Biljalov (Gudlevskis) – Sotnieks (A), Gimajev, Maione, Zanetti, Šulenin, Zile, Mamcics (C) – Darzinš, Myttynen, Videll (A) – M. Redlihs, Džerinš, Clark – Dzierkals, Batna, Pavlovs – Gegeris, Skvorcovs, Berzinš – Razgals.
K. Olenin, R. Gofman
Arena Riga
Jokerit
Kalninš – Lepistö (A), Kivistö, A. Grant, Lööv, O. Lauridsen, E. Räsänen, Jensen Aabo – Moses (C), Regin, Manninen – O'Neill, Norman (A), Joensuu – Nicklas Jensen, Platt, Jormakka – Anttila, Niemi, Pihlström.

Riga nakonec bere plusový bod za zvládnuté prodloužení, kdy o celkovém vítězství rozhodl třetí nejproduktivnější hráč celé soutěže a to Videll! Sledovali jsme vyrovnané utkání až do konce. Riga to nakonec zvládla lépe a to díky své bojovnosti s pevné obraně.
62:34'
Riga právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto. Jokerit ztratil puk ve středním pásmu a do samostatného úniku se dostal LINUS VIDELL, který si s nájezdem věděl rady! Bez asistence.
61:50'
Timur Biljalov měl nyní co dělat, aby lapil vysoký puk do své lapačky, ale zvládl to.
61:22'
Do prvního zakončení v prodloužení se dostal i hostující celek, ale ani Jensen nepřekonal brankáře.
60:57'
A další závar Rigy, ale brankář Jokeritu drží ambice svého celku.
60:35'
Hraje se ve třech hráčích na obou stranách. První střelu měla Riga, ale mimo branku.
60:01'
Jokerit měl v posledních minutách více ze hry a uvidíme, jestli si svou aktivitu přenese i do prodloužení, které nás za malou chvíli čeká.
A je tu konec! Třetí třetina byla hodně nervózní, hlavně v její druhé části, tedy po vyrovnání Jokeritu. Opět se nám poměrně dost vylučovalo. Jokerit dal sice dvě branky, ale tu první neuznal rozhodčí pro postavení hráče v brankovišti. Ta druhá již byla regulérní.
60:00'
59:33'
Závěr zápasu se nám tedy dohrává ve čtyřech a Jokerit je v posledních vteřinách nebezpečný, nyní měl dvě střely na branku, ale s každou si poradil domácí brankář. Tu poslední chytá do své lapačky.
59:12'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).
59:10'
O pár vteřin další pokus na branku Rigy a po přerušení opět menší šarvátka u branky a pravděpodobně se bude vylučovat.
58:51'
Střela od modré byla sražená a diváci na tribuně již viděli skoro rozhodující branku.
58:00'
Poslední dvě minuty zápasu a Riga měla zajímavou střelu na branku, ale vše dobře pro hostující celek dopadlo.
57:30'
S domácím brankářem je vše v pořádku a pokračuje se ve hře. Nyní přerušení v obranném pásmu Jokeritu, kde se také bude za malou chvíli vhazovat.
57:12'
Skrumáž před brankou domácích, puk je někde pod ležícím brankářem, který se nezvedá z ledu.
56:11'
Jokerit však více tlačí na svého soupeře, zdržoval se nyní v jeho pásmu, ale brankář Rigy jen bedlivě pozoroval dění na ledě.
55:08'
Ještě necelých pět minut zbývá do konce základní hrací doby a hra v posledních minutách naznačuje, že nás čeká nejspíše prodloužení. Ani jeden z celků se nedostává do nějakého zakončení. Avšak času je ještě poměrně dost a stát se může cokoliv.
53:00'
Nyní se hraje mezi oběma útočnými pásmy a mužstva mají problémy momentálně s usazením se v útočném pásmu.
50:28'
Jokerit právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno a tato branka již bude bez diskuzí platit. ALEX GRANT dostal přihrávku a napřáhl ke střele a zamířil přesně! Asistence: Pekka Jormakka.
49:31'
Ani další přesilová hra není v tomto zápase využita a Jokerit nyní drží puk a bude se připravovat na závěrečný tlak.
48:25'
Ještě minutu mají domácí k tomu, aby mohli navýšit skóre...Ale to by museli být v útočném pásmu.
47:39'
Marko Anttila se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale nedokázal dát vyrovnávací branku a přestřelil soupeřovu bránu!
47:19'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., podrážení).
46:47'
Až nyní se jim daří vyhodit puk, ale netrvalo to dlouho a hosté již míří do další útočné akce.
46:20'
Riga kompletní, ale momentálně má plné ruce práce dostat puk ze svého obranného pásma.
45:49'
Na sklonku přesilovky se do šance mohl dostat jeden z hráčů Jokeritu, ale obránce jej vytlačil z dobré střelecké pozice.
45:28'
Zatím jejich snaha nevede k nějaké nebezpečnější šanci.
44:43'
Jokerit ve své další přesilovce má další šanci vyrovnat stav zápasu a mají puk na svých čepelích.
43:51'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., hrubost).
A branka není nakonec uznána! Tommi Kivistö si musí na svůj další zásah počkat a snažit se dál.
Avšak pozor! Branku ještě musí posvětit vide rozhodčí. Nejspíše jestli hráč Jokeritu nestál v době branky v brankovišti.
42:43'
Jokerit začal třetí třetinu velmi dobře a snaží se stále útočit.
41:19'
Jokerit stále v útočném pásmu, ale nemlže se dostat do pořádné šance.
40:40'
Alex Grant se dostal do zakončení a domácí brankář si připisuje další úspěšný zákrok.
40:15'
Jokerit vyhrál úvodní buly třetí třetiny a ihned se nastěhoval do pásma.
40:01'
Jokerit dohrával zbytek třetiny ve hře čtyř proti třem, držel svého soka v jeho obranném pásmu, ale do střely se již nedostal a následně hru přerušila druhá siréna. I druhá třetina byla vyrovnaná a již se více vylučovalo, zejména za hrubost, kdy si oba celky nedají nic líbit. Uvidíme, jestli tahle nervózní hra bude pokračovat i ve třetí části nebo se opět celky uklidní a vrátí se ke hře, která byla k vidění v první třetině, kdy se hrálo plynule a bez častého vyloučení.
40:00'
39:22'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Steve Moses – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Sotnieks – 2 min., nedovolené bránění).
39:22'
A další rvačka, poté co brankář Jokeritu chytil puk a po přerušení hry se hráči do sebe pustili. Nyní se řeší kdo a jak bude vyloučen.
38:31'
A ihned po vyhraném buly se Riga dostává do útoku a také do vedení! LINUS VIDELL dostal puk a pěkně zakončuje z levé strany. Asistence: Mathew Maione.
38:18'
Clark neudržel nervy a je vyloučen za krosček. Norman pak za hrubost a uvidíme zase hru ve čtyřech.
38:11'
I jejich další útočný výpad skončil bez střelby na branku a Riga otáčí hru.
37:23'
Jokerit drží nyní puk ve středním pásmu a nahazuje jej do útočné třetiny Rigy, ale ke střele se nedostávají.
37:00'
Ještě tři minuty nám zbývají do konce prostřední periody a uvidíme, zda se některému celku podaří prosadit.
36:20'
Matias Myttynen se dostal do pěkné střely z pravého kruhu, ale trefuje masku brankáře a hra je proto přerušena.
35:25'
Žolíci jsou kompletní a nyní se mohou soustředit na hru v pěti hráčích.
34:55'
Ještě půl minuty se budou hosté bránit a zatím se jim to daří skvěle a opět vyhazují puk a hlídají střední pásmo.
34:43'
Až nyní udělali menší vítr před brankářem hostí, ale přihrávka Darzinše neprošla před branku. Možná to měl zkusit vystřelit.
34:27'
Půlka přesilové hry je pryč a domácí se ještě nedostali do žádné slibné příležitosti.
33:52'
Jokerit dobře brání a drží svého soka u jeho branky a Rize se nedaří dostat do útočného pásma.
33:25'
A Jokerit podruhé v dnešním zápase měl problémy se střídáním a opět musí hrát v oslabení. Dlouho rozhodčí si něco vysvětloval s hlavním koučem Jokeritu.
32:56'
Oba týmy jsou již kompletní, hráči Jokeritu nějakou dobu kombinovali za brankou Rigy, ale nakonec puk získává soupeř a daří se mu jej vyvézt ze svého obranného pásma.
32:00'
Hra čtyři na čtyři nám nepřináší nic zajímavého na ledě. Jokerit je o něco aktivnější.
30:37'
Oba hráči se do sebe pustili poté co byla hra přerušena a sudí je nechá vychladnout na trestné lavici.
30:37'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., hrubost).
30:25'
Polovina zápasu je za námi a na první branku zápasu tak nadále musíme čekat.
29:06'
Snaha i na druhé straně se dostat do šance, ale zde již zafungovala obrana a zákrok brankáře Jokeritu již nebyl tak těžký.
28:50'
Brankář Rigy se nyní musel předvést proti dobré šanci svého soupeře a po jeho zákroku se skóre nadále nemění!
25:52'
Oba celky mají nyní problém založit smysluplný útok, či alespoň na nějakou dobu pobýt v útočném pásmu.
24:37'
Avšak co zůstává stejné, je bezbrankové skóre. Andris Džerinš byl tvrdě bez puku dohrán u mantinelu, ale vylučovat se nebude.
24:10'
Další přerušení, kterých je nyní více než v první třetině. Hra již není tolik plynulá a ani nemá takový spád.
23:55'
Hosté v plném počtu. Ani druhou přesilovku hosté nevyužívají.
23:17'
Druhá část přesilové hry Jokeritu a ten se momentálně vyhazuje a musí opět znovu zajíždět do pásma soupeře.
22:30'
Alex Grant byl tím hráčem, který vyslal nebezpečnou střelu od modré.
22:25'
A po střele od modré čáry chvíli nevěděl brankář Rigy, kde je puk, ten se nakonec odráží daleko od jeho klece.
21:55'
Ale nyní se Jokerit dostal do útoku a vynutil si faul, Clark si půjde odpočinout za sekání.
21:24'
Domácím se nyní nepodařilo projít do útočného pásma a prozatím hraje jen Riga, která se snáze dostává přes střední pásmo.
20:30'
Ihned na začátku druhé periody se do šance dostával Lauris Darzinš, ale neuspěl.
20:01'
A ni se už nestalo nic podstatného. První třetina nám sice branku nepřinesla, ale zato jsme viděli vyrovnanou a plynulou hru obou týmů. Hraje se taktéž slušně, kdy jsme viděli jen dvě vyloučení a to na začátku třetiny, z toho jedno (Jokerit) bylo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Jokerit je svým způsobem aktivnější a tom koneckonců svědčí i větší počet střel, kdy Jokerit pálil 14x, zatímco jejich soupeř má 7 střel.
20:00'
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:23'
A taktéž měli dobrou šanci, ale i brankář hostí kryje střelu a zatím si oba brankáři vedou na jedničku.
17:45'
Brankář Rigy nyní musel likvidovat pořádnou dělovku z hole Marka Anttily, ale zvládl to a domácí otáčí hru.
17:20'
Hra je hodně vyrovnaná, Jokerit se snaží více dostávat do útoku a střílet na branku, avšak Riga velmi dobře přistupuje k hráčům a nedává jim příliš prostoru.
15:41'
Po přihrávce z levé strany opět pěkná střela z první, ale bohužel pro Jokerit mimo branku. Sledujeme stále hru nahoru a dolů, avšak bez šancí.
14:15'
Již přerušeno a následuje další komerční pauza.
14:09'
Pěkná přihrávka na střed hřiště, ale hráči střela nesedla a to mohla být slušná šance Jokeritu.
13:23'
Zase se hraje delší dobu bez přerušení a hra plyne.
12:39'
Domácím se dařilo nyní udržet svého soka na delší dobu v jeho pásmu, ale brankář Jokeritu nemusel vážně zasahovat.
11:13'
Riga neudržela pásmo a zkouší to nyní nahozením puku ze střední pásma, ale ani to nevedlo k úspěchu.
11:02'
Další pěknou pumelici od modré čáry vyrazil Timur Biljalov. Vhazování po jeho pravici.
10:24'
Střela od modré čáry, ale brankář Rigy si našel prostor a viděl puk. Před brankou chtěl dorážet hráč Jokeritu, ale neuspěl.
09:21'
Hra má rychlost a spád a hraje se bez častého přerušení nahoru a dolů, bez vážnějších střel na branku.
08:35'
Eemeli Räsänen nahazoval puk, ale přímo na hokejku hráče Rigy a následně se celý tým osvobozuje.
08:11'
Domácí se osvobozují a zároveň přerušují hru jen za cenu zakázaného uvolnění.
07:30'
Hosté vyhráli buly a kombinují v pásmu Rigy, záhy byli vytlačeni do středního pásma, ale ihned se vrací zpět a následovala střela od modré čáry, s kterou však brankář neměl problémy a vyrazil puk do rohu.
06:28'
Steve Moses si udělal stahovačku, ale nakonec nedokázal přes obránce vystřelit. Jokerit sice udržel pásmo, ale následně hra přerušena a následuje komerční přestávka.
05:39'
Hosté v plném počtu. Ani Riga nedokázala využít přesilovou hru a stále máme bezbrankové skóre.
05:05'
Na druhé straně pěkný zákrok brankáře Rigy, kdy proti střele v roz-kleku zasahuje svou lapačkou!
04:40'
A už i domácí se dostali do zakončení, ale Janis Kalninš je pozorný a nepouští puk za svá záda.
04:10'
Ale zatím měli jen žolíci šanci, kdy se jeden z hráčů dostal do zakončení, ale proti brankáři domácího celku neuspěl.
03:39'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů).
03:39'
Jokerit se v přesilové hře do velké šance nedostal a nyní se provinil proti pravidlům, když špatně střídal a za příliš mnoho hráčů na ledě bude hrát ve čtyřech, nyní přesilovka pro domácí celek.
03:02'
02:20'
Až nyní přichází střelba, ale ani jedna ze střel nemířila přesně do branky a zatím se všechny jejich pokusy odráží od zadního mantinelu.
01:58'
Domácím se podařilo zavézt puk, ale zatím je to bez střelby na branku.
01:30'
Po prohraném buly přichází Jokerit o útočné pásmo a musí začít až od své branky.
01:02'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min.,podrážení).
00:46'
Ale ani hosté se dlouho v útočném pásmu neudrželi.
00:21'
Nahození domácích do pásma Jokeritu bylo bez efektu a Jokerit se rozjíždí do útoku.
00:01'
Dinamo Riga
V Západní konferenci jí patří zatím pěkné páté místo se ziskem 11 bodů po devíti odehraných utkání. Riga na svém ledě má zhruba padesáti procentní úspěšnost, kdy dva zápasy vyhrála, jeden prohrála a jeden prohrála až po prodloužení.

Nejlepší hráči
L. Videll – 6+5
M. Maione – 3+7
M. Myttynen – 4+1

Rigu tedy táhnou cizinci, zejména Videll s jedenácti body, který je celkově zároveň v kanadském bodování na třetí pozici v rámci celé soutěže! Avšak svými body přispívají i tradiční opory týmu jako L. Darzinš či M. Redlihs.
Jokerit Helsinky
Jokerit má zatím velmi slušnou formu a s patnácti body se vyhřívá na prvním místě v tabulce (15. bodů). Sice poslední zápas prohráli s Jekatěrinburgem (0:3), avšak zápas se rozhodoval až ke konci třetí třetiny, navíc Jekatěrinburg má taktéž velmi dobrou formu a ve své konferenci vede taktéž tabulku! Venku Jokerit odehrál tři utkání, z toho dvě vítězně a jedno prohrál po prodloužení.