KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Riga - 16. září 2018   09:00

Red Star Kunlun
26:21' Kane (Jaw) • 31:40' Parlett
2:4
(0:3, 2:1, 0:0)
Riga
Riga
07:24' Gegeris  (Sotnieks, Maione) • 18:34' Myttynen  (Maione) • 19:20' Maione  (Dzierkals) • 36:49' Myttynen  (Maione, Videll)
Beljajev, Birin – Šalagin, Šišlo
Feiyang Ice Skating Center, Šanghaj
3887 diváků
Riga

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a u dalších hokejových přenosů se těším na počtenou!
Česká stopa

Tomáš Kundrátek (KUN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:17
Ondřej Vitásek (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:37
Tomáš Mertl (RIG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:25
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:32 (12:18, 13:7, 11:7)
Zblokované střely – 7:16
Vyhraná vhazování – 32:25
Trestné minuty – 12:10
Hity – 10:5
Ve třetí třetině už branka nepadla, byť si oba celky nějaké příležitosti vytvořily, a Kunlun tak podlehl Rize 2:4. Hosté vykročili za výhrou už v první třetině a především v jejím závěru, kdy dvěma slepenými zásahy navýšili skóre až na 0:3. Domácí po přestávce nejprve snížili na 2:3, ale ještě v prostřední části inkasovali po čtvrté z hole Myttynena. V závěru pak Red Staru nepomohla ani dlouhá power-play.
59:35'
Gragnani nabil spoluhráči na levý kruh, Biljalov se stačil přemístit.
59:23'
Z pravé strany modré čáry vypálil Ville Lajunen. Biljalov má kotouč v lapačce.
59:17'
Jeden z hostujících hráčů těsně minul prázdnou branku soupeře! Bylo to ještě před červenou čarou a tak je pískáno zakázané uvolnění. Následuje oddechový čas Rigy.
59:01'
Začala už poslední minuta třetí třetiny!
58:33'
Nahození Parletta se snažil vrátit do branky Brandon Yip. Biljalov v pádu vyráží!
57:33'
Taylor Beck to zkoušel z pravého kruhu, hostující brankář byl pozorný.
57:14'
Od modré vypálil Gragnani, jeho projektilu chyběla přesnost.
56:26'
Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou!
56:25'
Teď už se domácí do útočné třetiny dostali. Kundrátek přenesl hru na Blakea Parletta, jehož střelu lapil Biljalov. Následuje oddechový čas Red Staru.
55:51'
Olli Palola se pokoušel neúspěšně dostat puk do útočného pásma Kunlunu. Hosté mu ho sebrali.
55:08'
Kotouč se odrazil mezi kruhy, kde byl Mikelis Redlihs, který mohl rozhodnout. Trefil však jen Lazušina, který proti němu stačil povyjet!
54:58'
Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Domácím se čas na obrat začíná krátit.
53:22'
Hosté jsou již v plném počtu. Stále drží dvougólový náskok.
52:46'
Domácí byli blízko snížení! Volný hráč u tyčky těsně minul branku. Stejně dopadla i Gragnaniho střela od modré čáry.
51:21'
Domácí si přeci jen zahrají v početní výhodě. Martinš Dzierkals dostává dvě minuty za vysokou hůl.
51:04'
Brandon Yip našel v útočném pásmu Johana Sundströma, který se neunáhlil, naznačením střely oklamal obránce i brankáře Biljalova a už měl před sebou odkrytou klec. Zamířil však jen do boční sítě!
50:06'
Ovšem hned po buly sekl Taylor Beck protihráče a síly na ledě se tedy rychle vyrovnávají.
50:01'
Zajímavá příležitost pro domácí. Za nedovolené bránění je totiž vyloučen útočník Rigy Emils Gegeris!
49:49'
Do šance se dostával hostující Gunars Skvorcovs. Ten vystihl špatnou rozehrávku domácích, ale vystřelil jen do betonů Lazušina.
49:20'
Po vhazování následovala střela, která minula branku, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu zpět do předbrankového prostoru. Tam ho dokázal přikrýt Biljalov.
49:14'
Za hostující obranu si najížděl Brandon Yip, ale hráči Rigy k němu puk nepustili. Následuje icing hostů.
48:58'
Brandon McMillan se z levé strany protáhl až do zakončení. Trefil masku brankáře Lazušina a rozhodčí tak raději přerušili hru.
48:52'
Kompletní už jsou i hosté.
47:48'
Domácí jsou v plném počtu, startuje jejich zkrácená přesilovka.
47:39'
Cory Kane nebezpečně operoval před hostující brankou. Puk ale za záda Biljalova nedostal.
47:16'
Proti vysoké střele od modré čáry si musel Lazušin povyskočit a ramenem vyrazil puk do ochranné sítě.
46:51'
Hostů bylo na ledě šest! Dvě minuty pro hráčskou lavici Dinama. Poměr hráčů na ploše se tedy vyrovná.
46:42'
Domácí zaútočili ve vlastním oslabení. Sehráli to hezky, ale před branku sjíždějící Kundrátek se netrefil do kotouče ideálně.
45:47'
Hosté si zahrají přesilovku. Rozhodčí nepřehlédli faul Marca-Andreho Gragnaniho. Konkrétně se jednalo o podražení.
44:59'
Parlett nedokázal udržet útočnou modrou čáru. Mikelis Redlihs tak zavezl kotouč až do útočného pásma Dinama, kde teď hostující celek pobývá.
43:52'
Kombinace mezi Palolou a Mertlem. Finský útočník už před brankou na puk nedosáhl.
42:45'
Na druhé straně se prezentoval individuální akcí Kevin Clark. Ten se dostal až mezi kruhy a střelou přes obránce rozezvučel brankovou konstrukci. Ta dnes Lazušina zachránila už potřetí!
42:03'
Zatím to mu ale schází zakončení. Teď červení skončili v rohu.
41:27'
Domácí jsou v úvodu třetí třetiny téměř výhradně na kotouči. Rádi by rychle vstřelili kontaktní gól.
40:12'
Ofenzivně hrající obránce Kunlunu Blake Parlett opět podpořil útočnou akci svého týmu. Střela z první mu však nesedla.
Hity – 7:4
Ve druhé třetině se dostali do hry i domácí hráči. Těm se dokonce podařilo snížit na rozdíl jediné branky, když se ve 27. minutě prosadil Cory Kane a krátce po polovině utkání pak proměnil samostatný únik obránce Blake Parlett. Ve 37. minutě však v přesilovce udeřil po krásné Videllově přihrávce Matias Myttynen a do třetí části tak půjde Dinamo s dvougólovou výhodou.
40:00'
39:56'
Ještě střela z pravého kruhu, která skončila nad hostující brankou.
39:40'
Po střílené přihrávce Bartleyho byl puk sražen do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Biljalovem.
39:15'
Dobrá práce Laurise Darzinše, který vyvezl puk daleko od branky Dinama.
38:57'
Hostům se podařilo vyhodit.
38:24'
Za podražení je vyloučen Anthony-Marc Zanetti. Domácí budou hrát přesilovku.
37:31'
Hned dvakrát pálil od modré čáry Tomáš Kundrátek. Ani jeden z jeho pokusů si však nenašel cestu za Biljalova.
36:49'
Riga právě vstřelila branku!
Hosté početní výhodu přeci jen využívají a odskakují soupeři zase na dvoubrankový rozdíl! Linus Videll poslal před branku lahůdkovou přihrávku MATIASOVI MYTTYNENOVI, kterému u brankoviště stačilo jen nastavit hůl – 2:4. Asistence: Mathew Maione a Linus Videll.
36:41'
Linus Videll se dostal s kotoučem na levý kruh, ale jeho střela byla zablokována.
36:05'
První polovina přesilové hry se hostům nevydařila. Lazušin zatím nemusel zasahovat.
35:06'
Právě Darzinše ale vzápětí přidržel Tomáš Mertl, který je tedy poslán na trestnou lavici.
34:46'
Hosté se teď nemohou dostat zpátky do tempa. Lauris Darzinš ze středního pásma jen nahodil puk za branku soupeře, kde ho opět získávají domácí.
33:44'
Závar před Biljalovem. Puk zblízka neprotlačil za jeho záda Josh Nicholls!
33:32'
Domácí jsou při chuti a zatlačili Dinamo do jeho obranné třetiny. Biljalov se má co ohánět.
32:02'
Hokejisté Rigy byli v přesilovce dvakrát velmi blízko čtvrtému gólu. Ten ale nepřišel a domácí tak hned po naskočení vyloučeného Kanea na led trestali. Tohle bude ještě zajímavý zápas.
31:40'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí snižují na rozdíl jediného zásahu! Obraně Dinama ujel BLAKE PARLETT, který si bekhendovou kličkou roztáhl brankáře Biljalova a následně zasunul puk mezi jeho betony – 2:3. Bez asistence.
31:34'
Domácí jsou v plném počtu.
31:17'
Rozhodčí po důkladném přezkoumání videa puk za brankovou čarou neviděli! Pokračuje se tedy za stavu 1:3 z pohledu Red Staru.
31:17'
Další velká příležitost Dinama možná skončila gólem! Martinš Dzierkals napálil břevno, od něhož se kotouč odrazil někam k brankové čáře a následně ho schoval pod lapačku Lazušin. Bude se telefonovat!
30:57'
Mohlo to být zase o tři góly! Střelu Kevina Clarka z pravého kruhu zastavila tyčka!
29:51'
Šance domácích ve vlastním oslabení. Johan Sundström najížděl sám na Biljalova, který ale Dinamo podržel!
29:33'
Riga si zahraje přesilovku. Cory Kane vyfasoval dvě minuty za krosček.
28:53'
Tentokrát pálil Johan Sundström a puk skončil v lapačce brankáře Timura Biljalova.
28:41'
Domácí přidali, Taylor Beck z dobré pozice netrefil branku.
27:25'
Puk po střele Brandona McMillana našel ve výstroji Lazušin. Následuje reklamní přestávka.
26:21'
Domácí snižují! Skvělou práci odvedl CORY KANE, který se od zadního mantinelu natlačil s pukem až před branku a pod betony Biljalova ho procpal za brankovou čáru. Red Star je tak zpět ve hře. Asistence: Brayden Jaw.
25:38'
Přihrávku zpoza branky obdržel Rok Tičar. Sotnieks mu ale stačil zablokovat hůl a kotouč tak sebral brankář Biljalov.
25:25'
Po střele od modré zůstal puk v nebezpečném prostoru před domácí brankou. Útočníci Rigy toho tentokrát nevyužili.
24:40'
Matias Myttynen dovezl puk na pravý kruh, odkud zkusil vystřelit. Trefil však jen brusle domácího obránce.
23:53'
Domácí si vytvořili velkou šanci! Tomáš Mertl vybojoval v rohu kluziště kotouč a našel mezi kruhy zcela volného Olliho Palolu. Ten těsně minul pravou tyčku z pohledu brankáře Biljalova.
23:25'
Hosté mají kotouč za vlastní brankou a nikam odsud nepospíchají.
22:50'
Taylor Beck se pokusil dostat puk do útočného pásma individuálně, ale byl včas zastaven.
22:10'
Domácím chybí v útoku nápad. V první třetině stříleli poměrně často, ale většinou se jednalo o pokusy z větší vzdálenosti.
21:49'
Domácí pokazili rozehrávku ve vlastní obranné třetině. Vše ale skončilo jen posunutou branku za Lazušinem.
20:32'
Hosté začali druhou třetinu pobytem v útočném pásmu. Zřejmě budou chtít pokračovat v aktivní hře.
20:01'
Hokejisté jsou zpět na ledě. V brance Kunlunu zůstává i přes tři obdržené góly Alexandr Lazušin.
Další třetina začne přibližně v 10:02.
První třetinu ovládli nakonec jednoznačně hráči Dinama, kteří jdou do šaten s tříbrankovým náskokem. Všechny tři góly padly díky hostujícímu důrazu v předbrankovém prostoru. Skóre utkání otevřel v 8. minutě Emils Gegeris a další dva zásahy si hokejisté Rigy schovali na závěr první části utkání. Nejprve využil přesilovou hru Matias Myttynen a 40 sekund před přestávkou se prosadil také Andris Džerinš.
20:00'
19:20'
Dinamo soupeře na konci první třetiny pořádně zchladilo! Hned po buly ve středovém kruhu se hosté opět vrhli do útoku a Lazušin musel předvést několik zákroků. Po střele Mathewa Maioneho však zůstal puk v předbrankovém prostoru a nějak se následně ocitl až za brankovou čarou. Za autora gólu je označen MATHEW MAIONE. – 0:3. Asistence: Martinš Dzierkals.
18:34'
Hosté přesilovku využívají a navyšují svůj náskok! Mathew Maione s kotoučem projel až mezi kruhy a vystřelil. Lazušin puk vykopl k MATIASOVI MYTTYNENOVI a ten dokázal z poměrně ostrého úhlu trefit odkrytou klec. Asistence: Mathew Maione.
18:04'
Hosté rozehráli přesilovou hru dobře. Střela z pravého kruhu těsně minula branku.
17:50'
Za podražení je vyloučen domácí Cory Kane. Přesilovka pro Rigu.
17:15'
Puk do ohně nahazoval Kundrátek. K žádné teči ale nedošlo a Biljalov tak mohl zůstat klidný.
16:29'
Domácí nezvládli přechod do útočného pásma. Je z toho postavení mimo hru.
15:48'
Od modré čáry střílel Bartley. Rána mu ale nesedla a skončila hodně vedle.
15:11'
Hostující tým se dopustil postavení mimo hru.
14:46'
Domácí hokejisté zvyšují aktivitu a snaží se srovnat skóre.
13:42'
Domácí byli důrazní před brankovištěm a byl z toho rozhodně zajímavý závar. Kotouč nakonec zalehl Biljalov.
12:46'
Z pravého kruhu střílel Taylor Beck, ale Biljalov byl na místě. Následuje reklamní přestávka.
12:23'
Od levého mantinelu pálil Kristaps Sotnieks. Lazušin si prostor u bližší tyčky pohlídal.
11:45'
První formace Dinama uzamkla soupeře do jeho obranného pásma. Chybí ale střelba.
10:33'
Sledujeme pasáž, v níž se na obou stranách rodí především nepřesnosti. Kotouč nyní opustil hrací plochu poté, co byl vystřelen z hole jednoho z hostujících hráčů.
09:54'
Na modré čáře měl napřaženo Victor Bartley. Jeho střela neprošla až na branku Dinama.
09:04'
Teď už se ujali kotouče hosté, kteří uklidňují hru za vlastní brankou.
08:18'
Domácí se o odpověď snaží. Biljalov nejprve pokryl střelu z pravého kruhu a potom schoval kotouč do lapačky po pokusu, který přišel hned po buly.
08:06'
Hosté tedy začali utkání dobře a poměrně rychle se ujali vedení. Uvidíme, jak odpoví Red Star.
07:24'
Dinamo se ujímá vedení! Po střele Kristapse Sotniekse z mezikruží se puk odrazil k EMILSOVI GEGERISOVI, který ho dorazil do odkryté klece. Asistence: Kristaps Sotnieks a Mathew Maione.
07:06'
Oba týmy jsou už v plném počtu.
06:19'
Taylor Beck v útočném pásmu udělal pár rychlých kroků, obhodil si obránce a dostal se až před Biljakova. Z bezprostřední blízkosti už však stačil jen posunout puk do výstroje gólmana Rigy.
05:05'
Následně se trochu poškorpili Greg Squires a Andris Džerinš. Oba hráči dostávají trest za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
05:05'
Rok Tičar dostal přihrávku za obranu a zblízka se snažil procpat puk za záda Biljalova. Hostující gólman odolal!
03:55'
Hraje se nahoru – dolů. Lazušin svým zákrokem raději přerušil hru.
03:15'
Do dobré příležitosti se dostal Ondřej Vitásek, na kterého přenesl hru Palola. Ránu českého beka z vrcholu levého kruhu vyrazil v rozkleku Lazušin.
02:52'
Nepříjemným nahozením od modré čáry se prezentoval Tomáš Kundrátek. Domácí útočníci se snažili letící kotouč tečovat, ale Biljalov si poradil.
01:27'
Osmělili se i domácí. Také Timur Biljalov, který nastoupil v brance Rigy poprvé v sezóně, si sáhl na puk.
00:29'
Z pravého kruhu střílel Linus Videll. Domácí brankář Lazušin si připsal první zákrok.
00:01'
Čestné buly zápasu přišel vhodit nejlepší hráč hokejové historie – Wayne Gretzky!
Aktéři zápasu již nastupují na led. Zazní hymny Lotyšska a Číny a pak se již půjde na věc.
Hlediště haly v Šanghaji se zaplňuje velmi pomalu. Utkání se bude hrát v tradičně komorní atmosféře, která domácí zápasy čínského účastníka KHL většinou provází.

Red Star Kunlun: Lazušin (Nalimov) – Bartley, Parlett, Kundrátek (A), Vitásek, Gragnani, V. Lajunen – Squires, Tičar, Yip (C) – Palola, Mertl, Savinainen – Beck (A), Sundström, Lundh – Jaw, Nicholls, Kane.

Dinamo Riga: Biljalov (Treťjak) – Sotnieks, Gimajev, Maione, Zanetti, Zile, Šulenin, Fairchild – M. Redlihs (A), Videll, Darzinš (C) – Clark, McMillan (A), Myttynen – Dzierkals, Džerinš, Razgals – Pavlovs, Berzinš, Gegeris – Skvorcovs.

Rozhodčí: Beljajev, Birin – Šalagin, Šišlo.

Red Star Kunlun:
Účastník KHL z exotické Číny v této sezóně odehrál zatím čtyři zápasy, v nichž si připsal tři body a v tabulce Východní konference mu patří až jedenácté místo. Hráči Rudé hvězdy dokázali naplno bodovat pouze v zápase na ledě Spartaku Moskva, v němž zvítězili 2:1. Naposledy ale padli 1:3 v Magnitogorsku. Sice se jedná o tým z Číny, ale jeho kádr tvoří z drtivé většiny zahraniční hokejisté. Nescházejí Kanaďané, Rusové nebo Finové.

Nejproduktivnější hráči:
Victor Bartley – 2b (2+0)
Taylor Beck a Marc-Andre Gragnani – 2b (1+1)

Brankáři:
Ivan Nalimov – 2 zápasy, průměr 2,55, úspěšnost 93,0 %
Alexandr Lazušin – 2 zápasy, průměr 3,55, úspěšnost 88,7 %

Dinamo Riga:
Hokejisté Dinama vstoupili do sezóny velmi slušně. Z pěti zápasů uhráli sedm bodů a v tabulce Západní konference jim patří pátá pozice. Riga začala KHL porážkou 2:4 v Jekatěrinburku, ale od té doby z každého zápasu odešla s bodovým ziskem. Naposledy Dinamo přehrálo na svém ledě 4:2 moskevské Dynamo.

Linus Videll – 7b (4+3)
Mikelis Redlihs, Lauris Darzinš a Mathew Maione – 4b (1+3)

Brankář:
Kristers Gudlevskis – 5 zápasů, průměr 2,00, úspěšnost 93,2 %
Hezké nedělní ráno všem milovníkům hokeje! Dnešní program Kontinentální hokejové ligy odstartuje soubojem čínského Kunlunu s lotyšským Dinamen Riga. Úvod sezóny vyšel lépe Dinamu, které se usadilo v horní polovině tabulky Západní konference. To Red Star má zatím na kontě jedinou výhru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.