč mu při tomto manévru utekl od hole.
13:26'
Sergej Plotnikov číhal před brankou, nicméně přihrávka na něj byla zablokována.
12:12'
Další zásah Alexandra Samonova, tentokrát u pravé tyče proti střele Vladislava Sjomina.
11:35'
Alexandr Samonov toho moc neviděl, ale přesto dokázal střelu od modré vyrazit vyrážečkou do bezpečí z pohledu Viťazu.
10:33'
Nikita Gusev se zamotal do svých kliček na útočné modré a do útočné třetiny se nedostal.
09:35'
Alexej Byvalcev kroužil s pukem v útočné třetině, ale ke střele jeho akce nevedla, domácí chtějí okamžitě dvoubrankový náskok zpět.
08:01'
Viťaz právě vstřelil branku!
A z ničeho nic je to pouze o jednu branku! Arťom Zub vyrobil chybu v rozehrávce a Borna Rendulić nastřelil kotouč na branku SKA, odražený kotouč od Hellberga si našel a dorazil do branky ALEXEJ MAKEJEV – 2:1! Asistence: Borna Rendulić a Alexandr Nikulin.
07:45'
Alexandr Samonov drží kotouč ve své lapačce po střele Alexandra Barabanova z pravé strany.
07:20'
Na druhé pokazil v akci třech proti jednomu přihrávku Gennadij Stoljarov a bylo po šanci na snížení ze strany Viťazu.
06:42'
Tlak domácího Petrohradu neustává. Pavel Dacjuk hledal zadovkou před brankou spoluhráče, ale dobře zasáhl brankář Alexandr Samonov.
05:04'
SKA se zatím baví hokejem! David Rundblad naznačil střelu od modré, ale místo toho našel krásně u levé tyče NIKOLAJE PROCHORKINA, který pouze nastavil hokejku a posunul kotouč do prázdné branky – 2:0! Asistence: David Rundblad a Nikita Gusev.
04:28'
Michal Řepík opět skvěle vystihl záměr domácích, najel do útočné třetiny, kde přenechal kotouč Sjominovi, tomu však při střele sklouzl kotouč z hole.
03:54'
Branka potvrzena – Sergej Plotnikov – 1:0!
03:54'
Branku ještě bude zkoumat video, zda nestál Maxim Karpov v brankovišti při střele jeho spoluhráče!
03:54'
Velmi povedený úvod utkání korunuje SKA brankou! Arťom Zub našel krásnou křižnou přihrávkou SERGEJE PLOTNIKOVA, jenž ranou golfem z první rozvlnil síť – 1:0! Asistence: Arťom Zub.
03:15'
Alexandr Sjomin se otočkou na modré vystavil sám do ofsajdu.
02:56'
Jevgenij Ketov sice na ledě, ale vylučovat se po zákroku na domácího kapitána nebude.
02:02'
Další vhazování před Samonovem, SKA začalo utkání velmi aktivně.
01:30'
Andrej Kuzmenko spálil obrovskou šanci! Zůstal sám před brankářem, jenž pouze vyrazil střelu Zuba od modré, ale domácí útočník trefil svou dorážkou pouze brankáře Viťazu!
01:05'
Alexandr Samonov si připisuje úspěšný zásah, a to po střele Nikity Guseva zpoza obránce.
00:45'
Michal Řepík úspěšně zastavil první akci domácích, poté však kotouč zpět odevzdal na domácí hokejky.