KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Astana - 26. února 2020   10:00

Chabarovsk
Chabarovsk
14:49' Vj. Ušenin (A. Kuzněcov) • 16:30' Vj. Ušenin (Jazkov, Vitásek) • 45:23' T. Zohorna (Vitásek) • 48:31' Jordán (Jazkov) • 59:47' Vj. Ušenin (Vl. Ušenin, A. Kuzněcov)

Marek Langhamer Nenastoupil
Charabovsk nakonec deklasoval soupeře a nadělil mu nechvalně proslulého "bůra". Domácí dnes byli jasně lepším týmem, což už ukázali v první třetině, ale potvrdili hlavně v té třetí, kdy vsítili tři góly. Dva z nich dali čeští hráči a reprezentanti Tomáš Zohorna a Michal Jordán. Navíc Ondřej Vitásek se blýskl dvěma asistencemi. Třináct sekund před koncem výsledek podtrhl Vjačeslav Ušenin a připsal si v zápase hattrick.
59:47'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Čepice na led! VJAČESLAV UŠENIN slaví hattrick! Třináct sekund před koncem podtrhuje debakl Barysu skvělou tečí za záda gólmana. Asistence: Vladislav Ušenin a Alexandr Kuzněcov.
59:13'
Je vidět, že Barys už zápas dohrává. Hráči na ledě místo bruslení skoro chodí.
58:38'
Probíhají poslední dvě minuty a Amur ještě stále tlačí v útočném pásmu.
57:40'
57:13'
Paňukov se uvolnil u levé tyčky, ale jeho rána opět nepřekonala Alikinův beton.
56:41'
Další vyhození opět zkracuje čas Amuru v oslabení.
56:15'
Nyní se jim nepodařilo udržet kotouč na modré a Amur vyhodil až k brankáři Barysu.
55:44'
Barys hned v první útočné akci zastavuje ofsajd.
55:40'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., podrážení).
55:23'
Alikinův další zákrok z velké blízky.
54:41'
Chabarovsk nahodil kotouč do třetiny, ale odjel vystřídat.
53:59'
Domácí v posledních minutách hodně střílí, celkově už na branku vyslali 34 střel, zatímco hosté "pouze" 25.
53:45'
Alikin ukázal dva perfektní zákroky v rychlém sledu proti střelám z obou kruhů.
Máme zde další komerční pauzu, už poslední v tomto zápase.
51:20'
Barys se ke střelbě skoro nedostává, což je pro Amur jedině dobře.
50:38'
Amur rychle vyhodil, ale jen do středního pásma.
Nyní nám přesilovku ještě o něco oddálí komerční pauza.
50:24'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., podrážení).
50:10'
Hosté hrají v šesti v pásmu kvůli signalizovanému vyloučení.
49:45'
Barys vypadá už otráveně a chtěl by zápas co nejrychleji dohrát, aby se mohl soustředit a naladit na boje v play off.
49:29'
Šalapov jen nahodil do pásma a za kotoučem se už vůbec nehnal.
48:31'
Další česká branka! MICHAL JORDÁN se postavil před Kudrjavceva, aby mu clonil. Následně viděl střelu Jazkova a tak ji jemně tečoval. A to přímo do branky. Asistence: Nikita Jazkov.
48:12'
Barys je svírán v pásmu a hráči nemohou vystřídat. Už jsou tam hodně dlouho
45:23'
Česká spolupráce! TOMÁŠ ZOHORNA si najel před branku, kde dostal perfektní pas zpoza ní od Ondřeje Vitáska. Jeho následné zakončení už bylo lahůdkou. Asistence: Ondřej Vitásek, Gleb Korjagin.
44:59'
Střela jednoho z domácích od modré se vznesla kousek od branky.
44:36'
Probíhá nudná pasáž hry. Moc se nepřerušuje, ale ani se moc nestřílí a neútočí.
43:09'
Hosté sice vyhráli buly u Alikinovy branky, ale následně domácí shrábli kotouč a vyjíždí opačným směrem.
42:48'
Jordánův pokus byl z hodně velkého úhlu a neměl moc velkou šanci na úspěch.
41:48'
Chabarovsk zaváhal v obraně, ale Barys toho vůbec nedokázal využít.
Alikinovu branku ještě museli technici pořádně upevnit.
41:28'
Alikin si po Gurkovově povedené střele připisuje další parádní zákrok.
40:46'
Přesilová hra skončila a hosté přežili i toto vyloučení.
40:45'
Buly v poslední třetině vyhrál Chabarovsk, který stále ještě hraje přesilovku.
40:01'
Druhá třetina zůstala bezgólová. Výkon Barysu se určitě zvedl, ale ani tak to Kazaši nedokázali přetavit v gól. Nejvýraznější šancí tedy zůstaly dva úniky. Gurkov s Akolzinem se utrhli obraně, ale druhý jmenovaný nedokázal dobře zakončit. Podobně dopadl i únik Vladislava Ušenina v závěrečných minutách. Ten byl ale při úniku sekán Orechovem a vysloužil si tak alespoň přesilovku.
40:00'
39:49'
Stejně tak nyní podržel Kudrjavcev svůj tým proti ráně Rasskazova.
39:26'
Panjukov se ve vlastním oslabení dostal ke střele, kterou překvapil Alikina, ale gólman kotouč nakonec podržel.
38:39'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Valerij Orechov – 2 min., sekání).
38:39'
Vladislav Ušenin byl v obrovské šanci! Unikl do samostatného nájezdu, ale ten neproměnil, jelikož nezvedl puk nad beton. Bude se ale vylučovat.
37:54'
Nyní probíhá asi nejnudnější pasáž hry, kterou jsme zatím mohli vidět. Oba týmy jen ztrácejí a vybojovávají kotouč. Ale nikdo se nedostává do pásma ani ke střelám.
36:53'
Rudenkov si potáhl kotouč a našel se velmi krásnou pozici ke střele. Tu ale skvělým zákrokem hrudí vyrazil Kudrjavcev.
36:05'
Metalnikov se musel vracet až ke brankáři pro kotouč. Následně chtěl rozehrát další akci, ale chyboval.
35:33'
Muratovova střela těsně minula branku. Následnou dorážku lapil Alikin.
34:09'
Barys vyhrál vhazování ve svém pásmu a okamžitě se snažil dostat dále. Puk ale získal soupeř.
34:02'
Následná rána Peťuchova končí v lapačce soupeřova gólmana.
33:46'
Peťuchov nezískal kotouč za brankou soupeře, tak aspoň jednoho z hráčů přišpendlil na mantinel.
Komerční brejk přerušuje nyní hru.
33:11'
Akolzin pálil od modré a Alikin nic neviděl. Nakonec nějak vyčaroval úspěšný zákrok.
32:43'
Barys se snažil napadat, ale nedařilo se mu to . Následně propadl na modré a musel rychle ke svému gólmanovi v ohrožení. Ten nakonec puk pokryl sám.
31:53'
Velmi zajímavá šance! Metalnikov poslal z kruhu po otočce zadovku na Šestakova a ten pálil z blízkosti Alikina. Ale brankář zatím stále stoprocentní.
31:45'
Chabarovsk stále kombinuje v pásmu.
30:50'
Amur se dere do útočného pásma s velkou chutí, ale ke střelbě se moc nemá.
30:39'
Vyhození kotouče bylo s porušením pravidla o zakázaném uvolnění. Vhazuje se před brankou hostů.
29:34'
Barys se snaží, přesilovka je trošku nakopla a hokejisté jsou nyní více dravější, co se útoku týče. Zatím to ale nepřináší ovoce.
28:46'
Kudjavcev se nyní skvěle postaral o projektil, který na něj vyslal Jazkov.
28:03'
27:52'
Paňukov střílel z velké blízky, ale ránu po zemi poslal jen do betonů soupeřova gólmana.
27:26'
Chabarovsku se nepodařilo z modré čáry kotouč vyhodit. Barysu už zbývají poslední sekundy přesilovky.
26:53'
Orechov táhlou ránou poslal kotouč na branku Alikina, ale ten vyrážečkou kotouč usměrnil mimo.
26:22'
Chabarovsku se po zisku kotouče podařilo vyhodit. Následně hru ještě znovu zdrželi ve středním pásmu.
26:03'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladislav Ušenin – 2 min., podrážení).
25:43'
Obrovská šance Barysu! Gurkov se utrhl obraně a s Akolzinem unikl. Druhý jmenovaný dostal kotouč před branku, ale zakončení nebylo dostačující.
25:03'
24:33'
Kudrjavcev si připisuje další skvělý zákrok lapačkou.
24:25'
Nur-Sultan zase parádně získal kotouč a odpálil ho až k brance Alikina.
24:05'
Hosté jsou již ve čtyřech. Zatím se brání velice dobře.
23:59'
Barys Nur-Sultan opět vyhazuje. Dvojitá přesilovka pomalu končí.
23:32'
Tomáš Zohorna si počkal na modré a pálil. Kudrjavcev ale zasáhl parádním zákrokem.
23:17'
Zohorna čekal na kruhu s napřeženou holí, lae puk se k němu nedostal.
23:03'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Pavel Akolzin – 2 min., podrážení).
22:59'
Další vyhození Barysu opět zkracuje čas soupeře v přesilovce.
22:47'
Metalnikov vyvezl kotouč až na útočnou modrou.
22:34'
Chabarovsk se v přesilovce drží v pásmu, ale zatím ještě nevystřelil.
22:05'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šestakov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:22'
Rasskazov nedokázal zakončit puk, který na něj jel. V tu chvíli byl nikým nehlídán a sám před gólmanem.
21:08'
Závar hráčů před a za brankou Alikina se nakonec vyřešil únikem dvou hráčů Amuru.
20:45'
I ve druhé třetině se Amur rychle a často dostává do útočné třetiny.
20:01'
V první třetině bylo od začátku vidět, že aktivnější a o něco lepší, je Amur. Ten to také zúročil dvěma góly, o které se postaral Vjačeslav Ušenin. Nejdříve mu asistoval v patnácté minutě Kuzněcov a poslal mu pas v kruhu, odkud Ušenin pálil k tyči. Následně v minutě sedmnácté propálil Ušenin Kudrjavceva krásnou dělovkou. Všechno je ale ještě otevření, před námi jsou stále dvě třetiny.
20:00'
19:49'
Někrjach dostal dlouhý pas až na modrou, odkud vyslal střelu zápěstím, ale Alikina nepřekvapil.
19:08'
Katsuba skvěle napadal soupeře v pásmu a puk nakonec vybojoval, ale neměl komu přihrát.
18:27'
Po Orechovově střele měl naopak na druhé straně kvalitní zákrok Alikin.
18:11'
Kudrjavcev musel opět zasahovat a obrana ho v tom dneska docela nechává.
17:40'
Chabarovsk se žene za dalším gólem. Nyní už byl ale Kudrjavcev úspěšný.
16:30'
VJAČESLAV UŠENIN udeřil podruhé! Chyba Barysu v útočném pásmu zapříčinila rychlý brejk a Jazov potom z konce kluziště poslal puk právě na Ušenina, který Kudrjavceva propálil výstavní dělovkou. Asistence: Nikita Jazkov a Ondřej Vitásek.
16:19'
Zakázané uvolnění Amuru posouvá hru zpátky před Alikina.
15:55'
Rána Tomáše Zohorny z blízky byla velkou lahůdkou pro gólmana Barysu Nur-Sultan.
15:50'
Barys chtěl okamžitě odpovědět, ale Alikin je zatím stoprocentní.
14:49'
Chabarovsk se ujímá vedení! Kuzněcov protáhl kotouč kolem mantinelu a v pravém kruhu ho předal na VJAČESLAVA UŠENINA. vedle sebe. Ten nekompromisní ránou k tyči propálil Kudrjavceva. Asistence: Alexandr Kuzněcov.
14:23'
Obrana Barysu skvěle zlikvidovala útok soupeře na modré čáře.
13:58'
Barys zazmatkoval ve svém pásmu, ale nakonec puk získal a vyhodil do středního pásma.
13:13'
Tvrdá střela od konce útočné třetiny mířila na Kudrjavceva, ten jí tělem vyráží.
12:24'
Chabarovsk od své branky vyhodil přes celé hřiště a píská se tak zakázané uvolnění.
11:41'
Hned po buly se i třetí pětka Barysu tlačila do pásma, ale opět jen za použití ofsajdu.
11:39'
Sagadejev najížděl do pásma, ale byl v ofsajdu. Pak se rozhodl vystřídat.
11:25'
Alikin se musel otočit za pukem, ale vytěsnil ho mimo branku.
10:55'
Od modré nahazoval Jažkov, ale jeho puk byl tečován úplně mimo branku.
Hru přerušuje první komerční pauza.
10:33'
Zákrok Kudrjavceva opět zmařil naděje soupeře na vsítění branky.
10:05'
Jeden z domácích si sjížděl ke gólmanu Kudrjavcevovi, ale vyklouzl mu puk.
09:44'
Čtyři minuty a čtyřicet dvě sekundy se nyní opět hrálo bez jediného přerušení.
09:25'
Tohle byla velmi dobrá rána kapitána Barysu Sagadejeva. Ten z modré čáry vypálil milimetry vedle tyčky soupeře.
08:39'
Paňukov si nabruslil na levý kru ha poslal bombu, kterou Kudrjavcev vyráží betonem.
07:49'
Korobov pálil skoro od modré, jeho rána se odrazila od jednoho z hráčů těsně vedle tyče.
07:24'
Domácí jsou dnes v útoku o dost aktivnější než soupeř. Stále ale kombinují a schází střelba.
06:43'
Vitásek schytal nyní tvrdou ránu soupeře, ale zabránil ohrožení branky.
06:23'
Amur dobře kombinoval v pásmu, ale nakonec mu kotouč vypadl za modrou čáru a tak musel pásmo vyklidit.
05:33'
Ušenin se cpal do šance se dvěma spoluhráči, ale byl obrán před modrou čarou o kotouč.
05:01'
Chabarovsk ale vyhodil kotouč jen na icing a vhazování proběhne před Alikinem.
04:53'
Barys už se cpal do šance, ale poslední z obránců skvěle zasáhl a domácí před svou branou vybojovali kotouč.
03:49'
Přes tři minuty se hrálo bez přerušení. Tuto dobu až nyní přerušil zákrok a podržení kotouče gólmanem Alikinem.
03:30'
Nyní zase souboje za brankou Alikina, ale tam nikdo kotouč ze skrumáže hráčů nemůže dostat.
02:55'
Katsuba vybojoval kotouč za brankou Kudrjavceva, ale následně se nechal obrat a Barys kootuč vyvezl.
02:23'
Chabarovsk je zatím v úvodních minutách o dost aktivnější a nyní je opět v útočném pásmu.
01:29'
Dalí útoku Amuru ztroskotal u modré čáry, kde se domácí zbytečnou chybouo připravili o puk.
00:48'
Viděli jsme chybu v obraně Barysu, kdy se puku zmocnil Golubev a najle si do mezikruží, odkud pálil. Kudrjavcev byl ale stoprocentní.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyhrává Amur Chabarovsk, ale puk zatahuje za svou branku.
00:01'

Amur Chabarovsk: Alikin (Kiseljov) – Vitásek, Jordán, V. Vasiljev, Ignatovič, Turbin, Korjagin, Alexandrov, Korobov – Jazkov, H. Zohorna, T. Zohorna – Rasskazov, Golubev, Ruděnkov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, A. Kuzněcov – Veličkin, Kacuba.

Barys Nur-Sultan: Kudrjavcev (Karatajev) – Orechov, Metalnikov, Makljukov, M. Semjonov, Kleščenko, Šalapov, Samat Danijar – Paňukov, Akolzin, Ševčenko – Gurkov, Petuchov, Sagadejev – Šestakov, Jevdokimov, Někrjach – Musorov, Gaťjatov, B. Muratov – Danijar.

Rozhodčí: Vasiljev, Naumov – Gordenko, Susujev.

Marek Langhamer (CHAR)
Tomáš Zohorna (CHAR)
Hynek Zohorna (CHAR)
Michal Jordán (CHAR)
Ondřej Vitásek (CHAR)
BARYS NUR-SULTAN

Barys je právě naopak v úplně opačné pozici. Tým z Kazachstánu už si zajistil druhé místo ve východní konferenci a tedy úplně jasný postup. Z posledních deseti možných bodů (pěti zápasů) ztratili Kazaši jen jeden za prohru po prodloužení s Novosibirskem. Tým se tedy už může pomalu připravovat na vyřazovací souboje proti Magnitogorsku a proto je možné, že již zápas nebudou brát na sto procent.

AMUR CHABAROVSK

Chabarovsk tento rok nebyl tak daleko od play-off, ale nakonec stejně nepostoupil. Něftěchimik Nižněkamsk, který postupuje jako poslední z té postupové osmičky může sice Amur ještě bodově dorovnat, ale i tak už nemůže postoupit. Už je tedy jasné, že Amur skončí na desátém místě, za Kunlunem a postupovou osmičkou a před Vladivostokem a Čeljabinskem. Posledních pěti zápasů nebylo moc povedených, poslední tři zápasy byly totiž s porážkou.

Forma: P(pp) – P – P(sn) – V – V