KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Riga - 18. října 2018   18:30

Spartak Moskva
26:03' Leščenko (Zubov) • 45:32' Kulik (Filatov)
2:3
(0:2, 1:0, 1:1)
Riga
Riga
11:21' Gegeris  (Batna) • 12:27' Maione  (Videll, Darzinš) • 49:44' Clark  (Ališauskas)
Bondar, Lavrentěv – Osipov, Šadrin
Lužniki Arena
Riga

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Československá stopa v utkání

Robin Hanzl (SPM) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:48
Július Hudáček (SPM) – 59 minut, 22 zákroků, 3 góly, úspěšnost zákroků 88%
Střely na branku: 25 – 21
Je konec! Dinamo Riga zvládla duel na ledě Spartaku Moskva a vítězí 3:2! Hosté se v první třetině dostali do vedení zásluhou Gegerise! O minutu později navíc přidal druhou branku Mathew Maione! V úvodu druhé části snížil Vjačeslav Leščenko a ve třetí třetině v přesilové hře vyrovnal Jevgenij Kulik! Lotyšský celek se však nevzdal a deset minut před koncem se prosadil Kevin Clark! Spartak to v závěru zkoušel bez brankáře, ale Gudlevskis za svá záda další puk nepustil.
59:29'
Jenže domácí se sami nepřesnou rozehrávkou vyhnali ven z útočného pásma. Spartak má čas na provedení posledního útoku.
59:00'
Hudáček zůstává na střídačce a Spartak zkouší vyrovnat v šesti bruslařích na ledě!
58:39'
Domácí trenér si vyžádal oddechový čas!
58:39'
Enver Lisin se z levého kruhu odhodal k zakončení, nicméně jeho rána nebyla dostatečně důrazná a Gudlevskis s ní neměl sebemenší problémy.
58:10'
Vjačeslav Leščenko nahodil puk do rohu útočného pásma, ale obránci Rigy byli znovu dostatečně důrazní a vyhodili puk za modrou čáru.
57:38'
Andris Džerinš vybojoval puk na modré čáře a získal pro hosty další cenné vteřinky. Džerinš sklidil potlesk svých spoluhráčů.
57:06'
Kristaps Sotnieks poslal bekhendovou přihrávku za branku soupeře. Nikdo v bílém dresu na jeho pobídku nedosáhl.
56:29'
Jaroslav Kosov poslal dlouhou přihrávku podél mantinelu, ale jeden ze soupeřových obránců kotouč dokázal zablokovat.
56:10'
Riga se nastěhovala do útočného pásma a za brankou domácího Spartaku nasbírala cenné vteřinky k dobru.
55:19'
Gudlevskis musel znovu zasahovat. Krátce po vhazování vypálil Jaroslav Dyblenko, ale hostující brankář měl svou lapačku připravenou.
55:11'
Vjačeslav Leščenko projel s pukem do útočného pásma a od modré čáry vystřelil zápěstím. Jeho svižná střela prosvištěla nad břevnem.
54:28'
Michajl Grigorev dojel vyhození soupeře do středního pásma. Domácí trenér hecuje své svěřence, aby hráli mnohem aktivněji a agresivněji.
54:07'
Anatolij Nikoncev dojel nahození do útočného pásma, ale od jeho brusle se puk odrazil na střídačku lotyšského celku. Vhazuje se ve středním pásmu.
53:38'
Riga zatím hraje hodně aktivně a nepouští hokejisty Spartaku do souvislého tlaku. Domácí to v závěru budou mít nesmírně těžké.
53:09'
Gudlevskis vyjel proti rozjetému Daugavinšovi a jeho střelu zápěstím vyrazil vynikajícím zákrokem mimo tři tyče!
52:45'
Kaspars Daugavinš nabral rychlost na pravém křídle a projel před branku soupeře. Místo zakončení si ale puk nechal vypíchnout.
52:20'
Oskars Batna dojel nahozený kotouč do útočného pásma. Hostující hráč přihrál na modrou čáru, ale Ališauskasovi utekl puk do středního pásma.
51:45'
Enver Lisin dojel odražený puk do rohu útočného pásma a nahodil jej na branku soupeře. Gudlevskis měl čistý výhled a bez problémů kotouč vyrazil.
51:15'
Enver Lisin vybojoval ve středním pásmu odražený kotouč a rozjel další akci Spartaku. Obrana lotyšského celku teď hraje opravdu skvěle.
50:15'
Spartak se nyní bude muset tlačit do útoku. Domácím hráčům už mnoho času na vyrovnání nezbývá.
49:44'
Riga právě vstřelila branku!
Lotyšský celek si bere zpět své ztracené vedení! Také Dinamo Riga využívá přesilovou hru! Od modré čáry vypálil Nerijus Ališauskas a jeho ránu tečoval do sítě KEVIN CLARK. Asistence: Nerijus Ališauskas.
49:06'
Lauris Darzinš zkusil překvapit Hudáčka nahozením z levého kruhu. Slovenský brankář si však pohlídal mezírku u levé tyče své branky.
48:40'
Dinamo se usadilo v útočném pásmu a hosté často střílejí. Matias Myttynen vypálil hned dvakrát, ale ani jeden z jeho pokusů nebyl přesný.
48:21'
Bude se vylučovat! Přesilovku si zahraje lotyšský celek. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Maxwell.
47:24'
Kaspars Daugavinš se na ledě natahoval po prudké přihrávce na pravou stranu, nicméně z těžké pozice nemohl Gudlevskise ohrozit.
47:10'
Michajl Grigorev objel s pukem na hokejce vlastní branku a vydal se podpořit útok Spartaku. Domácí hokejisté se tentokrát nedostali do zakončení.
46:47'
Kulik si znovu najel na přihrávku mezi obránce, ale ve velké rychlosti se dostal do ostrého úhlu a nedokázal brankáře překvapit.
46:20'
Spartak je po vstřelení vyrovnávací branky pořádně nabuzený. Domácí se znovu usadili v útočném pásmu a snaží se dostat do střeleckých pozic.
45:32'
Spartak právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Spartak Moskva využívá přesilovou hru a maže náskok svého soupeře! Nikita Filatov dostal v přesilovce nabito na pravý kruh a jeho ránu před brankou tečoval JEVGENIJ KULIK mimo dosah Gudlevskise. Asistence: Nikita Filatov.
45:10'
Domácím se znovu nepovedla rozehrávka v útočném pásmu. Hráči Rigy tak vyhodili kotouč do bezpečí.
44:38'
Až nyní musel Gudlevskis zasahovat. Ránu svého krajana Daugavinše však dobře viděl a bez problémů ukryl puk mezi ruku a tělo.
44:17'
Spartaku se nedaří ani při této přesilovce. Dinamo opět vyhodilo puk přes všechny čáry.
43:38'
Bude se vylučovat! Spartak si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Dmitrij Šulenin.
42:26'
Anthony-Marc Zanetti skvěle zablokoval prudkou přihrávku do útočného pásma. Hostující obránce sklidil za rybičku potlesk.
42:10'
Dmitrij Kalinin se z pozice obránce ocitl v rohu útočného pásma. Zadáci Dinama jej ale dostali pod tlak a domácí kapitán přišel o kotouč.
41:35'
Dmitrij Kalinin hodně zariskoval při rozehrávce v obranném pásmu. Kalinin chtěl oslovil Daugavinše, ale málem vyslal do úniku Vidella.
41:10'
Anatolij Nikoncev dostal přihrávku na pravou stranu, jenže po přehození kotouče na forhendovou stranu už neměl čas na zakončení.
40:35'
Ben Maxwell napadal rozjetého Gegerise. Domácí hokejista svého soupeře zatlačil do rohu obranného pásma a vybojoval kotouč pro Spartak.
40:10'
Domácí uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny. Spartak Moskva se ihned vydal do útoku. Domácí budou chtít útočit a vyrovnat.
40:01'
Střely na branku: 15 – 15
Druhá třetina končí! Domácí Spartak podal v prostřední periodě mnohem bojovnější výkon a dokázal snížit. O dosud jedinou branku domácího mužstva se postaral Leščenko! Dinamo poté zlepšilo svou hru a dokázalo rostoucí nápor Spartaku zastavit. Po čtyřiceti minutách je stav 1:2.
40:00'
39:32'
Dinamo hraje v závěru druhé části s kotoučem na hokejkách a nepouští hokejisty Spartaku do útočného pásma. Domácí fanoušci jsou zamlklí.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:36'
Colton Gillies dojel nahození do útočného pásma, ale obránce Kalinin k němu bleskově přistoupil a bez respektu jej přilepil na mantinel.
38:03'
Jevgenij Kulik dostal přihrávku na modrou čáru, ale zakončení se mu zrovna nevydařilo. Domácí hráč při střele zlomil svou hokejku.
37:32'
Spartak se sice snaží útočit, ale obrana Dinama zatím hraje opravdu skvěle. Hráči v bílých dresech soupeři prakticky nedávají možnost.
37:08'
Vjačeslav Leščenko se v rohu útočného pásma dostal k odraženému kotouči, ale nedokázal oslovit nikoho ze svých spoluhráčů.
36:24'
Hosté se nyní ubránili jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Gudlevskisem.
36:00'
35:35'
Kristers Gudlevskis vyjel ven z branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Domácím hráčům ve druhé části prostřední periody došly síly.
35:10'
Znovu se hokejistům Rigy podařilo osvobodit. Hráči v bílých dresech jsou mnohem rychleji u odražených kotoučů.
34:30'
Spartaku se nedaří ani v této přesilovce. Hosté vybojovali kotouč a vyhodili jej ven z obranného pásma.
34:00'
Spartak si zahraje přesilovku. Riga dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
33:30'
Mathew Maione si dal v obranném pásmu pozor na dotírajícího soupeře. Nikdo v červeném dresu jej o kotouč nedokázal připravit.
33:03'
Kristaps Sotnieks dostal parádní přihrávku na levý kruh. Hostující útočník pohotově zakončil příklepem, ale jeho pokus prosvištěl nad břevnem.
32:20'
Dinamo se nyní na delší dobu usadilo v obranném pásmu svého soupeře. Hráči Spartaku ale brání v pevném bloku.
31:35'
Na druhé straně si prostor udělal Gegeris, který pobídkou mezi kruhy hledal Batnu, jenže toho skvěle hlídal domácí kapitán Dmitrij Kalinin.
31:09'
Michajl Grigorev zavezl puk do rohu útočného pásma, kde však neustál souboj s domácím obráncem a upadl na led. Hosté mohou vyvézt puk.
30:49'
30:09'
Tato přesilovka zatím Spartaku vůbec nevychází. Hráči v červených dresech se nemohou na delší dobu usadit před Gudlevskisovou klecí.
29:32'
Hokejistům lotyšského celku se podařilo vyhodit puk za branku domácího Spartaku. Moskevský celek tak musí rozjet další akci.
29:06'
Hostující brankář se rychle přesunul k levé tyči a vyrazil Kalininovu dělovku příklepem. Sudí navíc vykazuje vhazování do středního pásma.
28:49'
Spartak si zahraje další přesilovku. Domácí střídačka dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
28:30'
Hudáček si musel dát pozor na dělovku od modré čáry. Slovenský brankář měl však čistý výhled a bez problémů ukryl kotouč do lapačky.
28:10'
Dmitrij Šulenin prošel po pravém křídle za modrou čáru, přehodil si puk na forhend a zakončil. Jeho slabá střela prolétla kolem vzdálenější tyče.
27:35'
Po delší době se do útoku podívala také Riga. Mathew Maione se krásně uvolnil v rohu útočného pásma, ale nedokázal najít nikoho v bílém.
27:10'
Domácím hráčům najednou narostla křídla. Hokejisté v červeném se derou do útočného pásma a hledají si vhodnou střeleckou pozici.
26:03'
Je sníženo! Spartak se z ničeho nic dostává do závěsu! VJAČESLAV LEŠČENKO si středem ledové plochy nabruslil na modrou čáru a střelou zápěstím překonal brankáře! Asistence: Ilja Zubov.
25:06'
Hudáček neudržel ve výstroji střelu od pravého mantinelu. Chybu slovenského brankáře stačil napravit jeden ze zadáků v červeném dresu.
24:35'
Matias Myttynen se otočil v pravém rohu útočného pásma a hledal Vidella. Nejproduktivnější hráč Rigy se však do zakončení neprobil.
24:10'
Vitalijs Pavlovs aktivně napadal rozehrávku Spartaku v jeho obranném pásmu. Domácí zadáci si vyměnili několik přihrávek a uklidnili hru.
23:38'
Vitalijs Pavlovs si nabruslil na dlouhou přihrávku na modrou čáru a protečoval kotouč do útočného pásma. Nikdo v bílém dresu jeho pokus nepochopil.
23:10'
Hudáček se skvěle sklouzl ke své levé tyči a betonem vykopl kotouč mimo tři tyče!
22:28'
Matias Myttynen dostal přihrávku na pravé křídlo, jenže vinou špatného zpracování dal šanci domácím obráncům, kteří jej zatlačili až k mantinelu.
22:10'
Dinamo se usadilo v útočném pásmu. Matias Myttynen se krásně otočil kolem branky gólmana Hudáčka, ale nenašel prostor mezi jeho betonem a tyčí.
21:26'
Gunars Skvorcovs chyboval na modré čáře a pustil kotouč do útočného pásma Spartaku Moskva. Nikdo v červeném se však nedostal do dobré pozice.
21:10'
Domácí Maxim Truňov dostal prostor na pravém křídle, udělal si prostor v útočném pásmu, jenže jeho zakončení forhendem zablokoval obránce.
20:38'
Jaroslav Kosov dojel odražený kotouč za vlastní brankou. Obránce Spartaku poté hledal Chochljačova, kterému nevyšlo zpracování puku.
20:10'
Hosté uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny. Dinamo Riga bude v prostřední části utkání chtít navázat na skvělý výkon z úvodní periody.
20:01'
Střely na branku: 5 – 10
První třetina končí! Dinamo Riga v úvodní dvacetiminutovce dokonale zaskočilo domácí Spartak. Moskevský celek sice vstoupil do zápasu o něco aktivněji, ale nevyužil své možnosti. Ve 12. minutě tak otevřel skóre hostující Gegeris. To nebylo vše! O minutu později se krásnou střelou pod břevno prosadil Maione! Spartak se v závěru první části nemohl z inkasovaných branek oklepat. Do kabin se proto odchází za stavu 0:2.
20:00'
19:35'
Mathew Maione zkusil štěstí dělovkou od modré čáry. Hudáček měl proti jeho ráně čistý výhled a bez problémů ukryl kotouč do lapačky.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:35'
Znovu se hokejistům Spartaku Moskva podařilo vyhodit puk ven z obranného pásma. Domácí trenér posílá na led čerstvé kvarteto bojovníků.
18:10'
Domácí obránci protečovali kotouč ven z obranného pásma. Dinamo tak musí vyklidit útočnou třetinu a rozjet další přesilovkovou akci.
17:52'
Přesilovku si tentokrát zahraje Dinamo. Dvě minuty za hákování vyfasoval Kalinin.
17:40'
Domácí jsou důraznější v soubojích ve středu ledové plochy. Při přechodu do útočného pásmu se ale hokejisté Spartaku brzdí špatnou rozehrávkou.
17:03'
Do akce musel pro změnu domácí brankář Hudáček. Slovenský gólman si všiml dojíždějícího Vidella a raději přikryl puk lapačkou. Vhazuje se po jeho levici.
16:50'
16:06'
Jevgenij Kulik rozjel další akci Spartaku až od jeho branky. Domácí hokejista projel do útočného pásma, kde neoslovil nikoho v červeném dresu.
15:29'
Kaspars Daugavinš před brankou lotyšského celku tečoval prudké nahození od mantinelu. Kristers Gudlevskis byl pozorný a schoval puk pod beton.
15:12'
Dmitrij Kalinin se na modré čáře dostal do zakončení, ale jeho dělovka příklepem prosvištěla kolem branky Dinama Riga.
14:50'
Spartak si zahraje svou první přesilovku. Batna totiž dostal dvě minuty za podrážení.
14:29'
Hokejisté Rigy jsou při chuti. Lauris Darzinš se v útočném pásmu dostal do zakončení. Brankář Spartaku tentokrát schoval puk do lapačky.
14:12'
Anatolij Nikoncev projel podél mantinelu do útočného pásma, natlačil se před svého obránce, ale kotouč se mu svezl po bekhendové straně čepele.
13:35'
Hostující brankář tentokrát vyjel ven z branky a zastavil prudké nahození po mantinelu. Gólman lotyšského celku navíc dokázal přesně rozehrát.
13:06'
Matias Myttynen projel s pukem do útočného pásma a bekhendem se pokusil přihrát mezi kruhy. Jeho pobídku však zastavili obránci Spartaku.
12:27'
Velký problém pro domácí Spartak! Dinamo totiž přidává druhou branku a navyšuje své vedení! Na přihrávku z pravé strany si v útočném pásmu nabruslil MATHEW MAIONE, který uklidil puk pod břevno! Asistence: Linus Videll, Lauris Darzinš.
12:10'
Michajl Grigorev uklidnil hru Spartaku za domácí brankou. Hráči Spartaku ale nemohou najít prostor v obraně soupeře.
11:21'
Dinamo se překvapivě dostává do vedení! Domácí obrana na malou chvíli ztratila koncentraci. EMILS GEGERIS dostal prostor mezi kruhy a jeho přízemní pokus prolétl za záda domácího brankáře! Asistence: Oskars Batna.
11:05'
Spartaku se nyní vůbec nepovedla rozehrávka. Prudké nahození prosvištělo před všechny čáry a kotouč propadl na zakázané uvolnění.
10:35'
Colton Gillies rozjel akci Dinama po pravém křídle. Hosté se s pukem na hokejce dostali jen na modrou čáru, kde zasáhli pozorní obránci Spartaku.
10:03'
Enver Lisin se dral za odraženým pukem před brankou Dinama Riga. Hostující obránci byli o něco rychlejší a odklidili puk do bezpečí.
09:35'
Lauris Darzinš se středem ledové plochy prokličkoval do útočného pásma, kde si puk posunul daleko od sebe a už se mu nepodařilo zakončit.
09:08'
Kaspars Daugavinš dostal parádní přihrávku na levou stranu, ale rána příklepem se mu vůbec nepovedla. Jeho zakončení prolétlo kolem hostující klece.
08:24'
Alexandr Chochlačov se krásně otočil kolem jednoho z obránců Dinama a zápěstím mířil na přední tyč. Jeho ránu však brankář Kristers Gudlevskis schoval do lapačky.
08:07'
Jaroslav Kosov neuspěl v souboji za brankou Dinama Riga a daroval kotouč obráncům soupeře. Spartak se zatím těžce dostává do palebných pozic.
07:21'
Anatolij Nikoncev si nabruslil na bekhendovou přihrávku mezi kruhy a pohotově zakončil. Jeho rána zápěstím však mířila jen do míst, kde byl připravený brankář.
07:06'
Vjačeslav Leščenko skvěle napadal statickou rozehrávku Dinama v jeho obranném pásmu. Zadáci lotyšského celku si situaci pohlídali a s přehledem rozehráli.
06:31'
Mikelis Redlihs vyslal průnikovou přihrávku mezi obránce soupeře. Na jeho pobídku nedosáhl nikdo v bílém dresu. Spartak může útočit.
06:10'
Matias Myttynen si nepotykal se zpracováním přihrávky na modrou čáru. Hostující hráč se dokázal pěkně otočit a kotouč znovu vybojoval pro Dinamo.
05:26'
Michajl Grigorev se dostal k odraženému kotouči. Domácí hokejista si nechtěl přidělávat práci a puk raději odrazem o mantinel vyhodil do středního pásma.
05:08'
Zatím se hraje hodně svižně. Jaroslav Kosov poslal prudkou přihrávku na pravé křídlo, jenže Vjačeslav Leščenko jeho pobídku nedohnal před obráncem.
04:30'
04:15'
Matias Myttynen projel znovu do útočného pásma, ale tentokrát proti němu vystoupil Kalinin, který mu přizvednutím hokejky zabránil v zakončení.
03:45'
Andris Džerinš diriguje rozehrávku lotyšského celku v útočném pásmu. Hostům ale chybí střelba. Obranné kvarteto Spartaku se skvěle pohybuje.
03:02'
Hostům se v přesilovce zatím moc nedaří. Matias Myttynen tentokrát projel do útočného pásma, ale z ostrého úhlu brankáře nepropálil.
02:30'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Enver Lisin – 2 min., podrážení).
01:41'
Truňov si prodloužil pobyt na ledové ploše, vybojoval odražený kotouč, jenže pokazil rozehrávku. Stále se hraje velmi dlouhou dobu bez přerušení.
01:10'
Maxim Truňov dostal přihrávku do jízdy na levé křídlo, projel s pukem na modrou čáru, jenže jeho zakončení bylo hodně nepřesné.
00:40'
Nikita Filatov poslal zajímavou přihrávku před branku soupeře. Nikdo z jeho spoluhráčů na prudkou přihrávku nedosáhl. Poprvé může zaútočit také Riga.
00:10'
Domácí hokejisté uspěli na úvodním vhazování dnešního utkání. Spartak se ihned vydal do útoku, ale přihrávka na pravé křídlo byla nepřesná.
00:01'
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu. Spartak bude hrát v červeném, zatímco Dinamo přijelo do Moskvy v bílých dresech.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kulik, Kalinin, Kutějkin, Grigorev, Dyblenko, Provolněv, Gončarov – Filatov, Maxwell, Chochlačov – R. Hanzl, Daugavinš, Truňov – Zubov, Leščenko, Lisin – Kosov, Nikoncev, Talalujev – Šalagin.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Ališauskas, Maione, Zanetti, Gimajev, Sotnieks, Šulenin, Kalkis – Meija, Gegeris, Batna – M. Redlihs, Darzinš, Videll – Myttynen, Clark, Gillies – Džerinš, Skvorcovs, Pavlovs – Lipsbergs.

Rozhodčí: Bondar, Lavrentěv – Osipov, Šadrin.
Češi a Slováci

V dresu Spartaku letos nastupují brankář Hudáček a útočník Hanzl.

Moskevský Spartak je na tom ještě o něco lépe. Spartak v osmnácti duelech vybojoval osmnáct bodů a patří mu šestá pozice Západní konference. Doma však Spartak nepodává zrovna zářivé výkony. Domácí celek v minulém utkání prohrál v Petrohradu 3:2 po samostatných nájezdech. Silnému celku byl však dlouhou dobu vyrovnaným soupeřem.
Dinamo Riga

Dinamo Riga letos prožívá mnohem lepší vstup do sezóny než v minulém ročníku. Jediný lotyšský zástupce má po osmnácti zápasech na svém kontě patnáct bodů a patří mu devátá pozice Západní konference bod za Slovanem Bratislava. Hosty ale trápí nepříliš pevná defenzíva. Dinamo dosud inkasovalo 49 branek. V minulém utkání doma prohrálo 0:1 s Amurem Chabarovsk.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání KHL mezi Spartakem Moskva a Dinamem Riga. Duel startuje v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.