KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Kazaň - 24. října 2018   13:30

Red Star Kunlun
22:13' Jaw (Squires, Gragnani) • 30:21' Mertl (Sundström, Fontain) • 32:11' Latta (Gragnani, Kundrátek)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:29 (6:11, 19:5, 1:13)
Zblokované střely – 8:8
Vyhraná vhazování – 25:43
Trestné minuty – 26:12
Hity – 12:19
Hokejisté Kunlunu přehráli Kazaň 3:0, když všechny góly padly ve druhé třetině. Po první nevýrazné části domácí na soupeře vlétli a v čase 22:13 jejich tlak zúročil dorážkou z téměř mrtvého úhlu Brayden Jaw. Hosté pak také skórovali, ale trefě Postmy předcházel ofsajd a tak byla po poradě u videa odvolána. Ve 31. minutě pak zužitkoval pohlednou přesilovkovou kombinaci Tomáš Mertl a krátce o dvě minuty později se prosadil z dorážky Michael Latta. Ve třetí dvacetiminutovce si pak Red Star v klidu hlídal své vedení a dnes matné Kazani domácí nepovolili ani čestný zásah.
59:50'
Alexandr Lazušin nechce přijít o nulu. Střelu Antona Landera z levého kruhu vyrazil a po následném závaru puk skončil opět pod domácím gólmanem.
59:33'
Zakázané uvolnění Kunlunu. Hra se vrací před Lazušina.
59:00'
A máme tu už poslední minutu.
58:33'
Po vyhraném buly střílel od modré čáry Judin. Netrefil však branku.
58:29'
Na sebe to vzal Andrej Markov. Ten se prokličkoval do útočného pásma, jeho střela pak byla sražena do ochranné sítě.
57:43'
Domácí teď navíc zase pošetřili cenné sekundy v útočném pásmu.
57:03'
Domácí jsou v plném počtu. Už mají jen tři minuty na vstřelení tří gólů.
56:03'
Domácí vyhazují. Zatím se v pohodě brání.
55:02'
Justin Fontain poslal puk do hlediště a je vyloučen za zdržování. Asi poslední šance Kazaně s utkáním něco udělat.
54:36'
Teď měl Lazušin i štěstí! Po střele Klinkhammera z pravého kruhu mu puk z výstroje vypadl a zůstal stát těsně za jeho betony. Nikdo z hostů se ale nezorientoval včas na to, aby z toho byla gólová dorážka.
53:55'
Lukojanov poslal do šance Andreje Popova, který ještě mohl závěr zdramatizovat. Ani nadvakrát však před Lazušinem neuspěl!
53:13'
Domácí jsou v plném počtu. Necelých sedm minut před koncem vedou stále o tři góly.
52:17'
Domácí ještě vyrazili ve dvou dopředu a před brankou plácl do puku Johan Sundström. Prostor mezi tyčemi netrefil, ale čas Kazani i tak utíká.
51:46'
Vladimir Tkačov individuálně projel až do zakončení, které zastavil Lazušin. Hosté se omezují jen na takovéhle akce. Před brankou nikdo není a domácí gólman tak mívá volný výhled.
51:12'
Kara hodil do domácí branky Marca-Andreho Gragnaniho, ale na trestnou lavici míří domácí obránce. Rozhodčí to totiž posoudili jako úmyslné posunutí brankové konstrukce ze strany Gragnaniho.
50:49'
Na prudký pas Yipa nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Domácí každopádně vítají každý pobyt v útočné třetině.
49:45'
Hosté už jsou kompletní. Teď už by ale museli rozjet ofenzivní smršť, aby s výsledkem ještě něco udělali.
49:33'
V oslabení se dostal ke střele Dmitrij Judin. Lazušin spolehlivě zakročil.
48:48'
První půlku oslabení zvládli hosté dobře.
47:44'
Hostů bylo na ledě šest. Následuje tedy dvouminutový trest pro hráčskou lavici.
47:28'
Z pravé strany střílel k bližší tyčce Stanislav Galijev. Lazušin měl dobrý výhled a sáhl si pro puk lapačkou.
47:01'
Alexej Potapov nahodil puk na Lazušina od modré čáry. Domácí gólman měl relativně klid na zákrok a tak kotouč podržel.
46:11'
Máme tu reklamní přestávku.
45:57'
Domácí hrají aktivní hokej. Nyní opět vyvinuly forčekinkem tlak na rozehrávku soupeře a hosté málem ve vlastním obranném pásmu ztratili puk.
44:55'
Hosté přenesli hru na levou stranu útočné třetiny, kam si sjel dopředu Roman Abrosimov. Střelu beka Kazaně pokryl Lazušin.
44:17'
Domácí bourají rozehrávku soupeře rychlým přístupem. Teď byl puk sražen mezi střídačky, což znamená buly ve středním pásmu.
43:08'
Od modré čáry střílel Ville Lajunen. Puk skončil ve výstroji Garipova.
42:49'
Domácí hrají s větší chutí než Kazaň. Ta by přitom měla zabrat, pokud chce zápas ještě zdramatizovat.
41:58'
Další dobrá příležitost domácích. St. Pierre našel zpoza branky Michaela Lattu, který vystřelil vedle tyčky.
41:18'
Také Kazaň je již v plném počtu.
40:49'
Domácí jsou kompletní a začíná tak jejich krátká přesilovka.
40:02'
Třetí třetina začíná v poměru sil na ledě 4 na 4.
Hity – 8:14
Druhá třetina patřila jednoznačně Kunlunu, který ji vyhrál 3:0, což je také skóre zápasu po 40 minutách. Domácí na led po přestávce vlétli a v čase 22:13 jejich tlak zúročil dorážkou z téměř mrtvého úhlu Brayden Jaw. Hosté pak také skórovali, ale trefě Postmy předcházel ofsajd a tak byla po poradě u videa odvolána. Ve 31. minutě pak zužitkoval pohlednou přesilovkovou kombinaci Tomáš Mertl a krátce o dvě minuty později se prosadil z dorážky Michael Latta.
40:00'
39:17'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., sekání).
39:17'
Hosté byli blízko! Puk se vykutálel za záda Lazušina a zůstal stát těsně před brankovou čarou! Rob Klinkhammer ho dobře viděl a snažil se ho dopravit na místo určení, ovšem u toho sekl do domácího gólmana a rozhodčí budou vylučovat!
38:48'
Cory Kane je vyloučen na 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Šance pro hosty na to, aby se vrátili do zápasu.
38:12'
Ze středního pásma střílel Batyršin, ale tím asi nemohl Lazušina překvapit.
36:53'
Chvíli to vypadalo na přečíslení hostí 2 na 1, ovšem obrana Kunlunu stačila situaci dobruslit. Nakonec tak z toho byla jen střela Kary od mantinelu, kterou Lazušin vyrazil za svou klec.
35:29'
Oba týmy jsou v plném počtu.
34:38'
Vladimir Tkačov se snažil dostat do šance individuálně. Nakonec byl ale vytlačen za branku.
33:28'
Po oboustranném vyloučení se budou hrát oba týmy ve čtyřech.
32:22'
Hned po buly ve středovém kruhu najížděl jeden z domácích hráčů sám na branku, ale svůj blafák nedotáhl do konce. Puk skončil vedle tyčky!
32:11'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
A je to už o tři góly! Po střele od modré čáry puk zůstal před Garipovem, kde si ho našel důrazný MICHAEL LATTA, jenž ho na několik pokusů protlačil za brankovou čáru. Asistence: Marc-Andre Gragnani a Tomáš Kundrátek.
31:49'
Hosté se ve druhé třetině trápí, opět útočí Red Star.
30:21'
Domácí přesilovou hru využili a vedou 2:0! Gól padl z krásné kombinace, kdy Fontain nahrál před branku Sundströmovi, který kotouč předal na zadní tyčku TOMÁŠOVI MERTLOVI a ten pálil z první do odkryté klece. Asistence: Johan Sundström a Justin Fontain.
29:00'
Domácí už hrají klasickou přesilovku.
28:52'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Burmistrov – 2 min., hákování).
28:51'
Teď ale najížděl Justin Fontain sám na Garipova. Mířil na lapačku, ale netrefil branku!
28:04'
Ve hře 4 na 4 jsme zatím nic zajímavého neviděli.
26:59'
Alexej Potapov si chtěl vynutit odpískání faulu na svou osobu příliš okatým pádem a dostává tak trest za filmování! Martin St. Pierre je zase vyloučen za podražení a tak se bude hrát 4 na 4.
26:55'
Gól neplatí! Domácí lavička si nakonec vyžádala challenge, protože reklamovala ofsajd, který předcházel hostujícímu přechodu do útočného pásma. Jednalo se o oprávněnou výzvu a branka Postmy je tedy anulována!
26:55'
Rozhodčí se ale ještě radí u videa! Zřejmě posuzují, zda clonící Lander nestál v brankovišti.
26:55'
PAUL POSTMA měl při své akci i trochu štěstí a vyrovnává! Hostující obránce se dostal k puku na modré čáře a vydal se s ním mezi kruhy. Chtěl ještě nahrávat, ale kotouč se k němu od brusle obránce vrátil a Postna následně střelou na lapačku překonal dezorientovaného Lazušina.
25:20'
Hosté toho ve druhé části zatím mnoho nepředvedli. Především se brání.
24:18'
Z pravé strany se nacpal do zakončení Andrej Popov. Lazušin byl připraven.
23:35'
Nyní pálil Kyle Bartley, branku ale netrefil.
23:23'
Kunlun pokračuje v aktivní hře. Střelu Kundrátka našel Garipov v lapačce.
22:13'
Domácí svůj aktivní nástup do druhé třetiny korunují gólem! Z rohu kluziště nahodil puk na branku Greg Squires. Garipov byl u tyčky připraven, ale následně podcenil dorážku BRAYDENA JAWA, který si vzal kotouč u brankové čáry a kolem betonu Garipova ho zasunul k bližší tyčce. Asistence: Greg Squires a Marc-Andre Gragnani.
22:03'
Obránce Ak Bars odkulhal na střídačku a tak se může opět hrát.
22:03'
Další hostující hráč byl nepříjemně nastřelen kotoučem. U své branky zůstává ležet na ledě Roman Abrosimov, jehož sestřelil Mertl.
21:33'
Další střelu Kundrátka schytal do rukavice Fjodor Malychin, který následně zamířil na lavičku s hodně bolestivým výrazem.
21:20'
Domácí začali druhou část aktivně a snaží se hodně střílet. Teď vyzkoušel Garipova z osy hřiště Kundrátek.
20:12'
Johan Sundström zakončil svůj průnik po levém křídle bekhendovou střelou a Garipov musel hned po pár sekundách druhé části zasahovat.
Hity – 5:8
První třetina utkání gól nepřinesla. Hrál se sotva průměrný hokej, který toho hrstce diváků mnoho nenabídl. Hraje se navíc ve velmi komorní kulise, hlediště stadionu v Šanghaji je téměř prázdné, což také nemůže hráče zrovna motivovat.
20:00'
19:22'
18:56'
Klinkhammerovu střelu pokryl pozorný Lazušin. Ten opět přerušil hru.
17:44'
Hosté rozpoutali před brankou soupeře pěkný závar! Puk se nebezpečně pohyboval před Lazušinem, ale nikdo z hostů ho nedokázal nasměrovat na branku. Poté dostal přihrávku mezi kruhy Postma, proti němuž stačil Lazušin povyjet a má kotouč ve výstroji!
17:21'
Za podražení je vyloučen domácí Michael Latta. Hosté si tedy zahrají druhou přesilovku.
16:04'
Oba týmy jsou již v plném počtu. Po střele Michaila Gluchova musel zasahovat Lazušin, před nímž dobře vyčistil prostor Tomáš Kundrátek.
15:36'
Taylor Beck se snažil v předbrankovém prostoru vytočit do zakončení, ale větší starosti pro Garipova z toho nebyly. Ty mu pak nenadělala ani spíše propagační střela od modré, která skončila v jeho lapačce.
15:02'
První minuta hry 4 na 4 nepřinesla nic zajímavého. Další akci rozjíždějí od své branky domácí.
13:59'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., hrubost).
13:59'
Do střely Martina St. Pierra vložil hůl obránce a puk končí v ochranné síti. Poté se Judin u brankoviště osekal a postrkal s dotírajícím útočníkem Brandonem Yipem a zřejmě se bude na obou stranách vylučovat.
13:49'
Po vhazování střílel od modré čáry Paul Postma. Lazušin si poradil.
13:43'
V době, kdy již domácí oslabení skončilo, ukryl Lazušin puk po střele z levé strany ve své výstroji. Je tu reklamní přestávka.
13:31'
Puk se zřejmě dotkl ochranné sítě za brankou domácích a rozhodčí Kazaň vykazují do středního pásma.
13:13'
Puk se od brusle Popova odrazil k Stanislavovi Galijevovi, který se dostal k bekhendové střele. Tu ukryl Lazušin ve výstroji.
12:21'
V oslabení vyvezl puk po pravém křídle dopředu Greg Squires a svou střelou dokonce donutil Garipova přerušit hru.
11:48'
Lander vytáhl puk na modrou čáru, odkud přišla střela. Tu Lazušin nejprve vyrazil a následně kotouč zalehl.
11:38'
Prvním vyloučeným hráčem zápasu je domácí Justin Fantain. Přesilovka pro Kazaň.
10:59'
Latta se snažil posunout puk na modrou čáru, kde číhal Ville Lajunen. Produktivní domácí obránce se však nedostal ke střele, ani ničemu jinému. Včas u něho byl napadající hráč, který puk vytěsnil do středního pásma.
10:17'
Zřejmě i proto, že se hraje bez jakékoliv atmosféry, nemá hra valné tempo. Sledujeme hokej, který spíše připomíná letní přátelák.
09:23'
Zpoza branky si vybruslil Galijev. Jeho přihrávka měla hledat zřejmě Popova, ale domácí puk ztečovali do bezpečí.
08:32'
Garipov raději podržel puk před dojíždějícími domácími hráči. Následuje reklamní přestávka.
07:39'
Z levé strany pálil Anton Lander. Puk si cestu do domácí svatyně nenašel.
06:56'
Přihrávka Burmistrova na Gluchova neprošla a domácí tak vyvezli puk do středního pásma a následně mohli vystřídat.
06:03'
Hosté zahráli jen na zakázané uvolnění.
05:48'
Cory Kane se dostal k puku na pravém kruhu. Jeho střelu však hostující obránce zablokoval.
04:41'
Přihrávku na zadní tyčku obdržel Fjodor Malychin. Nedokázal však puk dobře zpracovat a nemohl tak pořádně zakončit.
03:04'
Ze středního pásma vypálil Judin. Na puk si sáhl také Lazušin.
02:27'
Z levé strany vypustil jedovatou střelu Cory Kane. Garipov puk škrtl lapačkou a přizvedl ho do ochranné sítě za brankou.
01:51'
Sledujeme pozvolný rozjezd zápasu. Stále se hraje bez jakéhokoliv ohrožení branky.
00:47'
Hraje se před spoře zaplněnými tribunami. Hosté se jako první usadili v útočném pásmu, ale brankáře Lazušina zatím neohrozili.
00:01'
Dozněly hymny Ruska a Číny. Samotný zápas bude zahájen za malou chvíli.

Red Star Kunlun: Lazušin (Brust) – Gragnani, V. Lajunen, Kundrátek (A), Vitásek, Bartley, K. Redlihs – Fontain, Sundström, Beck (A) – Palola, Mertl, Kane – Yip (C), St. Pierre, Lundh – Squires, Latta, Jaw.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Jarullin, Markov (C), Postma, Judin, Abrosimov, Batyršin – Klinkhammer, Burmistrov, M. Gluchov – Azevedo (A), Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, An. Popov – Kara, Malychin, Lukojanov – A. Potapov (A).

Rozhodčí: Romasko, Gusev – Sadovnikov, Sazonov.

Kazaň – Kunlun 3:4

Branky a nahrávky: 31. Batyršin (Lander), 32. Klinkhammer (Postma), 32. Lukojanov (Batyršin, A. Potapov) – 16. Beck (Latta), 22. Beck (Savinainen, Gragnani), 36. Bartley (V. Lajunen, Palola), 59. Savinainen (Vitásek)

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (41. Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (C), Abrosimov, Batyršin, Postma, Pedan, Judin – Sekáč, Lander, Azevedo (A) – Galijev, Tkačov, M. Gluchov – A. Potapov (A), A. Michejev, Lukojanov – Kara, Malychin, Klinkhammer.

Red Star Kunlun: Nalimov – V. Lajunen, Gragnani, Kundrátek (A), Vitásek, Jüe, Bartley – Fontaine, Sundström, Savinainen – Palola, Mertl, Lundh – Yip (C), Latta, Beck (A) – Tičar, Kane, Squires.
text Ak Bars Kazaň

To ruský tým začal sezónu velmi dobře. Celkem odehrál dvacet jedna utkání, ze kterých jich vyhrál hned čtrnáct. K tomu přišlo jen sedm porážek a celkový bodový zisk činí třicet bodů. Tento bodový zisk je řadí na třetí místo Východní konference. Celkem Bars vstřelil 55 branek, zatímco jich inkasoval 44.

V posledních pěti zápasech vyhrála Kazaň hned čtyřikrát. Nejprve přišla těsná výhra nad Spartakem, ke které stačila jedna branka. Následovalo vysoké vítězství nad Soči 5:1, ale poté přišla prohra nad Jokeritem 2:3. Domácí zápasy skončily výhrou nad Ufou 3:1. V posledním zápase se hosté střetli s Novosibirskem, kde vyhráli 1:0.

Přesilové hry má Kazaň naprosto identické jako její dnešní soupeř. Vstřelila v nich deset branek a její úspěšnost činí 16,1%. Oslabení už jsou horší než u Kunlunu. Celkem jich Bars ubránil 81%, což je horší průměr v celé lize.

Nejproduktivnější hráči:
Jiří Sekáč – 18 bodů (7+11)
Anton Lander – 16 bodů (6+10)
Justin Azevedo – 14 bodů (4+10)
Paul Postma – 14 bodů (4+10)
text Red Star Kunlun

Čínský klub, který hraje KHL třetí sezónu nemá úplně nejlepší vstup do sezóny. Celkem odehrál devatenáct zápasů, ve kterých vyhrál osmkrát. K tomu zapsal jedenáct porážek, díky čemuž získal devatenáct bodů, které ho řadí na deváté místo Východní konference. Celkem Kunlun nasázel 43 branek, zatímco jich inkasoval 54.

Posledních pět utkání sehrál Red Star celkem slušně, jelikož hned třikrát vyšel jako vítěz. Nejprve porazil Vladivostok na jeho ledě 3:2 a poté Dinamo Rigu 3:1. Následovala ztráta na ledě Slovanu Bratislava, kde Kunlun padl v prodloužení 3:4. Poté ovšem vyhrál na ledě CSKA 4:3. Poslední utkání hráli hokejisté Red Star na domácím ledě, kde ale padli s Nižněkamskem 2:4.

Přesilové hry nejsou úplně nejlepší v podání domácího týmu. Celkem vstřelil deset branek z jednašedesáti zápasů, což dělá úspěšnost 16,1%. To ho řadí až na šesté místo od konce v celé lize. To oslabení je podstatně lepší. Kunlun je v této činnosti na čtvrtém místě z celé KHL, když ubránil 85,5% početních výhod soupeře.