KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Novosibirsk - 9. prosince 2019   15:00

Novosibirsk
22:57' A. Jakovlev  (Puustinen, Ruohomaa) • 46:32' Milovzorov  (Ruohomaa)
Čeljabinsk
Kuljov, Ščeňjov – Goljak, Strelcov
Ledová aréna Traktor
5987 diváků
Novosibirsk

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 5 střel na branku. 14/23 vhazování vítězných, 4 hity, čas ledě – 21:27.

Tomáš Hyka (CLJ) – 0+0, 3 střely na branku, čas na ledě – 11:04, odstoupil ve druhé třetině pro zranění.

Hity: 21 – 14
Je konec! A Novosibirsk si z Čeljabinsku odveze počet dvou bodů za výhru v základní hrací době. Rozhodující branku vstřelil Jegor Milovzorov, jehož rána zápěstím se vešla na přední tyč. Čeljabinsk sice udával tempo třetí periody, ale snížení se dočkal až půl minuty před koncem zápasu. Nick Bailen dostal nabito na modrou a jeho krásná rána se zastavila až v síti. Na srovnání už ale čas nezbyl, a tak Traktor doma padl 1:2.
59:25'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Traktor přece jen dramatizuje dnešní utkání, i když je otázkou, jestli už není příliš pozdě. Jesse Virtanen dostal křižnou přihrávku. Hned z první nabil na modrou připravenému NICKU BAILENOVI, jehož bomba z první se zastavila až v síti. Harri Säteri toho přes Sedláka moc neviděl. Asistence: Jesse Virtanen a Alexej Kručinin.
59:00'
Čeljabinsk je usazený v útočném pásmu, kde kombinuje. Novosibirsk se však dobře pohybuje a nepouští svého soupeře do gólového zakončení.
58:37'
Domácí to zkoušejí bez gólmana!
58:37'
Oddechový čas pro domácí.
58:18'
Nick Bailen dostává v této části hodně prostoru na ledě. Vyslal tedy další střelu od modré, ale ta vůbec netrefila prostor mezi třemi tyčemi.
57:48'
Nyní se sice povedlo osobní souboj vyhrát, ale dlouho se u puku nezdrželi. Na druhé straně se hostující hráči dostali jen do ofsajdového postavení.
57:12'
Přesto ještě domácí hokejisté pokračují vcelku sympatickým výkonem a jsou usazení v útočné třetině. Tam ale musí podstupovat souboje, které se jim nedaří.
56:27'
Nikita Komarov se hnal za nahozeným puk za mantinel, ale tam byli obránci hostí přece jen dříve. Čeljabinsk si na domácím stadionu body dnes nepřipíše.
55:58'
Jaroslav Kosov to chtěl zkusit alespoň od mantinelu, ale jeho pokus příliš šancí a úspěch neměl. Takto mu ránu zblokoval první hráč stojící před ním.
55:39'
Lukáš Sedlák přiťuknul do rychlého protiútoku spoluhráči a najel si na střed hřiště. Tam dostal přihrávku zpět, ale Säteri stihl sklapnout betony včas.
55:10'
Sibir znovu vyhodil na zakázané uvolnění, ale nemusí mu to vadit. Na ledě jsou čerstvé síly, jelikož před chvilkou proběhla poslední komerční přestávka.
55:00'
Harri Säteri měl plné ruce i nohy práce, aby udržel puk před brankovou čárou! Vznikla totiž obrovská skrumáž v jeho brankovišti, ale domácí puk za jeho záda nedostali!
54:45'
Následně se sice Novosibirsk dostal ke kotouči, ale bude se zase muset bránit. Takto poslal kotouč pryč jen za cenu zakázaného uvolnění.
54:34'
Jesse Virtanen vyslal svižnou ránu od modré, a to z první. Harri Säteri toho moc neviděl, proto měl štěstí, že puk zastavil jeden ze spoluhráčů těsně před ním.
53:59'
Novosibirsk navíc chytře vyhodil kotouč, který donutil udělat pohyb Fedotova. Zakázané uvolnění se tedy nepíská a do konce chybí šest minut.
53:24'
Nick Bailen to nyní vzal na sebe, což byla možná trochu škoda. Na druhé straně stál totiž spoluhráče, jenž měl před sebou hodně místa a napřaženou hůl.
53:00'
Jesse Virtanen si vzal na starost rozehrávku zpoza branky poté, co jeho spoluhráči vystřídali. Daleko se však Čeljabinsk s kotoučem tedy nedostal.
52:27'
Cenný čas navíc ušetřili hosté v útočném pásmu, když k tomu ještě domácí hráč odpálil puk do útočného pásma, kde jako první byli hráči Sibiru.
51:57'
Tady to zatím na nějaké zdramatizování zápasu nevypadá. Novosibirsk hraje po další vstřelené brance v klidu, zatímco Traktoru se vůbec nedaří.
51:26'
Domácí brankář musel být znovu na pozoru, ovšem nahození od mantinelu schoval pod svou lapačku. Hra je tedy přerušena a je zde komerční přestávka.
51:03'
Ne, domácím hokejistům zatím směrem dopředu chybí něco velmi důležitého. Těžko říct co konkrétně. Možná nějaký větší moment překvapení.
50:24'
Lukáš Sedlák poslal puk na Nicka Bailena, kterému rána nesedla. Puk se proto dostal zpět k Sedlákovi, jehož pokus gólman hostí vyrazil betonem.
49:46'
Novosibirsk se zase po nějaké době připomněl střelou, a to od modré čáry. Ivan Fedotov však mohl být v klidu, jelikož rána vůbec nešla mezi tři tyče.
49:08'
Čeljabinsk už musí bojovat o každý kotouč, což nyní dělá v útočné třetině,. Fjodor Malychin to zkusil zpoza branky k tyči, ale Harri Säteri tam měl přikovaný beton.
48:30'
Nick Bailen nedostal přihrávku úplně přesně do jízdy, čehož využil soupeř, který mu puk vypíchl do středního pásma. Tam se k puku zase dostali domácí hokejisté.
48:09'
Dvě špatné rozehrávky hostujícího celku během několika málo vteřin. Proto se znovu vhazuje po levé ruce hostujícího gólmana po zakázaném uvolnění.
47:52'
Čeljabinsk téměř celou třetí třetinu tlačí svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale místo vstřelení branky jen inkasoval. Dnes to bude mít velmi těžké.
46:32'
Sibir právě vstřelil branku!
Obrovská chyba ve středním pásmu znamená další branku v síti Čeljabinsku! JEGOR MILOVZOROV tam získal puk poté, co Mikael Ruohomaa zachytil špatnou přihrávku. Díky tomu se dostal až do pásma. Tam sice před ním byl obránce, ale hostující útočník se prosazuje střelou z kruhu! Asistence: Mikael Ruohomaa.
45:53'
Po delší době se dostali hostující hráči ke kotouči, a to ve svém obranném pásmu. Nic se jim ale nechtělo vymýšlet, a tak ho poslali jen do neutrální zóny.
45:18'
Vitalij Menšikov vyjel zpoza branky a poslal puk pře branku. Alexandr Avcin se tam snažil několikrát dorážet, ale hostující brankář má puk pod betonem.
45:03'
Arťom Borodkin dostal přihrávku na modrou, a tak rovnou vypálil. Jeho ránu ovšem schytal někdo před brankou a Harri Säteri tak nemusel zasahovat.
44:27'
Domácí opravdu hrají aktivně a mohou žehrat jen na sebe, že takto nehráli už první dvě třetiny. Uvidíme přesto, jestli se jim podaří alespoň srovnat.
43:48'
Sibir zabojoval o puk v útočném pásmu, kde byl k vidění několikavteřinový souboj u mantinelu. Z něj vyšli vítězně domácí hokejisté a ženou se dopředu.
43:14'
Alexandr Avcin musel zapnout své motory a sakra přidat na svých bruslích. Nakonec ale ukázal, že je rychlým bruslařem a u kotouče byl dříve než soupeř.
42:38'
Traktor rozhodně začal poslední část aktivním pojetím, naopak hosté se už soustředí hlavně na obranu. Je otázkou, jestli právě tohle nebude pohroma,
41:48'
Arťom Borodkin se dostal k odraženému puku a vyslal opravdu tvrdou ránu zápěstím. Do té se postavil Dmitrij Sajustov, jenž jeho ránu zastavil bruslí.
41:10'
Ovšem nyní už mohou hosté bez problémů vystřídat. Alexandr Avcin byl tím, jehož rána skončila jen v ochranné síti, buly na útočné modré domácích.
40:58'
Novosibirsk byl pod tlakem v úvodní minutě, respektive se nedostal z obranného pásma. Následně vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění.
40:22'
Tak je před námi první třetina, ve které domácí o jednu branku prohrávají. Budou muset zabrat, ale Sibir pak zase bude mít možnost rychlých protiútoků.
40:01'
Statistiky po druhé části:

Střely na branku: 20 – 23
Vhazování: 17 – 20
Zblokované střely: 12 – 10
Hity: 16 – 13
Již jsou za námi dvě třetiny, po kterých vedou hostující hráči o jednu branku. O tu se postaral už po třech minutách Alexej Jakovlev, jenž využil dobrého pasu zpoza branky. V polovině zápasu ošklivě naletěl Tomáš Hyka do mantinelu a z ledové plochy šel rovnou do kabin. Od té doby do zápasu nenaskočil a je zde tedy možnost zranění, snad ne vážnějšího. Asi největší šanci domácích měl znovu kapitán – Lukáš Sedlák, ovšem tomu střela z dobré pozice příliš nesedla.

Další třetina začne přibližně v 16:39.
40:00'
39:32'
Jesse Virtanen mol být u puku dříve za svou brankou, ale raději si všímal soupeře. Ten získal kotouč a celou situaci musel nakonec hasit Ivan Fedotov.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:25'
Čeljabinsk je přece jen v posledních minutách aktivnější, na druhou stranu musel přidat, jelikož o gól prohrává. Harri Säteri zatím ale drží svůj tým dobrými zákroky.
37:45'
Alexandr Šarov dostal přihrávku na útočnou modrou, ale byl dobře bráněn, tak puk jen posunul do útočného pásma. Poté ještě napadal ale bez nějakého efektu.
37:17'
Hra se v posledních minutách hodně přerušuje, na což jsme nebyli zvyklí v prvních třiceti minutách. Novosibirsk se nyní provinil ofsajdovým postavením.
36:44'
Střely na branku: 20 – 19
36:11'
Jesse Virtanen měl značné problémy se zpracováním přihrávky na modré, když sudí začal hlásit ofsajd. Domácí hráči proto museli vyklidit útočné pásmo.
35:36'
Znovu hostující brankář byl v akci, i když teď mu jen stačilo zkontroloval dráhu puku. Ta nešla přímo na branku, a tak pro puk musel obránce Sibiru.
35:18'
Lukáš Sedlák právě mohl srovnat stav dnešního zápasu! Dostal krásný pas zpoza branky, ale střela českého útočníka neprošla mezi betony hostujícího gólmana! To byla dobrá možnost.
34:52'
Jurij Sergijenko si nějakou chvilku přihrávali na modré, ale místo střely přišlo jen nahození po mantinelu. To do své moci zase sebrali hokejisté Sibiru.
34:28'
Ivan Fedotov musel být nyní pozorný. Přišlo totiž zakončení, po kterém se hráč hostí snažil dorážet u tyčky. Domácí gólman ustál i tuto těžkou situaci.
34:02'
Zatím se opravdu nehraje zrovna pohledný zápas. Oba týmy kupí jednu chybu za druhou a směrem dopředu to také není zrovna nějaká hitparáda.
32:38'
Viděli jsme vhazování v útočném pásmu domácího celku. Hosté ho sice vyhráli, ale rychle o puk přišli. Čeljabinsk se ale poté provinil špatným pasem.
32:11'
Gleb Zyrjanov se už hnal do možnosti ke střele, když byl zastaven čistě obráncem, načež se puk dostal mimo hřiště. Následuje další komerční pauza.
31:30'
Nepřesná přihrávka v podání hostí. Ta naprosto minula jakoukoliv hokejku a šla k mantinelu, kde se ke kotouči dostali hokejisté Čeljabinsku.
30:55'
Domácímu týmu se tak rozpadá první formace. Mají však k dispozici třináct útočníků, tak uvidíme, jak se s tím další útočník vypořádá v první lajně.
30:03'
Tomáš Hyka zůstává ležet na ledě a to nevypadalo vůbec dobře! Takto by klidně mohl přijít o další reprezentační akci z důvodu zranění! Český útočník byl totiž rozhozen před mantinelem, do kterého letěl v pádu nohama. Tomáš Hyka silně kulhá a odchází rovnou do kabin! To by mohl být problém s kolenem.
29:36'
Podobně to zkusil hráči i na druhé straně. Těm se ale zakázané uvolnění nemohlo pískat, jelikož jejich hráč byl u puku u mantinelu o něco dříve.
29:11'
Když to nejde kombinací, zkusil to Traktor pasem na útočnou modrou. Fjodor Malychin měl však ke kotouči daleko, a tak puk skončil na zakázaném uvolnění.
28:33'
Fjodor Malychin nahodil kotouč do útočného pásma, kde k němu sice jako první dojeli domácí, ale dlouho se u něj neudrželi. Nezáživná pasáž nadále pokračuje.
27:42'
Domácí hokejista se díky svým rychlým bruslím dostal až ke střele, ale ta byla z tísně. Harri Säteri tak v pohodě zasáhl betonem a vykopl puk do rohu.
27:13'
V posledních minutách vidíme ve hře opravdu hodně nepřesností, a to na obou stranách. Proto se ani jeden z týmů nemůže usadit v útočném pásmu.
26:46'
Už se zase hraje v pěti na obou stranách a domácím se zatím směrem dopředu moc nedaří. Nyní je zde ale přerušení a jedna z komerčních přestávek.
26:29'
Viktor Komarov je na ledě!
26:09'
Vitalij Menšikov měl vcelku zajímavou šanci. Dostal nabito na vrcholek kruhu, odkud pálil z první, ale hostující brankář se stihl přesunout a zasáhnout.
26:00'
Ovšem nyní se jim to konečně povedlo a vše rezultovalo střelou. Tu si od modré připsal Nick Bailen, ale Harri Säteri má puk bezpečně v lapačce.
25:30'
Traktor se vůbec nemůže usadit v útočném pásmu. Hosté totiž vyhazují jeden puk za druhým bez sebemenších problémů. To není zatím dobrá přesilovka.
24:48'
Jenže hostující hráči začali své oslabení na výbornou. Ihned po buly se dostali ke kotouči, který poslali přes všechny čáry až za branku domácího celku.
24:29'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Viktor Komarov – 2 min., podrážení).
23:40'
Tak domácí hokejisté musí dotahovat, což se jim v této sezóně stává poměrně často. Tak uvidíme, jestli Čeljabinsk přidá něco na svém výkonu.
22:57'
Nedůslednost v domácí obraně přináší první branku v její síti! Juuso Puustinen totiž jako první dojel puk za brankou, načež ho naservíroval před ní. Tam si na střed hřiště najel ALEXEJ JAKOVLEV, jehož rána zápěstím zapadla přesně k tyči. Asistence: Juuso Puustinen a Mikael Ruohomaa.
22:18'
Andrej Jermakov zabojoval o kotouč v útočném pásmu a Gleb Zyrjanov se díky tomu dostal ke střele. Tu Ivan Fedotov vyrazil svou vyrážečkou.
21:48'
Oba týmy hrají v plném počtu!
21:25'
Sergej Koňkov to chtěl vzít na sebe a projít přes střední pásmo, což s emu ale nepovedlo. Protihráč mu klepl do hokejky a domácímu útočníkovi puk ujel.
20:50'
Tomáš Hyka se hnal do zakončení, ale to nakonec ani nepřišlo. Poté ještě napadal soupeře s pukem, ovšem ten ho poslal do útočného pásma hostí.
20:17'
Tak už nám začala i druhá perioda, která snad přinese o něco atraktivnější podívanou než ta první. Zatím hrají oba týmy ve čtyřech hráčích.

Hity: 9 – 4
Je za námi první třetina, ve které jsme nakonec branku neviděli. O něco více ze hry měli rozhodně hostující hráči, ale dvě velké šance měli naopak domácí. Fjodor Malychin se povedenou kličkou dostal ke střele pod horní tyčku, ale tu Harri Säteri vyrazil maskou. Tu druhou měl Lukáš Sedlák, jemuž se podařilo ujet v oslabení, ale gólman hostí sklapl své betony včas.

Další třetina začne přibližně v 15:47.
20:00'
19:48'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jurij Sergijenko – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2 min., hrubost).
19:31'
Přesto se zase dostali do pásma, kde si tentokrát připsali i střelu. Postaral se o ní Jegor Milovzorov, jehož ránu Ivan Fedotov ukryl ve své výstroji.
19:20'
Sibir svírá svého soupeře v obranném pásmu, ale k nebezpečné střelce se ještě nedostal. K tomu se ještě sám vyhnal z útočného pásma špatným pasem.
19:00'
18:24'
Juuso Puustinen měl dlouho napřaženo na středu hřiště, kam chtěl dostat přihrávku, ale nedostal. Přesto se hosté nadále drží s pukem v útočném pásmu.
17:51'
Jegor Fatějev si dojel pro odražený kotouč k zadnímu mantinelu. Dostal se však ihned do souboje a pro kotouč ležící nedaleko si zase dojel hráč hostí.
17:19'
Ivan Fedotov se po delší době připomněl zákrokem. Ten musel tasit betonem proti dobré střele z vrcholku kruhu, která mířila na zadní tyč.
16:32'
Už se zase hraje v pěti a vypadá to, že tato třetina se odehraje bez nějakých vstřelených branek. Největší šanci měli domácí, ale využít ji nedokázali.
16:18'
Nikolaj Děmidov je na ledě!
15:31'
Jeden z hostí se nyní rozjel jako tank a hitoval soupeře na modré. Ten alespoň stihl odehrát kotouč a jeho tým tak zůstal v útočném pásmu.
14:56'
Potom se navíc hráči hostí dostali ke kotouči, který vyhodili přes všechny čáry. Traktor si tak musí pro kotouč znovu dojet a dostat se do pásma.
14:33'
Domácí vyhráli buly v útočné třetině, kde se rovnou pustili do kombinace. Tomáš Hyka nakonec vypálil z levé strany, ale kotouč se odrazil do rohu.
14:18'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikolaj Děmidov – 2 min., držení).
13:49'
Ti se přece jen už dostávají v posledních minutách podstatně více do hry. K tomu ještě vybojovali přesilovou hru, a tak mohou zahrozit směrem dopředu.
13:14'
Jyrki Jokipakka viděl, že prostor okolo útočné modré je hodně zhuštěn, a tak jen nahodil puk do útočného pásma. Tam ho do své moci zase získali domácí.
12:41'
Jesse Virtanen to nyní myslel velmi dobře a jeho spoluhráči chyběl jen kus ke vstřelení branky! Harri Säteri se však stihl přesunout ke své tyčce.
11:40'
A vymysleli další střelu, Traktor se zatím vůbec nemůže dostat pořádně do tempa. Ivan Fedotov na ní i tentokrát dobře viděl a má jí někde ve výstroji.
11:14'
Jesse Virtanen držel puk nějakou dobu v útočné třetině a vydal se s ním až za branku. Tam mu však byla vystavěna stopka a hosté mohou něco vymýšlet.
10:48'
Nikita Ščerbak je na ledě!
10:30'
A Domácí zatím hrají druhou polovinu oslabení velmi dobře. Dokonce se dostali k zakončení, ale Harri Säteri sklapl své betony naprosto včas.
10:02'
Čeljabinsku se ihned po buly podařilo vyhodit přes všechny čáry. Nyní už jsou hokejisté Novosibirsku zpět v útočném pásmu, ale jsou napadáni.
09:44'
Domácí brankář má za sebou další zákrok a nemůže si stěžovat na nedostatek práce. Alexandr Šarov pálil z kruhu, ale mířil do připraveného brankáře.
09:04'
Hosté i na druhý pokus vyhráli buly v útočném pásmu, a tak v něm mohou kombinovat. Andrej Jermakov vypálil od modré, ale gólman y´vyrazil betonem.
08:48'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Ščerbak – 2 min., hákování).
08:24'
Poprvé zůstali delší dobu v útočném pásmu. Lukáš Sedlák ale dostal těžký skákavý pas, který si musel zpracovat. Tak tam přijel soupeř a o kotouč ho obral.
07:46'
Ivan Fedotov předvedl dobrou předvídavost a pomohl svému týmu. Hráč hostí už totiž pádil za pukem v útočném pásmu, ale gólman ho před ním odehrál.
07:25'
Tato rozehrávka se Čeljabinsku ani trochu nepovedla. Minula totiž všechny hráče v jeho dresu a kotouč se dostal jen na zakázané uvolnění.
07:08'
Ivan Fedotov má kotouč ve své moci, a tak je hra přerušena, a to snad teprve potřetí v této třetině! Před námi je tedy první komerční přestávka.
06:56'
Jyrki Jokipakka se z pozice obránce vydal na útočný výlet. Chtěl se prokličkovat až ke střele, ale dobře ho bránil jeden z domácích, který ho nepustil ke střele.
06:12'
Alexandr Loginov dostal přihrávku od mantinelu na druhou stranu. Kotouč mu sice odskočil od hokejky, ale Sibir se znovu po krátké chvilce dostal k puku.
05:38'
To už byla dobrá šance na skórování a měli ji domácí hráči! Nick Bailen počkal, než si na střed hřiště najel Fjodor Malychin, kterému puk předal. Domácí útočník se prezentoval povedenou kličkou, načež bekhendem mířil pod horní tyčku, ale Harri Säteri zasáhl maskou!
05:01'
Hra se zatím hlavně stěhuje z pásma do pásma, kdy více ze hry mají hráči hostí. Ti si ale ještě nevypracovali nějakou větší šanci, tak jsme gól ještě neviděli.
04:27'
Jenže stačil jeden souboj u mantinelu, který vyhrál hráč Sibiru a puk je zase na druhé straně. Nicméně ani hosté směrem dopředu nepředvedli vůbec nic.
03:52'
Hráčům zatím nedělá žádné problémy přechod středního pásma, které dnes není žádnou zdí, jako tomu občas bývá. U puku je nyní Čeljabinsk.
03:24'
Ivan Fedotov znovu raději nechal přerušit hru. Tentokrát přišla rána ze špatného úhlu, na kterou gólman viděl a kotouč má někde ve výstroji.
03:00'
O něco aktivněji se zatím prezentují hostující hokejisté, kteří mají znovu tlak v útočném pásmu. Jeden z nich to zkoušel na zadní tyč, ale minul.
02:37'
A už zde máme první přerušení, které se postaral Ivan Fedotov. Alexej Jakovlev to zkoušel k tyčce, ale domácí gólman tam místečko pod betonem nenechal.
01:57'
Zatím jsme neviděli ani jedno přerušení, což je vcelku dobře. Oba týmy se snaží rychle přejít do útočného pásma, a to se jim také zatím daří bez problémů.
01:26'
Ruslan Karlin na druhé straně dojel odražený kotouč od mantinelu jako první. Chtěl si ho potáhnout po mantinelu až před branku, ale to se mu nepovedlo.
00:55'
A Sibir začal hned zostra, skoro minutu se držel v útočném pásmu! Konstantin Alexejev se prezentoval jednou ze střel, ale ta nebyla přesná.
00:14'
A další dnešní utkání už nám začalo! První vhazování vyhráli hostující hráči, kteří nastupují v bílých dresech, domácí nastupují v černé kombinaci.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (S. Galimov) – Virtanen, Bailen, Sergijenko, S. Těreščenko, Borodkin, Menšikov, Žiljakov – Sedlák, Hyka, Calof – Karlin, Avcin, Ščerbak – Fatějev, Kručinin, Malychin – Stěpanov, Koňkov, N. Komarov – Kosov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Jokipakka, Loginov, K. Alexejev, Děmidov, Jermakov, Ilja Morozov, Jefremov, J. Chabarov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola – Česalin, V. Komarov, Šaškov – Zyrjanov, Torčeňuk, A. Jakovlev.

Rozhodčí: Kuljov, Ščeňjov – Goljak, Strelcov.

Lukáš Sedlák (CLJ) – 32 zápasů, 11+7
Tomáš Hyka (CLJ) – 32 zápasů, 8+11
Poslední vzájemný zápas:

Novosibirsk – Čeljabinsk 1:2p

Branky a nahrávky: 10. Sajustov – 36. Kručinin, 65. Calof (Virtanen)
HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Jermakov, Jokipakka, K. Alexejev, Loginov, Timašov, Chabarov, Jefremov, Ilja Morozov – J. Peltola, Ruohomaa, Puustinen – Milovzorov, Sajustov, Kazakov – Romancev, V. Komarov, Pervušin – Michajlov, Torčeňuk, Česalin.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – S. Těreščenko, Virtanen, Menšikov, Karpuchin, Žiljakov, Kalinin, Jasinskij, Sergijenko – Calof, Sedlák, Hyka – Šarov, An. Popov, Kručinin – Fatějev, Karlin, Kosov – Koňkov, Malychin, Tridčikov.
HC Sibir Novosibirsk

Sibir je na tom přece jen podstatně lépe než jeho dnešní soupeř. Po třiceti čtyřech kolech má totiž na svém kontě třicet devět bodů a patří mu sedmé místo v rámci Východní konference. Novosibirsk má celkové skóre na nule. Sedmdesát sedm branek totiž vstřelil i inkasoval. Z posledních třech zápasů Sibir vydoloval dvě vítězství. Nejprve přehrál Čerepovec na jeho ledě v přestřelce 6:4, načež následovala další výhra, a to doma proti Omsku (5:2). V zatím posledním utkání padl na svém ledě proti Jokeritu 3:4.

Nejproduktivnější hráči:
Mikael Ruohomaa – 24 bodů (8+16)
Juuso Puustinen – 19 bodů (11+8)
Jukka Peltola – 19 bodů (8+11)
Traktor Čeljabinsk

Čeljabinsk je nejhorším týmem v rámci Východní konference, ale ne celé KHL, přestože tomu tak ještě před několika zápasy bylo. Nyní už je horší Minsk a Riga. Po třiceti sedmi zápasech mí na svém koně dvacet osm bodů. Traktor nadále trápí hlavně produktivita, kdy nasázel sedmdesát branek, k tomu jich rovnou devětadevadesát dostal, a tak je na tom celkově -29. Z posledních tří zápasů bral Čeljabinsk jednu výhru. Nejprve ale přišly dvě porážky, a to na hřišti Ufy a Nižněkamsku. V posledním zápase však přehrál Magnitogorsk na jeho ledě 1:0.