KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : CSKA Moskva - 3. prosince 2018   17:30

CSKA Moskva

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Československá stopa v utkání

Ani v jednom týmu nepůsobí český ani slovenský hráč.

Vhazování: 19 – 26.
CSKA vyhrálo na ledě Soči po zásluze 3:1! O výsledku rozhodli hlavně dvě slepené branky Sergeje Tolčinskije v úvodu utkání. Poté hrála nejlepší defensiva soutěže svou hru. Utkání tak i přes jednu inkasovanou branku dovedlo CSKA do celkem pohodového a hlavně vítězného konce.
59:52'
Soči v plné počtu.
59:00'
Soči vyhodilo dvakrát kotouč ze své třetiny, to však asi hostům příliš nevadí.
58:34'
CSKA v přesilové hře příliš nikam nespěchá a kombinuje v útočném pásmu.
57:52'
Vyloučení v týmu HK Soči (Kirill Vorobjov – 2 min., vysoká hůl).
57:32'
Soči právě vstřelilo branku!
Kouzlo Sorokina v brance CSKA je pryč! Soči si zasloužilo čestnou branku, a o ni se postaral STĚPAN STARKOV, který z otočky poslal kotouč do hostující sítě – 1:3! Asistence: Dmitrij Archipov a Sean Collins.
57:03'
CSKA právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Soči risk bez brankáře nevyšel a IVAN TĚLEGIN dovezl kotouč pohodlně do odkryté branky – 0:3! Asistence: Bez asistence.
56:54'
CSKA hraje v plném počtu, ale proti šesti hráčům Soči.
55:11'
Zatím se však Soči nemůže dostat do útočné třetiny.
54:54'
Soči hraje v šesti zesílenou přesilovku a s prázdnou branku!
54:54'
Zřejmě poslední šance Soči na drama v dnešním utkání.
54:54'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Popov – 2 min., podrážení).
54:38'
Bekhendový pokus Robinsona ztlumil svým betonem Dmitrij Šikin.
53:27'
Soči zahrálo na icing. Na žádné velké drama to dnes nevypadá, CSKA si hraje od páté minuty, to co potřebuje.
52:34'
Ani Arťom Tomilin nenašel recept na brankáře CSKA Ilju Sorokina, ten si pohlídal jeho nebezpečný pokus z levého kruhu!
51:43'
Alexej Marčenko poslal na zadní mantinelu tvrdým hitem Seana Collinse, faul se však nepíská.
50:28'
Sergej Kalinin pálil do polo odkryté branky z levého kruhu, ale Dmitrij Šikin se stihl svým pravým betonem ke své tyči dostat a vytěsnit kotouč.
49:56'
Ilja Sorokin raději přikryl svou lapačkou odražený kotouč od zadního mantinelu.
48:20'
Sergej Kalinin vybojoval kotouč v rohu hrací plochy, za první tyčí jej nabídl Gregu Scottovi, který však mezeru mezi tyčí a Šikinem nenašel.
47:12'
Eric O'Dell poslal svou nepřesnou přihrávkou zpoza branky hosty do situace třech proti dvěma, ale CSKA nic nebezpečného nevymyslelo.
46:43'
Ivan Tělegin nabruslil ve velké rychlosti do třetiny Soči, ale jeho pokus skončil v postoji Dmitrije Šikina. Následuje komerční přestávka.
45:32'
Vladislav Kaletnik tečoval ránu od modré, branku skvělého Sorokina však minul.
44:27'
Mat Robinson si udělal výlet do útočné třetiny a obdržel krásnou přihrávku na zadní tyč, kde však jako obránce zklamal a netrefil polo odkrytou branky Soči!
43:21'
Kirill Kaprizov hezky kličkoval pod hokejkou pod obránce, nicméně jeho nabídka se nesetkala s úspěchem.
42:01'
Nejlepší obrana KHL, 37 inkasovaných branek v 35 ti zápasech, dnes opět úřaduje a ve třetí části vůbec CSKA nepouští Soči do zakončení.
41:25'
Dvou brankový Sergej Tolčinskij kotouč nahodil do třetiny Soči a Dmitrij Šikin jej raději podržel. Bude se vhazovat po pravici domácího strážce branky.
Dnešní utkání sleduje v Bolšoj Ice Dome 6185 diváků.
40:46'
Arťom Tomilin se sice dostal s kotoučem do útočné třetině, ale záhy o něj přišel.
40:01'
Úvodní buly třetí části patřila domácímu Robertu Rosénovi.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:08 .
Ve druhé třetině mělo velké množství šancí domácí Soči, nicméně ztroskotalo na skvělém Sorokinovi v brance CSKA, který tak podržel vedení hostů po dvou třetinách 2:0!
40:00'
39:34'
Kirill Kaprizov ještě hodně svižnou ranou přestřelil domácí branku, a jeho pokus se zastavil až o plexisklo za brankou.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:11'
Dmitrij Šikin pohodlně vytěsnil ránu od pravého mantinelu do rohu kluziště.
37:45'
CSKA kotouč pouze vyhodilo do třetiny Soči a kompletně celá pětice odjela na střídačku.
36:23'
Klas Dahlbeck na poslední chvíli zabránil ve střele z mezikruží, jenž si chystal Vladislav Kaletnik.
35:32'
Dmitrij Šikin se pouze ohlédl po střele od modré, ta nebyla nijak nebezpečná.
34:46'
A Ilja Sorokin předvádí další parádu! Sean Collins se na něj řítil sám a zkoušel mu svou kličkou poslat kotouč lehce mezi betony, nicméně fantom v brance CSKA udržel i v této situaci střelce Soči na nule!
34:25'
Nádherný moment na obou stranách! Sergej Šmeljov dostal nabito krásně v akci dvou na jednoho, nicméně jeho krásnou ránu golfem do horního růžku vychytal, snad ještě hezčím zákrokem hranou své lapačky Ilja Sorokin!
33:56'
Po pádu Damira Rachimullina přes hokejku obránce CSKA se vylučovat nebude, i když by si to domácí moc přáli.
32:56'
CSKA zase dominuje v útočné třetině a snaží se přidat třetí zásah. Dmitrij Šikin však dobře viděl střelu od Kirilla Kaprizova a pravým betonem ji vytěsnil.
31:36'
Maxim Šalunov svou ránu neprorval přes obránce na brankáře Šikina.
30:37'
Maxim Mamin si počíhal na Stěpana Starkova a pěkným hitem jej nepustil do zakončení.
29:26'
A Ilja Sorokin uklidňuje hru další úspěšným zásahem, když si počkal na střelu Alexandra Polunina z velkého úhlu!
28:45'
Ani vehementně dorážející Eric O'Dell u pravé tyče neprocpal puk přes beton Sorokina do sítě CSKA. To teď hodně hazarduje se svým dvou brankovým vedením.
28:12'
Dmitrij Archipov měl na hokejce, jako další hráč Soči, snížení! Kotouč z jeho hole však vyrazil Ilja Sorokin na síťku na brance!
27:54'
Greg Scott byl až příliš rychlý při přechodu přes modrou čáru a byl odpískán ofsajd CSKA.
27:11'
CSKA hraje malinko laxně a domácí se dostávají do šancí. Vladislav Kaletnik zůstal osamocený na brankovišti, ale i jeho střelu z bezprostřední blízkosti kryl výtečný Ilja Sorokin!
26:55'
Po vhazování pálil však nebezpečně Stanislav Bočarov, ale Ilja Sorokin vytrčil svůj pravý beton!
26:43'
Ilja Sorokin v klidu pokryl nahození ze střední třetiny z hole Kirilla Kapustina, vhazovat se bude před brankou CSKA.
25:26'
Další velká šance CSKA a opět z pravé strany, tentokrát už kotouč skončil, po ráně Alexeje Marčenka, za zády brankáře domácích, ale obránce Soči jej poslal z brankoviště včas.
24:53'
Michail Grigorenko mohl navýšit skóre zápasu, ale osamocený z pravého kruhu minul branku Šikina!
24:01'
CSKA hraje v plném počtu.
23:50'
Soči dlouho kombinovalo v útočném pásmo, až se ke střele odhodlal Sergej Šmeljov, ale našel pouze připravenou lapačku Ilji Sorokina!
23:00'
A další kotouč letí až k Šikinovi, zatím vypadá přesilová hra Soči velmi bídně.
22:35'
Stanislav Bočarov pokazil přihrávku a CSKA se tak mohlo celkem pohodlně osvobodit.
22:01'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Romanov – 2 min., držení).
21:26'
Dmitrij Šikin má první zákrok ve druhé třetině, když si pohlídal střelu Maxima Šalunova zpoza kruhů.
20:20'
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:21 .
CSKA bylo v první třetině jasně lepším týmem a vede zaslouženě o dvě branky. První branku si dalo Soči vlastní a hodně kuriózní, byla však připsána na účet Sergeje Tolčinskije, který se postaral i o druhou branku CSKA.
20:00'
19:53'
Nikita Ščitov ještě stihl vypálit od modré v první části, ale Ilja Sorokin byl na místě a přerušil hru.
19:20'
Damir Rachimullin nakonec našel mezi kruhy Erica O'Della, ale jeho střela z první minula prosto mezi třemi tyčemi.
19:00'
Soči kombinuje v útočné třetině, ale bez střely.
18:20'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Linden Vey – 2 min., vysoká hůl).
18:01'
Střelu Robinsona pokryl ve své lapačce domácí brankář Šikin, vhazovat se bude opět před jeho brankou.
17:25'
Po ofsajdu Soči se bude vhazovat ve středním pásmu.
16:05'
Eric O'Dell zůstal osamocený na brankovišti, ale svou ranou trefil pouze nic netušícího Sorokina!
15:11'
Na druhé straně se schylovalo k nadějnému brejku, nakonec však pálil pouze do boční sítě Arťom Tomilin.
14:40'
Sergej Andronov pálil z otočky pouze do rohu kluziště.
13:56'
Po dalším zásahu Šikina následuje reklamní pauza, a po ní vhazování po pravici domácího brankáře.
12:45'
Maxim Mamin si přehodil kotouč z bekhendu do forhendu a rychlou ranou prověřil Šikina, který poté dokázal lapit i zmatek před svou brankou.
11:28'
Sergej Tolčinskij by si ten hattrick zasloužil. Opět ujel obraně Soči, ale z úhlu nedokázal zamířit nad rameno Šikina!
10:10'
Sergej Andronov nedostal na dvakrát kotouč na domácí branku, Soči se tentokrát ubránilo.
09:26'
Domácí by mohl probrat nádherný průnik Stěpana Starkova přes celé hřiště, který však nedokázal překonat poslední překážkou a tou byl Ilja Sorokin, jenž jeho střelu vytěsnil mimo svou branku.
08:55'
Ivan Tělegin teď chyboval při rozehrávce, nicméně vlažní domácí toho nedokázali využít.
08:01'
Sergej Tolčinskij je při chutí a moc nechybělo aby zaznamenal v první desetiminutovce hattrick! Krásně se vytočil zpoza branky a ranou ledě mířil k tyči, tam se však vyznamenal svým betonem Dmitrij Šikin!
07:12'
Soči je zatím zralé na ručník. Maxim Mamin si udělal z obrany kužele, domácí však měli štěstí, že mu kotouč utekl od hole.
06:36'
Po dalším icingu CSKA následuje reklamní pauza.
05:45'
Zakázané uvolnění CSKA. Soči si po dlouhé době zahraje v útočné třetině.
04:45'
A je to již o dvě branky! Tentokrát to však byla hokejová lahůdka! Linden Vey našel přes brankoviště před prázdnou brankou SERGEJE TOLČINSKIJE, jenž krásně zavěsil pod horní tyč – 0:2! Asistence: Linden Vey a Greg Scott.
04:26'
To co muselo přijít podle obrazu hry také přišlo! Do vedení jde CSKA velmi kuriózně. SERGEJ TOLČINSKIJ vystřelil z pravého kruhu, brankář Dmitrij Šikin kotouč vyrazil a dva hráči Soči si nerozuměli a nakonec z toho vyústil vlastní gól, který si vstřelil Arťom Tomilin – 0:1! Asistence: Linden Vey.
04:20'
Sergej Andronov měl na hokejce dvě velké šance! První tutovku poslal do boční sítě a opakovanou ránu zlikvidoval svým betonem brankář Dmitrij Šikin!
03:59'
Dmitrij Šikin raději podržel kotouč v lapačce před dojíždějícím protihráčem. Vhazovat se bude po pravé ruce.
03:14'
Maxim Šalunov vypálil pouze přes hůl obránce a kotouč skončil v ochranné síti.
02:45'
Tlak CSKA pokračoval, ale dále bez střeleckého pokusu, nakonec Ivan Tělegin ostrým hitem poslal k ledu soupeře.
01:25'
Ivan Tělegin našel mezi kruhy Antona Slepyševa, nicméně jeho pokus byl sražen na zadní mantinel.
00:34'
Úvodní akci CSKA zastavilo postavení mimo hru.
00:01'

HK Soči: Šikin (Kočetkov) – J. Alexandrov, Rykov, Zborovskij, Ščitov, K. Vorobjov, Chomickij, Budkin – R. Rosén, Bočarov, O'Dell – Šmeljov, Kapustin, Kaletnik – Polunin, Rachimullin, Tomilin – Collins, Altybarmakjan, Starkov – Archipov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Korepanov) – Naumenkov, Nestěrov, Romanov, Marčenko, Dahlbeck, M. Robinson, Pašnin – Kaprizov, Grigorenko, Šalunov – Mamin, Andronov, Kalinin – Scott, Tolčinskij, Vey – Al. Popov, Tělegin, Slepyšev.

Rozhodčí: Beljajev, Gofman – Golovljov, Savenkov.

Poslední vzájemný zápas:

21.11.2018:
CSKA – Soči 2:0 (1:0, 0:0, 1:0).
Branky: Scott, Slepyšev (do prázdné branky)
CSKA Moskva

Umístění: 1. místo.
Počet bodů: 58.
Počet odehraných zápasů: 33.
Bilance: 23 – 6 – 0 – 4.
Bilance venku: 13 – 4 – 0 – 1.
Poslední utkání: Riga– CSKA 0:5 (0:2, 0:1, 0:2) – hráno v Curychu (KHL World Games).
Nejproduktivnější hráč: Michajl Grigorenko 31 bodů (10+21).