Ufa Arena
5 574 diváků
OMSK

On-line přenos končí, přeji hezký večer.
A jak se dnešní výsledek promítl do tabulky? Avangard si upevnil druhé místo, zatímco poražený Salavat Julajev zůstal na páté pozici Východní konference.
Vyzdvihnout musím výkon Juhy Metsoly. Finský gólman ve službách Salavatu Julajev pochytal v základní hrací době všech čtyřicet střel a další dva povedené zákroky přidal v prodloužení. Ani tento úctyhodný výkon však na vítězství nestačil.
Omsk v gólově skoupém zápase udolal Ufu až v prodloužení a ze svého třízápasového turné po cizích kluzištích si odveze aspoň jednu výhru.
62:46'
Avangard právě vstřelil branku!
Je dobojováno! Michejev zpětnou přihrávkou nabil JEVGENIJI MEDVEDĚVOVI, který svou střelu vyprodukovanou mezi vrcholy obou kruhů zavěsil nechytatelně pod břevno. Jednou to přijít muselo a buďme rádi, že se tak stalo právě teď. Radši ani nechci pomyslet, jak by to vypadalo při samostatných nájezdech. Asistence: Ilja Michejev.
61:09'
Domácí raději sklidňují tempo.
60:50'
První šanci v prodloužení si vytvořil Omsk. Michejev se s tváří zabijáka zjevil přímo před Metsolou, zásobník ovšem dlouho dobíjel, a vhodnou příležitost pro výstřel tak prováhal!
60:01'
Že by nefunkční ukazatel skóre? Nic takového! Týmy se během hodiny čisté hry prostě neprosadily, a tak mezi sebou budou muset zápolit v prodloužení.
60:00'
59:55'
Pět vteřin před vypršením základní hrací doby už je ale jisté, že se to omskému klubu nepovede.
58:48'
Avangardu se do prodloužení evidentně nechce, zápas by rád ukončil ještě ve třetí třetině.
56:56'
Po delším časovém úseku zaveleli k útoku hokejisté Ufy. Podél mantinelu se rozjel Těreščenko, jeho křižný pokus postrádal potřebnou přesnost.
55:41'
Domácí gólman se znovu objevil v hledáčku kamer, tentokrát při přikrývání volného puku pod lapačku.
55:30'
Teprve teď sudí přerušili hru, už svým osmatřicátým zákrokem jim k tomu dal pokyn Metsola (Ufa), jehož jméno je v dnešním zápase nejčastěji skloňovaným.
54:27'
Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení, tempo hry má v závěru základní hrací doby vysokou úroveň.
52:56'
I díky tomu může domácí celek uklidnit hru.
51:34'
Salavat Julajev už je kompletní.
51:12'
Medveděvova rána od modré, svůj tým znovu podržel neprůstřelný Metsola (Ufa).
50:32'
Metsola (Ufa) se musí v brankovišti pořádně ohánět, aby stíhal likvidovat množství střel.
49:55'
Omsk si při své početní převaze vede lépe. Metsolovy schopnosti se odhodlal prověřit Širokov.
49:34'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., zdržování hry / vyhození puku mimo).
48:36'
A to je voda na omský mlýn, který se už znovu točí v plném počtu. Je to hra kdo z koho.
48:22'
Kugryšev (Ufa) obranný val neprorazil.
47:13'
Ufa se z předchozí hry v početní výhodě nepoučila a ani teď se jí nedaří usadit se v pásmu.
46:36'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Širokov – 2 min., podrážení).
46:12'
Pokud se jim při signalizované výhodě nepodaří skórovat, zahrají si domácí další přesilovku.
45:21'
Vyloučený Širokov (Omsk) se vrátil na led.
44:39'
Hosté už potřetí vyhodili kotouč pryč z pásma a tohle oslabení se jim zatím daří náramně.
44:04'
Omský tým brání zodpovědně.
43:21'
43:05'
Konečně zaútočili také domácí. Chochrjakov zkusil překvapit Bobkova střelou z ostrého úhlu.
41:53'
Metsola (Ufa) si na začátku třetí dvacetiminutovky stihl připsat už dva zákroky.
40:42'
Domácí výběr se musí bránit.
40:01'
Hráči jsou připraveni vstoupit do závěrečné části.
I když se diváci nedočkali gólu ani ve druhé třetině, tak rozhodně měli na co koukat. Střely se množily jako na běžícím páse a nebyla nouze ani o ty nejnebezpečnější. Výborný výkon ovšem podávají oba brankáři, kteří všechny střelce přivádějí k šílenství.
Třetí dějství začne přibližně v 17:51.
40:00'
39:08'
Podařilo se jim to až při rovnovážném počtu hráčů, střelu z křídla si pohlídal Metsola (Ufa).
37:17'
Hosté během přesilovky ani jednou nezahrozili.
35:17'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., vysoká hůl).
35:14'
V hledišti to znovu zahučelo poté, co Omark (Ufa) orazítkoval levou brankovou konstrukci!
35:04'
Hra teď bývá poměrně často přerušována.
33:31'
Širokov (Omsk) byl přistižen v ofsajdu.
32:27'
Šanci měla také ufa! Sergejevova jedovatá injekce píchla Bobkova do horní části těla.
30:55'
Rušno bylo na opačné straně! Dvojice Petrov – Semjonov se rozjela proti jedinému obránci a právě on dokázal přihrávku na zadní tyč zastavit. Domácím spadl kámen ze srdce.
29:46'
Rychlého tempa využil ke střele Chochrjakov (Ufa), jeden z beků přizvedl puk do ochranné sítě.
28:20'
Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou.
26:55'
Méně náročnou práci zvládl Metsola (Ufa), když nízký pokus Širokova vyrazil betonem.
24:27'
Omark lituje nevyužité šance! Hokejista Ufy se dostal do samostatného úniku a při zakončení si nevedl vůbec špatně. Před Bobkovem zpomalil a po chytré stahovačce zkusil přehodit jeho pravou ruku, gólman se přelstít nenechal a list padající do brány senzačně odfoukl!
23:56'
Na druhé straně pálil slepými Jemelin (Omsk).
22:45'
Trochu vzruchu způsobil Chochrjakov (Ufa), když si zprava sjel k bližší tyči. Pokusil se zasunout puk pod Bobkovův beton, ale ten byl přikován k ledu.
22:06'
A stejně tak i pokračuje. Sledovat hráče jen tak bruslící po ledě nepřináší divákovi žádný zážitek.
20:48'
Prostřední dějství začalo nepřesnostmi.
20:01'
Hokejisté se vrátili na ledovou plochu.
Pohled na skóre říká, že úvodní dvacetiminutovka byla gólově skoupá. To ale není úplně pravda. Jednoho gólu totiž dosáhli domácí, a to doslova, když v brankovišti ležící Osnovin přistrčil puk do sítě rukou. V závěru třetiny zase byli nebezpečnější hosté, kteří své soupeře z Ufy nakonec i mírně přestříleli.
Druhá perioda začne přibližně v 17:00.
20:00'
19:52'
Domácí hokejisté se ještě stihli nadechnout k poslední akci, ta ovšem změnu skóre nepřinesla.
18:10'
Až teď si Ufa může konečně oddechnout.
17:38'
Další riziko pro maskovaného muže v domácí bráně znamenala pumelice od modré čáry. Metsola si ji všimnul na poslední chvíli a měl tedy nehorázné štěstí, že ho puk trefil do ramene!
15:54'
Hosté nezvládli přečíslení! Košelev společně s jedním ze svých kolegů postupoval směrem na bránu. A protože přihrávku na druhou vlnu znemožňoval obránce, vzal velitel brejkové situace zodpovědnost na sebe. Proti nebezpečné prudké ráně se zaskvěl Metsola.
15:25'
Hra se obrátila. Od modré čáry zakončující Martynov (Omsk) nedokázal prostřelit obranný val.
14:09'
Přesto si volný puk našel Fjodorov (Ufa) a neváhal vyděsit Bobkova svižnou střelou zápěstím.
13:57'
Zpočátku nadějně vypadající brejk domácího klubu zhatila nepřesná přihrávka křížem.
12:26'
Druhá polovina přesilovky už Omsku tolik nevyšla.
11:10'
A bezprostředně po provedení vhazování musel strážce domácí pokladnice znovu zasahovat.
11:04'
Metsola (Ufa) vychytal Michejeva, ten si před zakončením dovezl puk do levého kruhu.
10:26'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Kadějkin – 2 min., podrážení).
10:10'
Metsolovi teď musí pořádně zvonit v uších. Za domácím gólmanem se po Manukjanově tvrdé ráně rozezvučela horní konstrukce brány!
09:23'
Hosté se provinili ofsajdem.
08:34'
Zaseda (Omsk) při své samostatně vedené akci po drobném kontaktu se soupeřem ztratil stabilitu.
07:51'
Omský klub má klid na rozehrávku.
05:03'
Gól Salavatu Julajev platit nebude! V rohu kluziště bojující Tkačov vyvezl puk před bránu a zblízka vypálil na Bobkova. Hostující gólman byl po svém dvojitém zákroku natolik dezorientován, že nechal kotouč volně ležet v brankovišti. Do něj skočil plavmo Osnovin a záměr jakkoliv dopravit puk do sítě se mu vydařil. Z otevření skóre se však neraduje, protože dle několika záběrů z videozáznamu posunul touš za brankovou čáru rukou.
03:51'
Salavat Julajev přečkal první oslabení bez úhony.
03:46'
Zpátky se vrátil Michejev (Omsk) a dlouhým nápřahem pořádně provětral Metsolovu lapačku.
02:56'
Následně se domácí ekipa osvobodila.
02:19'
A po krátké kombinační souhře připravil pro Metsolu první zákrok Franson (Omsk).
02:00'
Omsk se okamžitě usadil v pásmu.
01:51'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Tkačov – 2 min., podrážení).
01:18'
Omskou rozehrávku napadající Kemppainen nedokázal svého soka obrat o kotouč.
00:37'
Oba soupeři mají za sebou první útoky.
00:01'
Ufa Arenou už také zazněly hymny. Tradiční ruskou vystřídala hymna autonomní republiky Baškortostán.
Hlavní aktéři oficiálně nastoupili na led.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Fedotov) – Panin (C), Larsen, A. Semjonov, Ar. Sergejev, Koledov, S. Těreščenko, Šen, Jelizarov – Kemppainen, Omark (A), Hartikainen – Osnovin, Kugryšev, Tkačov – Gimatov, Chochrjakov, Fjodorov – Soloduchin, V. Žarkov (A), Kadějkin.

Avangard Omsk: Bobkov (Murygin) – J. Medveděv (C), Franson, Jemelin, Pokka, Čudinov, Martynov – Širokov (A), Desharnais, K. Petrov – Manukjan, Versteeg, Zernov – I. Michejev (A), Košelev, K. Semjonov – A. Galimov, Fisenko, Pěrežogin – Talbot, Zaseda.

Rozhodčí: Fatějev, Fraňo – Golovljov, Viljugin.
Zatímco hokejisté obou týmů se teprve rozbruslují, vy si už nyní můžete prohlédnout sestavy.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Ufou a Omskem.
První vzájemný souboj

Ufa – Omsk 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
12. Kugryšev (M. Majorov), 15. Kugryšev (M. Majorov), 16. Soloduchin (Kadějkin, V. Žarkov) – 27. Desharnais (Martynov, Talbot), 38. Čudinov (Desharnais, K. Semjonov).
Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Avangard Omsk

Avangard se svou třízápasovou pouť cizími stadiony zakončit teprve chystá. A po nepovedených výsledcích má co napravovat. Omský celek nejprve třígólovým rozdílem padl v Magnitogorsku a poté se překvapivě nechal přejet čeljabinským Traktorem, na jehož poli vyválčil v prodloužení pouze bod.

Nejproduktivnější hráči:
Sergej Širokov – 16 bodů (10+6)
Ilja Michejev – 16 bodů (8+8)
Maxim Čudinov – 11 bodů (5+6)
Salavat Julajev Ufa

Baškortostánský klub má za sebou náročný týden. Během pěti dnů odehrál tři utkání na kluzištích soupeřů s těmi nejvyššími ambicemi. Přesto si v nich nevedl vůbec špatně. Bitvu na ledě lídra z Jekatěrinburgu prohrál nejtěsnějším možným rozdílem, Jandačův Magnitogorsk udolal 2:1 po prodloužení a v hektickém závěru podlehl o dva góly třetí Kazani.