KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Nižněkamsk - 30. ledna 2020   14:30

Astana
Astana
21:45' Dietz (Michajlis) • 49:00' Sagadejev (Petuchov)
Nižněkamsk

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
V utkání nehrál žádný český nebo slovenský hokejista.
Barys Nur-Sultan porazil ve vyrovnaném utkání Neftěchimik Nižněkamsk 2:1 a znovu mírně stáhl svou ztrátu na druhé místo Východní konference. Hosté, kteří měli v mnoha pasážích herní převahu, nedokázali nic vytěžit z toho, že ve 45. minutě vyrovnali na 1:1 a dál prožívají herní trápení, když prohráli 8 zápas z posledních 10.
59:42'
Velmi rychlý návrat do útoku. Bryncev zavezl puk k zadnímu mantinelu, Murphy se snažil zakončit z pravé strany, ale Pasquale si situaci pohlídal a přerušil hru.
59:34'
Zprava už to nakonec šlo.
59:21'
Domácím se nepovedlo dostat puk do středního pásma po levém mantinelu.
58:46'
Barulin zůstává na střídačce.
58:46'
Po přerušení hry v útočném pásmu hostů si právě Nižněkamsk bere oddechový čas.
58:30'
Zatím ovšem brankáře neodvolali.
58:00'
Na střely vede Nižněkamsk 27-20. Hosté se pomalu připravují na závěrečný nápor.
57:20'
Postavení mimo hru Nižněkamsku.
56:57'
Domácí dokonce krátce vybojovali v útoku puk, ale rychle o něj zase přichází.
56:40'
Barys předvádí nyní velmi dobrý forčeking a šetří čas.
56:11'
Otevřené obrany se snažil využít při rychlém kontru Muratov. Jeho akci ale zastavil Barulin.
55:48'
Nebezpečná střela z levého kruhu proletěla nakonec jen k zadnímu hrazení. Pasquale se natahovat betonem nemusel.
55:18'
Domácí byli krátce v útoku a další trochu oddechnout svému brankáři. Už se ale zase musí bránit.
54:32'
A ve středním pásmu byla také hra přerušena. Komerční pauza.
54:02'
Domácím se podařilo vytěsnit hru do středního pásma.
53:55'
Nápor Nižněkamsku sílí, nepříjemně krouží kolem branky, byť puky na Pasquala moc nelétají.
53:30'
Nur-Sultan by nutně potřeboval vybojovat na delší úsek hry puk. Zatím se však dostává spíš pod postupný tlak soupeře.
52:15'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Domácí dál odráží útoky soupeře, sami se moc do hry nedostávají.
50:50'
Menší zaváhání obrany, ze které ovšem Neftěchimik nedokázal vůbec nic vytěžit.
50:30'
Navíc Nur-Sultan dobře brání své území a nepouští soupeře do střelby.
49:40'
Pro Nižněkamsk nastávají krušné chvíle. Dobře rozehranou třetí třetinu, ve které začínali sahat po bodech, musí znovu dorovnávat. A to nebude vůbec nic snadného.
49:00'
Barys právě vstřelil branku!
Domácí se vrací do vedení! Byli v útočném pásmu a v mezikruží se strhl boj o puk. Ten se propadl k ANTONU SAGADEJEVOVI, který si pro něj sjel z levé strany a podstřelil padajícího brankáře. Asistence: Jegor Petuchov.
47:45'
Utkání nabralo znovu trochu ospalejší tempo bez větších šancí na obou stranách.
46:37'
Hra je přerušena a přichází komerční přestávka.
45:31'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
44:51'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Tentokrát se to už povedlo! Porjadin z pravé strany přihrál nalevo volnému MATTU WHITEOVI, jenž využil zčásti odkryté branky a vyrovnal na 1:1! Asistence: Pavel Porjadin.
44:05'
Hraje se v rychlém tempu ze strany na stranu.
42:50'
Z tohoto mráčku ovšem nezaprší. Domácí se ubránili a nedovolili ani střelu na branku.
42:30'
Hosté jsou v útočném pásmu a zápolí o puk u mantinelu.
41:00'
Střetnutí obou týmů je stále zcela otevřené. Nižněkamsk vede na střely 22-13. Na góly ovšem těsně prohrává 0:1.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:11.
Nur-Sultan vede po dvou třetinách těsně 1:0, ale prakticky žádnou převahu nemá. Naopak Nižněkamsk předvádí srdnatý výkony, za který by si zajisté zasloužil skórovat, proti je ale brankář Pasquale.
40:00'
39:00'
38:38'
Trochu kostrbatý návrat do útočného pásma, odpískáno je postavení mimo hru.
38:07'
Napřesná přihrávka domácích na modrou čáru znamená, že se sami vyhodili z útočné třetiny.
37:38'
Nižněkamsku se povedlo vyhodit puk do bezpečí.
37:00'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., podrážení).
36:37'
35:31'
Bryncevovi sjel puk z čepele a jeho střela vylétla až do ochranné sítě.
34:37'
Potřetí v dnešním utkání vyfasovali domácí trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
33:38'
Zakázané uvolnění domácích po nepřesné přihrávce do středního pásma.
33:16'
Pasquale vytěsnil střelu Brynceva až do ochranné sítě. Bude se vhazovat po jeho pravici.
32:11'
Střela Metalnikova byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.
31:30'
Do útoku se vydali také domácí, ale puk v pásmu neudrželi. Nakonec se ještě dopustili postavení mimo hru.
30:20'
Znovu Chafizov v akci. Tentokrát od pravého mantinelu vypálil směrem na Pasquala, který chytil puk pod ruku.
30:00'
Tentokrát už musel Pasquale zasahovat, puk dostal pod kontrolu a přerušil hru.
29:20'
Hosté zůstávají v posledních minutách aktivnější. Chafizov byl zpoza pravého kruhu zblokovaný.
27:40'
Nakonec je z toho dobrá šance. Napřed přišla sice střela ze tří metrů od Sergejeva do boční sítě, ale poté vypálil Chajrullin zpoza kruhů. Pasquale musel hru přerušit.
27:20'
Nižněkamsk je usazen v útočném pásmu. Nedaříse mu ovšem dostat puk od mantinelu.
26:02'
Komerční pauza.
25:40'
V prakticky ideální pozici a nikým nebráněn byl Chajrullin, jenže jeho střela z mezikruží nebyla dostatečně rychlá a Pasquale se dokázal přesunout.
24:09'
Vhazovat se bude před brankou domácích.
23:55'
Klečenkovu střelu zpoza kruhů vyrazil Barulin svým ramenem.
23:40'
Hra se přelévá ze strany na stranu, opět sledujeme podobný obrázek, který byl k vidění po většinu první třetiny.
22:08'
Postavení mimo hru domácího celku, který se dál tlačí do útoku.
21:45'
Domácím se povedlo otevřít skóre zápasu! Přečíslení se proměnilo v převahu tří proti jednomu, DARREN DIETZ si na pravé straně narazil se spoluhráčem na středu a po sjetí k brankovišti přehodil brankáře Nižněkamsku. Asistence: Nikita Michajlis.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:19.
Úvodní třetina zápasu mezi Nur-Sultanem a Nižněkamskem branku nepřinesla, a to ani přes několik přesilových her, které si týmy zahrály. K vidění nebylo ani příliš šancí, prozatím se jedná spíše o zápas s trochu vlažnějším tempem.
20:00'
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:54'
17:15'
Domácí znovu své oslabení brání velmi dobře. Nižněkamsk se sice snaží něco vymyslet, ale bez valného úspěchu.
16:23'
Hosté se nechali vytlačit z útočného pásma, příliš dlouho kroužili kolem modré čáry.
15:54'
Podruhé v utkání jsou domácí vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. To je skutečně velká chyba střídačky.
14:35'
S tím, jak vzrostla aktivita domácích, museli hosté přitvrdit hru. V obraně ale zatím hrají výborně a soupeře příliš do šancí nepouští.
13:46'
Komerční přestávka.
12:15'
Tuhý boj o puk u mantinelu v obranném pásmu hostů zvládl lépe bránící se tým, který vyváží kotouč do bezpečí.
11:40'
První třetina se plynule přehoupla do své druhé poloviny. Zatímco v prvních minutách byl lepší Nižněkamsk, tak i díky přesilovce trochu převzali otěže střetnutí domácí.
10:14'
09:20'
Hosté se osvobodili.
09:02'
Boyd se snažil procpat přihrávku před branku, Dietz se ale marně pokoušel k puku dostat. Ten nakonec ukryl pod lapačku Barulin.
08:50'
Dělovkou od modré se snažil prosadit Ohtamaa, ale puk mu byl sražen.
08:14'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., držení).
07:55'
Pasquale se zatím má v brance domácích co ohánět. Nepříjemná skákavá střela od modré, navíc ještě tečována v mezikruží, ale vytěsněna na zadní mantinel.
06:53'
Hra je přerušena. Na řadě je komerční přestávka.
06:41'
06:25'
06:14'
Odražené střela hostů neprošla k brankáři domácích. Ti se navíc osvobozují.
05:25'
Další vyhození puku až za branku Nižněkamsku. Zatím exceletně zvládnuté oslabení.
05:01'
Domácí vyhodili puk ze svého pásma.
04:41'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., příliš mnoho hráčů).
04:35'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba celky se střídají ve vedení puku.
03:40'
Nur-Sultan se snaží stále více pronikat do útočného pásma. Udržet se v něm a vymyslet nějakou kloudnou akci se mu ovšem zatím nepovedlo.
02:21'
Postavení mimo hru domácích.
01:40'
Obrázek hry se v úvodu příliš nemění. Přesto už byla k vidění jedna šance, když se hostující Kulikov mezi kruhy uvolnil za obranu, ale domácí brankář jeho zakončení bekhendem vyrazil.
00:50'
V úvodu střetnutí se oba týmy především oťukávají.
00:01'

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Makljukov, Metalnikov, Dietz, Šalapov, Blacker, Kleščenko – Knight, Boyd, Videll – Michajlis, Valk, Šestakov – Akolzin, Gurkov, Ševčenko – Petuchov, B. Muratov, Sagadejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Šaripzjanov, Bryncev, Rjasenskij, R. Murphy, Aťušov, An. Sergejev, Volgin – Chajrullin, Enlund, Berglund – White, Z. Mitchell, Porjadin – P. Kulikov, Padakin, Chisamutdinov – Grošev, Chafizov, Bikmullin – Šarifjanov..
V tomto utkání nebude hrát žádný český nebo slovenský hokejista.
V prvním vzájemném utkání, které se hrálo tento měsíc, Barys vyhrál na ledě soupeře 5:1.
Nur-Sultan sice po sérii čtyř výher v řadě dvakrát prohrál, ale v posledním utkání dokázal vyhrát na ledě Jekatěrinburgu a do domácího prostředí se tak vrací, jak sám doufá, na vítězné vlně. Nižněkamsku se dlouhodobě nedaří a prohrál 7 z posledních 9 utkání.
Oba týmy hrají ve Východní konferenci, rozdíly mezi nimi jsou ovšem obrovské a v přepočtu na body hned 19. Nur-Sultan je třetím týmem této konference se ziskem 69 bodů a prakticky má jistý postup do vyřazovacích bojů. Desátý Nižněkamsk naopak ztrácí na elitní osmičku pět bodů.
Kazašský Barys Nur-Sultan přivítá na svém ledě Neftěchimik Nižněkamsk, který nutně potřebuje sbírat body, aby udržel šanci na postup do play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.