CSKA Moskva - Novgorod | ONLINE | 21.10.2019 18:30 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Novgorod - 21. října 2019   18:30

Ukončeno
CSKA Moskva
CSKA Moskva
02:59' Nestěrov (Grigorenko, Mamin) • 19:10' Vey (M. Robinson) • 29:09' Sekáč (Grigorenko, Vey) • 52:12' Nestěrov (Vey, Grigorenko) • 59:07' Okulov 
5:2
(2:0, 1:0, 2:2)
Novgorod
Novgorod
42:21' Szczechura  (Bočarov) • 45:07' Mišarin  (Varnakov)
CSKA Moskva
Sestavy:
L. Johansson (I. Sorokin) – M. Robinson, Naumenkov, Marčenko, Kiselevič, Nestěrov, Blažijevskij, A. Romanov – Grigorenko, Vey, Sekáč – Okulov, Kalinin, Al. Popov – Tělegin, Světlakov, Slepyšev – Tolčinskij, P. Karnauchov, Mamin.
Rozhodčí
Raming, Judakov – Bitjukov, Ponomarjov
CSKA Arena, Moskva
7 648 diváků
Novgorod
Sestavy:
Tichomirov (Molkov) – Orlov, Aljajev, Zborovskij, Ch. Genoway, Mišarin, Meljakov, Minejev – Varnakov, Schroeder, Žafjarov – Šenfeld, Q. Howden, Bočarov – Urakov, D. Iljin, Verjajev – Gončaruk, Belevič, Szczechura.
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že Jiří Sekáč se opět zapsal mezi střelce zápasu, se loučím a přeji vám příjemný zbytek pondělního večera.
Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (CSKA) 1+0, 2 střely, 16:09 čas na ledě
Čtyřicet minut to vypadalo na jasnou záležitost, ovšem v poslední dvacetiminutovce se Nižnij Novgorod zvedl a dotáhl stav na rozdíl jediné branky. Ovšem CSKA má zkušené mužstvo, jemuž se znovu podařilo odskočit a připsat si do tabulky další dva body.

Střely na branku: 41:14.
Střely na branku ve třetí třetině: 12:8.
Konec zápasu.
59:07'
CSKA právě vstřelilo branku!
Darovaný gól, který zápasu dává jistotu vítězství! Damir Žafjarov přihrával na modrou čáru, jenže kotouč vypíchl před Genowayem KONSTANTIN OKULOV. Jeho následné zakončení z levé strany už zamířilo do opuštěné klece. Bez asistence.
59:00'
CSKA Moskva vyhodilo na zakázané uvolnění. Nižnij Novgorod reaguje vyžádáním si oddechového času, nejlepší hráči Torpeda si totiž potřebují trochu odpočinout.
58:40'
Od levého mantinelu vystřelil Arťom Aljajev, jeho pokus vyrazil Lars Johansson- Ve stejném okamžiku odjel na střídačku Andrej Tichomirov, a tak je Nižnij Novgorod v šesti!
58:17'
Odražený kotouč si na ose hrací plochy rychle stáhl na forhend Mat Robinson. Jeho pokus ale zaplul jen do lapačky gólmana Torpeda.
58:04'
Střelou, která mohla znamenat hattrick se prezentoval Nikita Nestěrov. Jeho pokus od modré čáry byl ale sražen do ochranné sítě, CSKA dnes zvítězí.
56:41'
Na pravé straně hledal Michail Grigorenko možnost přihrávky. Rozhodl se až pro přihrávku k brance, kde operoval Maxim Mamin. Jeho výpad před branku, ale pokryl hostující maskovaný muž.
56:15'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Georgij Mišarin – 2 min., nedovolené bránění).
56:00'
Nižnij Novgorod by potřeboval vsítit branku, ovšem hraje se za jeho brankou. Dočkáme se závěrečného tlaku v podání hostujícího mužstva?
55:42'
Na modrou čáru tentokrát dostal nabito Alexandr Romanov, jehož pumelice z jedné mířila pod břevno. Andrej Tichomirov se ale zaskvěl dalším zákrokem, když černou gumu vyrazil do ochranné sítě.
54:35'
Jiří Sekáč se řítil za obranu, kam také směřoval kotouč. Českému hráči dlouho trvalo zpracování, a tak zadovkou našel kanadského spoluhráče. Linden Vey nejprve trefil brankářův beton a poté dorážkou zamířil vedle odkryté branky.
53:17'
Quinton Howden najel do útočného pásma dříve než se tam dostal kotouč. Hra se tak vrátí zpátky do střední třetiny.
52:12'
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí kapitán se podruhé směje a dnes je to jeho střelecké představení! Linden Vey prohodil puk před branku, kam si najel NIKITA NESTĚROV, jenž si stáhl puk na bekhend a rychle zakončil po ledě do protipohybu brankáře. Asistence: Linden Vey a Michail Grigorenko.
51:31'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Tolčinskij – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Sergej Zborovskij – 2 min., podrážení).
50:35'
Mat Robinson chtěl přihrát po modré čáře, ale kotouč zachytil soupeř, který vyrazil dopředu. Kanadský obránce se skvěle vrátil a chybu napravil.
49:20'
Za obranu se rozjížděl Michail Varnakov, jehož do samostatného úniku nevpustil Mat Robinson. Kanadský obránce pak hrál tělo soupeře, jenž otráveně zamířil na střídačku.
48:34'
Dalším pokusem od modré čáry se prezentoval Charles Genoway, puk pak před sebe vyrazil švédský brankář. Za dorážkou ještě mířil Jordan Schroeder, jenž kotouč netrefil.
47:48'
Po vyhraném vhazování vystřelil od modré čáry nepřesně Alexej Marčenko. CSKA dál drželo kotouč, ale vymyslelo jen nepřesnou přihrávku na levé straně.
47:18'
CSKA asi pochopilo, že takto nemůže dál pokračovat. Zakončení od modré čáry ale vyrazil k hrazení Andrej Tichomirov.
46:32'
Hostujícím hráčům narostla křídla, po čtyřiceti nemastných minutách jsou aktuálně lepší. Damir Žafjarov si najel na pravou stranu, ale přihrávku na spoluhráče přes soupeře nedostal.
45:07'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Domácí mužstvo přestalo ve třetí části hrát a je podruhé potrestáno! Z vrcholu levého kruhu se napřáhl GEORGIJ MIŠARIN, jenž schoval pokus za Alexeje Marčenka a zamířil přesně k bližší tyči. Asistence: Michail Varnakov.
44:43'
A další chyba v obraně CSKA! Michail Varnakov přihrál k pravé tyči, kde se nacházel Damir Žafjarov. Jemu ale dlouho trvalo než puk zpracoval, a tak švédský brankář zasáhl.
43:45'
Individuálně se snažil projet do střelecké pozice Andrej Belevič, který si vzal velké sousto. Hostující hráč měl proti sobě hned tři soupeře, kteří ho o černou gumu obrali.
42:21'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Darovaná branka a také Nižnij Novgorod se prosazuje v početní výhodě! Bogdan Kiselevič posunul puk podél hrazení, ovšem zastavil jej Stanislav Bočarov. Hostující útočník přihrál rychle před branku, kde se nacházel pohotový PAUL SZCZECHURA. Jeho pokus proletěl brankáři mezi rukou a tělem až do pokladnice. Asistence: Stanislav Bočarov.
41:55'
Charles Genoway netrefil puk, a tak se za ním hnal do středního pásma Alexandr Popov. Domácí hráč jej zapomněl za sebou, a tak přišlo pouze nahození po hrazení.
40:57'
Přes osu hrací plochy přihrál Charles Genoway, který viděl osamoceného Michaila Varnakova. Jeho první pokus zastavil Mat Robinson a druhý stejný obránce srazil do ochranné sítě.
40:25'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexej Marčenko – 2 min., hákování).
40:01'
Začala třetí třetina.
Dominance CSKA pokračovala také v prostřední části hry, kdy se prosadil pouze Jiří Sekáč, který tak stanovil průběžný stav zápasu. Nižnij Novgorod je směrem dopředu marný, a tak zaslouženě prohrává. Hostující celek může děkovat svému brankáři, který pochytal několik dalších nebezpečných pokusů.

Střely na branku: 29:6.
Střely na branku ve druhé třetině: 12:1.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:52'
Ivan Tělegin se rozjel k trestnému střílení rozvážně a hledal místečko spíše pod betonem. Andrej Tichomirov s touto variantou počítal a zakončení zastavil.
39:52'
Po zastaveném pokusu se Ivan Tělegin hnal sám na brankáře, ale dojel ho Charles Genoway (N.Novgorod). Rozhodčí přikázal trestné střílení pro hákování, obránce se oprávněně zlobí.
39:11'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., vysoká hůl).
37:56'
Hned tři soupeře za sebou nechal Andrej Světlakov, který pak přihrál do strany. Pokus od mantinelu si ovšem pohlídal hostující maskovaný muž.
35:49'
Jiří Sekáč přihrál na pravý kruhu, kde byl zcela osamocený spoluhráč. Jenže Michail Grigorenko si dlouho rovnal puk, a tak se Andrej Tichomirov stihl přesunout.
35:16'
Linden Vey měl na stranách obě křídla, ale vzal celou akci na sebe. Kanadský útočník vletěl do pásma, ale střelou trefil bránícího soupeře, od něhož se puk odrazil znovu do ochranné sítě.
34:36'
Vyhození po mantinelu zachytil Andrej Světlakov, jenž přijel blíže k brance a přihrál mezi kruhy. Ovšem tuto variantu přečetli obránci, který černou gumu zastavili.
33:49'
Z vrcholu levého kruhu vystřelil Bogdan Kiselevič, jehož pokus kryl hostující brankář. Andrej Tichomirov byl seknut Sergejem Tolčinskijem přes lapačku, a tak se k němu zle podíval.
32:44'
Do předbrankového prostoru si najel Danil Verjajev, který ale černou gumu v dobré příležitosti minul. Nižnij Novgorod je dál v tlaku, ale kombinuje jen u mantinelu.
31:49'
Nikita Nestěrov a Michail Grigorenko si vyměnili pozice, a tak se útočník ocitl na modré čáře. Pokus prvně jmenovaného vyrazil Andrej Tichomirov betonem.
31:13'
Na osu hrací plochy si najel Anton Slepyšev, který také dostal přihrávku. Jeho pokus pak zamířil těsně nad břevno, ovšem tohle mělo skončit jasným gólem.
30:17'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
29:09'
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí mužstvo vybojovalo kotouč v neutrální zóně a rychle přešlo do akce. Michail Grigorenko prohodil obránce a našel českého útočníka. JIŘÍMU SEKÁČOVI zakončení sice nesedlo, přesto zapadlo k pravé tyči. Asistence: Michail Grigorenko a Linden Vey.
27:40'
Anton Šenfeld přihrával k pravé tyči, kde číhal Damir Žafjarov. Ovšem hostujícímu hráči v nadějné pozici přeskočila černá guma hokejku.
26:59'
Na levé straně měl dost prostoru Anton Šenfeld, kterému se puk zamotal pod nohama. Přesto slabou střelu vyslal, ale Lars Johansson ji vyrazil. Puk se odrazil k modré čáře, kde se napřáhl Charles Genoway, jehož snažení bylo sražené do ochranné sítě.
26:27'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Mamin – 2 min., držení).
25:56'
Znovu se přerušuje, protože CSKA zahrálo na zakázané uvolnění. Linden Vey se sice hnal za pukem, ale dříve u něj byl Charles Genoway.
25:46'
Po levé straně vjel do pásma Jordan Schroeder, který neměl komu přihrát, a tak vystřelil. Jenže zakončení namířil jen do prvního soupeře, od něhož kotouč zamířil do ochranné sítě.
24:46'
Ivan Tělegin posunul puk na lépe postaveného Andreje Světlakova, jenž pokus namířil do ramene Andrej Tichomirov. Sám autor střely dojel před branku, kde ze vzduchu zasáhl puk, a tak se píská hra vysokou holí.
24:18'
Od modré čáry vystřelil Mat Robinson, jehož pokus se pokusil tečovat český útočník. Ovšem bránící hráč byl posledním hráčem, který zasáhl a srazil černou gumu do ochranné sítě.
23:50'
CSKA Moskva se pokusilo o další dlouhou přihrávku, která skončila na zakázaném uvolnění. Následuje vhazování po levé ruce švédského gólmana.
23:20'
Do útočného pásma středem najel Quinton Howden, jemuž nevyšla stahovačka přes obránce. Ten se s hostujícím hráčem nemazlil a tělem jej poslal k ledu.
22:19'
Anton Slepyšev se uvolnil za brankou a vyjel u pravé tyče. Puk z jeho hole projel brankovištěm, ovšem Sergej Kalinin nezareagoval, a tak se stav znovu nemění.
21:20'
Před prázdnou brankou se ocitl Anton Slepyšev, jenž ji netrefil, a tak přihrál zpoza brány. Ovšem mezi kruhy se nacházel Andrej Světlakov, jehož zase zradilo zpracování.
20:47'
Jiří Sekáč a Maxim Mamin nevybojovalo kotouč v rohu útočné třetiny a soupeř opět vyhodil. Torpedo Nižnij Novgorod navíc stihlo vystřídat.
20:15'
Hned v úvodu druhé periody pokračuje CSKA v početní výhodě. Jenomže Jiří Sekáč neudržel nohu na modré čáře, a tak je odpískán ofsajd.
20:01'
Začala druhá třetina.
V úvodních dvaceti minutách byl na ledové ploše pouze jeden celek, který se zaslouženě radoval ze vstřelených branek. CSKA si vypracovalo několik příležitostí a hned dvě mířily za brankovou čárou. Naopak hra Novgorodu je zatím zklamáním. Doufejme, že výkon Torpeda půjde v dalších minutách rapidně nahoru.

Střely na branku: 17:5.
20:00'
První třetina skončila.
19:25'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Orlov – 2 min., sekání).
19:10'
CSKA právě vstřelilo branku!
A ještě tu máme branku do šatny a vedení favorita už je dvoubrankové! Jiří Sekáč vybojoval puk, kterého se následně zmocnil LINDEN VEY, jenž přihrál na osu, kde se nacházel Mat RobinsonKanadská spolupráce dál pokračovala a Vey pak neodmítl trefit prázdnou branku. Asistence: Mat Robinson.
18:38'
Po vyražené střele se CSKA znovu zmocnilo kotouče, který byl poslán do brankoviště. U zadní tyče číhal Sergej Tolčinskij, ovšem bránící soupeř byl aktivnější.
17:58'
Další střelu od modré čáry srazil proti vlastní brance Arťom Aljajev. Hostující obránce měl tolik štěstí, že kotouč zůstal ležet jen na brance.
17:41'
Na modrou čáru dostal nabito Mat Robinson, jehož pumelice vyletělo proti brance. Andrej Tichomirov na zakončení dobře viděl a schoval jej do výstroje.
16:36'
A znovu Andrej Tichomirov, který se opět výborně přesunul! Z pravého kruhu opět pálil Michail Grigorenko, jehož pohotovou střelu zlikvidoval brankář Torpeda.
16:17'
Dalším pokusem od modré čáry se prezentoval Nikita Nestěrov, jehož snažení vyrazil hostující maskovaný muž.
15:32'
Na vrcholu pravého kruhu dostal trochu času Michail Grigorenko, jehož pokus mířil do bližší šibenice. Ovšem Andrej Tichomirov se přesunul a zakončení vyrazil.
15:22'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Orlov – 2 min., podrážení).
15:16'
Linden Vey a Jiří Sekáč jeli do přečíslení. První jmenovaná ale nepřesně přihrál a český hráč pak vybojoval další početní výhodu.
14:18'
Zpoza branky až k modré čáře si najel Kirill Urakov, jehož nahození bylo sražené mezi diváky. Nižnij Novgorod zatím nehraje moc dobře.
13:33'
Do levého kruhu si najel Anton Šenfeld, proti němuž vystoupil Pavel Karnauchov, který černou gumu srazil do ochranné sítě. Po reklamní pauze se bude vhazovat po pravici švédského gólmana CSKA.
12:25'
Za odraženým pukem se do rohu útočného pásma hnal Linden Vey, jenž se snažil najít před brankou číhajícího spoluhráče. Ovšem trefil jen brusli soupeře, a tak se hra otáčí.
11:42'
Po vyhraném vhazování pálilo CSKA z osy hrací plochy, ovšem Andrej Tichomirov vykopl beton a zapsal si důležitý zákrok do statistik.
11:30'
Od pravého mantinelu přihrával Andrej Světlakov, který viděl mezi kruhy najíždějícího Ivana Tělegina. Ruský útočník na černou gumu nedosáhl, a tak se stav zápasu nemění.
10:27'
Na pravé straně byl najetý Konstantin Okulov, jenž si klepl o kotouč. Ovšem přihrávka byla nepřesná, a tak je odpískán icing.
09:26'
Do předbrankového prostoru si najížděl Sergej Tolčinskij, který zblízka hledal mezeru mezi brankářovými betonu. Ovšem mezera byla rychle utěsněná.
08:54'
Torpedu se zatím početní výhoda moc nevyplácí. Hostující mužstvo se jen těžce dostává před branku CSKA.
08:09'
Damir Žafjarov přihrával na modrou čáru nepřesně, hostující obránce tak musel rychle mazat zpátky. CSKA se zmocnilo puku, ale z pravého kruhu nevystřelil Alexej Marčenko.
07:21'
Armádní klub vyhrál vhazování a okamžitě vyhodil přes všechny čáry. Hostujícímu celku se v útočné třetině nepovedlo usadit ani napodruhé.
07:14'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Mamin – 2 min., podrážení).
06:58'
CSKA Moskva se pokusilo o dlouhou přihrávku, kterou nezachytil Pavel Karnauchov. Místo toho, aby hra pokračovala, tak je nařízená reklamní pauza.
06:01'
Nejprve se na domácí straně hnal do pásma Jiří Sekáč, jehož pokus brankáři vypadl. Na druhé straně zahrozil Michail Varnakov, který zblízka Larse Johanssona nepřekonal.
05:16'
Na pravou stranu si najel Nikita Nestěrov, který schoval pokus za obránce. Hostující brankář sice zasáhl, ale měl štěstí, že se nikdo ze soupeřů nehnal za dorážkou.
04:38'
O přihrávku před branku se pokusil Konstantin Okulov, který ale trefil brusli soupeře. CSKA pak vybojovalo kotouč za brankou, ovšem poslalo jej do středního pásma.
04:00'
Domácí celek se hnal do útočného pásma, ale akce byla pro ofsajd zastavena. Následuje vhazování ve středním pásmu.
02:59'
CSKA právě vstřelilo branku!
CSKA od úvodu zápasu plní roli favorita, jelikož se rychle dostalo do vedení. Kotouč od mantinelu zamířil na modrou čáru, odkud přesilovou hru využil NIKITA NESTĚROV. Jeho pokus letěl přesně k pravé tyči. Asistence: Michail Grigorenko a Maxim Mamin.
02:19'
Hostující mužstvo vyhrálo vhazování a po chvíli vyhodilo před branku soupeře. CSKA tak bude znovu hledat cestu před branku hostů.
02:12'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daniil Iljin – 2 min., sekání).
01:31'
Na červené čáře přebral kotouč Anton Slepyšev, kterému utekl ale k soupeři. Nižnij Novgorod se černé gumy zbavil a oba celky střídají.
00:11'
Nikita Nestěrov nahodil puk o mantinel a za ním se hnal Jiří Sekáč. Český útočník zadovkou hledal spoluhráče, ovšem ten přihrávku už nečekal, a tak zakončení nepřišlo.
00:01'
Utkání právě začalo.
Ještě jednou vítám všechny fanoušky hokeje, oba celky už se srovnaly na modrých čarách. Ruská hymna nese tóny arénou a následně už bude vše směřovat k zahájení zápasu.
Úvodní sestavy:

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – M. Robinson, Naumenkov, Marčenko, Kiselevič, Nestěrov, Blažijevskij, A. Romanov – Grigorenko, Vey, Sekáč – Okulov, Kalinin, Al. Popov – Tělegin, Světlakov, Slepyšev – Tolčinskij, P. Karnauchov, Mamin.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Molkov) – Orlov, Aljajev, Zborovskij, Ch. Genoway, Mišarin, Meljakov, Minejev – Varnakov, Schroeder, Žafjarov – Šenfeld, Q. Howden, Bočarov – Urakov, D. Iljin, Verjajev – Gončaruk, Belevič, Szczechura.

Rozhodčí: Raming, Judakov – Bitjukov, Ponomarjov.
Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (Moskva) – 15 bodů (7+8)
Posledních 5 vzájemných zápasů:

27.9. 2019: Torpedo – Moskva 0:3
11.9. 2019: Torpedo – Moskva 2:1p
30.12. 2018: Moskva – Torpedo 2:1
13.11. 2018: Torpedo – Moskva 0:3
27.12. 2017: Torpedo – Moskva 1:5
Torpedo Nižnij Novgorod

To u Torpeda se očekává především tuhý boj o play-off, ovšem po jednadvaceti zápasech na tom není vůbec špatně! Na svém kontě má totiž dvacet pět bodu, díky čemuž mu patří čtvrté místo v rámci Západní konference. Nižnij Novgorod má celkem produktivní útok, který nasázel padesát devět gólů, zatímco obrana jich dostala padesát tři. V dnešním utkání se dá čekat možná i zajímavá přestřelka! Z posledních pěti zápasů vyhrálo Topredo hned třikrát. Porážku zapsalo proti Ufě a Petrohradu. Naopak výhry si připsalo nad Viťazem, Dinamem Minsk a Jokeritem.

Nejproduktivnější hráči:
Damir Žafjarov – 20 bodů (9+11)
Jordan Schroeder – 15 bodů (7+8)
Michail Varnakov – 15 bodů (6+9)

Brankáři:
Andrej Tichomirov – 14 zápasů, 7 výher, úspěšnost zákroků – 93,7%, průměr obdržených branek – 2,07.
Anders Lindbak – 10 zápasů, 4 výhry, úspěšnost zákroků – 90,2%, průměr obdržených branek – 2,85.
CSKA Moskva

CSKA je horkým favoritem na zisk Gagarinova poháru, což zatím jednoznačně potvrzuje. Má na své kontě po devatenácti utkáních třiatřicet bodů. To znamená, že dosud ztratilo pouhých pět bodů. Díky tomu se vyhřívá nejen v čele Západní konference, ale také celé KHL. Moskvané nasázely šedesát sedm branek, což je nejvíce ze všech. K tomu inkasovali jen dvacet čtyři gólů, což je zase jasně nejméně ze všech celků. Moskva je tedy po právu nejlepším týmem celé soutěže. V posledních pěti zápasech brala Moskva samé výhry. Postupně přehrála Chabarovsk, Kazaň, Soči, Dynamo Moskvu a Čeljabinsk.

Nejproduktivnější hráči:
Kirill Kaprizov – 21 bodů (12+9)
Linden Vey – 17 bodů (7+10)
Michail Grigorenko – 16 bodů (6+10)

Brankáři:
Lars Johansson – 8 zápasů, 6 výher, úspěšnost zákroků – 94,6%, průměr obdržených branek – 1,14.
Ilja Sorokoin – 11 zápasů, 9 výher, úspěšnost zákroků – 94,7%, průměr obdržených branek – 1,25.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.


Články odjinud