KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : CSKA Moskva - 19. září 2018   13:30

Red Star Kunlun
0:3
(0:2, 0:1, 0:0)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
06:38' Kaprizov  (Grigorenko) • 12:32' Tolčinskij  (Nestěrov) • 29:39' Nestěrov  (Vey, Al. Popov)
Olenin, Gašilov – Šalagin, Šišlo
LeSports Center
CSKA Moskva

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Tomáš Mertl (KUN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:55
Zápas skončil, CKSA Moskva vyhrává na ledě Kunlunu Red Stars 3:0 a získává důležité dva body do tabulky KHL. CSKA se k vítězství přiblížilo už výkonem v první třetině. Když ustálo prvotní tlak Kunlunu, prosadili se Kirill Kaprizov a Sergej Tolčinskij. Ve druhé části hry také Kunlun nehrál vyloženě zle, ale nedokázal překonat Larse Johanssona v brance CSKA. Ivan Nalimov naopak potřetí inkasoval, překonal ho v přesilové hře ranou od modré čáry Nikita Nestěrov. Ve třetí třetině už gól nepadl. Kunlun si vytvořil jen pár šancí, CSKA už utkání zkušeně dovedlo do vítězného konce, potěší jej i čisté konto Johanssona. CSKA se tímto vítězstvím posouvá s deseti body na páté místo Východní konference. Kunlun zůstává na pěti bodech a je v Západní konferenci na předposledním dvanáctém místě.
59:48'
Píská se postavení mimo hru Kunlunu a Nalimov se vrací do branky.
59:30'
59:01'
Od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele Victor Bartley, ale branku CSKA minul. Puk jen zaduněl o zadní mantinel.
58:40'
Znovu byli hosté blízko gólu do prázdné branky, ale opět neuspěli.
58:02'
Kunlunnu se nedaří usadit se v útočném pásmu. Málem dokonce inkasoval, ale Sergej Andronov se nakonec ke střele na prázdnou branku nedostal.
57:39'
Kunlun to pět zkouší v šesti a bez brankáře. CSKA vyhodilo na zakázané uvolnění.
57:30'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Grigorenko – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
57:20'
Od modré čáry vypálil Nikita Nestěrov, ale svůj druhý gól a třetí bod v tomto utkání nepřidal.
56:15'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Johan Sundström – 2 min., sekání).
55:55'
Domácí už to zkouší v šesti a bez brankáře.
55:55'
Na druhé straně zasahoval Johansson poté, co na něj kotouč tečoval Zach Jüe.
55:41'
Nalimv měl teď i štěstí, protože střela z pravé strany těsně minula jeho klec a on by se asi nestihl přesunout.
54:45'
Rok Tičar zachytil rozehrávku CSKA, ale než stihl vypálit, už byl sražen na ledovou plochu.
54:06'
53:10'
CSKA se drží v útočném pásmu, ale na Nalimova zatím neletěla žádná nebezpeční střela.
52:06'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Olli Palola.
51:46'
Veli-Matti Savinainen nahrál na modrou, odkud tvrdě vypálil Ville Lajunen. Lars Johansson předvedl další úspěšný zákrok.
51:18'
Tentokrát se už ale hostům vyhodit povedlo.
51:06'
CSKA se nepovedlo vyhodit puk, domácí ho zachytili na modré čáře.
50:44'
Oddechový čas pro domácí.
50:44'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
50:44'
Johansson drží kotouč ve své moci a bude se vylučovat.
49:20'
Klas Dahlbeck nabil na střelu od modré čáry Arťomu Blažijevskému. Tomu se nepovedlo navýšit vedení CSKA, Nalimov je ve třetí třetině zatím nepřekonán.
48:18'
Kunlun ještě dostřídává a rozehrává další akci zpoza branky.
47:51'
47:31'
Kunlun se znovu osvobodil, druhá půlka přesilovky už pro CSKA není tak dobrá.
46:58'
Tentokrát Kunlun vyhodil až za branku moskevského CSKA.
46:37'
CSKA na chvíli přišlo o útočné pásmo, ale už je v něm znovu usazené.
46:15'
Ránu od modré čáry v podání Nikity Nestěrova vyrazil Ivan Nalimov betonem.
45:51'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Rok Tičar – 2 min., pozdní dohrání).
45:19'
Kunlun vyhrál souboj o puk v rohu útočného pásma. Ville Lajunen ještě neviděl prostor na střelu, ale předal puk Johanu Sundströmovi, který pěkně protáhl Johanssona.
44:02'
Olli Palola si sjel na mezikruží, ale ke střele se nedostal a teď se musí zase rychle vracet.
43:05'
Maxim Šalunov střílel tvrdě od modré čáry, ale jeho rána na Nalimova neprošla.
42:23'
Z Larse Johanssona zatím dnes čiší obrovská jistota. Tentokrát lapačkou chytil nahození od modré čáry. Vhazovat se bude po jeho levici.
41:59'
41:50'
Cory Kane chtěl ještě nahrávat na modrou, kde čekal Ville Lajunen, ale finský bek se nakonec puku nedočkal.
41:08'
Hosté znovu vyhodili puk, akci Kunlunu rozehrává brankář Ivan Nalimov.
40:35'
CSKA zahájilo třetí třetinu v oslabení a zatím se brání dobře, Kunlun se nedostal do šance.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 15:09.
Také druhá třetina už je minulostí a stav je už 3:0 pro CSKA Moskva, které vyhrává nad domácím Kunlunem Red Stars. Kunlun přitom neodehrál úplně špatnou třetinu, několikrát musel Lars Johansson vytáhnout kvalitní zákrok, třeba po střele Tomáše Kundrátka. Ale čisté konto si udržel, což se nedá říct o jeho protějšku Ivanu Nalimovi. Ten za svá záda jeden puk ve druhé třetině pustil, to když ho v přesilovce od modré čáry propálil Nikita Nestěrov.
40:00'
39:59'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., vysoká hůl).
39:59'
Johansson drží puk ve své moci, sekundu před koncem druhé třetiny se bude vhazovat po jeho levici.
39:26'
Victor Bartley už se chystal zakončovat, ale musel toho nechat, protože si rozhodčí všimli ofsajdu Kunlunu.
38:20'
38:20'
Tomáš Mertl se z pravé strany natlačil před branku, ale ani tento český útočník nedokázal najít skulinu v Johanssonově postavení.
37:34'
CSKA dokonce teď drží kotouč v útočném pásmu u mantinelu.
37:14'
Kunlun se na chvíli usadil v útočném pásmu, ale kotouč neměl pořádně pod kontrolou a nakonec o něj také přišel.
36:32'
CSKA zahájilo oslabení dobře. Vyhrálo vhazování a pak hned vyhodilo kotouč do bezpečí.
36:20'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., krosček).
36:19'
Cory Kane střílel z levé strany a ačkoliv toho Johansson přes hradbu těl před sebou asi moc vidět nemohl, přesto opět dobře zasáhl.
35:39'
Lars Johansson měl menší problémy, ale znovu si poradil a drží si dál čistý štít. Zach Jüe si sklepl puk ze vzduchu a pak masíroval hokejkou jeho beton. Rozhodčí proto vykázal hru do středního pásma.
34:16'
Slovinský útočník Kunlunu Rok Tičar vypálil z levého kruhu, ale ani on neodčaroval kouzlo zatím nepřekonaného Larse Johanssona, brankáře CSKA Moskva.
33:43'
Po nahození od modré čáry od Brandona Yipa drží Johansson kotouč ve své moci. Kunlun získal alespoň buly v útočném pásmu.
32:59'
Veli-Matti Savinainen dostal kotouč na levé křídlo, ale byl natěsno hlídán, takže nemohl vystřelit.
32:25'
Neuspěl ani český obránce Tomáš Kundrátek, který tvrdě pálil z levého kruhu a mířil mezi betony. Ty však Johansson včas srazil k sobě.
31:40'
Kunlun se snaží odpovědět, ale zatím nedokázal překonat Johanssona.
29:39'
CSKA právě vstřelilo branku!
CSKA poprvé v tomto utkání využívá přesilovou hru a navyšuje už na 3:0. Na modrou čáru dostal nabito obránce NIKITA NESTĚROV a ke své asistenci přidal i gól. Před Nalimovem odvedl skvělou práci svým cloněním Alexandr Popov. Asistence: Linden Vey, Alexandr Popov.
29:11'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Veli-Matti Savinainen – 2 min., držení hole).
28:45'
Veli-Matti Savinainen dostal skvělou přihrávku za obranu CSKA, ale trvalo mu to moc dlouho, takže nakonec vůbec nevystřelil.
28:03'
Michael Latta se i s pukem prosmýkl do útočného pásma, ale pak už kotouč přesně nepředal, takže hraje opět CSKA.
26:05'
Kirill Kaprizov dostal přihrávku na mezikruží, odkud pak nebezpečně vypálil. Z ideální pozice ale minul Nalimovu svatyni.
25:46'
Sergej Andronov střílel z pravé strany, ale tato střela nemohla Nalimova překvapit.
25:16'
CSKA čeká až hráči dostřídají a rozehraje svou další akci zpoza vlastní branky.
24:25'
Rok Tičar zavezl puk do pásma a pak ho z otočky nahodil na branku CSKA. Tu ale minul a kotouč získali Moskvané.
23:10'
Tvrdě vypálil z pravé strany Johan Sundström. Lars Johansson kotouč chytil a pak vznikla roztržka před jeho brankou. Rozhodčí nakonec nebudou vylučovat.
22:52'
Od modré čáry natáhl ke střele obránce CSKA Alexandr Romanov. Ivan Nalimov ale měl odkrytý výhled, takže relativně v pohodě chytil kotouč.
22:21'
A znovu se Moskevský celek nedostal do útočného pásma. Opět totiž porušil pravidlo o ofsajdu.
21:32'
CSKA se nepovedl přechod modré čáry, byl to ofsajd.
21:24'
Olli Palola se dostal ke střele z pravého kruhu, když si našel volný puk. Johansson ale předvedl další zákrok, stále si drží čisté konto.
20:41'
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 14:19.
První třetina je u konce, Red Star Kunlun prohrává doma s CSKA Moskva po dvaceti minutách hry 0:2. Kunlun měl nadějný vstup do utkání, několika zajímavými střely pozlobil Johanssona, ten ale udržel čisté konto. A pak už se ke slovu dostali hosté, jasný favorit tohoto utkání. Skóre otevřel Kirill Kaprizov po spolupráci s Michailem Grigorenkem. Další branku pak vsítil Sergej Tolčinskij bekhendem po pěkné individuální akci. Oba týmy měly po jedné přesilovce, kterou ale nevyužili. Ta CSKA bude pokračovat ve druhé třetině.
20:00'
19:52'
Kunlun opět odvedl před svou brankou dobrou práci, Nalimov nemusel zasahovat. Pak hosté vyhodili.
19:18'
CSKA se zatím nedokázalo usadit v útočném pásmu. Další vyhození domácích.
19:03'
Kunlunu se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.
18:41'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Johan Sundström – 2 min., vysoká hůl).
18:02'
Brandon Yip dostal přihrávku do útočného pásma, ale neobhodil si obránce, takže nemohl nakonec zakončit nadějnou akci.
16:45'
Kirill Kaprizov ani Sergej Tolčinskij se ke střele nedostali a pak už Kunlun získal kotouč a dostal ho alespoň do středního pásma.
15:46'
Alexandr Romanov střílel od modré čáry. Nalimov ale na jeho ránu dobře viděl, takže neměl problém kotouč vyrazit.
15:10'
Píská se ofsajd Kunlunu.
14:28'
Olli Palola nahazoval kotouč z pravé strany před branku CSKA na teč. Puk ale nikdo z čínského týmu nezasáhl.
13:26'
Další akce a střela na bránu v podání CSKA tentokrát gólem nekončí. Rozhodčí pak musel řešit menší rozmíšku v rohu hřiště.
12:32'
Hosté jdou do dvoubrankového vedení, a to zásluhou SERGEJE TOLČINSKÉHO, který se prosadil po pěkné individuální akci. Tolčinskij obešel obránce pěknou stahovačkou a pak bekhendem krásně zakončil nad rameno Nalimova. Asistence: Nikita Nestěrov.
12:12'
Znovu se Kunlun celkem lehce osvobodil, ale pak přišel o kotouč ve střední třetině.
11:46'
CSKA bylo usazené v útočném pásmu, ale kombinovalo pouze okolo mantinelu, nenašlo si prostor na střelbu.
10:52'
Lars Johansson zutím oplývá jistotou, znovu předvedl úspěšný zákrok, tentokrát proti střele Zacha Jüeho od modré.
10:25'
10:17'
Taylor Beck už mohl z pravého kruhu střílet, ale místo toho najel s pukem až do branky. Johanssona nepřekonal.
09:30'
Znovu se Kunlun v útočném pásmu dlouho neudržel, CSKA opět vyhodilo puk.
08:53'
Kunlun v přesilovce zatím neohrozil Johanssona, nyní CSKA vyhodilo kotouč.
08:25'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Romanov – 2 min., podrážení).
08:15'
Kunlun se hned pokoušel o odpověď, ale Brayden Jaw pálil z pravého kruhu vedle.
06:38'
I přes nadějný úvod do utkání je to Kunlun, který poprvé inkasuje. Může za to nedůraz v obranném pásmu. Kotouč dokázal ze skrumáže vybojovat KIRILL KAPRIZOV. Přihrál Grigorenkovi, který mu kotouč vrátil a on pak překonal střelou z mezikruží Nalimova. Asistence: Michail Grigorenko.
05:46'
Ivan Nalimov musel zasahovat proti střele z bezprostřední blízkosti a zvládl to, neinkasoval.
04:42'
Kunlun hraje v začátku utkání sympaticky, CSKA se musí bránit. Čínský klub je ale aktivnější.
04:11'
Sergej Andronov znovu vyhodil kotouč přes všechny čáry, takže CSKA zase nemůže vystřídat a buly proběhne před Johansonem.
03:48'
Po zakázaném uvolnění CSKA se bude vhazovat před Johansonem.
03:35'
Kunlun z pobytu v útočném pásmu nevytěžil ani střelu na branku, hrát může znovu Moskevský celek.
02:56'
Hosté se pokoušeli o další útok, ale ten tentokrát ztroskotal už ve středním pásmu.
00:20'
CSKA je hned od začátku aktivnější a usadilo se v útočném pásmu.
00:01'

Red Star Kunlun: Nalimov (Lazušin) – Kundrátek (A), Jüe, Parlett, Gragnani, V. Lajunen, Bartley – Jaw, Kane, Squires – Palola, Mertl, Savinainen – Beck (A), Sundström, Lundh – Yip (C), Latta, Tičar.

CSKA Moskva: L. Johansson (Korepanov) – Blažijevskij, M. Robinson (A), Pašnin, Naumenkov, Romanov, Nestěrov (A), Dahlbeck – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Kalinin, Andronov (C), Tělegin – Hansen, Šalunov, Slepyšev – Okulov, Al. Popov, Tolčinskij.

Rozhodčí: Olenin, Gašilov – Šalagin, Šišlo.
Československá stopa

Tomáš Kundrátek (KRS) 6 zápasů, 1 bod (0+1). účast na ledě -3
Ondřej Vitásek (KRS) zápasů, bodů, účast na ledě -1
Nejproduktivnější hráči

Kunlun: Ville Lajunen a Olli Palola 4 body (2+2)
CSKA: Michail Grigorenko 7 bodů (2+5)

Nejlepší střelci

Kunlun: Lajunen, Palola a Victor Bartley 2 góly
CSKA: Kirill Kaprizov 3 góly
Vzájemné zápasy

Od doby, kde se Kunlun připojil do KHL spolu tyto dva týmy odehrály pouze čtyři utkání. Není překvapením, že úspěšnější je CSKA, které vyhrálo ve všech čtyřech případech, dvakrát doma a dvakrát venku. Naposledy vyhrálo CSKA doma 3:1. V první třetině se trefili Geoff Platt a Sergej Šumakov. Pak za hosty ve druhé třtině snížil Gilbert Brule, ale konečnou podobu výsledku dal v poslední dvacetiminutovce Roman Ljubimov.
CSKA Moskva

CSKA Moskva patří mezi ty vůbec největší favority na titul v KHL. Dá se říci, že cokoliv jiného se bude brát v tomto týmu jako neúspěch. Začátek sezóny nicméně není v podání CSKA úplně ideální, ze sedmi zápasů by si jistě představovalo více než osm bodů a jen tři výhry v základní hrací době. Na výhru po šedesáti minutích navíc CSKA čeká už tři zápasy. Po dvou porážkách totiž přišla jen výhra 4:3 po prodloužení na ledě Vladivostoku. Tento Moskevský celek už odehrál v této sezóně pět venkovních zápasů a čtyři z nich dokázal vyhrát. V tomto ohledu rozhodě spokojený být může.

Kunlun je jediným čínským týmem v KHL, jeho ambicí je alespoň postoupit do play-off. V této sezóně Kunlun zatím odehrál šest utkání a spokojený být rozhodně nemůže, protože má na kontě pouze pět bodů a patří mu až jedenáctá příčka ve Východní konferenci. V Černyševově divizi je pak Kunlun pátý se ztrátou čtyř bodů na play-off. Poslední utkání nicméně Kunlunu vyšlo, dokázal vyhrát doma 4:3 na nájezdy nad bratislavským Slovanem. Kromě toho Kunlun odehrál už jen jedno domácí utkání, to prohrál 2:4 proti lotyšské Rize.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského hokeje u sledování on-line přenosu utkání KHL mezi týmy Red Star Kunlun a CSKA Moskva. Zápas se odehraje na stadionu Feiyang Skating Centre v Kunlunu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.