KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Chabarovsk - 16. října 2018   18:00

Vhazování – 18:25.
Je konec! Kdo by to řekl, že dnešní utkání nakonec rozhodne jediná branka, o kterou se už ve třetí minutě postaral hostující Dědunov. Od té doby měla navrch Riga, avšak lotyšský celek nedokázal prostřelit velmi dobře chytajícího Alikina. Od druhé periody jsme navíc viděli pouze jedno vyloučení, domácí mužstvo se tak nedokázalo dostat k žádnému tlaku. Poslední perioda nám nenabídla moc brankových příležitost, Dinamo to ještě v závěru zkusilo bez brankáře, kýžené branky se ale nedočkalo.
59:33'
Sotnieks zavezl puk do útočného pásma, tam před brankou tečoval střelu Videll, avšak vedle brány. Chabarovsk následně vyhodil puk do bezpečí.
58:17'
Gudlevskis se vydal na střídačku, Dinamo hraje v šesti!
Oddechový čas pro domácí.
58:04'
Hostující brankář Alikin měl velké štěstí, kotouč totiž poslal ven z hrací plochy, jenomže puk se dotkl ochranné sítě. Vylučovat se tedy nebude.
57:28'
Opět se hraje dlouho dobu bez přerušení. U mantinelu bojoval domácí Redlihs, který se sice dostal k puku, poté ho ale snadným způsobem odzbrojil Ruděnkov.
56:14'
Jordánovi se podařilo zachytit hrací předmět přímo ze vzduchu, poté rozehrával na vedle stojícího Gorškova, který mířil mimo čepel Ušenina.
55:47'
Hodně šikovně to nyní zamýšlel Vorobjov, jehož střílená přihrávka málem našla hokejku Faizullina. Poté Gudlevskis zasahoval proti nájezdu zprava.
54:13'
Hlavní sudí signalizoval ofsajd lotyšského celku, domácí hráči tak museli ven ze třetiny. Amur se k ničemu nebezpečnému nedostal, hra se otáčí na druhou stranu.
53:33'
Videll sice zavezl puk do útočné třetiny, tam už ale číhal mohutný blok protihráčů, který chytrou žabičkou poslal puk do středního pásma.
52:01'
Redlihs si šikovně zpracoval těžkou přihrávku, ránu z otočky ale poslal těsně nad branku. Alikin střelu moc neviděl, nakonec může děkovat "nešikovnosti" protihráče.
51:23'
Aťušov chtěl vyvézt puk, jenomže do dráhy letu puku se postavil jeden z protihráčů, který tak zažehnal nebezpečí. Vzápětí je tu další icing Amuru.
49:22'
Gillies si počkal na přihrávku u modré čáry, zbytečné nahození logicky neslavilo úspěch, nýbrž pouze puk skončil ve středním pásmu, což si Riga určitě nepřála.
48:15'
S pukem si zahrál také Gudlevskis, který konstruktivně rozehrál do strany na Meiju. Chabarovsku se ale podařilo u modré čáry odpálit puk do bezpečí.
47:33'
Je tu další zakázané uvolnění, kterého se tentokráte dopustil hostující obránce Vorobjov. Zároveň budeme sledovat další komerční přestávku.
46:05'
Na opačné straně to podobným způsobem zkoušel Šulenin, který rovněž trefil clonícího obránce. Riga musí další akci založit až od svého brankáře.
45:17'
Od modré čáry nahazoval na bránu soupeře Kondratěv, jenomže jeho zakončení trefilo pouze nohu soupeře. Je tu další akce Dinama Rigy.
44:12'
Roztažení hry našlo na pravém křídle Ruděnkova, kterému ale nevyšel manévr kolem Sotniekse. I přesto se Chabarovsk drží kolem Gudlevskise.
43:30'
Zohorna měl nyní potřebné štěstí, díky kterému zastavil útočnou akci soupeře. Jeho formace se na pár vteřin ohřála v útočné třetině.
42:20'
Nakonec se do zakončení dostal domácí Gegeris, který ale vůbec netrefil branku. Amur se opět osvobodil přes všechny čáry, bude před Alikinem.
41:17'
U pravého mantinelu vyhrál souboj o puk domácí Džerinš, který ihned zavezl puk do opačné třetiny. Úvodní formace Rigy ale přišla o puk.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující tým, který se záhy dopustil zakázaného uvolnění. Hra se tak vrací před brankáře Alikina.
40:01'
Také druhá třetina je u konce, branku jsme ale neviděli. Chabarovsk si tak stále drží hubené vedení 1:0, které je ale velmi ošidné. Tato třetina patřila domácímu celku, který ale stále marně hledá recept na velmi dobře chytajícího Alikina. Zároveň jsme sledovali celkem plynulou hru, tentokráte jsme se dočkali jediného vyloučení, přesilová hra v podání Chabarovsku ale nebyla moc dobrá. Riga tak bude dohánět jednobrankové manko, na případné srovnání má už jen dvacet minut.
40:00'
39:33'
Alikin měl nyní velké štěstí, rána od Vidella totiž prosvištěla vedle brány. Lotyšský celek má ke konci druhé periody velice slibný tlak.
38:12'
Druhá lajna domácích dnes hraje velmi dobře, nicméně kýžené vyrovnání to stále nepřináší. Tentokráte Clarkovi nevyšlo otočení kolem branky soupeře.
37:04'
Fantastický Alikin! Ruský brankář si doslova počkal na zakončení od Redlihse, které bezpečně ukryl do své lapačky. Vhazovat se bude pro jeho pravici.
36:33'
Amur se opět dostal do útočného pásma, nahození podél mantinelu v podání Koláře ale skončilo na hokejce Gudlevskise, který ho poslal do bezpečí.
35:07'
Do slibné příležitosti si nyní nabruslil Clark, který měl před sebou hodně prostoru. I tak poslal puk pouze do betonu připraveného brankáře Alikina.
33:05'
Nakonec si k levému kruhu sjel Ušenin, který to zkoušel ránou naslepo. Puk skončil na zadním mantinelu, od kterého se odrazil ven z pásma.
32:33'
Amuru se přesilová hra opět nedaří, soupeř odklidil puk na druhou stranu hrací plochy. Pjanov okamžitě zavezl hrací předmět zpět do pásma soupeře.
31:15'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., hákování).
31:10'
Domácí Videll nyní obkroužil bránu, poté ale nedokázal najít spoluhráče před bránou. Na druhé straně nebezpečně zakomčoval Aťušov, který ale neposlal puk do sítě.
30:02'
Do akce svého celku se zapojil také Džerinš, který ale nedokázal předat vedle stojícímu Videllovi. Riga vzápětí zariskovala, Mamcics to ale hrávě zvládl.
29:11'
Hrálo se hodně dlouho bez přerušení, nakonec se do útočného pásma dostal hostující Ušenin, kterému ale hrací předmět sjel z čepele.
28:05'
Český obránce se dostal k další velice tvrdé střele, která už nadělala Gudlevskisovi velké problémy. Ten se posléze rychle přesouval zpět do brány.
27:10'
Z druhé vlny se do puku opřel Jordán, který svojí dělovku poslal pouze do nohy protihráče. Slibná pasáž Chabarovsku končí další střelou vedle brány.
26:14'
Tentokráte to Riga příliš uspěchala, jeden z útočících hráčů skončil v ofsajdu. Hra je vykázána do středního pásma, na buly také Rasskazov.
25:28'
Nyní se k puku dostal člen druhé formace Clark, který na nic nečekal a okamžitě vypálil na bránu. Alikin byl i tentokráte úspěšný, kotouč schoval do výstroje.
24:02'
Poprvé se ke střele dostal také Amur. Od pravého kruhu to zkoušel Faizullin, který orazítkoval pouze mantinel za brankou lotyšského celku.
23:10'
Pavlovs si řekl o přihrávku, kterou také obdržel. Zakončení mu trvalo příliš dlouhé, poté trefil pouze obětavého protihráče, který zablokoval puk do rohu.
22:22'
Hostující Vorobjov měl velké problémy s bráněním Gilliese, který nakonec souboj o puk prohrál. Úvodní vteřiny nám přináší řadu nepřesností.
21:15'
Nakonec to od modré čáry zkoušel Mamcics, jehož nahození nemělo šanci na sebemenší úspěch. Posléze se ofsajdem prezentoval kanadský obránce Maione.
20:07'
Úvodní vhazování prostřední periody dopadlo lépe pro domácí celek, který tak vyhrál další buly. Maione se snaží vyvézt puk na druhou stranu.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nabídla jedinou branku, o kterou se ve vlastním oslabení postaral hostující Dědunov. Chabarovsk byl i posléze o něco aktivnější, jeho akce byli o poznání nebezpečnější, než na opačné straně. Dinamo si zahrálo hned několik přesilových her, avšak ke kýžené brance nedošlo. Lotyšský celek by se měl herně zvednout, jeho herní projev zatím není úplně ideální. Další perioda začne přibližně v 18:50.
20:00'
19:12'
Hostujícímu celku se přesilová hra moc nevydařila. Na konci početní výhody zkoušel Zohorna přihrávat podél mantinelu, což ale přečetl Maione.
18:01'
Chabarovsk to ihned po buly zkoušel nahozením Pjanov, který ale neuspěl. Posléze Dinamo vyhodilo přes všechny čáry, hosté ale spěchají kupředu.
17:05'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Anthony-Marc Zanetti – 2 min., sekání).
16:30'
Dinamo se dostalo do útočného pásma, kde z velice dobré pozice zakončoval Videll. Jeho rána ale byla sražena pouze do ochranné sítě.
15:22'
Před branku soupeře se nyní natlačoval Clark, který ale u tyče nepřekonal dobře chytajícího Alikina. Nakonec se bude vhazovat po jeho levici.
14:35'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Matias Myttynen – 2 min., podrážení).
14:32'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., sekání).
14:19'
U pravého kruhu dostal nabito Videll, který ale trefil před sebou stojícího protihráče. Poté se k odraženému puku dostal Rasskazov, který ho poslal za opačnou bránu.
13:35'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., držení).
13:30'
Za pukem se hnal domácí Meija, který u levého mantinelu nedokázal přetlačit protihráče od puku. Chabarovsk to nyní zkouší po pravém křídle.
12:33'
Šulenin raději počkal za vlastní brankou, posléze se mu ale rozehrávka vůbec nepovedla, což přineslo nebezpečné zakončení od Ušenina.
11:23'
Na opačné straně zastavoval ránu z velké vzdálenosti Maione, Amur ale zůstal v útočné třetině, posléze ale rána nevyšla Ušeninovi.
10:13'
Dinamo podniklo rychlý protiútok, který táhl nejproduktivnější hráč Videll. Ten se snažil nahazovat puk na bránu, nakonec trefil pouze nohu protihráče.
09:42'
Do útočného pásma se nyní dostal Pjanov, který ještě akci vyšperkoval přihrávkou na modrou čárou, kde se ale ke střele Kolář nedostal.
08:12'
Nyní musel Gudlevskis řešit ošemetnou situaci před svojí svatyní, velice nebezpečnou střelou se prezentoval Rasskazov, jenž málem vsítil druhou branku.
07:24'
Na druhou stranu se dostal Videll, který to zkoušel z velice ostrého úhlu, nicméně jeden z protihráčů si málem srazil puk do vlastní sítě.
06:12'
Amur se snažil napadat rozehrávku, soupeř to ale hravě zvládl. Posléze jsme sledovali nahození podél mantinelu, které se stalo kořistí Pavlovse.
05:23'
Nakonec se k ráně od modré čáry dostal Maione, který zřejmě trefil jednoho z protihráčů. Přesilová hra Dinama nebyla dobrá, domácí v ní inkasovali.
04:23'
Gudlevskis musel být ostražitý, neboť na něj směřovalo nahození od Zohorny. Jednoduchá práce, lotyšský celek okamžitě peláší vpřed.
02:42'
Zanetti nyní ubránil hostujícího Ušenina, který se málem dostal do zakončení. Chabarovsk ještě operoval za bránou, kde si důrazně počínal Šulenin.
02:31'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
To jsou věci, hosté totiž trestají v oslabení! Domácí zavřeli soupeře v jeho vlastním pásmu, Alikin musel jednou vážně zasahovat, nicméně branka se zrodila na druhé straně. Do sólového úniku se dostal PAVEL DĚDUNOV, který si proti Gudlevskisovi poradil forhendovým blafákem.
Asistence: Michal Jordán, Arťom Železkov.
02:08'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jevgenij Alikin – 2 min.).
01:23'
Také Amru se poprvé dostal do útočné třetiny, nejednalo se o nic dlouhého. Na ledovou plochu zavítaly už třetí formace, Gorškov vybojoval útočné pásmo.
00:10'
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí, kteří okamžitě zavezli puk do útočného pásma. Tam ale o pul hodně rychle přišli.
00:01'

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Maione, Mamcics, Ališauskas, Sotnieks (A), Zanetti, Šulenin, Gimajev, Berzinš (A) – M. Redlihs, Videll (C), Darzinš – Gillies, Myttynen, Clark – Gegeris, Džerinš, Meija – Dzierkals, Pavlovs, Marenis.

Amur Chabarovsk: Alikin (Kašík) – Kondratěv, J. Kolář (A), Korjagin, D. Vorobjov, Aťušov (C), Jordán – T. Zohorna, Pjanov, Fajzullin – Ruděnkov, Železkov, Dědunov – Gorškov, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – A. Kuzněcov, Rasskazov, Potěchin.

Rozhodčí: Kulakov, Birin – Goljak, Dědulja.
Amur Chabarovsk
(4 výhry, 12 porážek – 9 bodů)

Na opačné straně se nachází Chabarovsk, který prožívá opravdu hodně nepovedený start do letošní sezóny. Amuru totiž patří až jedenáctá pozice východní konference, navíc se mu podařilo získat pouhých devět bodů, což činí více než dvacetibodové manko na vedoucí Jekatěrinburg. Forma Chabarovsku není vůbec dobrá, tento celek totiž vyhrál jediné utkání z posledních devíti. Stalo se tomu tak na domácím ledě proti Traktoru Čeljabinsk, který si nakonec odvezl porážku 1:3. Amur trápí neefektivní útočná vazba, která patří k těm nejhorším v celé soutěži. Dobře na tom není ani defenzivní činnost, obrana Amuru doposud inkasovala jednapadesát branek.
Dinamo Riga
(7 výher, 10 porážek – 15 bodů)

Domácí Riga se po sedmnácti odehraných zápasech nachází na průběžné sedmé pozici západní konference, na první CSKA jí schází propastných patnáct bodů. Riga v minulém utkání konečně prolomila šestizápasovou šňůru bez výhry, na domácím ledě totiž dokázala zdolal Vladivostok poměrem 2:0. Dinamo sice vstoupilo do letošního ročníku nadmíru dobře, poslední zápasy ale nejsou to pravé ořechové. Riga totiž začala pouštět velké množství branek, v tuto chvíli je průměr obdržených branek téměř na číslovce tři. Nejproduktivnějším hráčem celku a zároveň druhým v celé soutěži je švédský forvard Videll, který má na kontě jednadvacet bodů. Podobně je na tom kolega Maione, který má rovněž jednadvacet kanadských bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Dinamo Riga a Amur Chabarovsk.