KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : OMSK - 14. listopadu 2019   17:00

OMSK
03:00' I. Makarov   • 05:25' Dědunov  (I. Makarov, Pokka) • 21:46' Andrighetto  (Šumakov, Klinkhammer) • 38:13' Beck  (Vojnov) • 58:38' Širokov
Čerepovec
Podjapolskij (6. Chakimov) – Kudako, Provolněv, N. Chlystov, Kinrade, Chabarov, Chochlov, Sizov – Morozov, Jakimov (A), Kodola – Liška, Chipchura, Kapustin – Geraskin, Trubačjov (C), Markovin – Gračjov, J. Bodrov, Monachov (A) – Kazakov.
Ansons, Kulakov – Viljugin, Šislo
Ledovyj dvorec, Čerepovec
OMSK
Sudnicin (2. Bobkov) – Pokka, Bondarev, Franson (A), Vojnov, Martynov, Manuchov – Andrighetto, K. Semjonov, Širokov (A) – Beck, Klinkhammer, Šumakov – A. Potapov, Stas (C), Dědunov – Košelev, Pjanov, I. Makarov.

Vhazování – 21:40.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Omsku, který svého soupeře dokázal porazit poměrem 5:1. Poslední perioda nám přinesla celkem plynulou hru, přičemž byl k vidění celkem vyrovnaný hokej. Severstal se pochopitelně pokoušel se zápasem něco udělat, ve třetí třetině jsem ale viděli už jen jednu branku, o kterou se v samotném závěru postaral hostující Šumakov.
59:30'
Zanedlouho se hráči dočkají závěrečné sirény. Severstal se pochopitelně smířil s porážkou, nicméně v tuto chvíli operuje kolem branky brankáře Bobkova.
58:38'
Avangard právě vstřelil branku!
K provedení samostatného nájezdu se nakonec postavil SERGEJ ŠIROKOV, který to udělal znamenitě. Forhendovou kličkou si totiž položil brankáře a poté se mu povedlo zasunout puk vedle betonu až od branky.
58:38'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – trestné střílení, držení).
58:15'
Na opačné straně to nevyšlo Bodrovovi, kterému utekl puk daleko od hokejky. V posledních minutách je k vidění celkem dost nepřesností, což Omsku vyhovuje.
57:13'
Pokka ještě udržel puk před modrou čárou a sám se po delší době dostal k ohrožení branky. Jeho střela proletěla hodně vedle, Chakimov tak nezasahoval.
56:06'
Už se hraje celkem dlouhou dobu bez přerušení, což ani jednomu celků určitě nevadí. Navíc si další zákroky připsal Bobkov, který naposledy vychytal Trubačjova.
55:13'
Franson nabíjel do tandemu na Vojnova, který se s ničím nerozpakoval a ihned vypustil prudký projektil směr branka, nicméně puk nakonec skončil na mantinelu.
54:02'
Čerepovec se neprokousal přes modrou čárou, naopak se čistým způsobem povedlo zakročit připravenému Košelevovi, který vyhodil tak, aby z toho nebyl icing.
53:03'
Beck se nikým neatakovaný pokoušel natlačit před brankáře Chakimova, kterému se povedlo schovat puk pod sebe. Na řadu přichází další komerční přestávka.
51:20'
Fantastický Bobkov! Čerepovec se po delší době dostal do stoprocentní šance, na zadní tyči navíc zakončoval Trubačjov, který trefil pouze lapačku brankáře.
50:00'
Do konce tohoto duelu zbývá přesně deset minut hry. Avangard nepřipouští žádné větší drama, naopak si stále drží nadějné vedení hned o tři přesné zásahy.
49:10'
Semjonov se bleskovým způsobem dostal do pásma, kde se pokusil o střelu švihem. Ta nakonec neprošla až na brankáře, naopak jí zablokoval soupeř.
48:02'
Omsk si ve vlastním pásmu nedal pozor na Kodolu, který nebezpečně pálil ke vzdálenější konstrukci. Bobkov si i tentokráte poradil, jeho celek ihned otáčí hru.
47:05'
Sledovali jsme přetahovanou u zadního hrazení, to nakonec dopadlo lépe pro hostující celek. Pokka navíc ihned vyhodil na druhou stranu, což znamená úspěšné oslabení.
46:10'
Čerepovci se ani tato přesilová hra zas tak moc nedaří, naopak za vlastní branku musel brankář Chakimov, který svému celku musel pomoct s rozehrávkou.
45:09'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Šumakov – 2 min., vysoká hůl).
44:10'
Hrací předmět se dotkl ochranné sítě za hostující brankou, což znamenalo přerušení hry. Bude se pokračovat vhazováním po pravici brankáře Bobkova.
43:08'
To se stalo až před malým momentem. Překvapivě hodně prostoru měl kolem sebe domácí Kudako, který to zkoušel pod břevno, nicméně včas zakročil Bobkov.
42:20'
Kodola to zkoušel vzít sám na sebe, jenomže nepřešel hned přes prvního protihráče, kterým byl Potapov. Bobkov stále na první zákrok třetí třetiny čeká.
41:05'
U zadního hrazení dobře pracoval hostující Pokka, kterému se před napadajícím hráčem povedlo vyhodit podél hrazení. Omsk se navíc žene do protiútoku.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny přineslo velkou bitvu o kotouč, ve které byl úspěšnější hostující celek, který se ihned dokázal dostat do útočné třetiny.
40:01'
Je za námi také druhá perioda, která nabídla hodně vyrovnanou podívanou. Omsk se v samotném úvodu dostal do tříbrankového vedení, které vydrželo celkem dlouho dobu. Severstal se navíc dostával do celé řady šancí, nakonec se mu povedlo uspět jedinkrát, nicméně poté se ještě střelecky prosadil soupeř, který vede 4:1.
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:13'
Tak přeci jenom hosté využívají další přesilovou hru! Vypadalo to na zbytečně dlouhou kombinaci, nicméně nakonec to na sebe vzal TAYLOR BECK, který si sjel až k pravému kruhu, odkud velice přesnou střelou zamířil ke vzdálenější konstrukci, na což byl brankář Chakimov krátký.
Asistence: Vjačeslav Vojnov.
37:40'
Omsk se opět bez větších problémů nastěhoval na opačnou stranu, kde rozjel kombinaci. Nakonec to od pravého kruhu zkoušel Andrighetto, který ale neuspěl.
36:31'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Anton Sizov – 2 min., držení).
36:20'
Bondarev pouze předával podél modré čáry na svého obranného kolegu Pokku, který pro změnu nahazoval směr branka. Jeho pokus se stal snadnou kořistí brankáře.
35:02'
V posledních minutách se nehraje zrovna plynulý hokej, naopak bylo k vidění další zakázané uvolnění, po kterém se bude hra stěhovat před Chakimova.
34:05'
Avangard se nadechl k dalšímu sympatickému náporu, po kterém zkoušel nahodit puk od modré čáry obránce Vojnov. Jeho pokus nakonec výrazně minul branku.
33:00'
Hrací předmět se po nahození od Kudaka nedostal mimo hrací plochu, což pochopitelně znamenalo další přerušení. Navíc na řadu přichází další komerční přestávka.
32:36'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se domácí dočkali kontaktní branky! Avangard naprosto propadl ve středním pásmu, načež jsme sledovali přečíslení dvou na jednoho. Bobkov si s pokusem z bezprostřední blízkosti dokázal poradit, jenomže poté doslova dotlačil puk do branky agilní JEGOR MOROZOV.
Asistence: Kyle Chipchura.
32:01'
Velké štěstí měl hostující brankář Bobkov, který po zakončení od soupeře nevěděl, kde má puk. Nakonec se hrací předmět ukryl pod jeho výstrojí, bude se vhazovat.
31:06'
Po delší době se musel činit také domácí brankář Chakimov, který pořádně podržel svůj celek. Klinkhammer neuspěl dvakrát, zejména druhý pokus volal po brance.
30:00'
Je za námi přesně polovina duelu. Čerepovci nevyšla ani další přesilová hra, což je největší kámen úrazu. Domácí by si mohli vzít příklad od svého soupeře.
29:05'
Severstal i nadále trápí kombinace v útočném pásmu, což se projevilo také v tomto okamžiku. Kodola nepřesně hledal své kolegy, poté se touš dostal na střídačku.
28:03'
Je tu další přerušení hry, což znamená komerční přestávku. Severstal se v posledních minutách výrazně zlepšil, jenomže se stále horko, těžko dostává do šancí.
27:51'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Rob Klinkhammer – 2 min., držení).
27:09'
Jakimov sympaticky operoval za brankou Omsku, načež nabíjel na modrou čáru na Chlystova, kterému se rána moc nepovedla. Omsk se osvobodil za cenu icingu.
26:04'
U vlastní branky se postaral o další rozehrávku pozorný obránce Pokka, který v tandemu oslovil kolegu Klinkhammera, jenž dostal puk až na druhou stranu.
25:10'
U pravého hrazení se nejlépe zorientoval Markovin, který bekhendem raději poslal puk do středního pásma. Čerepovec poslal na ledovou plochu druhou formaci.
24:06'
V zajímavém postavení se nacházel hostující Beck, jehož projektil zápěstím pouze proletěl kolem vzdálenější konstrukce. Na opačné straně pálil kousek vedle Morozov.
23:04'
Nepřesnou nahrávku se povedlo vystihnout pozornému Kudakovovi, který ihned poslal hrací předmět do bezpečí. Omsk se bleskovým způsobem dostal zpět.
22:30'
Navíc hostující celek má k dispozici klasickou přesilovku, Avangard se navíc ihned po vhazování dostal do pásma, kde rozjel další zdlouhavou kombinaci.
21:46'
Hosté využívají dvojnásobnou přesilovou hru! Čerepovci se totiž ihned po vhazování nepovedlo vyhodit puk, což bylo osudové. Najednou jsme sledovali zakončení u levé tyče, které sice nevyšlo, nicméně u opačné konstrukce byl připravený SVEN ANDRIGHETTO, kterému se povedlo poslat puk do opuštěné svatyně.
Asistence: Sergej Šumakov, Rob Klinkhammer.
21:25'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Chlystov – 2 min., vysoká hůl).
21:05'
Andrighetto je dnes hodně střelecky aktivní, avšak ani tentokráte se mu nepovedlo zasunout puk za brankáře Chakimova. Tlak Avangardu i nadále trvá.
20:26'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., vysoká hůl).
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který opět jako první zavítal do vlastního pásma, odkud se pokoušel založit první akci.
20:01'
Máme za sebou první periodu, která vyšla lépe favorizovanému celku, tedy Omsku. Ten v krátkém časovém sledu vsítil hned dvě branky, což vydrželo až do konce třetiny. Čerepovec se sice snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, kontaktní branku jsme ale neviděli. Navíc museli střídat oba brankáři, což je málo vídaný moment.
20:00'
19:10'
Čerepovec se v závěru první třetiny ještě snaží s výsledkem něco udělat. Od modré čáry zkoušel nahazovat obránce Kinrade, který o poznání minul branku.
17:25'
Beck ještě zkoušel oslovit své spoluhráče za bránou, kde se Klinkhammerovi povedlo vydolovat kotouč. Severstal se už poměrně dlouho dobu nedostal z pásma.
16:11'
Hosté předvedli velice sympatický zámek, jenomže Andrighetto střílel natolik špatně, že svůj celek vyhnal z útočné třetiny. Čerepovec se dostal pod velký tlak.
15:04'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., držení).
14:05'
Najednou se otevřel prostor před domácím Geraskinem, který byl na poslední chvíli zablokován. Na opačné straně pálil do výstroje brankáře Dědunov.
13:02'
Byl to právě již zmiňovaný Andrighetto, který měl u vrcholku pravého kruhu nesmírně prostoru, což vedlo k nebezpečné ráně, jenž skončila na rameni Chakimova.
12:07'
Na pořadu první třetiny je další komerční přestávka, již druhá v tomto duelu. Omsk je v posledních minutách aktivnější, naopak Chakimov má plné ruce práce.
11:03'
Ani Omsku se první přesilová hra zas tak nepovedla. Až ke konci jsme sledovali pohlednou kombinaci, po které zkoušel na bližší konstrukci vypálit Andrighetto.
10:00'
Do slibné šance se natlačil domácí Markovin, který to ve finální fázi zkoušel ránou pod břevno, nicméně Bobkov byl na svém místě. Bude se vhazovat po levici Bobkova.
09:58'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., vysoká hůl).
09:11'
Omsk přežil první oslabení bez větších úhon, Bobkov si dokonce nepřipsal ani jeden zákrok. Po skončené přesilovce mohl pálit Liška, puk mu ale sjel z hole.
08:02'
Až v tuto chvíli se domácí dostali k slušné přesilovkové kombinaci, jenomže žádnou střelu jsme neviděli. Vojnov odpálil puk do bezpečí, kde se ho ujal Kudako.
07:10'
Čerepovci se nepovedlo uspět na vhazování, což vedlo k vyhození na druhou stranu v podání soupeře. Navíc se k sympatickému zakončení dostal Beck.
06:23'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Širokov – 2 min., podrážení).
05:25'
Střídání v týmu Severstal Čerepovec: ze hřiště odchází Vladislav Podjapolskij, přichází Rafael Chakimov.
05:25'
V krátkém časovém sledu se hosté dostávají do dvoubrankového vedení! Domácí obrana si nedokázala pohlídat naprosto volného PAVLA DĚDUNOVA, který sice s prvním pokusem neuspěl, avšak poté se ještě dostal k dorážce, kterou poslal přesně za záda domácího brankáře.
Asistence: Igor Makarov, Ville Pokka.
04:47'
Čtvrtá formace domácích obsadila útočnou třetinu, kde měl na modré čáře nabito Provolněv. Jeho pokus byl snadným soustem pro Bobkova, který zasáhl.
04:10'
V souboji o puk byl nakonec rychlejší hostující Bondarev, kterému se povedlo rozehrát o zadní hrazení. U středového kruhu ale narušil útočnou akci Kapustin.
04:04'
Čerepovec se nadechl k velice sympatickému náporu, přičemž Bobkov musel zasahovat. Domácí poté ještě zkoušeli dorazit puk, avšak bez kýženého úspěchu.
03:00'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, do kýženého vedení se dostávají hosté! Avangard se totiž kostrbatým způsobem prodral do pásma, kde se k volnému puku dostal IGOR MAKAROV, který si sjel až před brankáře, kterého překonal střelou mezi betony.
Bez asistence.
02:05'
Chipchura se pokoušel prodrat do útočného pásma, jenomže rychleji to stihl jeho útočný kolega Kapustin. Jednalo se o ofsajd, hra se tak stěhuje do středního pásma.
01:16'
Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Alexandr Sudnicin, přichází Igor Bobkov.
01:16'
Kapustin se z levého křídla pokoušel natlačit až před brankáře Sudnicina, kterého strhl k zemi. Hodně tomu pomohl také Manuchov, který protihráče natlačil.
01:05'
První formace Omsku usilovala o puk u levého hrazení, kde byl nakonec nejúspěšnější domácí Jakimov. Oba celky poprvé vystřídaly, u kotouče je Chlystov.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který poprvé zavítal za vlastní branku. Zde se o rozehrávku staral obránce Bondarev.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Kudako, Provolněv, N. Chlystov, Kinrade, Chabarov, Chochlov, Sizov – Morozov, Jakimov (A), Kodola – Liška, Chipchura, Kapustin – Geraskin, Trubačjov (C), Markovin – Gračjov, J. Bodrov, Monachov (A) – Kazakov.

Avangard Omsk: Bobkov (Sudnicin) – Pokka, Bondarev, Franson (A), Vojnov, Martynov, Manuchov – Andrighetto, K. Semjonov, Širokov (A) – Beck, Klinkhammer, Šumakov – A. Potapov, Stas (C), Dědunov – Košelev, Pjanov, I. Makarov.

Rozhodčí: Ansons, Kulakov – Viljugin, Šislo.
Avangard Omsk

Na opačné straně stojí nevyzpytatelný Omsk, kterému se vede o poznání lépe. Avangard totiž okupuje druhou pozici východní konference, avšak manko na vedoucí Kazaň je už sedmibodové. Omsk se rovněž nenachází v úplně nejlepší formě, z posledních pěti duelů prohrál hned ve třech případech, poslední prohra se uskutečnila v minulém kole, ve kterém Avangard nestačil právě na Kazaň, která na vlastním kluzišti dokázala vyhrát přesvědčivě 3:0. Omsk je třetím nejlepším venkovním celkem své konference, lépe je na tom už jen Barys a Kazaň.
Severstal Čerepovec

Hokejisté Čerepovce se po sedmadvaceti kolech nacházejí až na jedenácté pozici západní konference, což by pochopitelně neznamenalo postup do vyřazovacích bojů. Severstalu se do této doby povedlo nasbírat dvaadvacet bodů, v případě vítězství by pak mohl poskočit na devátou pozici před Soči. Čerepovec se v posledních týdnech výsledkově trápí, v tuto chvíli drží už devítizápasovou sérii bez výhry, kterou se dnes pokusí přeseknout. Severstal letos uspěl pouze v osmi duelech, naproti tomu pocítil hořkost porážky už devatenáctkrát, což je opravdu vysoké číslo.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Severstal Čerepovec a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.