KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Nižněkamsk - 6. září 2019   18:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
07:48' Slepyšev (Čmychov, Světlakov) • 35:55' Vey (Grigorenko, Kaprizov) • 64:17' Kalinin (Al. Popov)
3:2
(1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
23:03' Porjadin   • 38:20' Porjadin  (White)
CSKA Moskva
Beljajev, Birin – Ponamarenko, Slavikovskij
CSKA Arena
5 404 diváků
Nižněkamsk

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (CSKA Moskva) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:51
Dnešní utkání sledovalo 5 404 diváků.
Střely na branku: 28 – 28
Je dobojováno. Domácí vítězí v prodloužení, které rozhodla střela Sergeje Kalinina v poslední minutě nastavené hrací doby. Hosté se tak musí spokojit s bodem jedním. Sledovali jsme napínavý zápas až do samého konce. Šťastnějším týmem pak tedy byl úřadující majitel Gagarinova poháru.
64:17'
CSKA právě vstřelilo branku!
V poslední minutě prodloužení nakonec domácí odmítají samostatné nájezdy. SERGEJ KALININ měl u branky hostů dost času na rozmyšlenou a poté vystřelil z pravé strany. Kotouč pak s odrazem o zadní tyč končí za Šaryčenkovými zády – 3:2. Moskvané tak berou bonusový bod navíc. Asistence: Alexandr Popov.
64:00'
Hraje se poslední minuta prodloužení.
63:36'
Znovu hosté nezakončili a do akce šli domácí hráči. Ale také střela Konstantina Okulova končí jen vedle hostující branky.
62:17'
Alexandr Popov nestihl zakončit v mezikruží, když mu puk sjel z čepele a následně ho získali hostující hráči.
61:29'
Kirill Kaprizov si z pravého kruhu sjel na levý a poté střílel, ale jeho střela byla sražena jen vedle. Do akce nyní míří zase hosté.
60:55'
Domácí jim kotouč ve vlastní obranné třetině sebrali a dostali ho pod kontrolu. Následně pak zamířili před branku Šaryčenka.
60:26'
U puku jsou hosté a míří s ním do útočného pásma. Na ledě je hodně prostoru a musí si dávat i pozor na zadní vrátka.
60:01'
Je to tak, zápas nenašel v základní hrací době vítěze a na řadu přichází pětiminutové prodloužení se třemi hráči na obou stranách.
60:00'
59:15'
Oba celky se už nikam nehrnou, nechtějí udělat chybu, která by mohla znamenat ztrátu obou bodů. Dost možná opravdu uvidíme prodloužení.
58:27'
Kaprizov zavezl puk za vlastní branku, odkud pozvolna zakládal další akci. Ale před hostující brankou žádné nebezpečí nevzniklo.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:05'
Mezi třemi tyčemi se následně pak opřel do střely ještě Michail Grigorenko, ale ani on nedostal puk za záda Šaryčenka.
56:07'
V obranném pásmu získalo CSKA kotouč a hned se pak ke střele na pravé straně dostal Jiří Sekáč, jeho pokus byl však sražen jen mimo tři tyče.
55:04'
Stále se nikomu nedaří jít do vedení a zatím to opravdu vypadá, že zápas dospěje do prodloužení. Samozřejmě ale ještě nepředbíhejme.
52:20'
Závar před hostující brankou, domácí však nedokázali prostřelit Šaryčenkova. Ten byl ve svém brankovišti jako přibitý a zavřel všechny otvory v brance.
51:25'
Ve středním pásmu zastavili hosté rozjetý domácí celek, který už už mířil směrem k jejich brance. Ale hůl jednoho z beků Nižněkamsku zastavila rozehru dvou domácích útočníků.
50:34'
Čas rychle ubíhá, jsme za polovinou třetí části hry a stav je stále nerozhodný. Podaří se jednomu z týmů strhnout vedení na svou stranu, nebo dojde na prodloužení či dokonce nájezdy?
49:20'
Matt White táhl akci podél pravého mantinelu, dobře mu sekundoval Pavel Porjadin, ale druhý jmenovaný poté po své střele na hattrick nedosáhl.
48:36'
Linden Vey dostal nabito na levé straně a další svoji střelu poslal jen mimo hostující branku. Hráči Nižněkamsku sbírají opuštěný puk a míří do akce na druhé straně.
48:01'
Od vlastní branky zakládají další akci Moskvané a už se ženou před soupeřovu klec.
46:44'
Další domácí šance. Na levé straně byl volný Nestěrov, dostal přihrávku na levý kruh a jeho táhlá střela pak zůstává jen v lapačce hostujícího brankáře.
46:07'
Nepřesnosti ve středním pásmu na obou stranách. Nyní už jsou u kotouče domácí a směřují před Šaryčenkovu branku. Ten se tak musí mít znovu na pozoru.
44:39'
A hned se dostal do šance. V blízkosti Šaryčenka střílel po zemi Jiří Sekáč, český útočník však nedokázal zakončit mezi jeho betony.
44:10'
Domácí celek je v plném počtu.
43:19'
Rafael Bikmullin si sjel do těsné blízkosti domácí branky, jeho přízemní projektil ale končí jen na betonu Ilji Sorokina. Domácí se znovu osvobozují.
42:23'
Zack Mitchell natáhl hůl těsně před domácí brankou, ale neprocpal puk za záda Sorokina. Domácí hráči se poté ihned osvobozují.
42:10'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Romanov – 2 min., držení).
41:44'
Stále pokračuje hra bez přerušení a u puku jsou stále hráči CSKA. Ti se snaží strhnout vedení na svou stranu, ale stále se jim to nedaří.
41:24'
Dlouho obléhali branku hostů domácí hráči, ale jejich snaha před Šaryčenkovem byla marná.
40:01'
Střely na branku: 15 – 23
Také prostřední část hry je u konce. V ní se podařilo hostům vyrovnat, avšak domácí odpověděli v přesilové hře a šli znovu do vedení. Poslední slovo ale v prostřední třetině měli hosté, kteří vyrovnali Porjadinem. Ten je tak zatím jediným hráčem hostů, který se dnes zapsal do listiny střelců. Čeká nás zajímavá třetí třetina, která začne přibližně ve 20:15.
40:00'
39:50'
Puk mají ještě na hokejkách domácí hráči, ale už to nemohou stihnout. Také druhá třetina bude za malý okamžik minulostí.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Porjadin se trefil podruhé v utkání a vrátil tak Nižněkamsk zpět do hry.
38:20'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Znovu je srovnáno. PAVEL PORJADIN sebral ve středním pásmu kotouč a nabruslil si rychle až před Sorokina, kterého poté svižnou střelou překonal – 2:2. Asistence: Matt White.
37:43'
Ildar Šiksatdarov napřáhl ke střele na levém kruhu, jeho pokus byl však zastaven obranou CSKA a ta dostala puk do bezpečí.
36:38'
Znovu tak hosté ztrácí jeden gól. Navíc nyní jsou domácí znovu v jejich pásmu a ostřelují Šaryčenkova, ten zatím ve svém brankovišti čelí velmi dobře.
35:55'
Velmi rychle využitá přesilová hra a Moskvané jdou do zpět do vedení. LINDEN VEY dostal nabito na levou stranu, odkud poté nekompromisní přízemní střelou propálil Šaryčenkova – 2:1. Asistence: Michail Grigorenko a Kirill Kaprizov.
35:31'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Maxim Grošev – 2 min., krosček).
35:12'
Konstantin Okulov převzal z pravé strany přihrávku a poté pálil z levé strany, ale i jeho pokus nekončí mezi třemi tyčemi.
34:46'
Domácí celek je už v plném počtu.
34:14'
Od vlastní branky museli zakládat svou další akci hosté, domácí se totiž osvobodili a poslali puk před Šaryčenkovou klec.
33:56'
Po další Zacharčukově střele zasáhl Sorokin a před dotěrnými hosty raději zastavil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
33:24'
Stěpan Zacharčuk střílel od modré čáry, ale jeho pokus byl sražen mimo tři tyče. Nicméně hosté stále operují před Sorokinovou brankou.
33:00'
Hosté mají k dispozici přesilovou hru a mají tak šanci jít do vedení. Už se uhnízdili v pásmu CSKA a kombinují před Iljou Sorokinem.
32:46'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Linden Vey – 2 min., hákování).
31:54'
Hrálo se nahoru dolů, oba celky se pokoušely o strhnutí vedení na svou stranu, avšak oba gólmani jsou proti a drží své týmy a jejich šance na úspěch v tomto utkání.
30:58'
Alexandr Černikov byl sice tísněn obráncem CSKA, přesto se mu podařilo dostat se ke střele, ta ale končí jen v moci brankáře CSKA Ilji Sorokina.
30:17'
Pavel Kulikov nabral ve středním pásmu rychlost a sjel si k tyči domácí branky, jeho přízemní střela jen prosvištěla brankovištěm a skončila vedle levé tyče Sorokinovy klece.
29:22'
Další pokus domácího celku, který prahne po strhnutí vedení na svou stranu. Hosté jsou ale zatím proti a dobře brání prostor před brankovištěm Alexandra Šaryčenkova.
28:44'
Michail Grigorenko byl opět agilní a sjel si do prostoru mezi kruhy, jeho následná střela z nápřahu byla zastavena pouze obráncem hostů a ten pak puk dostal do bezpečí.
28:23'
Moskvané u vlastní branky sebrali odražený kotouč a ten poté dostali do neutrální zóny.
27:52'
Nyní následuje další komerční přestávka.
27:42'
Z levého kruhu vyslal jedovku Michail Grigorenko, avšak jeho pokus kryje hostující brankář, jenž tak znovu podržel svůj tým.
27:19'
Další ztráta kotouče pro Nižněkamsk a CSKA jde do rychlého přečíslení před Šaryčenkova.
26:34'
Na druhé straně bojovali o kotouč v rohu kluziště hosté s domácími a úspěšnější byli hráči CSKA. Ti hned vytáhli puk do středního pásma a poté pokračovali dále. Ale následně pak se ke střele nedostali.
25:36'
Ve středním pásmu získali domácí hráči puk a rychle se nacpali do útočné třetiny. Z pravé strany šla na Šaryčenkova další střela, kterou však brankář hostů kryje levým betonem.
24:35'
Zápas tak získal jiný náboj, domácí přišli o své vedení, hosty naopak může nakopnout vyrovnávací branka. Ještě se tak určitě máme na co těšit.
23:03'
A nyní to už přineslo kýžené ovoce a je vyrovnáno. PAVEL PORJADIN si sjel na levou stranu a z mírného úhlu poté vystřelil. Nakonec puk poslal ke vzdálenější tyči a Sorokin neměl šanci zasáhnout – 1:1. Začíná se znovu od začátku. Bez asistence.
22:41'
Hosté ale oproti první části hry ožili a více se dostávají před branku domácích.
21:43'
Podél pravého mantinelu měli hosté úmysl zavézt kotouč před branku soupeře, znovu je však obrana CSKA nepustila k žádnému ohrožení Sorokinovy klece.
20:57'
Nic z toho nebylo a na kotouči se opět oba celky vystřídaly. Nyní ho mají na svých hokejkách Moskvané a prošli už do útočného pásma. Okulov pak střílel z pravého kruhu a proti jeho ráně zasáhl Šaryčenkov a hru pozastavil.
20:16'
Hosté mají kotouč ve své moci a spěchají s ním do útočného pásma. Jenže v tom středním jim hráči CSKA puk sebrali a naopak otáčejí hru na opačnou stranu, čili před Alexandra Šaryčenkova.
20:01'
Střely na branku: 8 – 9
První třetina je za námi. V ní se domácí brzy ujali vedení, avšak branka nakonec neplatila, neboť Kalinin ji dosáhl vysokou holí. Prakticky ale po této události šli Moskvané do vedení, když se mezi tři tyče trefil Anton Slepyšev. Hostům se nepovedlo vyrovnat a stále tak musejí dohánět jednobrankové manko. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 19:25.
20:00'
19:55'
Moskvané mají stále puk, ale jsou pořád v obranné třetině. Už se tak zřejmě nic nestane a první část hry je tak pomalu, ale jistě minulostí.
19:28'
Domácí hráči získali puk v obranném pásmu a ještě se dostali do akce, ale nakonec se vraceli zpět před Sorokina, neboť ve středním pásmu je zastavili hosté.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:18'
Čmychov si vyměnil puk s Romanovem, ale druhý jmenovaný pak svůj přízemní projektil dostal jen do boční sítě hostující branky.
17:43'
Domácí jen nahodili puk do útočného pásma a střídají kompletní pětici hráčů. Hosté pak založili útok, ve kterém před Sorokinem nevymysleli zhola nic.
17:05'
Domácí stále drží těsné vedení a hosty nepouštějí k vyrovnání. Nyní se sami dostali do další akce, ale ta byla hodně nepřesná. Kotouč tak mají ve své moci opět hosté z Nižněkamsku.
16:33'
CSKA se ubránilo a je už v plném počtu.
15:50'
Z prostoru mezi kruhy střílel Radel Fazlejev, ale Ilja Sorokin byl pozorný ve svém brankovišti a hned na to pak chytil i nebezpečnou střelu Matta Whitea.
15:28'
A poté vyhodila puk až před branku soupeře. Moskvané tak šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.
15:01'
Nižněkamští se nastěhovali před branku soupeře, kde se pokoušeli o první akci v přesilovce, ale obrana CSKA byla zatím hodně pozorná.
14:33'
Následuje komerční přestávka a po ní začnou hosté svou první přesilovou hru v utkání.
14:33'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Kalinin – 2 min., držení).
13:29'
Sergej Kalinin z levé strany vyslal svižnou střelu, ta ale byla zastavena obráncem Nižněkamsku, který nohou srazil puk do bezpečí a mimo ohrožení hostující klece.
12:55'
Jeden z hostujících obránců spěchal za kotoučem do obranného pásma, ale ten mu nakonec z čepele utekl a rázem bylo po hostující šanci.
12:18'
Ale nakonec se ke střele nedostali, hosté rychle otočili hru a nastěhovali se před Sorokina, jenž po doteku s kotoučem raději hru přerušil.
12:04'
Od vlastní branky zakládají domácí hráči další akci a míří zpět k brance hostů.
11:38'
Grigorenko byl blízko další přesné střele, ale Šaryčenkov proti jeho nebezpečnému projektilu vytasil lapačku a kotouč do ní ukryl. Podržel tak svůj tým.
10:01'
Další pobyt domácích v pásmu Nižněkamsku. Mezi kruhy napřáhl ke střele Jiří Sekáč, ale český útočník poslal kotouč jen do připraveného betonu Alexandra Šaryčenkova.
09:02'
Hosté tak přeci jen musí už dohánět jednobrankové manko. Dostali se s pukem před domácí klec, ale jejich pokus šel mimo tři tyče.
07:48'
Nyní se to už povedlo a gól Moskvanům nikdo nevezme. ANTON SLEPYŠEV dostal přihrávku a poté prošel až na levý kruh, odkud pak svou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci a prostřelil ho mezi jeho betony. Kotouč pak propadl za jeho záda – 1:0. Asistence: Arťom Čmychov a Andrej Světlakov.
06:33'
Sergej Kalinin sice otevřel účet dnešního zápasu, ale nakonec není branka uznána, neboť puk z výšky tečoval vysokou holí. Hosté si tedy zajisté oddychli. Skóre zůstává neměnné.
06:20'
Následuje komerční přestávka.
06:20'
Linden Vey poslal na Kaprizova křížnou přihrávku, ale ta šla druhému jmenovanému na paty. Byl tak v pásmu o něco dříve než puk a je z toho postavení mimo hru.
05:49'
Obrana CSKA vyhodila puk do středního pásma, za ním spěchal Bogdan Kiselevič, ale nestihl to. Domácí celek tak nemohl zahrozit před Šaryčenkovem.
03:37'
Jiří Sekáč si sjel na pravý kruh a odtud vyslal přízemní střelu. Ta skončila na levém betonu Šaryčenkova a puk se odrazil od jednoho z hostujících beků a záhy ho gólman Nižněkamsku ukrývá pod lapačku.
03:09'
Také domácí se dostali do obléhání branky soupeře, ale nakonec se další souhra CSKA nepovedla podle představ jeho hokejistů.
02:15'
Šaripzjanov zachytil puk po střele Maxima Mamina a dostal kotouč do neutrální zóny. Jenomže dále do útočného pásma se hosté vůbec nedostali.
01:03'
Až nyní se to hostům povedlo a dostali se do kombinace před Sorokinem. Avšak i domácí brankář ukázal svůj um a puk zastavil přesným zákrokem. Hra je přerušena.
00:40'
Po nepřesné rozehrávce Nižněkamsku se k puku dostali opět hráči CSKA. Jiří Sekáč poslal přihrávku na pravý kruh, jeho spoluhráč však nedokázal tento trefit.
00:10'
Kirill Kaprizov se hned dostal do akce před brankou hostů, ale střela byla nepřesná. Nakonec ji ukryl pod lapačku brankář Nižněkamsku a přerušil hru.
00:01'

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – A. Romanov, M. Robinson (A), Marčenko, Kiselevič, Blažijevskij, Nestěrov (C), Čmychov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Al. Popov (A), Okulov, Šalunov – Slepyšev, Světlakov, Sekáč – P. Karnauchov, Kalinin, Mamin.

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – R. Murphy (A), Rjasenskij, S. Zacharčuk (C), Aťušov, An. Sergejev (A), Šaripzjanov, Pajgin – Z. Mitchell, White, Porjadin – Chafizov, Grošev, Bikmullin – Denis Kazionov, P. Kulikov, Černikov – Avcin, Šiksatdarov, Fazlejev – Šarifijanov.

Rozhodčí: Beljajev, Birin – Ponamarenko, Slavikovskij.

Jiří Sekáč (CSKA Moskva)
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radovali hráči z CSKA. Jednou v základní hrací době, jednou pak v prodloužení.

Nižněkamsk – CSKA Moskva 1:2
CSKA Moskva – Nižněkamsk 4:3pp
Neftěchimik Nižněkamsk

Hokejisté z Nižněkamsku začali sezónu výhrou, když brali dva body na ledě Minsku, jenž porazili 4:2. Poté přišel další zápas na venkovním tripu, a sice v olympijském městě Soči. A zde přišla první bodová ztráta. Hráči Soči totiž neponechali nic náhodě a nad svým soupeřem z Neftěchimiku zvítězili nejtěsnějším možným výsledkem 3:2. Dnes hosty nečeká na moskevském ledě s armádním týmem CSKA nic lehkého. Nicméně se pokusí favorita duelu potrápit a obrat ho o nějaký ten bod. Čeká nás další zajímavé utkání v kontinentální hokejové lize a vy si ho rozhodně nenechte ujít.
CSKA Moskva

Domácí moskevský armádní celek CSKA je úřadujícím šampionem KHL, když získal Gagarinův pohár. Ve finále se utkal s Omskem, kterému nedal šanci a po sérii 4:0 na zápasy, tedy v nejkratším možném termín, jeho hokejisté zdvihli pohár nad hlavy. A s Omskem se také Moskvané utkali v prvním zahajovacím duelu nového ročníku KHL. Omští svému soupeři uštědřili prohru a vyhráli 3:1. Repríza finále tak v neděli vyzněla lépe pro Omsk. Ve druhém domácím utkání už Moskvané zvítězili, když doma porazili Kazaň 3:2. Dvěma góly pomohl svému novému týmu k výhře Jiří Sekáč, jenž přišel právě z Kazaně. V tabulce Západní konference jsou zatím hráči CSKA na sedmém místě s dvěma body.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. V neděli začal nový ročník ruské KHL a dnes jsou na programu další zápasy. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy CSKA Moskva a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.