KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Dynamo Moskva - 22. října 2018   18:30

Spartak Moskva
18:37' Filatov (Karsums, Kalinin) • 41:17' Chochlačov (Karsums, Filatov) • 54:15' Kutějkin (Grigorev, Lisin) • 56:14' Daugavinš (Leščenko)
4:2
(1:1, 0:1, 3:0)
Dynamo Moskva
16:03' Koivisto  (D. Višněvskij, Šipačov) • 36:08' Brjukvin  (I. Nikulin, Bočarov)
Gofman, Ravodin – Sivov, Šišlo
CSKA Arena, Moskva
8 947 diváků

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 17:13
Utkání je u konce, a ačkoliv měli hosté duel rozehraný na jedničku, odchází z něj s prázdnou. Třetí třetinu totiž ovládl Spartak, který v ní dal hned tři branky. Vyrovnání přišlo hned ve 42. minutě, když se trefil Alexandr Chochlačov. Poté si oba celky dávaly velký pozor a vypadalo to, že by se diváci mohli dočkat prodloužení. Jenže v 55. minutě vypálil ze středního pásma Andrej Kutějkin a jeho dalekonosný pokus skončil překvapivě za zády Ivana Bočarova. Vzápětí skóroval i Kaspars Daugavinš a definitivně zlomil odpor hostů. Spartak zvítězil 4:2 a potvrdil roli favorita tohoto utkání.
59:56'
Dynamo sice dostalo puk do sítě, trefil se Špačov, gól ovšem nebyl uznán, neboť Tarasovovo sklepnutí bylo dosaženo vysokou holí.
59:27'
Neuspěl ani Makarov, Hudáček všechny potřebné úhly vykryl.
58:49'
Spartak vyhodil a jelikož hraje v oslabení, nemusí přemýšlet, zda to bude zakázané uvolnění.
58:35'
Tarasov zblízka přestřelil Hudáčkovu branku, tohle byla slušná šance na snížení.
58:22'
Bočarov zmizel na střídačce, hosté hrají v šesti!
57:59'
Hosté si před přesilovkou ještě berou oddechový čas.
57:59'
Dynamo ještě dostane šanci na korekci, dvě minuty za držení totiž dostal Karpars Daugavinš.
57:10'
Zakázané uvolnění hostů, hra se vrátí před Bočarova, což je to, co Spartaku vyhovuje nejvíce.
56:14'
Spartak právě vstřelil branku!
Tohle už ale pro hosty vypadá zle nedobře. Za brankou se totiž k puku dostal KASPARS DAUGAVINŠ, bleskově ji objel a zasunul za tyčku. Bočarov se snažil ze všech sil, ale mezírku svým betonem ucpat nestihl! Asistence: Vjačeslav Leščenko.
55:16'
Rázem musí Dynamo pospíchat, jinak ztratí výtečně rozehrané derby.
54:15'
Domácí vedou a to gólem, který musí mrzet hlavně gólmana Bočarova. Ještě zpoza červené čáry totiž napřáhl ANDREJ KUTĚJKIN a i když jeho pokusu nikdo nestál v cestě, puk prolétl brankáři nad pravým betonem a skončil v síti. Asistence: Michajl Grigorev, Enver Lisin.
53:37'
S postupujícím časem si oba týmy dávají větší pozor v obranné činnosti, každá chyba by mohla znamenat ztrátu zápasu.
52:55'
Voronin málem vybojoval za brankou Dynama puk s myšlenkou přihrát mezi kruhy, hosté jeho úmysl na poslední chvíli vystihli.
51:51'
Šipačov přenechal na modré čáře puk Makarovovi a ten ihned vyslal na Hudáčka nepříjemný projektil. Strážce domácí branky vyrazil před sebe a rozehrál.
50:41'
Dynamo oslabení ubránilo a je zase v plném počtu.
50:27'
Z podobného místa nyní zakončoval Zubov, ale i jeho bekhend zvládl brankář Dynama pokrýt.
50:20'
Zleva si do střelecké pozice sjel Filatov, Bočarov se ale stihl přemístit a prudký pokus skryl mezi chrániči.
49:12'
Chochlačov se už už natahoval po odraženém puku, jeden z obránců ale po něm na poslední chvíli máchl hokejkou a odpálil jej do bezpečnějších míst.
48:41'
Nyní ale budou muset hosté bránit ještě lépe, čeká je totiž oslabení. Dvě minuty za podrážení dostal Alexej Pepeljajev.
47:28'
Snaha Spartaku o ohrožení Bočarova nyní končí u modré čáry, Dynamo skvěle brání.
46:37'
Nepřesná rozehra Spartaku rezultovala v zakázané uvolnění, hra se vrací před Hudáčka.
45:35'
Hudáček kontroloval výpad hostů, oba týmy se nyní snaží strhnout vedení na svou stranu.
44:58'
Po několika divočejších minutách se nám hra trochu zklidnila, hraje se teď převážně ve středním pásmu.
43:29'
Zprava na Hudáčka vystřelil Moisejev, gólman Spartaku vyrazil.
41:35'
Vzápětí mohl vedení na stranu Spartaku strhnout Hanzl, jeho dělovku ale Bočarov vyrazil.
41:17'
Přesilovka je rychle využitá. Po natlačení se do pásma vznikl před Bočarovem závar, Karsumsova střela byla sražena na brankoviště kde se zjevil ALEXANDR CHOCHLAČOV a hravě doklepl puk do sítě. Asistence: Martinš Karsums, Nikita Filatov.
40:45'
Hned v úvodu třetiny je tu vyloučení na straně Dynama, neboť unikajícího Kosova hákoval Andrej Mironov a už sedí na trestné lavici.

Trestné minuty: 15:9
Po čtyřiceti minutách hry jsou na tom lépe hráči hostujícího Dynama, kteří si do šaten odnesli jednobrankový náskok. Sledovali jsme opět velmi svižný hokej s akcemi na obou stranách, nicméně jak Hudáček, tak Bočarov odolávali. To přestalo platit ve 37. minutě, kdy se po bleskovém průniku levou stranou dostal do zakončení Vladimir Brjukvin a pohotově překonal gólmana Spartaku. Byl to jediný gól této třetiny, ale ne poslední zajímavý okamžik. Chvíli před koncem se strhla regulérní bitka mezi Grigorevem a Nikulinem, rozdodčím oceněná pětiminutovými tresty pro oba aktéry.
40:00'
39:50'
Jak Bočarov, tak i Hudáček si ještě v závěru třetiny připsali po povedeném zákroku, tohle byl opravdu strhující konec druhé dvacetiminutovky.
38:29'
Jak Michajl Grigorev, tak i Ilja Nikulin dostali pětiminutové tresty za bitku.
38:29'
Na ledě se nám strhla regulérní a opravdu tvrdá bitka, do které se pustili domácí Grigorev a hostující Nikulin. Možná minutu trvající souboj pro sebe urval domácí hráč. Oba aktéři jsou odměněni bouřlivým potleskem tribun.
38:08'
Oslabení Spartaku je u konce, zase se hraje v plném počtu.
37:22'
Dynamo je opět usazeno v útočném pásmu, bránící čtveřice působí hodně pasivně.
36:08'
Zároveň se i vylučovalo, další dvě minuty pro Spartak obdržel Alexander Osipov a to za podrážení.
36:08'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté v úplném závěru přesilovky dávají vedoucí gól. Po levé straně se do pásma vřítil VLADIMIR BRJUKVIN a i když byl při zakončení faulován, tak v pádu zvládl zasunout za Hudáčka. Skvěle provedená akce! Asistence: Ilja Nikulin, Ivan Bočarov.
35:45'
Nikulin napřáhl k tvrdé ráně, od modré čáry ale Hudáčkovu branku netrefil.
34:58'
Domácí tým se ale brání na jedničku, puk je u Bočarova, Spartak se může na obranné modré připravit na další výpad Dynama.
34:09'
No a je z toho nakonec přesilovka pro hosty, dvě minuty za vyhození puku dostal Jaroslav Dyblenko.
33:55'
Dynamo je usazeno v útočném pásmu a docela domácí pětici motá.
32:18'
Lisinovo střílené nahození Bočarova trochu vylekalo, musel si povyjet z branky a betonem odklonit puk do rohu.
31:17'
Domácí byli blízko vedení, po rychlém průniku do útočného pásma vystřelil Filatov a za Bočarovem zacinkala branková konstrukce. Tady rozhodovaly centimetry!
30:50'
Kagarlickij pálil od levého mantinelu a podařilo se mu střelu trochu skrýt. I tak si ji Hudáček zvládl najít a vyrazit.
29:43'
Přihrávku do jízdy dostal domácí Voronin, při přejezdu modré čáry ale trochu podklouzl a to jej rozhodilo natolik, že o puk přišel.
28:46'
Grigorevova rána od modré byla docela skrytá, Bočarov toho moc neviděl a byl určitě rád, že puk šel mimo.
28:19'
Dynamo je v plném počtu, přečkání oslabení nebylo až zas tak těžké.
27:32'
Na forhend si stáhl puk Karsums a rázem byl v dobré pozici na střelu. Bočarov jej ale zvládl vychytat a přerušit hru.
26:52'
Vyhozený puk letí přes všechny čáry, hosté mohou vystřídat.
26:19'
Dvě minuty za nedovolené bránění dostal hostující Dmitrij Moisejev, který to přehnal s důrazem u Hudáčka.
26:19'
Z úhlu to zkusil Mozer a Hudáček chvíli nevěděl, kde má puk. Sudí poté přerušil hru a ukázal, že bude vylučovat.
25:06'
Spartak je v plném počtu, tohle ale byly velice akční dvě minuty.
24:20'
V oslabení se v obrovské šanci objevil Nikoncev, po vybojování puku od spoluhráče stál před Bočarovem, ale nestačily mu na jeho překonání ani dva střelecké pokusy!
23:49'
Z levé strany pálil Makarov a mířil pod horní tyčku. Hudáčkovu branku o kousek přestřelil.
23:29'
Višněvského bombu Hudáček velice dobře viděl, nemohla jej tak vůbec překvapit.
23:06'
Další vyloučení na straně Spartaku, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Alexandr Osipov.
22:39'
Na druhé straně nahazoval od modré čáry Leščenko a před Bočarovem bylo docela horko. Brankář Dynama zvládl puk vytěsnit do rohu.
22:11'
Dynamo je i v úvodu druhé třetiny tím aktivnějším týmem, bojuje se před Hudáčkem, na toho ale ani teď nevyzrál Zajcev.
21:24'
Hudáček se teď měl co otáčet na brankové čáře, zblízka na něj dorážel Indrašis, gólman Spartaku zvládl puk vyrazit k mantinelu.
20:51'
Domácí přečkali zbytek oslabení a zase jsou v plném počtu.

Trestné minuty: 4:2
Máme za sebou první třetinu, do které vstoupili aktivněji hosté z Dynama, ale dlouho naráželi na výborně chytajícího Hudáčka. Toho zvládli překonat až v 16. minutě, kdy se prudkou ranou pod horní tyčku trefil Miika Koivisto. Radost hostů ale trvala jen něco přes dvě minuty, poté se před brankou zorientoval Nikita Filatov a přesnou střelou k tyčce využil přesilovou hru. Další branka už nepadla a do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.
20:00'
19:25'
Hudáček byl u tyčky právě včas, aby zastavil střelu z ostrého úhlu. Domácí poté vyhodili.
18:51'
Další vyloučení, nyní u domácích. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Alexander Osipov.
18:37'
Už je ale srovnáno. Střela od modré skončila za brankou, odkud přihrával Karsums a našel volného NIKITU FILATOVA. Ten neváhal a střelou po ledě zamířil přesně k tyčce. Asistence: Martinš Karsums, Dmitrij Kalinin.
17:59'
Tak zatím do Spartaku moc nejde, honí puk spíše u vlastní branky, než kombinují u Bočarova.
16:54'
Spartak ale bude moci reagovat v přesilové hře, dvě minuty za faul kolenem dostal Arťom Volkov.
16:03'
No a tato akce končí gólem. Hudáček sice vyřešil jednu ze střel, ale akce pokračovala, na pravou stranu dostal přihrávku MIIKA KOIVISTO a ten svou dělovkou zamířil přesně nad Hudáčkovo rameno! Asistence: Dmitrij Višněvskij, Vadim Šipačov.
15:32'
Docela nenápadné nahození od modré čáry proskákalo těsně vedle Bočarovovy branky, v rohu se puku chopil Kuljomin a založil protiakci.
14:28'
Hanzl se po vjetí do útočného pásma neodhodlal ke střele, přenechal puk na modré čáře Lisinovi. Ten na tom byl podobně a puk tedy Hanzlovi vrátil.
13:14'
Domácí Zubov pospíchal za nahozeným pukem, ten ale skončil za brankou Dynama. Bočarov signalizoval zakázané uvolnění, pokračovalo se však bez přerušení.
12:47'
Voronin je už na střídačce, podařilo se mu tam dojet bez cizí pomoci, snad to tedy nebude nic vážného.
12:47'
Teď se už ale pískalo, neboť na ledě zůstal ležet domácí Voronin. I tak ale rozhodčím nějakou dobu trvalo, než přerušili hru.
11:45'
Trochu hraniční zákrok na domácího hráče, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.
10:55'
Hraje se velice živý hokej bez zbytečných vyloučení.
09:54'
Od modré čáry pálil Kutějkin, trefil ale pouze dobře postavené obránce Dynama.
08:44'
Spartak je v plném počtu, přečkal tak úvodní oslabení.
08:40'
Další dva zákroky od Hudáčka, nebezpečná byla zejména dělovka od Nikulina.
07:50'
Zpoza branky dostal přihrávku Makarov, okamžitě vystřelil z prostor před brankovištěm, ale trefil pouze postaveného Hudáčka!
07:22'
Úvodní kombinace hostům nevyšla, puk vyjel z pásma Spartaku.
06:44'
Je tu první vyloučení, dvě minuty za držení dostal domácí Andrej Kutějkin. Dynamo si tak zkusí přesilovku.
06:37'
Filatov si najížděl mezi kruhy na přihrávku z levého rohu, puk ale nezpracoval.
05:18'
Šipačovovo nahození od pravého mantinelu přikryl Hudáček lapačkou a přerušil hru.
04:46'
Nahozený puk skončil za Hudáčkovou brankou, Spartak už vyráží do protiútoku.
03:40'
Nyní hosté nepřesně vyhodili a výsledkem bylo zakázané uvolnění. Hra se tak přesune k Bočarovovi.
03:04'
Dynamo začalo ve velmi aktivním stylu, nyní si to k brance namířil Indrašis, ale i on nechal vyniknout Hudáčka.
02:49'
Nikulinovi střela zřejmě nesedla podle jeho představ, výsledkem byla střela, kteou Hudáček snadno zlikvidoval rychlou lapačkou.
02:10'
Domácí Nikoncev se probíjel středem, u modré čáry mu ale vystavila stopku bránící dvojice Dynama.
01:27'
Hudáček si připsal první zákrok, zleva si vyjel Kuljomin a zkusil to bekhendem. Domácí gólman zasáhl svou lapačkou.
00:42'
Hostující Brjukvin se sice dostal k dlouhé a prudké přihrávce, v útočném pásmu mu ale puk uskočil a dopředu už může Spartak.
00:01'

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kalinin (C), Kulik, Kutějkin (A), Grigorev, A. Osipov, Dyblenko – Chochlačov, Zubov, Filatov – Daugavinš, R. Hanzl, Lisin – Kosov, Maxwell, Karsums – Leščenko, A. Voronin (A), Nikoncev – Talalujev.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – D. Višněvskij, Koivisto, I. Nikulin (C), Volkov, Pepeljajev, J. Zajcev, Mironov – I. Makarov (A), Šipačov (A), Kagarlickij – Alexejev, Indrašis, Brjukvin – V. Kuljomin, Mozer, Moisejev – Kruglov, Pankratov, Tarasov – Petunin.

Rozhodčí: Gofman, Ravodin – Sivov, Šišlo.
Oba týmy jsou na ledové ploše, na řadě je ruská hymna a hned poté začne samotný zápas.
Zápas v CSKA Areně začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hostů patří až desátá pozice v Západní konferenci, když nasbírali 15 bodů ve dvaceti odehraných duelech. Dynamo se k derby přesunuje z Petrohradu, kde prohrálo těsně 3:2. Moskvané sice vedli po gólu Mozera, domácí pak ale třemi brankami zápas otočili a Mojsejevovo snížení už na body nestačilo.

Posledních pět utkání

Dynamo – Nižnij Novgorod 4:3 sn
CSKA – Dynamo 5:1
Dynamo – Jaroslavl 0:3
Minsk – Dynamo 1:3
Petrohrad – Dynamo 3:2

Domácí tým je na šestém místě Západní konference se ziskem 20 bodů z 20 odehraných zápasů. Do dnešního derby jde Spartak s výhrou v zádech, na svém ledě zdolal Slovan Bratislava jasně 4:1, když se o branky podělili Kalinin, Kosov, Nikoncev a Karsums. I dnes bude Spartak mírným favoritem, v městských duelech však jsou předpoklady často zcela jiné od skutečností...

Kazaň – Spartak 1:0
Nižnij Novgorod – Spartak 1:3
Petrohrad – Spartak 3:2 pp
Spartak – Riga 2:3
Spartak – Slovan 4:1
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na derby, ve kterém se střetnou Spartak Moskva a Dynamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.