KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Ufa - 16. listopadu 2019   15:00

Jaroslavl
Jaroslavl
10:32' Sannikov (Kudrjavcev) • 15:13' Kovalenko (M. Osipov, Alexejev) • 27:59' Lander (Pääjärvi) • 45:01' Pääjärvi (Sidorov, Lander) • 51:27' Lander (J. Averin)
Ufa

Skončilo nám utkání mezi Jaroslavlí a Ufou. Domácí bez větších problémů získali dva body a po vítězství 5:1 se posunuli v tabulce vpřed. Už první třetina dopadla lépe pro Lokomotiv, v následujících dvou si už domácí tým tento náskok zkušeně pohlídal.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (Jaroslavl) 0+0, 3 střely, čas na ledě: 20:11.

59:27'
Hosté pobývají v rámci poslední minuty tohoto utkání ve třetině Lokomotivu.
58:56'
Ufa ještě má snahu přidat alespoň čestný gól. Závar před bránou ale gólem neskončil.
58:18'
Lokomotiv vyhnal svého soupeře z pásma. Hostující hráči se musí pro kotouč vracet.
58:00'
57:26'
Lisovec pálil bez přípravy od modré čáry. Konovalov zakročil lapačkou a druhý puk za svá záda zatím nepustil.
57:09'
Averin osvobodil tým Jaroslavle. Obranná čtveřice teď míří na střídačku.
56:40'
Hartikainen stál úplně sám mezi kruhy, jenže domácí brankář jeho příležitost zachytil.
56:00'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., sekání).
56:00'
Na druhé straně dokázal Konovalov zasáhnout. Ještě jednou se však bude vylučovat.
55:46'
Rychlý pokus domácích ihned po vhazování byl zablokován.
55:28'
Jaroslavl šetří cenné vteřiny za bránou Ufy. S přehledem tento zápas dohrává.
54:37'
Hosté vyrazili do přečíslení 3 na 2. Hartikainen si cestu ke střele neprokleštil.
54:12'
Puk opustil po střele od modré čáry hrací plochu. Následuje poslední komerční přestávka tohoto zápasu.
53:52'
53:45'
Velmi nepřehledná situace se vytvořila před brankovištěm. Karejev úspěšným zákrokem zažehnal nebezpečí.
52:46'
Přesilovka se zatím domácím příliš nedaří. Vzhledem k průběžnému stavu je tento fakt však mrzet nemusí.
51:52'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., sekání).
51:27'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí přidávají pátý gól. Averin za bránou získal puk a okamžitě jej poslal před brankoviště. ANTON LANDER si před ní najel a z těsné blízkosti pověsil puk pod břevno. 5:1. Asistence: Jegor Averin.
50:58'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2+2 min, hrubost).
Sošnikov a Kronwall se pustili do pěstního souboje. Hostující hráč domácího kapitána povalil na zem.
50:09'
Zhruba minutu se převážně hrálo ve středním pásmu. Ufa se stále nemůže dostat do většího tlaku.
48:59'
Oba celky jsou v plném počtu. Hra ve čtyřech na obou stranách skončila.
48:36'
Hosté nahazují puk do pásma soupeře a rychle za ním spěchají.
48:09'
Lander si zastavil prudkou přihrávku a měl poměrně hodně času na střelu. Jeho pokus ale hostující brankář zachytil a následovat bude vhazování v pásmu Ufy.
46:59'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Žarkov – 2 min., hrubost).
46:52'
Kadějkin se rychle otočil a nahrnul kotouč na bránu. Poté se před bránou domácích vytvořila nepřehledná situace, kterou dokázal Konovalov zastavit.
46:32'
Hosté drží puk na svých hokejkách, ovšem nic nenasvědčuje tomu, že by s tímto zápasem ještě mohli něco udělat.
45:48'
Burmistrov sice objel bránu, ale bekhendem nedokázal přesně přihrát.
45:01'
Domácí odskakují do tříbrankového náskoku! MAGNUS PÄÄJÄRVI před brankovištěm nastavil svou hůl a tečoval parádní pobídku z hole Sidorova. Obránce Lokomotivu to nyní udělal fantasticky. 4:1. Asistence: Michail Sidorov a Anton Lander.
44:45'
Konovalov si pokryl přední tyč proti nebezpečné střele Majorova.
44:06'
Svitov si nedokázal před bránou optimálně zpracovat puk.
43:28'
Pašnin vybízel před bránou svého spoluhráče k teči. Nakonec však tato přihrávka nevyšla úplně nejlépe.
43:15'
Karejev skvěle zasáhl proti střele Svitova. Až po skončení své početní výhody se dostala Jaroslavl do tlaku.
42:59'
Sannikov se uvolnil na levém kruhu, kotouč si rychle zpracoval a následně zápěstím zamířil na bránu. Horní tyč ale o kousek přestřelil.
42:38'
42:16'
Jaroslavl se ale zatím do pásma nedostala. Ufa se osvobodila výhozem přes všechny čáry.
41:46'
41:22'
Stále se hraje ve čtyřech, za okamžik se do hry vrátí Nakládal a začne zkrácená přesilovka Lokomotivu.
40:58'
Alexejev se natlačil před bránu, ale následně už neuspěl se svou střelou bekhendem. Je pravdou, že kotouč mu sjel z hole.
40:31'
Nahození od červené čáry zachytil brankář Karejev do své lapačky. Poté rychle rozehrál.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Viděli jsme po gólu na obou stranách, a proto také o druhé přestávce vedou domácí o dvě trefy. Oproti první periodě se jednalo o vyrovnanou třetinu, ve které měly šance oba celky.
Střely na bránu: 26 – 14.
40:00'
39:51'
Linus Omark si po vyhraném vhazování sjel níž a zápěstím vystřelil. Konovalov zasáhl svou lapačkou.
39:46'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., napadení).
39:39'
Hosté se osvobozují. Jaroslavl má před sebou stále ještě tři minuty početní výhody.
39:24'
Kajumov tečoval pobídku od modré čáry. Puk zapadl do moci hostujícího brankáře.
38:50'
Kotouč se před bránou odrazil k úplně volnému Pääjärvimu. Útočník Jaroslavle měl před sebou poloprázdnou bránu, kterou ovšem netrefil.
38:38'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., naražení zezadu + 2 min., sekání).
38:38'
Po střetu s protihráčem zůstal na ledové ploše ležet Iljenko. Zřejmě se bude vylučovat.
38:12'
Manninen zůstal stát před bránou. Kotouč ale za záda domácího brankáře nedoklepl.
37:12'
Kovalenko se dostal do obrovské šance mezi kruhy, ale pod horní tyč nedokázal přesně zamířit.
36:46'
Denisenko dostal touš do tandemu a okamžitě jak mohl, tak golfákem vystřelil. Karejev byl na zemi včas a zasáhl svou hrudí.
36:26'
Sledujeme pasáž hry, ve které moc šancí nepřibývá. Jaroslavl poctivě brání svůj náskok.
35:40'
Po zakázaném uvolnění je hra opět přerušena. Do konce druhé periody zbývá něco málo přes čtyři minuty.
35:03'
Nahození z velkého úhlu hostující brankář lapil. Následně se bude vhazovat po pravé ruce Karejeva.
34:30'
Paninův pokus byl sražen do rohu kluziště. Jaroslavl se dokázala ubránit počínajícímu náporu Salavatu.
34:19'
Karejev přikryl kotouč pod svou lapačkou. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
33:24'
Sergejev vybídl na modré čáře svého spoluhráče, který ale mezi tři tyče nezamířil.
32:53'
32:42'
Alexejev nahodil puk na bránu. Karejev zasáhl pravým betonem a zachránil svůj tým.
32:13'
V těchto chvílích se ale Lokomotivu nedaří přechod do útočné třetiny.
31:50'
Pääjärvi si vybruslil až k modré čáře, odkud zápěstím zkusil své štěstí. Svůj projektil namířil do tyče.
31:03'
Nakládalovi přihrávka utekla do středního pásma. Ufa se osvobodila a vlastně ani nevěděla jak.
30:53'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., držení).
30:49'
Ufa je teď aktivní a poměrně dlouho už pobývá v útočné třetině.
30:23'
Kugryšev pálil z otočky těsně vedle bližší tyče.
29:46'
Hala v Jaroslavli opět ožila. Po využité přesilovce je atmosféra rázem lepší.
29:22'
Ufa se pokoušela o rychlou akci, kterou však nedotáhla do konce. Omarkovi kotouč utekl.
27:59'
Jaroslavl opět vede o dva góly. Přesilovou hru využívá ANTON LANDER. Vyměnil si totiž kotouč s Pääjärvim a přesnou střelou pod horní tyč z pravého kruhu prostřelil Karejeva. 3:1. Asistence: Magnus Pääjärvi.
27:25'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., vysoká hůl).
26:03'
Domácí vyhodili puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
25:33'
Hosté pokračovali v aktivitě, jenže obrana Jaroslavle tentokrát zasáhla dobře.
24:21'
Ufa právě vstřelila branku!
Hosté snižují svou ztrátu! TEEMU HARTIKAINEN si počkal na pravém kruhu na přesnou přihrávku Omarka a parádní ránou pod víko snížil skóre. Konovalov neměl šanci zasáhnout. 2:1. Asistence: Linus Omark a Alexandr Burmistrov.
23:47'
Iljenko zůstal ležet na hrací ploše po nezaviněném střetu s Gimatovem. Vylučovat se pochopitelně nebude.
23:18'
Ufa zatím hraje lépe než v úvodní třetině. Jaroslavl se po většinu času ve druhé periodě jen brání.
22:56'
Manninen se uvolnil na levém křídle a rychle pádil vpřed. Na vrcholu kruhu napřáhl, ale jeho pokus minul cíl o pár centimetrů.
22:03'
Da Costa nahodil puk na bránu. Karejev zasáhl pravým betonem.
21:22'
Lander se ostře střetl se svým protihráčem. Zasáhl jej ramenem, avšak tato situace byla čistá.
21:06'
Iljenkova rána našla lapačku hostujícího brankáře. Po krátkém přerušení se bude pokračovat ve hře.
20:27'
Burmistrov pronikl po pravém křídle až před bránu, ale už stál ve velkém úhlu, a proto jej Konovalov vychytal.
20:06'
Domácí se ihned po vhazování drali dopředu, ovšem Svitov byl až příliš rychlý. Pískal se ofsajd.
20:01'
První třetina jednoznačně patřila domácím. Po zásluze tak Lokomotiv vede 2:0 po brankách Sannikova a Kovalenka. Ufa zatím pozornost brankáře Konovalova neprověřila příliš často, a proto lze očekávat, že od druhé třetiny podá značně zlepšený výkon.
Střely na bránu: 15 – 3.
20:00'
19:26'
Sidorov poslal touš po mantinelu do střední třetiny. První třetina je pomalu u konce.
18:48'
Akce Jaroslavle ale neměla dlouhého trvání. Ufa se vzápětí dokázala ubránit.
18:23'
Čerepanov bojuje o puk těsně před obranným pásmem Salavatu.
17:49'
Kajunov se řítil do otevřené obrany Ufy, jenže svou kličku nezvládl úplně dokonale.
17:22'
Nahození hostů od modré čáry bylo zastaveno lapačkou od Konovalova. Následuje komerční přestávka.
16:56'
O kotouč se bojovalo v rohu kluziště. Domácí si ale situaci následně nekomplikovali a bez větších potíží poslali puk na icing.
16:25'
Nyní se hraje ve středním pásmu. Domácích je ale v posledních minutách plný led.
15:13'
Domácí přidávají druhý gól a zatím to s Jaroslavlí vypadá dobře. NIKOLAJ KOVALENKO přesnou střelou z pravého kruhu nedal Karejevovi ani sebemenší šanci. 2:0. Asistence: Maxim Osipov a Denis Alexejev.
14:56'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Hra má vysoké tempo.
14:25'
Střela domácího beka Čerepanova od modré čáry přesná nebyla. Karejev zasahovat nemusel.
13:44'
Domácí tým se i přes veškerou snahu neudržel v pásmu soupeře. Nyní sledujeme ve hře obou celků mnoho nepřesností.
13:06'
Muchamadullin hledal před bránou Jaroslavle hůl svého spoluhráče. Šance z této akce ovšem nebyla.
12:30'
Domácí beci drží touš ve svém pásmu. Po vystřídání se pokusí kvalitně rozehrát.
11:59'
Alexejev nezkrotil skákavý puk. Následně byl o něj obrán a také hosté vyrazili vpřed.
11:26'
Domácí jsou aktivní také po gólu. Nyní kombinují v pásmu soupeře.
10:32'
Jaroslavl jde po tlaku zaslouženě do vedení! STĚPAN SANNIKOV byl důrazný na brankovišti a dokázal doklepnout odražený kotouč napodruhé za záda hostujícího gólmana. Před bránou Ufy byl k vidění velký závar, který už brankou musel skončit. 1:0. Asistence: Pavel Kudrjavcev.
09:59'
Karejev vyrazil střelu zápěstím pouze před sebe a následně puk poslal svou holí do rohu kluziště.
09:12'
09:04'
Domácí hrají svou přesilovku velmi dobře. Úvodní branku z ní ale zřejmě nevstřelí.
08:36'
Nakládalova dělovka od modré čáry jen orazítkovala zadní mantinel. Český bek poté vypálil ještě jednou, ale Svitov jeho pokus tečoval vysoko nad bránu.
08:13'
Jaroslavl úvodní minutu pobývala v pásmu soupeře, jenže už je z něj pryč.
07:43'
Da Costa naservíroval puk před bránu, kde stál jeho spoluhráč. Karejev ovšem střelu vykopl pravým betonem.
07:12'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladislav Kartajev – 2 min., hákování).
06:53'
Kapitán Panin vypálil od modré čáry, jenže jeho pumelice byla sražená mimo tři tyče.
06:03'
Hosté se dostali přes útočné pásmo, jenže v něm už přesní nebyli. Začátek zápasu je hodně opatrný a moc střeleckých pokusů jsme neviděli.
05:36'
Sannikov přirazil Koledova na mantinel. Obránce hostů ale ještě stihl rozehrát.
04:56'
Hokejisté Lokomotivu nyní jsou aktivní. Ufa ale dobře brání.
04:10'
Kajunov bojoval o kotouč za bránou. Následně se dostal do předbrankového prostoru, odkud puk tečoval mimo tři tyče.
03:27'
Jaroslavl se dostala dopředu, ale její útočný výlet byl zastaven na útočné modré čáře.
02:54'
Ufa pobývá v útočném pásmu, ale zatím nestřílí. Domácí gólman kryl v předcházející přesilové hře jen jednu ránu.
02:19'
02:03'
Lisovec pálil od modré čáry pouze do připraveného Konovalova. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
01:39'
Nakládalovi se nepovedlo vyhození podél mantinelu. Ufa se ale stále nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
01:16'
Nepřesná přihrávka na Omarka zapříčinila zakázané uvolnění.
01:00'
Jaroslavl se zatím dobře brání a hosty k ničemu nepouští.
00:19'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
00:10'
První střelecký pokus vyslali domácí. Karejev musel zasahovat svou vyrážečkou.
00:01'
Oba celky už vyjely na hrací plochu. Jaroslavl nastupuje v červených dresech a hostující Ufa v dresech bílých. Před začátkem si ještě vyslechneme ruskou národní hymnu.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Nakládal, Kronwall (C), Savčenko, Čerepanov, Rafikov, M. Osipov, Sidorov – Iljenko, Svitov (A), Sannikov (A) – J. Averin, Lander, Pääjärvi – S. Da Costa, Denisenko, Kudrjavcev – Kajumov, Apalkov, Kovalenko – Alexejev.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Larsen, Ar. Sergejev, Arzamascev, Koledov, Panin (C), Pašnin, Lisovec, Muchamadullin – Hartikainen, Burmistrov (A), Omark (A) – Chochrjakov, Manninen, Sošnikov – V. Žarkov, Kugryšev, Kadějkin – Gimatov, M. Majorov, Kartajev.

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Viljugin, Slavikovskij.
LOKOMOTIV JAROSLAVL

Lokomotiv sezonu nezačal vůbec dobře, ale nyní už pobývá na místech, které by mu zaručovaly play off. Ve 27 zápasech získala Jaroslavl 28 bodů a drží osmou příčku v Západní konferenci. Důkazem zlepšené formy Jaroslavle je fakt, že tento tým vyhrál 4 z posledních pěti střetnutí. Nejvíce kanadských bodů z tohoto celku nasbíral Stephane Da Costa, a to konkrétně 16.
SALAVAT JULAJEV UFA

Ufa se nachází ve Východní konferenci na třetí příčce s bodovou ztrátou na Omsk a osmibodovou na zatím suverénní Kazaň. Salavat uhrál ve 27 zápasech 35 bodů a momentálně drží sérii tří vítězných zápasů v řadě. Před reprezentační přestávkou rozstřílela Ufa vysokým poměrem 9:1 Minsk. Po přestávce Salavat zvítězil v Rize a také na ledě CSKA Moskvy. Nejproduktivnějším hráčem tohoto celku je švédský útočník Linus Omark, jenž posbíral 25 kanadských bodů.

Jakub Nakládal (Jaroslavl) 27 zápasů, 4+7
Přeji Vám příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl dnes na domácím ledě vyzvou tým Salavat Julajev Ufa. Úvodní buly padne v 15:00, přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.