KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Kazaň - 8. října 2019   18:00

Jaroslavl
Jaroslavl
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)
Kazaň
Kazaň
01:41' Fisenko  (Osnovin, Lukojanov) • 23:29' Fisenko  (K. Petrov, Wikstrand) • 32:29' Galijev  (Zaripov, Wikstrand) • 56:19' K. Petrov  (Cormier, Jarullin)
Jaroslavl
Konovalov (Isajev) – Savčenko (C), Kronwall, Rafikov, M. Osipov, N. Averin, Nakládal, Misjul, Apalkov (A) – Kajumov, Lander, S. Da Costa – Kovalenko, Ivanov, Denisenko – Iljenko, Alexejev, Kudrjavcev – Sannikov, Kraskovskij, Sidorov.
Kulakov, Naumov – Ivanov, Šalagin
Arena 2000, Jaroslavl
Kazaň
Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Žuravljov, Ožiganov, Chenkel, Pedan, Ljamkin, Marušev – K. Petrov, Cormier (A), Azevedo (C) – Zaripov, Galimov, Galijev (A) – Lukojanov, Osnovin, Fisenko – Frattin, Tkačov, E. Galimov.

Vhazování – 26:20.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Kazaně, která svého soupeře porazila poměrem 4:0. Třetí třetina byla opět hodně vyrovnaná, avšak i tentokráte se opět střelecky prosadil pouze hostující celek, a sice jen jednou. Kazaň se snažila čtyřbrankové vedení ubránit, což se jí povedlo, navíc si čisté konto připisuje hostující brankář Biljalov, jenž předvedl několik opravdu světových zákroků.
59:15'
Ono to skutečně vypadá, že se žádné další branky už nedočkáme, Biljalov si zřejmě připíše čisté konto. Kazaň navíc dohrává toto utkání v přesilové hře.
58:42'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Averin – 2 min., nedovolené bránění).
58:25'
Lokomotiv se v závěru utkání dostal do nadějného tlaku, avšak špatná zpětná nahrávka vyhnala domácí z pásma. Do konce zápasu nezbývá zrovna moc času.
56:19'
Kazaň vstřelila branku!
Je tu čtvrtý přesný zásah hostujícího celku! Kazaň se bleskovým způsobem dostala do pásma, kde přihrávka do tandemu směřovala na KIRILLA PETROVA, který si nabruslil až před domácího brankáře, jenž snad natřikrát prostřelil Konovalova. To je definitivní hřebíček do domácích nadějí!
Asistence: Patrice Cormier, Albert Jarullin.
55:06'
Puk se dotkl ochranné sítě, což pochopitelně vedlo k přerušení. Hra se bude stěhovat po levici hostujícího brankáře Konovalova, na led naskočily první formace.
54:05'
Před malým momentem se domácí Da Costa dostal do velice zajímavé šance, avšak zápěstím minul šibenici branky. Biljalov zřejmě nemusel vůbec zasahovat.
53:10'
Do Biljalova tvrdě najel jeden z protihráčů, přičemž hostující brankář zůstal ležet na zemi. To je práce pro lékaře týmu, zároveň proběhne poslední komerční přestávka.
52:21'
Nakládal byl u mantinelu dohrán hodně důrazným způsobem, avšak v rámci pravidel. Jeho nahození bylo navíc natolik prudké, že nenašlo nikoho ze spoluhráčů.
51:11'
Po souboji u levého hrazení se puk dostal na střídačku domácího mužstva. Sudí pochopitelně přerušil hru, následovat bude vhazování před modrou čárou.
50:02'
Konovalov si až nyní připsal další těžší zákrok. Od modré čáry tvrdě pálil obránce Chenkel, který to zkoušel do bližší šibenice, kterou si ruský brankář pohlídal ramenem.
49:20'
Osnovin to nakonec nevzal na sebe, nýbrž hledal vedle stojícího Fisenka, který v tísni pouze přeposlal podél hrazení. Domácí obrana se stačila včas zformovat.
48:05'
K levému kruhu se dostával domácí Lander, který se přes protihráče nedokázal protlačit do zakončení. Kazani se nedaří dostat puk do bezpečnějšího prostoru.
47:13'
Třetí dějství zatím nabízí velice plynulou aktivitu obou celků, zatím se moc často nepřerušovalo. To ale změnil až střelecký pokus Da Costy, který mířil doprostřed.
46:02'
Až do vlastního pásma se musel vracet hostující Jarullin, kterému si o přihrávku řekl zcela osamocený Azevedo, jehož ránu od modré čáry brankář Konovalov vyrazil vedle sebe.
45:11'
Tam se nedostali k ničemu nebezpečnému, Konovalov tak na první těžší zákrok ve třetí třetině stále čeká. To samé se dá říct také o hostujícím brankář Biljalovi.
44:25'
K vrcholku levého kruhu si před malým momentem sjel domácí obránce Misjul, který ránou zápěstím trefil pouze mantinel. Hosté se tak ženou na druhou stranu.
43:05'
Oba celky odjely střídat, na ledovou plochu se tak dostaly až čtvrté formace. Sám na sebe to zkoušel vzít Tkačjov, jenž narazil na hokejku jednoho z protihráčů.
42:08'
I tak se Lukojanovi povedlo dostat se k brance soupeře, kterou zkušeně obkroužil. Poté jsme sledovali nahrávku bekhendem, jenž ale nebyla vůbec přesná.
41:13'
Krátce poté jsme se dočkali zakončení ze zajímavé pozice, jenomže Cormier trefil pouze hráče před sebou. Posléze Lokomotiv vyhodil přes všechny čáry.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří ale bleskovým způsobem přišli o kotouč. Naopak se Kazaň usadila v pásmu soupeře.
40:01'
Také druhá třetina dopadla mnohem lépe pro favorita tohoto zápasu, tedy Kazaň, která se radovala z dalších dvou přesných tref. Hosté sice nehráli nikterak drtivě, avšak narozdíl do svého soupeře využili své šance. Lokomotiv si hned v úvodu druhé třetiny vyzkoušel pětiminutovou přesilovou hru, během které několikrát prověřil brankáře, avšak ten ani jednou neinkasoval.
40:00'
39:14'
Lokomotivu se ani tato přesilová hra nedaří, za celou dobu ani jednou nevystřelil. S domácím celkem to začíná vypadat velice špatně, naopak hosté brání na jedničku.
38:39'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Osipov – 2 min., nedovolené bránění).
37:07'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vjačeslav Osnovin – 2 min.).
37:03'
Nakonec své štěstí zkoušel také Frattin, který svůj pokus nasměroval pouze do výstroje brankáře. Konovalov byl pochopitelně na svém místě a střelu zkrotil.
36:23'
Azevedo přeci jenom přeposlal touš na vedle stojícího Galijeva, který ho chtěl přeposlat podél hrazení. Lokomotiv Jaroslavl by potřeboval vystřídat, což se nedaří.
35:10'
Připomněl se také hostující kapitán Zaripov, který z otočky pálil pouze mezi betony brankáře Konovalova. Následovat bude druhá komerční přestávka druhé periody.
34:06'
Na opačné straně to vypadalo, že se Alexejev protáhne až před brankáře, jenomže čistým způsobem ho zastavil jeden z protihráčů, sudí tak nechal pokračovat ve hře.
33:04'
K volnému touši se jako první dostal domácí obránce Sannikov, jenomže jeho špatnou rozehrávku vystihl napadající Fisenko, který se přesto zakončení nedostal.
32:29'
Zničehonic tady máme třetí branku hostujícího celku! Mohla za to chyba při domácí rozehrávce, posléze dostal přihrávku z otočky STANISLAV GALIJEV, který to zkoušel střelou zápěstím. Ta navíc zapadla přesně pod horní konstrukci, Konovalov se po tomto střeleckém pokusu natahoval zcela marně.
Asistence: Danis Zaripov, Mikael Wikstrand.
32:05'
Tentokráte se do zajímavé pozice dostal domácí Lander, který opět narazil na dnes velmi dobře chytajícího Biljalova. Jeho zákrok navíc přinese další komerční přestávku.
31:11'
Pedan si před malým momentem nechtěl komplikovat život, proto před napadajícím protihráčem pouze přeposlal na druhou stranu, což stačilo k vystřídání.
30:15'
Nástřel do útočného pásma jako první dojel domácí Alexejev, který ale nepřesně přihrával na volného spoluhráče. Kazaň přečkala dlouhé pětiminutové oslabení.
29:05'
Da Costa se dostal snad do prvního dnešního zakončení, avšak z velké blízkosti opět trefil pouze brankáře. Dlouhá přesilová hra se blíží ke svému konci.
28:01'
Biljalov se nyní musel pořádně činit. Na modré čáře číhal jeden z domácích, který měl na zakončení hodně času, avšak zamířil pouze do lapačky brankáře.
27:02'
Aby toho nebylo málo, tak ve vlastní třetině nejlépe zakročil hostující Chenkel, který razantním způsobem poslal puk na druhou stranu, kde z branky vyjel na pomoc Konovalov.
26:04'
Domácím se tak naskýtá jedinečná možnost ke kontaktní brance. Budou totiž hrát pětiminutovou přesilovou hru, jenomže necelá minuta už je minulostí.
25:16'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Galimov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).
23:29'
Jenomže hosté udeřili ve vlastním oslabení! Domácí totiž propadli na vlastní modré čáře, načež jsme sledovali přečíslení dvou na jednoho. Nakonec to Petrov zkoušel přihrávkou do tandemu na MICHAILA FISENKA, kterému se velice snadným způsobem povedlo zasunout puk do odkryté branky.
Asistence: Kirill Petrov, Mikael Wikstrand.
23:08'
Ven z branky musel Biljalov, kterému se povedlo zkrotit prudké nahození podél mantinelu. Nakonec jeho nahrávka směřovala na Galijeva, který peláší kupředu.
22:40'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., faul kolenem).
22:05'
Sledovali jsme přetahovanou u pravého hrazení, kterou nakonec lépe zvládla Kazaň. Petrov se sice dostal s pukem na druhou stranu, tam ale neměl vhodnou podporu.
21:14'
Hra byla přerušena, neboť problémy s maskou měl hostující brankář Biljalov. Ten okamžitě odjel ke střídačce, kde mu jeden z pomocníků upravuje helmu.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří se okamžitě dostali do třetiny soupeře, kde zas moc dlouho nevydrželi.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která dopadla lépe pro hostující celek, jenž v tuto chvíli vede o jedinou branku. Kazaň měla více ze hry v úvodních minutách, nicméně poté se hra dost vyrovnala a své šance si připsali také hráči Lokomotivu, kteří brankáře Biljalova nepřekonali. V první třetině jsme navíc sledovali pěstní souboj mezi dvojicí protihráčů.
20:00'
19:15'
Do pásma se dostal také domácí Alexejev, který z úhlu prověřil připravenost brankáře. Nakonec se jednalo o rutinní zákrok, na řadu přijde další vhazování.
17:10'
Za vlastní branku musel zajet hostující Jarullin, který posléze sám založil útočnou akci. Jeho nahrávka na Azeveda nebyla přesná, druhý jmenovaný rychle narazil.
16:08'
Hostující obrana si i tentokráte počínala velice svědomitě, navíc se Kazaň dostala k rychlému protiútoku. Frattin to vzal sám na sebe, mířil ale pouze do výstroje brankáře.
15:10'
Nakonec hodně nepovedeně rozehrál domácí Apalkov, který svou přihrávku nasměroval daleko mimo dosah Sannikova. Výsledkem je další zakázané uvolnění.
14:02'
Po delší době zahrozila také první formace Ak Bars. Azevedo si nabruslil k vrcholku pravého kruhu, odkud vyzkoušel pozornost Konovalova, jenž zakročil v poklidu.
13:03'
Do pásma se dostal také obránce Kronwall, kterému ale scházela ideální rychlost. Měl toho plné zuby, proto jsme sledovali pouze nahození podél hrazení.
12:10'
Mezitím se na druhou stranu pokusil dostal kapitán Zaripov, který to měl na dlouho hokejku, navíc před ním včas jednal protihráč. Sledujeme hodně neurovnanou pasáž.
11:04'
Tvrdým nástřelem na branku soupeře to zkoušel domácí obránce Rafikov, který ale výrazně minul svatyni. I tak se dle sudího nejednalo o zakázané uvolnění.
09:14'
Hosté se opět dokázali nastěhovat na opačnou stranu, jenomže puk se na malý moment dostal na domácí střídačku, sudí logicky musel opět přerušit hru.
08:05'
Kazaň se opět svižným způsobem dostala do pásma soupeře, kde celkem dlouho zlobila. Nakonec jsme sledovali ránu od modré, která skončila v náruči brankáře.
07:55'
Zničehonic jsme se dočkali bitky! Do sebe se pustili hostující Cormier a domácí Misjul. Jednalo se o vyrovnanou bitku, nakonec zřejmě vyhrál druhý jmenovaný.
07:03'
Zničehonic se o vyrovnávací branku mohl postarat domácí Kajumov, který vystihl přihrávku soupeře, jenomže ránu švihem poslal kousek vedle branky soupeře.
06:07'
Galijev ještě dokázal dohrát soupeře u levého hrazení, čímž vybojoval kotouč zpět. To navíc vedlo k dalšímu zákroku Konovalova, na kterého nevyzrál Zaripov.
05:02'
Boj u zadního hrazení nakonec lépe dopadlo pro hostující hráče, kteří se málem vytočili až před brankáře. Posléze Kazani nevyšel další přechod do pásma.
04:20'
Kazaň musela pro volný kotouč až za vlastní branku, kde se o rozehrávku postaral obránce Wikstrand. Jeho nahrávka měla směřovat na Azeveda, jenž na puk nedosáhl.
03:05'
Domácí Sannikov se pokoušel s pukem přejít do útočného pásma, jenomže mnohem dříve to stihl jeden ze spoluhráčů. Je z toho vůbec první ofsajd tohoto zápasu.
02:11'
Lokomotiv Jaroslavl se tak hned v úvodu dostává do nepříjemného stavu, při kterém bude muset dotahovat jednobrankové manko, na což má ještě hodně prostoru a času.
01:41'
Tak to bylo hodně rychlé, hosté jdou hned v úvodu do kýženého vedení! Už to vypadalo, že domácí brankář Konovalov schoval puk pod sebe, jenomže jako první si ho dokázal najít hostující MICHAJL FISENKO, před kterým číhala prázdná branka, do které pochopitelně snadno poslal touš.
Asistence: Vjačeslav Osnovin, Arťom Lukojanov.
00:10'
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří okamžitě nahodili puk na opačnou stranu, jenomže z toho je pouze zakázané uvolnění – icing.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov – Savčenko, Kronwall (C), Rafikov, M. Osipov, N. Averin, Nakládal, Misjul – Kajumov, Lander (A), S. Da Costa – Kovalenko, Ivanov, Denisenko – Iljenko, Alexejev, Kudrjavcev – Sannikov, Kraskovskij.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Žuravljov, Ožiganov, Chenkel, Pedan, Ljamkin – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Galimov, Galijev – Lukojanov (A), Osnovin, Fisenko – Frattin, Tkačov, E. Galimov.

Rozhodčí: Kulakov, Naumov – Ivanov, Šalagin.

Jakub Nakládal (JAR)
Ak Bars Kazaň

Na opačné straně stojí velký favorit tohoto zápasu, kterým je Kazaň. Hokejisté Kazaně se v současné době vyhřívají na vedoucí pozici východní konference, kde mají tříbodový náskok před druhým Osmkem, který má svůj zápas čtrnáctého kola již za sebou. Kazaň postihla velice dobrá forma, navíc doposud prohrála pouze dva zápasy, na které dala už dávno zapomenout. Ak Bars s v posledních pěti zápasech nepřišel ani o jeden bod, v tom posledním se mu podařilo uspět na kluzišti Dynama Minsk, odkud si odvezl vítězství 4:2. Potvrdí Kazaň velice dobrou formu i dnes?
Lokomotiv Jaroslavl

Hokejisté Jaroslavle neprožívají zrovna povedený vstup do nového ročníku, po třinácti kolech se nacházejí až na jedenácté pozici, přičemž se jim podařilo nasbírat deset bodů. Lokomotiv ztrácí na vedoucí Viťaz už čtrnáct bodů, nicméně stále je na programu ještě dost zápasu. Jaroslavl ale v posledním duelu ukončila třízápasovou sérii bez zisku bodu, uspěla totiž v duelu proti velice silnému Omsku, který si nakonec odvezl těsnou porážku poměrem 1:2. Lokomotiv odehrál na svém stadionu osm duelů, přičemž si drží vyrovnanou bilanci čtyř výher a čtyř porážek. Jedno je jisté, jedna z těchto stran se po tomto duelu převáží.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Lokomotiv Jaroslavl a Ak Bars Kazaň.