KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Nižněkamsk - 18. října 2018   18:30

Vitaz
Vitaz
03:24' Kokarev (Mojsejev) • 11:15' Makejev (A. Nikulin, Stoljarov) • 35:14' P. Černov (A. Nikulin, Švec-Rogovoj)
Nižněkamsk

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Vojtěch Mozík (VTZ): 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:07
Andrej Nestrašil (NIZ): 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:01
Adam Polášek (NIZ): 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:04
Utkání mezi Viťazem a Neftěchimikem je minulostí, domácí hokejisté svého soka jednoznačně přehráli a zaslouženě vítězí. Podolsk položil základní stavební kámek k dvoubodovému zisku už v první třetině, po níž vedl 2:0 díky trefám Kokareva a Makejeva. V prostřední dvacetiminutovce ještě navýšil náskok Viťazu Černov a hosté se dočkali alespoň kosmetické úpravy skóre čtyři sekundy před koncem, Šaripzjanovova trefa ale nezměnila nic na tom, že dva body zůstávají v Podolsku.
59:56'
S tresty se roztrhl pytel, sudí Fatějev ještě potrestal Mojsejeva (VTZ) dvěma minutami za zdržování hry.
59:56'
Ježov (NIZ) nakonec vyvázl jen s dvouminutovým trestem, Vojtěch Mozík (VTZ) zároveň vyfasoval pět minut a trest ve hře za bodnutí špičkou hole!
59:56'
Sudí si ještě situaci kontroloval u videa, když vtom se zničehonic vyřítil k Ortiovi jeho protějšek Ilja Ježov! Brankář Neftěchimiku se chtěl evidentně prát, hokejisté Podolsku jej ale k Ortiovi nepustili.
59:56'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
A je sníženo, Joni Ortio přichází čtyři sekundy před koncem o čisté konto! DAMIR ŠARIPZJANOV dostal nabito na vrchol kruhů a z voleje se trefil nechytatelně pod břevno. Bez asistence.
59:20'
Joonas Nättinen se znenadání dostal k puku mezi kruhy, finskému snajprovi se ale vůbec nepodařilo vystřelit a domácí se posléze osvobodili.
58:57'
Hráči v bílých dresech si sice vyměňují puk v útočné třetině, k žádným střelám se ale nedostávají.
58:04'
Viťaz dohraje zápas ve čtyřech, Alexandr Sjomin (VTZ) totiž vyfasoval dvě minuty za nesportovní chování.
57:04'
Chybu v nižněkamské rozehrávce mohl trestat Makejev, jemuž ale střela z mezikruží nesedla.
56:08'
Stále se hraje bez přerušení a kotouč se bez efektu stěhuje ze strany na stranu, námi sledované utkání už se spíše jen dohrává.
55:12'
Poláškovu akci hned v jejím zárodku zastavil Arťom Švec-Rogovoj, na opačnou stranu už se může vydat Nikita Vyglazov.
54:19'
Podolský kapitán Denis Kokarev si najel až do mezikruží, kde jej ale o kotouč obral Alexandr Bryncev. Oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.
53:25'
Už se hraje dlouho bez přerušení, obránci Neftěchimiku si nyní vyměňují kotouč ve vlastním pásmu a nikam se neženou.
52:38'
Borna Rendulić nabral rychlost na levém křídle, proti třem protihráčům ale neměl šanci prosadit se.
51:46'
Andrej Nestrašil neměl komu přihrát, a tak to vzal z vrcholu levého kruhu na sebe, jeho pokus ale postrádal přesnost.
51:05'
To už ale neplatí a Černov je navíc zpět na ledové ploše. Ani tato přesilová hra Nižněkamsku nevyšla.
50:27'
Ortiovi se před dotírajícím Andrejem Nestrašilem nepodařilo vyhodit kotouč z pásma, akce Neftěchimiku tak ještě může pokračovat.
49:46'
Hráči domácího Viťazu se osvobozují, hosté se musejí vrátit pro kotouč až k vlastnímu brankáři.
48:55'
Teď si ale hosté zahrají přesilovku, Pavel Černov (VTZ) půjde pykat na dvě minuty za podrážení.
47:58'
Podolští hokejisté jsou za prakticky rozhodnutého stavu i nadále aktivnějším týmem, hráči Neftěchimiku už by se nejradši viděli v šatně.
47:11'
Hra byla nyní opět přerušena, následovat bude komerční přestávka.
46:15'
Na opačnou stranu se posléze vydal Juuso Puustinen, po jehož nahození z rohu kluziště Joni Ortio radši přerušil hru.
45:19'
Borna Rendulić mohl opět pálit z mezikruží, i tentokrát ale ideální moment ke střele prováhal a nakonec o puk přišel.
44:30'
Domácí už se radovali ze čtvrtého gólu poté, co Alexej Makejev protečoval Jevsejenkovovu střelu za Ježovova záda. Sudí si ale nechal situaci zkontrolovat u videa a zjistil, že Makejev se při své teči dopustil hry vysokou holí!
44:18'
Borna Rendulić dostal nabito do mezikruží, se zakončením ale tak dlouho otálel, až se Ježov stačil přemístit a pohodlně zakročil.
43:57'
Na jeho konci stál z levého kruhu střílející Jegor Voronkov, jehož projektil ale neměl gólové parametry a Ježov bez potíží zasáhl.
43:16'
Andrej Nestrašil na prudký pas z hokejky Damira Šaripzjanova nedosáhl, podolští hokejisté už zakládají další protiútok.
42:24'
Černá pryž skončila na střídačce Viťazu, následovat bude další vhazování ve středním pásmu.
41:32'
Jevgenij Mons se vydal kupředu po pravém křídle a z vrcholu kruhů poté nahodil kotouč směrem na Ježova, v předbrankovém prostoru se ale nikdo v červeném dresu k puku nedostal.
40:41'
Po střele Nikolaje Timašova od modré Joni Ortio pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po levé ruce brankáře Viťazu.
40:01'
Ve druhé třetině se hra vyrovnala a hosté byli místy i aktivnějším týmem, žádné velké šance si ale nevypracovali. Hokejisté Viťazu se soustředili především na defenzívu, v čase 34:30 se ale nechal zbytečně vyloučit Ogurcov a v následné přesilovce Pavel Černov ještě navýšil náskok Viťazu. Bude závěrečná dvacetiminutovka jen formalitou? To začneme zjišťovat ve 20:15.
40:00'
39:47'
Nikita Vyglazov se zničehonic zjevil sám před Ježovem, nepodařilo se mu ale kloudně zakončit!
39:09'
Pavel Kulikov dostal nabito do mezikruží, střela mu ale nevyšla podle představ a Ortio opět snadno zakročil.
38:25'
Joni Ortio před dotírajícím Padakinem pro jistotu přerušil hru, po delší době se tak bude vhazovat v útočném pásmu Neftěchimiku.
37:58'
Dvě minuty před koncem třetí třetiny je kotouč za Ježovovou svatyní a oba týmy střídají.
37:03'
Alexandr Bryncev to zkusil z vrcholu pravého kruhu a Ortio měl sice zakrytý výhled, bez větších problémů si ale poradil.
36:09'
Arťom Švec-Rogovoj se dnes už poněkolikáté zmocnil kotouče po nepovedené rozehrávce Neftěchimiku, zakončit se mu ale nepodařilo.
35:14'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí početní převahu využívají a utíkají na třígólový rozdíl! Alexandr Jevsejenkov nabil na pravý kruh Nikulinovi, jehož ránu Ježov vyrazil pouze k nepokrytému PAVLU ČERNOVOVI a ten následně pohodlně poslal kotouč do sítě! Asistence: Alexandr Nikulin a Arťom Švec-Rogovoj.
34:30'
Viťaz si navíc zahraje přesilovku, Dmitrij Ogurcov (NIZ) půjde pykat na dvě minuty za podrážení.
33:19'
Tlak Neftěchimiku v posledních minutách polevil, podolští hokejisté si bez sebemenších potíží hlídají svůj dvoubrankový náskok.
32:25'
Ilja Ježov teď pro jistotu přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
31:54'
Napadající Arťom Švec-Rogovoj donutil hosty k chybě v rozehrávce, k nelibosti tribun ale sudí poté neodpískali zakázané uvolnění.
31:06'
Po vypršení Romanovova trestu se na ledové ploše nic zajímavého neodehrává, ani jednomu týmu se nedaří ani rozehrát a z tribun se místy ozývá pískot.
30:26'
Alexandr Nikulin se šikovně prokousal až před Ježova, ke střele se ale nakonec nedostal.
29:45'
Nyní se ale hra vrátí před Joniho Ortia, nepovedená rozehrávka domácích totiž skončila na zakázaném uvolnění.
29:07'
Stanislav Romanov už je zpět na ledě, hokejisté Viťazu se v tomto oslabení bez větších potíží ubránili.
28:17'
Z pravého kruhu to vzal po narážečce s Poláškem na sebe Mikael Ruohomaa, se střelou svého krajana si ale Joni Ortio poradil a přerušil hru.
27:43'
Hráči v červených dresech se osvobozují, hosté se musejí vrátit pro kotouč až k Ježovovi.
27:02'
Neftěchimik si zahraje přesilovku, Stanislav Romanov (VTZ) vyfasoval dvouminutový trest za sekání.
26:25'
Arťom Švec-Rogovoj ztratil rovnováhu po souboji s Poláškem a v pádu vletěl do brankáře Ježova, který chvilku ležel na ledě, ale vypadá to, že bude v pořádku.
25:38'
Nižněkamští hokejisté jsou ve druhé třetině jasně aktivnějším týmem, stále se jim ale nepodařilo najít recept na pozorného Ortia.
24:49'
Joni Ortio pro jistotu přerušil hru po nahození Bogdana Jakimova, vhazovat se tak bude po levé ruce domácího brankáře.
23:55'
Obránce Polášek se vydal na útočný výlet podél pravého mantinelu. Český zadák se sice dostal do soupeřovy třetiny, tam se mu ale nepodařilo s pukem nic kloudného vymyslet.
23:04'
Hosté se snadno dostali do útočné třetiny, kde ale ještě snadněji o kotouč přišli, a Andrej Sergejev se tak musí vrátit pro černou pryž až do vlastního pásma.
22:09'
Stanislav Romanov teď natlačil jednoho z hráčů Nižněkamsku na vlastní branku, která poté spadla na Joniho Ortia, finský gólman ale bude v pořádku.
21:15'
Na začátku druhé třetiny sledujeme souvislou hru bez jakýchkoliv přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:23.
Po úvodní dvacetiminutovce mohou být o poznání spokojenější hokejisté domácího Podolsku. Domácí se rychle ujali do vedení po poněkud šťastném gólu Kokareva a hráči v červených dresech navíc byli i nadále lepším týmem, načež jejich náskok zvýšil Makejev. Poté se hra vyrovnala a Neftěchimik párkrát ohrozil Joniho Ortia, stav 2:0 ale stále platí.
20:00'
19:32'
Ilja Ježov si po nahození od pravého mantinelu připsal poněkud nejistý zákrok, účel to ale splnilo – nikdo v červeném dresu se k dorážce nedostal.
18:38'
Andrej Sergejev dostal na levý kruh nabito od Adama Poláška, následná střela mu ale nesedla podle představ.
17:53'
Hra se vrací do útočného pásma Nižněkamsku, nepovedená rozehrávka domácích totiž skončila na zakázaném uvolnění.
17:11'
Pavel Kulikov se nyní dostal ke střele z ostrého úhlu, jeho projektil ovšem trefil Ortia do masky.
16:27'
Damir Šaripzjanov u hrazení tvrdě dohrál Mira Aaltonena, tento zákrok mu ale k nelibosti domácích příznivců prošel.
15:44'
Hra ve čtyřech na obou stranách zatím ani jednomu týmu příliš nevychází, kotouč se bez efektu stěhuje ze strany na stranu.
14:53'
Vojtěch Mozík (VTZ) a Ildar Šiksatdarov (NIZ) stráví příští dvě minuty na trestné lavici. Mozík za podrážení, jeho protějšek bude pykat za příliš mnoho hráčů na ledě.
13:48'
Před Ortiem bylo po delší době rušno, střelu Juusa Puustinena z mezikruží si ale jeho finský krajan pohlídal a nepustil žádného z hráčů Neftěchiiku k dorážce.
13:04'
Danila Mojsejev se pokoušel dostat se do zakončení v předbrankovém prostoru, nahozený puk se mu ale nepodařilo tečovat, a Ježov si tak připsal snadný zákrok.
12:09'
Další akci Viťazu zastavil ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
11:15'
A už je to o dva góly! Alexandr Nikulin se vydal kupředu po pravém křídle a na modré čáře přenechal puk volnému ALEXEJI MAKEJEVOVI, který si najel na vrchol kruhu a odtud přesnou střelou pod lapačku překonal Ježova. Asistence: Alexandr Nikulin a Gennadij Stoljarov.
10:36'
Až nyní se domácím podařilo dostat kotouč do bezpečí. Arťom Švec-Rogovoj vyhodil puk až k Ježovovi a Viťaz může vystřídat.
09:45'
Alexandru Jevsejenkovovi se pod tlakem nepodařilo vyhodit kotouč z pásma, Jakimov se Šaripzjanovem toho ale nedokázali využít.
08:58'
Hosté se po delší době dostali do útočné třetiny, žádné nebezpečí pro Ortia z toho ale nepramenilo.
08:07'
Vojtěch Mozík teď dostal spoustu prostoru na pravém kruhu, rána mu ale nesedla podle představ a puk doletěl přímo do náruče Ilji Ježova.
07:24'
Borna Rendulić se dostal do samostatného úniku, chorvatský útočník ale tváří v tvář Ježovovi neuspěl!
06:37'
Hra byla nyní opět přerušena a před námi je komerční přestávka.
05:39'
Joni Ortio po nenápadném nahození ze středního pásma radši přerušil hru, následovat bude buly v útočném pásmu Neftěchimiku.
04:15'
Nižněkamští hokejisté zaváhali při rozehrávce, nakonec se ale Nestrašilovi podařilo vyvézt puk alespoň do středního pásma.
03:24'
Podolsk jde do vedení! Domácí nenápadně nahodili kotouč do útočného pásma, načež se černá pryž nečekaně odrazila do prostoru před zcela dezorientovaným Ortiem, odkud domácí kapitán DENIS KOKAREV dopravil puk do sítě. Asistence: Danila Mojsejev.
02:45'
Adam Polášek nahodil puk do útočného pásma, momentálně se o kotouč svádí lítá bitva za Ortiovou svatyní.
01:48'
Romanov s Mozíkem vybojovali puk u hrazení, načež se vydal kupředu Jevgenij Mons, jeho akce ale neměla dlouhého trvání.
00:51'
Alexandr Avcin byl u vyhozeného kotouče jako první, Viťazu tak bylo odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Jonim Ortiem.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Stasenko, Jevsejenkov, Golovkov, Mozík, Voronkov, S. Romanov, Jepišin – A. Nikulin, Stoljarov, Makejev – A. Sjomin, M. Aaltonen, Rendulić – Kokarev, Švec-Rogovoj, Mojsejev – Vyglazov, Mons, P. Černov.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov, Volgin, Šaripzjanov, Bryncev, Semjonov, Timašov – Ruohomaa, Jo. Nättinen, Puustinen – Nestrašil, P. Kulikov, Padakin – Šiksatdarov, Avcin, Jakimov – Zdunov, Arkalov, Šafigullin.

Rozhodčí: Harnebring, Fatějev – Berseňov, Judin.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Nižněkamsk je na tom podobně jako Podolsk – jen samozřejmě s tím rozdílem, že ve Východní konferenci. Neftěchimiku momentálně patří devátá příčka, osmý Kunlun má ale stejný počet devatenácti bodů. Nižněkamští hokejisté v poslední době pravidelně střídají výhry s porážkami. V minulém utkání podlehli Soči 2:4, vrátí se dnes na vítěznou vlnu?

Československá stopa:
Andrej Nestrašil, 5 bodů (3+2)
Adam Polášek, 8 bodů (2+6)
HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST

Podolští hokejisté se momentálně pohybují na hraně postupu do play-off. Viťazu patří v Západní konferenci sedmá příčka s náskokem dvou bodů na devátou Rigu. Červeno-bílým se v poslední době daří, z posledních čtyř zápasů Podolsk třikrát zvítězil – včetně minulého utkání, v němž celek z moskevského předměstí porazil Čerepovec přesvědčivě 4:1.

Vojtěch Mozík, 9 bodů (4+5)
Marek Hrivík, 9 bodů (6+3)
Srdečně vítám všechny hokejové nadšence u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém HC Viťaz Moskevská oblast změří od 18:30 síly s Neftěchimikem Nižněkamsk. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.